121096

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • TBTPumpa
    #120533
    Megy a marketing erősen:



    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.20. 15:11:36
  • TBTPumpa
    #120532
    Már van patch, eleve út tölti le a Store-ból/telepíti lemezről.
    A review körökben már láttam róla véleményeket (de a tényleges embargó holnap jár le) - javít sokat az élményen!

    Egy jó Shibuya ma:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.20. 15:08:55
  • davidka003
    #120531
    Szerintem játéka válogatja hol jó a 30 FPS hol nem.
    Például a játékok 90%-ánál nem zavar a 30 FPS.
    De a Callisto Protocolnál meg a Ghostwire Tokyo-nál nagyon darabosnak éreztem.
  • Evoluti0N
    #120530
    Nem tudom, h mennyire volt régen divat a 60 FPS (NES és PS3 között nem volt konzolom), de a PS4 Pro/One X előtt nagyon hozzászoktak a konzol játékosok a 30 FPS-hez, de aztán a köztes konzolokon meg a mostani generációban a 60 FPS mód megmutatta a konzol játékosoknak, h milyen jó is az a 60 FPS. Szóval jah, nem csoda, h most már mindenki azt várja el. Ha maradt volna a 30, akkor senki sem sírna most miatta. Ennyi. Ilyen egyszerű a magyarázat.

    Szerk: Amúgy én elviselem, de jobb lenne a 60. Ugyanakkor, ha egy játék jó, akkor nem lesz rossz, ha nincs 60, ugyanúgy 60 nem fog megmenteni egy szar játékot. :D Ahogy lentebb már írtam messzemenően a kedvenc játékom eddig idén az új Zelda, ami 900p felskálázva 1080p-re, meg 30 FPS, ami néha igazából 20.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.20. 14:51:44
  • blackfire001
    #120529
    Visszafele ne menjünk. Akkor jöjjön inkább a PS5 PRO.
    FF16tot tuti megoldják 60ra, különben nem lett volna ez a sűrű bocsánatkérés.
  • TBTPumpa
    #120526
    .
  • lwb
    #120527
    Ez egyébként várható volt, ahogy haladunk a generációban előre, úgy lesznek egyre megterhelőbbek az új AAA játékok a többéves vasaknak. De ez nem baj, kevés játékkal szórakoztam olyan jól, mint megjelenés napján a Last of Us-szal PS3-on, pedig ott sokszor a 30 fps is nehezen jött össze. RDR2 is 30 fps konzolon a mai napig, mégis óriási játék volt. Uncharted 4 a nemrég kijött patch-ig szintén 30 fps volt és rendben volt.
    A baj akkor van, ha maga a játék nem indokolná a sz.r teljesítményt: lásd pl. Redfall vagy Gotham Knights.
  • MrAndree
    #120526
    Pedig egyre inkább úgy fest hogy konzolon megint hozzá kell majd szokni a 30 FPShez, 60at szerintem kb egyik új játék se birja tartani már stabilan.
  • blackfire001
    #120525
    Köszi ez egy jó hír. Fel is iratkozok rájuk, hátha érkezik valami. Ezt most megvárom.. A prológussal sem végeztem, de én nem azért vettem PS5töt hogy 30 FPS-sel játszak.

    Valahogyan régebben nem ütközött neki ennyire a szememnek a 30 FPS. Vígan elvoltam, last of us is úgy emlékszek jól futott PS3mon.
    Vajon mitől van az, hogy ennyire másképp látok már? Hozzászoktattam magam a jóhoz? Mi történt? Hiába látszik folyamatosnak a Jedi Survivor a szememnek darabos.


    Eközben a FF16tot elővették, hogy kevés benne a fekete. :D
  • TBTPumpa
    #120524
    Június 15-én közöltek egy ilyet a Twitteren (EA Star Wars), azóta nincs újabb információ.

    The #StarWarsJediSurvivor team is working to deliver the next patch!
    We’ll provide a deploy date soon, but in the meantime here are a few fixes that will be included:
    - Bounty progression
    - Crashes across all platforms
    - Bug fixes and improvements
    - And more!

    De egyetértek, nagyon belassult a patchek érkezése, pedig közel sincs még minden rendben a játékkal... :(
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.20. 12:41:29
  • Evoluti0N
    #120523
    Eléggé nagy a csend. Sőt, igazából a játék megjelenése után hivatalosan bocsánatot kértek, h milyen optimizálatlan lett a PC verzió, de a konzol verziókról nem mondtak semmit, mintha azokkal minden rendben lenne. Ha jól tudom, akkor azóta se mondtak azzal kapcsolatban semmit.
  • blackfire001
    #120522
    Le a kalapom a Square Enix előtt. Ezt így kell! Nekem a Forspoken is tetszett mondjuk, de ez az FF XVI meg a hozzáállás. Le a kalappal, hajrá!

    Viszont hogy ez a Jedi Survivor hogy milyen siralmasan fut.. Hát komolyan nekem élvezhetetlen ez PS5-tön. Egyszerűen nem értem ezt hogyan lehetett kiadni, meg hogy ki képes ezt quality módban játszani.
    Annyi lenne az egész, hogy az RT-t kikapcsolhatóvá tegyék. Várok egy patchet szerintem mert nekem ez így nagyon elvesz az élményből. Van erről valami hír? Jön valami a közeljövőben?
  • TBTPumpa
    #120521
    A Final Fantasy XVI fejlesztői bocsánatot kérnek az érkező patch miatt - lévén korábban azt nyilatkozták, hogy nem lesz 0day patch (hogy internet hozzáférés nélkül is teljesen játszható legyen/teljes élményt kapjon a játékos). Emiatt nincs is DLC (a pre-order esetén a pénz boost DLC semmiség ilyen szempontból), Season Pass, BattlePass, mikrotranzakció és egyéb baromságok. Nincs kvázi kivágott tartalom a játékból.
    300MB körüli patch-ről van szó (nagyon elenyésző), enélkül is teljes játékot kapunk a lemezen, csupán az FPS dropokon javít.
    Ők egy kicsi patch miatt nem győznek bocsánatot kérni a játékosoktól - amivel igyekeznek javítani a játékélményt - más fejlesztők pedig a félkész/befejezetlen játékuk kiadása miatt esedeznek a játékosok kegyeiért (Forspoken, Jedi Survivor, Cyberpunk 2077, The Lord of the Rings: Gollum, The Last of Us Part 1 PC Port, stb.) Van különbség. :D
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.06.19. 14:44:14
  • Rage47
    #120520
    Azokat el kell adni, nem tárolgatni :D
  • TBTPumpa
    #120519
    Köszönöm a válaszokat! :)

    Én is majd digitálisban veszem meg, de majd csak ha hazaértem a nyaralásból. Addig nem veszem meg, mert úgysem tudok játszani vele - lévén a PS5 otthon maradt. :D
  • blackfire001
    #120518
    1-2 héttel a megjelnés után lemezesen használtpiacról. :D
  • Moby
    #120516
    Sehogy :D
  • lwb
    #120516
    Egyelőre nem veszem meg, majd később, ha meguntam a Diablo 4-et vagy a Rogue Trader bétát. De akkor szinte biztosan digitálisan, mert lusta vagyok elmenni egy boltig és ha megvan az elhatározás, akkor rendelésre és házhozszállításra meg türelmetlen vagyok várni.
  • Evoluti0N
    #120513
    Digitális. Lemezes PS5-öm van, főleg a lemezes PS4 játékaim miatt, de már szinte semmit sem veszek lemezesen. Úgysem adom el őket.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.19. 12:01:24
  • Seth
    #120514
    Lemez. Végigjátszás (netán platina) után pedig eladás
  • MrAndree
    #120513
    Digitális. Nem szeretek már lemezeket tárolgatni.
  • Kandurex
    #120512
    csak a lemez
  • Voltan
    #120511
    Digit, mivel olyan a PS5-öm is. Semmit sem veszek már lemezesen jó ideje.
  • TBTPumpa
    #120510
    A Final Fantasy-t lemezes verzióban veszitek meg vagy digitális formában?
  • Evoluti0N
    #120509
    Demó megvolt .Előrendeltem. 30 FPS mód többnyire sima, leszámítva azt a bizonyos részt a demó végén. Ha sikerül összehozniuk a patch-csel a stabil (vagy majdnem stabil) 60-at, akkor teljes játékot abban fogom ofc. Harcon látszik, főleg a külön elindítható részben, ami később játszódik, h a Platinum Games besegített. Nagyon DMC/Bayonetta fíling, ami persze nem baj.
  • Seth
    #120507
    This information comes from Naoki Yoshida, who did a live stream with the FFXVI development team to celebrate the launch of the game as well as provide players updates

    No Japanese lip sync. He recommends playing in English whatever your native language is and using subtitles in your language as English was prioritized for motion capture and acting performances

    They are confident you will enjoy the story if you enjoyed the demo, the demo was not “front loaded” in terms of story and engagement

    However, there will be more gameplay than what was shown in the demo

    They are taking performance issue feedback seriously and hope to have a patch out to address this - 300mb DAY ONE PATCH confirmed

    They are also going to address motion blur concerns and add a toggle if they can

    They are listening to feedback about button mapping and said they will provide more button layouts, the ability to remap yourself, or both

    Optimized for HDR, recommends using HDR display if you have one

    Bloody Palace equivalent (basically a wave based gauntlet mode for those unfamiliar)

    NG+ mode that offers new challenge, including new bosses, new enemy placements, and new moves on existing bosses

    Prologue can be skipped in NG+

    NG+ gives you a “score” and rating based on action performance on the top right, this was turned off by default on NG because they didn’t want you obsessing over it and wanted players to focus on the story

    The controversial Liquid Flame “cinematic dodge” thing was due to the result of an equip-able accessory that enhances your dodge, totally optional

    The soundtrack has 215 songs
  • TBTPumpa
    #120507
    Grafikai módban 30 FPS van fixen. Framerate módban 28-50 FPS között ingadozik a játék. Már elemezték a bolti lemezes verziót (már kikerült néhány helyen), láttam a videót, csak időközben levették, mert a Square Enix nem akarja hogy az embargó lejárta előtt anyagok kerüljenek ki a játékból.

    De Yoshi-P ma nyilatkozott. Lesz egy kisebb patch (nem 0 day), amiben javítják az FPS dropokat (cél a 60 FPS elérése minél több helyen Framerate módban). Illetve megerősítette, hogy készül a PC-s verzió is. Gondolom abból már csak 2024-ben lesz valami.
    A Japán közlemény szerint a megjelenés utáni napokban (Day1/2) érkezik a patch.
  • Voltan
    #120506
    Ha elég jó egy adott játék, ezen túllépek könnyedén, de valahol akkor is szégyen, főleg ugye az óriási "nextgenezés, meg 4k 60 fps-ezés" után. Mármint úgy ennél a gennél általában, nem csak ennél a játéknál. Alapvetően elég siralmasan teljesítenek ezek a konzolok az ígéretekhez képest.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2023.06.17. 15:48:18
  • Evoluti0N
    #120505
    Zelda időnként 20 volt és eddig kedvenc játékom idén. Habár egy top új konzoltól többet vár el az ember ofc, mint egy 6 éves tablettől. Egyesek abban reménykedtek, h megjelenésre kikalapálják, mert a demó korábbi build, de már kiszivárgott a játék és akik játsszák azt állítják, h nem jobb a helyzet és day 1 patch nem lesz. Ez van. :(
  • Voltan
    #120504
    Igen, azért is írtam, hogy itt valszeg nem nyúl mellé az ember :)

    Viszont meglepően vacakul fut. Nagyobb részletességű módban 1-2 helyen szerintem a 30 fps sincs meg, ami azért kemény. Igaz, konzolnál persze megszoktuk, de akkor is.
  • Evoluti0N
    #120503
    Ha tetszik a demó, akkor miért ne? Nem arról van szó, h kipróbálás nélkül venném meg. Mi a különbség a "kipróbálom a demóval a játékot és előrendelem és aztán játszom, amikor megjelenik" és a "kipróbálom a demóval a játékot és utána megvárom a megjelenés napján és azon a napon megveszem" között?

    Szerk: Mármint ezesetben, amikor már meg tudom mondani a demónak köszönhetően, h bejön-e.

    Szerk 2: Általában nem szoktam előrendelni. Azt meg különösen hülyeségnek tartom, amikor valaki digitálisan előrendel játékot hónapokkal megjelenés előtt, de ennek a játéknak az esetében ez rossz példa szvsz.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2023.06.17. 12:54:34
  • Voltan
    #120502
    De minek preorder? Itt mondjuk esélyes, hogy nem nyúl mellé vele az ember, de nem kis mértékben a preorderek miatt ilyen elcseszett ma a játékipar. Már általánosságban beszélve.
  • Evoluti0N
    #120501
    Ma ránézek már én is. Úgyis befejeztem a Zeldát és mindenki annyira dicséri. Ha bejön, akkor preorder.
  • Voltan
    #120500
    Megnéztem én is. Az az igazság, hogy én ebben még mindig nem látok semmi next-gent, grafikailag sem (bár amúgy tényleg tud szépen kinézni, pl. a röpködős harc igen szép és csettintős jellegű, de egészét tekintve azért ez nem next gen továbbra sem), technikailag pedig végképp nem, elég döcögősen fut. A játékmenet sem olyan önmagában, amitől el kellene ájulni, mindezt láttuk már - igaz, ezzel önmagában semmi probléma.

    Viszont a művészi megvalósítás, a hangulat, a karakterek, a világépítés, az egész összhatás, az valóban kurvajó, a fene tudja, de valamit tényleg elkaptak nagyon, működik, mint egy egész. A hosszú demó ötlete egy kis betekintéssel a későbbi játékmenetbe pedig egész zseniális, remélem, többen alkalmazni fogják.

    Engem megvett abszolút, biztos vásárló vagyok én is, mert ha végig sikerül tartani ezt az élményszintet, akkor nagyon fain lesz.
  • Kandurex
    #120499
    Én is megnéztem ezt az új FF XVI-ot.

    Győ! Ennyire naturalista, erőszakos, kifejezetten felnőtteknek szóló FF részt még nem is láttam. Abban a pillanatban előrendelés!
    Utoljára szerkesztette: Kandurex, 2023.06.16. 22:30:05
  • TBTPumpa
    #120498
    :D
    Nekem elég lesz majd a Digital Deluxe verzió is októberben. Én nem sietek sehova. :)
  • blackfire001
    #120497
    .. és már el is fogyott. :D

    Amúgy menő meg minden, de azért szobába nem raknám ki valahogy.. :D
  • TBTPumpa
    #120496
    Előrendelhetővé vált a Pókember 2!
    Marvel's Spider-Man 2 Collector's Edition
  • TBTPumpa
    #120495
    Még egy utolsó előzetes jöhet?
    Final Fantasy XVI - Next Gen Immersion Trailer


    Ez a játék nagyon epic lesz!
  • blackfire001
    #120492
    Kipróbáltam srácok a FF 16 demót. Hát elképesztő, volt vagy 2 órás a demó. Ha jó a játék akkor nem fél a kiadó megmutatni, és hát kibebaszótt jó a játék. Ennyire nem vártam még mint most.

    Barátnőm nem gamer, mondtam neki, hogy nézzük már meg ezt a demót a szokásos sorozatozás helyett mert nagyon érdekel.. Azt mondtam neki, hogy kb fél óra, csak egy demó.
    Végigülte az egészet (kb 2 óra), le volt nyűgözve és kérdezte, hogy mikor veszem meg mert érdekli.
    Ő csak nézte... Nem játszott. Volt itt minden.. Mint ha egy film lett volna, tényleg lenyűgöző amit összehoztak. Erre pedig ha rájönnek a szokásos rpg elemek, hogy kiegészítők, kardok, stb akár, na akkor ütős lesz. ?
    Viszont nekem sem nem tűnt ez stabil 60 FPS-nek, ezen javítani kellene.