1178

A History Channel saját gyártású sorozata
  • Stockbauer33 #1138
    https://yourcountdown.to/vikings#.WrLgzb8Ex1U.facebook
  • SzinesGeza
    #1137
    Tényleg túltolod. ;)
  • DantesHUN
    #1136
    Jól van. Majd ha sárkányháton lovagló indiánok is lesznek benne, akkor is jó lesz.
  • BreakDown89
    #1135
    Én csak téged nem értelek igazából. Nekem pontosan úgy fest, hogy te támadod erőltett, izzadságszagú magyarázatokkal. Attól hogy egy népet egyszer legyőztél, még nem jelenti azt hogy többé nem fenyegetés. Ha ezt nem látod be, akkor tényleg nincs miről tovább beszélnünk. Továbbá, mint exviking, szerintem nem irreális, hogy valamilyen szinten bele akar folyni ebbe az egészbe.

    A női szereplőkön valóban kevésbé lehetett látni, hogy teltek az évek. Ezt aláírom. A történelmi összemosást ha jól emlékszem már korábban kifejtették, hogy jó esélyel meg fogják lépni. De ezt ennyi erővel már nehezményezhetted volt az első évadtól. Csak néhány példa:

    1. Ragnarról sosem derült ki egyértelműen, hogy valóban létező személy volt-e. A leghitelesebb elmélet szerint 2-3 személy lett összegyúrva és került bele a viking sagáva.
    2. Björn valójában Aslaug fia, és nem Lagertháé.
    3. Rollo a 9. század közepén született és csak ugyanezen század végén lett belőle normandiai herceg. Semmi köze nem volt Ragnarhoz és nem élt a Lindisfarnei fosztogatás idején.

    Stb.

    Ha ezeken nem akadtál fenn már jóval korábban, akkor most nem értem mi bajod van ezzel az Alfréd féle koronázással.

    Részemről már akkor volt benne fantasy elem, amikor Odin előszőr megjelent a képben. És az sem most volt. Nem 100%-ban hiteles történelmi sorozat. Ez tény. De ezt szerintem vagy elfogadja az ember az elején és nem ragaszkodik a teljes realitáshoz foggal-körömmel, vagy hagyja a fenébe, mert csak elveszi a kedvét az egésztől.

    A pajzsfalat szerintem egyszerűen feláldozták a látvány oltárán. A számikról nem sokat tudok, de ezzel sem volt különösebb problémám. Bár nem is hoztak lázba. A következő évad előtt pedig még jön a maradék 10 rész. Kattegatot elméletileg nem nagyon kell ostromolni, mivel úgy volt vége a szezon felező résznek, hogy Björnék gyorsan pakolásztak. Ha pedig megnézed az 5x11 trailert, akkor végleges választ kapsz rá.

    Nekem továbbra is tetszik a Vikingek, bár érezhető hogy Ragnar nélkül már vesztett valamit a fényéből. De még így is messze jobb néhány nagyra tartott sorozatnál (Walking Dead kínlódása évek óta).
  • DantesHUN
    #1134
    De egyébként nem volna mindez hiba, és nem lenne szar, ha nem az lenne a címe, hogy Vikings! Ez egy történelmi sorozat, nem várok el 100%-os történelmi hűséget. Elfogadom, tudom, hogy fel kell áldozni dolgokat a nézhetőség kedvéért. De most már semmi történelmi alap nincs az egészben!
    Pl: az erdei harc, ja tök jól nézett ki. Elismerem. Jó lenne...ha ez Trónok Harcában lett volna, mert az egy fantasy, egy elképzelt világ. De ez Vikings, de átmentek egy kicseszett fantasybe.
  • DantesHUN
    #1133
    Elég baj, hogy nem érted. A frank part Normandia éppen eléggé védett, Ragnar sem bírt velük. Teljesen értelmetlen erőltett izzadságszagú magyarázat.

    Ja, Alfréd ennyi éves...miközben a női szereplők nem öregszenek. ..hagyjuk már. De nem csak ez a baj, évtizedeket ugranak át, Alfréd még nem kerülhetne trónra.

    Ez már fantasy nem történelmi sorozat.

    Hol a pajzsfal? Ja, a vikingek csak úgy egymásnak esnek mint egy horda vadember. Meg fúvócsöves lappok. Jó hogy nem indiánok.
    Bár szerintem a következő évadban Ivar indiánokkal fogja Kattegat-ot ostromolni. Miért ne? Nem nagyobb faszság mint ahol a sorozat jelenleg tart
  • BreakDown89
    #1132
    Valami elképesztően jó: (hetek óta hallgatom)

    Ragnar Death Song
  • BreakDown89
    #1131
    Frankok: ha nem választ oldalt, a győztes valószínűleg idővel újra bepróbálkozik a partjainál. Ha viszont besegít és a győztesre fogad (azt támogatja), akkor esetleg egyezségre juthat vele. Értsd: segítek neked, cserébe nem támadsz rám, amíg te uralkodsz. Szerintem logikus lépés volt és nem csak azért mert csak a korábbi családjáról van szó. Túl közel van Rollo hercegsége ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyja Ivarék kérését.

    Alfréd: A negyedik szezon első felében (4/A) a vezeklő úton 4-5 éves kisfiúnak saccoltam. Ezután ugye a negyedik szezon második felében eltelt újabb tíz év, tehát itt volt kb. 14-15 éves. A negyedik és ötödödik szezon között ugyebár nem telt el nagy idő (néhány hónap esetleg?), tehát mostanra max 16 éves lehet. Nem egy 30 éves srác játsza el a szerepét (Ferdia Walsh-Peelo 18 éves színész), úgy hogy nem értem igazából a problémádat ezzel kapcsolatban sem.
  • DantesHUN
    #1130
    És tudják fokozni...9. rész. Jönnek a frankok? Miért segítenének, ok, hogy Rollo normandiai herceg, de miért segítene egy pogány belháborúban ahol mindkét oldalon a saját rokonai állnak?
    És már Alfrédnál járunk? Elég gyorsan felnőtt.
    Nagyobb fantasy ez már mint Trónok Harca és a szereplők is jobban tudnak időben és térben teleportálni.
  • DantesHUN
    #1129
    Hogy ez a sorozat mennyire szar lett. Nagy csata...nagyon látványos...és a vikingek miért is rohannak egymásnak mint a eszetlen csürhe? Hol a pajzsfal?
    És a csúcs, az erdei fúvócsöves lappok. Baszki. Mi lesz még ebben?
  • Tikal #1128
    az értem, csak nem sokat ellenkezett, nem próbált megszökni, stb, az írok nem adtak neki semmi esélyt...
  • SzinesGeza
    #1127
    Azt eddig is tudtuk, hogy Rollo és Lagertha anno kavartak egymással.
  • Carmang
    #1126
    Asztrid belement a házasságba, mert az volt a kisebb rossz. De amikor a csatatéren összekerült Lagertával, akkor tudta, hogy ez az egyetlen lehetősége, hogy kiszálljon ebből az egész hülyeségből.
  • Count Adyn
    #1125
    vannak olyan teóriák amelyek szerint Bjorn Rollo fia igazából, és ha jól emlékszem azzal a feltétellel segitett Ivarnak hogy Bjornt nem nyirjak ki, ugyhogy szappanopera on :D
  • Tikal #1124
    megmakkant, ja. mondjuk sose értettem, hogy az astrid hogy tudott ilyen könnyen 'átállni', nem jött át hogy emögött mi van, és hogy arra hozták ki az egészet hogy egymásnak esik a két szerelmes.

    Egyébként egy kurva jó epizód volt, végre nem egy szokásos csata ábrázolás volt..

    björn uj csaját sajnáltam, jó bőr volt :)

    Rolonak most miért is fontos viszajönnie? mi dolga Lagerthaval?
  • Carmang
    #1123
    Ez igaz.
  • cylonflatus
    #1122
    Nem feltétlen csak Astridtól tudhatták meg. A fő étel forrásuk a hal. A fél falu a halászatból él, akit Astrid megbíz, az is halász. Tehát folyamatosan több hajó van kint a tengeren, Kattegat meg a közelben van (ez elhangzik valamelyik részben). Bármelyik dönthet úgy, hogy jó pénzért eladja az infót. Meg a lappok ott lehetnek ettől függetlenül is, a jelenlétüket nem kötném föltétlen Ivar támadásához. Amikor Harald lelépett Lagerthától, ő már akkor, automatikusan a lappokhoz fordulhatott segítségért. Ami logikus is, mert az adott pillanatban Kattegat nem éppen erős, sőt kimondottan gyönge. Az emberek nagy részét ugye elvitték Ragnar fiai, hogy Britanniában bosszút álljanak az apjukért, és Björnnel is elment valamennyi. Lagertha személyes testőrségén kívül gyakorlatilag nagyon kevés harcképes ember maradt Kattegatban. Ubbéval hazatért valamennyi, de a sereg zöme Ivarral és Hvitserkkel maradt. Björnnel is jöttek emberek, de ő ugye nem egy sereggel indult el. Szerintem teljesen logikus, hogy Harald szökése után Lagertha, hogy megerősítse a védelmét szövetségeket keres, és köt. Inkább ezért nem gondolkoztak el azon, hogy elárulhatták őket, mert magától értetődőnek tartották, hogy Lagertha szövetséget kötött akivel csak tudott.
    Utoljára szerkesztette: cylonflatus, 2018.01.29. 14:13:49
  • hawkie22
    #1121
    Érdekes vége lett a 10. résznek. A csatás-gondolkodós részek jók voltak. A végét viszont nem értem. Lagerthával mi lett? Meghasonlott? Vagy mit?
  • Carmang
    #1120
    Az izlandi részt most nem tudom mire vélni (nyilván még nincs vége), de a csatábangondolkodós jelenetek jók voltak. Személyenként bemutatták, hogy kinek mennyi érdeke fűződik ehhez az egész kalamajkához. Ivart kivéve senkinek abszolúte semennyi. Jól csinálták meg.

    Én csak azon csodálkozom, hogy Asztrid nem lepleződött le. Azért Ivarnak, Haraldnak csak eszébe kellett volna jutnia, hogy mi a fenét keresnek a túloldalon a számik. Akkor meg már adódik, hogy előre tudták Lagertáék, hogy jön a támadás. És kitől tudhatták meg? Csak Asztridtól.
    Én az ilyen logikai bukfenceket nem bírom elviselni.
  • RatBaG #1119
    ígéretesen indult az évad, nem is volt nagy gond, kb amíg angliában voltak, de mostanra nagyot zuhant a színvonal. tele van baromságokkal a story, meg szimplán unalomba fullad lassan az egész.
  • Stockbauer33 #1118
    ja egy nagy összevisszaság volt.Floki szál meg kész katasztrófa.Mintha ki kéne üres szarral tölteni 10-15 percet
  • bega82
    #1117
    Érdekesen volt megcsinálva ez a 10. rész... de tetszett! Kicsit sajnáltam, hogy Ivar nem túl sokat szerepelt most.
  • Darthmushroom
    #1116
  • bega82
    #1115
    Én nézem, mert a templomosokat imádom, meg a hozzájuk fűződő titkokat, teóriákat.
  • Carmang
    #1114
    Az előző részben kicsit meghúzták :DDDDD
  • Carmang
    #1113
    Egyértelmű.
  • RatBaG #1112
    a knightfallt nézitek?
    leerőltettem 3 részt, de számomra nem lett valami átütő siker egyelőre, kissé gagyinak érzem...
  • Tikal #1111
    Egyetértek :)
  • Tikal #1110
    egyébként ez az Astrid is kikúpálódott, elég ellenszenves volt mindig is, de most már legalább jól néz ki :D
  • Tikal #1109
    finoman fogalmaztál.... egyik pillanatban a homokviharba vannak, szart se látnak, valószínűleg el is veszthették egymást, hacsak nem fogták egymás kezét, aztán következő vágásnál már vígan menekülnek a vihar elől?! WTF :DD Nem tudom felfogni ilyen jelenetek hogyan mehetnek át....
  • Gerin
    #1108
    Amúgy a herceg lesz Nagy Alfréd nem?
  • Gerin
    #1107
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ivar mindent visz. Jobban megszerettem mint Ragnart, semmije nincs mégis mindent akar, és képes is elérni.
    Anyukáját megölték, nem egészséges, nem bízhat senkiben csak az embereiben, nagyon remélem ő győz a csatában, tekintete gonosz mégis igaz, és keresi a hűséget, megbecsülést. Ez mind azért van mert a legtöbbet szenvedett gyerekkorától kezdve A többiek mind kicsinyes buta senkik. Még Björn is egy utálatos nulla aki apjából építkezik. .
  • HUmanHunter
    #1106
    Elméletileg egy időre még feltűnik majd, de csak később.
  • RatBaG #1105
    ez felért egy beintéssel, kaptunk egy nagy semmit.
    egyébként rolloval mi van? idén annyira a belharcra fókuszálnak, hogy ő nem is lesz? vagy lesz még egyáltalán?
  • Carmang
    #1104
    Hát ezt a Menekülés a sivatagból című jelenetet kicsit elnagyolták...
  • Donmeta
    #1103
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát megoldható.. Először mennek az erősek. A Vikingek pedig közelharcosok.Itt pont a meglepetés volt a lényeg amit mondtál is, hirtelen azt se tudja fiú e vagy lány. Hiába szegény angolok mindig íjász nép voltak. Ha jól emlékszem. Minensesetre nagy butaság volt hallgatni a kifestett "buzira" A vikingek sosem ezt csinálták bér a sorozat változatossága megkívánja. De mi ez a baromság, hogy hazaküldeni a haderőt hagyjuk már...
  • Carmang
    #1102
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ott pislogtam erősen, hogy kettesével jönnek ki a csatornából, a csomó szász katona meg csak hátrál el Halfdan meg csak jól érezte magát a nem-nővel
  • Gerin
    #1101
    Szerintem azt de, elvolt vele XD
    Fantasztikus rész volt. A karakterek nagyon erősek voltak benne.
    A befejezés is perfekt, Ivar meg egyre jobb, erősebb, és gonoszabb.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Bár a csatornában inkább hátrányban voltak, simák lekaszabolhatták vola őket kettesével mindenhol.

  • RatBaG #1100
    uáztakurva micsoda rész! semmi üresjárat, minden jelenet nagy jó! csak kapkodtam a fejem. most meg megesz a fene a következő részig.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Halfdan most akkor tényleg pöcsös lányt kapott, vagy csak valamit nagyon benézett?
  • bega82
    #1099
    Úúúú az 5. rész vége!!! Szo****ak le!!!