154
Banshee (TV) 2013
  • stargatelost
    #34
    Baszki, durván szintet lépett a Banshee az első évadhoz képest. Minőségileg, rendezésileg, történetileg, minden jobb volt. Remélem ezen az úton folytatják.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az Emettes/Rebeccás részt tátott szájjal néztem, remekmunka volt.
  • Szolnokboy1
    #33
    szerintem is jó volt, bár a tavalyi évadzárót nem verte szerintem. továbbá lássuk be: a templomos lövöldözés (és úgy zusammen az egész NY-i dolgok ebben a részben) elég gagyi volt. a Banshee-s részek viszont tetszettek, volt 1-2 WTF pillanat.

    most már úgy tűnik, hogy végleg lezárult a Rabbit szál, úgyhogy koncentrálhatnak Proctorra és Chaytonra (és szerintem Nolára). Elvileg új deputy is lesz Emmett helyett, bekavarnak a neonácik és a NY-i zsernyák összeáll majd az FBI-jal. Véleményem szerint ezek várhatók a következő évadban.
  • raymondcurto
    #32
    Erősítsetek meg,mert lehet hogy elfogult vagyok,de ez a rész még a múlt hetit is sarokba állította,de nem is kicsit.Egy ilyen típusú sorozatnál ez egy tökéletes rész,és hibátlan évadzáró.
  • ForzaInter
    #31
    Te még élsz?:D
  • ForzaInter
    #30
    Überbrutál rész volt.:D
  • Tikal #29
    de:)
  • raymondcurto
    #28
    Ez a rész valami egészen k*rva jó volt.Pedig nem gyenge ez az évad,de ez még így is simán kiemelkedik.Kíváncsi leszek az évadzáróra.
  • ForzaInter
    #27
    persze, hogy nézzük:D
  • Szolnokboy1
    #26
    nézi itt valaki? mert ez az évad is zseniális.
  • Quantumleap
    #25
    Fel kell, hogy tegyem a kérdést, amit meg kell mondjam, furcsállok, hogy még senki nem tett fel fórumon: Nem gagyi, hogy Hood és Carrie 15 év alatt mit sem öregedtek?
  • ForzaInter
    #24
    Tudja, csak sztem már nem emlékszik Hood-ra..
  • Victor1103
    #23
    Valamit most abszolút nem értek.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Megnéztem a harmadik részt és utána vettem észre hogy van egy bizonyos Banshee Origins is. Leszedtem, de abban már benne van a Racine FBI ügynök. Tehát akkor ő tudja ki Hood valójában nem? Akkor miért nem buktatta le őket? Vagy csak én nem értek valamit? Amúgy szerintem az indián bige nyírta ki a másikat, eléggé nagy szarkavaró
  • Janika114
    #22
    Jaja, ez a rész most nagyon jó volt. Kellett egy kis pörgés az első rész után.
  • ForzaInter
    #21
    Na ez a rész rendesen odakarcolt.:D Proctor nagyon nagy volt!
  • Victor1103
    #20
    Remelem hogy iden azert elkezdenek foglalkozni azzal hogy ki is Lucas Hood valojaban. Amugy az elso ket resz hibatlan eddig
  • ForzaInter
    #19
    Jó volt az 1 rész, pár dolog már homályos volt tavalyról, de hálistennek felídézték, hogy kb mi történt.
  • twi452
    #18
    El is indult a 2. évad.
    Gondoltam hátha valaki nem figyeli akkor tudjon róla :)
  • Szolnokboy1
    #17
    2. évad Comic Con Teaser. De soká lesz még... :(

  • Tikal #16
    punci és erőszak :DD

    jó ez a sorozat, bár ez a zsarunak adom ki magam kicsit gyenge lábakon áll szerintem...leszámítva ezt, kemény :)
  • stargatelost
    #15
    Na végignéztem én is. Bevallom, kaszáltam a harmadik rész után, vagyis inkább félretettem, mert hetiben nem tudott érdekelni. Meg az se tetszett, hogy ilyen epizódikus a körítés (minden részben jött valaki a városba). De most végignézve rájöttem, hogy basszus, hiszen a Six Feet Under is így épült fel (Alan Ball alapsorozata, nézzétek meg, aki még nem tette! :) ), hiszen ott meg minden részben más balzsamozni való halott volt (és csevejpartner :D).

    De igazából az új városba érkezők többsége is elég jó sztorikat produkált, és az évad második fele durván bepörgött. Bár a nagyok közé még egyáltalán nem emelném, de nagyon jó szórakozás volt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A végén viszont baromira nem tetszett, hogy Rabbit megúszta a két golyót, és eliszkolt. Nemár! Új főellenség kellett volna.
    Az viszont érdekesnek néz ki, hogy megtalálták a hullákat. A legvégén meg az igazi Hood fia volt az?


    Hmm. Várós az a második évad :)
  • ForzaInter
    #14
    ahhh hol van még a 2. évad:(

    legjobb újonc sorozat!
  • NovaTerra
    #13
    Végignéztem az évadot. Meg kell mondjam, nagyon, nagyon, nagyon jó lett. Nekem nagyon tetszik. Szerencsére haladt a sorozat története, elég nagy léptékkel. Azt hittem tovább fog stagnálni és lesznek kisebb ügyek, ami a főszálat nem viszi tovább. Bőven lassíthattak volna. Marha jók a a karakterek, és a történetet is eltalálták szerintem. Talán az kicsit hiteltelen, hogy megmaradnak ezek az ügyek helyi szinten. Azért egy túszejtés, vagy sheriff iroda megtámadása óriási média figyelmet váltana ki. Kb. tele lenne a város újságírókkal. Bár azért ez is megjelent, mert jöttek a tévések, csak viszonylag hamar ignorálva lettek.
    Meg elég hamar gyógyulnak a sebek arrafelé. De így is 10-ből 10-es nálam a sorozat.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rendőrnő végül kimaradt szórásból. Pedig utalt rá, hogy nem bánná. Nagyon bejön ő is. Bár az összes nő eléggé ott vannak a sorozatban. Rebecca is dögös nagyon, meg Mrs Moddy is. :)


    Várom a következős évadot. Utolsó részben fel is vezették milyen konfliktusok lesznek illetve már vannak.

    Nem igazán szoktam sorozatokat újranézni, de ezt szerintem meg fogom megint.
  • Szolnokboy1
    #12
    szerintem is. és a java még csak most jön. :D
  • NovaTerra
    #11
    Az év legjobbja egyértelműen eddig nálam. Eddig öt részt láttam.
  • cherubim06
    #10
    Szex és erőszak..kell ennél több?
    Nem:-)
  • HUmanHunter
    #9
    új rész, illetve most olvasom hogy már berendelték a második évadot is, mert ez a csatorna legnézettebb sorozata. yeah :)
  • twi452
    #8
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már csak az a kérdés, hogy marad-e olyan nő a helyen akit nem fektet meg a végére xD
  • HUmanHunter
    #7
    szerintem is az első kicsit lagymatag volt, azóta viszont felpörgött, de inkább akció mint dráma ez :D
  • ForzaInter
    #6
    hát kinek, mi jön be.

    a többség eddig azért pozitívan nyilatkozik, kevés negatív kritikát olvastam.

    nekem pont az 1. rész ami kevésbé jött be, az még elég lassú volt, de azóta egyre jobban tetszik.
  • stargatelost
    #5
    "egy újabb minőségi kábeles dráma."

    Hú, hát attól igen távol van szerintem. Még csak három részt láttam, de a kaszán gondolkodom. Pedig az első rész nagyon bejött, de a főszál inkább a gagyiba hajlik. Meg eddig eléggé "heti ügyes" szaga van a dolognak, persze nem a hagyományos értelemben. A brutális ábrázolás az, ami bejön (pl. 3. rész verekedése). De a sheriff pattogása irritáló, meg a feje is igazából :D
  • ForzaInter
    #4
    eddig az év újonca nálam.

    egy újabb minőségi kábeles dráma.
  • passatgt
    #3
    Én követem, de tényleg érdemes topikot nyitni miatta? Úgysem lesz 10-20 hozzászólásnál több, szerintem a sorozatos topikban elég róla beszélni:)
  • HUmanHunter
    #2
    már 5 rész van, valaki követi? elég érdekesnek néz ki
  • HUmanHunter
    #1
    A Cinemax új sorozata, a Banshee egy frissen szabadult öntörvényű, forrófejű emberrel kezd, aki meglátogatja egyik régi barátját, akinél mintha várt volna rá valami öltönyös pali, méghozzá pisztollyal a kezében – el is kezdi lőni “hősünket”. Innen bontják ki az a szálat, hogy régebben valami nagyon kemény embertől lopott a csajával, a nő megúszta a börtönt, ő leült vagy 15 évet, a “tőlem senki sem lophat” csávó pedig még mindig neheztel. Na, de ebből hogy lesz sorozat?

    Itt kerül a képbe Banshee, mivel a nő jelenleg ott él, ezért a… hmm, nevezzük már nevén, a főszereplő Lucas el is pályázik oda. Némi kalandok során átveszi a városba érkező, de elhalálozó új seriff szerepét, és szélhámosként kezd tevékenykedni. Szóval megint egy kisváros lesz a középpontban. A pilot tulajdonképpen csak az alaphelyzetet mutatta be, ahogy magára ölti a szerepet, meg azt, hogy a városban milyenek az erőviszonyok — kapunk egy nagyon keménykezű gonoszat is –, illetve Lucas múltjára volt pár flashback.

    Őszintén szóval nem tudom, mennyire lesz jó a főbb szál, miszerint ez a Rabbit nevű figura keménylegényeivel el akarja kapni Lucast a régi sérelemért. Mivel a sorozat címe Banshee, így további menekülés gondolom már nem lesz, viszont a heti ritmust még nem tudhattuk meg az első részből, de nem lenne jó, ha a “csak Rabbit meg ne tudja, hol vagyok”-aggódás, meg az ekörüli klisésnek kinéző konfliktusok uralnák a történetet.
    tovább a cikkre sorozatjunkie