241
1471833_369380846551878_9126668196289529
  • PetruZ
    #121
    Jövő csütörtökön dupla szezonzáró rész lesz.
  • WinStar
    #120
    Nem sokára jön a 18. rész :)
    Utoljára szerkesztette: WinStar, 2016.03.14. 23:40:22
  • Seten
    #119

    Semmit nem ideologizáltam meg és semmire nem mondtam, hogy helyénvaló.
    Az új rész nekem sem azt adta amit vártam tőle.
    De! Ne végletekben gondolkodjunk már (a IV. rész tökéletes, a VII. tök sz.r?) és pláne ne kettős mércével.
    Az Egy új remény sem volt mentes a rengeteg logikai hibától és még annyira eredetinek sem mondanám az alapsztorját.
    (csóró szegénylegény elindul megmentetni a királylányt/hercegnőt, ott a gonosz fekete lovag meg egy jóságos öreg varázsló).
    Anno az új környezetbe/műfajba helyezett történet miatt tudott korszakalkotó lenni de akkor sem volt hibátlan.

  • Wayne Gace
    #118
    Milyen technikai korlát meg anyagi? Nem volt a 3. részre már óriási siker az sw? Valamint a Baljós árnyakban miért ugyanaz van majdnem csak más köntösben. Értem ezalatt, hogy megint belelőnek a meghajtóba, reaktorba. Nem emlékszem minek nevezték pontosan. Felrobban, a droidsereg leáll. Győzelem. Új reményben ugyanez. Egy lövés. Halálcsillag felrobban, győzelem. Jedi visszatérben szintén.

    Utoljára szerkesztette: Wayne Gace, 2016.03.14. 00:59:11
  • Master91
    #117
    Utolsó 2 bekezdéseden sűrűn egyetértően bólogattam!
  • WinStar
    #116
    Nc..... a többit szerintem tudni fogod :)
    Vagy pl. a Diablo-n..... meg sorolhatnám.
  • Axlkenobi
    #115
    Tehát ha egyszer újrahasznosították az ötletet azzal máris megideologizáljuk, hogy harmadszor is helyénvaló? A Jediben való szerepeltetése sem volt a legfantáziadúsabb, de bőven érhető, főleg ha tudjuk, hogy Lucasék akkor milyen epikus finálét szántak az eredeti trilógiának, csak a korszak technikai korlátai miatt képtelenek voltak megvalósítani: Három épülő Halálcsillag kering a Coruscant bolygóváros körül, aminek akkor még Had Abbadon, aztán meg Imperial Capital volt a neve (A Jedihez kitalált bolygót Timothy Zahn nevezte el Coruscantnak a Thrawn-trilógiában, Lucasnak meg annyira tetszett a név, hogy megtartotta), Endor helyett először Kashyyyk és ewokok helyett vukik (a Kashyyyk, majd az Endor amúgy a "Coruscant" holdja lett volna eredetileg), Vader Luke-ot pedig nem az egyik Halálcsillagra viszi, hanem a bolygóváros mélyére, ahol egy lávatenger partján van az Uralkodó "trónterme". Azért érezhető, hogy mit is akartak, csak ott voltak azok a bizonyos korlátok (nem csak technikai de alighanem pénzügyi is) és emiatt le kellett egyszerűsíteni. Aztán meg nagy különbség az is, hogy újrahasznosítasz egy elemet, vagy gyakorlatilag összelopkodod az egészet, mint tették azt Abramsék a TFA esetében.

    Az ewokokat meg az utóbbi másfél-két évtizedben utólagosan iszonyú sok kritika éri, főleg mióta az internet-generáció korában annyira divat fikázni mindent, és a Star Wars esetében is úgy tesznek, mintha annak minden percében valami vérkomoly, darkos, R-besorolású, felnőtteknek szóló valaminek kéne lennie, nem pedig űrben játszódó, erkölcsi mondanivalóval átitatott, fiataloknak szóló tanmesének.

    Mondjuk egy olyan korban, ahol minden filmre csak a "badass", a "cool", meg az "awesome" jelzőket tudják használni, felesleges meglepődni bármin is.
  • GImre70
    #114
    Másoktól hallottam már mást is. Ezért kérdeztem. De szerintem ez pontosan akkor derül ki amikor a mozikba kerül.
  • GImre70
    #113
    Azért kérdezem mert nem találom a torrent oldalon. De ha megmondod, hogy melyik Wirágboltba - gondolom nincs meló ott ezért tudtad megnézni :-) :-) - akkor én is elmegyek és megnézem, csak sör legyen. :-)
  • Seten
    #112
    Azért A Jedi visszatérnél sem volt túl eredeti a halálcsillagos balhé, érdekes módon azon nem kattog senki.
    Az idegesítő ewokokról nem is beszélve.
  • WinStar
    #111
    Wirágboltba :D
  • PetruZ
    #110
    Pedig már egy csomó helyen leírták, már itt, az sg-n is volt róla több cikk. Közvetlenül az Ep4 előtt játszódik, arról a csapatról szól, akik megszerezték az első Halálcsillag terveit.
  • GImre70
    #109
    Pontosan miről fog szól az idén decemberbe mozikba kerülő Rouge one filmnek? Akárkit kérdeztem senki sem tudta rá a választ az ismerőseim közül. Tudni lehet már róla valamit?
  • GImre70
    #108
    Szia. Én azt szeretném kérdezni, hogy hol nézed feliratosan. Hanyadik évad megy? 2.-dik, 3.-dik? A tv nem is adja mindig csak az ismétlés.
  • WinStar
    #107
    A szinkronos változat mikor folytatódik?
    Bár felíratosan nézem,de eléggé fura hogy még nem kezdtél el.
  • PetruZ
    #106
    Az tényleg nem lenne rossz, ha
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egyfajta meghasonlott fél lenne belőle, aki ugyan nem adja fel a birodalmi célokat és eszméket, de nem is menne el a falig miattuk. Továbbra is a csapat nyomában loholna és ha lehetősége nyílna rá, elfogná őket, de nem minden áron.
  • PiszkosFred
    #105
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem hiszem, hogy at fog.

    Az viszotn elkepzelheto, hogy elindult egy folyamat nala, ami miatt egy kritikus/fordulopontban megkerdojelezi az adott feladat celjait, es ez lesz a csipetcsapat segitsegere. Ha le is lep a Birodalomtol, akkor is max - szerintem - egy fuggetlen, harmadik fel (informacio forras) lesz belole, kizart, hogy azok utan amit tett eddig, befogadna barki is.

    De az is lehet, hogy minden folytatodik ugy ahogy eddig, megrazza magat es tovabbra is peches ellenfele lesz a csapatnak, a fakezu rohamosztagosaival :)
  • PetruZ
    #104
    2x15: Szerintem Kallus nem kellene, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    átálljon, szórakoztatóan hülye ellenfél volt eddig, és ebben a részben látszott, hogy több is lehet benne.

    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2016.02.26. 21:11:45
  • kissssss
    #103
    és még mindig lothalon dekkolnnak... kezd már nagyon unalmas lenni.
  • Axlkenobi
    #102
    Persze, ízlések és pofonok, nincs ezzel gond. Sajnos én sokat már nem várok a maradék két résztől, vagy a spin-offoktól. Úgy tekintek az egészre mint egy új "expanded universe"-re.
  • Master91
    #101
    Nekem tetszett.

    És még várom a 8. és a 9. részt hogy rendesen össze álljon a dolog.
  • Axlkenobi
    #100
    Messze túlmutat ezen, hogy a filmbeli Ben Solo egy az egyben Jacen Solo (ugyanúgy elbukik, átáll a sötét oldalra és megöli egyik családtagját, a regényekben ugye Mara Jade-et). Ehhez jön Kylo Ren karakterének kinézete ami szinte egy az egyben nyúlja Darth Revant, aztán az óriási Starkiller bázis nem csak a Halálcsillag 3.0-ás verziója, de az egyik korai EU-regényben szereplő Napzúzó koppintása is, de a perifériára szorult, a semmiből újra megerősödő Birodalom (filmben Első Rend) ötlete is a regényekből van és még lehetne sorolni.

    Az Ébredő Erő azzal együtt, hogy szórakoztató és látványos film, semmilyen új és eredeti ötletet nem tudott felvonultatni sem a történet, sem a karakterek, sem a képi világ szintjén. 80%-ban az Új Remény remake-je, 10%-ban nyúl a Jediből és a Birodalomból, a maradékot meg a törölt Expanded Universe-ből ollózta ki.
  • Master91
    #99
    Én éreztem még jóval a film megjelenése előtt hogy sok olyan dolgot fogok tapasztalni amiről már olvastam.... olyan sok jó történet van már a Star Warsba hogy szerintem lehetetlen lett volna olyan filmet csinálni ami nem tartalmaz olyan dolgokat amit valaki lenem írt már valamilyen formában.
  • Axlkenobi
    #98
    A könyvek, képregények, videojátékok, amik a Disney felvásárlás előtt léteztek mind törölve lettek a kánonból, most már "legendák" címszó alatt futnak.

    Ahogy lentebb írták, ami hivatalos, az a hat mozifilm, valamint a két animációs sorozat, A Klónok Háborúja és a Lázadók. Illetve ezt azóta folyamatosan egészítik ki azok a képregények és regények amelyek már az új jogtulaj alatt jelennek meg.

    Felesleges már azon agyalni, hogy van-e Thrawn meg Mara Jade, vagy Jacen és Jaina, ezek a karakterek és a történeteik már egy alternatív Star Wars univerzumot képeznek.

    Mondjuk az megint más kérdés, hogy az Expanded Universe eltörlése után Abrams és "feldolgozásfilmje" gyakorlatilag a legpofátlanabb módon lopott össze mindent a regényekből/képregényekből is.
  • CanonEOS
    #97
    Még a Clone Wars is beletartozik
  • Master91
    #96
    Hivatalosan már NINCS történet.

    Van a star wars 1-2-3-4-5-6 most már a 7 meg a Rebels (?)

    Minden más kuka a Disney szerint.
  • GImre70
    #95
    Bocs, de nem tudom, hogy mit értesz azalatt, hogy trolkodom, ahogy a többi SW topikban is szoktam, de szerintem ezzel a filmmel megkavarták az egész történetet. Kb ennyi.
  • PetruZ
    #94
    Ne legyél már ennyire figyelmetlen. Az egész elmúlt két év arról szólt, hogy nincsenek könyvek, nincsenek képregények, nincs semmi a Star Wars univerzumban a hat filmen kívül és a folytatásban is ehhez ragaszkodtak.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    És nem tudom eldönteni, hogy te most trollkodsz, ahogy a többi SW topikban is szoktad, vagy csak egy gombostűfejnyi szűrőn át nézed az internetet...
  • GImre70
    #93
    Ez majdnem olyan mint a SW 7.-részében Kylo Ren - alias Ben Solo. A leírásokban eddig nem találtam Ben Solo nevű egyént.
    Mert ügye van egy Jacen Solo/Darth Caedus Jaina Solo iker testvére Jacen-nek, és egy Anakin Solo nevű gyerekük. Akkor hogy lett ez a Ben Solo nevű "gyermek"?
  • kissssss
    #92
    én értem hogy mit mondasz de ki veszi komolyan a "kánont"? senki...

    ha nagyon végletekben szeretnénk maradni akkor lucas bá marhaságát se lehetne "hivatalosnak" tekinteni mivel egyik filmben se említették a sithek származását, tehát ha csak a filmeket nézzük akkor lényegtelen lucas mihez ragaszkodott régebben, mert ugye vannak akik nem néznek sw animációs sorozatot vagy nem olvasnak sw könyveket csak a filmeket tartják hivatalosnak.
  • PetruZ
    #91
    Korriban, Moraband, ugyanaz a hely, ráadásul az új SW éra szerint utóbbi a helyes és "kánon". A Korriban a képregényekből jött, mint kitalált hely és nem a licencelő Lucasfilm mondta meg, mi legyen a neve, hanem a Dark Horse írói találták ki. Az ominózus CW rész előtt fel is merült, hogy maradjon, de végül Lucas ragaszkodott hozzá, hogy Moraband legyen a neve. A Disney átvétel idején történt nagy tisztogatásban a Korriban név is átment Legends kategóriába (mint ahogy egyébként minden más is a filmeken, meg pár új könyven kívül) és Moraband maradt a hivatalos. De a két név ugyanazt a bolygót jelöli, térképen is ugyanott vannak.

    #88: A hosszú sorozatok döntő többsége téli szünetre megy a karácsonyi időszakokban és január/februárban folytatódnak. A Rebels is pont ugyanilyen, már a szkriptek írásánal így tervezik, hogy a félbevágás valami cliffhangerrel fejeződjön be, hogy a visszatérésig fenntartsák az érdeklődést. Ez így megy már évtizedek óta, szóval a nagy rácsodálkozást nem igazán értem.

    #86: Azt azért el kell mondani, hogy volt egy jó nagy lükeség ebben a részben, nem is értem, hogy mehetett át. Igen, a fénykard vs At-AT...
  • kissssss
    #90
    de az... Korriban, csak néhány elmeháborodott úgy gondolta milyen jó fun lenne átnevezni pár dolgot az sw világában.

    ezt a moraband ökörséget meg senki nem veszi komolyan.
  • GImre70
    #89
    Ezt a klónok háborúja anim sorozatot is befejezték. A 6. évad utolsó részében volt egy rész ahol Yoda a Moraband-ra utazik a Sith-ek ősi bolygójára, hogy ott válaszokat kapjon a qui gon jinn mester hangját hallva illetően. De a Sith bolygó nem a Korriban volt?
  • GImre70
    #88
    Akkor ez nem a második évad vége volt? Mert hogy ilyen hosszú szünet van a folytatás között.
  • PiszkosFred
    #87
    Par kommenttel korabban volt a 3 perces, kisse spoileres promo, abban is lehetett latni oket, jonnek ok meg kepernyore. :)
  • PetruZ
    #86
    Most volt a héten az újraindulás. A 2x10 rész ment le, "A Princes on Lothal" címmel, pont most néztem meg.
  • WinStar
    #85
    Szünet volt.26.-án indul a folytatás ha jól tudom.
    A 3. évad meg szerintem ősszel jön.
  • GImre70
    #84
    Sziasztok.
    Azt szeretném tudni, hogy mikor lesz az SW Lázadok következő évada? Ugyanis az előző évadban voltak az öreg klón katonák. És olyan mintha nem lett volna vége. Vagy csak szünet van a folytatás között?
    Előre is köszönöm. Imre
  • Dagohun74
    #83
    Na kiváncsi leszek mit csinálnak Ahsoka-val. Ha már belevonták a történetbe.
  • PiszkosFred
    #82
    Volt ebben a 3 percben minden, mint a bucsuban... :)