121117

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • yesname #112952
    Ha nem egyezik a küldött jel és a beállított black level, akkor fátyolosak, szürkések lesznek a színek, mert a 0-255 komponensenkénti árnyalat tartományt összehúzza 16-235-re. (Ezáltal a kontraszt is csökken.)
    Jó esetben, rossz esetben szimplán levágja a két végét.

    Szerk.: Moby-nak igaza van. Fordítva.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2020.11.26. 18:14:49
  • Moby
    #112951
    Nem. A Full RGB-hez High Black level tartozik. (kivétel ha bluray mozit nézel, mert az mindeképp limitedben megy ki, ott meg nem jó a High Black level, ezt hosszan kifejti Vincent).

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.11.26. 18:05:48
  • Ulthanito
    #112950
    Azt vettem észre, hogy ha highra rakom a black levelt, mintha kicsit szarabb lenne a képminőség. Nem tudom miben, de úgy látom. Szóval visszateszem low-ra.
  • deep
    #112949
    De ne állítgasd már el az amúgy jó beállításaidat 1 másodperc miatt, amikor a hdr beállítja a fényerőt a hirtelen sötétbe érkezés miatt. Ugyanez van nálam is mondom és szerintem mindenkinél, csak észre se veszik.
    Utoljára szerkesztette: deep, 2020.11.26. 16:04:45
  • Ulthanito
    #112948
    Alapban azon van, de ha a PS5/XSX elindul, azonnal Game Mode-ra vált. Ha meg filmet nézünk, akkor is átvált egy másik módra.
  • yesname #112947
    Black level-t hagyd low-on, mert az a full RGB (0-255). PS-en állítsd be a kimenetet full RGB-re, ha az automatán nem azon adja a jelet, de elvileg azon kéne ha a TV-n be van állítva. Az OLED-nek a black crush az egyik rákfenéje. El kell vele szórakozni, hogy megtaláld a jó beállítást.
  • Kandurex
    #112946
    Nincs véletlenül eco módban a TV?
  • Ulthanito
    #112945
    Na, én is kipróbáltam Norbi okosát, valóban a TV black low volt, feltettem high-ra. De semmit nem változott ettől. :-/
  • Moby
    #112944
    Egyébként DeS alatt sokkal jobb, kontrasztosabb a kép, ha a dynamic tonemappinget BE kapcsolom HGIG helyett.
  • Moby
    #112943
    Nem csak a fekete tolóduk túl, hanem mindkét vége túlszalad.
  • mucsácsó
    #112942
    az kb annyi, hogy nem látod az árnyékokban a részleteket, gyakorlatilag túltolódik a fekete, elnyeli a dolgokat :D
    egyébként PS4 + B9-el én is szenvedtem sokat emiatt, kínszenvedés volt jól belőni... :(
    próbáltam a Norbi által írt kombót, de nálam valahogy vagy túl mosottszar lett, vagy túl sötét :\ most nem is tudom hogy hagytam :D

  • Ulthanito
    #112941
    Nem tudom, mi az a black crush. :) Annyira szarul nem látni, az igaz, de olyan jól sem. Auton van az RGB. A black levelt megnézem.

    Köszi!
  • deep
    #112940
    Nálam is ilyen. A HDR csinálja szerintem.
  • n000rbi
    #112939
    Úgy rémlik igen, de annyira szarul nem látni olyankor sem, amikor visszatérek a nexusba. Biztos nincs Auto-n az RGB a ps5 beállításaiban és a TV-n a Black level pedig Low-n? Mert akkor olyan black crushod van, mint a ház, hiszen a ps5 RGB auto-n Full-t küld ki.

    TV Black level: Low - Ps5 RGB Limited
    vagy TV Black level: High - Ps5 RGB Full legyen.
  • Moby
    #112938
    Nálam ilyet nem csinál. Persze nem is igazán értem, hogy mire gondolsz.
  • Ulthanito
    #112937
    Mit akarsz, évenként egy ezressel lement az ára! :)
  • Ulthanito
    #112936
    Egy jó szerelő telefonon is megmondja, mi a gond! :) Sőt, várd csak meg Mobyt, ő majd megmondja a tutit.
  • Mephike
    #112935
    Hozd át a PS5-et hozzánk, és pár hét alatt le is tesztelem neked, hogy nálam van-e ilyen hiba! :D
  • Ulthanito
    #112934
    C9-es + DeS brigád!

    Nálatok is csinálja azt a tévé, hogy amikor a Nexusba teleportáltok, akkor csak fokozatosan világosodik ki a helyszín? Először sötét van (nem teljesen, de szarul látni), majd pár másodperc alatt világosodik ki annyira, hogy már minden kivehető rajta.

    Ez valami tévé beállítás? Vagy elrontott kód? Vagy csak nálam van?
  • Ulthanito
    #112933
    Az borzasztó volt. :)

    A Sekiro nehézségre megette reggelire a DeS-t.
  • n000rbi
    #112932
    Leszedtem a firmware update-et és most már a géphez kapott kábellel is tölt az első usbről.
  • MrAndree
    #112931
    Azért tegyük hozzá, hogy azóta az euró is drágább lett laza 50 forinttal.
  • darkSectorxxx #112930
    Igen best buy, egy Lats of Us 2 kiadás meg ettől még "olcsóbb" :D
  • darkSectorxxx #112929
    De nem is az, hanem egy jó ideje ez megy, hogy drágább a Pro mint amikor megjelent! :D 4 éve! :D
  • AntiHero
    #112928
    Ennyiért simàn megéri. :D
  • Seth
    #112927
    Ez a Black Friday Magyarországon... :)
  • darkSectorxxx #112926
    2016


    2020

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.11.25. 19:04:14
  • n000rbi
    #112925
    Pedig elvileg ma jött fw-update, ami javítja ezt. Másik kábellel menni fog, nekem a switch töltőkábelével tökéletes.
    Utoljára szerkesztette: n000rbi, 2020.11.25. 18:51:59
  • kutyakiki81
    #112924
    Nekem is előjött most ez probléma...
  • Kandurex
    #112923
    Kb. 5 óra alatt vertem le a vínasszonyt, egyszerűen nem ment,...van akinek ez a boss, másnak más a sétagalopp.
  • AntiHero
    #112922
    Brutàlis..ja nem :D
  • mucsácsó
    #112921
    PlayStation
    @PlayStation
    We want to thank gamers everywhere for making the PS5 launch our biggest console launch ever. Demand for PS5 is unprecedented, so we wanted to confirm that more PS5 inventory will be coming to retailers before the end of the year - please stay in touch with your local retailers.

    hátha, aki lemaradt volna, és idén szeretne még... :)
  • Moby
    #112920
    PÜ ment.
  • Seth
    #112919
    This months Plus Monthly Games are Just Cause 4 and Rocket Arena on PS4, and Worms Rumble on both PS4 and PS5 - all available from 1st December, 2020.

  • Mephike
    #112918
    Ha már Souls játékok... Nos megvettem a SW:Fallen Ordert. Rég volt a kezeim között olyan játék, ami ennyire megosztó lett volna számomra.
    Remek helyenként a grafika, nagyon tetszik a kis robot, a pályadizájn, az űrhajó, a SW világ megvalósítása stb. De helyenként olyan fos mosott textúrák vannak, hogy leolvad az agyam, amikor meglátom. Elvileg Unreal motor van alatta, de erősen gondolkozom, hogy lehet valamelyik indiai cserediák rakta össze nekik, mert ez esetben még azt mondanám, hogy szép teljesítmény.
    Bátor emberként a 4 nehézségi fok közül a 3.-at választottam, és azt kell mondjam, helyenként komolyan megizzaszt a játék... még szerencse, hogy van időm pihenni a baromi hosszú töltőképernyők között, ami végig egyszínű fekete lett. (Balga módon azt hittem, hogy a BB-nak van a leghosszabb töltőképernyője.)
    Kíváncsi vagyok, hogy ez a játék kap-e majd valami javítást az új generációs konzolokra, mert ráférne.
    Szóval remek kis játék ez, csak néha erős idegek kellenek hozzá. :)
  • Ulthanito
    #112917
    Dobd már ide a videót róla. :-D
  • darkSectorxxx #112916
    3:00-nél....

  • Kandurex
    #112915
    Nagyon remélem, hogy minimum Sekiro nehézség. Bár az utolsó Boss ott is 4-5 try -ra halt...addigra már megtanultam játszani :)
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2020.11.25. 15:55:39
  • AntiHero
    #112914
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem nincs. Ugyan ez kb csak ugye akkor nem kisétàlsz hanem megölöd a csajt.

    Hát sajna ez volt anno az első Souls jàték..gondolom azért is van sok hasonló boss a későbbi DS-ekben...mert làttàk, hogy ezt szeretik a jàtékosok.


    De amúgy ezt figyelembe véve..még többet nőt a szemembe a BB és a Sekiro. Azért ott màr volt kellő kihívàs a bossok terén.

    Nem tudom milyen lesz az Elder Ring. De remélem lesz ilyen hangulatos mint a DeS és baszó bossokal lesz tele.

    De azt is remélem, hogy ebben a generàcióban még kapunk ,egy BB2-tőt is.
  • Ulthanito
    #112913
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igen, a nevéből tudtam, hogy ő, de akkor is fura.


    Amúgy pont akartam írni, hogy ő volt az egyetlen olyan boss, akire azt mondtam, hogy na, ez már kicsit jobb, kicsit ügyesebb, kicsit darksoulsosabb. Ilyenekből vártam volna többet.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A bad endingnél amúgy van itt egy másik boss?