114
  • usersg
    #74
    Én csak azt mondom, hogy amikor itt dobálóztok az "átlagember" szöveggel, akkor nem teljesen érthető hogy pontosan mire gondoltok. Ezt a dumát hallgattam évekkel ezelőtt is amikor a netbook volt a menő, aztán azóta be is döglött a piac.
    Én nem látom azt a réteget, akinek úgy kellene tablet, hogy ne lenne mellette számítógépe. (én valós példákat hoztam, elég sok emberrel találkozom, és pár divatmajmon kívül aki a reklámdumát nyomta, nem találkoztam az említett réteggel) Biztos van ilyen, de messze nem lehet akkora, amekkorára a rajongók datálják. Inkább a marketinggépezet akarja ezt elhitetni, pont úgy, amikor a web2 -vel dobálóztak, és jól megmondták hogy most már aztán minden html lesz, aztán nem lett. Ilyen példa a netbook is, és ilyen példa a tablet is.

    Attól hogy pc -je már mindenkinek van, és esetlegesen stagnál a piac, az egyáltalán nem jelent semmilyen korszakváltást. Értem én hogy a piacgazdaságban azonnal halálfélelem tör mindenkire ha nem emelkedő számokat lát, de semmit sem lehet a végtelenségig növelni. Ha elromlanak a gépek, vagy valamiből korszerűbb kell, akkor van csere. Amúgy meg nincs.
    Ez pont ugyanígy lesz a tablettel is. Csak mivel a vele szemben támasztott igényeknek már ma is megfelel, így ott hamarabb bekövetkezik majd a "világvége", amikor is nem akar majd minden ember állandóan cserélni. A tablet a mai formájában nem lesz sokáig életképes, pont azért nem, mert amit ki lehet belőle hozni, azt már kihozták, vagy a közeljövőben megtörténik.
    Pc -re meg még akkor szükség lesz, amikor a mai tableteket már rég elfelejtettük. Ezért mondtam hogy ez a különbség a kettő között. Egyik szükséges, másik divat.
    Sokkal valószínűbb a notebookok egyfajta átalakulása, ahol a tablet kevés előnyét beépítik, ezzel eltüntetve a mai táblákat.
  • grobs
    #73
    Nekem egy hp2730p-m van. Akkor vettem amikor még nem volt ipad. A windows használhatatlan tablet-ként. Bizonyos alkalmazásokat lehet tabletesíteni, de maga rendszer alkalmatlan rá. A legnagyobb probléma, hogy aktív hűtése van aminek szellőznie kell. Emiatt nem lehet akárhová letenni, nem lehet akárhogy fogni, és 1.6kg. Kényelmetlen. Az üzemideje legjobb esetben fele egy ipad-nek. Én most vettem tablet-et, ezért ipad-et vettem. Majd ha jó lesz a Win8, és ódákat zengenek róla akkor legközelebb olyan gépet veszek ... majd ... talán. De a mostani tabletem most akarom használni nem 2 év múlva. A mostani windows rt-s cuccoknál még a hp-m is vállalhatóbb (legalább a wc3 és wow fut rajta).
    Amióta van ipad-em a hp bement a szekrénybe és hetente 1x kerül elő ... jobbára ha wc3-azunk gyerekkel.
  • grobs
    #72
    "A PC-s játékosok így nagyon kis piaccá válhatnak a mobilos és konzolos játékosokhoz képest ha az emberiség értelmes rétege valami tragédia folytán kipusztul."

    Most már biztos, hogy más környezetben mozgunk. Az én környezetemben még a kevésbe értelmesek sem mérik magukat úgy, hogy "PC játékos vagyok", vagy "Konzol játékos vagyok". Jobbára van értelmes tevékenységük amivel azonosulnak. Ha a szabadidejükben játszanak (játszunk) akkor sem mondtak még soha olyat, hogy "nézd csórikám tablet-en játszik ... mekkora looser". Biztos én mozgok rossz környezetben, de nem hiszem, hogy a világ értelmi színvonalát meghatározná milyen CPU/GPU párost használ.

    Tablet nem tablet. Ez is egy marha kérdés. Kollégám ejtőernyőzött, én repültem, és mindketten "informatikusok" vagyunk. Mégse hülyézzük le egymást csak mert szerintem értelmes ember nem ugrik ki egy működő gépből.
    A tablet egy eszköz forma. Bizonyos dolgokra kényelmes, másokra nem az. Van akinek bejön, van akinek nem jön be, és ebben is vannak fokozatok mennyire jön be, vagy mennyire nem jön be.
    Vitatkozhatnánk azon is mennyire fasza egy digit táblán dolgozni (akár egér helyett is), vagy mennyire nem az. Csak ennek sincs sok értelme, mert én nem veszek digit táblát 10x annyiért amennyit egy egérért adnék, hogy utána tanuljam meg használni és semmivel ne legyek előrébb mint egérrel, mert olyan tevékenységet amiben a digit tábla jobb soha nem végzek.
    Gyerek kapott karácsonyra tablet-et. Azóta nem kapcsolta be a desktop-ot, csak ha együtt wc3-azunk. Minek tanulja meg a pc használatát ameddig semmire nem használja csak játékra?
  • Szefmester
    #71
    "Egy tablet mellett a noti halott dolog. Mert a tabletből lehet notit legózni, de notiból nem lehetet tabletet faragni. Nagy különbség."

    Tuti?




    És ezek csak olyanok amikkel már találkoztam a melóhelyemen. Ezek az öszvér megoldások még mindig hatékonyabbak mint a legtöbb sima tábla.
  • narumon
    #70
    "Ha nagyon pénzes játékos, akkor vesz mellé egy-két konzolt is, melléjük pár divatjátékkal 20 ezrekért."

    Most megint Magyarországból indulsz ki. Külföldön egy-két konzolt venni, játékokkal meg mellé tabletet venni a szakmunkás is tud nem kell, hogy pénzes legyen. (Az meg még Magyarországon is hülye aki 20e-ért vesz játékot, a valóságban a PC-s és konzolos gamék között pár font eltérés van.

    "A PC-s játékosok így nagyon kis piaccá válhatnak a mobilos és konzolos játékosokhoz képest ha az emberiség értelmes rétege valami tragédia folytán kipusztul."

    Ez meg nagyon szép, tehát az értelmes réteg csak a PC-s játékos lehet szerinted, mert te az vagy. Ez tipikus balfék duma, csak az az okos aki úgy gondolkodik mint te, csak az az értelmes aki azzal játszik amivel te aki azt veszi amit te aki azt eszi amit te. Tele van a forum ilyenekkel. Leginkább Magyarországon - szerencsére (leginkább nyugaton) kissé másként gondolkodnak az emberek.
  • narumon
    #69
    Ilyen példákat én is tudok számtalant hozni: Ott van anyósom fogorvos most ment nyugdíjba soha nem volt otthon PC-je mert utálta, nálunk annyira megkedvelte a tabletet, hogy azóta vett magának. Azon skypeol, emailezik, híreket olvas.
    Barátok közül van olyan aki kvázi fiatal mégsincs otthon pc-je csak egy lepukkant ezer éves notija az is csak azért mert azzal szinkronizálja a tabletet amúgy mindenre az utóbbit használja. De mondhatnék másik barátot is ahol tabletet használnak szinte mindenre a PC ezeréves csak tárolásra van gyakorlatilag. A te átlag ismerőseidet is megkérdezném, hogy mikor költöttek utoljára a PC-re mert ez a lényeg. Az, hogy van otthon egy 5 éves gép az nem oszt nem szoroz a piac szempontjából. Én sem dobtam ki a PC-t otthonról mégis nagyon jól elvagyok a tablettel.

    De én már az előbb is feltettem egy kérdést; melyik részét nem érted annak amit írunk?
    Mert még most is jössz a PC kiváltásával meg munkával meg mittomén még mivel - holott erről szó sem volt soha nem állítottuk, hogy a tablet miatt ki kéne dobni meglévő PC-t vagy, hogy munkára alkalmas lenne vagy bármi ilyesmit, de azt kellene elhinned, hogy nem 200 millió csalódott tablet vásárló van jelenleg a világon, akkor bizony ezzel lenne tele a net. Van aki csalódott benne van aki csak a hype miatt vette meg, és van aki szereti imádja, nap mint nap használja - mint korábban is írtam: notimat váltottam ki vele maradéktalanul és kompromisszumok nélkül. El sem tudnám képzelni, hogy vissza cseréljem egy notebookra.
  • narumon
    #68
    De te nem figyelsz! Senki nem állítja be mindent tudó dolognak. A rövid akkuidő az még játék esetén is sok sok óra és nem pár ráadásul mindenképpen több mint amit egy PC vagy noti megy áram nélkül. Most a körtét hasonlítod a banánnal. Igazad van számos dologra alkalmatlan - soha nem vitattuk. Viszont számos dologra jobb mint egy PC - te viszont ezt vitatod.
  • Dodo55
    #67
    Egyébként a helyzet reálisan így néz ki:
    -Mainframe=teherhajó
    -Szerver=teherautó
    -PC=normál személyautó
    -Laptop=compact személyautó
    -Tablet=motor
    -Okostelefon=robogó
    -Nokia=bicikli

    Mindegyiknek megvan a maga piaca és felhasználása, egyik sem fog eltűnni egy újabb hatalmas technológia forradalomig.
  • Dodo55
    #66
    "Eljutottunk oda, hogy a mobilokon lassan pc szintu jatekok vannak."

    Olyan gyors, pontos és sokszorosan párhuzamos reagálást lehetővé tévő beviteli eszközök nélkül mint a kézreálló méretű és közvetlen fizikai visszajelzésű billentyűzet illetve egér nélkül soha nem lesznek PC-s szintű játékok más platformokon. Nem véletlenül tettek annak idején a PC-s szintűt megközelítő játékélményt alapvető PC-s ismeretekkel nem rendelkező emberek számára is elérhetővé tévő konzolokra (PS és Xbox) USB csatlakozót HID támogatással



    "a wow mondjuk jo alacsonyra tette a mercet"

    Ja, a WoTLK óta egyre több benne a kényelmi funkció (pl stock questhelper, vagy Cata óta reactive spellkijelzés az actionbaron), aminek két oldala van, segíti a játékosak a sokadik karakter húzásakor, viszont a noobokat is elégtelen tudással és azok megszerzésének kényszere nélkül eljutni olyan szintre, ahol már kárt tudnak okozni másoknak a tudásuk hiányával.
    Mindegy, azért más téren még bőven ott az a mérce elég magasan :)



    "Az atlag embernek boven eleg egy tablet. Ha nagyon hardcore jatekos, akkor vesz melle egy-ket konzolt is. A pc-s jatekosok nagyon kis piac a mobilos es konzolos jatekosokhoz kepest."

    Én inkább úgy mondanám:
    Az átlag embernek bőven elég egy tablet manapság, ha szigorúan csak netezni akar, vagy ultragagyi játékokkal játszani néha. Ha nagyon pénzes játékos, akkor vesz mellé egy-két konzolt is, melléjük pár divatjátékkal 20 ezrekért. A PC-s játékosok így nagyon kis piaccá válhatnak a mobilos és konzolos játékosokhoz képest ha az emberiség értelmes rétege valami tragédia folytán kipusztul.
  • usersg
    #65
    Ja... még valami. Ott van a nagynéném. 60 éves. Nem elég neki a tablet, mert képeket scannel, javít, rendszerez, tárol. Dvd -t ír, és internetezik is, viszonylag jó szinten. Ezeket nem tudja megoldani tableten. A múltkor mikor hátfájós volt, kérdezte hogy az ágyban OLVASÁSRA tudok -e javasolni neki valamit. Na akkor eszembe jutott a tablet, mert ez pont olyan eset volt, amikor ténylegesen hasznos lett volna az az eszköz. De aztán a vásárlásig már nem jutott az ötlet.

    Vagy ott van a 25 éves öcsém. Ő sem tud tabletezni, mert telefonozik, illetve játszik. Olyan játékokkal, amiket tableten nem lehet. A telefonon sem internetezik, mert pici. Gondolom ő sem átlag ember. A kollégáim nagy része nem informatikus, némelyiknek van tabletje is. Egyik sem mondja hogy kidobná a pc -t, attól hogy van neki tablet. SŐT, egyik játszik valami starwars mmo -val is... az is pc.

    Ezek gondolom egyike sem átlag ember. Na akkor mégis milyen az átlag ember? Mert a munkám során megismert emberek többsége sem olyan, akinek elég lenne az a tablet. Pl a múlt héten egy öreg néni volt, aki néha könyvelget otthon a régi cégének, és emellett internetezik. Neki sem jó a tablet. Vagy volt egy fickó akinek kisboltja van. Van otthon xbox -a, és mégis leginkább a lánya játszik azon, emellett laptoppal interneteznek. Lenne pénzük tabletre, de nem kellett nekik... Ők sem átlag emberek?

    KI A FENE AKKOR AZ ÁLLTALATOK EMLÍTETT NEM LÉTEZŐ ÁTLAG EMBER?
  • usersg
    #64
    A divatmajmok nem átlag emberek. Pont azok nem azok, akik mindent a tablettel akarnak megoldani, csak azért, mert az éppen menő.

    Vegyétek észre, hogy én sem azt mondom, hogy a tabletet ne lehetne használni pár dologra. Én azt mondom, hogy felesleges mindenre alkalmas szerkezetnek beállítani. Pl játékra nagyon korlátozottan használható, mert egyszerűen a beviteli lehetőségek annyira gyérek, hogy nem engedik komolyabb felhasználást. Eleve tartani kell. - igen, tartani. ne linkelgessetek notebokká konvertáló cuccost, mert akkor már nem tabletről beszélünk - eleve kitakarod a kijelző egy részét. Nincs pontos pozicionálási lehetőség. Rövid az akku idő. Alig pár óra, és tipikusan nem konnektor közelben vezetékkel használod a cuccot. Kicsi a tárhely.
    Rengeteg limitáció, mai miatt egyszerűen számos dologra alkalmatlan a cucc.

    Egyébként sokan ma a konzolokat temetik játék terén, mondván a tablet azokat lenyomja... hát. talán. Ebben több rációt látok mint abban hogy valaki is számítógépként akarná használni a tabletet.
  • usersg
    #63
    "Ott a Zynga ugye, leg értékesebb kiadóvá nőtte ki magát facebookos szarságokkal..."

    Pont a zynga... az a zynga aki a múltkor hatalmasat zuhant a tőzsdén? Oké.. :)

    "Az atlag embernek boven eleg egy tablet."

    És milyen az átlag ember? A 10 éves kishúgom pl azt mondja ezekre hogy túl pici... Na? Ő nem kockafejű programozó, meg nem is pc gamer... csak zenét hallgat, videót néz, és főleg netes egyszerű játékokat játszik, illetve még a házifeladatot szokta megoldani, ha keresni kell valamit a netről. És neki túl pici... ez volt az első szava..

    Vagy ott van pl anyukám. Ő sem szupergamer. Neki kényelmetlenek ezek. Az egérrel, normális monitor előtt szeret netezni. Ő vajon nem átlag ember?
    Hát akkor ki? Ki az átlag ember?
  • kvp
    #62
    "Félreérhető voltam. Gamerek alatt én a komolyabb játékokkal játszó (pl MMO)embereket értem, nem azt, aki a buszon angry birdsözik."

    Tipikus telefonos/tabletes mmo jatek a pocket legends. Ez gyakorlatilag wow csak mas tortenettel es hasonlo szamu jatekossal. Es most nem is a legmodernebb, legujabb mmo-rol van szo, hanem az egyik legelsorol. Egyszeruen annyival nagyobb piac, hogy a pc-s mmo-k kozzul csak az azsiaiak tudjak felvenni vele a versenyt. Eljutottunk oda, hogy a mobilokon lassan pc szintu jatekok vannak (a wow mondjuk jo alacsonyra tette a mercet), mindez sokkal nagyobb felhasznaloi bazissal es eletkepes uzleti modellel.

    Az atlag embernek boven eleg egy tablet. Ha nagyon hardcore jatekos, akkor vesz melle egy-ket konzolt is. A pc-s jatekosok nagyon kis piac a mobilos es konzolos jatekosokhoz kepest. Es ez a piac tovabb csokken ahogy a pc kezd kikerulni az atlag felhasznalok kezebol. A pc-vel rendelkezo profikra (mernokok, grafikusok, stb.) meg nem lehet semmilyen eletkepes jatekipart epiteni.
  • Yv@n
    #61
    "A PC-s gamerek meg annyira azért nincsenek kevesen, elég a wow előfizetőit megnézni, és az csak egy játék."
    Ne ezt nézd, manáger szemmel számolj. Ok van 11milla wow előfizető, ez szép dolog, de a mérleg másik oldalán meg van mondjuk 2milliárd casual játékos, akik trendi mobil kütyün érhetők el. Inkább becélozzák a nagyobb bázist, és tesznek a pár milliós rétegre. A mobil egy kattintásos vásárlás világában ráadásul talán kicsit megfontolatlanabbul is költenek az emberek, miközben sok apró filléres cuccal elárasztják őket pay for win modellben, míg a pc-n/konzolon szocializálódott felhasználók jó része ezért annyira nem rajong szerintem.

    Ott a Zynga ugye, leg értékesebb kiadóvá nőtte ki magát facebookos szarságokkal... magasabb értéke volt mint AAA játék kiadóknak, akik pc-re és konzolra fejlesztenek.

    A gyártóknak pedig folyamatos növekedést kell produkálni, különben a részvényesek véreset pisálnak. Ha egyik évben volt 100milkó profit, akkor ha köv évbne is csak 100milk profitot realizálnak, akkor át kell szervezni, leépíteni, optimalizálni, mert nincs meg a növekedés. Ha a pénz a gagyiban van, akkor gagyit fognak gyártani, futószalagon.
  • narumon
    #60
    "A PC-s gamerek meg annyira azért nincsenek kevesen, elég a wow előfizetőit megnézni, és az csak egy játék. A BF csak egy példa volt, mondhattam volna wowot, gw2-t, akármicsodát ami nem angry birds meg fruit ninja."

    No ezaz ezek alapján NAGYON KEVESEN VANNAK! Néhány tízmillió emberről beszélünk.

    "Egyébként is csak azért írtam ezt, mert lentebb valaki írta hogy lehet tablettel is játszani, meg volt linkelve MW2 videó. Azért mondtam, hogy ki lehet próbálni melyik a jobb."

    A konzolnál is jobb PC-n játszani MW2-t mégis sokkal többet adtak el belőle konzolra. Miért? Mert a konzol már ott van a szobájában és megveszi rá a játékot. Tablettel is ez van, nem ideális ilyen játékra de kocajátékosoknak (a tablet célközönsége) teljesen jó ahhoz hogy pár USD-ért megvegye a játékot és marhuljon vele egyet.

    "És van itthon tablet, de nekem nem kéne, személy szerint én nem tudnám mire használni."

    Végre kimondtad a kulcsszót! TE nem tudod mire használni. Ezzel nincs is gond, csak fogadd el, hogy más meg rengeteg dologra használja és neki a PC egy teljesen felesleges dolog lenne (vagy legalábbis elég az 5 évvel ezelőtt megvett gép)

    "Játszani és netezni a gépen szoktam mert számomra jobb és kényelmesebb mint az ágyban fetrengve(sok ismerősöm és a családtagjaim így csinálják) meg a kezemben tartva, könyvet olvasni könyvből, filmet inkább nézek a nagy monitoron, zenét pedig a nagy hangszórókon hallgatom. Olcsóbb 2 éves szmártfónom van a gép mellett, tökéletesen elég nekem. "

    No akkor én: játszani xboxon szoktam, kivéve SC2 azt PC-n, tableten meg jó kis stratégiait nyomok, könyvet könyv formában is meg rengeteget tableten, mert elég sok külföldi magazint pdf-ben töltök le azt gép előtt képtelen vagyok olvasni, filmet a tévén játszok a mediaplayeren keresztül, zenét meg a hifimen hallgatok többnyire bakelitről. Ugyanazt csináljuk mégis teljesen máshogy - mint látod nálam pl a munkán kívül elég ritkán megy a PC.
  • narumon
    #59
    "Ezt így az asztalon, felé hajolva marha kényelmetlen. Ha meg letámasztod, akkor vagy emelned kell a csuklódat, vagy hátra kell hajlítani a kezedet, ami meglehetősen extrém gépelési módszer, és hosszú távon tutira szétmegy a kezed tőle."

    Nem kényelmetlen egyáltalán. És megint rosszul gondolkodsz. NINCS HOSSZÚTÁV! Aki hosszútávon gépel az nem tabletet vesz. ENNYI! Ne magyarázzunk már bele nem létező dolgokat.

    "Hiába bizonygatod, egyszerűen normális gépelésre nem alkalmas a tablet."

    Hát a srácnak sikerült. (És MEGINT, ezen nem dolgozni fognak, nem regényt írnak. Melyik részét nem érted ennek?)

    "Csak a rajongók akarják bebizonyítani az ellenkezőjét. Abból nem leszel "modernebb", meg "menőbb" hogy idiótaságokat akarsz bizonygatni. A tabletet arra kell használni, amire való."

    Ne haragudj de ennek folyamatosan te bizonygatod az ellenkezőjét és jössz olyan dolgokkal amik tipikusan nem tabletes felhasználások ellenben a userek 3%-át érintik. Már a legelső hozzászólásomban is azt írtam, hogy bizony a tableten nem regényt írunk (bár egy külső billel nem látom be, hogy miért ne - a szoftverek adottak), amit meg be kell gépelni néha napján azt meg meg lehet vele tenni. Nyilván akinél alapprogram a Word az nem tabletet fog venni!

    "A játék esetében meg az van, hogy eleve a rövid ideig tartó, egyszerű játékokat érdemes tabletre megcsinálni, tipikusan azokat, amiket telefonra is. Ezek jók arra, hogy te buszmegállóban, vagy egyéb helyeken pár percet marháskodj, a tapcsikolós kijelzőn, ami eleve alkalmatlan bármilyen komoly dologra is. Egyrészt mert pontatlan, másrészt mert kitakarod a kezeddel."

    Én inkább azt mondom játékfüggő a dolog. Táblás és körökre osztott stratégiákra tökéletes a tablet és elég komolyak is vannak rá. Nyilván nem fps-t kell játszani rajta de csak ismételni tudom magam aki fps-t akar játszani az nem fog tabletet venni! Még mindig nem világos? Azt a részét kellene egyszer megértened, hogy a potenciális userek néhány százaléka az akikről te beszélsz. A másik 800 millió ember meg vígan elvan egy táblával mert neki a játék annyit tesz, hogy pókerezik egyet vagy angry birds-özik vagy mahjonggozik.

    "Tehát... biztos jó a tablet erre arra, de ne akarjuk már számítógépet bármilyen téren is kiváltani tudó eszköznek feltüntetni, mert nem az."

    Ezt soha senki nem állította, ezt már te költötted. A számítógépet CSAK AZOKNÁL VÁLTJA KI akik az asztali gépet is arra használták, hogy youtube, facebook, mahjongg, passziánsz. És tetszik vagy sem, ők vannak többen.
  • narumon
    #58
    No hát pont rátapintottál a lényegre (és ezt nem akarja megérteni sok vérpécés), hogy rengeteg embernek ott van otthon a 4-6 éves (vagy még régebbi PC) és tökéletesen el van vele, amire neki kell arra elég vagy elég volt, és most ha bármit vesz akkor az nem PC lesz hanem egy tablet. Rengeteg ilyen haverom van. A baj az, hogy itt SG forumon mindenki magából indul ki, hogy BF3-at játszik meg 3D modellezik meg videót szerkeszt, az igazság viszont az, hogy az átlagember ezek egyikét sem csinálja. (Van olyan haverom akinek még mindig a Celeron 300A gépe van és nem is tervezi cserélni. Játszani van neki konzol, minden másra meg tablet.
  • usersg
    #57
    Ebben is van valami, hogy a tablet valahol a számítógép, és a telefon között kellene hogy legyen, de sokaknak akiknek elég a telefonos vackolás, komolyabb dolgokra meg a pc, azoknak felesleges még a kettő közé berakni valamit.
  • usersg
    #56
    Otthon is akarhatsz komolyabbat 3 sor beszenvedésénél... és ha ez egy héten csak egyszer is előfordul, akkor már nem elég ha csak tablet van a házban, mert akkor jön a kínlódás, hogy megtaláld a legközelebbi házat, ahol engedik hogy leülj a gép elé elintézni amit kell... És tök triviális dolgokról is szó lehet.
    Pl nekem volt már ilyen. Engedtem hogy egy ismerős fényképalbumokat készítsen nálam a facebook -ra, mert hogy neki ez volt így gyors, és kényelmes... Na ennyit arról hogy pc csak munkára lenne való. A pc mindenre való. Pont ezért jó, ezért szeretjük. Ezért használjuk. Ma meg a cégek azt akarják bemagyarázni, hogy minden egyes feladathoz vegyek valami fostos kütyüt, és így 100 féle cuccal oldjak meg mindent, de még akkor sem elég ténylegesen mindenre. Ha meg van egy pc -m, akkor egymagában tudja amit kell, és nem kell szenvedni azzal, hogy a sok kis vacakot karbantartsam, meg hordozgassam.
    Jók lehetnek ezek pár dologra, de azért ez a görcsös elszakadni vágyás a számítógépektől nevetséges, és értelmetlen is.
  • MaRee
    #55
    Félreérhető voltam. Gamerek alatt én a komolyabb játékokkal játszó (pl MMO)embereket értem, nem azt, aki a buszon angry birdsözik. A PC-s gamerek meg annyira azért nincsenek kevesen, elég a wow előfizetőit megnézni, és az csak egy játék. A BF csak egy példa volt, mondhattam volna wowot, gw2-t, akármicsodát ami nem angry birds meg fruit ninja.

    Egyébként is csak azért írtam ezt, mert lentebb valaki írta hogy lehet tablettel is játszani, meg volt linkelve MW2 videó. Azért mondtam, hogy ki lehet próbálni melyik a jobb.


    És van itthon tablet, de nekem nem kéne, személy szerint én nem tudnám mire használni. Játszani és netezni a gépen szoktam mert számomra jobb és kényelmesebb mint az ágyban fetrengve(sok ismerősöm és a családtagjaim így csinálják) meg a kezemben tartva, könyvet olvasni könyvből, filmet inkább nézek a nagy monitoron, zenét pedig a nagy hangszórókon hallgatom. Olcsóbb 2 éves szmártfónom van a gép mellett, tökéletesen elég nekem.
  • usersg
    #54
    Igen, a tablet piac jelenleg pont azért megy annyira jól, mert még nincs mindenkinek. Az ilyen trendi vackokat erre találják ki. Mint a netbook. Az is kidőlt, amikor megvette mindenki akinek kellett. Most a tablet a soros, de mivel a felhasználási területek limitáltak, - minden ellenkezőt állító marketing szarság ellenére - és azok legnagyobb részért már a maiak is tudják, ezért elég nehéz ügy lesz nemsokára eladni évente az újabbat, mert nem lesz megfelelő indok a cserére. Az android piacot a kínaiak amúgy is megeszik, a felső kategóriában meg a sok kinevelt almazombi marad csak. Dehát pont ez az egyetlen cég, aki bármit el tud adni a híveknek, annak ellenére hogy még nekik sincsenek ötleteik évek óta, ugyanazt a telefont, és tabletet adják el minden alkalommal.

    Olyan nehéz elhinni hogy telítődik a piac? Nem hiszem. Majd amikor a tablettel ez lesz, akkor jön a következő trendi szarság, amit el lehet adni. A különbség a pc és a kütyüpiac között, hogy előbbire folyamatosan szükség van, mert sok mindenre ez a legalkalmasabb eszköz, így a stagnálás nem ugyanazt jelenti mint utóbbinál, ahol mindíg be kell bizonyítani valamivel hogy miért kell megvenni az embereknek az újabb változatot az aktuális hype kütyü vacakból...
  • usersg
    #53
    Ezt így az asztalon, felé hajolva marha kényelmetlen. Ha meg letámasztod, akkor vagy emelned kell a csuklódat, vagy hátra kell hajlítani a kezedet, ami meglehetősen extrém gépelési módszer, és hosszú távon tutira szétmegy a kezed tőle.
    Hiába bizonygatod, egyszerűen normális gépelésre nem alkalmas a tablet. Csak a rajongók akarják bebizonyítani az ellenkezőjét. Abból nem leszel "modernebb", meg "menőbb" hogy idiótaságokat akarsz bizonygatni. A tabletet arra kell használni, amire való. A szöget is be tudom verni csavarhúzóval ha akarom, csak éppen nem érdemes.

    A játék esetében meg az van, hogy eleve a rövid ideig tartó, egyszerű játékokat érdemes tabletre megcsinálni, tipikusan azokat, amiket telefonra is. Ezek jók arra, hogy te buszmegállóban, vagy egyéb helyeken pár percet marháskodj, a tapcsikolós kijelzőn, ami eleve alkalmatlan bármilyen komoly dologra is. Egyrészt mert pontatlan, másrészt mert kitakarod a kezeddel.

    Tehát... biztos jó a tablet erre arra, de ne akarjuk már számítógépet bármilyen téren is kiváltani tudó eszköznek feltüntetni, mert nem az.
  • Yv@n
    #52
    "Ráadásul vicces, hogy pont egy PC-s mondja ezt."
    Elmúltak már azok az idők... :)

    Pont ebbe döglődik a pc piac, hogy semmire nem kell az erőforrás, és ezért a gyártók számára az aktuális megváltó az okostelefon/tablet.

    Mondjuk már ott is gyülekeznek a felhők, látszik a 4 vagy akár több magos fullhd monstrumokon, hogy nem igazán tudnak mit kitalálni, miközben egyre olcsóbb az alapanyag, és a bóvli kínai gyártók is egyre brutálisabb kütyüket tudnak kitolni a gyárból fillérekért. Szóval valszeg megy a nagy gyártóknál erősen a fejvakarászás, hogy mi legyen hosszabb távon.
  • narumon
    #51
    Gépelés tablettel. Kb én is így gépelek rajta. És előkerült egy bill is

    Ipad Typing
  • narumon
    #50
    "Pontosan, gamerek soha nem fognak tablettel szórakozni."

    Ebben tök igazad van. Nem is állította soha senki az ellenkezőjét. Viszont a PC-s gamerek borzasztóan kevesen vannak a piac nagyságához viszonyítva. Komoly játékkal én sem játszok tableten arra ott az xbox, de nem is xbox helyett vettem a tabletet.

    "Hiába vannak (gagyi) játékok tabletre is, PC-n akkor is jobb. Aki szerint meg nem, az próbáljon pl. Battlefield 3-azni PC-n és utána tableten "

    Az emberek többsége viszont nem akar BF3-al játszani sem PC-n sem tableten. És ez az ami számít. Van mondjuk potenciálisan fél milliárd - 1 milliárd ember akinek bőven elég a tablet és ezt akarod összevetni 10-20-30 millió játékossal aki BF szintű játékokat akar játszani?

    "Munkáról nem is beszélve. "

    Nem is beszéltünk munkáról. Otthonról van szó.

    "Nagyon nagy divat ez a tablet mánia ma, de hát facebookozáson kívül én nem sok mindenre látom használni az embereket, azért meg a faxom fog kiadni több százezer forintot."

    Pedig itt is írtunk jó sok példát, hogy ki mire használja.

    "De hát menő na, ha valakinek ájpadja van és azon lehet csinálni a semmit. Persze jövőre újat kell venni, mint az ájfonbol."

    Szar és lejárt duma. Ipad2-m van (pedig 4-nél tartanak) és Iphone4-em pedig azóta abból is volt már 2 gen. Eddig még senki nem jött, hogy kötelező újat vennem. (Ráadásul vicces, hogy pont egy PC-s mondja ezt.)
  • narumon
    #49
    "A gépeléssel kapcsolatban, meg senki ne akarja már megmagyarázni hogy két ujjal kínlódva, ékezetes karaktereket is "bűvészkedve" beírva bárki is tud olyan gyorsan, és kényelmesen gépelni mint egy rendes billentyűzettel."

    Miért kéne 2 újjal gépelni? Ha tableten gyorsan kell gépelni akkor én bizony letámasztom és ugyanúgy két KÉZZEL gépelek mint billentyű esetén. És még egyszer, nem ugyanolyan gyors de nem is halál lassú ahogy ti beállítjátok. És szintén még egyszer: nem titkárnők gépelnek tableten. Az átlagembernek bőven megfelelő sebességgel lehet rajta gépelni.

    "Ha meg a tabletből akartok laptop -ot legózni, akkor meg mi a francnak a tablet? A tablet legyen tablet, a noti meg noti."

    Egy tablet mellett a noti halott dolog. Mert a tabletből lehet notit legózni, de notiból nem lehetet tabletet faragni. Nagy különbség.

    "A tablet -en el lehet bohóckodni bármivel, de ne akarjuk már többnek feltüntetni, mint ami. Eleve a kézben tartás sem olyan dolog, ami hosszú távon kényelmes.."

    Miért? A notebookot könnyebb kézben tartani? Komolyan nem értelek, életedben nem használtál még tabletet 1 óránál tovább és magyarázol. Bizony pont ez az írtózatos nagy előnye, hogy fogod és használod, ágyban, fotelben bárhol - jóval kényelmesebben mint egy notit, amit valahogy magadra kell fektetned és úgy nyitni a képernyőjét, hogy normálisan lásd de kényelmes is legyen. Hát sokadjára írom - én notebookot cseréltem le tabletre abszolút nem bántam meg.
  • narumon
    #48
    Azért nem ugyanúgy de nem is olyan vérlassan ahogy be van állítva. Mondjuk én az átlaghoz képest extrém sebességgel gépelek billentyőzeten, ennek megfelelően mondjuk tableten olyan sebességgel, hogy az átlag PC-st símán megelőzöm még így is. Persze mint mondtam nem olyan gyorsan mint fizikális billentyűzeten, node nem is gépelési bajnokságot kell rendezni egy tablettel. Regényt még soha nem akartam rajta írni, egy email válasz meg teljesen mindegy, hogy 20mp vagy 30mp.
  • smv
    #47
    "Pontosan, gamerek soha nem fognak tablettel szórakozni."

    Én meg szeretek játszani a buszon, orvosnál ücsörögve stb. Tudom erre ott a desktop, legközelebb elviszem magammal...

    "Munkáról nem is beszélve."
    Tablet nem való munkára, senki sem álltja, hogy való. (Leszámítva például a raktárkezelést amihez zseniális, ismerek olyan üzletet ahol qr kóddal és tablettel kezelik a dolgokat, ott pl remek, de gépelős munkára értelemszerűen nem alkalmas)

    " hát facebookozáson kívül én nem sok mindenre látom használni az embereket"
    Ezen az elven én meg nem látok embereket ps3 -on játszani (mert egy darab ps3 nincs az ismerőseim között) szóval valszeg tuti nem használható rá. így van.

    " Lassan már kávét is azzal akarnak főzni az emberek"
    Ez egy új eszköz, és jelenleg mindent megpróbálnak ráerőltetni ez igaz, de ez azért van mert annyira új még a dolog, hogy az emberek keresik mire alkamas MÉG a megszokott tartalomfogyasztáson kívül. Idővel ez beáll. Olyan ez mint az okostv-k, hogy ott is egyre több hülyeség belekerül mert még nem tudni, hogy pontosan mennyi dologra is használható.

    Külön tetszik amikor olyanok írnak akik nem használtak még tabletet, vagy csak láttak másnál. Nekem pl butatelefonom van és tabom, teljesen jó kombó. A telefon 15 naponta merül le, minden mást pedig kényelmesen nagyobb képernyőn tudok intézni menet közben (mármint amit amúgy a mütyűr kijelzőn intéznék)
  • kvp
    #46
    "Pontosan, gamerek soha nem fognak tablettel szórakozni."

    Ok ha vegre lesz rendes megfizetheto aru immerziv VR rendszer, akkor pc-t sem nagyok fognak hasznalni. A scifi kiberdekk-nek hivta ezeket a keszulekeket. A pc csak kenyszermegoldas, mert minden ami jobb tul draga. A konzol is csak kenyszermegoldas, mert a profi gamer pc sok embernek tul draga es igy tovabb a tablet-en jatszo gyerekekig. Viszont ha egy generacio ugy no fel, hogy nem lat pc-t otthon, csak konzolt meg tablet-et, akkor nekik ez lesz a termeszetes. Mi sem szoktuk meg a gozmozdonyokat es a lovaskocsikat, pedig egy generacioval korabban meg ez volt a termeszetes.

    Egyebkent:
    telefon + nagyobb kijelzo = tablet
    telefon + nagyobb kijelzo + billentyuzet = laptop
    telefon + tv kimenet + kontroller = konzol
    telefon + tv kimenet + billentyuzet = desktop
  • kvp
    #45
    Az idealis szemelyi szamitogep egy kis doboz, amit magunkon hordhatunk. Se kijelzo, se beviteli eszkoz nincs rajta. Ellenben barmilyen kulso periferiaval kepes kommunikalni. Ilyen periferia lehet egy kisebb erinto kijelzo, egy nagy monitor/billentyuzet/eger osszeallitas, egy megnagyobb tv vagy egy kozepes kijelzo es egy vele osszeszerelt laposabb billentyuzet, esetleg egy pici erintokijelzo par fizikai gombbal. Innentol fogva ha valaki dolgozni akar, akkor kepes az asztali monitoron, ha csak tartalmat fogyasztani akkor a tableten, ha pedig tv-t nezni, akkor a tv-n, esetleg telefonalni a telefonon. Az egyetlen korlat az, hogy eleg kis meretbe eleg nagy tudast tudjunk belezsufolni, megfelelo energiaellatas mellett. Viszont lassan ez megoldodik, hiszen ha nincs kijelzo egy telefonon (vagy ki van kapcsolva), akkor mar eleg sokaig birjak most is es eleg erossek is a legtobb feladatra. (jatekhoz, 3d-s munkahoz, filmvagashoz meg nem annyira, masra igen)

    Viszont ha mar ennyi kijelzo van korulottunk, akkor lehet egyszerubb lenne ezeket csak a felhaszalo latotereben megjeleniteni, virtualis formaban. Erre jelenleg egy szemuvegbe epitett kijezo az elerheto technologia. Igy mindig akkora kijelzot lathat maga elott az ember amekkorara eppen szuksege van. Ha tobb ember akarja ugyanazt latni, akkor egy 3D-s terben megjelenithetjuk ugyanazt a tartalmat az osszes ember kijelzojen. Sot akar meg is foghatjak az itt talalhato virtualis targyakat, amennyiben van egy 3d-s digitalizalo eszkozuk, mondjuk egy toll, vagy japan nuncsakura emlekezteto jatekvezerlo. Innentol mar csak a beviteli eszkozoket kell fizikailag is megjeleniteni, persze egy 3D-s virtualis billentyuzeten is lehet gepelni, ha a gep kepes az ujjainkat kovetni, amire egy szenzoros kesztyu lehet a megoldas. Innentol a teljes pc-bol csak egy kis doboz, egy szemuvegbe epitett kijelzo es egy par kesztyu maradt. A vicces az, hogy az ibm valamikor a 90-es evek elejen epitett egy hasonlo prototipust, de akkor meg nem volt eleg fejlett a sorozatgyartashoz a technika. Mostanra viszont lassan mar az lesz...
  • MaRee
    #44
    Pontosan, gamerek soha nem fognak tablettel szórakozni. A tablet filmezésre facebookozásra meg ilyesmikre alkalmas, minden másra ott a jól bevált PC. Hiába vannak (gagyi) játékok tabletre is, PC-n akkor is jobb. Aki szerint meg nem, az próbáljon pl. Battlefield 3-azni PC-n és utána tableten

    Munkáról nem is beszélve.

    Nagyon nagy divat ez a tablet mánia ma, de hát facebookozáson kívül én nem sok mindenre látom használni az embereket, azért meg a faxom fog kiadni több százezer forintot. De hát menő na, ha valakinek ájpadja van és azon lehet csinálni a semmit. Persze jövőre újat kell venni, mint az ájfonbol.
  • usersg
    #43
    Azért mennyire bénán játszanak azokkal a fegyverekkel... ne mond nekem hogy ez így normális. A tablet ilyesmire egyáltalán nem való. Arról van itt szó, hogy most trendi dolog tabletezni. És mivel trendi, ezért megpróbálnak mindent ráerőltetni. Lassan már kávét is azzal akarnak főzni az emberek. Divat, és semmi más.

    A gépeléssel kapcsolatban, meg senki ne akarja már megmagyarázni hogy két ujjal kínlódva, ékezetes karaktereket is "bűvészkedve" beírva bárki is tud olyan gyorsan, és kényelmesen gépelni mint egy rendes billentyűzettel. Ilyen nincs. Ez nyilvánvalóan csak a rajongás mondatja veletek. Teljesen nyilvánvaló hogy a hordozhatóságon kívül, mindenre alkalmasabb egy rendes számítógép.
    Ha meg a tabletből akartok laptop -ot legózni, akkor meg mi a francnak a tablet? A tablet legyen tablet, a noti meg noti. A tablet -en el lehet bohóckodni bármivel, de ne akarjuk már többnek feltüntetni, mint ami. Eleve a kézben tartás sem olyan dolog, ami hosszú távon kényelmes..
  • Cat #42
    ha nagyon sokat kell gépelned, vegyél párezer forintért egy összetekerhető billentyűzetet mellé és rádugod azt.



    Ha profibbat akarsz, akkor itt van ez, jóval drágábban:


    Ezek simán elférnek a táblagép mellett.
  • Petka
    #41
    Arról nem is beszélve, hogy visszajelzés hiányában (nem, a rezgés édeskevés) még nehezebb az egész. Ráadásul negyed akkora "billentyűkről" beszélünk. Szívesen leülnék versenyezni valakivel amúgy, aki szerint ugyanúgy lehet gépelni...
  • Zombee
    #40
    Hol fogyaszt 300W-ot?
  • WoodrowWilson
    #39
    Na jó, azért azt ki ne találjuk már, hogy a tableten lehet akár közel olyan gyorsan is írni, mint egy billentyűzeten. Az más, hogy sokan két ujjal pötyögnek, nekik persze tök mindegy, hogy az érintőképernyőt bökdösik vagy a billentyűzetet, de aki tud gépelni, az nyilván sokkal gyorsabb lesz a fizikai billentyűzeten.
  • ugh
    #38
    Marhasagokat irsz.
    Az teny, hogy egy pc tobb mint egy tablet (de nem az altalad irt dolgokban latszik), de fogyaszt is 300 wattot.
    Egy normalisabb androidos tabletre egy tok mezei egeret meg billentyuzetet (sot usb gamepadet is) siman ra tudsz kotni.
    Szal ne erolkodj.
    Vagy normalis indokokat irj...
  • Jakuza001
    #37
    Eleve vannak olyan appok, amikkel megoldhato hogy lasd az ekezetes betuket is a telefon betu kiosztasan.
  • GregSB
    #36
    Hűha, kb 2 napba telt megszoknom :D

    Ékezeteket is lehet gyorsan írni, magánhangzókon felfele húzod az ujjadat akkor alapból az É betűt fogja pl írni E helyett. Én közel olyan sebességgel gépelek már a virtual billen mint a simán.
  • a_n_d_r_e_w
    #35
    PC-n nem hasznalok ekezeteket, telefonon igen.