Hearthstone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Mephike
#22375
Az érzés, amikor a gyengén sikerült aréna deckeddel vereségre állsz, de az ellenfelednek megszakadt a netkapcsolata... 😊

Ingman12
#22374
Zsinórban a 3. Mage aggro casualban. Inkább nem mondok semmit.

A WoW nekem sem jön be, szintén nem játszanék vele sosem, de a világa tetszetős, amit köré építettek és érdekel is.

#22373
Hehe pontosan. Én úgy toltam egy hónapig, hogy nem tudtam, hogy van fast travel... ... És nem untam. 😄
DasIsFuck
#22372

Hát én sem tudnám a mod nélküli skyrmet újra elővenni😄
Nekem a skyui és needs modok elég kritikusak.

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

#22371
nekem az "eredeti" skyrim pl nem jött be
nem volt rossz de valami hiányzott belőle és pl az "élet" ami a városokban van az egyik ilyen
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.22. 16:25:37

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22370
Ebben is van valami, a modok nagyon sokat hozzátesznek. Legjobban a realizmust növelő és nehezítő modokat szoktam szeretni. Elékszem egyszer még én is összedobtam egy modot a

Morrowindhez. Egy modder ingyen használható tette néhány egészen jó glass weapon modelljét, ikonjait és textúráit. Annyit kért csak, hogy aki felhasználja említse meg a nevét ha publikálja a modot. Én betettem ezeket a fegyvereket a játékba, persze jól elrejtve. Pl. egy fa törzsébe beleállítva az erdő mélyén, egy őrtoronyban egy szekrény alá és hasonlók. Az egyetlen dolog ami rontotta az élményt, hogy pontosan tudtam, hogy hová rejtettem őket, így a felfedezés öröme elmaradt 😄DD Na mind1, itt véget is ért a modder karrier./spoiler]
DasIsFuck
#22369
Leginkább azért, mert ami miatt a TES széria nagyon kedvelt lett azt egy mmo nem tudja visszaadni.

Én pl amit a leginkább élvezek a skyrimben az az, hogy elmegyek eggyik városból a másikba, közben esetleg megcsinálok 1-2 questet.
Tehát nem az, hogy végigmenjek a sztorin vagy questeljek ezerrel, egyszerűen a világ hangulata és az ezt erősítő modok azok amik nekem a tes-t jelentik.
Egy mmo-ban megkapnám ezt vagy egy ilyen mmo-t piacra lehet dobni?
Nem.

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

DasIsFuck
#22368
Mondjuk szerintem az mtg nem konkurenciája a hs-nek.

"Mi egy bankrablás egy bankalapításhoz képest?"

#22367
a tes játékok a modoktól jók alapvetően (ahogy a fallout 3 is) nah ezt egy mmo-ba nem leeht átvinni

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22366
Amúgy full nem értem, hogy a TESO miért nem alázta porig a WOW-ot. Bár annyira nem érdekel, mert egyikkel sem játszottam még, viszont a TES játékokat imádom. Valójában az lehet a helyzet, hogy a TESO hangulata már yt-s videók alapján is egészen más, mint a single gameké. A TES játékosok nagy része nem is nézett rá a TESO-ra, mert nem érdekli. Mindenesetre tényleg meglepett a dolog.
Shep
#22365
Hát azért valahova csak tűnnek el a játékosok folyamatosan 😊 Persze lehet mind HS-re állt, akkor meg ugye házon belül marad.
Utoljára szerkesztette: Shep, 2015.08.22. 16:07:39

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!

#22364
én sose WoW-ztam és sztem sose fogok
és a Bethesda jött látott és kevésnek bizonyult, sztem a kártyajátékkal is így járnak majd

más kérdés hogy a f2p mivolta miatt azért itt jóval nehezebb lesz megtartani a "vezető" szerepet főleg hogy azért az MGT-nek nagyobb a merítése

de sztem jó darabig még piacvezető lesz az online kártyák között a HS

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22363
Tisztára a wow fórumokon érzem magam 8-9 évvel ezelőtt. Akkor is voltak vészmadarak, akik azt mondták, hogy a konkurencia felőrli majd. Azóta is várjuk azt a bizonyos konkurenciát. 😊
#22362
háát a db-s inkább classikus csapatgyűjtögetős sajnos 😞

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22361
amúgy a konkurenciához annyit hogy már a Skylandersből is jön kártyajáték 😄
és nemrég találtam egy dragonballost amit most próbálok ki 😄
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.22. 15:47:38

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22360
ez megint érdekes kérdés mert a "f2p" játékokra az emberek hajlamosak jóval többet költeni mint egy AAA ára 😄

aki teheti nézze meg a South Park f2p játékokra vonatkozó részét

nem mondom hogy 100%ban igaz vagy hogy sem, de elég érdekesen lefesti a szitut szvsz
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.22. 15:39:45

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Magh
#22359
Engem például az zavar, hogy kis szalaggal még át is vannak kötve az "ajándék" lapok, mintha nem egy AAA játék árát fizettem volna érte...

#22358
Vagy lehetne mondjuk Skype-on keresztül pár ember átbeszél minden lapot pár szóban és felvesszük 😄 Nyilván lenne vagy 2 órás, némelyik lapra elég lenne fél perc, lenne amit percekig tárgyalnánk, de tényleg fun lenne visszahallgatni.
#22357
Amaznak van videója top 5 semleges, top 10 class és top 5 aréna lapról. Egy ilyet mi is összedobhatnánk, aztán október környékén megnéznénk mennyire lőttünk mellé.
jazzy
#22356
Activision nem tett annyira jót, de hát ugye pénz beszél
#22355
Amúgy ez undor. A régi Blizz rajongóktól hallom mindig, hogy ez már nem ugyanaz a Blizzard stb. De az, hogy konkrétan 8-9 hónap vagy mennyi elteltével is ennyivel kevesebb "jófejség" van bennük...hát igazán apró gesztus lett volna a 3 ingyen pack, a kezdők pl. nagyon örültek volna annak is. GvG-nél még free aréna is jött. Most meg ez az ocsmány válasz, hogy "nincs még késő előrendelni, ha még nem tetted"...
Mephike
#22354
Tudom, olvastam a cikket, ezért is elmélkedem azon, hogy vajon miként lesz pár év múlva a dolog.

#22353
vigyázz az eretnek gondolatokkal 😄

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

dave9004
#22352
És talán az se véletlen, hogy ideje jutalmazni is aki költ rá, nem az ingyenest támogatni állandóan
#22351
30 millió játékos van elvileg és havi kb 20 milliót hoz a játék

nem véletlen hogy 20 évre tervezik 😄
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.08.22. 14:26:02

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22350
a másik ami eszembe jutott amúgy és segítené a kezdőket, ha a jutalom "tierje" nem lehetne kisebb mint ami volt előtte

értem ezalatt hogy ha eldobsz egy 60ast akkor nem eshet belőle 40es vagy 50es

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Mephike
#22349
Azért még azt hozzátenném, hogy a Blizznek lesz gondja a játékkal, ha továbbra is piacvezető akar maradni, mert hát a vetélytársak száma folyamatosan nő, és szerintem a MtG idővel komoly ellenféllé nőheti ki magát. (A Hex-et én annyira nem ismerem, nem tudom mekkora a játékos bázisa. Erről van valakinek infója?)
Azt is meg merem kockáztatni, hogy a HS-nek van a legnagyobb játékosállománya a Blizz játékok között. Ha meg akarják tartani a vezető pozíciót, idővel kénytelenek lesznek a kezdőket valahogy ténylegesen feljebb hozni, jobb reward rendszer, stb, stb, amit már Ti is mondtatok.
Idővel viszont eljön az az állapot, amikor túl sok lesz a lap (2 év múlva, amikor már túl leszünk még két kalandon és még 2 booster özönön), el kell gondolkoznia a Blizznek, hogy hogyan tovább. Hasonló megoldás lesz mint a MtG-nél? Vagy kiveszik mondjuk a GvG lapokat (kimegy a GvG, bejön valami más), és megkapjuk a GvG-s lapjainkat dust formában?(Mennyi dustot adnak majd egy legendásért? 1600-at vagy 400-at?) Meglátjuk, engem viszont ez nagyon foglalkoztat még ha ez a távoli jövő és még bőven odébb van erre a válaszadás ideje.

#22348
TES:Legends

Első körben a lore legalább olyan jó, a többi már a fejlesztőkön múlik.
#22347
Ebben teljesen igazad van. A "Watch and Learn" és az ideiglenes Brawl ingyen Classic pakk is lépés volt a jó irányba. Valószínűleg ezek miatt vagyok hatványozottan csalódott az új változások miatt. Egy lépés előre, kettő hátra.:/

De reméljük maguktól rájönnek, hogy ez így nem tartható és nem csak miután a -még szerencséjükre nem létező- konkurencia elvitte a játékosbázist.
#22346
Feltételezem, hogy az emberek többségének ez a magyarázat sokkal jobban emészthető, mint az, hogy ne haragudjatok, de szeretnénk monetizálni a paklihely bővítést, csak jelenleg nincs elég fejlesztőnk, hogy foglalkozzon ezzel. Számomra ez lenne egy korrekt válasz, de tudom, hogy álomvilágban élek.😊 Egyébként nem az a gond, hogy fizetőssé tesznek egy kényelmi funkciót. A töketlenkedés és a hazudozás az, ami rendkívül dühítő.😊
#22345
egyébként a mindenki a szintjének megfelelő ellenfélre nehéz megoldást találni

a casual mmr nem fog működni sose sztem
a rankedon szintén nem tudod megoldani mert ugye adott rankon belül elvileg random

én a custom tournamentet látom megoldásnak, ahol mondjuk collection össz érték alapján is lehetne szűrni az ellenfeleket

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#22344
Szerintem a játék simán élvezhető ingyen is annak, aki az elejétől fogva játszik vele.
Viszont a felzárkózás nehéz és ez egyre nagyobb baj, minél újabb kiegek jönnek, minél több lap van a játékban.

A megoldás egyszerű: vagy a rewardokon turbóznak vagy a régi lapok megszerzését olcsósítják.

Szerencsére a Blizzard időben észrevette a problémát és noha óvatosan is, de egyértelműen tesz azért, hogy egy picit könnyebb legyen a felzárkózás (watch and learn például).

Szerény véleményem szerint 1-2 kieg és jönnek a drasztikusabb lépések, - ideiglenesen - olcsósított basic deckek/craftok és hasonló dolgok.

Ugyanígy megoldás lehetne amúgy egy szofisztikáltabb rangrendszer is, ami valamilyen módon jobban biztosítja azt, hogy mindenki a szintjének megfelelő játékosokkal kerüljön szembe.
Shep
#22343
Figyelj azok után ,hogy azt hangoztatták többször is, hogy azért van fix 9 paklihely, mert bonyolult lenne megoldani ha több lenne, én nem csodálkozom a kifogásukon 😊

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!

jazzy
#22342
Én a craftolás árát vinném lentebb, túl sok a random jelenleg paklinyitásban.
#22341
Nyilván többféle nézőpont van itt.

Induljunk ki a Tinmanéből, hogy ez a kezdők életének könnyebbé tételét szolgálja.

Amennyiben most kezdeném a játékot, a leghasznosabb egyértelműen a classic pakk. Ezt még a Blizzard is így gondolja, nem véletlenül volt kiírva a Shopban is egy ideig.

Tehát, ha arénát játszom, akkor is ez a legjobb nyeremény. Ellenben így van rá egy harmad esélyem, hogy azt kapjam. Nyilván a többi se rossz egy kezdőnek, de ha ez a változtatás a kezdőkért van, érdekes, hogy akkor miért nem az ő érdeküket szolgálja legjobban.

Amennyiben haladó alatt olyan játékost értünk, mint én, akinek bőven hiányzik a lapkészletéből minden kiegészítőből, akkor jogos, hogy ez a változtatás, ezt a csoportot sem érinti katasztrofálisan.

Viszont akkor még mindig nem beszéltünk azokról, akik az első két kiegészítőből már nagyjából kitermeltek minden lapot. Számukra aztán nagyon igazságos ez a változtatás. Pláne, ha az illető játékos elsősorban arénázni szeret, mert bizony nem kevés ilyen van.

Igazságos az lenne, amiért már rég könyörög a közösség, hogy választható legyen a nyeremény. Ezt viszont a Blizzard kizárólag anyagi okokból, és egyébként érthetően, nem akarja. (De azért keményen hintette korábban a kamut, hogy azért nem, mert a kezelőfelület túl bonyolult lenne és hasonló körmönfont kifogások.)

A questekre térve, ezzel az erővel a 40 és 60 közötti különbséget is hívhatnánk elenyészőnek, holott nem az. De ez a változtatás kisebb súlyú az arénához képest, ebben egyetértek.

Az új questek viszont egyáltalán nem kezdőbarátak. Hogy lenne egy olyan quest kezdőbarát, aminél nem választhatod meg a class-t? Arányosnak arányosak a régi questekkel, ha a teljesítmény és nyeremény arányt nézzük, de hogy ez kezdőbarát lenne. Nem hinném.

A ranked nyeremény valóban jó ötlet, eddig zéró motivációt éreztem én is, hogy csináljak ott bármit. Ez sem kezdőbarát mondjuk, mert kezdőként kapsz egy golden commont, aztán jó napot, hiszen a rare lapért már 15 alá kell bemenni. Rank 5 az első érdemleges nyeremény, és az utolsó is, amiért megéri valamennyi időt befektetni. De még ez is csak havonta egyszer szolgáltat valamit.

A Blizzard pedig nem nagylelkűségből engedi, hogy ingyen játsszál a játékával, hanem, hogy akik fizetnek, ne magukkal kelljen játszaniuk 3 perces várakozási időkkel.

Az emberi hülyeség mondatommal nem megbántani akartam senkit. Csak nem értem, hogy akik képben vannak a változásokkal, hogy mondhatják, hogy ez a Blizzard nagylelkűségéből fakad. Nincs ebben semmi nagylelkűség. Átterelik a veteránokat az arénáról a ranglétrára, és többet fognak grindelni kevesebbért. Ennyiben lehet összefoglalni, hogy mi történt.

Ettől még nyilván játszható marad a játék ingyen is. Egy szóval nem mondtam, hogy nem. Nem akarom elvenni senkinek a játékmaciját, csak gondoltam leírom, hogy lehet kevésbé fanboy szemmel is nézni a dolgokat, annak ellenére, hogy én is játszom, és tervezek is a jövőben.
#22340
Nem mondom, hogy ha szeneslapáttal merném a húszezreseket a kandallóba, nem vennék boostereket pénzért, de jelen pillanatban nem tehetem meg. Ám még is teljesen jól el vagyok úgy, hogy nem költöttem eddig pénzt a játékra. Egyáltalán nem érzem a pénzlehúzás szagát. Kis szerencsével minden nap tudok nyitni egy boostert, két naponta aréna az biztos. Kezdőként, igen is örülök ezeknek a változtatásoknak. @icyshadow ebben a történetben nem az emberi hülyeség határtalan hanem a rosszindulat.

u.i.: kíméljük meg egymást "az egy doboz cigi ára", "hétvégén többet eliszol" okosságoktól. Majd én eldöntöm mi mennyit ér meg nekem a saját életemben. Jelen pillanatban egy cigiért bárki torkát elharapnám, mert tegnap iszonyat berúgtunk a haverokkal.
Shep
#22339
Azzal repülnek a matematikusok, de rendre lezuhannak vele, mert a differenciálegyenletet rosszul oldják meg és ezért a kezdősebességre hibás adatot kapnak 😊

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!

TBTPumpa
#22338
Az ittenieknek ez volt a jele az oviban.

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

#22337
Kicsit nem követtem az eseményeket, pontosan mi ez a helikopter? 😊
dave9004
#22336
jó hát akinek minden ingyen kell, annak minden rosszul esik ebben a kapitalista világban
TBTPumpa
#22335
Igen, mert ugye 3 győzelmenként +10 Gold is jár. Tiszta haszon! <#buck>

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

dave9004
#22334
yep, főleg mire kész, addigra 60 lesz az is
Mephike
#22333
Egyet értek veled. Az 50G-s küldinek én pl kifejezetten örülök.

Tinman
#22332
1. Az aréna így sokkal jobban szól majd a kezdőknek IS, nem csak a haladóknak, elvégre egy kezdőnek bármelyik pakkból eső lapok jól jönnek. Egy haladó meg nem esik kétségbe, mert elérsz 5-6 wint és annyi goldot kapsz, amiből lazán nyitsz magadnak egy TGT boostert. Tehát ez a változtatás igazságos.

2. A behozott 50G-os questekkel semmit gond nincs. 50G vagy 60G tök mindegy. 10G az semmi, 3 win, ráadásul ez is egy lehetőség a kezdőknek az egyszerű arany gyűjtésre.

3. A ranked chest szuper. Végre van értelme a rankednek, mert eddig azon kívül, hogy elmondhattad, hogy bementtél R10 alá vagy éppen R5 alá semmit nem értél el vele, ha csak nem lettél legend.

4. Miért ne lenne nagylelkű a Blizzard? Eddig egyetlen forintot nem költöttem a játékra, mégis lazán elvagyok, ez után még lazábban elleszek.

5. Semmiféle mocskos húzás nincs. Csak a játék színesítése és a kezdők életének némileg könnyebbé tétele.

Ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel. A személyiségem én vagyok. A viselkedésem meg attól függ, hogy te ki vagy.

dave9004
#22331
csak a brawlos
#22330
Az új questek csak Brawlban működnek?
Kaptam 1 pirestet, meg 1 huntert...

Borzalmas ebben a játékban az, hogy mindenki átvesz mindenkit?l mindent. A stat úgysem ér semmit, ha nem tudsz vele játszani. by: mausbattle

#22329
Ahogy valószínűleg már mindenki tudja, TGT-vel jön be, hogy az aréna véletlenszerűen ad Classic/GvG/TGT csomagot. Ez a változás nem véletlen, a Blizzard is látja, hogy arénával túl könnyű volt eddig free to play játszani. Persze lehet mondani, hogy ez jobb azoknak, akiknek még nincs teljes lapkészletük (nekem sincs, classicból commonok is hiányoznak), de hosszútávon, főleg a következő nagy kiegészítő után már 25% esélyed lesz értelmes lapokat kapni.

A vicc az, hogy nerfelték a questekből bejövő goldot is. (A behozott 50 goldos questek egyértelműen ezt eredményezik, hiszen eddig 40-est simán lecseréltél, hátha 60-ast kapsz, de az 50-et nem fogod.)

Aztán kiszúrták a szemünket ezzel a ranked chesttel, ami egyébként nem rossz, de egyrészt rank 5 nem kis munka egy átlag játékosnak, másrészt a fentiekből bőven megtérül nekik ennek a néhány golden lapnak kiszórása.

Az emberi hülyeség persze határtalan. Olvastam a hearthpwn-on topikokat, amikor kijöttek a hírek a ranked ládáról és mindenki el volt ragadtatva, hogy milyen nagylelkű a Blizzard.

Persze nyilván nekik sem a fán terem a pénz és bőven van üzemeltetési meg fejlesztési költség, de én akkor is mocskos húzásnak tartom az ilyen alapvető változtatásokat másfél évvel a kiadás után.
#22328
Ez biztos nem fog megtörténni, mert az pénzkiesés lenne. Most aki gyorsan akar TGT lapokat az lecraftolja vagy megveszi és ez a többivel is így van. Nem olyan könnyű kipörgetni arénával + szerencsével.
Ingman12
#22327
Én azzal már elégedett lennék, ha arénában megcsinálnák, hogy választhassunk milyen paklit kérünk. Kicsit álom kategória persze, de talán...

Shep
#22326
Milyen meglepő 😊

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!