121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Maxyka
    #73796
    Nyilván mindenki szeretné megadni a gyerekének azt amit ő nem kaphatott meg mikor gyerek volt. Így ha szivárványon ugráló pónit szeretne akkor megvesszük neki azt.
    Én alapjáraton a felnőtt videóblogerkedésnek se látom értelmét mert nagy-részük mind haszontalan szemét. Sőt kifejezetten betegesnek találom. Mindenki szeretné felhívni magára a figyelmet és keresi az önigazolást hogy ő is ér valamit. Napjainkban ez a videóbloggerkedés. És valószínűleg ezt látja a gyereked is az iskolában. Vagy már az iskolatársainak van. Mindenki asszimilálódni szeretne hogy ő se lógjon ki a sorból mert kurva szar ha más vagy és kinéznek emiatt. Van egy ismerősöm 13éves a lánya sokkal intelligensebb mint az iskolatársai és nincs is szüksége az ilyenekre. Neki az okozza a boldogságot ha apjával elmehet ide oda vagy segíthet neki a kovácsolásban. Az ő lánya nem csatlakozik a "zombi tömeg" igényeihez és emiatt ki is nézik.
    Persze mindenki azt gondolja Steve jobs nagyszerű ember annak ellenére, hogy tudjuk, gyermekek verejtékeivel keresett milliókat. Emberek akikre felnézünk legtöbbjük hamis. Maga a világunk is egy nagy irányított manipulatív átverés egy hoax. Kéretlenül kommentelünk okosságnak színlelt baromságokról. A közösségi oldalakon hamis képet festünk magunkról. Olyant akik lenni szeretnénk és nem olyant akik vagyunk. És mi magunk szavaztunk erre. Nem a választásokon, hanem a dolgainkkal a holmiainkkal a pénzünkkel.... És az éhezők viadala könyvek nem tesznek boldoggá. Csak kábítjuk magunkat mindenféle szarral mert kevésbé fájdalmasabb, mint nem színlelni. Fuck society!
    Utoljára szerkesztette: Maxyka, 2017.06.07. 13:11:01
  • darkSectorxxx #73795
    Én ennyire nem értek egyet.
    Igenis sokkal többre viszik az életben azok akik ezálltal tanulnak.
    Az egy dolog hogy a Facebook télleg felesleges baromság, de a kütyük felügyelet mellett használva iszonyat hasznosak.

    Keresztfiam pl rengeteg olyan dolgot ezáltal megismert megtanult még a suli előtt, amitől neki könnyebb lett.
    Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég ha azt nézzük, hogy a logikai játékok, ügyességi cuccok.
    És akár betűket, számokat, egyébb nyelveken is megtanult.
    Igaz jórészt csak képletesen, látva a leírt szavakat, megjegyzi a kinézetét, egyszerűen fogalmazva, de brutális amúgy mennyit fejleszt 1-2 dolog.

    Persze mindezt ellenőrzött odafigyelés mellett. :)
    A mérték a lényeg.
  • Kongy
    #73794
    Az a baj, hogy hiába felügyeled mit tölt fel, gonosz, és beteg emberekkel van tele a youtube. Ezt én, mint szintén youtuber mondom.
  • darkSectorxxx #73793
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én azt mondom, ha okos kislány és képes nem felvenni a netes kritikákat, pl megnézed akár Facebook-on.
    És esetleg még figyelemmel kíséred te is és partner vagy, akkor azért nem vészes.
    Nekem a 8 éves keresztfiam is mondta hogy a youtube-ra szeretne feltölteni focis videókat mert szeret focizni. Ő is baromi okos mind a suliban, mind általános témákban a korához képest, osztálytársakhoz képest, ezt a tanárok mondták a szüleinek nem én.
    És értelmes gyerkőc, sok olyan dologról lehet vele beszélni amit azt hinné az ember hogy nem úgy fog még fel.
    Aztán elmondtam neki, hogy ez mit is takar amúgy a valóságban, hogy gondolja át mit oszt meg, ezt az osztálytársak, bárki9 megnézheti, vagyis úgy töltse fel, hogy azt mintha emberek ezrei előtt csinálná egy téren pl.
    Illetve mivel nem csak kedves emberek, pajtások vannak, mint akár a suliban ha játszanak, lesz aki esetleg kicsit negatívan fog véleményezni.
    Ha ezt ki tudja zárni, és nem befolyásolja érzelmileg, nem látod rajta hogy rossz hatással lenne a viselkedésére, akkor addig még oké.

    Mert nem feltétlen 100%-ban rossz ez az egész, ha van kedve, önbizalma, szerepelni akár, az részben jót is tehet.

    Mint szülő, ugye neked kell ezt majd felmérni és irányítani az elején.
    Én úgy gondolom, mivel az ő közönsége nem fog hangot emelni ha nem tű éles 4k képminőséget biztosít egy hangstúdió minőségű mikrofonnal.
    Szerintem egy sima alap 720p hd kamera és egy normál mikrofon elég.
    Ha később idővel nem változik a helyzet, nem lesz elege ebből, nem unja meg, vagy te nem látod azt hogy közbe kell avatkoznod, szerintem, bőven nem tart semeddig leváltani a berendezést.

    Induláskor szerintem teljesen felesleges az ilyen 20-30k meg a fölött beinvesztálni, mert nem tudhatod mennyire komoly az elhatározás, lehet 2-3 hét alatt megunja.
    Mert ezek mögött brutális meló van, ami amúgy sok embernek, fiatalnak nem jön le, meg nem látja, hogy is láthatná ugye?
    Meg a legnagyobb probléma (nem veled kapcsolatban, vagy a lányoddal), hogy azt látják sokan hogy fent van az a párszáz karakter és hű de egyszerű, mindet ismerik.
    CSAKHOGY APROBLÉMA OTT VAN HOGY EZ A PÁRSZÁZ EMBER A PÁRSZÁZ EZER PRÓBÁLKOZÓ MÁSIK EMBERBŐL MORZSOLÓDOTT LE, AKIKRŐL NEM TUDNAK SEMMIT, ÉS AZT A LÁTSZATOT KELTI A FELSZÍNEN, HOGY EZ BÁRKINEK MEGY.
    Úgy is a tartalom lesz az érdekes a közönségnek.

    Én, részemről sok sikert kívánok neked és a kislányodnak, bármi is lesz.
  • Tatyla
    #73792
    Nem persze,azért mondtam hogy ezek még csak tervek nála de maximális felügyelet lenne
  • Ulthane
    #73791
    Ez ennyire nem egyszerű azért. Ismerek olyan családot (közelről), ahol van egy 6 éves meg egy 12 éves gyerek. A nagyobbik rendszeresen könyvet olvas (imád olvasni), lovagolni tanul, nincs mobilja, csak ritkán engedik géphez ülni, akkor is főleg szókirakózik, vagy valamilyen tudásfejlesztő játékkal játszik,. Képben van a csillagászatról, nem járnak plázába, nem hordják a mekibe őket, hanem teljesen hagyományos értékek mentén nevelik őket. Kirándulni járnak, együtt van a család, beszélgetnek közösen.

    Nincs faszrázás, nincs mobilozás, fészbuk, twitch meg semmi.

    Azt gondolom, így kellene mindenkinek, s akkor a jövő generációja egy egészségesebb nemzedék lenne.
  • Kongy
    #73790
    Nem is az a kérdés, hogy értelmes-e, nézd meg mit csináltak szandimandi nevű youtube gyereksztárral is. Szerintem te sem szeretnéd, ha visszaélnének a nevével, videóival stb.
  • Tatyla
    #73789
    Van már gyereked? mert nekem már van egy 17 meg egy 10 éves lányom és hidd el mi is azt szerettük volna a nejemmel ha úgy nőnek fel mint mi de ez már az Y vagy Z generáció teljesen más a világ
  • partizan182
    #73788
    Felteszem '80 körüli arc vagy te is, magyarul a mi (legalábbis az én) szar gyermekkorunkból kimaradtak az alábbi, szüleink gyermekkorát meghatározó tevényeségek:

    - Tubákolás, bagórágás
    - Békapukkasztás
    - Térdepeltetés, körmös
    - Kútról vízhozás, kertbenszarás, kályha megrakása hajnalban
    - Segíteni nagyinak megfojtani a kismacskákat mer' a mamacica megint le-ellett
    - Légpuskával galambra, verébre, macskára, egymásra stb
    - Kimittud a tévében
    - stb,

    Ha egy dolog biztos ebben az elcseszett életben az az, hogy a kölyködnek más gyerekkora lesz mint neked. Kivéve ha amish vagy, na ott aztán tényleg mindenki azt csinálja mint 200 évvel ezelőtt.
    Utoljára szerkesztette: partizan182, 2017.06.07. 12:43:48
  • partizan182
    #73787
    Szerintem a mikrofonon kívül nem érdemes sokat áldozni rá elsőre, mikrofon is csak azért mert a rossz minőségű audio megöl minden tartalmat. Olcsóbbak közül a Samson Meteor-t ajánlja az internet, lehet h melóhoz én is beszerzem, ha igen, írok róla.

    Kamera szinte mindegy, csak tudja 1080p30-at (szerintem már nem is nagyon gyártanak olyat ami nem), szoftver dettó, egy sima Windows Movie Makerrel el tudja kezdeni.

    Mindenkinek aki a "jujj 10éves, megfogja enni a csúnyagonosz internet" nótát tolja: ezek a mai srácok jobban otthon érzik magukat online mint te valaha fogod, ezzel együtt lehet hogy érdemes vagy kikapcsolni a kommentelést vagy anyu/apu/tesó segítségét kérni a moderáláshoz, Youtube comment szekció tud fájni nagyon.
  • darkSectorxxx #73786
    A végére értem már be, sajna lemaradtam, pedig voltam boltban is! :)

    Mondtam neked hogy nagyon necces a játék, nekem is volt sok halálom, nyugi.
    Az első pár boss még lofing, a béka okozott nekem elsőre gondot, pedig tudtam pár perc után mit kéne csinálni, csak itt nem elég tudni. :D
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2017.06.07. 12:37:14
  • Maxyka
    #73785
    Na én se vagyok régi kölyök. De én úgy szeretném felnevelni a gyerekeimet (ha lesz.) hogy úgy nőjön fel ahogy én nőttem fel. Alig vártam hogy mehessek focizni a haverokkal vagy bármit csinálni ahelyett, hogy egy szobában kuksolok. Nekem még nem volt telefonom a mostani tinik orbaszájba azt nyomkodják mikor mennek át az úton mikor társaságban vannak. Hamis képet festenek magukról a facebookon. Nem hiszem el hogy nem látják az emberek mennyire negatívan hat a technikai elkényelmesedés az emberi szociális kapcsolatokra. Most már az számít faszagyereknek a tizenéves körökben akinek videóblogja van gémpléj csatornái meg minecraft videói. De jó is, hogy én nem így nőttem fel. Néha már már teljesen kiéget amit a mai generációnál látok.

    Például itt a városban már nem is gyalog mennek le a boltba a tinik hanem azzal a kétkerekű magától guruló elektromos deszkával.
    Mi a szar? De most komolyan!
    Persze melóhelyen is azt tapasztalom hogy a mai 18 éves újgeneráció aki ide jön dolgozni, szinte semmit nem lehet rábízni..
    Hova tart ez a generáció. Elképesztő.
    Utoljára szerkesztette: Maxyka, 2017.06.07. 12:27:26
  • Tatyla
    #73784
    Ósönben 65k a slim most ha valakit érdekel, meg van a közelében
  • Ulthane
    #73783
    Addig tartsd tőle távol, amíg lehet. Egy ember személyisége jellemzően 16 éves korára alakul ki "véglegessé", egy 10 éves gyerek nem tudja helyén kezelni azt, amivel az internet világában találkozhat. Az meg gondolom nem hiányzik neked, hogy személyiségzavaros tini legyen belőle...
  • Totti5
    #73782
    Ha ha második nap nem érdelődtél akkor neked sem volt fontos. Hovatovább lehet bármi oka... Szerver nem megy, nincs áram, baj érte őket stb stb stb. Ott a telefon ha nagyon sürgős tárcsázni kell.
  • Ulthane
    #73781
    Te nem tudsz magyarul, de én vagyok a hülye. Brávó!
  • Tatyla
    #73780
    Igazából ő is azt mondta hogy ha 12 lesz akkor szeretne csak hogy a technikai oldalával képben legyek. Korához képest nagyon magas az IQ-ja és nem olyan mint az átlag 10 évesek
  • wollnerd #73779
    Óh, itt van náluk az átalakító! ráadásul potom félezerért.
    Namost a helyzetet úgy tudom elképzelni hogy én vasárnap este egy magam által állított lista alapján raktam a tételeket a webes kosárba és nem én vettem át, hanem az egyik ismerősom és neki adtam a kinyomtatott emaillevelet amin volt a rendelésértesítő a tételek megnevezésével. és nyilván sorra kiválogatták, összeállították a pénztárnál kérdés nélkül, így félig ők se számíthattak arra hogy átalakító is kellene, mert nem volt rajta a "szigorúan vett" listán.
    Így szerintem félig az én hibám, noha egyáltalán nem tudtam hogy ilyen az aljzata, lehet h egy kicsit jobban kellett volna figyelnem a neten, és logikusan végiggondolni...

    Na mindegy a nap folyamán felhívom őket, ez biztos. :)
  • Maxyka
    #73778
    Én nem ajánlanám ebben a korban. És még finoman fogalmaztam.
  • Kandurex
    #73777
    Te hülye vagy, komolyan!
  • Moby
    #73776
    Pótolniuk kell az átalakítót, nem kell ezt túllihegni. Én annyira nem is vergődnék, hogy adjanak másikat, ami nem keleteus piacra készülő termék, ált jobb minőségű és/vagy szigorúbb követelményeknek felel meg :)
  • Ulthane
    #73775
    Ezzel most tudod ugye, hogy lekreténezted a lányát?!

    Ezért kéne tudni helyesen írni. Ha úgy írtad volna, hogy fel van készülve a netkreténekre (esetleg net-kreténekre), akkor azzal valóban azt fejezted volna ki, amit akartál. De így, a lányát kreténezted le.
  • Ulthane
    #73774
    Húhaa, 3 teljes nap? Azta, ez aztán tényleg kibírhatatlan idő! Miért gondolod, hogy te voltál az egyetlen problémájuk a három nap alatt? Az egyetlen vevő, akivel foglalkozni kellett?

    Az a baj, hogy manapság már mindenki mindent azonnal akar, beteg, instant világ ez, ahol ha valaki 3 napot vár egy rendelésre, már lesunyizza a kereskedőt...
  • Kandurex
    #73773
    Nem is tudom. Fel van készülve a net kreténekre? Nem jobb lenne még pár évet várni?
  • Tatyla
    #73772
    Hogy ne szakítsam meg az offolást feltennék egy kérdést.
    A 10 éves lányom videó bloggerkedne milyen kezdő szetet érdemes venni ami nem túl drága egy compact pc van és ennyi, tehát milyen kamera füles stb?
  • Kongy
    #73771
    Azért sunyi, mert ültek a semmin 3 teljes napig.
  • TBTPumpa
    #73770
    Abban sem kaptam azóta sem semmit, de nem ez az első eset velük kapcsolatban.
  • Ulthane
    #73769
    Már bocs, de ettől miért sunyi? Feldolgozták, szóltak, hogy nincs, pont. Ez bármilyen termékkel, bármely kereskedőnél előfordul. Sunyi akkor lenne, ha nem szól, te mész az üzletbe, és ott közli veled, hogy mi a helyzet.
  • Totti5
    #73768
    Ők emailban küldik ki az előrendelői DLCket.
  • TBTPumpa
    #73767
    Ők azok a bolt, akik hirdetik az előrendelésnél a különböző előrendelői DLC-ket, aztán, amikor átveszed a játékot, szomorúan tapasztalod, hogy nincs semmiféle, beígért előrendelői DLC?

    Levélre sem válaszolnak, telefonon meg csak annyit mondanak, hogy majd ki lesznek osztva a kódok... egyszer, nem kell aggódni. Utoljára ezt az infót kaptam a márciusban megvásárolt Mass Effect Andromeda kapcsán. Azóta sem kaptam meg a beígért 2 előrendelői DLC-t.
    Törzsvásárlói rendszerük is érdekes, hiába vásárolsz játékot (konzolt, kiegészítőt) és kapsz érte pontokat, a Weboldalon baromira nincsenek jóváírva ezek a pontok, így gyakorlatilag hiába is gyűjöttél össze valamennyit, sehol sem tudod beváltani őket.

    Nem tudom őket ajánlani, komolytalan társaság, ahogy Totti mondaná, fakezű banda.
  • Kongy
    #73766
    Konzolok szervize egy sunyi banda. Rendeltem anno tőlük egy SIMA Xbox One-t, aztán nem elég, hogy 3 munkanap alatt dolgozták fel már magát a rendelést is, de aztán szerda este (!!) hívnak, hogy nincs sima Xbox One csomag, de helyette van Fifa-Forza bundle 20k-val többért. Hát kösz. Na azóta nem rendelek tőlük semmit.
    Utoljára szerkesztette: Kongy, 2017.06.07. 09:10:11
  • Ulthane
    #73765
    Kis különbség van azért. A kamu e-mail címmel store-ban regelés kedvezőbb árakért nem törvénybe ütköző, még tudatosan lopott árut árulni igen.
  • Totti5
    #73764
    Az vesse rájuk az első követ, aki nem lop csal hauzdik és nem keresi a kiskapukat. Júzer is mókol, kamu címmel, és személyes adatokkal vásárolgat különféle piactérről, hogy jobban jöjjön ki... veszi a lopott kulcsokat, vesz mindent, csak mert az a legjobb ár.

    Ha jó, jobb áron adja egy bolt, hol érdekel hogy hogy csinálják? megveszem és örülök neki...
  • Bandicoot
    #73763
    Annyira szeretem hogy mindent komolyan vesztek.:)
    Nyilván nem röhögnék körbe ilyen dolog miatt miközben olyan kapcsolattal rendelkeznek hogy a "kis" NAV-os gondjukat is megoldották seperc alatt és egy nagy lakat helyett azóta is tárt karokkal várnak ugyan úgy feketeimportos chippes és egyéb gépekkel nagyüzemben.:)
  • Ulthane
    #73762
    Annak idején én a Konzol Stúdiónál vettem X360-at, szintén angol volt, viszont adtak hozzá átalakítót.
  • Ulthane
    #73761
    Ne is mondd. Tegnap toltam Nioht, még közvetítettem is, de sehol nem volt bekészítve a chips meg a kóla.

    Szóval láttam, hogy 26 óra van már a játékban, és a negyedik bossnál tartok. :-D 485 halállal eddig.

    Azt hiszem ezzel elleszek egy ideig. :)
  • arty
    #73760
    sőt! gyújtsa fel őket mindjárt :)
    csak mert LEHET h egy importpakkba elfelejtődött berakni egy átalakítót valaki....
  • arty
    #73759
    de ez mér' bukás? és kinek az?
    ubinak? elment ödzázdzsillió (nemtommennyi)
    játékosnak? aki eddig tolta, kihozott belőle valszeg 100+ órát... mindenből ezer kell vagy bukta?

    ha MINDEN multijátékon ottragadna 50k ember, egy új címet is kb ennyien vennének meg.... nincs végtelen pléjerbázis, végtelen növekedéssel.

    lám gero betolt 120 órát playerunknownsba. ha ma otthagyná MINDENKI, mert a dev elkurná az összes updatet, akkor mi lenne?
    nem szolgálta ki a 25 euróját?
    nem vehet ferrarit a 6 fődev?
    mindenki bódog kellene legyen ;)
  • arty
    #73758
    egy odabaszós e3as video, amiről utána a fél internet napikig, hetekig beszél? ;)
  • wollnerd #73757
    Holnap fölhívatom őket, témát egyelőre lezárnám.
    Igen, Ricsin is gondolkodtam.