121197

status.playstation.comgamefaqs ps4PSN IDs


NEM JELÖLT JÁTÉK SPOILER-ES HOZZÁSZÓLÁS, KÉP KITILTÁST EREDMÉNYEZ!
A warezzal kapcsolatos minden hozzászólás törölve lesz!


SG.hu Discord
  • GOTY
    #78024
    Ja, akkot igy minden vilagos! Ez megmagyarazza, hogy miert ugyanaz a technologia. :)
  • Tatyla
    #78023
    Basszus :(
  • Totti5
    #78022
    Még mindig nem tudok semmiféle sajnálatot kifacsarni a Visceral kapcsán, mert semmi maradandót nem csináltak ebben a generációban, SWből meg zéró amit láttunk, vagyis jelen állás szerint semmi olyat nem alkottak aki publikus lehetne és megugraná az emberek ingerküszöbét. Ha majd kiszivárog csudajó ötletes gameplay egyszer belőle ezt visszavonom és elnézést kérek.

    CDP Witcher 3 DLC direktbe kivágott tartalom volt, melyeket apránként adagoltak be. Ott volt benne megjelenéskor is, de valami elbaszott üzleti megfontolás miatt csinálták ezt a hercehurcát vele, mert jófejek. Nem nem azok, teljesen értelmetlen volt az egész. É megvettem 40ért a fullosat és nem kaptam meg day1 a teljes játékot, mert kivettek kontentet, direkt, hogy abból valami pozitív marketing fogás csináljanak.
  • lwb
    #78021
    Tudom, erről beszélek én is. Az egyetlen megoldás az lenne, ha mindenki ellenállna és nem vennénk ilyen játékot, de ez illúzió, tudom.
  • Seth
    #78020
    Te nagyon belekeveredtel valamibe.
    Az Alien 1 2122-ben jatszodik, az Isolation meg 2137-ben. Ebben az idoben Ripley valahol az urben aludta Csipkerozsika almat, mignem 2179-ben meg nem talaltak.
  • partizan182
    #78019
    Kb 20ms a lag, jó nagyon. Annyi hogy ez HDR-re lekvár nagyon, csak a 4K-t fogod tudni kihasználni. Ha az arty által írt KS7000 megvan még az ezerszer jobb vétel (még ha kiállított modell is).
  • arty
    #78018
    maglódi/csömöri auchanban nemrég láttam 49ks7000-et 300k alatt hirdetni... (igen, a tavalyi 7xxx széria fentebbre volt pozicionálva, valódi hdr képességekkel!)
  • arty
    #78016
    te hiába állsz ellen, ha lesz elég fizetővendég, megszívod(-juk) :(
    lásd még konzolon a fizetősmulti...

    a mobilpiac jól példázza, meddig lehet elmenni - a playstoreban mára értelmes játék egyszerűen nincs, kölkök játszanak - játszanának - tableten, de nincs mit megvennem nekik, minden f2p, nyomod ~tíz órát és paywall, 40-120 ezerért tudod folytatni (de minek? hova?)

    ha pedig véletlenül mégis látni valamit, az "összes" magyar review 1 csillag, mert miazhogy nem ingyenes?! rohadt szemét fejlesztő! (csak a magyarokat mutatja nekem a gugli, ezért emeltem ki - lehet mindenki ue. írja)

    világosan látszik, hogy pcn/asztali konzolon rögösebb lesz az út, de hogy ráléptünk, az biztos :(
  • Tatyla
    #78015
    Gondolkozom egy Samsung ue49mu7002txxh tévén, ennek mennyi az input ideje, meg elég lenne a Pro-hoz, ez árban jó lenne nekem
  • GOTY
    #78014
    Rendben, akkor mas megkozelitesbol, hogy ertsd mi a bajom:

    Akkor viszont a plot nem stimmel, mert Ripley lanya nem elhet 150 evvel az Alien film cselekmenye utan. Itt viszont o a foszereplo 2137-ben.
  • lwb
    #78013
    A SoW lényegében egy upgrade-elt SoM. Minimális változtatások, ugyanaz a szisztéma. Elfogyott a játék varázsa nekem már az előző rész közepénél, ez tipikusan az a játék, ami warezban sem kell, ingyen sem kellene. A SoM közepénél már a falat vakartam,annyira untam az egészet. Minek fizessek a repetáért? Pláne egy sztoriban gyengébb, ellenben a végső cutscene egy nagy adag grind és/vagy paywall mögé rejtő repetáért? Ezért fos nekem. Ha neked tetszik, more power to you.

    Eggyel lejjeb leírtam, hogy ma még miért tudod megtenni, hogy pénz nélkül multizol egy játékkal. Nézz egy mobiljátékot és látni fogod, hogy hová tart a pc-s, konzolos AAA játékipar is. Nyilván a pénzt hajtják, értem én, nekik ez az érdekük. Nekem, fogyasztóként meg más az érdekem. A helyükben lehet, hogy én is ezt csinálnám, de nem vagyok a helyükben. A saját helyemben vagyok és bár leszarom a fos multi játékaikat, de közben kicsinálják a jó játékokat és stúdiókat is. Az EA konkrétan híres erről, ők a játékipar sorozatgyilkosai. Origintől kezdve Bullfrogon és Westwoodon át most épp a Visceralt sikerült megölni. Ezek mind legendás stúdiók, klasszikus játékokkal. Mindegyiknél ugyanaz volt a formula: EA megvette, szétcseszte, felszámolta. Bioware épp most zajlik, 2-3-4 év és jön a bezárás ott is.

    Ki beszélt jófejségről? A rendes stúdiók az üzletpolitikájuk miatt rendesek. Az emberek miattam lehetnek seggfejek, mivel nem dolgozok nekik, ez sem érdekel. Akiket felsoroltam, azok mind jó játékokat csinálnak és közben nem próbálnak meg két nap alatt milliomosok lenni mások lehúzásával. Ezt én értékelem. A Witcher 3-at pl mindhárom platformra megvettem (és végig is vittem) teljes áron, day 1, mert megérdemlik a pénzt. A minőség mindig megérdemli. Semmi minőség nincs a tavalyi felmelegített fifa-ban, nba-ben, nfl-ben vagy SoW-ban. A DLC-kre meg pont rossz példa a CDP. Náluk DLC csak ingyenes volt: mindenkinek, aki megvette az alapjátékot. Amit kiadtak, az két expansion volt. Tudom, hogy a mai millenial gyerekek márnem emlékeznek arra, hogy mi az az expansion, de annyit segítek, hogy nem egy szimpla dlc. Ha a CDP EA lett volna, akkor a két expansion első része a Witcher 4, a második a Witcher 5 lett volna, miután több content volt ezekben egyenként, mint a legtöbb AAA játékban alapból.
  • Totti5
    #78012
    Láthatóan a fos Mordor már ott fáj neked, hogy van olyan játék mint a Mordor, ami fos is, ráadásul még lehet benne vásárolni is akkor tripla fos... ez így nem túl hiteles leírva. A lényeg az hogy a Mordor átlagon felüli tartalommal bír mindenki számára aki megveszi, egy fillért nem kell benne elkölteni, soha, mert felesleges.

    Fifát 2007 óta tolom multiban, coopban, day1 vásárolva. Egy fillért nem költöttem el benne sosem semmire. Minden amit meg akarok venni a multi során gyűjtött pontokkal megtudok, és annyi van belőle már hogy 60%át sosem tudom elkölteni az új részben. Persze ha valaki nem szeret játszani, akkor megveszi pénzért...

    Rendes játék gyártó nincs, ez egy mocskos nagy üzlet, mindenki a legtöbb profitot akarja belőle kivenni. Aztán hogy mennyire rendes emberek vannak a CDPnél honnan tudjam, lehet a fele társaság egy bunkó paraszt, de ez nem érdekel, a termékkel játszok ha tetszik.

    Ott volt a FEZ, Phil Fish egy akkora seggparaszt hogy a játékosoknak is nekiment, aztán besértődött és nem csinálta meg a FEZ 2őt. Ha most én a személyisége, hozáállása, jófejsége hiánya miatt nem játszok a FEZ-el akkor egy zseniális játékról maradok le. Nem ismerem őket, nem tudom milyenek, ergő egyik sem jófejebb mint a másik. Előbb utóbb mindegyik ugyan oda lyukad ki, oda ahonnan a pénz jön, a még több pénz. Lásd DLC mindenki tolja, a CDP is. Köv játékukban meg ki tudja mi lesz, simán lehet ingém vásárlás, nem hülyék ők sem.
  • lwb
    #78011
    Ez nem fika. Teljesen igazuk van. Főleg az EA esetében, akinél az alap 60 euróért ma már csak kiherélt játékot kapsz, mivel a rendes content season's pass-ek és deluxe edition-ök mögé van rejtve (mindjárt +20-40 euró). Aztán ezen felül még fizessünk is, ha nem akarunk szopni a multiban? Vagy akár szingliben, ha WB-ről és arról a fos Mordorról van a szó? Köszönöm, nem. Vannak még rendes játékot gyártó rendes stúdiók: pl. CD Projekt, vagy akár az Obsidian, de nekem bejött a Piranha Bytes eddig kb minden játéka. Szintén rendben van a Larian, és az inxile is. Egyelőre még a Bethesda se kurvult teljesen el. Az EA, a WB és tsai meg elmehetnek, ahová akarnak. 10 forintot nem adok a szarukért, pedig megtehetném.
  • lwb
    #78010
    Ahogy azt te képzeled. Ma még nem muszáj,de nézz csak szépen rá a mobilpiacra, ahonnan az egészet másolják és nézd meg, hogy lényegében anélkül, hogy fizetnél ezekért a szarokért, legfeljebb egy demot kapsz, rendes játékot nem. Előbb-utóbb eléred a paywallt és akkor vagy kilépsz vagy csengetsz.

    Ide haladunk. Kezdődött a beetetés a "csak kozmetikai" mikrotranzakciókkal, ami aztán folytatódott és részben ma is folytatódik a "vehetsz, ha akarsz, de nem muszáj, játékon belül is el tudod érni ugyanezt" irányba. A közvetkező lépés a "muszáj lesz venned, ha játszani akarsz" lesz. Mindez az alap 60-80-100 eurós játék ár felett.
  • Totti5
    #78009
    Szerencsére nem azért jövök a netre, hogy a fikát keressem.
  • lwb
    #78008
    Tele volt a net háborgással, maximum te nem vetted észre.Pont a Unitynál, de már előtte, a Dead Space 3-nál is. Egy laza google segít rajtad. Egyébként nyilván akkoriban még nem volt ekkora a youtube scene vagy a twitch (nem is volt még), tehát ekkora botrányt nem is lehetett csinálni.
  • darkSectorxxx #78007
  • arty
    #78006
    Képzeld el, hogy 120 évvel ezelőtt a kor embere elé tolsz egy BZMOT szerelvényt. Elhitte volna, hogy 2017-ben, a mi korunkban, ahol létezik a TGV, ilyenek IS létezhetnek majd/még mellette? ;-)

    Neeeem, nyilván hiteltelen: 120 év múlva minden olyan modern lesz, mint egy romantikus scifi kisregényben ma képzeljük!
  • GOTY
    #78005
    Pont azt mondom h tetszik. Az nem tetszik, hogy le akarjak nyomni a torkomon h 2137 van :)

    Na, az nem megy le. :)
  • darkSectorxxx #78004
  • darkSectorxxx #78003
    Teljesen más nézni valamit és játszani vele. :)
  • arty
    #78002
    1978-ban nem létezett Nostromo. Tudom, mert ottvoltam ;)
    Annál hiteltelenebb semmi se lett volna.
  • arty
    #78001
    filmben tetszik az ódivatúság, játékban nem? én ezt nem érteni :)
  • darkSectorxxx #78000
    Értem, de gyakorlatilag? gyorsabban megy valami? :D
  • darkSectorxxx #77999
    Akkor kb egyidősek vagyunk.
  • Seth
    #77998
    Hát a system performance-ot, mi mást :)
  • darkSectorxxx #77997
    És mit stabilizált? :D
  • GOTY
    #77996
    Maradjunk annyiban, hogy kozelebb vagyok a 45-hoz, mint a negyvenhez.

    Tetszik a jatek, tenyleg nagyon hangulatos, csak nem ertettem ezt a kognitiv disszonanciat. :)

    A filmet termeszetesen latttam, nekem nem utott akkorat, hogy kultusza legyen. :)

    Semmi gond a koritessel, csak akkor irtak volna h 1978 van, ugy hitelesebb :)

    Nem hianyzik belole a hightech fegyo nekem, sot, a fegyo sem, sunnyogok ahol lehet. :)

    2 ezerert vettem a jatekot, annyit (meg)er. ;)
  • Seth
    #77995
    Firmware 5.01

    Utoljára szerkesztette: Seth, 2017.10.24. 18:25:26
  • darkSectorxxx #77994
    Pontosan.

    Szerintem itt túlságosan sok hangsúly van a micro-n a fizetős dolgokon....

    ITT nem ezzel van probléma. A micro és társai elkerülhető, opcionális. Van választás
    ITT a SINGLE játékok kukázása a probléma. Elkerülhetetlen,, nincs választásunk!!!!
  • Totti5
    #77993
    Fogalmam sincs, nem tudom ezek a részek hol vannak a játékokban mert nem érdekelnek. Mikro szinte mindenben van már sok sok éve... csak most van ez felfújva. Volt az AC Unityban, Forza 5ben, Fifában 2013-14ben és megannyi másban is. Senkit nem érdekelt éppen... vagyis az emberek költötték a lét ezerrel akkor is, csak nem volt netes háborgás.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2017.10.24. 18:17:32
  • darkSectorxxx #77992
    Akkor jó kevés játékkal találkoztál mostanában. :D
  • partizan182
    #77991
    Direkt meglestem, elmúlt 2 évben (16-17) az Unravelen kívül volt olyan cuccuk ami nem volt tele mikrotranzakciokkal? Én nem találtam. Most már egy ideje csak "olyan" van úgy tűnik.
  • Tinman #77990
    Az 1979-es filmben kezdődött akkor a logikátlanság, de ott és akkor azok az anyagok, technikák álltak a rendelkezésükre, így a lehető legjobbat próbálták kihozni magukból és a díszletekből. Sikerült. Legendát alkottak.

    Ez előtt a legenda előtt tiszteleg az Alien: Isolation. Ha ultramodern, hi-tech lenne a játék belbecse, mint ahogy te szeretnéd, akkor az már csak egy újabb Alien játék lenne a sorban. Így viszont nem az. Nagyon is elegáns döntés volt a részükről, hogy ragaszkodtak az akkor elképzelt és megalkotott környezethez.

    Természetesen nem személyeskedés célzattal kérdezem, de ha nem 20 év körül vagy, akkor ezt nem igazán értheted. Nekünk mindenképpen gyerekkorunk meghatározó élménye volt a film és jól esik a játék világában is bolyongani. Talán az Isolation egy picit a korosabb gamereknek szól inkább, de úgy, hogy az ifjak is tudják élvezni.
  • darkSectorxxx #77989
    Mondjuk Ubisoft nyomat single-t...AC/Far Cry, de nem sok kell és átáll. :D
  • darkSectorxxx #77988
    Igen, csakhogy nekem a single játékok a fontosak, lehetne a microt single játékba is, csak ugye oda ahogy mondják végigmész és nem térsz vissza.

    valahol megértemőket, dollármilliók mennek el.
    Végigszaladsz egy játékon max 2-3x az 30 óra, és megy a szemétbe a játék.

    Érthető
    A BR filmeket is ha megnéztem leszarom, mindek vegyem őket meg 6-8 ezerért?
    Stream-be vagy letöltésbe 1x-i képletes összegbe megnézem azt ennyi.

    Én filmeket nem azért nem veszek mert nem adnék ki pénzt rá, hanem mert 1.5 óra után nem igazán használnám őket, még a kedvenc Robotzsaru-mat sem használom sokszor. :)

    Valahol érthető ez az egész, csak akkor nekem majd keresnem kell más hobby-t, van is, amit jó időbe eddig is csináltam, a biciklizés. :)
  • darkSectorxxx #77987
    Multit? Azt kiad igen.

    Nem a microtranzakció a problémám....
  • darkSectorxxx #77986
    Jah tudom, ha beleszülettem volna a gazdagságba, és nem dolgoznék alamizsnáért, én is szórnám a pénzt.
    Nem tudom hibáztatni őket.

    Az EA-t sem, mert valóban ez egy munka nekik, egy iparág, pénz a lényeg, nem kis indie fejlesztők már.

    Csak annyi hogy én lezárom a kaput feléjük.
    Nekem valahol ez jó, mert ha megszűnnek a single csodák, akkor nem kell költenem gaming-re
    :)
  • TDC Geronimo
    #77985
    Ubi pont nem az aki a copypaste játékokat adja ki. Tőlük jön a legszínesebb kínálat.
  • mucsácsó
    #77984
    Ubi/EA/Activision, a 3 fő mestere ennek a gusztustalan pénzéhségnek...
    de igen, darknak igaza van, azért vannak még értelmes(ebb) kiadók, és akik nem olyan igénytelen szar szenny copy-paste játékokat dobnak ki évről-évre, mint a fent említett hármas.. :) valahol még van nívó, úgyhogy még nem halt meg a gaming teljesen ;)