121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Moby
    #74673
    És ők pont annyira nem relevánsak, mint a csak warezolók. A pécés bázis nem a géppel rendelkező emberkék masszája, akinek se a jóisten, se gabe nem ad el játékot. Ők nem része ennek az egész történetnek. Ők nem fognak konzolt sem venni, sem konzol játékot. Ők nincsenek.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 15:30:14
  • lwb
    #74672
    Ez spekuláció, te is tudod. A fene tudja, hogy hányan vannak, akik csak fifát meg maddent tolnak, mást kb nem is. Vagy hányan vannak, akik csak wowoznak vagy hearthstone-oznak, esetleg heroes of the storm. A pc-s bázis egy óriási mérhetetlen káosz.
  • Moby
    #74671
    Az origin/uplay/battle.net az nem különálló halmaz, csak részhalmaz. Nincs olyan _mérhető_ pécés bázis, akinek CSAK más kliense van.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 15:22:23
  • lwb
    #74670
    A steam survey sem tökéletes, te is tudod. Pl. origin alapú játékok, SWBF, BF1 nem jelenik meg a steam surveyben egyáltalán. Nagyon nehéz mérni ezeket. A warez meg gond, nézd meg az ncore-on a gta5 letöltési darabszámot pl.
    Abban nincs vita köztünk, hogy kevesebb pc-s játékos van világszinten, mint ps4, de azt nem hiszem el, hogy xbox + pc = ps4 TÖREDÉKE, ez túlzás.
  • Moby
    #74669
    Nem nem erre, a vgchartz egy gigantikus hazugság, ezt mindenki pontosan tudja. Majd este előkeresem.
  • Moby
    #74668
    Jajistenem. Hagyjuk már ezt a kivénhedt warezmarhaságot. Nem tudjuk megmérni a pécés bázist overwatch-al, battlefieldekkel, bármivel? Ez az egész warez egy vicc. Darabra nem tudjuk megmérni a gémerpécéket, de aki nincs benne a steam surveyben, annak úgysem fog soha senki eladni semmit, ergo a létezése tökéletesen irreleváns. Látjuk a számukat pontosan. A pécés közönség fókuszcsoportja ugyan elég sok pénzt költ, de a számuk ezekhez a számokhoz képest elenyésző. ÉS az még a steam surveyben is csak egy kicsi szelet, mert a többség ott is a notin, intel igp-n f2p-t játszó tömegecske.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 15:16:34
  • lwb
    #74667
    Erre a listára gondolsz?

    Itt a top10 szinte kizárólag cod-ok, bf1, fifák, gta5-ből áll. Swbf és az uncharted 4 fért fel még rá, de már pl. a destiny sem. Nyilván az olyan évente kijövő játékok, amiket nagy tömegek vesznek, azok mindig ott lesznek a listák élén. Ezek a casual sportjátékok meg online shooterek.
  • arty
    #74666
    hzd: sandbox craftolós izé. széles-csöves tpsként érdekelt volna.
  • lwb
    #74665
    A két nagy konzol kb azonos áron megy (az alapmodell). Miért veszi valaki a ps4-et box helyett, ha nem a jó exkluzívok miatt? Olcsó a konzol, de csak a gamer pc-hez képest olcsó, nem egymáshoz.

    "Az xboxos és a pécés közönség együtt nem teszi ki ps4 bázis töredékét sem"

    A boxnál az MS nem adja ki a számokat 2014 óta (akkor volt 10 millió), de nem hinném, hogy ekkora lenne a különbség. Van különbség, de nem ekkora. A pc-s bázis meg felmérhetetlen. Soha, senki nem mérte és nem is tudja mérni, hogy hány gamer pc van kint a piacon. Az eladásokat meg pc-n sajnos befolyásolja a keleten és más földrészeken még mindig nagyon aktív warez.
  • Moby
    #74664
    Nincs háromszor akkora közönség. Az xboxos és a pécés közönség együtt nem teszi ki ps4 bázis töredékét sem. Az eladásokban sem. De a szám a ps4 lemezes top10-re vonatkozott.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 15:06:00
  • Moby
    #74663
    >Egyébként ha nem az exkluzívok, akkor mik adják el a konzolt szerinted? A multiplatformok? Akkor miért vegyen valaki ps4-et box vagy éppen pc helyett?

    Mert olcsó. Ez adja el. Ezért nem veszik a prót, és ezért nem fogják venni a one x-et sem.
  • lwb
    #74662
    Ami érthető is, mert ugye az csak a ps4-es bázisnak játszik, míg a multiplatformok kb ugyanannyi boxos és pc-s rétegnek is fel van kínálva. Háromszor akkora közönségből könnyebb nagyobb eladásokat csinálni.
  • Moby
    #74661
    Akár lemezes, akár nem lemezes a másból több megy el. A lemezes eladások top10-ben azthiszem egyetlen exkluzív van: az u4.
  • lwb
    #74660
    Nem így gondolkodik a gyártó. Hanem úgy, hogy ha már +1 embert szerez a játékkal, akkor az már neki nyert ügy. Mert játékokat akkor is ki kell adni, ha amiatt konkrétan egy új hardver-vásárló sem jön. Meg is kell tartani a rajongókat, nem csak megszerezni.

    Egyébként ha nem az exkluzívok, akkor mik adják el a konzolt szerinted? A multiplatformok? Akkor miért vegyen valaki ps4-et box vagy éppen pc helyett? Vagy boxot ps4 helyett? Nyilván szempont, hogy erősebb a vas a ps4 alatt, de azért olyan nagyon-nagy különbség egy boxos és egy ps4-es multiplat játék között nincs. 10% kb a pc-s verzióhoz mérve. Akinek teljesítmény kell, az majd tolja pc-n. Az ára a két nagy konzolnak meg kb ugyanaz mindig. A játékoké is.

    Én azt gondolom, hogy a jó exkluzívok miatt nyerte ezt a generációt a sony elsősorban.
  • Moby
    #74659
    1. a gyártó hogyan adja el ezzel a platformot, ha tényszerűen ezt már nem veszik meg hozzá? A hardver önmagában semmire nem jó. Bedugod, azt kék. Ennyi. Biztos hogy ez adja el? Biztos ez?
    2. 66 millió ps4 tulajnak van másik platformja, és csak mondjuk 4 milliónak nincs. Biztos ez?

    Vaaaaaagy ezek csak olyan múltbéli megcsontosodottnak hitt eljárások, amik ma már nem működnek.
  • lwb
    #74658
    Hardvereladások azért becsapósak, mert kint nagyon megy a használtjáték piac. Sokan nem vesznek új játékot és egy sztori alapú játéknál bizony sokan végigviszik és adják is el, aztán más meg megveszi.
    Mások meg mondjuk gyereknek veszik a konzolt (5-6-8-10 évesnek), aki nem fog uncharteddel meg last of us-szal játszani nyilván.
  • lwb
    #74657
    A platfromexkluzív kétféle embernek jó:
    1. a gyártónak, mert ezzel adja el a platfromot,
    2. annak a játkosnak akinek csak az az egy platform áll a rendelkezésére.

    Mondjuk az Unci 4 csak ps4 ugye, 8.7 milliót adott el ... Azért az ND még mindig jobban muzsikál egy platformon is. Azt szinte minden ps4 tulajdonos megvette. A HZD-tól én nem vagyok hanyatt esve, meg se vettem.
  • Moby
    #74656
    Nadeeee itt feszt az repked, hogy csak az exkluzív jó, mert azok a hűdenagyonfontosjátékok, éshát az metálba is van kódolva, és fortheplayers. Ha valamin, akkor ennél aztán minden adott, hogy a teljes userbase meg legyen szólítva. Namost nem az a kérdés, hogy minden más hogyan versenyez azokon a platformokon, aminek a halálhírét keltik minden héten. Közben a nagyonfontosésfontos játékok a nagyonagyonsikeres platformon nem tudják megközelíteni sem ezeket? Hát miféle sikerről beszélünk akkor kérem? Hogyan mérhetőek ezek össze a hetvenmilliós hardvereladásokkal?
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 14:48:51
  • lwb
    #74655
    Ja még ez: TESO idei februárig 8.5 millió példányt adott el. Ami szép eredmény, de ugye a fallout 4 az első évben 12 millió példányt adott el egyedül. Szóval azt mondani, hogy a szingli játékok nem hoznak pénzt, az szerintem nem igaz. A TESO sem előfizetés alapú már, hanem dlc-kből csinálják pénzt a kezdő beugró után és az meg megy a single player játékoknál is.
  • lwb
    #74654
    Mondjuk az nekem se jött be, de azt is látni kell, hogy platformexkluzív volt. Ott ez a szám elég szép. SWBF-ből 14 millió kelt el másfél év alatt az összes platformon együtt. Az ugye három nagy platform: box, ps4 és pc. Witcher 3-ból 10-12 milió két év alatt a három platformon. Skyrimből 30 millió 5 és fél év alatt és ezzel az egyik legsikeresebb játékok egyike lett.

    A GTA5 70 milliót adott el, de azzal nem kell versenyezni.
  • Moby
    #74653
    HZD
  • lwb
    #74652
    Mire gondolsz? Mi volt az a sztori központú exkluzív?
  • Moby
    #74651
    Ittvolt végre a jónak mondható sztori központú exkluzív, nahát az sem volt elég jó. Elment belőle háromésfél szégyenteljes, telibehasznált sikeresnek hazudott darab.
    Denagyon kell ilyeneket csinálni. Kinek? A köpködő, okoskodó álszakértőnek, akik aztán se így-se úgy nem játaszanak semmivel, de azért sírnak, ha nem készül olyan, amivel nem játszanak? :D Hát ilyet én sem csinálnék ám.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 14:27:47
  • TDC Geronimo
    #74650
    Days gone, gow... mintha csak ND játékot látnék 20. sémára húzva. Lassan összes sony 1st party ugyan olyan lesz. Kicsit unalmas már
  • Moby
    #74649
    Hol? Milyen fórumon? :D Az otthonülő kismamák régiós facebook csoportjában? :D De a vicc az, hogy azokkal sem játszol. Valójában van mondjuk évi kettő játék, amivel kezdesz valamit. Nagyon ne sértődj meg azon, ha (hálisten) a trendeket nem a nongémerek alakítják. Nektek marad a szagértés. Az meg idő(é)tlen :D
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2017.06.14. 14:22:56
  • Kandurex
    #74648
    Days Gone, hogyasszondja: "..egyetlen scriptelt jelenet nem lesz..", "...open world..."

    haj, haj gyűlnek a sötét fellegek....
  • Kandurex
    #74647
    Igen, megy ez a dögvész,... de hál'isten egyre több helyen, fórumon, olvasom, hogy egyre kevésbé tetszik, szóval jó eséllyel kifut ez az ostoba trend. Bár míg egyesek arra esküsznek, hogy "ott az ember és ettől jó" ...tudja a franc...
  • Tatyla
    #74646
    Ja persze
  • TDC Geronimo
    #74645
    új ac boxon cseköbord 4k. Pedig phil azt mondta az true 4k konzol :(
  • lwb
    #74644
    Ezt mondják már a WOW óta, hogy az MMO megöli a szingli játékokat. Nem hiszek benne. Skyrimből annyit adtak el, amennyit az ESO -ból sosem fognak. És még ma is adják a huszonnyolcadik bőrt lenyúzva róla. VR-ban meg remaster meg switch stb.
  • TDC Geronimo
    #74643
    Nem tudom észrevettétek-e hogy a trendek változnak. Online felé megy elég régóta a dolog. Egyre kevesebb hagyományos RPG lesz. Story központú játék is egyre kevesebb van
  • Kandurex
    #74642
    Ilyet nem mondunk, mert hát biztos, hogy nem lehetett jobb régen, mint most! Punk-tum!
  • lwb
    #74641
    Ezt folytatva: az előző generáció (x360, ps3) négy új rpg-t kapott a Bethesdától. F3, F3 NV (tudom, Obsidian), Oblivion, Skyrim. Nem számolom az eredeti boxos Morrowindet.
    Bioware-től meg hatot. Basszus, hat Bio rpg. Mindhárom Dragon Age (inquisition is!), Mindhárom Mass Effect.
    Ez a generáció meg kettőt: DAI (ami volt a régin is szóval nem is tudom, hogy ide lehet-e sorolni) és a MEA. Kizártnak tartom, hogy két éven belül megjelenne egy új Dragon Age, amikor még be sem jelentették. Az EA évekkel előtte be szokta jelenteni, hogy dologzik rajta, nem olyan, mint a Bethesda.

    Ezek után mondja valaki, hogy nem kurvára lehangoló ez az egész konzolgeneráció az előzőhöz képest.
  • lwb
    #74640
    Hmm. Kicsit elgondolkodva azon, hogy Pete Hines szerint még nem is kezdték el a TES6 fejlesztését és azon, hogy kb két év van még hátra ebből a generációból, az jön le, hogy ez lesz az első konzolgeneráció, ahol nem lesz új Elder Scrolls játék. A Skyrim csak egy remastert kapott, amúgy előző gen. Az Oblivion előző gen, a Morrowind meg eggyel az előtti volt.

    Azt gondolom, hogy a ESO megöli a hagyományos TES játékokat. Senki nem játszana ESO-val, ha lenne TES6. Kurvára lehangoló ez az egész. Másfél-két éven belül csak a kis stúdiók fognak kiadni rpg-ket, se a Bioware, se a Bethesda, se a CDPR nem. Basszus, az egyetlen rpg az egész main stage-en a South Park volt az ubitól, ráadásul ott is csak a release date volt új, már a tavalyi e3-on is szerepelt a játék. :(
  • Moby
    #74639
    >Semmit, azon kívül, hogy ezt a rendszert leginkább a PC -ek ellenzik

    Innen vajon hány embert vett xboxot ennyi-annyi időre néhány exkluzív miatt? Nintendót? Hm? Ez az egész csak kandurlandban normális, de ott az is normális, hogy félmilliós elavult notebookot vesznek játékra, hogy aztán üvöltve meneküljenek a népek valami olyan röghözkötésekhez, ami a saját marhaságaiktól is megkímélik kandurland lakóit :)


  • Kandurex
    #74638
    Semmit, azon kívül, hogy ezt a rendszert leginkább a PC -ek ellenzik. Itt a "leginkább-on" van a hangsúly.

    Az meg nyilván egy téveszme, hogy mondjuk egy saját modellembe alkalmazott technológiát elérhetővé tegyek másoknak.
    Paraszt példával élve: Attól Coca a kóla, hogy attól a gyártótól veszem, máshol nem elérhető, ha nem így lenne, nem lenne kereslet a gyártó termékére, és ha ezen az elven nézzük tovább, és változtatnánk, kicsinálnák vele a versenyszférát. Hogy ez mitől ortodox, az meg teljesen homály.
  • Moby
    #74637
    De most mit is szeretnél közölni? Én nem azt mondom, hogy ezek a játékok ne letézzenek, hellóka! Olvasd már el a posztomat újra. Itt nem a pécé, meg a bármiről szól, hanem az eszközök, szolgáltatások, cégek kötöttségeiről. Miért kellene bárkinek 3-4 féle gépet tartania, ha mindegyiken van tartalom, ami érdekelné? Szívesen néznél a nappaliban 5 kikapcsolt tévét, ha a gyökér szolgáltatók a műsoraikat csak bizonyos, mondjuk saját tévéjéhez kötné? Örülnél ennek a helyzetnek?
    Nem. Ennek épeszű ember nem örül. Jelenleg az egyetlen amiről nem bírsz leszakadni, hogy szerinted ezek nem léteznének, ha a sony kiadná másra. Mert nyilván egyetlen orthodox fasszopó üzleti modell létezik: az, hogy a szolgáltatást az eszközbe zárom. Nem. Kell létezzen más. Ha az MS keresi a mást, ha érdek ebben hogy a tartalom eljusson mindenkihez eszközfüggetlenül az gecijó.
    Rám ez kevéssé él, mert én megveszem a 4-5 gépet is, leszarom. A "befektetést" sem kell igazolnom, a sok gép ellenére is az pörög a legtöbbet. Kevéssé én vagyok a kérdés, bár én is örülnék, ha nem kéne ilyen...hát mondjuk úgy finoman, "változatos" minőségben érjem el a tartalmakat. Főleg ha amúgy van olyan technikailag totálisan alkalmas berendezésem, amiből elegendő lenne 1 is. Totális őrület az egész.
  • Kandurex
    #74636
    Szép. De miért érzek én kb. ~50% -ban a tartalom mögött egy 500-600k -s "befektetés" igazolását? Mert szép és jó a PC, de az igazán fontos játékok, nevezzük őket exkluzívaknak, késve, vagy egyáltalán nem elérhetőek a PC platformon. És tudom, lehetne ezt magyarázni, hogy ez csak ízlés, meg nem is kell, mert nem teszik stb. stb...., ja,.... de nincs ott egy BB, egy Lasszófasz, vagy egy Days Gone vagy mondjuk egy RDR2. És mi tökömnek játszik az ember, ha ezek nincsenek? Ha a NAGY címek nincsenek meg?

    Nyilván rád ez a helyzet nem valós, de azért vannak még PC -sek akiknek nincs konzoljuk és általában ŐK a leghangosabb rinyagépek a hálón a helyzet ellen.
  • TDC Geronimo
    #74635
    de furcsa a sok ugrabugra csilivili scifi után.

  • Moby
    #74634
    Nekem mindegy mit mond ez az ember, de náluk tényleg ez történik, és a saját szempontomból még az ok is tökmindegy, ez az egész irtó szimpatikus. Hogy ezzel esetleg valamilyen szinten ők is jól járnak (igazából kétlem, de most képzeljük ide)? Az engem nem bánt. Win-win.
    A játékosok szempontjából a legjobb jövő az, ha az összes retkes kibaszott kötöttséget megszüntetik a szolgáltatók, és ennek része pl. a exkluzivitás is. Ha az ms mutat olyan modellt, amiben ez működik és élhető, és nem sérül közben semmi, az támogatandó.