121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • Ulthanito
    #76533
    Várj még két hetet, tele lesz vele a net féláron.
  • Ulthanito
    #76532
    S ezzel a szabadsággal járt az is, hogy a katonák a FALON KERESZTÜL észrevettek a tetőn, amikor takarásban voltál egy kiugró akármi mögött, FIZIKAI képtelenség, hogy ott meglásson bárki, aki veled szemben áll, a Unity-nek ez is sikerült. S nem egyszer, rendszeresen.

    Mondom, a játékmechanika a legalja ezekben a játékokban.
  • Tatyla
    #76531
    Knack 2 demo a storeban ha valakit érdekel
  • TomStorm
    #76530
    Ez a Dreadnought milyen jó már!Nem is gondoltam volna de most hogy így kipróbáltam Elite D.mellett megtetszett
  • Kandurex
    #76529
    Na? Ki akar megszabadulni a lost legacy -től? Kandúr papó átveszi
  • mucsácsó
    #76528
    Ebben mondjuk igazad van Totti, ízlések, ennyi.
    Én sem ráerőltetni szerettem volna senkire a véleményemet, szóval én tiszteletben tartom azt, hogy valaki jót szórakozik egy AC-vel (helyettem is).
    Sokan pedig valamelyik Souls / Bloodborne első mobján képtelenek továbbjutni, mert annyira nem az ő világuk az egész...

    A hosszabb fejlesztési idő max annyiból lehet jobb, hogy jobban át tudják rágni magukat azért az egészen - de valóban, ezeknél a címeknél nem igazán számít... CoD is ugyanúgy CoD, hiába a 3 éves rotációs fejlesztési ciklusok..

    Az Originsben (jaj de nem tetszik ez a névválasztás!!! :( ) az utolsó reményem az AC-szériát illetően.

    mondjuk a Horizon megint csak egy más nívót képez, de tudom, nem is azért írtad :)
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2017.08.28. 18:16:24
  • Tatyla
    #76527
    Én jól szórakoztam anno a Unityn is meg a Syndicaten is és az Oringinsen is jól fogok, sőt ha nem magyar nyelvű lesz megvesszük day one US storeból
  • partizan182
    #76526
    Segíts lszi melyik volt ilyen Syndicate-ben mert nem emlékszem. Gang hideouts meg gyárak felszabadítása maximum, de ezek mind ilyen nullsztoris side-activityk voltak, az összes sztori mission szénné volt sciptelve egy nagyon egyértelmű útvonallal. A pályaudvaros pl, ezer féle képpen próbáltam átjutni a restricted felére, mindig instant fail volt. Aztán leesett a megoldás (őszintén nem emlékszem már hogy mi, talán vegyülni kellett), és sikerült 2 perc alatt. Ez, meg talán másik két alkalom volt amikor lehetett az A módszer meg a B módszer között választani, az nem szabadság hogy melyik csőben mész tovább.

    A szabadság alatt nem azt értem hogy bemehetsz az első emeleti ablakon VAGY a második emeleti ablakon az épületbe, hanem pl hogy meg lehet csinálni egy küldit lopakodással, álruhában becsattogva, lefizetéssel, kidumálással, brute force-al, stb. Itt mindig egy lehetőséged van csak (jó, néha kettő, de nagyon egyértelműen waypointolva, nehogy kreatívkodj).

    Mindegy, nem gémbréking, de ezzel az erővel az uncharted is szabadságot ad.
  • Totti5
    #76525
    Előz genen nem is volt volt mert nem volt a rendszer megcsinálva ( ennek ellenére tele volt lopakodós küldivel illetve alapjaiban mi olyanok vagyunk akinek lopakodnai, rejtőzködnie, csendesen gyilkolnia kell ). A Unity-tól már van benne minden ami kell hozzá.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.28. 16:33:47
  • Totti5
    #76524
    Ki miben érzei a lelket. Számomra egy Souls, Nioh teljesen lelketlen, de ezt sosem írtam volna le, mert nem érdekel és senkire nem tartozik, eszembe sem jutnak. Mindenki mást kedvel, ha az AC valakinek nem tetszik nincs gond, van egy rakat más nyitott világ. Horizon pl.

    Amúgy mindegy hány évig pihenne ( a fejlesztést el kell kezdeni és AC-t kell csinálni ). Most hogy 1 vagy 3 évig nincs sokat nem számít, a végeredmény AC lesz, ami ha eleddig sem tetszett valakinek akkor a jövőben sem igazán fog, mert az alapok adottak, az alap felállás adott. Szerencsére most egy generáción belül van előrelépés pl a harcnál és nem kell rá annyit várni mint előző genen a lopakodás-cover-gugolás rendszerre a Unity-ig.
  • Tikal #76523
    Az AC sose volt lopakodós játék, csak szeretett volna az lenni...
  • Totti5
    #76522
    Nehezen látom be, ( talán mással jobban jársz :) ), mert a Unityval kezdve megkaptam a szabadságot hogy egy missön, hogy oldjak meg. Mármint olyat ahol pl volt egy bazi nagy épület, sok szint és onnan s úgy taktikáztam ki ahogy jól esett. Én ezt várom el egy lopakodós játéktól. Nyilván fő momentumok adják magukat, de kellő szabadságot nyújt arra hogy az irányokban s eszközökben én választhassak.

    Az megint más dolog amikor egy mozgó célpontnál megvannak határozva a távolságok... nem csak az ACban, más játékokban is el lehet veszíteni, ha össze vissza csinálja az ember kilóméterekre lemarad.

    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.28. 16:23:09
  • mucsácsó
    #76521
    aztapicsa! :D hát ez rohadt beteg lesz. még nem néztem meg az azt a fél órás gameplayt, de ez nagyon tetszetős.
    nagyon szerettem az első részt is - bár néha felkúrt a kevés lőszer -, plusz néha össze is fostam magamat tőle, de klassz volt.
    ha a a folytatást is hozza azt a szintet, akkor KELL - bár nemvalószínű, hogy day1 :D az majd a Wolf2 lesz szerintem Bethesdáéktól :)
  • TDC Geronimo
    #76520
    side mission

  • Kongy
    #76519
    AC3 azért karakterek és történet terén sem igazán remekelt. Már nem is emlékszem a főhős nevére sem, ez kb jelzi mennyire is volt ikonikus karakter. Egyébként a Black Flag-gel jól elvoltam, de sztori, és küldetések terén az is nulla volt, azt a játékot az open world kalózkodás mentette meg. Aztán jött a Unity, a gyönyörű grafika miatt egész sokat toltam, de valahol a kétharmadánál abbahagytam, mert unalomba fulladt... megint a főhős, és a sztori hagyott hidegen teljesen. Ugyanígy a Syndicate-tel, amit szintén a remek setting miatt vittem kb a feléig, ahol lelkiismeretfurdalás nélkül abba is hagytam, és azóta sem vettem elő.
  • Tikal #76518
    A bugok a legkevesebb, a gameplay volt szar, de nagyon, ezekkel az idióta küldetésekkel...
  • mucsácsó
    #76517
    Igaz-igaz, azt el is feledtem :D hirtelen az ugrott be, hogy az a rajzolt/cel-shaded grafikás volt az uccsó, de azóta tényleg volt még egy.
    Még egy olyan is jobb lenne, mint az AC...

    @Tikal: örülök, hogy akkor más is így látja! :D az AC3-tól engem is a sírás kerülgetett néha, mert olyan game-breaker bugok voltak benne, hogy valami förtelem. bánom, hogy akkor még nem lett rögzítve videóra a gameplay, ezeket a momentumokat tuti lementettem volna és sírvaröhögős csokor lett volna belőle youtubera... :D így kapásból 3 ugrik be: egyszer kiestem a pályáról a föld alá a nagy semmibe random - aztán volt, hogy ilyen üldözős küldinél a robbanó hordó az útról kilőtt a tenger közepére, ahol aztán szintén kiestem a pályáról :DDD meg egyszer nem nyílt ki egy ajtó az istenért se, aminek ki kellett volna a küldetés teljesítéséhez, csak többedszeri load után... idegesítő volt-e? ALIG.

    de persze még ha csak ennyi baj lett volna a játékkal..
    Utoljára szerkesztette: mucsácsó, 2017.08.28. 11:43:13
  • Tikal #76516
    Lelketlen, jól mondod
  • Tikal #76515
    Még az indiános résznél hagytam abba, abban voltak olyan elbaszott küldetések, hogy sírtam tőlük... jó hallani hogy azóta se változott a sorozat semmit... egy követős lehallgatós résznél kapcsoltam ki a gépet. Azóta nem láttam AC-t és jobba is alszom :)
  • Kongy
    #76514
    Egy új Prince of Persiáért a fél karomat odaadnám :D Én a legutóbbi (2010-es) részt is imádtam, pedig elég nagy bukta volt, de ezerszer jobban szórakoztat, mint bármelyik AC, hiába nem open world, mégis a platformrészeknek van egy varázsa.
  • mucsácsó
    #76513
    Hát szerintem is ki lett maxolva teljesen, még egy pár évet pihenhetett volna a cím. Esetleg egy erős reboot férne rá, sok elemet újragondolva/kidobálva...
    Vaaagy vissza a Prince of Persiát!!! (de trilógia minőségével!) :)
  • partizan182
    #76512
    Tottinak annyiban igaza van, hogy ezeréves AC-kon felesleges 2017-ben rugózni. Fáj visszamenni, van ez így más szériákkal is.

    Annyi változott időközben hogy a 70% helyett már az esetek 90%-ban csinálja a karaktered amit szeretnél. 10% meg marad a jóöreg anyázás. Nem kell erőltetni az AC-t és gond megoldva.
  • Ulthanito
    #76511
    S nem lesz ez másként sajnos az Origins-szel sem. Szerintem ezt a szériát rég kimaxolták, nem kéne már erőltetni.

    Én a megújulás híve vagyok, Halad az idő, fejlődik a technika, az új dolgoknak teret kell adni, és elengedni a múltat.

    Tudom, hülyén hangzik, de én "betiltanám" az összes folytatást játékban. találjanak ki mindig újat, ez viszi előre a világot.
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2017.08.28. 10:33:10
  • Ulthanito
    #76510
    Van egy barátom, vele beszélem ki mindig ezeket, ő pont ugyanígy kivan teljesen ezektől, egy kontrollert el is tört emiatt, annyira felbosszantja az egész játékmechanika.

    Ő ami miatt a Brotherhoodot most abbahagyta, az az, hogy bár egy küldetést befejezel, mégis azt írja ki, hogy FAILED. És hogy milyen degenerált barom, egy frusztrált lelkibeteg volt a fejlesztő (saját szavaival élve dögöljön meg végbélrákban az, aki ezt kitalálta), aki kitalálta, hogy egy küldetés FAILED-et ír ki a végén, mert bár megcsináltad, nem úgy csináltad meg, ahogy a fejlesztők elképzelték.
  • Rage47
    #76509
    egyetértek.
    régen még nagy durranásnak számítottak ezek az ubi játékok, de manapság (meg pár éve már) csak monoton tucatjátékok szerintem
  • mucsácsó
    #76508
    ezek tényleg rohadt irritáló dolgok, jópár nekem is feltűnt ezek közül már. (monduk akkor valószínűleg nem mi vagyunk ketten a világon így ). a kővel ledobálás az a halálom volt... :D

    egyébként ezek az Ubi-játékok - inkább leginkább az AC/WD-széria - számomra valahogy nem is tudom, hogy mi lenne a legmegfelelőbb szó...annyira lelketlen játékok, és annyira érdektelenné válik az egész egy idő után, hogy csak na.

    Most megint a Witcher 3-mal példálózhatnék (igen tudom, nem egy műfaj a kettő, de mégis open-world): W3-ban egy szaros "?"-et a térképen sokkal izgalmasabb felfedezni - hiszen még sokszor oda is egy kis mellékstoryt kreáltak, hihetetlen -, mint bármely AC-féle pickpocketes/tollgyűjtögetős mellékküldi... Pedig azok aztán tényleg a mellékküldetések mellékküldetései...

    Na, EZ AZ, ami kellene már az Ubinak, de szerintem ők már erre képtelenek lesznek sajnos.
    Bár nagyon mondogatják, hogy majd az Origins az teljesen innovatív és Witcher 3-szerű lesz - adja az ég, mert akkor egészen biztosan kell, de sajnos szkeptikus vagyok eléggé, mert kutyából nem lesz szalonna... :\
  • partizan182
    #76507
    "Ha ez engem ennyire zavarna hogy kikészít, akkor nem erőltetném ezt a műfajt, hanem cső UCket és GeoWokat, mert ott ki van minden számolva előre, csak egyenesen előre és csak úgy ahogy leprogramozták egyféleképp."

    Lássuk be az AC-ben a mai napig (Syndicate-ben legalábbis) szénné van szkriptelve az összes küldetés, van egy "helyes" útvonal, ha máshol mész/mással próbálkozol szinte azonnali fail (túl messze a target, jaj észrevettek, elmeneküldt, descync stb). Kocsi"verseny"eknél volt a legfeltűnőbb, mikor az esetek 30%-ában az AI az első kanyarban beragadt egy fűszálba és lemarad az utolsó kanyarra kb 10000 km/h sebességgel visszavette a pozícióját hogy az előre letárolt helyen jól meglökjön (vidám volt mert a fizika működött, röpültek körülötte az emberek/tereptárgyak ahogy mellém "teleportált").

    Amire te gondolsz az inkább MGS5/Hitman/DeusEx, ott tényleg van választási lehetőség. Ettől még jó volt a Syndicate (grappling hook nagyon poén volt meg jók voltak a tesók karakterei), de szabadságnak nem nevezném ami itt folyik, ugyanaz az AAA csőjáték csak a küldetésválasztó menüt bettették egy városba.
  • blackfire001
    #76506
    Nem a telefonos mobilnetre gondolok, hanem arra amit már otthonra szánnak. Pl 5000 huf, 75 Mbit/s le 25Mb/s fel, és 20GB. Ehhez adnak egy ilyen kis USB-s cuccot, vagy valami ilyesmit, amiről wifin jönne a net.
  • Rage47
    #76505
    hát ja, így tök jó biztos a mostani rész is :) nem akarom elvenni a kedved


    bepróbálkoztam tegnap az Uncharted multival. néha olyan félisteneket dob be ellenfélnek, hogy eltalálni sem tudom őket, ez nagyon fura, hogy lehet így játszani... amúgy egész jó, pörgős, gördülékeny, stb., de ezek a halhatatlan playerek kikészítenek, az egész csapatot ledarálják
    Utoljára szerkesztette: Rage47, 2017.08.28. 09:39:22
  • partizan182
    #76504
    Kimaradt, a pisafilter visszatartott sajna.

    Lehet csak azért varázsol el mert nincs DeusEx referenciám, de vákumban ez zseniális: a bank-heist, aug-paper kufárok, Neon hálózat felderítése, földalatti kultusz mind mind nagyon fasza kis sztorik voltak. Most fejeztem be az aug gettó főküldit, mindig is leszartam a lopakodást de itt képtelen voltam bántani augmented testvéreimet, full no-lethal-al meglett, kurva jó érzés volt :)
  • Rage47
    #76503
    nekem nem csatlakozott az iPhone Hotspothoz, de lehet én bénáztam és jobban bele kellett volna túrni a beállításokba
  • Ulthanito
    #76502
    Azt, hogy felejtsd el!

    Szétzabálja az adatforgalmad, meg egyébként is. Lehet nem is engedné a konzol, hogy mobilinternettel csatlakozz.
  • blackfire001
    #76501
    Használja valaki mobilinternettel a PS Networkot? Úgy értem multizni. Szálláson lakok, ahol nincs beleszólásom az internet sebességébe, ezért elkezdtem gondolkodni azon, hogy mobilinternetet használok, és azon keresztül játszok. Destiny, Fifa, stb.. multiban. Nyilván játék letöltésre nem ezt használnám, hanem éjszakára bekapcsolva hagynám a gépet és a szállásos netet húznám (éjszaka jobb, kevesebben használják, kevesebbszer szakad meg).

    Mit tanácsolnátok? Köszi.
  • Ulthanito
    #76500
    De, annak kell. Egy valós világban játszódó játékban annak kell. Mint ahogy te sem mész ki a Váci útra egy szál faszban, lézerkarddal a kezedben suhintgatva, hogy gyere Yoda, kibelezlek!
    Utoljára szerkesztette: Ulthanito, 2017.08.28. 08:57:53
  • Ulthanito
    #76499
    Ilyenkor mindig az merül fel bennem, hogy de miért nem? Miért nem lehet akár jó is ez a sorozat? Tudod mi kéne csak hozzá? Gondolkodn. Hogy a fejlesztők, amikor kitalálnak egy mechanikát, akkor azt mondják, hogy hé főnök, ne szórakozz már velem, milyen baromság az, hogy kővel dobálják le a toronyról Eziot, ezt ki fogja elhinni? Ne csináljunk már magunkból hülyét, találj ki helyette mást.

    Vagy azt, hogy hé főnök, próbáltál már megmozdulni egy 50 kilós páncélban? Ha nem, akkor szaladj, próbálj fel egyet, és utána gyere és mondd nekem, hogy programozzam le azt, hogy házak falára csimpizzen a brut páncélban.
  • Totti5
    #76498
    ACban csak a környezet valós, minden más fikció. De ennek nem sok közve van játékmechanikai elemekhez, mert nem kell élethűnek lennie egy játékban.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.28. 08:55:28
  • Totti5
    #76497
    ACket day1 óta játszom az AC1 óta. Pontosan tudom milyen. De egy 7 éves játékról csak annyit tudok nyilatkozni, hogy bottal sem. Pláne hogy a mechanika alig változott az AC4ig bezárólag és sosem volt jó. Mindig is rinyáltam miatta, hogy buta és esetlen és ez nem Assassin játék. Hála égnek Unityvel ez megváltozott. Ma már csak ezek az ACk számomra az elfogadhatóak, mechaikában, játékmenetben a többi történelem.

    Ezekben is minden megvan és az Originsben is minden meglesz amitől AC az AC lesz. Biztosan benne bug, hiba, sutaság mint minden openworld játékban. Ha ez engem ennyire zavarna hogy kikészít, akkor nem erőltetném ezt a műfajt, hanem cső UCket és GeoWokat, mert ott ki van minden számolva előre, csak egyenesen előre és csak úgy ahogy leprogramozták egyféleképp.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.08.28. 08:53:51
  • Ulthanito
    #76496

    Egy játékos, aki használja az eszét, észreveszi ezeket és nem huny szemet felette. Égbekiáltó faszságokkal van sajnos tele. De hogy lásd, hogy nem vagyok unfair: amikor az Assassin's tomb-okban megtalálja Ezio a pecséteket, nem izgatott fel, hogy a vélhetően több 10 kilós kőfaragványokat csak úgy a "derekába teszi", pedig ez is életszerűtlen, de itt érthető ez a megoldás.
  • Kandurex
    #76495
    ...hát, igen,....

    ...vannak a dolgok amiért egyetlen egy részt sem játszottam tovább, mint ~10 perc!

    Talán majd ez. Bár az is igaz, hogy mindig így állok hozzá, aztán megint 5 perc...
  • Kongy
    #76494
    Nem csak ha AC játékról van szó.