Hearthstone

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#24078
mert az ellenfeleid mindig mégtöbbet költenek, így csak az marad neked h költs megint 😄

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Shiver
#24077
ez a válaszom:
favoring paying players doesn't mean instant win

A felhők felett mindig süt a nap

Banane15
#24076
Az amúgy miért van, hogy én már b@szott sokat költöttem HS-re, meg úgy kb. minden Blizz játékra, és még így is naponta szopatnak le topdickeléssel, vagy mert nincs low dropom? Ez milyen algoritmus lesz ? : D

Shiver
#24075
látom a szöveg értelmezés nem megy

A felhők felett mindig süt a nap

#24074
a "hibahatár" azért ennél bonyolultabb
egymintás T próba és ennél durvább dolgokat is rálehet engedni az adathalmazra
szóval már 1%os "csalás" is gyorsan kiderül

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24073
aha szóval mivel a dragon priest gyenge a secret pala ellen amiből annyi van cukorka az édességboltban akkor már csal a blizzard
rendben

de továbbra is, van HS tracker amiben lehet követni azt hogy milyen deck ellen mit sorsolt a játék, ha ténylegesen alá akarod támasztani a conteot legalább arra vedd a fáradtságot hogy normális statisztikát csinálsz hozzá
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.10.06. 15:28:43

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24072
Nem, inkább controlféle volt, játszottam már párszor ez ellen. Talán Sjow találta ki ha jól emlékszem? De tudta kezelni az biztos, mert összesen kb. 100 sebzést kellett kiosztani neki. 30 hp + legalább 70 armor mindennel együtt, + egyszer healbotozott. 1 körrel fatigue előtt lett vége, szerencsére tudtam, hogy 2 brawlt használ és azt ki kell húznom belőle minél előbb 😊
Shiver
#24071
azért ne mond már hogy a VW-t kevesebben ellenőrzik mint a blizzardot 😄 azért a community-t ne akard összehasonlítani megannyi HIVATALOS szervvel, akik kód szinten látják a dolgokat mégis sikerült kijátszaniuk a VW őket (vagy lefizetniük). a blizzard esetében ezt a büdös életben nem fogja senki bebizonyítani mert nem látja a server oldali kódot és ezt csak ott lehetne látni, client oldalról csak azt tudod észrevenni/érezni amit én
VW bevállalta nagyot bukott (és azért a VW picivel nagyobb cég mint a blizzard tehát magasabbról lehet esni), blizzard mint már mondtam, már bukott egyszer, lásd lentebb a cikket amit linkeltem
plussz azt hogy a mai software cégek mennyire nézik a user feedbackjeit, erre mindenki tudja a választ

nem drop rate-ről beszélek, gameplayről, két külön dolog, kártyát tudsz craftolni, win-t nem

miért lenne nekik jó? gazdaságtan/marketing? ha valaki költ a játékra és nem pozitív visszajelzést kap az nem fog többet költeni

nem könnyű ilyen algoritmust írni? 😄 a blizzardnak? egy software cégnek? 1 perc alatt vázoltam neked egy lehetőséget a 24063-ba, ha ezt én kitaláltam akkor akik erre szakosodtak hidd el durvábbat is ki tudnak találni

mondom én írtam azt a postot és igen, pont dragon priest és lám lám baszik adni megfelelő lapokat, "véletlen" mindig a nem odavágó lapokat adja

tudod jól hogy egy ilyen statisztikát nehéz létrehozni mert nem tudod befolyásolni azt hogy kit dob ellenfélnek, egyébként legtöbb ellenfél uccsó 2 hónapban secret pala, ami ellen nem tudok mit tenni

A felhők felett mindig süt a nap

#24070
Ha a hibahatáron belül esik, akkor lazán meg merik csinálni. Nemhogy a Blizz, bárki. Az én tippem kb. 3% + droprate. De ha valaki bebizonyítaná, hogy tévedek, akkor se lenne semmi gond és belátnám, de ezt még simán el tudom képzelni.
#24069
taunt wari volt? fck Dave-vel múltkor facen épp egy deathlordos verzión agyaltunk 😄

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24068
Arról nem is beszélve (de nem fényezni akarom magam), hogy 10 éve én is részese voltam mint kóder káder egy magyar fejlesztésű, de német piacra szánt mmo project-nek, és már az első fázisban olyan instrukciókkal, meg utasításokkal láttak el minket, hogy csak néztünk. Nem került piacra.
#24067
Na, most vertem el egy 2 brawlos, justicaros 2 deathlordos warriort shamannal rank10-en. Hát ez a hét meccse volt, golden warriorja volt, nyilván rohadt jól is játszott, szerintem mindketten megizzadtunk 😊 Ezt kéne minden meccsen érezni.
#24066
ezzel a logikával az a gond, hogy nem működik egy csomó decktípus esetén
pl rugó vagy handlock amik nem konvencionálisan játszanak alapvetően

de ott a patron is, ami örül ha van fwa de ha nincs akkor sem esik kétségbe


amúgy redditen 1,5-2 éve erről is volt kimutatás hogy milyen eséllyel jönnek a lapok
és az is "hibahatáron" belül maradt
Utoljára szerkesztette: Negritis, 2015.10.06. 15:14:36

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24065
12, de lassan már 13 év mmo és egyéb online játékok tapasztalataiból, amikben olyan, az üzemeltető részéről elkövetett csalások (akkor még) totális wipe-okba torkolló drámákat éltem meg, hogy azt lehetne reggelig elemezni. Csak éppen semmi értelme nem lenne. Bármit megtehet, és meg is tesz egy ilyen cég, hogy maximálisan ki tudja a felhasználókból sajtolni a profitot. Ez nem összeesküvés elmélet, nem agyrém: tény.
#24064
az a különbség hogy a VW esetében a cég "saját" rendszere ellenőriz

míg bármilyen online játék esetén a "community" elég komlyan "monitorozza" a dolgokat
és pont ezért tartom hogy nem meri bevállalni a blizz, mert elég durván esne a renoméja mind a HS-ben mind a feltörekvő mobájában
és érződik hogy a jövőben ebbe az irányba szeretnének menni mert a WoW lassan kifullad

valamint ez a vita itt már párszor lement amúgy
az (szinte biztos, statisztikák alapján) hogy a gold pakli droprate nem rosszabb mint a $ droprate

a másik amit mondotok hogy aki full f2p annak "direkt" manipulálják a sorsolását
tekintve hogy alapvetően kevés olyan ember van aki egy fillért sem költött a játékra miért lenne nekik jó?
ahogy a másik hogy manipulálják azt hogy melyik deck milyen ellenfelet kap

nem könnyű azért olyan algoritmust írni ami figyeli azt hogy hogyan tud nonstop szivatni

valamint a likkelt fórum postban vicces hogy dragonpriest ellen az aggrot hozza fel mint direkt szivatás
mikor az ellen azért a DP nem gyenge


de továbbra is én a "hiszem ha látom" dolog mögött állok, ha mutatsz olyan 300 meccses statisztikát ahol 50 meccs handlockkal és ebből 40 druid
ugyanazon a rankon 50 meccs dragon priest és ebből 40 hunter
...., szal nagyrészt a countert kapja a deck azonos rankon(!!!) akkor elkezdek kételkedni de addig
maradok szkeptikus

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Shiver
#24063
nem tudom, hol olvastad tőlem hogy a F2P játékosoknak nem lehet szerencséje.
de elmondom hogy gondolom, amit gondolok.

nem fizetős játékos:
tegyük fel kezdő 1-2 manás lapokra van X % esélyed hogy megkapjad az elején, lejön az osztás és az adott százalék alapján megkapod a lapjaid ahogy azt az RNGnek valóban el kell dönteni

fizetős játékos:
1-2 manás lapokra van szintén ugyanannyi X % esélyes de itt módosul az esély (csak a képzelet szab határt milyen százalékkal kerül latba) és az X %-hoz kapsz egy szorzót, mondjuk 1.5, ezek után a kezdő lapokat X+/*1.5% eséllyel kapod meg
ezt persze simán lehet tweekelni, mondjuk aki havonta 5 eurónál többet költ az 2%, aki 10 eurónál többet az 3% plusz szorzót kap, de itt tényleg már csak a képzelet szab határt hogy mit alkalmaznak
én így gondolom
Utoljára szerkesztette: Shiver, 2015.10.06. 15:12:23

A felhők felett mindig süt a nap

#24062
Igen. A múlt héten volt egy nap amikor 36(!) meccs alatt az elavult face hunterrel egyszer kaptam ki, majd egy másikat feladtam, mert úgy gondoltam időhúzás, vagy nem is sikerül megfordítani. Persze másnap se kezdéshez, se cseréhez nem kaptam olyan lapokat, amivel játékba szállhattam volna. Ezek a "véletlenek" gyakran fordulnak, és forognak meg/elő. Tényeket közlök.
Shiver
#24061
akkor vagy troll ha eleve úgy állsz a dolgokhoz, hogy az nem lehetséges, márpedig ezt tetted
idézlek "így meg mondhat bárki bármit
én továbbra is úgy gondolom hogy "nem meri" bejátszani ezt a blizz, főleg hogy redditen elég komolyan nézik a gold/$-ból vásárolt deckeket"

ha azt írtad volna, hogy akár lehet akkor nem mondom hogy troll vagy. nem megerősítésre vágyom elhiheted, csak a zsigerből tagadást/elutasítást mert valami nagy cég sose tehet rosszat azt nem szeretem.

legjobb mostani példa VW hogy mit megtehet egy nagy cég

A felhők felett mindig süt a nap

#24060
Azt nem nagyon magyaráztad meg, hogy a free to play játékosok 99%-ának miért van ugyanúgy szerencséje, mint a fizetősöknek.
Illetve az az 1% is csak a megérzéseire hivatkozik, és az érvelésük finoman szólva logikától mentes.

#24059
aha, tehát ha nem értek egyet a féligazságokkal megtámogatott összeesküvéselméletekkel akkor troll vagyok
köszönöm

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24058
Nem fizettem a játékért soha. Három hónapja sem játszok. Összefarmoltam 60 paklira valót a GT kiegészítőhöz. Nem akartam venni, mert ismerőseim közül jó néhányan már megjárták, fizetés ellenére, rossz lapokkal. De ugye az mmo-k terén van olyan tapasztalatom, hogy ha valakit "szeret" a szerver, annak akár "szerencséje" is lehet. Nos, kinyitottam a 60 paklit, és semmi nem volt benne, csak szemét. Annyit értem el, hogy összeraktam pár aggro paklit a bezúzásukkal, és azzal lehet haladni. Ezután nyilván nem fizetek. Ha lett volna érték tartalma a nyitásnak (szerencsére nem volt), akkor vettem volna a gvg paklikból valós pénzért. Irodában ücsörgéshez jó. Vagy munkakerüléshez, amikor nincs főnök a közelben. Több rációt már nem is akarok társítani ezekkel kapcsolatban.
Shiver
#24057
topdeck – Azokat a szituációkat hívjuk így, amikor az éppen akkor felhúzott lap tökéletesen megoldja a helyzetet. Tehát “pont ez kellett”.

és amikor ez körről körre többször előfordul az ellenfél javára, az igen érdekes

de lelövöm a trollpoént amiket nem használhatsz
- bad player vagy
- rossz a decked
- unlucky
Utoljára szerkesztette: Shiver, 2015.10.06. 14:55:56

A felhők felett mindig süt a nap

Shiver
#24056
nagyon ügyesen fordítasz, ajánlom csatlakozz a blizzard trollokhoz

A felhők felett mindig süt a nap

Shiver
#24055
a postot én írtam egyébként, lehet kövezni ahogy azt az ottani trollok teszik

A felhők felett mindig süt a nap

Shiver
#24054

A felhők felett mindig süt a nap

Shiver
#24053
auction house + drop rate

A felhők felett mindig süt a nap

#24052
mer ott mi volt? nekem nem rémlik az error33on kívül semmi

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Shiver
#24051
diablonál már eljátszották magukat

A felhők felett mindig süt a nap

#24050
amúgy ez a topdeck-kelés is vicces 😄 mondjuk kfogy a lapod és 4-5 kört vársz a fireballra
ha 5.re behúzod akkor mocskos máket topdecker leszel 😄
az h 4x nem jött be és emiatt kb 80-90% esélyed volt rá az kit érdekel 😄

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24049
Nem kábszi lesz barátom, hanem vagy 20 óra munka. Ja, 100 damage volt 40 aranyért. Hattól már itt voltam az irodában. Ha jól nézem az meg már bőven fél egy után volt.
Zickler
#24048
Fordítom:
"last couple of month" = Tegnap délután óta
"blizzard cheating in hearthstone" = Utálom ezt játékot, de valmiért mégis képtelen vagyok másikat keresni, szóval inkább szidok mindent és mindenkit
"70% of the enemies have accidentally topdecks in situations" = Volt 4 ellenfelem aki topdeckelt, igaz én időközben ugyanúgy topdeckeltem, de az nem számít.
Utoljára szerkesztette: Zickler, 2015.10.06. 14:08:55

Battletag: Muhee#2716

#24047
jót mosolyogtam rajta 😄

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

#24046
szép, csak az a gond hogy valamiért se a decklistet nem látom
se a "statisztikát" amire hivatkozik

így meg mondhat bárki bármit
én továbbra is úgy gondolom hogy "nem meri" bejátszani ezt a blizz, főleg hogy redditen elég komolyan nézik a gold/$-ból vásárolt deckeket

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Shiver
#24045
kíváncsiságból kérdem : ultimaulti és renegade ti fizettek (tetek) a játékért valaha? és ha igen mit mikor mennyit milyen rendszerességgel?

A felhők felett mindig süt a nap

Shiver
#24044

A felhők felett mindig süt a nap

#24043
Belező is olyan 6 db használható 2-es dropot mond egészségesnek.
Az, hogy a 4. kör a legfontosabb, nem minden esetben van így.
Sáminál pl a 3. kör, rugónál 2-3. De deckje válogatja.
Ha nincs AOE a deckben, akkor már 2. körnél el tudod veszteni a meccset, ha rossz volt a húzásod.

Borzalmas ebben a játékban az, hogy mindenki átvesz mindenkit?l mindent. A stat úgysem ér semmit, ha nem tudsz vele játszani. by: mausbattle

Zickler
#24042
Csak a win-loset nézi.

Battletag: Muhee#2716

#24041
ja meg még egy kíváncsiság, szintén aréna: csak a win-lose arányt nézi, vagy a pakli értékét is?

lehet csak beképzelem, de sokkal nehezebbek úgy a csaták, (kemény játékosok, szintén jó paklikkal) ha van 1-2 epic, legendary, mint ha common Joe lennék.

Ahhoz, hogy összehúzódj, El?bb ki kell tágulnod, Ahhoz, hogy elgyöngülhess, El?bb meg kell er?södnöd, Ahhoz, hogy összeomolj, El?bb fel kell épülnöd,

#24040
hmm, szinte sosincs egy dropom, max 1-2, akkor ha jön zombi, a furán rajzolt 2/1-es kalóz (rouge), vagy a kis robot, ami ad alkatrészt.

Ahhoz, hogy összehúzódj, El?bb ki kell tágulnod, Ahhoz, hogy elgyöngülhess, El?bb meg kell er?södnöd, Ahhoz, hogy összeomolj, El?bb fel kell épülnöd,

Zickler
#24039
Nem tudom hogy mennyi 1-s dropod van általában, de azok talán többet számítanak mint a 2-sek. Ha van 6-7 db 1-es, 2-es dropod akkor jó vagy. Inkább az a fontos hogy az első 4 körben, 1-es, 2-es, 3-as, 4-es dropot tudjál kirakni. A jó curve mindennél fontosabb.

Battletag: Muhee#2716

#24038
tényleg srácok, kérdés, aréna:

nem tudom eldönteni, hogy csak szar végén vagyok az RNG-nek, vagy rosszul pick-kelek decket, mennyi 2-3 drop kell? mert hiába teszi ki a paklim felét az 1-3 drop, túl sokszor esik meg, hogy harmadik, negyedik körben tudok először megmozdulni, ami ugye sokszor már késő.

van erre valahol, valami? jól tudom, hogy a 4-5 drop a legfontosabb része egy aréna paklinak?

kezdem feltornázni az arányomat, de jó lenne már stabilan 5-6os átlag, ehhez meg ugye kell a tudás 😊

Ahhoz, hogy összehúzódj, El?bb ki kell tágulnod, Ahhoz, hogy elgyöngülhess, El?bb meg kell er?södnöd, Ahhoz, hogy összeomolj, El?bb fel kell épülnöd,

#24037
ilyenkor sajnálom h nincs "nématíás"

The Stronger you become the Weaker you really are! "egy aggro warrior amúgy kinéz, tojás-grim rá a ww-fegyó :D meg inner fire " Switch friend code: SW-4792-5729-8873

Zickler
#24036
Már meg sem kérdezem hogy hogyan osztasz ki 3 kör alatt 300 DMG-et.
Most mondhatod hogy lent van 3 dmg 100 attackos minionod, de azokat nem egy körben fogod kinyomni...

Battletag: Muhee#2716

DarkHorSe
#24035
ölelést fogadsz?

Swedish people are albino monkeys

dave9004
#24034
300 winre ad egyszer 100g-t de ez achi
100 dmg re ad 40g-t ilyen daily quest van. Ez most fixen kábszi lesz
#24033
Ez mi? <#vigyor>
#24032
Igazi rosszfiú vagy, már-már szórakoztató az előadásod.

#24031
Egy 40-est akkor sem látnék 100-as nak. 😊 Arról nem is beszélve, hogy a klipben cola van, ami stimuláns. 2-3 csík után lehet csak igazán jókat sakkozni, meg filozofálni. 😉
#24030
Direkt nyomom prosztóba, mert ez a féreg cég nem érdemli a lírai megközelítés leghalványabb árnyát sem. Ezek közönséges tetvek, élősködő patkányok. Az elmúlt 1 órában nem ad le hármas, négyesnél kisebb lapot, kivéve ha spell, a palához való küldetéshez. Ha cseréle, sem. Le is szophatnám magam, akkor sem. Már megcsináltam egy questet ma, beállítják, hogy szívasson. Én is programozó vagyok, nem nagy ügy. Nehogy már ingyen gyűjtögess. Tulajdonképpen le is szarhatnám, az elavult face hunterrel úgy is tudok győzni, farmolni épp eleget. Csak ez a mocskos mentalitásuk bőszít. Ezek férgek!
#24029
Kicsit sok volt a
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
.