121194

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Totti5
    #66667
    FF8ban 16 hat volt. TÍZENHAT.
  • Totti5
    #66666
    " de erről velem ne vitázz, aki szarrá játszotta az összes részt."

    Bocsánat.

    Ezen a gondolati síkon, vita nélkül, hisz te már láttad a 2017es Alient :

    No, mégis mit nem hoz, ami pl az Alien 2ben olyan kölünlegesen és megismételhetetlenül benne volt?

    Sorolhatod.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.12.26. 12:25:07
  • darkSectorxxx #66665
    Nem emlékszem, de a 10-et nem érte el, ami igazából nem gond, mert nem a magas darabszámon múlna, hanem a használatukon, itt meg amolyan díszelem ezek szerint, hogy lásd ez télleg FF amivel játszol, nehogy elfelejtsd a sok nyugati/kevésbéfantázia stílus beolvasztása mellett.
  • Totti5
    #66664
    Minden infó.
  • AntiHero
    #66663
    Azóta megvan.

    Tényleg csak ennyi? :O

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Titan
    Ramuh
    Shiva
    Leviathan
    Bahamut
  • darkSectorxxx #66662
    A Doom 1 más, a Resinek ha normálisan tolod akkor még mindig van para hangulata (legalábbis az újakhoz képest, a 4-ben még azért érezni ezt a stílust egy pöppetet), de erről velem ne vitázz, aki szarrá játszotta az összes részt.
    Doom-ot nem ismerem annyira, meg az aztán nem gyengén dara játék volt régen is....
    Doom az dara nem para.

    Alien, igen újabb ékköve hogy kell egy nyomorult filmet csinálni, legalábbis szerintem nem hozza a régi stílust, bár lehet nem is ez volt a cél, csak mostani mozikompatibillis 3d-s maszlag filmgyártás, az sikerült mindegyiknek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.12.26. 12:19:58
  • darkSectorxxx #66661
    Egyik kommentben régen leírták, mennyivel találkozol, kb 6-7 névre emlékszem, nem hogy nem használhatod őket rendesen, de még kevés is.
  • Totti5
    #66660
    " nem tudják, hogy milyen az amikor a resident evil még horror volt és parás"

    10 éves hokedliként pelusban. Nekem a DOOM 1 is horror volt. Leghorrorabb Resident most fog elkészülni, az a 7 lesz és ezzel azok akiket tudományosan leszóltál, pont Ők fogják pl VRban azt a horrort átélni amit te sosem élhettél át egy Resident alatt.

    "Mint én most az Alien film bemutatónál."

    Ó jajj, AC után itt az újabb áldozat.
  • AntiHero
    #66659
    hmmm és az FF XVbe milyen summonok vannak?

    Mert volt egy barlang ahol majdnem megöltem egy lényt, de a végére elmenekült.
  • Moby
    #66658
    A tudás az sokat számít, mármint nem negatív értelemben hogy valaki buta, hanem erre mondják azt, ha nem tudsz valamit akkor az nem fáj.

    :DSSASDSAASSASDDSAFFDFDDSAA
    Az év kommentje, a MEGATON lecsapott így év végén :DDD
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.26. 10:39:08
  • darkSectorxxx #66657
    Sőt, ez olyan mint a Resident Evil....manapság a mostani generációnak ez brutális, csak azért mert nem játszották a régi részeket és nem tudják, hogy milyen az amikor a resident evil még horror volt és parás (vagy lehet a nyomasztó (pozítív értelemben)szó a legszebb erre)....
    A tudás az sokat számít, mármint nem negatív értelemben hogy valaki buta, hanem erre mondják azt, ha nem tudsz valamit akkor az nem fáj.

    Más leülni egy játék elé új játékos ként, mert nincsenek elvárások, talá ez a legszebb kifejezés, elvárások.

    Mint én most az Alien film bemutatónál.
    Ha nem láttam volna a régieket, most én is félelmetes, hátborzongatónak találnám a filmet, vagy jónak a színészeket, vagy az egész film minőségét, bármit és örülnék hogy majd jön de nem, mert voltak elvárásaim.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.12.26. 10:29:05
  • darkSectorxxx #66656
    Addig jó, addig élvezed majd amíg nem tudo meg, ezt a kérdést lehet a legvégén jobb lett volna megkérdezni, mikor végigjátszod. :D
    De igazán ezt szavakban nem is lehet átadni, ha nem játszották a régi részekkel és tapasztaltad meg igazán, mik ezek, mire valók.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De ha már itt tartunk. (:))
    A summonok megidézhető lények, amiket elvileg előtte jellemzően legyőzö, és melléd áll, vagyis nem ölöd meg őket, hanem csak legyengíted, és ezek után melletted harcolnak.

    Csúnyán fogalmazva mint egy pokemon rajzfilmben.

    FFXIII-2 ebben a tekintetben érdekes kakukktojásnak számít, mert én ott találkoztam ennek a dolognak egy robbant érdekes és nekem amúgy nagyon tetsző kivetülésével amikor is bármely megölt mob-ot ugyanígy elkaphattál.
    FF 8-ban ez a dolog valóban már létezett kezdeti megoldásként, de ott kicsit más céllal.

    Vagyis ezek a summonok (kicsit szubjektív vagyok) jelentik az ami szerintem a FF-k badaas hangulatának az egyik felét adták.
    Független a használatuk megoldásától, miképpen és hogyan hívhatod meg, nagyban színesítette és taktikusabbá trette a harcot.
    Egyszerűen szerettük/tem őket. FF X-ben amúgy konkrétan "secret"-ek épültek ezekre a lényekre.
    Vagy éppen mondjuk azt bizonyos esetekben akár kulcs fontosságúak voltak, nélkülük nem igazán győzhettél volna.
    Valamint egész egyszerűen EPIKUSABB volt tőlük a játék.

    Nem tudom mit hagytam még ki. De kb ezek a fő opciók, kicsit olyan érzés volt néha mint amikor mész egy Dark Souls-ban és csak mész, szeded össze a fegyvereket, pajzsokat.
    De van olyan titkos járat, ahol bemész, és találsz egy boss-t, akit ha legyőzől, megkapod mondjuk a badaas fegyóját, és ezekután azt is használhatod. Csak itt a fegyver maga a summon, és mindegyiknek régen több támadása is volt.
    Kicsit olyan mint egy fejlődős játékban a fejlődés, Batman játékokat is simán végig viheted, de mivan ha bemész a menübe és szerzel pontokat és vásárolsz fasza új kombkat, amivel esetleg erősebb leszel, meg élvezetes játékelem is?

    Kb ilyen érzés volt nekem legalábbis, régen a summonok kiterjesztett létezése, de szerintem más emberek nevében is beszéltem most.

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.12.26. 10:23:23
  • AntiHero
    #66655
    Kövezzetek meg. De amatőr dolgot kérdezek.

    Szóval a final fantasy világában mi is a summon? Miért van? Mire jó? Mi a jelentősége?

    (Azt vágom, hogy nagy epikus lény jön)


    Csak mert többször latom, hogy ezt hiányoljátok.
    Utoljára szerkesztette: AntiHero, 2016.12.26. 09:58:53
  • darkSectorxxx #66654
    Rengeteg ismerősöm vitte 100%-ig vagy ahhoz nagyon közel, szinte mindenki azt mondta, egyöntetűen, hogy monoton, mint sok más sandbox, de dícsérték az autós részeket benne, hogy azt élvezték.

    Tőled fog függeni, mennyire szippant majd be a játék.
  • darkSectorxxx #66653
    Mondjuk ez amúgy spoiler lenne de igen, ezért sír az egyik szemem, szerintem a FF-k egyik tartóoszlopát döntötték ki ezzel. Eléggé más érzés lesz így játszani (nekem legalábbis).

    Kicsit olyan, hogy a laikusok is értsék, mint a Max Payne időlassítás nélkül.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2016.12.26. 09:45:40
  • szebag79
    #66652
    Na behúztam a Mad Max-et 4500ért, ennyit már simán megér:D Amúgy szépnek, jónak tűnik elsőre, remélem nem fog unalomba fulladni később.
  • Kandurex
    #66651
    Így a 7. chapter -ben elmondható, hogy a summon iszonyat el van baszva. Random. Nincs semmilyen lehetőséged. Olvastam, van olyan akinek egész játék alatt egy sem jött, csak a kötelező történet. Kapufa. Hogy lehett ezt ennyire elkefélni?
  • Moby
    #66650
    Olyan szempontból valóban nem, hogy változtatni nem tudunk rajta. Akkor sem, ha lassan pénzt nyomtat a sony a psn-el, költeni nem költ semmire. Olyan-amilyen, ilyen is fog maradni.
  • Moby
    #66649
    Tippre én kevesebbet fizetek a gigabitért, mit te azért a szarért. És ennek az egyedüli oka az, hogy nem ott lakom ahol te, hanem máshol. Semmi köze a fizetésekhez vagy bármihez. Sőt, szerintem senkit nem érdekel mennyit keres a másik, rajtad kívül.
  • Moby
    #66648
    Ez a TE igényed. Nem az enyém. Nem artyé, nem Wollnerdé. És még kitudja hányan vagyunk itt *űrtechnó felett. Meghát mondjuk ahol van 500 megabit, ott jut terheléselosztás után az 50 alattinak is.
    De a racionalizmus nem ebben rejlik, hanem abban az alapvető tényben, hogy azért nincs, mert ez így olcsóbb. Éshát ez is elég ugyebár.


    (a 15 évvel ezelőtti).
  • Tatyla
    #66647
    Megint egy abszolút nem ide illő témáról megy a száj karate...
  • darkSectorxxx #66646
    Hogy jó-e?
    Hát nem érted, csak giganet meg drága tv meg drága pro és ennyi, aki lejjebb van az nem ember. nem is értem hogy lehet így élni.

    Ebben a topikban már nincs helye a kompromisszumnak.
    Valamint ha nekem nincs ~250k-s fizum giga-netre, akkor neked kéne hogy legyen, mivel az átlagkereset magyarországon ~250k.... nem is értem a feltételezést.
  • Kandurex
    #66645
    Nem szór azaz átlag annyira. Német, angol barátaim sincsenek elájulva az infrastruktúrájuktól. Teljesen jól van belőve most a Sony hálózata, mondjuk, hogy igénynek megfelelően.
  • Moby
    #66644
    Persze. Az átlag az 56kbit, és csak néhány user birtokolja az űrteknót :DD
    Hol élsz te bammeg? '98-ban? :)
    Na, nézzük az ÁTLAG letöltési sebességeket országonkét (steam szerint):
    USA: 26Mbit/s
    Japán: 41Mbit/s
    Svéd: 38Mbit/s
    UK: 20Mbit/s
    Kína: 20Mbit/s(!)

    Na. Akkor vajon hány százaléka lehet a fizetőképes piacokon az 50-60 feletti sebességnek ha az átlag mondjuk a fele? 20-30? Ha innen nézzük végülis hozza az átlag dupláját. Jóaz. :)

    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.25. 21:23:31
  • Kandurex
    #66643
    Annyira elenyésző az 50/60 feletti internet, hogy talán a userek pár százalékát, ha érinti. Jó az most teljesen.
  • Moby
    #66642
    De azt adom, hogy karácsony van, meg sale, és ez érződik mindenhol. A steam 500megabittel haldoklik, a ubisoft szerverek 8-900-al, az ms-nél 200-tól 500-ig mindne van. 50-60-at tényleg senki nem tud. Ez a sony privilégiuma :DD Hogy kontextusban legyen: sony exkluzív feature :) GIGAEX!
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.25. 20:47:26
  • Moby
    #66641
    Mivel ez egy kiterjedt CDN a mérete ténylegeseen irreleváns. A stressztűrő képessége releváns, az meg tényszerűen kurvaszar. Ha hozzávesszük hogy fizetünk is érte (már aki fizet érte, mer ugyebár a fizetővendég is ugyanazt a szart kapja) egyenesen kabaré. DE legalább konstans. Mióta létezik pontosan ekkora húgy. Illetve egyben unikum is, ekkora szart keresve sem találsz másikat. Ettől tényleg mindenki gyorsabb.
  • wollnerd #66640
    Köszi a választ. :) A téma részemről már lezárva.
  • Kandurex
    #66639
    50/60Mbit/user egy ekkora hálózatnál elég jó teljesítmény.
  • Moby
    #66638
    Amúgy meg ha már szopsz, akkor miért nem szopsz tovább inkább a das1-el? :D
  • Moby
    #66637
    Semmire nem gondolt szegény, mert nem ért hozzá, ezért gondolni sem tud semmire. Vesztére beléd futott, és 40 mondatban megfogalmaztad a semmit/vadbaromságot. Szakemberre van szüksége, nem egy hozzád hasonló IT/hálózat kóklerre. Ehhez a témához (mint megannyi máshogy) halovány fingod sincs. De ebben is (mint megannyi másban) szereted játszani az expertet. Miközben egy olyan fogalom is magas neked, mint a NAT.
    Ha jót akarsz neki, keresd meg neki azt a topikot ahol kap majd segítséget. Mármint valódit, értőktől.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.25. 20:28:20
  • Moby
    #66636
    Ma oké, a _most_nem. 30 perc kb.
  • darkSectorxxx #66635
    Én úgy érzem ő most csak simán mérésekre gondolt, nem tényleges letöltés, mert az szerverfüggő, abból nem lehet következtetéseket biztosan levonni, az egyetlen támpont a sima sebességmérők.
  • arty
    #66634
    béfront próba ma/most? ;)
    szerváltam mégegy tápolható splittert, elvben okés (néha azért van képhiba)

    f1 2016 ugy kiakasztott, hogy már vagy 10 perce remegek.
    ótósjátékok dárkszósza, egyelőre sikerélmény nélkül.... :D

    Utoljára szerkesztette: arty, 2016.12.25. 20:21:55
  • arty
    #66633
    igen, a wifid is lassíthat, de a psn általában sem tul szupergyors, hát még most karácsonykor :) (nekem is 120Mbites netem van, azaz maximum 10-14mbyte jön másodpercenként le vele, de psn ebből jó ha tud 3-6 mbyte/s-t)

    a játékot egyébként el tudod indítani pecseletlenül is, aztán reménykedj, hogy a pecselt verzió szereti majd a játékmentésed, amit a pecseletlen mentett ;)

    wifi 5ghz-re állítása hozhat jobb sebességet, de:
    - az n-es, 5ghz-es wifi már egy vékony falon is nagyon romlik (ellenben a 2.4ghz-el, ami kevésbé érzékeny erre)
    - ellenben kevesebben használják, tehát egy lakótelepen, ahol 26 elérhető ssid-t látsz, LEHET hogy 5ghz-en nincs akkora tömeg és jobb lesz a sebesség (feltéve h a router is az adott szobában van!)

    de mindez csak általánosság, ki kell próbálni (ha pénzbe nem kerül)
    ha pénzbe is kerül, akkor hagyd.... ill. dugj kábelt ;)
  • Moby
    #66632
    IT szakértés témában szerintem rossz helyen kopogtatsz. Hirtelen nem tudnám melyikkel jársz rosszabbul, a HVG-vel, a Nők Lapjával, vagy Darksectorral :DD
    Van erre topik. Na ez meg nem az.
  • Moby
    #66631
    >3 simán szopatnak és nálad nem lehetne elérhető ez a 120-as mert olyan messze vagy a központtól.

    IT szakértőkém! Mielőtt valami ökörségbe zavarnád szegényt...Neked ADSL-ed van(gondolom, esetleg még as betárcsázós neten tudnám betippelni :D ), neki meg kábelnetje.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2016.12.25. 19:36:51
  • Bandicoot
    #66630
    Jaa semmi. Nincs tombolás. Ezt így felolvastam haveri körben kb nyerített mindenki...Nem bírtam megállni hogy kommentáljam...
  • darkSectorxxx #66629
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    27 az kibaszott kevés. az a 120-nak ~22.5%-a. Nézd meg a szerződést, vagy neten, ott 60, azaz 50%-a szokott lenni a garantált, ha ez nincs meg, akkor 3 eset van, 1 rossz vonalra vagy bent kötve, nálam ilyen volt már, 2 cseréljék ki a modemet, mert nem elég a netedhez, 3 simán szopatnak és nálad nem lehetne elérhető ez a 120-as mert olyan messze vagy a központtól.

    Mivel ez wifi....

    Ha ezt, UGYANEZT méred kábelen, mert az a fontos, a kábel, nem a wifi, az nem lényeg, ha ugyanezt méred kábelen akkor gond van, ha meg nem, és ez kizárólag csak wifis teljesítméány akkor sajna rád hárul a felelőség hogy cserélsz egy adapter-t, mert ők nem fognak.
  • wollnerd #66628
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Köszi a részletezést. Hát igen... van ebben valami... :/
    (Amúgy most a pc-n wifin keresztül a speedtest ~27 Mb-et adott ki, normális, a fájlletöltés, pl. a torrenten is egy jó seed környezetben max. 3 Mb-et ér el.)
    Ezért is nagyon szeretem a digi-t a 14. kerben. (és ez még csak a 100+ csomag. érezhetően gyorsabb, igaz: Lan kapcsolat és csak egy laptop használja) Csak hát sajnos jelenleg sincs Dunakeszin a minden utcában... :(

    Amúgy meg: olvastam a HVG-n (link) egy tippcikket miszerint a routernek a beállításaiban az 5 GHz-re állítása (ha támogatja) jelentősen felgyorsítja a wifi sebességét is... Ez szerintetek mennyire igaz? tényleg így lenne? Én kicsit kétlem...
    Utoljára szerkesztette: wollnerd, 2016.12.25. 19:12:15