318
  • ManoNegra
    #118
    Kb. a dédszüleimig. Nekem is vannak németek felmenőim közt, akkor most mi van? Nem vagyok magyar?
  • teddybear
    #117
    Jobb, ha tudod, hogy a mostani "eredeti rovásjeleket" 2008-ban fogadták el a gödöllői konferencián.
    Semmi köze például a nagyszentmiklósi kincsen található rovásíráshoz.
  • Zero 7th
    #116
    A farkára rótták, bicskával. De mivel egy lónak négy lába van, negyven rovátkát.
  • teddybear
    #115
    Csakhogy sem neked, de még nekem se sok közöm van az eredeti magyar népcsoporthoz. Én körülbelül 400 évre tudom visszavezetni a leszármazásomat, és a származási falum árpád kori, de a fene se tudja, hogy honnan származnak a régebbi őseim.

    Te meddig tudod visszavezetni a leszármazásod?

    Ami azt illeti, az egyik nagypofájú szittya ismerősömről nemrég derült ki, hogy harmadik generációs sváb. A nagyapja osztrák születésű és az I. VH. előtt települt le Magyarországon.
  • Tau Tang Wou
    #114
    "A rovást inkább csak varázsjelnek, meg jószágelszámolásnak használták. "

    Pl. ?

    Mondjuk, ha valaki 10 lóval tartozott egy másik embernek, akkor azt milyen jelekkel jelölték és hol?
  • ManoNegra
    #113
    Most ez mi? Arról volt szó, hogy régészeti leletek alapján pontosan lehet tudni, hogy honnan jöttünk.
  • teddybear
    #112
    Az akkori rovásírásnak csak a neve azonos(pontosabban a besorolása) azzal, amit a mostani "szittyák" próbálnak eladni. Kb. annyi köze van hozzájuk, mint a viking rúnáknak.


    Gyakorlatilag nem jegyeztünk fel semmit. A rovást inkább csak varázsjelnek, meg jószágelszámolásnak használták.
  • Tau Tang Wou
    #111
  • teddybear
    #110
    Kezdjük mondjuk az alapokkal.

    A magyarok bejövetele előtt már éltek itt kisebb-nagyobb csoportokban gepidák, avarok, illírek, a déli részeken mediterrán eredetű népcsoportok, sőt még zsidók(részben szíriai eredetű, volt római népcsoport) is.

    Ugye, a színmagyar hét törzsön kívül hont foglalt a három kabar törzs is. Szóval ez már eleve keveredést jelent, mert hogy ezek honnan jöttek, azt nem firtatjátok.


    Utána letelepedtek a besenyők, jászok, nyugatról betelepített germán, frank népcsoportok, mindenhonnan származó egyéb csoportok.

    Aztán jött ugye a tatárjárás. Elpusztult az ország népességének 35-60%-a, akiknek pótlására VI. Béla letelepítette a kunokat, és újabb tömeges betelepítéseket végzett, főleg nyugatról és délről.
    A Horvát Királyság is csatlakozott a Magyar Királysághoz, újabb nagy tömegű, más eredetű népséggel.
    Az Anjou királyok további telepeseket hívtak be nyugatról és délről. Mátyás is sok külföldinek adott otthont, cserébe a tudásukért.

    Aztán jött a török. Ekkor jelentek meg a cigányok is, menekülve előlük. A népesség egy része itt maradt, más része tovább ment nyugatra. Az ország középső része gyakorlatilag kipusztult, és a többi is nagyon megszenvedte. Kb. harmada-fele elpusztult az eredeti népességnek.
    Miután eltakarodtak, megint nagyarányú betelepítéseket végeztek. Mária-Terézia és II. József rengeteg kényszer-deportáltat telepített le a kiürült országrészben. Sok szerb is idemenekült.
    Aztán jött az erőszakos elmagyarosítás, illetve az osztrák uralkodok elnémetesítési kísérletei.

    Na beleuntam. Vedd elő a törikönyvet, de ne a "nemzeti változatot" és nézz utána!
  • Zero 7th
    #109
    Kaptál rá választ, ha nem érted, akkor lásd idézett mondat.
  • Tau Tang Wou
    #108
    "Mivel a kereszténység felvételéig nem volt írásbeliségünk..."

    Ejha...
    Utána találtuk fel a rovásírást?
  • Tau Tang Wou
    #107
    Máskor valami értelmesebbet visszavágást, ha kérhetem.
  • ManoNegra
    #106
    Akkor halljuk az igaz őstörténetünket!
  • Tau Tang Wou
    #105
    Ha rajtad múlik - és ezt hozzászólásaid híven bizonyítják - biztos nem fogunk tudományos vitát folytatni, mert te ebben nem vagy érdekelt sovány műveltséged okán.
  • Tau Tang Wou
    #104
    "Egyetlen dolgot tudsz elérni azzal, hogy nem tanulsz, de pofázol, az az, hogy nagy nyilvánosság előtt hülyét csinálsz magadból. "



    Mondod te, aki azt se tudja mi a gravitáció meg a súlytalanság állapota között a különbség.

    Nálad nagyobb hülyét már régen csinált itt bárki is magából.
  • teddybear
    #103
    Leginkább az a baj velük, hogy részben szóbeszédet, illetve a krónikát lejegyző személy ízlésének megfelelő történeteket tartalmaznak. Meg persze a megrendelő céljainak is meg kell felelniük.

    Mivel a kereszténység felvételéig nem volt írásbeliségünk, a legendáink szavahihetősége meg bizonytalan, ezeknek a krónikáknak is csak az a jelentőségük, hogy megmondják, akkoriban mit hittek az előtörténetünkről az írás elkövetői. Vagy éppen mit akartak hallani.
  • ManoNegra
    #102
    Mondjuk szívesen olvasnám a hanti manysi rokonok krónikáit is.
  • Tau Tang Wou
    #101
    "Viszont ennyi idő, és ennyi keveredés után már nem nagyon lehet genetikai azonosságot kimutatni a finnek és közöttünk. "

    Ha együtt éltünk volna, akkor lehetne.
  • wraithLord
    #100
    Nem. Ez a te, és a hozzád hasonlók gondolkodásmódjának karikatúrája akar lenni. De látom, tetszik a görbetükör. Örülök, hogy örülsz. :)
  • Tau Tang Wou
    #99
    Semmilyen egyesületnek nem vagyok a tagja, se kapcsolatot nem tartok ID-s alakulatokkal.
  • teddybear
    #98
    Tudod, engem egyszerűen nem érdekel, hogy milyen zagyvaságokat hordasz össze. Tőlem égetheted magadat napi 24 órában.
    A máglyát meg inkább te hordanád össze, mert te vagy a mániákus. Én sajnálnám rád a fát, és a fáradságot.
  • ManoNegra
    #97
    Számodra a Képes Krónika, Anonymus vagy Kézai Simon Gesta Hungaroruma, vagy a Tarihi Üngürüsz szittya hülyeség?
  • Tau Tang Wou
    #96
    " és Paprikajancsi fosta bele az életet"

    Az evós intelligencia elő-előbuggyan...
  • Zero 7th
    #95
    Az evolúció ellenőrizhető tény, csak venni kell a fáradtságot, és ellenőrizni kell, ha kételkedik benne az ember. Viszont sajnos az a helyzet, hogy tanulni helyetted nem tudunk.

    Innentől kezdve viszont az a helyzet, hogy akármit is vergődsz itt, a tényen nem változtat. Tökmindegy, hogy te mit gondolsz róla. Ha fejre állsz is, attól még iskolákban tanítani fogják, folyni fognak a témában a kutatások továbbra is, az eredményeit sajnos te élvezed és élvezni fogod a jövőben, és szerencsére ezekre a dolgokra nulla befolyással vagy.

    Egyetlen dolgot tudsz elérni azzal, hogy nem tanulsz, de pofázol, az az, hogy nagy nyilvánosság előtt hülyét csinálsz magadból.
  • wraithLord
    #94
    Megint a "Hány éves a kapitány? Mert az ásó a pincében van." történetet játsszuk, illetve játszod. (Nem mintha meglepődtem volna - a szerk. )

    Amúgy ne nekem mutogass, én tudom hogy működnek ezek a dolgok... :)
  • Tau Tang Wou
    #93
    Nekem úgy tűnik, nagyon fogcsikorgatós az a röhögés.
  • Tau Tang Wou
    #92
    "Ha ezzel a nickkel kitiltod..."

    Látom már sokat játszottál a gondolattal, hogy de szép is lenne, ha innen kitiltanátok.

    Mint mondtam, nem a középkorban vagyunk. Szerencsére.
    Már rég máglyára vetettetek volna a vallásotok védelmében.
  • Tau Tang Wou
    #91
    "Tudom, hogy az ID-sok, mintha valami vallás lenne, támadják az evolúciót."

    Szerintem meg az evó a vallás.
    Arra a dogmára épül, hogy evolúció útján fejlődtek ki a fajok a Földön.
    Ez megkérdőjelezhetetlen alapvetés.
    Minden jelenséget ezzel a hittel összhangban lehet csak magyarázni.
    Aki ezt nem tartja be, az eretnek, hülye, troll, stb.
    Ha a középkorban lennénk már rég megégettetek volna, ti evőhívők.
  • teddybear
    #90
    A nyelvrokonság leszármazási rokonságot is jelent. Viszont ennyi idő, és ennyi keveredés után már nem nagyon lehet genetikai azonosságot kimutatni a finnek és közöttünk.
    Hányszor telepedtek be közénk a honfoglalás után más népcsoportok? Kunok, besenyők, jászok, svábok, szerbek, stb.

    Nem kéne minden szittya hülyeséget elhinni. Attól, hogy két nép hasonló életmódot folytat, még teljesen más az előtörténete.
  • Tau Tang Wou
    #89
    "Látsz egy léckerítést (ember). Nem tudod, hogy jött létre. Egyszer csak összefutsz egy rakás léccel, szöggel (egysejtűek). Elkezdesz gyanakodni. Majd összetalálkozol egy fickóval, akinek egy kalapács van a kezébe..."

    Ez a hasonlatod több sebből vérzik.
    Az emberi DNS még az evós tudósok szerint sem egysejtűek DNS-ének összerakódásából jött létre.

    Én úgy módosítanám a hasonlatodat, hogy látsz egy katedrálist, körülötte egy léckerítéssel, majd látsz egy embert, aki egy lécet szögez fel a kerítésre.
    Na most te ennyiből rögtön azt feltételezed, hogy az az ember építette az egész katedrálist.

    "Egyébként a szervezet tervrajza nem a DNS-ben "tárolódik"..."



    [URL=http://www.origo.hu/tudomany/20111014-egyedfeklodes-embrio-testfelepites-felfedeztek-az-allatok-kialakitasaert-felelos-dnsorat.html]
    "Az embrió kialakulása egy svájci óra pontosságával zajlik: az új szervezet felülről lefelé bővül, másfél óránként egy-egy újabb réteggel. Több évtizedes kutatás után felfedezték azt az ősi, a férgektől az emberekig közös mechanizmust, amely egy régimódi lyukkártyához hasonló módon vezényli le a körülbelül két napig tartó rendkívül összetett folyamatot, egy új élőlény kialakulásának csodáját."[/URL]

    Érdekes dolgok ezek....
  • ManoNegra
    #88
    Tényleg pontosan tudjuk? Bár ez itt off, de áruld már el légyszíves. Az már tényleg bebizonyosodott, hogy a finnugor kizárólag nyelvrokonság!
  • teddybear
    #87
    Nyilvánosan is fel szokták. Az ilyen "elméletek" támogatói rendszeresen támadják a normális tudósokat, hogy "összeesküvések miatt" nem hajlandók magukévá tenni, és szajkózni. Közben pedig semmilyen tudományos jellegű bizonyítást nem áll ki az elmélet.

    Nem csak ezért állnak ki, de példának ott van az a sok marhaság, amit az "igaz magyarok" szoktak összehordani. Tudod, például, a magyarok a sumeroktól származnak le, illetve a hunok testvéreink, semmi közünk a finn-ugorokhoz.
    Közben pontosan tudjuk, régészeti feltárások alapján, hogy honnan vándoroltunk ide.
    Ráadásul alig élnek már itt a bevándorolt magyaroktól származók. A sok háború, a rengeteg betelepült régen tett erről.
  • Irasidus
    #86
    Nem. Van az ÉRTEM nevű egyesületük is. Volt szerencsém hozzájuk, be akartak perelni...).
  • Molnibalage
    #85
    Számomra megdöbbentő, hogy hozzá hasonló idióták dolgoznak és megélnek valamiből. Vajon csak neten arctalanul vállalják fel balfasz elméleteiket..?
  • fszrtkvltzttni
    #84
    Erre pedig az a válasz, hogy a kifejlődéshez szükséges várható időt még nagyságrendileg se lehet megadni a területen dolgozó tudós túlnyomó többsége szerint. Éppen ezért ez a fajta cáfolat teljesen megalapozatlan.
    Ezeket a köröket már nagyon sokan lefutották.
  • fszrtkvltzttni
    #83
    De tudom, erre az a válasz, hogy az nem ember, és egy ember nagyságrendekkel bonyolultabb, és ott már nem működhet a dolog, mert oda valami hihetetlenül nagy idő kellene, ezt egy tudós ki is számolta, bla bla bla...
  • fszrtkvltzttni
    #82
    A genetikus algoritmusok, melyek ugyanúgy véletlen hibákat hibára halmoznak, majd keverik és szelektálják az eredmény újra és újra, és végül pl. felismerik az arcodat, azok is mind kamuk ugye?
  • Zero 7th
    #81
    Én csak azt nem értem, hogy mi a célja ezzel a vergődéssel. Mert meggyőzni soha senkit nem fog, érvek hiányában. Innentől kezdve mit akar? Mi ennek a szánalmas faszkodásnak az értelme?
  • wraithLord
    #80
    "Leszarom, ha az ID-ban hiszel, nincs is rá ellenérv, ezt aláírom!"

    Dehogy nincs. Pl. hogy semmilyen alapja nincs. Maximum annyi, hogy az ember ki tud találni ilyeneket. De a tudomány olyan "hipotézisekkel" (magyarul hülyeségekkel) nem foglalkozik, amit cáfolni nem lehet. Tehát a tudomány szempontjából az ilyesmi vagy van, vagy nincs, de fogáspontja nincsen, mivel nincs benne realitás, nincs reális alapja, amihez hozzá lehetne nyúlni.

    Kb. ugyanannyi esélye van az intelligens tervezettségnek, mint hogy a TV Maci gurgulázta ki az univerzumot, és Paprikajancsi fosta bele az életet, de csak azért, mert összetévesztette a WC-csészét a mosdóval, mert nem lát jól. Ebből kifolyólag minden élőlény bűnös, mert a WC-csészében lenne a helye, viszont ehelyett a mosdóban landolt a látássérült Paprikajancsi miatt.
    És ezt nem viccnek szántam, ezt komolyan mondtam. (+máris kész egy vallás alapja is.) Mert esélye az minden ilyen hülyeségnek van, csak nagyon kicsi. Az igazolt tényekkel szemben (ebben az esetben ez az evolúció) viszont semmi esélye, felesleges, és káros.
  • teddybear
    #79
    Én inkább csak sajnálom. Nem lehet könnyű állandóan a szél ellen pisilni....