1178

A History Channel saját gyártású sorozata
  • Piszkos  Fred
    #321
    Hihetetlen, milyen jó karaktereket visznek a vászonra.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A mai rész utolsó harmada iszonyatosan erőteljes volt, én komolyan meglepődtem párszor :D Kíváncsi vagyok, Horik mit szól a dologhoz.
  • RatBaG #320
    jujj
    https://www.facebook.com/photo.php?v=506491966122349
  • Piszkos  Fred
    #319
    Na igen, bármilyen más szabotázsakcióval ki lehetett volna csalogatni onnan.
  • Carmang
    #318
    Hadd szokja a gyerek

    Amit nem értettem ebben a részben, miért a téli készlet felgyújtós módszerrel akarták elűzni Borg-ot. Ha visszafoglalják Kattega-t (mint ahogy meg is tették), akkor az a készlet onnantól már nekik hiányzik, nem Borg-nak.
  • RatBaG #317
    fater jó kis feladatot adott björnnek...
  • MaRee
    #316
    A jarl-earl elszólásokról nem is beszélve
  • RatBaG #315
    https://www.facebook.com/photo.php?v=504525692985643
  • sempronius18
    #314
    Na ja és kösz, mert eddig nem is tudtam, hogy miért nevezték lodbrok-nak.
  • Carmang
    #313
    Tényleg óriási melléfogás a HC részéről...
    Arról nem is beszélve, hogy a Saga szerint Ragnar még nem is Lodbrok ilyenkor, mert Lagerta majd csak később csinál neki lodbrok-ot (prémes nadrágot).
  • sempronius18
    #312
    elnevezhetnék helyesen bocs......
  • sempronius18
    #311
    Basszus, ha már a History Chanelen fut a sorozat elnevezhetnék helyes Björn Lothbrok helyet Björn Ragnarsonnak is ahogy az a Vikingeknél szokás volt.
    A Cogname nem öröklődött.
  • RatBaG #310
    https://www.facebook.com/photo.php?v=504382502999962
  • MaRee
    #309
  • RatBaG #308
    https://www.facebook.com/photo.php?v=503489726422573
  • sempronius18
    #307
    Szerintem valahol akarta ő, hogy megtalálják és valahol bűnhődni is akart.
    Látszott rajta, hogy nehezére esik az egykori honfitársainak a kifosztása és lemészárlása úgy, hogy még ő is részt vesz benne.
  • Carmang
    #306
    Szerintem itt Aethelstan volt a hülye, és ész nélkül rohant a semmibe.
    Aztán mégis jól megtalálták az angolok.
  • Piszkos  Fred
    #305
    Szerintem csak Horik "nem a legélesebb szerszám a fészerben", hogy angolosan mondjam.
  • RatBaG #304
    lehet a vikingek nem gondolkodtak ilyen "taktikusan", de ha nekem egyetlen tolmácsom lenne a csapatban (ugyebár tárgyalni készülök), nem nagyon engedném ki csak úgy vadászni, mikor bármelyik bokorban ellenség lehet... pff
  • MaRee
    #303
    p.i.m.p :D
  • RatBaG #302
  • MaRee
    #301
    Aethelstan
  • MaRee
    #300
    Jó kis family reuinon :D Kíváncsi leszek egyébként Ragnar szövetkezni fog e Eckberttel, vagy hogy mire jutnak.
  • RatBaG #299
    https://www.facebook.com/photo.php?v=500762626695283

    https://www.facebook.com/photo.php?v=499646130140266
  • sempronius18
    #298
    A legjobb pajtija Floki se viselkedik sokkal különösebben, mint Horik....

    A harcosok kérdése egy ötlet volt amire spekulálhatott Borg.
  • Carmang
    #297
    Miért hagynák el a harcosok Ranganrt? Hova mennének egyáltalán?


    Én egyébként arra vagyok kíváncsi, Rangar mikor elégeli meg Horik király viselkedését, és csapja jól fejbe.
  • sempronius18
    #296
    Jah meg elhurcolnak minden földi jót Ragnar földjéről, amivel nem kicsit meggyengítik, számíthat arra is szerintem hogy jó pár harcos elhagyja majd Ragnart ha megtudják, hogy még ők Angliában vannak addig Borgék kifosztották a családot elhurcolták megerőszakolták az asszonyt.

    Szerintem itt lesz majd szerepe Lagertháéknak, hogy valahogy megszerzik a kontrolt a férj törzse felett és viszik Borg ellen segítve Ragnarnak, de ez csak tipp remélem nem érzitek spoilernek.
  • MaRee
    #295
    Kitudja, lehet arra számít hogy erősen megfogyatkozva térnek vissza, és ugye Borgnak kő vára van, azt azért nehezebb be raidelni 50 emberrel mint a falak nélküli falvakat.
  • Piszkos  Fred
    #294
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amúgy nem tudom, hogy Borg hogy képzelte ezt az egészet. Feltételezi, hogy amikor Horik és Ragnar hazajön, nem fogják az őskorba repíteni a retkes tanyáit? De komolyan, betámadja Ragnar 50 öregemberét (mivel gondolom Horiktól fél), akik még így is a haderejének az egyharmadát kikészítik, bele sem hondolva abba, hogy miután hazaérnek a raidről, ugyanaz fog lejátszódni, mint Horik és Siggy közt, csak itt Borg képviseli majd a gyengébbik nemet.
  • Piszkos  Fred
    #293
    Szerintem a lindisfarne-i támadás miatt hozták vagy 50 évvel előbbre a sztorit.
  • PetruZ
    #292
    Akárhogy is nézem, az évszámok nem stimmelnek a sorozatban... Ragnar(nak mondott) fiai (többnyire) valós személyek voltak és a 860-as, 870-es években még nagyban csatáznak és akkoriban haltak is meg, miközben a sorozat szerint már 800 körül, vagy előtte megszülettek. Az 2x02-ben már ott van Ubbe és Hvitserk (Halfdan), szóval ők is 70-80 évesen kellene meghaljanak (csatában). Björn a legendákban az Aslaugtól született fia, aki a 860-as években még nagyban végigdúlta a Mediterráneumot és az Anglia elleni támadás meg még ezután jött, 865-ben. Rollo maga 846 körül született, tehát nem is lehet a későbbi I. Róbert, a családja sztorija is teljesen más, tehát ez nem ő.
    Vagyis a sorozatot erősen fikcióként illik kezelni... Ami kár, mert a nevek miatt zavaró a dolog.
  • sempronius18
    #291
    Már kijött a rész bocs, meg tényt se írtam le csak egy kérdést tettem fel.
    Nem éreztem úgy, hogy ehhez spoiler tagot kellene raknom.
  • Piszkos  Fred
    #290
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Spoiler taget használd már pls.
  • sempronius18
    #289
    Jah jó rész volt. Lehet fogadni, hogy Lagertha új férjét Lagertha, vagy Björn fogja-e kinyírni.
  • MaRee
    #288
    Jó rész volt, bár előre gondoltam hogy ez lesz. Végül is valamilyen szinten megérdemelték Ragnarék.
  • PetruZ
    #287
    Nem tudom, lehet, hogy az ezidőtájt a skandináv népek körében kezdődő lassú átalakulást kívánták szimbolizálni? A jarl ugye az ősibb kifejezés, az earl meg az "újabb", angolszász hatás, de mindkettő valószínűleg a germán heruli törzs nevéből eredeztethető (az erilaz kifejezésen keresztül). Érdekes sztori, érdemes legalább átfutni, hogy néhány évszázad alatt hogyan változott a nyelv és a szó értelme.
  • Piszkos  Fred
    #286
    Azon csodálkoztam, hogy Borgot ettől függetlenül mindig jarlnak mondják. Érdekes azért.
  • DasIsFuck
    #285
    Az elég buta hiba.
  • PetruZ
    #284
    Vszleg megváltozott a szövegezés, de a kettő amúgy ugyanaz. Az earl az angolszász, a jarl a skandináv változat.
  • Piszkos  Fred
    #283
    Van ötletetek arról, hogy Ragnart miért nevezik következetesen Earl-nek Jarl helyett?
  • ForzaInter
    #282
    Ja értem, ezt én nem tudtam.:)