121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Kandurex
    #65146
    #65140?
  • Moby
    #65145
    Azt én honnan tudjam? :D
  • Kandurex
    #65144
    Miről maradtam le? :)
  • Moby
    #65143
    Az én értem, de tegnapig 12-13K között mozgott az ára.
  • Ulthane
    #65142
    Minden boltban? Az kizárt. 17.990-ért bárhol beszerezhető szinte
  • balee4
    #65141
    Alig várom, hogy hazaérjek és tolhassam. :)


    Utoljára szerkesztette: balee4, 2016.12.06. 13:28:47
  • Moby
    #65140
    Mára hirtelen minden boltban húszezer lett a WD2.
    A KURVAANYÁTOKAT!
    Majd ha rátok fog száradni, amikor könyörögni fogtok minden eladott példányért. Majd akkor. Talán. Nem köplek le titeket kirakaton keresztül.
  • TDC Geronimo
    #65139
    Én meg fogom, de tuti nem most. Nagyon jókat írnak róla eltekintve a sima PS4es frémtől.
  • Ulthane
    #65138
    Egyetértek. Egy tesztnek ilyennek kell lenni.
  • Moby
    #65137
    Hát ez pont úgy néz ki első ránézésre, mint egy feltálalt, nem túl friss patkánytetem Sokminden eszembe jut róla, a szép, na az nincs közte :D

    /a játék továbbra is érdekel. Működő technóval kizárólag persze.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.06. 12:52:53
  • Bandicoot
    #65136
    Az ha a teknó problémáira felhívja a figyelmet valaki főként ha az rombolja a játékélményt az minden csak nem szubjektív.
    A hype gépezetet tolják pár oldalon ezerrel holott egy vicc és mocsokmód élményrombolás a szar framerate.....
  • Bandicoot
    #65135
    Pontosan.
    A 10/10 móka kategória, hiába iszonyat komoly és mély a stuff sztorija karakterei....
    Ilyen formában ez egy élményrombolás. Ezzel a látvánnyal pedig ez iszonyatosan gáz. Még ha betonstabil 30 fps lenne de ez....
  • ppista
    #65134
    Biztos van rengeteg olyan írás ami ezt meg is teszi, esetleg hat pontos végeredménnyel. Azokkal sincs semmi probléma, hiszen azok is ugyanolyan szubjektív vélemények.
    A srác ezt nem tette meg. Attól még a lényege az írásának tökugyanaz. Ennyi a történet. Esetleg lehet fészbukon aláírásokat gyűjteni a pontozásának megváltoztatására.
  • arty
    #65133
    Ha a végén ad 8 pontot rá és leírja, hogy hajmeresztő tech gondok miatt a két pont mínusz, de egyébként egy csoda volt számára a játék, az szvsz bárkinek elfogadható "teszteredmény" ...
  • ppista
    #65132
    De. akár jóval többet is, de mint írtam már többször, nem ez a lényeg továbbra sem.
    Természetesen aláírom, hogy mindenki mást vár el egy tesztről. Ulthane egyertelműen megfogalmazta alább, hogy ő mit. Más meg egészen más dolgokat, mert hála Istennek, mint írtam, különbözőek vagyunk.
  • Was
    #65131
    Azt írtam, hogy "is". Tehát csak kifejezetten objektívan nem döntök. Na jó, cementnél igen.
    Játszhatatlan játékkal értelemszerűen én sem tudok játszani.
  • Tikal #65130
    Ez igaz, de ha beázik a kiszemelt házad, folyik a csap és kihagy néha az elektromosság is akkor is megvennéd? vagy ha rozsdás a kiszemelt autó ajtaja, repedt a szélvédő akkor is megvennéd?

    Megvettem a hibás, bugos Maffia 3-at három nap után eladtam, pedig imádtam volna vele játszani, de sajnos egy félkész termék volt...
  • Kongy
    #65129
    Nem értem miért a magyar IGN-t nézitek. Kontár munka az egész, ami ott folyik. :D
  • Was
    #65128
    Nálam pont az érzelmekről szól a játék. Ha nem szól "semmiről", unalmas dobom félre.
    A legtöbb dolog amit megveszel az életben az érzelmekről is szól: ház, autó, ruha, könyv. Pont a játék nem arról? Csak objektíven nem lehet értékelni.
    A megjelenéskor szinte minden játék bugos. Ha egyébként meg javítják a bugok java részét néhány napon belül, akkor pontozzuk le 5-re az első nap és maradjon így az emlékezetünkben?
    Amúgy is 9 éve csinálják a játékot, ennyi idő alatt sokkal többet lehet hibázni, mint más játéknál, amely 2 év alatt elkészül.

    A felsorolt szempontjaidat majd felhasználom a következő autóválasztásnál.

    Egy játék szépségébe beletartozik ám a karakteranimációk, az épületek, modellek kialakítása, a grafika művészi stílusa-szépsége.
  • yesname #65127
    Csak éppen a legfontosabbat hagytad ki ami számít: hangulat. Na ez nem objektív és a felsoroltaktól nagyrészt független, holott a legfontosabb. Ez az ami nagyon is egyéntől függ. Kit mennyire szippant be, ragad meg. Szóval puding próbája az evés.
  • Ulthane
    #65126
    Egy tesztnek amúgy pont az "objektív" dolgokról kéne szólnia, és nem az érzelmi dolgokról, hogy kinek mit jelent a játék, mennyire jön be. Arról kéne regélni egy tesztben, hogy

    * hogy fut a játék
    * mennyi és milyen bugok vannak benne
    * grafikailag milyen, milyenek a textúrák, a látvány
    * technó
    * történet, mielyen mélységű, milyen hosszú, van-e benne egyediség, stb (ha van)
    * milyenek a hangok, a zene
    * mennyire kezelhető, irányítható jól a játék

    Az, hogy valami recés, meg szaggat, meg gémbréking bug van benne, meg idejétmúlt grafika, az igenis objektív, jól látható. Meg az is, hogy ahhoz, hogy egy játék elinduljon, kétszer kell megnyomni bármit is, vagy 8-szor, mert olyan szar a menüje...Ha pedig ilyen, az a játék máris nem jól kezelhető.

    S innentúl kezdve lehet bármilyen csirkekutyáj benne, meg érzelmi kötődés, meg kedvenc, szeretem nem szeretem, máris adható a vásárlónak egy "objektív" kép, hogy hé, faszparaszt, ne vedd meg, mert ratyadék ronda a játék, bugos, vagy masszív sztori van benne, vagy monoton. Az meg senkit nem érdekel, hogy mekkora flash volt a tesztelőnek a Journey-ben és milyen spirituális orgazmusa volt tőle.
  • Ulthane
    #65125
    Pedig szebbet azért találhatsz. Maximum jobbat nem.
  • arty
    #65124
    tehát egy icipicike pontocskát sem kellene levonni, ha a játék technikailag szutymák?
  • Was
    #65123
    Ma nem, de később biztosan.
    Amúgy nem is várható el, hogy lepontozzák egy "középszar fps" 7. részének 6/10-es szintjére, ahol az alapkoncepcióval van baj és hiába pecselik meg párszor akkor is béna marad. Valamiért csak sikeres volt az ICO és a SotC is, na ez most ugyanaz a stílusú játék.
    A játék meg ízlés kérdése, van aki a sétaszimulátorokkal is eljátszik, meg a "középszar fps" 7. részével is.
    Technóban meg szidják pl- a From Software összes Souls játékát is, mégsem találok azoknál se szebbet, se jobbat.
  • Ulthane
    #65122
    A játék annyira jól fogy, hogy senki!
  • Kandurex
    #65121
    És? Ki veszi meg a kutyáj-majom-csirkét? Kitől várhatunk véleményt ma?
  • ppista
    #65120
    Szerinted miért tettem idézőjel közé.
  • darkSectorxxx #65119
    Igazából szabályok vannak, szakma is van.
    Ha nem lennének dolgok amiket be kéne tartani, káosz lenne mint pl most.

    Amit ez a tag csinált, az egy homeblog-ra való, nem a közmédiára.
    Részben ezeken felelőség lenne, de szarnak rá. :)
  • Bandicoot
    #65118
    Nincs a 6/10 átlag felett, csak a tesztelők java a 10-es skálán nem mer 5 alá menni. Így minden a felső 5-ben torlódik még a mesés No Mans Sky is.
  • darkSectorxxx #65117
    Dark Souls is szakmailag max 9 pontos lehet. :)
  • Ulthane
    #65116
    Nincs olyan, hogy szakma. Nem oktatják egyetemen a videojáték-teszter tudományt. Nincs olyan. Mindenki amatőr, bármelyik online mediumnak is ír. Csak egy játékos, semmi több. Nem felkent prókátor, nincs jogosítványa rá, egyetlen vélemény. Annyi a különbség, hogy az övét közzéteszi az adott médium, a tiédet nem.
  • darkSectorxxx #65115
    Remélem senki nem téveszti össze a 10 pontos értékelést az év játéka cím értékével.
    A 2 dolog egymástól független. :)
  • darkSectorxxx #65114
    Nem létezik 100%-ig objektív tesz, csak max tesztelő, aki próbál amennyire tőle telík, objektív maradni.

    Itt semmiféle objektivitásról szó nincs.
  • ppista
    #65113
    Szóval akkor az egész "tesztelői szakma" öt éve nyilvánosan hülyét csinált magából, és kiderült mmennyire nincs értelme a pontozásnak. Ugyanis akkor jelent meg a Dark Souls, amit szinte mindnki a legmagasabb pontszámmal jutalmazott, holott megjelenés pillanatában, egy bugos, játszhatatlan, szaggató fos volt, és érdekes módon ez nem érdekelte akkor őket.
  • ppista
    #65112
    Majdnem MINDEN szubjektív egy "tesztnél".

    Ulthane: magyar IGN.
  • n000rbi
    #65111
    >A DaS3 százszor inkább év játéka, sokkal mélyebb, összetettebb, komplexebb

    Na de konzolon az sem egy technikai csoda, tehát ezek alapján szintén nem jöhet szóba :D
    TLG-hez meg: ja az SotC se volt más, mint folyamatos bossharcok, halálra untam magam közben (ja nem) Az viszont rohadtul ízlés kérdése, hogy képes vagy-e ilyesmit befogadni/értékelni.
  • Ulthane
    #65110
    10 pontot nem kaphat játék, ami technóban ennyire szar. Aki azt mondja, hogy de, az kurva gyorsan keressen más hobbit magának, vagy soha többet ne szólaljon meg a témában, mert nyilvánosan csinál magábül hülyét.
  • Ulthane
    #65109
    Nekem a WD2 nem tetszik amúgy, egy szar játék, szándékosan hoztam példaként fel. Ha az technóban, grafban gyakorlatilag hibátlan, a csirkekutya meg csapnivaló, akkor nem lehet az év játéka semmiképp.

    Ez nem ízlés kérdése, ez ténykérdés. A DaS3 százszor inkább év játéka, sokkal mélyebb, összetettebb, komplexebb.

    Nálam a csirkekutya recept nem lehet nyerő: kiscsákó megy, mászik, egy szakadék, ugrik, elvéti, jéé, csirkekutya elkapja. Aztán tovább megy, másuk, még egy szakadék, ugrik, elvéti, jé, a csirkekutya elkapja. Azért, mert ez alá szép zenét kevernek, még ez édeskevés.
  • Totti5
    #65108
    Nem érdekel a játék, de ha elavult és idegesítő kamerakezléstől szenved, akkor az nem 10/10. Egy olvasott gémer oldal legyen pártatlan, írja le hogy besírt a játéktól, de ha már pontozni KELL akkor oda ne a szíve szerint írja hanem a valóságot. Semmivel nem lesz rosszabb a játék, viszont pont ezzel az egész egy rajongói firkálás mint sem egy cikk egy termékről a nagyközönségnek.

    IGN amúgy is bullshit, a halálom hogy sorozatok minden egyes epizódját is pontozzák és szakértik. Pár Westworld részét elolvastam és dobott 7 pontot! egyik részre mert nem volt benne nonstop akció és titkok. Könyörgöm egy sorozat attól sorozat hogy vannak részek amikor mellékesekkel is lehet foglalkozni, karaktereket kibontani és nem a titkokat az ember arcába tolni. Az majd jönni fog az évad vége fele... de le van pontozva mert éppen sorozatként viselkedik az a rész és az apróságokra, a tartalom kibontására, a világ, karakterek, történetszálak elmesélésre megy rá... ha nem így lenne elég lenne egy 2 órás moziban ledarálni a lényeget és nem 20-60 részen át nyomni.
  • Ulthane
    #65107
    Az IGN 7-esre tesztelte csirkekutyát.