121203

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Rage47
    #113959
    Én a GTA-t Xbox One-on, és számoltam a füszálakat, mert PS4-en több volt a videók szerint. :D
  • mucsácsó
    #113958
    Én is PS3-on toltam végig, nagy élmény volt akkor a GTA5 :) tényleg egy csoda volt, hogy egy ekkora volumenű játék elfutott rajta, viszonylag jónak mondható módon - pláne ahogy írtad is, a genvégi multiplatform szarokhoz képest, amiket már totál osszecsaptak a régi konzolokra.. ez most sincs másképp :/
    Viszont remélem, hogy GTA6-ban 1 db szereplő lesz, és nem 3..
  • lwb
    #113957
    Én a GTA5-öt előző genen vittem végig először. A frame borzalmas volt, de nem ez volt a legrosszabb cross-gen játék. Pl. a Dragon Age Inquisition szerintem játszhatatlan volt xbox 360-on.
  • lwb
    #113956
    Tudom, hagyom is, felesleges. A részvényárfolyam nem semmi, nyilván, a cég értéke fontos, de nem egyenlő a cég bevételeivel vagy veszteségével. Mehet az még fölfelé is és menni is fog. Nagyobb itt a hiszti, mint a valódi probléma. Aki meg PC-n refundol, az nem a performance vagy a bugok miatt teszi, mert pc-n egy átlag Bethesda játék sem volt kevésbé bugos és nem látom, hogy sorban álltak volna az emberek a FO3 vagy a Skyrim kiadásakor a refundért. Szóval ez hiszti, semmi több. Olyanok refundolják pc-n, akik GTA Night Cityt vártak, aztán kaptak egy First Person Witcher with Gunst. Soha nem ígért a CDPR GTA-t.
    41 óra játék alatt egy CTD-m volt, 5 óra alatt produkált ennyit az új CoD series x-en. Vannak vicces bugok, pl lebegő tárgyak, hiányzó lip synching, hülye fizika, de ennyi. Minden küldetés, amit játszottam, befejezhető volt, ez máris több, mint amit sok hasonló játéknál el lehet mondani.
  • Moby
    #113955
    Tegnap MilesMorales-ben indíottam egy új játékot. Az elején a tutorialban van, hogy ott áll, és vár az adott gomb megnyomására. Otthagytam magára kb 10 percre, és arra mentem vissza, hogy semmire nem reagál a gép. A kikapcsgombra sem. Áramtalanítani kellett a PS5-öt. Be is jött utána a rettegett restore, azóta viszont egy csomó játék kilépett errorral, amire eddig példa sem volt. Nemtudom, most mi van. Volt, akinek megjvault egy teljes rendszertelepítés után az ugyanilyen hiba. Ha nem szűnnek az errorok, kipróbálom.
  • Moby
    #113954
    #113950 :
    Én is PS3-on játszottam először vele, de egy kisebbfajta csoda volt, hogy azt egyáltalán úgy megmozdította az a generáció. Meg a PS3 éra végén már minden eléggé ramatyul futott, bár ez tonképp most sincs nagyon máshogy.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.27. 09:18:56
  • Ulthanito
    #113953
    Értem én, hogy ez jó téma, mert le lehet a kénköves pokolba taszítani a polák sámánokat, de hülyeségeket ne beszéljünk azért.

    "Nem azt ismerték be, hogy hibáztak"

    Dehogynem. Még közleményt is adtak ki róla, amiben elismerték, hogy hibáztak, és elnézést kértek mindenkitől.

    “After 3 delays, we as the Management Board were too focused on releasing the game,” he said. “We underestimated the scale and complexity of the issues, we ignored the signals about the need for additional time to refine the game on the base last-gen consoles."

    “It was the wrong approach and against our business philosophy. On top of that, during the campaign, we showed the game mostly on PCs. This caused the loss of gamers’ trust and the reputation that we’ve been building through a big part of our lives"
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2020.12.27. 08:20:27
  • Ulthanito
    #113952
    Persze, hogy nem. De tőle soha nem fogsz olyat hallani, hogy igazad van. Majd kimanőverezik belőle valami ferdítéssel, féligazsággal. :) Ja, most látom, hogy meg is tette. :-D
  • Ulthanito
    #113951
    Az csak "játékpénz". Az EA-nak is zuhant ennyit az árfolyamat a lootbox balhénál, és röhögve felállt belőle.
  • Evoluti0N
    #113950
    Emlékszem arra. Az volt az első játékom PS3-ra. Valamint a PS3 volt az első konzolom a NES után és ezért nem voltam tisztában vele, h a mi a helyzet. Szóval, amikor elkezdtem játszani és szaggatott, mint az atom, először azt hittem, h hibás PS3-at kaptam. :D
  • Tikal #113949
    Rockstar meglépte ugyanezt gta v-nel, kihoztak ps3-ra, majd egy év mulva a következo gen-re. Igaz a frame-mel ott is voltak gondok, de jatszhato allapotban volt.
  • Moby
    #113948
    A jelenlegi helyzet senkinek sem jó. Az egyetlen, amivel javítani lehet rajta, ha dolgoznak rajta. A kétnaponta hotfix csak egy példa volt. Hetente hotfix, bármi. Tonképp most is ez megy.
  • MrAndree
    #113947
    Lehet, de közben meg előtte napokig ordítva verték a népek az asztalt, hogy vissza a pénzt azonnal, velük közlöd, hogy februárig ilyen marad és kész, nem tudom mennyivel lett volna jobb. Kétnaponta hotfix az nem hiszem hogy megoldható lenne, ahhoz valószínűleg agyon kéne dolgoztatni ünnepek alatt is az amúgy is agyondolgoztatott, és a hírek szerint rettentő dühös fejlesztőket.
  • Moby
    #113946
    Ami szerintem itt igazán hibás döntés volt, az ez a mindenkinek beígért refund. Ezzel teljesen elbizonytalanítottak mindenkit. Nem azt ismerték be, hogy hibáztak, hanem annak adtak teret, hogy nem fognak tudni kijönni belőle jól. Játékosként nagyon tudom támogatni, de nem egyszeri akcióként, hanem általános eljárásként. Ha általános eljárásként alkalmazható lenne mindenhol(sony...), és a CDPR most ahelyett, hogy ilyen áldozatot hozott azt nyomta volna, hogy nagyon szorosan ráálnak, és kétnaponta hotfix, szerintem sokkal jobb lenne a reputációjuk, és sokan inkább kivárnának. Ez csak bizonytalanságot szült, a bizonytalanság menekülést. Ez hülyeség volt.
  • MrAndree
    #113945
    Pedig közöm nincs a fanboysághoz, kiöregedtem belőle már vagy 10 éve. Csak az 10 vs 300 ezer érvelést nem értettem. Megjegyzem nekem is vannak PCs ismerőseim, ők meg imádták. Szerintem csak szimplán egy jó játék. PCn. Előző generációs konzlokon elég minősíthetetlen.
  • Moby
    #113944
    Azt nem tudom, de amit te is nyomsz mindenhol, az bőven az :D

    /én nem azoktól akarom "elvitatni" a dolgot, akinek ez megfelel. De még az itteni pécés közösségben is hát mondjuk úgy, megosztó a játék megítélése. Egyébként a részvényeikre hasonló csapást mért volna egy olyan bejelentés is, hogy csak pécére jelenik meg, szóval kintebb ezzel sem lennének most a vízből.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.26. 22:18:58
  • MrAndree
    #113943
    Akkor a 300 ezer steames "mostly positive" az mind fanboyism, de a 10 ismerősöd az a valóság? :D
    Utoljára szerkesztette: MrAndree, 2020.12.26. 22:12:45
  • yesname #113942
    Persze, hogy nem. Inkább egyenlő a tulajdonosok vagyonával. Szóval igen sokat buktak és feje lesz véve ezért valakinek. Mert bizony a részvények árfolyama az pénz, nem csak egy szám.
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2020.12.26. 22:10:37
  • Moby
    #113941
    Szerintem az opciók között, amivel ki lehett volna jól ebből ott volt az is, hogy elkészíteni normálisan. Mindenre. Jó minőségben. Ezt a sztori, ezzel a világgal bőven el lehett volna készíteni bármire, és akkorát csapott volna, mint a villamos. Nincs ebben az égvilágon semmi olyan, ami űrhajóra kényszerítené. Csak akkor, ha valaki ezt mindenáron szeretné. Hát ők ezek szerint mindenáron szerették volna. Sikerült.
  • Moby
    #113940
    Hát akkor ők nincsenek :D Ez a tipik fanboyism. Ez a nem veszünk tudomást a létező dolgokról, és akkor azzal mindent is lehet bizonyítani :D Meg ez a mi lett volna ha...
    Semmi nem lett volna ha. Ez lett. Azért lett ez, mert ezt bírták összehozni. Nem a gépek tehettek róla, nem a vásárlók, nem a csillagok állása, nem a covid, nem 2013, nem 2020, hanem a CDPR. Kizárólag. Lehet a miérteken lamentálni, de ez nem menti már meg ezt a címet.
  • Evoluti0N
    #113939
    Sztem az, h a Steamen az emberek 78%-ának tetszik a játék, majdnem 300k értékeléssel kicsit reprezentívebb, mint a te 10 ismerősöd.
  • Moby
    #113938
    "Ha olyan állapotban jelent volna meg mindenre, mint amilyen állapotban volt PC-n a day 1 patch után, akkor közel sem lett volna ekkora botrány"
    Ehhez képest kapásból tudok a környezetemben mondani vagy 10 refundot ps5-ön és pécén vegyesen :D Én olyat nem is ismerek, aki prevgenen tolná, és azzal lenne baja.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2020.12.26. 21:54:13
  • Moby
    #113937
    >Ezért kellett volna várni, amíg a többség átáll az új generációra.

    Ezt a játékot el lehetett volna készíteni magas minőségben arra a generációra is, ahogy ez többeknel sikerült is. Lehet, hogy nem pont ilyenre, de ez is az ő döntésük volt. Hogy egy széjjelhulló projektet csak további erőforrásokkal lehetett volna megmenteni...hát ez őrültség. Ha arra tervezik, akkor tpvábbi hülyeségeket vontak volna bele, amitől az is szar lett volna. Ésígytovább. Pontosan így döglenek be a projektek. Soha nincs egy stabil target, csak mindig a vágyak.
  • Evoluti0N
    #113936
    Ha olyan állapotban jelent volna meg mindenre, mint amilyen állapotban volt PC-n a day 1 patch után, akkor közel sem lett volna ekkora botrány. Vagy talán semmilyen sem. Max azoktól, akik elfelejtették, h a Witcher 3 milyen állapotban volt és vmiért nem ugyanarra számítottak itt is. Meg azoktól, akik túlhájpolták a játékot és Jézus Krisztus második eljövetelét várták tőle.
  • Moby
    #113935
    A fő botrány abból keletkezett, hogy a játék nincs elkészítve semmire. Csak kiadva lett. És most próbálják befejezni.
  • Moby
    #113934
    Ilyet én leírtam? :D
  • lwb
    #113933
    "Azért nem akarták kihagyni a régi konzolokat, mert akkor elestek volna 6-7 millió darab eladásától."

    Tudom. Ezért kellett volna várni, amíg a többség átáll az új generációra. És mondjuk jövőre valamikor kiadni.
    Mert a játék alatta tényleg nagyon jó. A küldetések, a CP tabletop rpg hangulata nekem kurva nagy nosztalgia volt. Még a magyar megjelenés előtt, a 90-es évek elején az angolnyelvű CP2020 alapkönyv hangulatát adta vissza. Szerintem Johnny Silverhand karakterét is eltalálták: pont ilyen pozőr anarchista seggfejnek jött le az eredeti forrásanyagból is.
  • Evoluti0N
    #113932
    Túl korai volt a 2013-as leleplezés. Meg aztán tavaly túl korai volt a megjelenési dátum bejelentése. Idén kellett volna bejelentetni PC-re meg új konzolokra, jövő év tavaszi megjelenéssel.
  • davidka003
    #113931
    Alap xbox one-on meg PS4-en szimplán el kell engedni.
    Biztos vagyok benne, hogy fel fogják hozni játszható 30 FPS körüli szintre márciusra de a grafikában nem lesz köszönet.
    Ezt csak PC-n érdemes tolni 2060 szintű VGA-val vagy PS5, SX.
    Láttam videókat, gyengébb kártyákon botrány ahogy kinéz a játék. Úgy kár nekiállni.

    Azért nem akarták kihagyni a régi konzolokat, mert akkor elestek volna 6-7 millió darab eladásától.
    Utoljára szerkesztette: davidka003, 2020.12.26. 21:17:43
  • lwb
    #113930
    Szerintem meg sem kellett volna hirdetni előző generációra és inkább megvárni, amíg lesz új gen konzol az embereknél (jövő év közepe) és akkor kiadni, csak azokra. Mert pl. XSX-en backwards compat módban is egész pofás a játék. Nem high end pc persze, de teljesen játszható.
  • davidka003
    #113929
    Tényleg az a vicc, hogy a hotfixekből látva szerintem elég lett volna ha eltolják a megjelenést márciusra és negyed ennyi refund nem lett volna meg nem lett volna ilyen negatív reklámja. Szimplán szar döntést hoztak a befektetők, hogy már pedig ki kell adni a karácsonyi szezonra. Ami azért is vicces, mert pont a PS5-öt meg az SX-et nem kapni amin legalább normálisan futna.
  • lwb
    #113928
    Utóbbi a legnagyobb gáz. Nem tudom, hogyan fog ez a játék alap boxon meg ps4-en futni, de az nem az a játék lesz, amivel te meg én játszottunk pc-n, az egészen biztos.
  • Evoluti0N
    #113927
    Jah, tudom. A fő botrány abból keletkezett, h a legtöbb játékos alap Xbox One-on meg PS4-en játszik még és azon a kettőn a legszarabb. Kombinálva azzal, h rejtegették a világ elől ezeket a verziókat.
  • lwb
    #113926
    "PC"

    Ez. Konzolon nem ilyen, ebből van a botrány.
  • lwb
    #113925
    Részvények összértéke =/= a társaság bevételeivel.

    Ne csináld már.
  • Moby
    #113924
    Szerinted egy gazdasági társaság miért vonul a tőzsdére? :) Nem azért, mert az menő dolog.
  • Evoluti0N
    #113923
    Én utolsó küldi előtt vagyok. Mindent abszolút megcsináltam. Majdnem 80 óránál járok és nem tudom, h ez mennyire mérce, de nekem kevésbé bugos, mint a Witcher 3 volt megjelenéskor (abban volt olyan mellékküldi, amit bug miatt nem tudtam megcsinálni, ebben nem volt ilyen), meg 1x crashelt, szemben a Valhallával, ami naponta 1x (PC).
  • Moby
    #113922
    És ha siker lett volna, már 500 felett járna a papírjuk. Kibaszták az ablakon 15 év munkájának a felét. Pénzben, bizalomban, reputációban, mindenben.
  • lwb
    #113921
    Nincsenek másfél milliárd bukóban, az a részvények bezuhanása, nem direkt veszteség a cégen belül. A CDPR teljes éves bevétele (nem nyeresége) a legjobb évében (2015-ben) volt 175 millió euró adózás előtt ...

    Forrás
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.12.26. 21:06:14
  • lwb
    #113920
    Jobb lett volna, ha semmit sem mondanak. Ahogy pl. a Bethesda is 12-14 évenként ad most már egy Elder Scrolls játékot. Vagy a Bioware legalább 8 évente egy Dragon Age-et. (ez nem fejlesztési idő, hanem az eltelt idő az előző játék és ez között)
    A CDPR jóval kisebb és újabb stúdió, mégis 5 évvel ezelőtt kiadta szerintem a generáció legjobb játékát.

    Sokat vállaltak azzal, hogy ilyen hamar ki akarták adni. Az meg, hogy mennyi pénz dőlt, azt se te, se én nem tudom. A pénzügyi adataikból (amik nyilvánosak) nem nagyon látszik, hogy dőlt volna az a pénz. Inkább az látszik, hogy kezdett elfogyni, ezért kellett kiadniuk a játékot. Ez hiba volt, főleg konzolon. PC-n teljesen játszható, most vittem végig, 41 óra alatt és egy CTD-m volt csak, vicces és picit zavaró bugokból volt néhány, de game breaking egy sem, hacsak az nem, hogy egyszer felborultam egy küldetés közben az autóval és nem tudtam visszaállítani a talpára, ezért be kellett töltsem a mentést. Ez a GTA-ben mindennapos dolog.