121194

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • eje75
    #35955
    Meg, hogy a lemezes játékoknál is legyen remote play, meg sharing... Legyen, drukkolok neki, de az én jogaim és lehetőségeim azért ne sérüljenek... a refund-ban meg igaza van, maradéktalanul...
  • darkSectorxxx #35954
    Jó én nem emlékeztem mikor megvehetted, azt hittem te kérded hogy van-e megunt példány. :)

    Én ha játszom is max pc-n és inséges időkben majd.
  • eje75
    #35953
    De egyébként hagyjuk, nem ér ennyit az egész, minden fórumlakónak megvan a véleménye, nem itt kell ezt kifejteni... kedvellek, és tiszteletben tartom a véleményed... talán neked van igazad, és Én tévedek... nem ér ennyit...
  • Totya42
    #35952
    Ha jól veszem ki Moby szavait, akkor őt abszolúte nem érdekli, hogy ki mit csinál a lemezes verzióval és nem is akarja megváltoztatni a jelenlegi lemezes verziók működését. Csak annyit szeretne, hogy a digitális vásárlásoknál legyen refund lehetőség. Mert jelenleg nincsen és ez elég hogy is mondjam tarthatatlan ilyen magas árak mellett, s még demok sincsenek már.
  • darkSectorxxx #35951
    Bocs haver én beszéltem le Anti-t a MGS-ról.
    Van pc-m ha annyira érdekelne. Fox engine pont ezért jó faszán fut az én gépemen is.

    Ha kell megadom Anti elérhetőségét. Kérdezz rá.
    De ugye egyértelmű. Mindent azért veszek meg dícsérek mert éppen megveszem avagy nem-e.

    Witcher-t mondtam hogy nem érdekel annyira, de rászántam, mert Anti-t érdekelte és gondoltam segítek neki, meg max belepróbálok.

    Unity is megvan mégsem játszom vele.

    Szóval semmi összefüggés a t-home-al sem.
  • Totya42
    #35950
    Az volt a baj legalábbis számomra az MS elképzelésével, hogy nem volt tisztán és világosan teljes részleteiben felvázolva az elképzelésük. És mindenki a legrosszabból indult ki természetesen és így nem is csoda, hogy leszavazták. Majd miután már az MS visszatáncolt az elképzeléseivel utána kezdte el csak normálisan elmagyarázni, hogy mit és hogyan szeretett volna. Amíg nem vonták vissza az eredeti elképzeléseiket addig egy szó nem hangzott el a szájukból semmilyen megosztás vagy bármiféle előny a rendszerük mellett.
  • zzeN
    #35949
    Biztos lesz jó pár infó benne.
  • eje75
    #35948
    Sulykolja a rosseb...nemtom Ulthane hogy van ezzel, de én pl. a sharing, meg a remote play részét lesz..om... kivánom, hogy elérd a célod...indíts petíciót érte, aláírom, mert tiszteletben tartalak és akarom, hogy neked jó legyen...de ha az lesz a vége, hogy nem tudom eladni a használt játkaimat, nem leszek boldog, mert az NEKEM nem jó, és onnan kezdve lesz..om neked mi a jó... még ha fillértbaszónak is tartasz miatta... nem is értelek...miért fillérbaszó az, aki szerint nettó hülyeség letetömni az accodat egy játék utána soha le nem töltött játékokkal??? ok, másként gondolkotsz mint a világ egy része....szerinted a jövőbe tartasz.. ok, jó utat... de nem mindenkinek tetszik a jövőképed..
  • Moby
    #35947
    ÁÁÁÁ....én nem veszek semmit, csak videójátékot, minden másról tudni se akarok :D
  • Moby
    #35946
    >Ha te tudatosabban vásárolsz, az rájuk hatni fog.

    Ez pontosan így van. Minél tudatosabb vagy, minél inkább nem vagy hajlandó day1 megvenni (mert rizikós), ők annál többet fognak tolni reklámba, pr-, mindenbe, hogy áttörjék ezt a gátat. És minél több mergy el erre, a nem-feltétlenül-szükséges-kiadásokra, annál kevesebb jut a játék elkészítésére.
    Nyilván nem arról beszélek, hogy bambabirka módjára az a megoldás, hogy minden fost day1 kell megvenni, hanem _NEM_ kezelni kellene a rizikót, hanem megszűntetni. Úgy, ahogy ez az egész most működik, erre nincs mód. A steam elindult elindult egy úton, hogy kezelni lehessen. Egyelőre imádja a nép. Az MS elindult egy másik, azt utálta. Tik meg azt sulykoljátok, hogy nem kell itten semmit csinálni, jó ez így ahogy van.
    Nektek.
  • Kongy
    #35945
    Nem szereztem, én árulom te XDDD
  • Ulthane
    #35944
    Az asszonnyal nem minden nap ugyanezt teszed?
  • Ulthane
    #35943
    Moby, azért áldjon már meg az ég, pisztolyt tart bárki a fejedhez, hogy day 1 vegyél bármit? Felőlem aztán reklámozhatnak a tévében orrba-szájba mondjuk szobabiciklit, nemhogy day 1, de soha nem fogom megvenni.

    Az embargo sem igaz. Sokkal több játékon NINCS embargó, mint van. Azaz, a teszteket már napokkal a megjelenés előtt is olvashatod sokszor, sőt, általában.

    Ráadásul, időből van a legkevesebb, mindenkinek, Úgysem tudsz minden játékot megvenni, mert nincs rá időd (pár hét múlva pláne nem lesz ;) ). Miért lenne olyan nagy kényszer várni pár hetet egy új játékkal, s utána megvenni kedvezményes áron, vagy a következő digit saleban?

    Amúgy, amit a kiadók csinálnak, üzletileg teljesen racionális. Mindenki profitmaximalizálásra törekszik. Ha sajád céged lenne, te is ezt tennéd (vagy teszed is).

    Egy dologról nem szabad csak megfeledkezni: a kereslet formálja a kínálatot, és nem fordítva. Azaz, a kiadók azt teszik, amire a játékosok őket bátorítják. Majd ha azt látják, hogy a day 1 eladások visszaestek 10%-ra a következő Assassin's Creed-nél, elkezdenek gondolkodni. Ha te tudatosabban vásárolsz, az rájuk hatni fog.
  • Moby
    #35942
    Elég fárasztó elfoglaltság lehet aszerint alakítani napról napra az izlésed, hogy a hometársad éppen mit hajlandó megvenni, és mit nem.
    LOL
  • Moby
    #35941
    >nehogymár ÉN ne tudjam eladni a játékaimat használtan, hogy TE játszhass a munkaidődben!!

    Ugyanezt én is elmondhatom. Nekem ezért legyen kényelmetlen, hogy a fillértbaszók baszhassák a fillérjüket. Jujdejó. A MS és a sony nem csinálnak semmit. Őket ez a része nem érdekli. Ők csak igazítják a működést a fennálló helyzethez. Ami ma úgy néz ki, hogy vásárolj day1, lehetőleg preorderben. Csak ne tudd meg milyen lesz. Nem is tudhatod meg. És még ez sem lenne akkora baj, csakhogy ma fontosabb reklámozni, day1 és preorderben eladni valamit, mint elkészíteni azt megfelelő minőségben. Az ebbe ölt pénz jelentősen haladja meg a játékkészítésbe invesztált pénzeket. Ezt a rendszert élteted te is teliszájjal. Mármint nem direktben persze, de ma ez a spirál pörög egyre gyorsabban.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.09.03. 10:36:07
  • darkSectorxxx #35940
    Milyen igazság?.
    Moby tudja a frankót. :)
  • darkSectorxxx #35939
    Ez az 5 rész télleg szolíd lett. :)
  • Ulthane
    #35938
    Hmmm, be kell vallani, hogy ebben azért van igazság :)
  • eje75
    #35937
    Igazad van...szemét húzás volt, utálom is őket érte... maradnak a youtube videók... ez pl. engem megvédett az Until D-tól... ami nyilván remek játék, csak NEKEM nem tetszik..
  • arty
    #35936
    nekem van "jó" netem (120as) és mégis macera 50 gigát leszívni, pláne a plésztésönre :(
  • eje75
    #35935
    Na itt van a probléma... a nép része vagy, de a népesség többi része nem azt akarja, amit te (ennek viszonylag egyszerű oka van: nem tudnak a munkahelyükön remote play-el játszani, mert DOLGOZNAK :) ) ,ezért a nép igényeit figyelembe véve született egy egy megoldás... ami számodra kényelmetlenségeket okoz... hát... ígyjártál... nehogymár ÉN ne tudjam eladni a játékaimat használtan, hogy TE játszhass a munkaidődben!! ÉS a nép jelentős része így gondolkodik...(ez megint csak nem támadás...csak én így gondolom, meg az MS meg a Sony is)
  • Moby
    #35934
    Ja igen:
    cserébe nem kellett volna a lemez a játékhoz. Megoszthattad volna a lemezes játékokat is (és 3 emberrel, nem egyel), stbstb. Csak az előnyök senki nem érdekeltek. Csak a hátrányok. Itt is ez megy.
  • Moby
    #35933
    Gero megvette. Írt is róla vagy két mondatot. Megvette én is pécére, de még arra sem vettem a fáradtságot, hogy letöltsem. Most azt nem kívánom. Majd.
  • Moby
    #35932
    Ez még mindig a jelenlegi helyzet. A fennálló macska-egér harc. Amiben az iparág minden lépése arról szól, hogy vásárolj impulzíve. Kivonta a demókat, embargo van a previewkra, stb. A vásárló meg válaszul tudatoskodik, csillapítja a kockázatot, kivár, stb.
    Pedig én pl. vásárolnék impulzív, szívesen, csak ne legyen benne kockázat. Vagyis elviselhető mértékű legyen. Efelé tett egy lépést a steam.
  • Moby
    #35931
    Ilyen lett volna a microsoft drm-es rendszere a one-on. Beregizte volna alemezt a gépbe. Elvitte a népharag. Mert nem lehetett volna eladni a használt játékokat egymásnak (csak vissza az ms kereskedőinek).
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.09.03. 10:05:06
  • TomStorm
    #35930
    Mad Max-t vette valaki PS4-re vagy legyek én a teszt alany és húzzam be azonnal Store-bol??
  • eje75
    #35929
    Ebben teljesen egyetértek veled... tényleg nem szabad semmit day1 venni....darknak igaza van, nagy hiba, hogy megszűntették a demókat...
    Utoljára szerkesztette: eje75, 2015.09.03. 10:00:40
  • eje75
    #35928
    Mégis ez hogyan működhetne? Pl. remoteplay-nél, megosztásnálnál nyilván ellenőriniük kell, hogy rendelkezel-e az adott játékkal...hogy akarod megoldani? Lefényképezed magad a számlával, meg a mai újsággal, és feltöltöd nekik? Mit szeretnél? Fogadják el az úri becsületszavad? Van ötletedet, hogy lehetne megoldani a lemezes játékok ellenőrzését a fizikai beolvasáson kívül? Ez nem támadás, csak kérdezlek.....
  • Moby
    #35927
    Remélem ma már sikerül elindítanom is...
  • shaddam
    #35926
    METAL GEAR Solid
  • Ulthane
    #35925
    Ebben igazad van.
  • Ulthane
    #35924
    A példa pont ezért működik. Míg az egyik egy objektív mérce alapján elbírálható, a másik nem. Na, ezért nem veszik vissza a játékokat. Abba belemenni pedig, hogy az ember mennyire jó, vagy nem, szerintem felesleges.

    Szerintem a tudatos vásárlás, ellentétben az impulzívval, itt is sokat segít. Nem kell day 1 venni semmit, várni kell, nézelődni, informálódni, csökkenteni a kockázatokat. Ha pedig a vásárlásra kerül a sor, legyen kiskapu: a fizikai terjesztés erre pont kiváló lehetőséget nyújt. A digitális meg nem. És az önismeretet se hagyjuk otthon. Ha soha nem tetszett a Metal Gear, ne vegyem meg az ötödik részt csak a hype miatt.

    Majd 200 év múlva, egy teljesen más morális és közgazdasági alapokon nyugvó tásadalomban vitassuk meg a kérdést újból.
  • Moby
    #35923
    Félreértesz, nekem nem a lemez fizikai létével van gondom, szeretem a lemezt. A problémám éppen az, hogy mindegynek kéne lennie, milyen csatornán veszem meg. Ugyanazokhoz kellene hozzájutnom, hamár
    - ugyanannyit fizetek érte
    - tartalmilag megegyezik
    - nincs semmilyen valós fizikai, elméleti, elvi, morális, és jogi különbség az egyes verziók között.
    Csak csinálmányok. Az egyiket így adhatom el, a másikat sehogy,. Az egyiket így oszthatom, a másikat sehogy. Az egyikkel tudok remoteplayezni, a másikkal nem.
    Hámér?
  • Moby
    #35922
    Ezek a példák nem működnek. A szoftver az más. Nincs fizikai léte, és elhasználódása, kopása, stb, és nincs belőle két különböző, és kvázi ingyen állítható elő belőle mennyiség. A piacnak ma az a legnagyobb baja, hogy pontosan úgy kezeli, mint az autót, pedig gecire nem az.
    A megoldás az, hogy nem vizsgálható, hogy miért nem jó a vevőnek, és meggyőződésem, hogy nem is kell. Minden ilyen elgondolás abból indul ki, hogy az ember alapvetően geci, pedig az ember egyre inkább alapvetően nem geci, olyannyira nem, hogy egész emberöltőt beletesz egy olyan társadalmi szabályrendszer megtanulásába, ami életbentarja őt is, meg a többit is. Annyira már ismertek, hogy nem vagyok idealista, Ha valamivel az ember jól jár, akkor olyan esetben sem feltétlenül áll neki megkúrogatni tömegesen, ha amúgy lenne rá lehetősége, mert kvázi bizalmi alapokon nyugszik.
  • Ulthane
    #35921
    A hsz első felében leírtakkal egyetértek.

    De tudod mi a gond ezzel? Mi az az OBJEKTTÍV MÉRCE, amire te hivatkozhatsz, hogy elállsz a vásárlástól, mert szar a termék. Kedvenc példám, az autó. Veszel egy kocsit, nem működik a kormány, másnap visszaviszed a kereskedőhöz, beül tekerné, de nem megy, jééé, tényleg nem működik. Látja? Látom! Kérem a pénzt vissza. Oké.

    Visszaviszed a játékod a boltba. Kedves eladó úr, a Witcher 3-ban engem zavar a screen tearing, kérem vissza a pénzt. Milyen screen tearing? Én nem látok itt semmit, a szeme rossz, menjen szemészhez, ne reklamáljon! Viszlát.

    Remélem a példá elég érzékletes, még akkor is, ha bugyuta.
  • Ulthane
    #35920
    Én még mindig azt mondom, hogy összességében igenis megéri lemezes játékot venni (bizonyos körülmények fennállása esetén). Tegyük fel, hogy Moby elszalad bunkófalván, és megveszi a szatócsnál a lemezes Until Dawnt 18k-ért PS4-re. Majd hazamegy, és agyvérzést kap az uncanny-től, és sikítófrászt kap a játéktól. Jó esetben visszaviszi a szatócshoz, aki ad érte másnap 15 ezret. Moby bukott 3-at, mindkét fél bódog.

    Másik verzió, hogy PS Store-ban megvettem, 20 ezerért. Oké, vegye meg egy haverjával felesbe, akkor 10. Másnap agyvérzést kap, ugyanúgy, és sikítófrász mellett adna túl a játékon, de nem tud. Bukott 10 ezret.

    Nos, teszem fel a kérdést (azon túl, hogy a szatócshoz tényleg macera eljutni), melyiknek van több gazdasági racionalitása? És most hagyjuk ki ebből a kiadók formálását, meg a polák sámánokat...
  • Moby
    #35919
    Nem, ha végigjátszottad már nem, de igazából annak kéne normálisnak lennie.
    Jogilag, és morálisan, és mindenféle szempontból egy olyan eljárás lenne tökéletes, ami úgy néz ki, hogy valamit végigjátszottál, azt ne adhasd el, DE ha időközben egy a játék minőségében vagy tartalmában beállt változás hatásársa romlik a termék, akkor azt kompenzálhasd, vagy elálhass a termék használatától. A használtjátk kereskedelem kurvaproblémás. Bár nagy hagyomány meg múltja van, de az mind azért van, mert nem volt más megoldás, és volt rá fizikai lehetőség. Viszont te amikor a játékot megveszed, ott (jogilag és morálisan) egyetlen dolgot vettél meg: a játék használati jogát. Amit a játék használatával gyakorlatilag elhasználsz. Most a gazdasághi hátterét ne is bántsuk. Ez egy 20k-s játéknál nyiván elmebaj, bár megtesszük/megvesszük, de azt is érteni kell, hogy a 20k-ban többek között ez is bele van árazva. Meg a sharing, meg minden lófasz, ahogy most mi egyoldalúan csillapítjuk a gazdasági hatásait. Ergo egy kibaszott macska-egér harc megy feszt. Kb mindkét oldalnak elemi érdeke lenne a helyzet konszolidációja, csak faszt se csinál senki.
  • Ulthane
    #35918
    Félreérted. Én csak annyit mondok, hogy ne mindenki úgy képzelje el, hogy aki játszik, az biztos úgy játszik, hogy zsebpénzt kell gyűjtögetni ahhoz három hónapig, hogy egy játékot megvehessen. Van ilyen is nyilván, de ez nem igaz az egész gémer társadalomra. Így miért érezze magát szarul Kongy, hogy 20 ezer forintot kiadott valamiért, ami neki akkor ott megérte? Erre írtam, hogy miért turkál a zsebébe. Megvette, hát megvette, az ő dolga, az ő pénze.

    Az, hogy te ebből azt szűrted le, hogy én felsőbbrendű vagyok (bár igaz lenne ), hát az a te érzésed, dolgozz vele te!
  • darkSectorxxx #35917
    Steam és Origin

    De kurva kemény feltételek mellett.
  • darkSectorxxx #35916
    Nálam pont ez a baj sok játék felkelti az érdeklődésem, letólnám és eladnám. Más meg csak kipróbálnám azt lehet megfog mint a BB

    Hány játékom van amire ráuntam már.

    CoD
    AC Unity
    Evil Within
    Stb