121120

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • j0nNyKa
    #114318
    :|
  • Moby
    #114317
    És a tudatlan pénzéhes paraszt ebből csak annyit lát, hogy veszek revoluton százezerért btc-t, majd eladom egy hónap múlva négyszázért. Kinek ártok vele? Mindenkinek jó, pláne nekem!
    Dehát ez lett a világ. Már senki nem akar tudni, csinálni, érteni semmihez, csak bebaszom a picsám a youtubera, bekapcsolom a kamerát, jön a lé, amit abból veszek azt meg kirakom az instára. Illetve most már ennyi sem kell, csak veszem a btc-t jókor, vagy bányászok, ha van hozzáférésem hardverhez. Ennyi is elég, és ettől több ma már nem kell. Aki ettől többet akar az hülye boomer.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.01.16. 11:49:08
  • Moby
    #114316
    Dehogyis! Ezen rendes, dolgos nigériai tokhal halászok, akik csak próbálják valamibe befektetni a nehezen megkeresett pénzüket! :DD
  • j0nNyKa
    #114315
    nigéria ahol a pénzes királyfik élnek és emailben küldik a 9jegyű dollárokat! vicc az egész...
    najó komolyan mondom jegeljük a témát mer felkúr :D
  • Moby
    #114314
    Ez pontosan így van. És ezek az állatok semmi mást nem csinálnak, mint drog, fegyver és emberkereskődnek mossák tisztára a pénzüket, miközben egyre többeket vonzanak be ebbe a nyomorult pilótajátékba.
    Azt mutattam már hol a legnépszerűbb a bitcoin pl.?
    LOL

    És ebben a hardverben az emberiség mérnőki tudományainak egy jelentős szelete bennevan. Érdemes volt beletenni!
  • CptFlint
    #114313
    Nem az nvidia-ra értettem az áremelés. Hanem az összes gyártóra, mint asus, msi (ők már be is jelentették az áremelést). Az nvidia msrp árai nettó hazugságok ezen a ponton, sosem lehetett annyiért kapni őket. A múltkori áremeléses hírnél pont néztem az asus árait és konkrétan, hogy a példánál maradjuk egyetlen 3080 sem volt 700$ közelében, hanem inkább 1000-1100$ volt.
  • j0nNyKa
    #114312
    ja igaz, na jó de.... nemtom, ez nekem ilyen dollárjel szemű hülyéknek hangzik, akik a szokásos "0 munka végtelen ingyen pénz"-re vágynak, és fingjuk nincs következményekről
    nem tetszik :\
  • Moby
    #114311
    200 dollár körül van mondjuk egy 3080-nak a havi nettója a vellanyszámlán felül, ha optimálisan van beállítva. Egyébként ethereumot bányásznak velük, annak van most az égben a megtérülése. De nem kell, hogy az egész megtérüljön, a kártya nem megy nullára, ha be is szarik, a kártya eladható marad.
  • MrAndree
    #114310
    Fene tudja. RTX 2080 ajánlott ára 700 dolcsi volt, nálunk én 280 ezerért vettem 2019 januárjában. 3080 ajánlott ára szintén 700 dolcsi (ami persze sehol sem ennyi), ezzel szemben nálunk úgy fél millióért kapsz, már ha kapsz. Szóval NVidia nem akart árat emelni feltétlenül, csak a készlethiány miatt kb bármennyiért el lehet most adni.
  • CptFlint
    #114309
    Nem értek hozzá, de szerintem azok akik bányásznak nem egy kártyát vesznek. Legalábbis nem hiszem, hogy megérné 1-1 darabbal küszködni. Ezek közvetlen a gyártótól veszik meg úgy az összeset, ami legurul a gyártósorról.
    Egyébként szerintetek bányászat nélkül normalizálódna a helyzet? Mármint a gyártó kapacitás véges, ami szinte eltűnik ezekkel a sok különböző gpukal és az előző kártyák instant eltűnnek a boltok polcairól, amint kijöttek az újak. Így mesterségesen mindig szinten tartották a gyártók az árakat a kártya átnevezésekkel. És most látják sajnos, hogy a piacon van kereslet ezekre magasabb áron is. Szerintem az a limitált kapacitás, ami van az bányászat nélkül is elmenne magas áron. Pláne, hogy már a gyártók és viszonteladók is vérszemet kaptak. Szerintem a jelen állapot még sajnos hosszú ideig megmarad, és maximum mérséklődni fog, ha a bányászat alábbhagy. De jelentősen nem lesz jobb szerintem. Ti hogy látjátok?
  • j0nNyKa
    #114308
    jesus crist :|
    mennyire kiszámolható dolog a bányászat megtérülése? hogy mittudomén vesz a paraszt egy 3080at X forintért, legyen mondjuk hasraütök 400k, plusz ugye annak van a villany fogyasztása, havi Y, legyen mondjuk havi 30k - és mikor jut oda a delikvens, hogy visszajön neki a 400k, és havi szinten termel legalább 30k forintnak megfelelő coint? mondjuk tegyük fel hogy stagnál a mostani állapotán a bitcoin
  • MrAndree
    #114307
    Én is 19 elején ruháztam be egyre, szóval egyelőre simán hozzá a legtöbb játékban az 1440p/60 FPS-t. Szerintem még jövőre elég lesz, hogy legalább 30 FPS felett maradjon minden. 2023ra meg már csak normalizálódik a helyzet.
  • Ulthanito
    #114306
    Na ezért mondtam, hogy a PC biznisz 2021-ben nem más, mint egy groteszk torzó.
  • Ulthanito
    #114305
    Na, én ezt megtettem novemberben, és rohadtul nem hiányzik, hogy PC-m legyen. Immáron 20 éve nincs is.
  • Voltan
    #114304
    Minden a mennyiségtől függ, gondolom. 10db 3080 nyilván jobban muzsikál, mint 10db 1660, de most ott tartunk, hogy mindent felvásárolnak ezek a férgek. Az Nvidia bejelentette, hogy piacra dobnak bányász célkártyát is esetleg - valahol olvastam - de annak se lesz sok értelme, mert azok minden másra szarok (mókolni állítólag lehet, de nem ezen fog múlni), és azt meg nem tudják eladni, ha megint bezuhan az árfolyam. Szóval továbbra is a játékosoktól halásszák el a kártyákat, ipari mennyiségben. A gyártók persze tehetnének valamit ezügyben, de egyrészt amíg nagy tételben már a gyárból felvásárolják a nagy férgek, másrészt amíg az élelmes rohadékok is tucatszám veszik, addig nagyjából cseszheti az átlag gamer.

    A sima kis üzérek - akikkel mi találkozhatunk a különböző oldalakon - meg csak a hab a tortán.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2021.01.16. 00:07:09
  • mucsácsó
    #114303
    és mely az a 3 szerencsés játék? :) :D
  • darkSectorxxx #114302
    Csak tudod hogy van, hiába 500k egy hardver ha valakinek az a teljesítmény kell. :)
  • Moby
    #114301
    Procin is lehet bányászni. Csak elég sok kell hozzá. Vagyis mindenből minél több kell. Végeredményben csak a nettó megkereshető pénz a lényeg ezeknek, ha elég magasan van az árfolyam, akkor már a vellanyszámla (pontosabban a hashperwatt) sem annyira lényeges.
  • TomStorm
    #114300
    Még ha lenne akkor is túlárazottnak tekinteném,mert nem ér annyit.Talán akkor még drágábban is adhatnák ha pl.AMD is kijönne v.mi hasonló szarsággal.
    Pc 4k géming meg a legszarabb megoldás amit valaha választhat egy Pc gamer.

    2080 simán hozza 21:9-et meg 32:9-et is.
    3080 meg megy 4k marketingbe,hagyjuk már:D
  • j0nNyKa
    #114299
    dehát nem is értem, elég ez a kategória bányászni? én azt hinném, hogy a 3080nál kezdődik a bányászoknak a kártya
  • Moby
    #114298
    Mostmár mindenhol túl van tolva, mert a bányászok egyenesen a gyárból veszik meg a kártyákat, a büdöslábú retkek :)
  • j0nNyKa
    #114297
    mondjuk pl amit alzáról 232ér vettem, az az amcsi amazonon is 1000 dollár, máshol is túl van tolva kissé, nem csak errefelé
  • darkSectorxxx #114296
    Egy alternatív dimenzióban $700 lett volna valóban.
    Nem annyiért kapod amennyiért szerették volna a gyártók, de mivel sehol nincs olcsón, ezért ennek ennyi az ára.
  • Moby
    #114295
    Nagyon rég volt ilyen, és biztos nem 2020-ban: 3 játékkal játszok egyszerre, és tökre élvezem mindet. Rég játszottam ilyen intenzíven, és még mindig vannak játékok a csőben.
  • Moby
    #114294
    Valóban nincs, amikor a $700-os kártya 480-ért meg 530-ért megy.
  • benőmenő
    #114293
    Megrögzött PC-sként ma épp lézert cseréltem a PS3-amban. Ez szerintem elég jól leírja a mostani helyzet abszurditását és hogy mennyire bízok a gyors pozitív fordulatban.
    Utoljára szerkesztette: benőmenő, 2021.01.15. 21:00:30
  • darkSectorxxx #114292
    3080 nincs túlárazva mert nincs riválisa.

    Az, hogy kinek, mire elég a 2080 az szubjektív.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.01.15. 20:59:51
  • TomStorm
    #114291
    Használt 2080-ra menj rá.Jobban jársz mint bármi mással.30-as széria durván túlárazott.
    Én még mindig moby 2070-esét hajtom teljesen jó és marad is!
  • mucsácsó
    #114290
    Bakker... nevetséges, a konkrétan a felét nem éri az a szutyok kártya... :D és az a durva, hogy valaki még így is meg fogja venni...

    Btw, én is 3080-ra pályáznék/tam, dehát 560k-ért nincs az az isten, hogy megvegyem... :D
  • Voltan
    #114289
    Kíváncsi vagyok, meddig lesz ez a káosz. Félő, hogy még jópár hónapig. Terveztem ugyan egy 3080-at, de hát ennyiért kizárt. Szerencsére ´19-ben építettem gépet, és igazából egyelőre bőven megfelel. De hát akkor is botrány ami megy, tényleg.

    szerk: a PCX-nél frissítettek kicsit, most már vannak gépek 1660s-el, a kártya 190.000 HuF. Kész...
  • Moby
    #114288
    Lehet, annyira nem néztem, már csak röhögni járk be megnézni az árakat. Mindeközben az alza hirdetések olyanokkal zsibbasztanak, hogy kidobja nekem ide az sg-re: 3060Ti 162 ezer* :DDD

    /igen, mondjuk annyiba KELLENE kerülnie. Ezt jól látják.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.01.15. 18:13:48
  • mucsácsó
    #114287
    az a megbontott+visszaküldött darab volt tegnap, nem? :D szerintem azt láttam pont, de valahogy el tudtam engedni...
    kabaré, hogy itt tartunk :(
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.01.15. 17:53:51
  • Moby
    #114286
    Votl valamelyik nap 250-ért egyetlen pillanatig az alzában Asus TUF 3070, és SAJNÁLNI KELL, hogy az ember lemaradt róla.
    Egy olyan kártyáról, aminek az msrp-je annyi, mint a lemezes PS5-é ROFL.
  • j0nNyKa
    #114285
    ipont engedjétek el, full zsidó módba kapcsoltak
    alza edigital mostanság az épkézláb boltok
  • mucsácsó
    #114284
    hát asszem én is leteszek a PC gémingről így, megmaradok a 2060Superrel, és veszek énis egy XSX-et majd a leendő PS5 mellé, mert ez már über nevetséges...
    amúgy CPU árak is meg voltak őrülve az elmúlt hetekben.. :D (Ryzen 5 3600 95k-ért, wtf...másfél éve vettem 70k-ért :D)
    talán nyárra/év végére egszercsak kipukkan már ez a fos BTC-lufi, már minden pöcs beszáll, aztán járathata a sok idióta napi 1-2 forintnyi haszonért a baszógépét.. :D


    btw, nem neked címzem, hanem lentebb akik írták, hogy monitornál görnyedve milyen proli a bill+egér; ez tényleg fos az esetek 90%-ában, ám a kompetitív FPS-eknél még mindig ez a létező legjobb megoldás - meghát működik az XSX és PS4/PS5 controller is PC-n, akár wirelessként is, és TV-re is rá lehet kötni a PC-t, ergo semmivel se különbözik az egész így egy konzolhoz viszonyítva - leszámítva a jobb framet és grafikát adott esetben :D
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2021.01.15. 17:50:13
  • mucsácsó
    #114283
    jajajaja, hallottam a múlt héten, hogy MSRP-re röpül még egy plusz 100 euró a nagy gyártóknál :)))))))))) botrány.... de ez már tényleg a pofátlanság über netovábbja :D


    már ott tartunk, hogy még akkor is olcsóbban jön ki az ember, ha OLED+PS5+XSX +esetleg Switch kombót nyom, mint egy baszó PC-t monitorral.. :D
  • Moby
    #114282
    És az nvidia meg az AMD nem csinál SEMMIT. Jót röhögnek az egészen.
    Ha nem lenne PS5-öm, azonnal vennék egy XSX-et, és tőlem a pécégéming eléghet a pkolban ezzel büdösgyökér pilótajátékkal, amire csak azt tudnám üzenni az ebben résztvevőknek: remélem bentég az összes pénzetek! Ha megtörténik, majd lemoshatjátok a szélvédőmet a pirosnál egy százasért.
    Teljes elmebaj, hogy több évtizednyi fantasztikus mérnőki teljesítményei egy ilyen borzalmas, elmeháborodott, idóta piramisjátékba megy bele. A videójáték sem egy különösebben magasztos cél, de ehhez képest BÁRMI értelmesebb felhasználás lenne.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.01.15. 17:35:25
  • Moby
    #114281
    Leginkább csak 3070 kapható, mert a 3 kártya közül annak a legszarabb a hash/wattja. Szóval amíg van 3060Ti vagy 3080 addig azokat szívesebben veszik meg a bányászok. Így van, hogy elérhető 3070-ből akár 1-1 darab is. 300-ért. Nevetséges ami történik. Botrány konkrétan. És az Asus is meg az MSI is bejelentette, hogy árat emel, mert az nem járja, hogy ők normál árban adják a kártyákat, a boltok meg lefölözik a hasznot.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2021.01.15. 17:29:14
  • mucsácsó
    #114280
    énis pont ma néztem, mert spanom kitalálta, hogy ő most baszó PC-t akar 500k-ból monitorral (AHA ), konkértan iponon olyan volt reggel, hogy van 120k-ért egy fos GTX1650, vagy RTX3090 840k-ért, és ennyi... :D közötte levő gapben _SEMMI_, RTX20xx gyakorlatilag megszűnt létezni totál újonnan az egész neten, max 3060Ti-t foghatsz ki 300k körül, ha mákod van... :D esetleg német amazon.de-n van 3080 1500ajróért...

    hihetetlen durva, ami most zajlik VGA fronton...
  • j0nNyKa
    #114279
    wat