121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Amiga
    #63739
    Nem kötelező megvenni, de szerintem demokráciában hadd árulja már mindenki annyiért a portékáját, amennyiért akarja.
  • Bandicoot
    #63738
    Továbbra is ott tartunk hogy ami más platformon minőségben megy (akár ingyen) az addig a DC esetében butítás pénzért és vedd meg újra teliáron a játékot mintha az egy új cím lenne.
    Egy dolog lenne ha mondjuk 1000ft-os dlc-ként árulnák azoknak akiknek megvan (külön) és egy másik hogy leszarják ha megvan vegyed 12ezerért újra.
    Hatalmas munka van benne amúgy is. Látjuk....
    Utoljára szerkesztette: Bandicoot, 2016.11.24. 11:04:18
  • Amiga
    #63737
    Én is sokat gondolkoztam már azon, hogy évente pár hónapot ingyen dolgozok, de végül mindig elvetettem ezt az ötletet.
  • Moby
    #63736
    A honi feketepéntek teljes lista.
  • Bandicoot
    #63735
    És az a szép hogy ezért a mesés butításert még lehet fizetni is újra többet mint amibe az eredeti kerül. Mert ugye patchel nem lehetett volna megoldani és fordöpléjörsz van.
  • Amiga
    #63734
    Nem tudom... Én már Spectrumon is nyomtam Test Drive-t, szerintem ma is meg tudnám szokni egy játék hiányosságait. Szerencsére csak a VR-ben van gyenge grafika, azon kívül már mindent tökéletes minőségben játszhatunk.

    Engem sosem érdekelt a zsizsik, persze ünneplem, ha egy játék jól néz ki, de általában a japán crpg-k elé sem amiatt ülök le.
  • Totti5
    #63733
    Fejlesztőket a Sony kirakta, valakik páran a sufniban nagy szakértelemmel nekiálltak megcsinálni, nem kell ettől minőségi munkát várni...
  • Bandicoot
    #63732
    Ezzel az a baj hogy rendszerint 10-20 perces élménybeszámolók. Aztán 1-2 nap után mikor zuhan a narancsfaktor, mennyire lesz irritáló a gyenge felbontás miatti zsizsikes látótáv és a butított graf?..
  • Moby
    #63731
    All VR footage taken on PS4 Pro (it seems visually identical to the base PS4 based on what we've seen so far).
  • Bandicoot
    #63730
    Vajon Pro-n is ennyire butított?
  • Amiga
    #63729
    Karácsonyra vegyetek nekem PSVR-t, privátban megadom majd a címemet.

  • Moby
    #63728
    Én ezt a pudingot már nem egyszer próbáltam. Ez alapján bátran mondom: a legcsumpibb VR immerziója is olyan, hogy befosol. PSVR-t _még_ nem, de arty adott ötletet erre is. Ezzel együtt is az összehasonlító videó döbbenet.
  • Amiga
    #63727
    A puding próbája az evés. Azt mondják, már ezen a szinten is kegyetlen a beleélés. Én mindenképpen kipróbálnám, mielőtt elásnám a részletesség hiányosságai miatt, mert aki próbálta, annak a reakciói eléggé tetszenek - már egy ilyen szintű autóversenyben is.

  • Moby
    #63726
    Nem tudom ki volt, de a humorérzéke példás
    Minden fos le van pusztítva róla, de a lepke az ugyanúgy repül mindkettőben. Lepkenélkülnincsautóverseny!
  • TDC Geronimo
    #63725
    Igen. BF leárazások. Ma meg holnap szerintem
  • Amiga
    #63724
    Ezek csak most, vagy meddig vannak?
  • TDC Geronimo
    #63723
    Bászki EU storeba milyen leárazások vannak. Titanfall 2 12k, UC4 9k, Watch Dogs 2 13k. Meg kellett volna várnom :(
  • arty
    #63722
    Hihetetlen fércmunka.
    Egyáltalán, ezt vajon ki csinálta?! Egy polifónis, határidő előtti nap délutánján?
  • arty
    #63721
    "nagyon kevés játékot fejeznek be a játékosok

    Erről leginkább az iparág tehet."

    naneee :)
    megnézel egy tisztán szingli, 12 órás játékot és a "befejezte valamilyen nehézségen" acsi aránya kemény 20-40%-ra tehető ... ez nem azért van, mert lehet, hogy jön dlc (ritka), ami folytatná a sztorit :) és ami még durva, az a veryeasyn történt végigjátszások aránya....
  • Moby
    #63720
    Most nézem, már kuponkód sem kell a TF2-re, permanens 42%-os kedvezmény van rá.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.11.24. 08:47:52
  • Amiga
    #63719
    És még hozzá tenném, hogy a legtöbben szarba nézik az ingyenes plusz-os játékokat. A legtöbb ismerősöm még csak a library-jához sem adja az indie-ket. Nem érdekli, érdektelen. Soha, egyszer sem láttam senkit pl. a Tropico 5-tel játszani. És én sem játszottam vele, csak behúztam. De minek játszanám? Tökre nem érdekel. Eddig 1-2 indie-címet próbáltam ki és a legtöbbször így is megbántam, nem érte meg az időt, amit más játékok elől vett el.
    Utoljára szerkesztette: Amiga, 2016.11.24. 08:37:48
  • Amiga
    #63718
    Akkor még egyszer:
    2016. május 26-i állapot (SONY hivatalos közleménye):
    cca. 40 millió eladott PS4
    cca. 270 millió eladott játék

    Arányaiban: 7 eladott játék / gép.

    Ha eddig 1300 játék jelent meg PS4-re, akkor a 270 milliót ezzel kell elosztanod és kijön, hogy 1 játékból átlagosan hányat vásároltak (cca. 200 ezer).

    Ahogy előttem is fogalmazták többen és én is, egyrészt AAA-s cím nagyon kevés van ebből az 1300-ból, indie általában pár tízezer példányban (sem) fogy, másrészt a legtöbben néhány játékot tartanak a konzolon és játékfórumokra sem járnak, mert van életük a konzoljuk mellett, vagy másik konzoljuk, PC-jük, tabletjük, stb.
  • Moby
    #63717
    Pedig neked igazán értened kéne hogy megy ez. Több százezer könyv érhető el az anyanyelveden, amit azért többé-kevésbé még talán értenél is(ergo rendelkezel a platformmal), mégsem adtak el belőle neked egyet sem évtizedek alatt. Durva mi? Na, most akkor képzeld el milyen rühes nehéz lehet eladni a videojátékokat!
  • darkSectorxxx #63716
    Igen, télleg?
    Köszönöm a megerősítést. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #63715
    Jaj, ne! bármikor beleolvasok a topikba valami agymenést látok tőled. Már bocs, de tényleg beszélsz összevissza. Nem 40 millió játék kelt PS4-re, hanem PS4-ből ment el 40 millió idén márciusig, szóval szorozhatsz akár 45 milliót is tie ratióval.

    Ebben benne van egy rakat noname indie is, melynél tényleg örülnek, a 30 ezres példányszámnak is. A többmilliós eladásokkal rendelkező dollártízmilliókból készített játékok csak egy szeletét jelentik a játékiparnak. Mindig is kisebbségben voltak.

    Továbbá ott van még a PS Plus, melynek keretében sokan kapnak egy csomó ingyenes játékot, és mellé már csak egy-két kedvencet vesznek - pláne egyszerre nem tartanak többet, hála a használtjáték-piacnak.

    Szóval a nézés jó dolog, de a gondolkodást nem váltja ki. Kell az is.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2016.11.24. 00:21:13
  • darkSectorxxx #63714
    Most néztem!!!

    ~1300 játék van PS4-re....
    40 milla, vagyis címenként 30000 darabszám....miről beszélünk?
  • darkSectorxxx #63713
    Ennyi.
    Nintendon nem nézek furán mert ki tudja mennyire viszik azokat a címeket, fingom sincs.
    A nagy konzolokon meg pc-ken viszont a 40 milla? Hőhá.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.23. 23:26:17
  • Moby
    #63712
    Hátttöööööö. Izé.

    Sikerre ítélve.
  • Moby
    #63711
    Essszméletlenül szórakoztató még mindig ez a battlefront :)) Majd nyilván ismét rá fogok unni, nodeazért nagyon jó ezt elővenni. És hát rá kell alapozni a RO-ra is :)
  • Moby
    #63710
    Értem én, hogy okos szeretnél lenni, és az elhatározás nagyon fontos alapja ennek, de azért ne pihenj meg ezen a ponton. Ez nem lesz elég hozzá. Még mindig eladott gép/eladott játék. A sony rendelkezik mindkét számmal, benne foglaltatik a jelentésében. Ha továbbhaladsz a fingszerzés útján, elmozdulsz az elhatározástól esetleg a következő lépcsőig, az úgynevezett "értő olvasás" szintjéig, akkor te is megleled a kínzó kérdéseidre a válaszokat.
    Arról nem is beszélve - és legyen ez motiváció a rögös úton - hogy végre megszerzed az évek óta vágyott fingod, az idejáróknak meg nem kell több ezer karakterből összelegózott agyalágyult hülyeséget olvasniuk. Ezen mindenki nyer!
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.11.23. 22:15:50
  • Bandicoot
    #63709
    Kénytelen leszel elhinni a hatalmas vagdalkozásod értetlenkedésed és napokon át tartó elmerogyasztásaid közepette hogy bizony rohadtul nincs pénze mindenkinek havi 2-3 új játékra (nyilván a számok a használt piacot nem tartalmazzák és rengetegen használtan veszik a játékokat) és igen a Titanfall 2 is pont emiatt bukott meg eladásilag mert lehet akármilyen jó ha viszonylag új IP (az egyik platformon) az előd felemás hírű és mellette 2 hatalmas játékostábor kedvence jelent meg.
    De persze keresgéljük a hibát a statisztikákban és keveseljünk...
  • Totya42
    #63708
    Már be is zsákoltam ps4-re. 20 dodóért ajándék. Az első 2 óra alapján jó lett nagyon a feljavítás. A ps3-as verzióval hasonlítottam össze a ps4-est és ég és föld. Sokkal jobb újra kiadás lett, mint a második része. Ja és a game még mindig állati király. Remélem elkészül egyszer a harmadik része is.
  • Totti5
    #63707
    pl

    Nintendo DS

    Hardware 153.98 Million
    Software Sales 942.32 Million
    Attach Rate 6.12
  • darkSectorxxx #63706
    Nagyon kevés, nekem ezért furcsa, gyanítom hogy valami még kimaradt a szórásból, szerintem ez csak lemezes eladás inkább.
    Ha így gondolkodom, én nekem van annyi játék a tarsolyban AAA, amiből ha darabonként csak 1 milla fogyott volna, akkor az kiteszi azt a 40 milliot, nekem ezért tünik kevésnek a globál eladáshoz viszonyítva, és ezért még csak lemezes eladásnak is kevésnek tünik.

    Egyeltalán létezik olyan oldal, valami közérdekű, ahol a játékonkénti aktuálsi darabszám, eladott darabszámot lehet nyomon követni?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.23. 21:51:55
  • Totti5
    #63705
    Az senkit nem érdekel, senki nem számolja. Amúgy kevés.

    De az átlag megvesz 1 gépet 1-2 játék miatt, milliók vesznek gépet akik nem gémerek... azt hogy itt van 20 ember az SGn a PS topikban akinek van sok játéka van Budapesten 1000 olyan tulaj aki se nem SGzik, se nem gémer, de valami oknál fogva van gépe és van 1-2 játéka. Az az átlag a többség.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.11.23. 21:49:29
  • darkSectorxxx #63704
    Jó igaz ez sem garancia, de ezekszerint nincs valós felmérés, ki mondjja meg hány játék hány kézen megy keresztül?
    Hány profil van megosztva?
    Mert ugye Titanfall 2-nél volt az hogy nem veszik.....hát de végigmegy mindenkin csak másképpen. :D

    Igaz darabszámban ez nem mutatkozik majd, de nem igaz hogy átlag 5-7 játék, mikor én csorón birtoklok 40-et kb alsó hangon, nem beszélve a csipp-csupp arcade-ról és nem is vagyok mindenevő gazdag.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.23. 21:47:00
  • Totti5
    #63703
    "hány profil van és hány játékbejegyzés"

    Abból mi jön ki? ha valami kis is az fals. Profil ma már generációtól független. Csinálhat bárki bármennyit, anélkül hogy lenne gépe, vagy hogy használná, vagy ha használta is 1szer. Lehet vásárolni is gép nélkül profilra...
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.11.23. 21:44:25
  • darkSectorxxx #63702
    Én értem, én az átlagról beszélek, mert kapásból a darabszám megbecsülhetetlen, ez a 40 milla vagy mi egy abszurd minimális érték. Én azt nézném meg hány profil van és hány játékbejegyzés...na az kemény lenne.

    Nincs is ebből gond, amíg egy adott témában nem kezeljük tényként.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.23. 21:41:41
  • Totti5
    #63701
    Az átlag számítás nem azt adja meg hogy 1 játékosnak mennyi van és nem is azt hogy minden játékosnak mennyi van. Átlagol az eladott gép és az eladott szoftewer számokból. Ebből jön ki egy szám / gép. Ezek nem magas számok Sehol nem lesz 15-20-25-30 mert olyan eladások nem léteznek. Az a 1-10 közt álltalában ami ebből kijön. A 10 közelében már brutális szám.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.11.23. 21:30:42
  • darkSectorxxx #63700
    Hogy ezek számszerűsített eladási darabszámok, nem igaz az hogy minden játkosnak átlag 5-7 játéka van, pláne nem ennyi megy át a keze alatt. :)

    (megosztás + dvd használtpiac)

    Ja és nem tisztázott hogy ez mi? Csak dig vagy csa lemezes vagy mind2, mert szomorú lennék ha mind2 lenne, ha meg nem mind2 akkor? :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.11.23. 21:25:43