121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Ulthanito
    #114158
    "a kártyákon semmi nem maradhat ugyanaz"

    De, leírtam, de hagyjuk, mert tényleg off. 8 évig bankban dolgoztam, hidd el, első kézből tudom, hogy történnek a kártyacserék
    .
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2021.01.10. 07:52:13
  • Ulthanito
    #114157
    Én pont tegnap töröltem le X-ről. Megpróbáltam, akartam szeretni, asszony megpróbálta, ő is megutálta, így úgy voltam vele, többet ez nem indul el. :)
  • mucsácsó
    #114156
    azzal már próbálkoztam, mikor megjelent - de az se jött be :D ... felcseszett, hogy olyan fapados az animáció és túl nehéznek is éreztem, de lehet kap ő is még 1 esélyt :)
  • Rage47
    #114155
    akkor jöhet a Blasphemous :D
  • mucsácsó
    #114154
    először nekem se, szal tök megértem... elsőre talán 2-3 boss megvolt, és abbahagytam a medúzás résznél, mert valami nagyon felbaszott úgy rémlik

    akkor még valahogy nem tetszett a harc meg hogy olyan kissé flashjáték beütése volt az egésznek - de aztán valahogy értelmet nyert az egész, az itemek, charmok, mindig új képességek, backtracking, meg összeértek egyes pálya részek/megnyíltak shortcutok + fast travel, és kész, nem is engedett el a játék :D valami mindig vitt tovább és motivált, aztán egyszer csak a credits pörgött :( meg úgy érzem ez a metroidvania (souls elemekkel) nekem nagy gyengém, szal nálam fokozottan ütött így

    eddig én sem értettem, hogy miért istenítik ennyire, de tényleg ott a helye a legjobb indie cuccok toplistáján
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.01.09. 20:43:43
  • Moby
    #114153
    Mindhárom játékra alkalmas platformomra megvan, többször neki is álltam, de valahogy sosem adta. Majd még próbálkozok vele.
  • mucsácsó
    #114152
    idén szerintem tutira jönnie kell már, de semmi hivatalos fix infó még róla - pletyka szinten 2021 júniust mondanak, de gondolom ez inkább csak reménykedés.. :D a legutóbbi EDGE számban van egy hosszú cikk róla, úgyhogy talán annyira tényleg nincs már messze..
  • Mephike
    #114151
    Az nálunk is nagy kedvenc volt. :) Remélem lassan jön majd a folytatás.
  • mucsácsó
    #114150
    itt közben Hollow Knight credits lepörgött :)
    kurvajó volt! anno 1x már elkezdtem, de 1-2 óra után abba is hagytam, valahogy nem adta, meg akkor még nem tudtam, hogy van normális használható térkép.. (kell a Compass charm hozzá, és minden egyből értelmet nyer.. :D)

    örülök, hogy adtam neki egy esélyt, most így a Silksong lett 2021 talán legvártabb címe nálam :D
    habár lehet, hogy nem egy Ori szint azért talán összességében a játék, de nagyon jól össze lett rakva, iszonyatosan durván beszippantott
  • Tikal #114149
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A paypal-os befizetés és kifizetés is megy kártyával és utalással is.
  • Tikal #114148
    Van olyan fizetési szolgáltató ahol már 5 éve megy ez, de azt hiszem idéntől már kötelező mindenkinek.
  • Tikal #114147
    Dehát most lett tisztázva hogy de maradhat, a kártyaszám:) A te bankod nem így jár el, ennyi.
  • darkSectorxxx #114146
    Bocs elírtam, meg a lejárati dátumot igen. :D
    Lehet már kérnek, de eddig nekem nem kellett megadnom, ez akkor valami újabb dolog lehet.

    Kp-t nem lopják el, oda nem nyúlna senki be érte, ahová rakom.
  • darkSectorxxx #114145
    Nálam minden változott cserekor.... a kártyákon semmi nem maradhat ugyanaz, ami fix a SZÁMLASZÁMOD.
  • Tikal #114144
    Te magad írod hogy három dolog kell a netes vásárláshoz aztan utana mar elég csak megjegyezni valakinek két számsort?:)
    De lényegtelen is, ma már ez sem állja meg a helyét mert minden netes fizeteshez kérnek már egy masidlagos azonositot is, jelszo vagy egyszer hasznalatos jelszo. Szoval vidd magaddal a kártyát nyugodtan vagy add hozza a telefonodhoz.

    Egyébkent ha a kp-t ellopjak tőled azt senki nem tériti meg neked viszont ha kártyás csalás torténik akkor azt a bank megtériti. Szoval butaság kp-val rohangálni már csak emiatt is.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2021.01.09. 09:15:00
  • Mephike
    #114141
    Ha van valakinek bármi tapasztalata az alábbi hangfalakkal, az kérem írja meg. Köszi!
    1. Klipsch Promedia 2.1
    2. IK Multimedia iLoud Micro
    3. Audioengine A2+
  • Moby
    #114140
    Félig már megszabadultam a cyberpunktól: a fiókomról már levették. A többit meg majd csak sikerül elintézni a supportal.
  • n000rbi
    #114139
    Akkor ezt bankja válogatja, mert nekem eddig minden lejáratkor változott a kártyaszám (pin nem).
  • darkSectorxxx #114138
    Nem tudom mi volt a téma, de valóban pénzt utalni számlaszámra kell, a PayPal-nál is befizetéshez számlaszám kell.
    Bankkártya csak kifizetéshez van.

    Ez a 3 dolog kell a netes vásárláshoz:

    - 16 jegyű kód a kártya elején
    - lejárati dátum, kártya elején
    - CVV 3 jegyű kód a kártya hátoldalán

    Ezért bajosak ezek a kártyák, mivel ha egy ismerős a kezébe veszi a kártyát és megjegyzi vagy csak egy képet csinál a kártyán a 2 számsorról, utána bármikor neten a kártya nélkül tud vásárolni a nevünkben.


    Ezért én nem is hordom magamnál a bankkártyát, csak ha célzottan megyek vásárolni valamit.
    De ha lehet azt is kézpénzzel.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.01.09. 07:22:29
  • Ulthanito
    #114137
    Na, akkor egy kis banküzemtan elsősorban Moby kedvéért, mert hülyeséget beszél, ráadásul a szokásos hatalmas "magabiztossággal". :-D

    Bankkártya cseréjénél (lejárat esetén) összesen kettő, azaz kettő látható információ változik a kártyán:

    * lejárat dátuma
    * CVV kód a kártya hátulján

    A kártya száma (ami egyébként nem 15, hanem 16 karakterből áll) NEM változik, sőt, újabban már a PIN-kód sem változik, ugyanaz lesz, mint a lejárt kártyáé. Abban az esetben, ha a kártyát visszaélés, vagy visszaélés gyanúja miatt cserélik, akkor kötelezően megváltoztatják a kártyaszámot is.

    Pénzt soha nem kártyára utalnak vissza, hanem a mögötte lévő számlára (IBAN-szám), ezért fordulhat elő, hogy lejárt "kártyára" is visszautalható a pénz, hisz a számla nem változik mögötte.

    Tehát olyan, hogy "örök kártya" létezik, mindaddig, amíg a folyószámla létezik, és csak lejárat miatt cserélik a kártyát, a száma megmarad. Nekem tíz évig volt ugyanazzal a számmal kártyám, amit később elhagytam, letiltattam, és akkor változtatták meg a számát.


  • davidka003
    #114136
    Ha jól rémlik én is kaptam már refundot paypaltól úgy, hogy le volt járva a kártya. Én is úgy tudom, hogy a mögötte lévő bankszámlára megy vissza, nem befolyásolja, hogy lejárt a kártya.
  • Tikal #114135
    A refund nem a kártyára erkezik tulajdonkeppen hanem a számládra, nem? Ugy ertem a tranzakcio alapjan be lehet azonositani ki vásárolt, ezert “kaphatom” meg a refund-ot egyszer használatos kártyára is, te esetedben lejart kartyara.
  • Moby
    #114134
    Tök jó
    Hogy nálam mi lesz, ez továbbra is kérdés :/
  • Mephike
    #114133
    Közben megjött a CP2077 refund nálam is.
  • Moby
    #114132
    Na, ha már belementünk (úgysincs most semmi játék :D). Olcsó közhely: amit a kétezres években szuperszámítógépek titkosítottak, azt ma mobiltelefonos applikációk törik fel. Ez egyre súlyosabb probléma, hiszen a technológia pont olyan irányban fejlődik, hogy egyre egyszeűbb és gyorsabb a bármilyen titkosítás feltörése. Erre viszonylag hosszabb távon megoldást csak a (főleg a kriptovaluták által bevezetett) blokkláncok adnak jó megoldást(amik már nem csak titkosítást, hanem tranzakciós adatokat, illetve programokat is tartalmaznak), viszont azok előállítása hatalmas erőforrásokat igényel (többek között ezért is időtállóak), de az alaptézis áthághatatlan: bármilyen komoly biztonsági megoldás valamikor a most nem kalkulálható jövőben kis erőforrás által, rövid idő alatt törhetővé fog válni, emiatt minden biztonsági megoldást a kalkulálható jövőben selejtezni, és korszerűbbre cserélni kell. Ez az alaptézis szabályozza például a bankkártyákat is.
  • Moby
    #114131
    Azt csak a kártyaszámokat szabályozó szabvány írja elő, a kulcsokhoz technikailag nincs köze. Egy kulcsot viszont csak a hozzá tartozó kártyaszámmal lehet kivonni a rendszerből, hiszen a kulcsok nem megismerhetőek normál esetben (ha megismerik, azzal kompromittálódott), azaz önmagában nem lehet őket leselejtezni. A kulcsokat tároló szerverek meg ilyen föld alatti bunkerekben élnek, fegyveres erők védik.
  • Tikal #114130
    Ok, bár ahogy értem az ellenorzo szám nem kalkulál a lejárati dátummal, hacsak nincs benne a 15 számjegyben mégegyszer. Ott is ott van akkor?
  • Moby
    #114129
    A kártya adatait védő titkosító kulcs "erőssége" mondja meg, hogy mennyi a lejárati ideje. A számítási kapacitás fejlődése, a tikosítókulcsok lehetséges kompromittációja miatt kell cserélni a kártyákat, és a bennük tárolt kulcsokat. Ezért kell, hogy lejárjanak. Ez nem csak a kártyáknál van így, hanem minden, digitális azonosító terméknél (elektronikus aláírások+időbélyegeik, stb). Nem tudunk olyan nagymennyiségű titkosító kulcsot előállítani, aminél garantálható néhány évnmél tovább, hogy akár otthoni eszközökkel ne lennének feltölhetőek, lemásolhatóak, stb.
  • Tikal #114128
    Persze, de a bank van szerződésben a két szolgáltatoval, szoval úgy egyezhetnek meg ahogy akarnak. Ha a biztonság lenne a szempont akkor nem kapnék kártyát 5 éves lejárati dátummal és megváltoztatnák a PIN-t is. Jó indoknak látom az éves vagy két éves cserét hogy lehúzzanak 5000 forinttal. De akkor biztos változott a kártyaszámom eddig is, csak nem vettem észre.
  • Moby
    #114127
    Új számot fogsz kapni. Ez nem a bankodtól függ, nem a bankod bocsájtja ki a kártyát, hanem a kártyakibocsájtó (mastercard, Visa, stb). Hogy mást ne mondjak, az utolsó számjegye garantáltan meg fog változni (persze nem csak az), mert az egy ellenörző összeg, amiben benne van az új kártya lejárati dátuma is. Ha ugyanaz maradna a kártya, nem lenne értelme a kártyákat kivonni a forgalomból (ami biztonsági okokból kell). De ez itt durván off.
  • Tikal #114126
    Szerintem ez bankfüggő. Ha csak lejárt akkor nem feltétlen kapsz új számot, még a PIN-se változik( pl. ERSTE). Ha letiltattad akkor persze minden új lesz.
  • Moby
    #114125
    Rossz hírem van: nincs állandó kártyaszám. A kártyaszám a kártyával együtt kivonódik örökre a rendszerből a lejártával.
  • Tikal #114124
    Van. Nekem mindegyik az:) Ha lejár akkor az új kártya száma ugyanaz lesz ami eddig is volt, nem?
    Eldobható kártya alatt azt értem amit egy két szolgáltató ad, pl Revolut-nal tudsz generálni egyszer használatos kártyát. De a refund-ok ezekre is megérkeznek. Persze ha letiltattad az más történet:)
  • Moby
    #114123
    Van örökkártya?
  • Tikal #114122
    Eldobhato kártya?
  • Moby
    #114121
    Igen, többektől olvasom. Nálam érdekes lesz a szitu, mert a kártya, amivel vásároltam, az pénzt már nem tud fogadni. De eddig nem kaptam semmilyen levelet, hogy hova kellene utalni...
  • Tikal #114120
    Megérkezett a refund.
  • Rage47
    #114119
    MS meg akarta venni a Nintendo-t régen
    Former Xbox Executives Say Nintendo 'Laughed Their Asses Off' When Microsoft Offered To Buy It
  • Rage47
    #114118
    Én csak remélem, hogy marad a japán-felfogás és kapunk továbbra is szuper exkluzívokat, az nem érdekel igazán, hogy cloudban is menjen... De ha a többségnek bejön a sorozatgyártott játékélmény, ami bárhol elérhető majd, akkor az fog nyerni sajna. 4k60fps nem érdekli a nagyközönséget szerintem.
  • darkSectorxxx #114117
    Homályos szar...