40520
  • Wootan
    #40400
    Tudtommal your opponent-et akkor ír a játék ha a másik játékos offline mode-ban (tehát be van lépve, de rejtőzködő módban van) van a battle-net en.

    Persze vannak bot-ok is, főleg mióta bejött az xp rendszer.

    De nekem az a kedvencem mikor összerak "véletlen" olyan ellenfelekkel, akiknél a 200%-os counter dekk van, és esélyem sincs nyerni, és ilyenek "véletlen" pont akkor jönnek ha winstreak, vagy következő lépcső jönne.
  • Normen76
    #40399
    A szoóág még hagyján.. előfordul. De amikor egy győzelmi sorozatot, vagy egy Gyémántról, legendásba vivő utolsó csatát Your Opponent ellen kell lenyomni... MEgnézed mennyi az online játékos, azt írja 230 000.. nehogy már bot ellen kelljen játszanom negyedmillió online játékos mellett.. Jah.. nem talál ellenfelet a matchm.. persze :) Your Opponent meg persze úgy játszik, hogy nem lép, csak az utolsó másodpercben minden körben, de akkor kirak egy baszó kombót, vagy baszó legendást... és végig ezt csinálja. Akkor azért el tud durranni az agyam.. de még ezekkel is a legjobb kártyajáték.. Sajnos :)
  • hawkie22
    #40398
    Nálam ebben az összeesküvéselmélet-sztoriban a legemlékezetesebb volt, amikor 9 gyözelmem volt zsinórban, silver6 3*-on álltam vele és ugye egy gyözelem kellett volna a következö acsihoz, illetve silver 5-höz, na akkor jött a szopóág. :) Ha még Dia vagy Platinum környékén lett volna ez, azt valamennyire megértem, ott szenvedjen meg az ember a következö szintért, de ne silveren. :)
  • Dreadshade
    #40397
    Hát a paladinhoz csak annyit tudok mondani, hogy ott hiába akar kiszúrni veled a rendszer, annyira erős a deck, hogy nem nagyon tud olyat matchupot berakni, ami túlságosan megszivatná, de ez már a class/kártya balance hibája, hogy a saját rendszerüket úgymond szétkúrja. Mind1 most ezt én is csak úgy mondtam, hogy felraktam a tin foil hat-et, de nagyon érdekes, hogy szinte mindenki ezen a véleményen van, hogy megvan buherálva az egész. Persze rálehet ezt fogni arra is hogy az ember a negatív dolgokat jobban megjegyzi míg a pozitívokra nem emlékszik úgy, de már több embertől láttam ilyen levezetést, hogy felírták, hogy épp milyen classal volt és mi volt ellene, és mindig 1 - 2 win után jöttek a rossz matchupok, amik addig sehol se voltak kb :D Szinte biztos, hogy megvan buherálva.
  • hawkie22
    #40396
    Egyébként érdekes, minden paklimmal 40-55% közötti a win ratem, kivétel a Secret libram Paladin, azzal a paklival 75%-on állok, kb. 60 meccs után.
  • Dreadshade
    #40395
    Igen valahogy a HS ellett találva, elég egyszerű viszont mégis csak van egy kis mélysége, ami miatt legyen kedve az embernek hozzá, majdnem tökéletes arányban megvan ez a kettő benne. Jó most az más kérdés hogy a kártya balance-al néha mit művelnek, de az alapja az egésznek szerintem jó akárhogy nézzük. A matchmaking-e visszatérve már több nagyobb streamer is mondta, hogy felettébb gyanus az egész, meg hát nem csak ők, kb mindenki ezt tapasztalja, én is tudnék ezer alkalmat mondani, hogy ez volt. Szinte biztos van egy rendszer beépítve hogy kb mindenkit 40-50% win raten tartson, pedig szerintem ez hiba. Ez megbünteti azokat akik jó paklit raknak össze és most nem feltétlen csak a meta deckekre gondolok. De annak se jó aki többet nyer hiába úgymond nem érdemelné meg, egy hamis buborékban tartja azokat is. Gondolom kiszámolták az okosok, hogy így lehet a legjobban a legtöbb embert megtartani, akik ugye potencionális vásárlók. Na bocs a szófosásért, de ez a véleményem :D
  • hawkie22
    #40394
    Igen, nálam is ez van. Néha kihagyok 2-3 hónapot is akár, kipróbálok más kártyajátékokat, egy ideig leragadtam a Gwentnél, próbáltam a Magic-et, Elder Scrolls Legendset stb., de egyiknél se tudtam megmaradni sokáig, mindig visszatérek. :)
  • Normen76
    #40393
    Hát jam.. kb 6 hónapja vagyok diamond 5 nél. Eddig 7 alkaloimmal voltam egy győzelemre a legenddtől... soha nem fog összejönni. Nekem az az érzésem, hogy deckre kapod az ellenfelet. Ha face hunterrel megyek 10 kört, teljesen más ellenfeleket kapok, mintha secret paladinnal, vagy element sámival megyek. Warriort napokig nem látok, de ha kezembe veszem a rouge paklit, kb az ellenfél fele az :). Szal valami algoritmus biztosan őrködik a rendszer felett. Ki is hagytam másfél hetet kb. mert annyira felhúzott, de nincs jobb kártyajáték sajnos :)
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.05.16. 18:55:27
  • Devv
    #40392
    Ezek alap dolgok. Nálam akkor van ez, amikor 1 win kell és meg van a határ (pl. golden 10). Akkor fix bukó. Persze utána meglesz valamikor, de elsőre soha.

    A másik folyton visszatérő dolog vagy feature, amikor egy meccsen szükséged lenne a kulcs lapra, amelyikkel meg tudnád oldani a szituációt, várod a topdecket körökön keresztül, de nem jön és kikapsz. Utána a következő meccsed kezdetekor természetesen ott lesz a lap a felajánlott kezdőlapok között.
  • hawkie22
    #40391
    Nem tudom, mi alapján dönt a játék, hogy mikor kerülsz szopóágra, de általában akkor, ha összejön a win streak. Na utána rögtön kapod a vereséget, hogy csak azért se jöjjön össze a többszörös win streak. Már harmadik napja ez megy, megvan, majd a következö meccsen bukom is a dolgot. Szépen elgyalogoltam silver2 3*-ig, mondom tök jó, ha így megy, akkor még 3 meccs és megvan a gold10. Na ekkor jött az, hogy 3 meccsböl 3 bukó. Nem tudom, ki írta a programkódot, de rohadt idegesítö.
    Pedig még azt se mondhatom, hogy csak mage meg pala jött volna, mert volt ma rendesen sámán, warrior, rugó meg lock is. A sámánra meg ne mondja senki, hogy szar a mostani metában, mindkétszer buktam ellene libram palával, a 7. körre kicsináltak. Mondjuk nem is jöttek a létfontosságú lapjaim, de akkor is... :)

    Az utolsó meccsem egy rugó ellen volt, elégettem a lapjait a pakliból, már csak 5 lapja maradt a kezében, az asztalon volt 7 minionja, összesen 18 sebzéssel, nekem volt egy 6/6-os tauntom, egy 8/8-as meg egy 3/3-as minionom, meg 18 életem, csak a minionokkal nem tudott volna leütni, ahhoz elöbb le kellett volna szednie a tauntomat. Na mi volt a kezében az utolsó 5 lapja közül? Hát persze, hogy 'return a minion to its owner'. Hogy b.szná meg, már bocsánat. :)
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.05.16. 04:37:17
  • hawkie22
    #40390
    Köszi a választ.
  • Wootan
    #40389
    Gold10-ért 4 bónusz jár hó végén, ami következő hónapban:

    - 4 csillag bronz 5-ig
    - 3 csillag silver 10-ig
    - 2 csillag silver 5-ig
    és vége.

    Mindig egy lépcsővel hamarabb fogy el a bónusz, mint amit előző hónapban elértél. Dia 10-ért pl. 8 bónusz jár, és plat 5-ig tart, stb. Kivéve ha véletlen bekerülsz a random +1 bónusz kalapba.
  • hawkie22
    #40388
    Ez egyébként tényleg rohadt idegesítö. Utolsó 10 meccsemböl 5 mage, 3 pala, 1 lock meg egy warrior. Undorító. Nagy nehezen szereztem win streak bónuszt, persze hogy a következö körben mage ellen buktam a bónusz csillagot. Nem szeret az RNG. Pedig legalább gold10-et el kéne érni ebben a szezonban. Platinumról nem is álmodom.

    Egyébként a bónusz csillagokat meddig kapod? Ahogy eddig nálam volt, kaptam 2 csillagot silver10-ért, majd silver10-nél véget is ért a bónusz. Tehát ha elérem mondjuk gold10-et, kapok 4 csillagot, akkor az a 4 csillag kitart gold10-ig? Vagy rosszul gondolom?
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.05.15. 08:25:28
  • Dreadshade
    #40387
    Hát nekem ilyen 40% Mage, 40% Paladin ladder kivétel nélkül, bármikor megyek fel, a maradék 20% kb meg a többi class elvétve, de mondjuk azok közül is Warrior és Priest van többségben. Jelenleg nekem élvezhetetlen az egész, szóval ismét pihire küldöm a dolgot, max ha lesz valami változás megint visszanézek pl Minikieg. Úgy érzem feleslegesen játszok ha nem fun kicsit se.
  • hawkie22
    #40386
    Köszi.
  • Devv
    #40385
    Úgy tapasztaltam, hogy kevesebb a mage, de lehet hogy csak nekem jött így ki. Úgyhogy vissza fogok váltani lockra. Shamant sajnálom de fogok vele játszani.
  • Dreadshade
    #40384
    Szerintetek is rettenetesek voltak ezek a balance changek? semmi se változott, ugyanazok a deckek maradtak erősek amiket a "nagy nerf" érte. Nevetséges clownfiesta a blizzard, Shaman meg 3 buff ellenére is hulladék. Priesttől meg agyrákot kap az ember, nézni is borzasztóan rossz, esküszöm ezerszer jobb volt a régi priest amikor volt draw lap és nem volt ennyi generátor szarom lap. Nagy csalódás a patch minden téren.
  • Wootan
    #40383
    Bronze 10 - 2
    Bronze 5 - 2
    Silver 10 - 2
    Silver 5 - 3
    Gold 10 - 4
    Gold 5 - 5
    Platinum 10 - 6
    Platinum 5 - 7
    Diamond 10 - 8
    Diamond 5 - 9
    Legend - 10

    Így van alapban. High legendért (top 10% player asszem) ad még 11 csillagot + elvileg randomban is osztogat +1 csillagot embereknek (én kaptam már plat 10re 7 bónuszt következő hónapban.).

    Amúgy kurva sokat számít a bónusz. Áprilisban 5 bónuszom volt wildban, szóval gold 5-től szopás volt. Bele telt vagy 30 órámba onnan felmászni dia 6 3csillagig (igen, 1 win kellett volna dia5-hőz ). Innen a kedves játék átrakott szopóágra és vissza dia 10-re majd innen kb. semmivel nem tudtam elérni a dia5-öt.

    Ezt a hónapot 8 bónusszal kezdtem. Plat 5 kb. 2 óra alatt meglett + innen már bónusz nélkül még 2 óra dia 10. És azóta megint ott vagyok, hogy semmivel nem tudok haladni. bármit próbálok, nyerek 1-2-3-4-et max, aztán szopóág és vissza az egész. Csináltam vagy 30 shotot arról milyen ellenfelekkel rakott össze a gép nyilván csakis a "véletlen" folytán.
    Utoljára szerkesztette: Wootan, 2021.05.14. 10:23:22
  • hawkie22
    #40382
    Én meg mivel elözö szezonban csak silver6-ig jutottam (hozzá kell tegyem, kb. április 20-22-e körül kezdtem el az aktuális szezont, elötte meg kb. 2-3 hónapig hozzá se nyúltam a játékhoz, ez volt az elsö kieg, amihez nem vettem preordert), így silver 10-en már elfogyott a bónusz csillag, amúgy is csak kettöt kaptam. Egyébként mikortól kapsz 3 bónusz csillagot? Melyik szintet kell elérni hozzá az elözö szezonban? Utána lehet ennek nézni valahol?
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.05.14. 09:45:02
  • Devv
    #40381
    Arany 10-re elfogytak a bónusz csillagjaim.

  • Wootan
    #40380
    Nektek nincs bonusz csillagotok, vagy hogy-hogy ezüst/arany rangon vagytok?

    A héten majdnem sikerült összehozni a "lehetetlent". Konkrétan kikapni egy elvileg tier1-es netdekkel (nerf előtt) egy bot ellen.

    APM mage-el voltam, és konkrétan az utolsó 3 lapomban volt a 2 flamewaker. Csak azért nyertem, mert az ellenfél azon kívül, hogy minden körben kirakott egy lényt, majd kivárta a kör végét, és az utolsó pillanatban passzolta a kört, nem csinált semmit.
    Utoljára szerkesztette: Wootan, 2021.05.14. 00:34:59
  • Devv
    #40379
    Én is lockkal mentem, de a patkány mage folyton elvert, azért váltottam.
  • hawkie22
    #40378
    Próbálkozom vele, meg Control Lockkal, azokkal viszonylag nagy arányban tudok nyerni, tegnap megtört a széria, silver 5-ön vagyok jelenleg, a többi paklival valahogy nem megy annyira.
  • Devv
    #40377
    Széklet paladinnal lehet haladni, azzal sikerült elérni a goldent nekem.
  • hawkie22
    #40376
    Beakadtam Silver 6-on. Egy gyözelem, egy vereség. Legalább Silver 5-öt el kéne érnem. :)
  • hawkie22
    #40375
    :)
  • Dreadshade
    #40374
    Párszor én is jártam már így, de hát kitudja milyen spagetti kód van a kártya effectje mögött, de vannak gyanus dolgok néha, és nem csak Y'shaarjnál :d Hát na, kicsiny indián céh, nincs idő átnézni a bugokat meg ilyeneket, csak új bundeölöket berakni, arra van kapacitás bőven.
  • hawkie22
    #40373
    Kijátszottam a Cascading Disaster kártyát, mivel már corrupted volt, leszedtem vele 3 miniont. Ezután kijátszott az ellen még hármat. A kezemben volt 5 lap, ebböl az egyik Y'Shaarj volt. Aminek ugye a ultija, hogy a játékban addig összes kijátszott corrupted kártyát megkapod a kezedbe, és abban a körben 0 manába kerülnek. Így kijátszottam, megkaptam 3 másik corrupted kártyát, de ezt az egyet nem. Pedig meg kellett volna. Ezért nem értettem. A meccset lehoztam, nem ez volt a gond, csak fura. Ha tele lett volna a kezem és azért nem kaptam volna meg, az világos lenne, de így...
  • csabush
    #40372
    Úgy írtad, hogy kijátszottál egy corrupted kártyát, majd a következő körben YShaarj-t, és utána nem kaptad meg. De mit? Ha már kijátszottad akkor másodjára nem tud mi "korruptálódni" vagy nem jól értem?
  • hawkie22
    #40371
    Nem. Pont azért játszottam ilyen sorrendben ki a lapokat, mert volt fent 3 minionja, amiket így le tudtam volna szedni. A kezemben volt összesen 5 lap. Ezért nem értem.
  • Madi92
    #40370
    nem volt tele a kezed?
  • hawkie22
    #40369
    Az most hogy? Kijátszottam Lockkal egy Corrupted kártyát (Destroy 3 enemy minions), majd a következö körben Y'Shaarj-t. Erre nem adta ide ezt a Corrupted kártyát. Azt azt miért nem? Minden más corrupted-ot megkaptam, amit addig kijátszottam. Érdekes, alsó hangon is.

    Mondjuk a meccs poén volt, Rush minionos Warrior ellen ment, neki is elfogyott a lapja, nekem is, csak nekem még volt a kézben egy Jaraxxus, meg elötte elégettem 10 lapját, neki már nem volt semmi a kézben, csak egy fegyver. De jó mulatság volt, viszont a kártyát akkor se értem, miért nem dobta ki.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2021.05.09. 19:39:28
  • Wootan
    #40368
    Ennél jobb döntést nem is hozhattál. Soha ne rakd vissza, hidd el jobb lesz neked.
  • Normen76
    #40367
    Visszaszívok mindent :D Nem élvezem, nem tetszik. Az elmúlt napokban úgy felhúzott, hogy nem éri meg tovább játszanom. Majd egyszer visszatérek, ha nem egy kaszt lesz az élen hónapokig... Nah mindegy delete :D
  • Wootan
    #40366
    BG is ad xp-t. Plusz oda nem kellenek lapok, ergo nem vagy hátrányban a bálnákkal szemben, f2pben is nyomható.
  • Normen76
    #40365
    Hát.. én pl. csak kizárólag rankedet játszok. De nem azért mert megéri :D, hanem mert játékélményt ad, élvezem, tetszik. Ők is ezért tolják feltételezhetően :)
  • Madi92
    #40364
    Mondjuk mert élvezik? :D
  • hawkie22
    #40363
    Azt elmagyarázná nekem valaki, hogy miért éri meg HS-ben Battlegrounds-ozni? Ismerek nem egy embert, aki csak ezt játsza, de nem tudom megérteni, miért. Tudtommal a meccsekért kapott pontokon kívül nem kapsz semmit a gyözelemért. Goldot se nagyon gyüjtesz vele, szóval tényleg nem értem. Valaki felhomályosítana? :)
  • hawkie22
    #40362
    Én egyébként most egy Tempo Demon Hunterrel meg secretes Libram Paladinnal szórakozom. Meg egy-kétszer szórakozom minionmentes mage-el. Bár még csak tegnap kezdtem a rankedezést, szóval még az elején vagyok.
  • Darthmushroom
    #40361
    én se voltam még legend, de viszont érdekes a legtöbb ellenfelemnek az a hátlapja