109
  • EnxTheOne
    #69
    Egy 20mm-es romboló puskához is jó lenne hasonló,amikor 3-4km-röl lövöm le az apacsokat meg merkavákat. :D

    Na itt páran írták hogy milyen fegyvert szeretne,
    én is leírom mint elit kodos/csés/betülfildes:

    hüvely nélküli lőszer:
    szerintem technikai akadálya nem lenne megbízható lövedékek kikészítéséhez, de drága a gyártósor, meg nem biztos hogy az 5,56 meg 7,62 képest elterjed lenne

    bull pup:
    rövidebb lehet afegyver de ugyan olyan pontos

    csőhátrasiklás:
    kisebb visszarúgás


    mozgatható vezérsíkok mint a jdam bombákon



    illetve, mostanában meg a közeljövöben is "terroristákal" fognak harcolni, szoval a lövedéket feltuningolni egy kis véralvadásgátlóval, meg robbanótöltetel :D



  • teddybear
    #68
    Bocs, de az nem így volt.

    A 640Kb úgy jött össze, hogy az Intel 8086-os és 8088-as proci pont 1Mb memória megcímzésére volt képes. Ebből az alsó 640kb-ot megtartották az operatív memóriának, a felső 384kb-ra meg a videokártya memóriájának közvetlen címzését kapuzták be.
  • kvp
    #67
    Ez egy sima celzas segito kepfeldolgozo szoftver, de igazabol teljesen felesleges. Ha pontos celzast akar valaki, akkor nem kezben kell fogni a fegyvert, hanem motorizalt allvanyra kell rakni. Ennek cipelheto valtozata peldaul a stedicam kamera stabilizacios rendszer. Az alien-ben egy ilyenre raktak a gepagyut (keznel volt egy a filmeseknek), szoval eleg regi fejlesztes. Az idealis rendszer egyebkent egy onjaro allvany, ahol az operator csak rakattint a celra egy kepernyon es a rendszer automatikusan lelovi. A legtobb fegyveres robot egyebkent ilyen.

    Ha pedig fegyver, akkor valaki emlitette a huvely nelkuli loszereket. Ilyenbol csak klasszikus, mini raketasat erdemes gyartani, ahol a huvely maga a lovedek es teljes egeszeben tavozik a csobol. A megoldas lehetove teszi reakcio nelkuli nagy tuzgyorsasagu fegyverek kesziteset is, foleg ha elektromos gyujtast hasznalnak. Ilyen fegyverbol kiloheto infra lezert koveto loszer is, tehat ami kiloves utan a hatrafele nezve a fegyverbol kijovo lezert nezi es megprobal a sugaron belul maradni. Igy a loves utan is celravezetheto marad a loszer. A megoldas lenyege, hogy a lovedek gyakorlatilag egy mini raketa 3-4 infra szenzorral es hozzajuk csatolt 3-4 piezo fuvokaval. Igy a kis loszer meretu raketabol kiaramlo hajtoanyag kepes a lovedeket iranyitani. Ha ezt kombinaljak egy indito toltettel, akkor kapunk egy lovedekkent indulo, de raketakent repulo loszert. Ez a megoldas a celkovetesen kivul kepes a balliszikus palyat is kiegyenesiteni, tehat a fegyver nem szor lefele a tavolsag novekedesevel vagy oldalra a szelerosseg fuggvenyeben.

    Persze a fenti draga es bonyolult megoldasok semmit sem ernek par civilruhas AK-s talib gerillaval vagy improvizlt kuktaval felszerelt gyerek ellen.
  • pasi29uk
    #66
    Itt
  • Vol Jin
    #65
    Tévedésük helyett tévedhetetlenségük.
  • Vol Jin
    #64
    Hagyd rá! Vannak akik foggal körömmel igyekeznek fenntartani a saját tévedésük látszatát. Hajtogat egy urban legendet, és amikor jelzik neki, hogy az nem úgy van, dafke üzemmódba kapcsolnak.
  • Vol Jin
    #63
    Bill Gatesnek mi köze van a 8088-as processzorhoz?

    Az Intel csinált egy processzort, ami 640K-t kezel le és arra gondoltak, hogy vezérelni ezt meg azt majd jó lesz. Mondjuk mosógépbe vagy esztergapadra. Ezért volt a 640K-s korlát, és nem azért, mert évekkel később bármit is csinált volna a Bill Gates.
  • pasi29uk
    #62
    Természetesen BG magyarázkodik és tagad, ahogy az olvasható megannyi weboldalon. De az ok a 8088 processzorok (8/16bites hibrid) as architektúrában keresendő. Csodák csodája ez volt a felső memória limit. (Amibe minden belefér. Mert bele kell férnie)

    Innen ered a 640Kb....

    Vissza kanyarodva BG később azt is állította többek között (egy 2001 cikkben) Ő volt az akinek köszönhetjük, hogy elmozdult a PC erről a pontról... meg sok minden mást és összehazudott és lopott. (De ez egy másik történet.)
  • TomecK
    #61
    Lehet okosabb maradtál volna ha meg sem szólalsz.

    Ez tényleg csak legenda. Bill Gates azt mondta, hogy 640K bőven elég a mai világban, a kedves vásárlók szoftvereihez. Nem azt, h sosem kell majd több. Ezt tényleg Gates is cáfolta, és több portálon utána is jártak a dolognak.
  • Vol Jin
    #60
    Az, hogy amerikai urban legend, természetessé teszi, hogy angol nyelvű, de ettől még urban legend. Egyébként éltem akkor. Az egészet az tartja életben, hogy te elhiszed, és meséled másoknak, akik megint másoknak, stb. De attól még nem válik igazzá. Bill Gates is cáfolta. Az eredeti mondatot senki nem hallotta, csak azt, hogy arról beszél valaki, hogy valakitől hallotta, hogy Bill Gates ezt mondta.

    Vagy te ott voltál?
  • Vol Jin
    #59
    Oké. a kettőt összemostam. :-)
  • Vol Jin
    #58
    A belga vonalon most elbizonytalanodtam. Pedig olvastam és meglepődtem, ezért emlékszem rá.

    Az AK-val meg lehet célozni, de a lövés elrántja a célról a fegyvert, és újra kell célozni, míg az m16 csak hátra lökődik, de célon marad.
  • pasi29uk
    #57
    "Nem mondott ilyet Bill Gates. Csak azért szóltam, mert ez mende-monda vagy ha úgy tetszik városi/urban legenda/legend."

    Okosabb maradtál volna ha hallgatsz.

    Ezt mondta: "640K is more memory than anyone will ever need on a computer,"

    Nem legenda. Annó 1980 és nagyon sokat röhögtünk ezen (többek akkor még nem éltek, nem tudhatják) ugye ugye.
  • teddybear
    #56
    Nem az első eset, hogy a ragyogó elméletek megbuknak a gyakorlatban.
  • teddybear
    #55
    Azt a fajta lőszert eredetileg vadászpuskába szánták, de aztán kiderült hogy katonai célra is használható, mert középtávig hidrodinamikai sokkot okozhat.
    Ezután írták ki a pályázatot.
  • Molnibalage
    #54
    http://josic.kalasnyikov.hu/forum/viewtopic.php?f=20&t=30&st=0&sk=t&sd=a

    Egy része ide be van másolva.
  • Papichulo
    #53
    Csak az M16 altal hasznalt loszer volt belga design, maga a fegyver az amerikai ArmaLite altal tervezet AR15 katonai valtozata...
  • teddybear
    #52
    Azért nem árt, ha tudod, hogy a vietnami háborúban tömegesen váltak használhatatlanná az M-16-osok, mert tervezési hibásak. Eltömődött a gázelvezető furatuk, amit az első verzióban nem is lehetett tisztítani semmivel. Persze most már ezt megoldották, de ez nem segít a halottakon, és az M-16-os még mindig kényes fegyver.

    Az AK-47-et Kalasnyikov a második világháborús tapasztalatai alapján tervezte, olcsón gyártható, mert semmilyen különleges gyártási módszer sem kell hozzá, és ha valahogy fel tudod húzni, akkor már el is fog sülni. Akkor is ha órákig ázott egy sáros gödörben. Egy normál lövész egy álló embert 800 méterig el kell hogy találjon vele, az M-16-os sem sokkal messzebb használható.

    A többi meg kamu.
  • Molnibalage
    #51
    Viszont akkor nincs értelme lőni. Tehát egy igazi mesterlövének nincs szüksége rá. Steril környezetben a kezőnek lehet, hogy jó, de mint írtam a mesterlövész nem csak attól az, mert pontosan lő...

    Cifu írt méh kb. 7-8 éve egy jót a sniperekről a Birds of Prey oldalon, de megszűnt. Na, az kicsit segítene képet alkotni, hogy miről van szó.
  • sanyicks
    #50
    ak-val is lehet célzottan lőni, ha valaki akar...

    Az armalite még mindig nem belga gyártónak tűnik...
  • Vol Jin
    #49
    Inkább pucolgatnám az M16-t, amivel lehet célzottan is lőni, mint egy AK-t használni, ami azért olyan faék, hogy olcsón lehessen egy kunyhólakó néger kezébe adni, amivel kaszálgathat nyakra-főre.
  • Vol Jin
    #48
    Igen, belga. Mert Stoner úr egy belga fegyvergyár tervezője volt. Egy pályázatot írt ki az USA hadserege az M14 leváltására, és azt a belgák nyerték. A Colt meg bevásárolta magát a liszenszbe.
  • Vol Jin
    #47
    Ha becéloz az amatőr vele valakit, akkor jól mellélő egy normál fegyverrel, mert nem tudja, hogy mit kezdjen az oldalszéllel vagy távolsággal, a célpont mozgásával. Mert nem tudja, hogy mennyivel kell mellélőni. De ennél jelezhet neki a fegyver, hogy hova irányítsa a csövet.
  • sanyicks
    #46
    Biztos?
    "Az M16-os gépkarabélyt Eugene Stoner tervezte az Armalite számára (így eredeti típusjelzése AR–15), de nagy tömegű gyártását már a Colt végezte 1959-től"
  • Vol Jin
    #45
    Ha az M16-ra gondolsz, az belga fegyver. Az amerikaiak, csak liszenszelték.
  • Vol Jin
    #44
    "Mert "640kb mindenre elég" ?!?"

    Nem mondott ilyet Bill Gates. Csak azért szóltam, mert ez mende-monda vagy ha úgy tetszik városi/urban legenda/legend.
  • Vol Jin
    #43
    Szerintem ez egy normál mesterlövész puska, és a fejlesztés csak a célzórendszer.
  • sanyicks
    #42
    egyébként pont jó lesz a dzsugubugu kalózcsoport embereinek, végre képzetlenül is pontosan lőhetnek :) lehet hogy éppen amcsi katonákra, de az nem gond, hiszen a pénz a lényeg...
  • sanyicks
    #41
    el kéne olvasni. Engedi lőni bármikor, csak ha nincs megfelelő pozicióban akkor nagyobb a ravasz ellenállása... ezért ha valami baja van, akkor is használható a hagyományos módon.
  • csimmasz
    #40
    Kár, pedig azt gondolná az ember manapság amikor nagyon komyoly műgyanták vannak akkor ez nem egy nagy gond, bár itt is a részletekben van az ördög, a gyantának lehetőleg minimálisan kormozva maradéktalanul el kell égnie úgy, hogy vízhatlan és elég erős a mechanikai sérülésekkel szemben.
    Pedig annó pont ez volt a lényege, hogy a lőszer nem vizesedik, és csak a csövön keresztül koszolódik tehát nagyon igénytelen és akár vízből is használható, ugylátszik a demó verzió hozta ezt de az éles teszteken elvérzett?

  • teddybear
    #39
    Meg kéne értened, hogy a valós harcihelyzet nem egy számítógépes játék világa. Itt nincs második dobásod, nem fogsz a medicalkit-től azonnal meggyógyulni, és a mentés-újratöltés sem megy.

    Az, meg hogy stratégiai játékot játszik a parancsnokság az alakulatokkal, legfeljebb az irodai huszároknak tetsző helyzet. Az ilyesmitől irtózik minden harctéri katona.
  • teddybear
    #38
    Szóval, nem tudja megvédeni magát a lövész, mert a puska(parancsnokság) felülbírálja. Az ellenségnek persze nincs ilyen gondja, és szétlövi a fejét egy tucat AK-val.

    Kell a fenének egy ilyen használhatatlan vacak.
  • teddybear
    #37
    "Én annó a hüvely nélküli fegyverről gondoltam, hogy nagy jövő előtt áll aztán mégsincs sehol, pedig az aztán a végletekig igénytelen vot, nem tudom mi lett vele, valahogy elsűlyedt."

    Nem vált be a gyakorlatban. Egyrészt a lőszer időnként szétesett, mert a lövedéket és a detonátort utólag ragasztották be a lőportestbe, és hát a ragasztó nem volt elég tartós. Ráadásul ha leejtették a lőszerpakkot, hajlamos volt eltörni.
    Másrészt a nedvesség miatt a lőpor megduzzadt és beszorult a fegyverbe. Márpedig az ilyen fegyverekből nem olyan könnyű kiszedni a beszorult lőszert, mint az AK-ból. Nem olyan a szerkezete, hogy elég legyen ismételten felhúzni, és máris kivetette magából a szar lőszert. Teljesen szét kell szerelni hogy hozzáférjünk a lőszerhez.

    Egyszóval harci körülmények között nem vált be.
  • csimmasz
    #36
    Szerintem ez nem igaz, lehet ellenálló igénytelen mégis precíz dolgokkat is csinálni.
    A Ruszkik azért terveztrék olyanra az AK-t amilyen mert nagymennyiségben kellett olcsón lehetőleg igénytelen fegyver, ha van pénz, idő és akarat megoldható minden.
    Most volt az egyik jővő fehgyvereiben egy új fejlesztés ami szinte mindent kibír mégis precíz fegyver, viz homok, sár, stb.
    Már nem emlékszem milyen nemzetiségű volt.

    Én annó a hüvely nélküli fegyverről gondoltam, hogy nagy jövő előtt áll aztán mégsincs sehol, pedig az aztán a végletekig igénytelen vot, nem tudom mi lett vele, valahogy elsűlyedt.


  • Sir Quno Jedi
    #35
    És ez a legszebb az egészben. Ha távolról a parancsnokság kijelöl egy célpontot, akkor megoldható, hogy a lövész SENKI mást sem tud lelőni, csakis a kijelölt célpontot (amit tetszés szerint menet közben a központból változtathatnak), mert csak akkor unlock-olja a lövés lehetősgét a cucc, ha célon van. Mekkora feature már. Ez a lövészt puszta végrehajtóvá teszi, nem ő dönt, csak engedelmeskedik. Ha a fegyó kizárólag távolról vezérelhető így, akkor akár az ellenség kicsi (pl. sárga) kezeibe is adhatják, mer baromira senkit nem fog tudni vele lelőni.

    Oan mint egy modern drón repülő, csak ember cűgöli és tartja oda.
  • Macropus Rufus
    #34
    ezért írtam a német és az amcsi példákat ;)
    mind a kettő jól megtervezet fegyverekkel szopott amikor szükség lett volna rájuk. Nem mindíg jó az ha agyon van elektronizálva minden.
    A németek csak azért szívtak anno a vVh-ban mert túl precíz volt a fegyíverük és hát a hitegben kissé összetapadtak a dolgok. A ruszkik fegyvere meg 2mm-es ráhagyással volt tervezve :)

    "Az is nyilvánvaló, hogy ha kipurcanik az elektronika, attól még sima távcsöves fegyónak használható a cucc, ha van eszük."
    neked legyen igazad, de a leírás alapján egy szgép vezérelt puskáról van szó, önnálloan nem biztos, hogy müxik mint fegyver.
    Mondjuk nem értem, hogy akkor minek lövész még oda :o
    Wifin nyomja a képet a lövésznek aki nem ott tartózkodik ahhol a fegyver. Ez már csak finomítás kérdése, de egy ilyen fegyver képes arra amit Petka linkelt be alattam. Ott sincs ember. Felesleges.

  • Petka
    #33
    :D

  • Sir Quno Jedi
    #32
    Ne feledd el, hogy ezt civil felhasználsára szánták egyelőre, nem katonai fegyónak. Ha beérik és kiforrott lesz (meg lesz rá egyáltalán kereslet), akkor mehet a katonai verzió is okosítva. Merjünk nagyot álmodni... Pár hónappal ezelőtt ezt sem gondoltuk volna, hogy lesz ilyen és mégis.

    Alapvetően én is azokat az érveket hoztam volna fel csípőből, amiket te, ezek a hagyományos érvek a katonai fegyók mellett, DE ennek ellenére mindig lesznek új fejlesztések. Nagy részük elhal, de van ami marad. Nem véletlen fejlesztik a különböző önjáró, meg exoskleteon cuccokat, mert a katonák már nem képesek elcipelni a sok-sok kilónyi kütyüt, amit a modern hadviselésben velük cipeltetnek kötelezően. Erről is voltak itt cikkek már, a kütyükről is, meg a hordozókról is.
  • Molnibalage
    #31
    Ha jól értem a rendszer csak akkor enged lőni, ha kb. megfelelően a paraméterek. Tehát, aki béna, annál soha nem lesz tűzmegnyitás sem. Amatőröknek jó lehet bizonyos helyzetekben, de komoly katonai alkalmazást nem tudok elképzelni, mert a katonai mesterlövész hetekig is terepen lehet. A rendőröknél még esetleg jó, de van egy sejtésem, hogy a profik nem feltétlen használnák, mert "ne pofázzon nekem az elektronika", hogy mikor lőhetek. Oszt, ha hibás a rendszer és akkor nem enged lőni, amikor jó lett volna. Egy mesterlövész sokszor csak egyszer lőhet vagy egyszer adódik alkalma...
  • flashpointer
    #30
    Az elején még meg akartam cáfolni, de olyan távol állnak a kommentjeid a valóságtól hogy nincs értelme.