121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #59594
    Nem mindegy miért tolták? Ha nem jött volna be nekik otthagyták volna. Ehelyett a hétmillió bétázó megvette a teljest is.
    Hogy csinálta ezt a reklám???
  • Kandurex
    #59593
    na ez a legjobb kérdés :)
  • Moby
    #59592
    Tegnap leírtam kérdések formájában. Jó ez a leteszi ár-érték faszaságot, de ez csak akkor igaz, ha az érték megteremtődik. Ha az lesz az érték, hogy kamu4k meg hdr gimmick, az nem érték, hanem értéktelen vacak, és rögtön másképp fest a százharmincezer is. Főleg akkor, ha ugyanabból jobb minöséget kapsz majd fhd-n egy olcsóbb gépen.
  • Amiga
    #59591
    A ribanc. :-D
  • arty
    #59590
    bétát miért tolták 7 millióan? a graf, a hírverés miatt... és egy béta, egy demo is reklám, kedvcsináló.

    az biztos, hogy az egyik legszerencsésebb fajta ez utóbbi kettő, a vásárló szempontjából :)
  • darkSectorxxx #59589
    Moby-nak nem a PS4 a baja, csak hogy figyeljenek rá, minden nap egy kicsit, törődésre vágyik, én mostanában hanyagoltam, ezért más karjaiban keresi a boldogságot. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.09.26. 09:15:02
  • darkSectorxxx #59588
    Ebben most egyetértek, és értem mit mondasz! :D
  • Amiga
    #59587
    Tényleg nem értem, mi a baj. Sony leteszi a gépet az asztalra. Ha a kész játék nem hozza azt kinézetben, mint akár a sima PS4-en, akkor ott a fejlesztők a bénák, nem?
    A konzol ár-érték arányban jó. Ezért veszik nagyon fejlett gazdaságokban is. Ezután is lesznek rá minőségi fejlesztések is, meg összecsapottak is. De a TR nem hiszem, hogy az összecsapott kategóriában lesz.
  • Moby
    #59586
    Nem értesz te semmit sem :DD
  • darkSectorxxx #59585
    Amúgy ja ez az amikre én sokszor mondom hogy ilyen apróságokkal nagyon nem foglalkozom, mert ha játszom és eltér valami, valamitől oks tudomásul veszem, de nem fog érdekelni, addig, amíg nem érzem, hogy ez rosszabb, hanem csak netes zoomolt képeken látom, fej-fej mellett.

    Azt is megérte akiknek számít, meg azt is akiknek nem. :D
  • darkSectorxxx #59584
    Élőben nem értettem Bandi miért kérdezte hogy "ittál-e", de így visszanézve kicsit értem már. :D
    Evvan, komolyan mostanában, összejött sok meló, nem nagyon tudok pihenni, meg ma reggel is majdnem lekéstem a buszt. Ez nem állapot.
  • Moby
    #59583
    Koszréjder.
    Mikor sikerül megérteni, hogy nem a tűz baj? A lőtéri döglött kutyát nem érdekli, hogy ott-e a tűz vagy sem. Pláne engem nem, hisz nem is kell néznem.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.26. 09:06:57
  • darkSectorxxx #59582
    ŐŐŐŐŐ

    Pont 5x tovább mint szerettem volna. :D
    Mondom nekem a boss kellett volna. Nem ez.

    Igaz én se 16:00-kor kezdtem.
    De bazz, nem erről volt szó, Myselor félreértett, én a boss-ok előttről akartam mentést. :D
    Gec kedden Forza, én meg még csak ma fogom megtudni, hogy melyik irányba van a boss, és akkor még valami itemeket gyüjtsek össze. :D

    Szánalmas volt visszanéznem magam, de nem maga a harc miatt, az nem lepett meg, hanem hogy az irányítás mennyire kifog rajtam.
    (pc-n stream, irogatás, ablakváltás, kontroller gombkiosztás, itemek, látszik hogy das3 révén is csak poénból lépegettem be az invertory-ba, ezért nem akartam ennyire belemenni, mert tudtam hogy csak az időhúzás megy, hangom amúgy a videóban sokkal mélyebb, eléggé ront a stream a minőségen)
  • Amiga
    #59581
    Nincs tűz a játékomban egy távoli épületen, megyek is és a kardomba dőlök. :p
    Amúgy milyen játék ez?
  • Moby
    #59580
    Mér, milyen konzolon megy 4K-n? :D
  • Kandurex
    #59579
    4k -n? :) milyen penge az a box na!
  • Moby
    #59578
    Ezt már leírtam párszor, csak ahhoz nincs videóm: a tűz az xbox one-on is ott van.

    /Sőt, továbbmegyek, ott lesz a "classic" ps4-en is, tutter.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.26. 09:00:25
  • Amiga
    #59577
    Nézd, nem csak a játékipar, de a világ minden termelési tendenciáját a kereslet-kínálat állapota határozza meg. A keresletet lehet befolyásolni, de akkor is te mondod meg végső soron, mi az, ami bejön neked.

    Csak hogy példát mondjak arra, amikor a keresletet nem sikerült egy elgondolás mögé állítani: kinect és move.

    Ami az egymillió legyet illeti, a teljes játékipar ezeknek a legyeknek köszönheti a létezését. Pl. a Codemasters - jelenleg az F1 licensz birtokosa, sokáig a minőségi autós játékok talán egyetlen igazi képviselője, ahogy az NFS kihullott (nem a HC szimulátorokra gondolok). De honnan indult a CM? Egy Dizzy nevű tojás platformjáték kalandjaiból. A legyek rászálltak a Dizzyre és ezért van ma nekünk egy CM, aki tartja a frontot autós játékok terén. Pedig mondhatnánk, hogy a Creatures minden szempontból alázta a Dizzy-t, ahogy a Super Frog is alázott minden platformert Amigán, mégis mindenki Mariózott, ami viszont a Nintendó szekerét tolta meg, és ennek is csak örülhetünk,mert sok jó dolgot kaptunk azóta is a Nintendótól.

    A kereslet-kínálat találkozása fogja eldönteni a VR-sorsát is. A 4k-ét nem, mert a 4k mindenképpen el fog terjedni és ugyanúgy kiszorítja majd a fullHD-t, ahogyan a flat szorította ki a CRT-t. Ez egyszerű tény. Sonynak válaszolnia kell a 4k-ra, mert MS is válaszolt rá, és kell alternatívát mutatni a versenyhátrány elkerülése végett. Szerintem ez ilyen egyszerű.

    Mivel Samunak nem lehet megmagyarázni, hogy "ugyan már ne csinálj 4k-s tévét", muszáj a konzoloknak is lefedniük valahogy ezt a piaci rést, mert a PC, de mág a mobiljátékok is be fognak törni ide, és mind a Sony, mind MS, de még N is elég okos ahhoz, hogy ne hagyjon veszni egy potenciálisan növekvő piacot.

    Ha még pár tévét is el tud adni mellé a sony, az persze bónusz nekik, de mint tudjuk, nem ez a húzóágazat náluk, szóval nem hiszem, hogy ettől várnák a csodát.
  • Totti5
    #59576
    Mert ezt látja az átlag júzer, mint ugrás és mert ez lesz a követező kijelző ami el fog terjedni egyre jobban.

    Átlag júzer leszarja, nem látja, nem is érdekli hogy 1080p vagy dinamikus felbontás vagy hány frém esik ki a játék adott pontján.

    A DFet néző HC gémer meg amúgy is mindig ríni fog, tök mindegy mi van. Ezért kell PCt venni és nem konzolokkal szüttyögni, akit ez zavar.
  • Ulthane
    #59575
    Te Moby. Fura, hogy nem jöttél még rá ennyi évesen, hogy almát körtével ne hasonlíts már össze!!! Ez olyan, mintha egy Opel Astra mellé betennéd az A6-s Audit, és verné az Audis népség a nyálát, hogy bebebeeee, az Audi gyorsabb. Persze, hogy gyorsabb, 5-ször annyiba is kerül.

    A PC erősebb, szebb, jobb, gyorsabb, 1564 fps-es, a táborodra jellemző elvakult fröcsögés innentől teljesen hiteltelen, csak fura, hogy x millió gyökér erre még nem jött rá. Hasonlítsátok össze a 130 ezres konzolt a 130 ezres PC-vel. S akkor marad majd a néma csend.

  • Ulthane
    #59574
    Nahh, meddig jutottál?
  • Tikal #59573
    öö, én is ezt mondom, csak éppen a Sony-nak címezve, ugyanis itt ők azok akik próbálkoznak, nem a vásárló...
  • Bandicoot
    #59572
    Hát...Akkor Samsungékkal lepacsizhattak,de hogy ha 4k tv-ről beszélünk akkor a semmirevaló Sony csodák felejtősek főként azért az árért amiért adják (prémium áron alsó-középkategóriás 4k az ajánlatuk)...:)
    Egyébiránt egyetértek. + megragadják a 4k hype-ot mert már idén (is) jövőre meg végképp a csapból is a 4k fog folyni. A szimpla paraszt nem tudja nem látja milyen hardver kell hogy elfogadható minőségben kitoljuk a 4k-t a kijelzőre, csak azt látja hogy "húúú otttavana né'kká".

    És ahogy most is van aki szerint minőség van (kurva nagy minőség a 4X AF a nyögvenyelős 1080p meg az alig 30 fps,de persze csak mert fel tud sorolni a 3 évből 2-3 kivétel címet akkor már minőség van és cáfolva van minden), úgy a 4k (a pro esetében paraszt 4k) tartalomnál is előkerülnek a hasonló parasztok akik nem látják a fától az erdőt és majd jól megmagyarázzák hogy a 4k a csúcs és minőség van....
  • Zóanagyvarázsló
    #59571
    Egyébként ez azért érdekes, mert jogos lehet mindkettő. A konkrét esetnél kell megnézni, hogy ott mi történt, és az dönti el a helyzetértékelés helyességét, nem az, hogy egyszer valaki vagy ugyanaz az illető meg tök mást mondott.

    Az nyilvánvaló, hogy ha valakinek a kedvencét hanyagolják, az nem jó neki, mert bukás, nincs kivel kibeszélni a kollektív élményt, vagy multizni mással. De ha más játékoshalmazra mennek rá, és ezzel az ő preferenciái sérülnek, az sem okés. Az jó, ha racionálisan közelít a kérdéshez a játékos, és megérti a döntések okát, meg nem ugrik rá mindenre hörögve, de nem is a kiadó marketingeseként kell viselkednie, hanem a saját álláspontját megfogalmazni saját maga érdekében.

    Az X-COM-mból például az új sokat fejlődött, modernebb lett, de sokat butult is az ősöreg első részhez képest. Még az alapfilozófia is részben eltér. Én a régi irány mellett vagyok (sok-sok fejlődéssel,a taktikai részt már a Jagged Alliance 2 messzire lelépte)), legalábbis inkább, mert marhára élveztem az újat is, amikor kontrollerrel végigjátszottam (amúgy PC-n, önként választva a beviteli eszközt). De manapság ez gyakran nem is gond, mert ott vannak a modok vagy az autentikusabb, olcsóbb próbálkozások. Én meg kedvemre választhatok több jó alternatíva közül. Volt, amikor sokkal rosszabb volt a helyzet, és nyilván most is van olyan széria, ahol egy ilyen váltás kellemetlenebb.

    Az meg, hogy mekkora tömegeket érnek el, a jóságra szintén nem mérce, ha nem egy utópisztikus világban élünk, ahol mindenki szuperintelligens és tájékozott mindenben, nem manipulálhatók az emberek, nincsenek alantas igények (a gladiátorjátékat és a nyilvános kivégzéseket is zabálták, "jobb" helyeken máig remasterelik). Politikai példát direkt nem írok, de elég csak rágondolni is, hogy mindenkinek világos legyen, a többségi döntésnek nem az a lényege, hogy az a "jó". Hanem az, hogy többségi.
  • TDC Geronimo
    #59570
    sajnos ott a pont :(
  • Moby
    #59569
    De átfogalmazom, mitöbb, továbbgondolom a költői kérdést úgy, hogy talán érthető lesz: vajon miért a felbontást tartja a sony kiemelt célnak, amiben előre kellene lépni? Miért viselkedik úgy, mintha az lenne valós probléma, miközben pont avval nem volt semmi problémája senkinek?
    A sony vajon miért a tévégyártók problémáit kívánja megoldani a játékosoké ellenében?
    Lehet, hogy a sony nem is akar megoldani semmit? Lehet, hogy csak a konzolja sikerét meglovagolva 4K tévéket akar eladni? Még talán az is lehet, hogy szándékos, és irányított, hogy a fullhd pro mód ne legyen kiemelt prioritás, mert evvel csak fullhd-n maradásra bírná a játékosokat a konzol?
  • Totti5
    #59568
    Ha nem tetszik, akkor nem ezzel a géppel kell próbálkozni.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.09.25. 21:34:19
  • Moby
    #59567
    >oda jutsz hogy ha lesz 4K tvéd nem max 1080pre képes HWval fogod a képet megalkotni rája

    De avval fogja, mert ez arra elég(vagy arra sem jól). Épp erről beszél.
  • Totti5
    #59566
    Nem tudom én egy rahedli 1080p állejtős játékkal játszottam ( most is azt tolom pl a Forza Horizon 3 ). A gépre fordított összeg határozza meg az az erőt, ezekben ennyi van. A csoda Xbox 360on ami jobb vót mint a PC 2005ben, meg a CELL PS3on sem ment minden 720pn. Fejlesztője válogatja. Minden meg lehet oldani... oda jutsz hogy ha lesz 4K tvéd nem max 1080pre képes HWval fogod a képet megalkotni rája, mert annak nincs értelme, de mire te odajutsz lesz erősebb 4K képes konzol pl.

    Vagy nem lesz 4K tévéd, és akkor sem lesz semmi. Játszol tovább.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.09.25. 20:30:19
  • Moby
    #59565
    Nem esik le mire utalsz az összefüggéssel. Kipattant az egyik gumibillenytű, és kiverte mindkét szemed?

    /nagyon későn lett spectrumom. Sokáig vágyaim tárgya volt c16 mellett, de előbb lestt c64-em, és évek múlva, talán már az amiga korszakban szereztem egyet.

    //ja és volt hozzá hőnyomtatóm! Csodás képeket nyomtattam vele! :D (tényleg)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.25. 20:26:19
  • Tikal #59564
    Valamikor tényleg be kell vezetni, csak nem most, mikor még mindig 900p-n futó játékokkal toljuk, mert nem bír többet a vas. Minőség
    Hova jutok Totti? A 4K megvilágosodásba?
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2016.09.25. 20:23:36
  • Amiga
    #59563
    Én úgyse veszem észre az fps-dropot, szerencsére Spectrumon kezdtem. :-)
  • Moby
    #59562
    A 130 ezres gépet nem hívjuk pécének. Pláne nem gémerpécének. Az a titkárnő gépe, vagy a kisiskolás elsőgépe. A konzolok kerülnek százharmincezerbe. Nem releváns. :)
    Vagyis bennem még az a kérdés nem buggyant fel sosem, hogy vajon mennyire kevés pénzért lehet azt megvenni, hogy a 60-as target 39-en fusson Nem igazán volt cél, dehát kinek mi :P
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.09.25. 20:17:10
  • Totti5
    #59561
    Minőség az van, mint mindig és trehányság is van mint mindig. 4K a következő lépés, valamikor be kell vezetni és valahogy be kell vezetni. De Ami fontos, hogy Nem kötelező! Innentől kezdve szard le a 4Kt. Majd ha évek múlva odajutsz akkor érdekes lesz és neked is kelleni fog, ha most nem akkor sincs semmi. Ugyan úgy megy tovább minden.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.09.25. 20:14:51
  • Amiga
    #59560
    Ez tényleg jó kérdés, én sem tudom.
  • Amiga
    #59559
    :-D
  • darkSectorxxx #59558
    Zene ON
    Pizza ON
    Monster ON
    Das 2 ON

    Várok valakire aki segít a Boss-hoz eljuttatni. :DTHX
  • Tikal #59557
    szerintem a kérdés nem ez, hanem, hogy mi a bánatnak kell a kamu 4k mikor még 1080p-n sincs rendes minőség...
  • Kandurex
    #59556
    Milyen 130? Az Aqua-nál csak 116e....!
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2016.09.25. 20:08:38
  • darkSectorxxx #59555
    az a max mikor a menüben vagy. :)