121098

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #120575
    Valamit félreértettél szerintem.
    Igen, hátradőlsz, és élvezed amit kapsz, legyen az bármi és bármilyen, mert nem tehetsz mást. A konzol mindig ez volt. Nem kompromisszummentesség, hanem maximális kompromisszumkészség.
  • blackfire001
    #120574
    Pontosan!
    Mi az általános vélemény? Veszel egy konzolt és játszol. Nem kell bajlódnod az optimalizációval, elvárható hogy jól fussanak a játékok hiszen fix hardvered van. Míg PC-n vakarhatod a fejed ha valami nem megy jól, nézegetheted az újabb hardvereket folyamatosan, hogy mit kellene fejleszteni stb.
    Konzollal hátradőlsz, elindítod a játékot és élvezed míg PC-n benne van a pakliban, hogy pont a te konfigodon nem megy valami jól.
    Nem akarok flexelni, középkategóriás PC-m van, és nem egyszer azért vettem meg valamit inkább PS5re mert - bár megvolt az ajánlott gépigényem PC-re - úgy voltam vele, hogy inkább játszok konzolon, mert azon biztos jól fut.
    3 évvel a PS5 megjelenése után vagyunk és ez már nincs így.

    Én azt mondom, hogy a jelenlegi grafikai szint az teljesen jó és inkább jó teljesítmény mellett kapjunk lenyűgöző játékélményt. A szájtátós játékok (vagy mondhatnám akár techdemonak) pedig ugyan úgy megvannak, lásd Senua, Horizon, Plague Tale és jól futnak. Ilyesmi volt anno a Ryse is.
  • Moby
    #120573
    Aki azért vesz PS5-öt, hogy ne legyen kompromisszum, az nem ebben a valóságban él :D
    200-ért kompromisszummentesség? :DD Nemá.
  • blackfire001
    #120571
    Elszomorító tény, hogy az ember azért vesz PS5töt, hogy ne legyen kompromisszum és már így a genercáió közepén VAN! Mindenhol elénk tolják, hogy 4K, 60FPS, aztán itt egy játék aminek jelenleg csak PS5tön kellene úgy futnia mint ahogyan a Sony beígérte és még sem képes rá. Örülünk neki, ha játszható valami.
    Véleményem szerint nem kellene ide PS5 Pro, vagy új Xbox, egyedül új Switch-re van szükség. Ez a generáció lemehetne így, ezekkel a hardverekkel és akkor majd jöhetne a PS6 2-3 év múlva. Bár a PS4 2013ban jelent meg, a PS5 2020ban, a PS5nek nem lesz 7 éve ha 3 évvel a megjelenése után ez a helyzet.
  • Seth
    #120571
    Nekem pont az oled miatt zavaró a 30 fps. Pedig állítottam mindenfélét a tvn, de sehogy nem jó (LG B2), akadozós. A régi lcd-nél nem volt ilyen gondom, ott ugye technó miatt nem instant jelennek meg a frémek, van egy kis elmosás, az segített. 77 colos batárnagy oled tvn el sem tudom képzelni milyen lehet :)
  • Moby
    #120570
    Ott a DF tesz. Szó nincs fix30-ról. Az fps/felbontás párosok ilyen előző generációsak. Ezektől kell tanulnia mindenkinek? :D
    Inkább ne . Van se30fps, ami időnként fhd, meg van 40-50fps ami néha 720p. Király :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.06.22. 08:54:43
  • Kandurex
    #120568
    Nekem bőven jó a fix 30.

    Sőt, én csak abba tolok mindent, mivel a 77" oleden az ilyen performance felbontás cigánykodás tud látszani.
  • lwb
    #120568
    Mindenhol azt olvastam, hogy a ugyanúgy fut, mint a demónál, ezért a fix 30 fps quality mode-ot ajánlja kb minden újság.

    Nem nagyon hiszem, hogy akár ezt, akár a Jedi Survivort meg fogják úgy peccselni, hogy jobban fusson. Ahhoz egy rakás grafikai kompromisszum kéne, amit nem akarnak a fejlesztők meghozni.
  • blackfire001
    #120567
    Várom a beszámolókat. :) Hogy fut a játék? Demóhoz képest javult? Mennyire észrevehető ha van fps drop?
  • Kandurex
    #120566
    Csak ideért a futár :)

  • blackfire001
    #120565
    Nem baj ha nincs konstans 60, ha nincs screen tearing és input lag.
    Harcon kívül meg amúgy is csak sétálunk, lehet annyira fel sem tűnik ha csak 40 vagy 50.

    Jedi Survivort én tegnap feladtam, én nem játszom így tovább. Mindenhogyan belassul a játék, mindegy mit állítok és elgem van, hogy játék közben ilyeneken bosszakodok. Kivesz a játékból ez.
    Várok vele. 17e-ért vettem, egy ideig nálam lesz azt gondolom..
  • lwb
    #120563
    Ahogy haladunk előre a generációban, úgy térünk egyre inkább vissza a 30 fps-es konzoljátékokhoz. Sajnos.
  • TBTPumpa
    #120563
    Kár érte, kiváló ügynök volt.
  • Evoluti0N
    #120562


    TLDW: 300mb patch nem segített az FPS-en, ami a performance módot illeti. Szinte sosincs meg harcon kívül a 60, ugrál sokszor 40 köré. Harcon belül többnyire 60, de azért, mert harc közben durván lemegy a felbontás, h tartsa a 60-at. Emellett harcon kívül sem éppen a legjobb a képminőség performance módban, mivel úgy tűnik, h AMD FSR 1.0-át használ a játék és a base resolution csak 1080p (néha 720). Quality mód ajánlott, mivel az az esetek 99%-ban tartja a 30-at.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.22. 00:12:38
  • Kandurex
    #120561
    Köszi
  • Moby
    #120560
    Nem kell azt zlotyiban fizetned, fizetheted forintban is (állítsd be az oldal tetején) :)

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.06.21. 21:08:13
  • Kandurex
    #120559
    Köszi. De, hogyan lehet Zlotyiba ennyivel olcsóbban? Gondolom gond nélkül lehet használni magyar acc-on?
  • Moby
    #120558
    Pl. itt:
    URL
  • Kandurex
    #120557
    Hogy hol veszek? Meg csak ua azon árért tudom csak, amennyiért veszem.

    Moby-nak megy, csak szar a fórum.
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2023.06.21. 20:19:54
  • Kandurex
    #120556
    Nekem a demo óriási meglepetés volt. Tátott szájjal néztem! Ide vele!
  • TBTPumpa
    #120555
    Jól sikerült a játék!


    Attack of the Fanboy 10/10
    GamingTrend 10/10
    Twinfinite 10/10
    Hardcore Gamer 10/10
    CGMagazine 10/10
    PSX Brasil 10/10
    Dashgamer 10/10
    Dexerto 10/10
    Sreen Rant 10/10
    PSU 9.5/10
    TechRaptor 10/10
    IGN 9/10
    Push Square 9/10
    GameSpot 9/10
    Easy Allies 9/10

    Mondjuk a demó után hasonlóra számítani lehetett! :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.21. 16:26:01
  • Voltan
    #120554
    Ja, az tiszta sor, én is :D
  • lwb
    #120553
    Nem ismerem a részleteket nyilván, de azt gondolnám más a % fizikai és más digitális eladások után. Ahogy a steam pc-n, úgy a sony is simán felszámíthat és feltehetően fel is számít valami extrát a storefront fenntartása meg a fizetés menedzselése miatt.
  • Moby
    #120549
    Veszel enebán harmincezres feltöltőt 24-ért, árban ugyanott vagy, és még marad kétezred a walleten, amiből vehetsz kisjátékot, vagy majd jó lesz a köv vásárlásnál.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2023.06.21. 14:47:33
  • Evoluti0N
    #120551
    Ez dobozosnál is így van. A konzolgyártó minden eladott példány után kap százalékot. Ezért tudták már akkor is veszteségesen árulni a konzolokat, amikor még nem volt elterjedve a digitális vásárlás.
  • lwb
    #120550
    Egyébként kiadói oldalról gondolom azért drágább a digitális, mert a Sony is leszedi a maga nem is kicsi részét ...
  • lwb
    #120549
    Ja mármint te a gyártói/kiadói oldalról beszélsz? Nekik nyilván drágább egy fizikai termék, mint egy digitális. Én itt arra gondolok, hogy azért döntök én, mint fogyasztó úgy, hogy megveszem a digitálisat a fizikai helyett drágábban (és "kevesebbet" is kapok, mert se doboz, se lemez), mert lusta vagyok.
  • TBTPumpa
    #120548
    Olasz borítós verziók vannak a Platinumshop-nál, azért olcsóbbak, mint máshol (az angol/lengyel borítós csodáknál):

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.21. 13:14:09
  • Voltan
    #120546
    OK, de a fizikai példányoknál akkor is ott van a gyártási-tárolási-szállítási költség. Ezt nem lehet kikerülni, és ez megdobja az árat, ezért nincs abban semmi logika, hogy a digitális verzió drágább legyen. A kiszállított kaja hasonlat azért nem állja meg a helyét, mert ott minden ugyanúgy történik, mint az étteremben, csak még rájön a csomagolás és a szállítás.

    Nyilván elsősorban én is kényelmi szempontból vásárolok digitálisan. Nem kell várni a futárra, vagy elcsattogni a boltba. Magamat ismerve egészen biztos nem adnék el játékokat, és másodkézből sem vennék, mert az még macerásabb, mint a bolti vétel. Persze, így többe kerül sokszor, ez igaz (bár az oka továbbra is kérdéses számomra.)

    Ha pedig nagyon képmutató akarnék lenni, akkor még az öko-kártyát is kijátszhatnám, mivel a digitális tartalomnál legalább nem keletkezik műanyag szemét :D
  • lwb
    #120546
    És racionálisan igazad is van. Mármint anyagilag tényleg nem éri meg. De a lustaság néha akkora úr, hogy az ember kifizeti az extrapénzt, csak ne kelljen becaplatni egy boltba.
  • Kandurex
    #120545
    Persze ezt nem is vitatom, csak sokkalom ezt a fajta kényelmi díjat...
  • Kandurex
    #120543
    Az már jó ár. Pláne, ha mondjuk egy Mediamarkt -os 32e forinttal veszem figyelembe. 50%!
  • lwb
    #120543
    Kényelmi szempontból nem. Kényelmi szempontból kedvezőbb digitálisan venni, mert akkor nem kell bemenned a boltba meg visszajönnöd, csak a fotelről kattintgatsz. Az ételrendelésnél is ez van: fotelről nyomkodod a telefont.
    A házhoz rendelt játék azért nem jó párja szerintem ennek, mert az ételrendeléssel ellentétben, ez nem azonnal, hanem minimum 1 nap múlva fog csak megérkezni (előrendelést nem számítva, ebbe most nem mennék bele).

    Lehet nem jól fogalmaztam, de én az egész problémát a Garfield óta legfontosabb szempontból közelítettem meg: a lustaság szempontjából. Amikor a lustaság és a türelmetlenség keveredik egymással, akkor a digitális játék nyer 10-ből 10-szer. Seggeden ülve, megjelenés első percébe tudsz vele játszani. Nem kell előre tervezni, se rendelni és várni 1-2 napot. se bemenni sehová.
  • Voltan
    #120542
    Én pl. 21 ezerért veszem majd, US accountra, most jó a dollár.
  • Kandurex
    #120541
    Szerintem te most fordítva érvelsz. Azaz igen, a drágábbnak a kiszállított kellene lennie.
  • blackfire001
    #120540
    Ez a rendelt ételes hasonlat arra lenne jó ha a digitális olcsóbb lenne.
    Fizikai játéknál ott a szállítási költség, a csomagolás, a viszonteladó, stb..... Digitálisnál ezek nincsenek. A digitális az, amikor csak beülsz enni, szóval még mindig nem értem.
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2023.06.21. 10:49:45
  • lwb
    #120539
    De nem kell besétálnod a boltba és aztán meg vissza. Plusz nem kell lemezt cserélgetned, ha játszani akarsz vele. A rendelt étel is drágább, mint ha csak beülnél enni.
  • blackfire001
    #120538
    Ezt sose értettem.. Hogy lehet drágább mint a fizikai? Meg miért?
    Azért húzzák be szerintem Kandurex mert akkor nem kell a postásra várni vagy elmenni boltba.

    Megérkeztek már az első értékelések? Tűkön ülök, hogy milyen lett a játék.

    SW Jedi Survivorhoz pedig segített valamelyest a patch, illetve az, hogy G-SYNC-es monitorhoz kötöttem TV helyett. Most quality módban játszok 30-cal és nem annyira zavaró mint amilyen TV-n volt a performance mode. Monitoron a performance mode bár valamivel jobban fut valóban, de a felbontás az borzalmas. Jobban észrevenni ezt közelről, 1440p-s monitorral...
    A motion blurt bár utálom, ennél a játéknál érdemesebb használni úgy tűnik. Kevésbé darabos vele.
    Utoljára szerkesztette: blackfire001, 2023.06.21. 10:47:36
  • Kandurex
    #120537
    .
  • Kandurex
    #120536
    Egyébként a digis vásárlókhoz. Pl. a platinumshop 23e forint a FF XVI, ti meg behúzzátok 28e -ért?

    Amúgy ott nem olcsóbbnak kellene lennie?