121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • n000rbi
    #113674
    A DC-ért igen, a legjobb autós cucc volt ps4-re. A PT meg majdcsak jön egyszer Silent Hill-ként.
  • n000rbi
    #113673
    Elbeszélünk egymás mellett. Az eredeti posztom lényege az volt, hogy AAA játékot még nem nagyon vettek le a storeból azért, mert hibás. Azt meg hagyjuk is, hogy csak a prevgen port szar, ugyan már...
  • mucsácsó
    #113672
    Driveclubért és a P.T.-ért a legnagyobb kár.... :(((
  • lwb
    #113671
    Szerintem egy rakás oka volt annak, hogy levettek egy játékot, pl. akár licensing issue is, nem tudom. Nem lényeg, mert nem jó, ha leveszik őket, akármi is az oka.
    Itt egyébként nem a játék szar, hanem a last gen port a szar.
  • n000rbi
    #113670
    Na de ezeket nem azért vették le, mert szarok :D
  • mucsácsó
    #113669
    jhah ez para videó :DDD
    hát igen, azért voltak ott is bajok és csalódások meg botrányok - nade aztán megemberelték magukat és durván hozták, amit ígérték, sőt, még attól is bőven többet is sokkal (ahogy hallottam haveroktól, akik tolják) - ráadásul most pl. az idei The Game Awards-on még díjat is kapott a játék

    szal lehet ezt így is - más kérdés, hogy ehhez kellett megjelenés után egy bő 3-4 év - kíváncsi leszek, hogy hasonló idő elteltével hol jár majd a CP2077 ... de valahogy amúgy nem tudom elképzelni, hogy legyen ebből működő multiplayer :DDD abszurdum...
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2020.12.18. 09:56:47
  • Moby
    #113668
    Kicsit már bánom, hogy nem az ultimate-et vettem...
  • j0nNyKa
    #113667
    nem a legnagyobb problema, csak az egyik problema
    a legnagyobb problema hogy kozepszeru, es instabil mint a kurvaelet :)
    de igen egyebkent ami jo lenne benne, arra meg raul az hogy szarul fut
  • Moby
    #113666
    Azért a NMS is kapta annakidején rendesen :DD


    Viszont mostmár játszanám is, ha jött volna működő adapter a PSVR-hez :( Így végül ez is kimarad...2D-ben nincs hozzá kedvem, miután próbáltam VR-ben)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.18. 09:42:59
  • lwb
    #113665
    Ez az új Crysis, kb sehol sem fog futni magas fps-en még évekig. DLSS nélkül 3090-en sem megy a 4K, RT on 60 fps. Sőt, a 40 se nagyon.
  • Moby
    #113664
    A FUTÁS? Ez a legnagyobb baj? Hogy mennyire fut jól?
    A #113577-re tud mondani nekem valaki valami okosat? Vagy csak nekem vanak ilyen irreális elvárásaim egy játékkal szemben, hogy ne történjenek méterenként ordenáré baromságok? :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.18. 09:38:50
  • j0nNyKa
    #113663
    hasonloan teljesit nalam is, es nem is mondom hogy ez olyan rettenetes lenne, azt mondom hogy ez nekem nem oke, hozzaszoktam a stabil 144 fpshez
  • lwb
    #113662
    Eddig semmi mást nem is csinált, csak Witchert. Witcher 1, 2 és 3. Thronebreaker és Gwent, ami lényegében ugyanaz.
  • lwb
    #113661
    Volt pedig egy rakás korábban is. Ettől még nyilván nem jó dolog, hogy a CDPR erre a listára felkerült.
  • lwb
    #113660
    2080 Ti-on kb 10 órányi folyamatos játék alatt nem volt egy CTD sem. Előtte az első pár órában egyszer kibaszott az asztalra, de akkor részben én is hibás voltam, mert a beállításokat tesztelgettem. Azóta egy crash-em se volt. Digital Foundry videója alapján tweakelgettem, így 3440x1440-en RT on (kivéve shadows) RT lighting medium-on és csodaszép. 60-80 fps, néha lemegy sajnos 50-55-re, főleg autózás közben, de ennyi.
  • Moby
    #113659
    Ha valaki esetleg platinára adná a fejét, tudok segíteni tuti recepttel a gold coin és a pure bladestone kifarmolásához. Mindkettő meglett ilyen 15 perc alatt.
  • j0nNyKa
    #113658
    igen a jatektol fuggetlenul megleptem magam az uj kartyaval, ugyhogy ossze is tudtam hasonlitani hogy melyiken hogy fut
    ... egyiken csodasabb mint a masikon!
  • Moby
    #113657
    Egy bosst kell levágni coopban, meg egy humant kell levágni invaderként, és ennyi. A boss levágás nyilván picsaegyszerű volt, az invade már kevésb, mert ilyen 110-es szint környékén ugrottam bele, és a mágus karakterem aki nagyon jó a játék ellen, nagyon nem jó az ember ellen(pláne a magas szintű, a jtáékot már nagyon ismerő ember ellen), mert emberként picsakönnyű evadelni a varázslatokat. De aztán bementem valakihez, akinek volt bent a coop partnere, levágtam a partnerét, amitől úgy beszart a player, hogy csak futkosott előlem. Nem volt nehéz hátbaszúrni :D Szerintem mindketten röhögtünk egyet. Semmise nem volt az a két trofi. Vannak ettől jóóval zúzósabb trofik, mint pl a mephistopheles questline. Amit időben is össze kell logisztikázni, mert ha me is csinálod, nos azután hogy úgy mondjam eléggé megakad a játék :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.18. 09:25:59
  • mucsácsó
    #113656
    jaja ez fasza, ráadásul bármekkora is a botrány, szvsz ez nekünk csak jó; lehet bilibe lóg a kezem, de ha már egy hangyafasznyival jobban odafigyelnek majd a minőségre akár fejlesztői, vagy akár SONY QA részről, és esetleg új processeket vonz mindez magával, már sztem jól jártunk felhasználói oldalról..

    ugyanakkor szerintem most nem kizárt, hogy ez az eddig esetleg készülő/kérdéses prevgen portok méginkább neccessé váltak, szal pl. sztem a Resi8-at mint olyan, azt el lehet felejteni lastgenen - itt olvastátok először
  • Moby
    #113655
    Hardver problémád van! NA! Mit nem értesz ezen?

    /btw nem is tudtam, hogy lecserélted a 1080Ti-t 3070-re. Mondjuk honnan is kellene tudnom... :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.18. 09:07:21
  • Moby
    #113654
    Én leginkább annak örülök, hogy elkezdték betartani a saját cancellation policyüket.
    "Digital content that you have started downloading or streaming, and in-game consumables that have been delivered, are not eligible for a refund unless the content is faulty."
    És hát ha valamiben, akkor ebben igazán nem kéne vita legyen, hogy faulty content-e a brokenpunk.
  • j0nNyKa
    #113653
    igen a 3070 egy szar regi lejart kartya, es fogyatekos vagyok a szoftverhez, es nem tweakeltem agyon, hogy legalabb ilyen szintre eljusson ez a csodalatos program
    igen :)
    az biztos nem lehet igaz, hogy a jatek lett pre-alpha allapotban a vilagra szarva!
  • mucsácsó
    #113652
    szerintem egészen fasza game, bárki bármit mond, mégha egy hatalmas mix is - viszont konzolokon semmi keresnivalója a jelenlegi státuszában, ebben egyetértek sajnos... ez a szar, hogy a többségnek ez a botrány fog megmaradni, meg hogy milyen bugos szar, pedig néha én is csak pupillázok a játékon, hogy mennyire részletes a város és annak kialakítása - ugyanakkor tény, hogy bizonyos (vagy épp nem létező) funkciók az early access szintjét its aligha ütik meg, vagy éppen suták - és itt nem kifejezettene a bugokra gondolok

    én szerintem ez egy kikúrt jó game lehet egyszer, ha egy hasonló életutat végig tudnának zongorázni, mint mondjuk a No Man's Sky pár év alatt (senki se emlékszik rá, de kb ugyanez a felállás volt releasekor, habár technikai problémáktól nem hemzsegett ennyire..)

    most kellett volna CDRP részvényt venni és várni 1-2 évet
  • n000rbi
    #113651
    Riszpekt a “szemét Sony”-nak, hogy ezt meglépték. (már csak azokat sajnálom, akik lemezesen vették)
    A CDPR büszke lehet magára, mert ilyen még szerintem nem nagyon volt, mióta ps store van.
  • Moby
    #113650
    Lesz helyette majd olyan, amit nem várunk, és mégis jön. Ez ilyen. Itt az az a remény, vagy idea veszett el, hogy a cdpr a witchereken kívül képes mást is, és azt jól megcsinálni. Valójában soha nem voltak képesek semmit jól megcsinálni, de witchert legalább igen. Mostmár erre a kérdésre is ismert a válasz. Csak witchert tudtak/tudnak csinálni. Lehet ezen sopánkodni, de nincs értelme. Én örülök a történet kimenetelének. De legföképp boldog vagyok attól, hogy nem támogattam pénzzela hulladékgyártást. Az már csak nem baj, hogy nem szomorkodom? :D
  • Ulthanito
    #113649
    Nálam amilyen magasra hágott, úgy be is zuhant a játék iránti érdeklődésem. Letoltam másfélszer, és nincs semmi ingerenciám, hogy visszatérjek.

    PvP-zni meg invadelni semmi kedvem, gondolom az is kell a platkóhoz, szóval nekem ez most biztos nem lesz meg egy ideig.
  • Ulthanito
    #113648
    Minden játék egy ígéret, amit bejelentenek. És ha 10 évet vársz arra, hogy az valóra váljon, az igenis veszteség. Totti is azt hitte, még sok 10 éve van, meg még nagyon sok ígéret beteljesülésére várt ő is...
  • Moby
    #113647
    A játékkal nem "történt" valami, hanem tették vele. Olyanok tették vele, akik az előzővel is hasonlót tettek, csak nem ennyire durván, illetve ott még nem kapták a faszt a szájukba. Pedig már akkor is érdemelték volna, azzal együtt is, hogy ott a produktum minősége nem egészen ilyen volt. Az, hogy ez történik úgy, hogy többedszerre teszik ugyanazt, nekem öröm. Mindig öröm, ha dilettánsok, inkompetensek megkapják, ami jár nekik.
    A játékosok azt veszítették el, ami soha nem volt. Elveszítettek egy igéretet. Olyanoktól, akik sosem tudtál volna valóra váltani. Ez valóban veszteség lenne?
  • Ulthanito
    #113646
    Érdekes, hogy ez a hobbid, de te annak örülsz, hogy ez történt a játékkal. A recept ugyanaz mindig: amíg érintve vagy benne, addig a mundért véded, aztán ahogy kiszállsz belőle, jön a kénköves pokol: (PSVR, Pro-k sorozata, millió játék stb), meg mindenki hülye, aki belefut, de persze te ugyanúgy belefutsz, csak az mindig kimarad :)

    "Tehetségmentes retkek" - azért a Witchert végigtoltad, még az is lehet, hogy korábban a második részt is.

    Szerintem ezzel mindenki veszít: a CDPR, az iparág, és mi is, a játékosok. 10 év fejlesztési idő ment a kukába, és a mi életünkből is el. Olyan hosszú egy ilyen ciklus, hogy sajnos véges az, hogy egy nagyon várt játékból hányat is kaphatunk az életünk során. Ötöt-hatot-tízet, az igazán nem sok. Ennek nem örülni kell, hanem sajnos a fejünket fogni.

    Egy pozitív hozadéka van: ezzel most elismerik, hogy a videojáték egy ugyanolyan termék, mint egy mixer, egy tévé vagy egy cipő: a vásárlót jogok illetik meg ugyanúgy, mint az ilyen termékek esetében.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.12.18. 08:33:35
  • juhaszvik
    #113645
    Akkor nálad lesz valami hardver és/vagy beállításbeli probléma is. Nálam kb. 40 óra alatt volt összesen 2 game breaking esetem.
    Mondjuk ettől függetlenül nagyon várom már a következő update-et...
  • lwb
    #113644
    Ezért nem is lett volna szabad PS4-re meg alap one s-re hirdetni a játékot. Az egyszerűbbek kedvéért mert disclaimer kell már minden kibaszott poszt mellé: ez NEM azt jelenti,h ogy ez a Sony hibája lenne. Ez azt jelenti, hogy ez a CDPR hibája, mert megtévesztette a vásárlókat.
  • lwb
    #113643
    Hol írtam, hogy a Sony tehet róla, hogy így sikerült a játék?

    Egyébként CP-től független kurva nagy vicc, ami a next gen konzolok terén megy és ezért igenis a MS és a Sony a felelős.
  • Rage47
    #113642
    Már a Witcher 3-nál is érződött, hogy a határaikat feszegették, hát itt sikerült túl is menni rajta :(
  • Moby
    #113641
    Igen, tonképp a sony tehet róla, hogy ezek a tehetségmentes retkek nem bírtak lerakni egy normális játékot azzal, hogy nem gyártott elég nextgen konzolt :DDD


    Szerecsenmosdatás lvl 147
  • lwb
    #113640
    A bugokat leszámítva a Dragon Age Inquisition jut eszembe xbox 360-on. Akármennyit peccselték, akkor is végig megmaradt a 20 alá is befigyelő fps a régi konzolokon. Nem hiszem, hogy alap ps4-en vagy one s-en más lesz a helyzet a CP2077-tel.
    Ha mégis képesek lesznek egy olyan változatot kiadni, ami stabil 30 fps, én megemelem előttük a kalapom.
  • Moby
    #113639
    8 millió peoder, mi? Polák sámánok....én szaladtam a faszerdőbe, de végül ők mélytorkoztak
    Olyan büszkék voltak rá a nyomorékok, hogy egy nap alatt megtérült, hogy telifosták vele az internernetet. Most ezzel vajon hogy állnak? Igazi térdcsapkodós, sírvaröhögős sztori :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.18. 07:58:57
  • lwb
    #113638
    Soha nem lett volna szabad úgy hirdetni, hogy PS4-Xbox One S, mert ez a játék el nem tudom képzelni, hogyan fog futni ezeken a konzolokon. Egyszerűen nem tudok olyan butítást elképzelni, ami játszhatóvá tenni Pro vagy One X alatt, akármennyit peccselik is.

    Szerintem megszopták a COVID-faszt ők is azzal, hogy arra számítottak, hogy a Sony meg a MS 3 példánynál több next gen konzolt lesz képes leszállítani és akkor ki tudják úgy adni, hogy next gen verzió idén, last gen majd jövőre ha egyáltalán. De miután pc-n az emberek fele warezol (azonnal fent volt a warez ncore-on és az egyik legnépszerűbb letöltés lett percek alatt), next gen konzolja meg legfeljebb az Amazon sofőrjeinek van (de neki 120 darab, mind fent az ebayen ötszörös áron), ezért behazudták, hogy játszható last genen is.

    Nagy hiba volt. Viszont ha van okés pc-d, akkor feltétlen azt ajánlom, hogy próbáld ki. Bugok ide vagy oda, az év legjobb játék nekem, Tsushimával meg mindennel együtt.
  • j0nNyKa
    #113637
    teszemhozza a "nem-is-annyira-bugos" pcn az utobbi 6 vagy 7 probalkozasom hogy leuljek jatszani, az alabbi algoritmus szerint zajlott:
    - leulok hogy jatszok egy jot
    - elinditom
    - jatszok 5-20 percet
    - jon egy bug amitol crashel a jatek / meghal a karakter a semmitol / nem erzekeli a beviteli eszkozeimet / nem tudok befejezni egy kuldetest
    -> kilepek / kilep a jatek magatol
    - felkur
    - repeat

    :)
  • Mephike
    #113636
    A pénz mozgásról én itt nem gondoltam semmit, de amúgy csak úgy lehet, ahogy azt Te magad is írtad.
    Az elmúlt pár évben ha megkérdeztek, hogy ki a kedvenc fejlesztő csapatom, mindig a CDPR-t mondtam, hiszen imádtam a Witcher játékokat és napi szinten Gwentezek. Viszont ezt a CP2077-et nagyon elszúrták. Kíváncsi vagyok, hogy ez a cégen belül miként csapódott le.
  • lwb
    #113635
    Azért azt nem gondolom, hogy egy refund esetén a Sony ne kapná vissza a pénzét a CDPR-től ... Szóval ne gondoljuk azt, hogy a CDPR eltette a bevételt, aztán a Sonyra hagyná a visszafizetést, ő meg elkölti a pénzt, amit meg se keresett. A Sony ugyanúgy visszaköveteli majd a refund alapján a CDPR-nek továbbított összeget. Ugye a PS Store-os ár egy bizonyos százaléka marad a Sonynál, a többit utalják át a CDPR-nek. Ha refund van, akkor az egész megy vissza a felhasználónak. A Sony nem akkora lúzer, hogy itt teljes felelősséget vállalna a CDPR helyett.

    A játékot meg szerintem kb lehetetlen PS4-en vagy alap boxon "javítani". Ez egy next-gen játék, a hiba ott volt, hogy last genre is reklámozták, amikor nem kellett volna. PC-n meg már ma megveheted ha van erős géped, mert a bugoktól még tökéletesen játszható a játék.