114
  • UUUU
    #114
    "Mivan? Ugye most csak viccelsz amikor azt írod, hogy 1 milliárd új ember az 1 milliárd gyermek.... mert előtte a 6 millliárd az 6 milliárd 30 éves volt vagy mifene? "

    Jó ég, micsoda egy retard.
  • narumon
    #113
    Semmit nem cáfoltál meg de még gondolkodni sem tudsz. Most azt állítod, hogy mondjuk 2000 óta nem nőtt jelentősen azon emberek száma akik potenciális PC vásárlók?
  • narumon
    #112
    De nem is kell kutatni, itt sg-n is van jelenleg is vagy három cikk ami ezzel foglalkozik, de valahogy ezeket sosem látják vagy olvassák, vagy elintézik azzal hogy hazugság. Hát persze...
  • caius marius
    #111
    No azért nem Narumon az egyetlen aki úgy gondolja, hogy lassan véget ér a pc térhódítása.
    Ja, a cikkhez annyit azért hozzáfűznék, hogy szerintem a pc vásárlással senki nem várt a win8 miatt.
    Valamint a növekedés erőteljes csökkenése is utalhat a vásárlói kedv alakulására, nem feltétlen kellenek abszolút negatív adatok.

    www.index.hu/tech/2012/08/19/az_asztali_pc-nek_befellegzett/
  • Jakuza001
    #110
    En nem szamolok semmit csak megcafolom a te 10 evbeni egy milliard allitasodat,(te irtad,em en) meg azt hogy ebben az idoszakban a novekedese a populacionak az a egy milliard gyermekszam.
    Ezt akarod te most megmagyarazni. Amit nem kene, mert butasag.

    Nem kell utana nezni ott a cikk mert lenyegtelen ha az osszeladasokat magyarazod, lebontod most tereleskent kulon regiokra.

    Ertekhataron beluli a csokkenes es nem lehet ebbol messzemeno konzekvenciakat levonni, foleg a feszult vilagpiaci es penzugyi helyzetek miatt. Majd ha evek multan is ez lesz a trend, csak akkor mernem ezt a helyedben kijelenteni. De ilyen erovel ha a vilagvaltsag helyzete megvaltozik es nagyobb jolet koszont a piacra, akar mikor meg is fordulhat ez a helyzet.

    Azt meg senki ne vegye keszpenznek hogy a novekes a tablet piacon nagy az hasonlo lesz 10 ev mulva is.
  • narumon
    #109
    Oké akkor csak 680 millióval van több felnött. (mert szerinted mondjuk gyereknek nem kell gép). Valamit nagyon elszámolsz fejben. Az 1 milliárd új gyerek az igaz, de nem a nullára jöttek. 99 óra született 1 milliárd ember, 99-ben durván 6 milliárd volt a föld lakossága, de 99-ben is többszázmillió gyerek volt belőle akik később lett felnőtt korú. Melyik része nem érthető neked?

    A másiknak majd utána nézek most nincs kedvem, de évek óta ezt olvassuk itt sg-n és máshol is szóval meglepődnék. Persze az is lehet hogy keverem EU vagy USA adattal és világszinten most csökken előszőr. Akkor majd 2013-ban kiderül és lehet hogy jövő ilyenkor arról beszélünk, hogy mindenki PC-t akar gyártani mert iszonyatosan fut felfele :)
  • Jakuza001
    #108
    "Ugye most csak viccelsz amikor azt írod, hogy 1 milliárd új ember az 1 milliárd gyermek"

    Vazz te aztan a hulyeseget akarod most megmagyarazni. Ha 1 milliardal novekedik 10 evben a lakossag, az azt jelenti hogy 1 milliarddal tobb szuletett, de nem azt jelenti hogy 1 milliarddal tobb felnott is van.


    "What? Most nincs kedvem rákeresni de tudtommal 2009 óta folyamatosan csökken."

    Ne is akard megkeresni, mert szinten hulyeseget beszelnel, ugyanis az elmult 11 evben ez volt az elso eset, hogy csokkent a pc eladas.

    PC shipments to fall for first time in 11 years
  • narumon
    #107
    Egyetértek. Ezen nincs mit vitatkoznom :)
  • narumon
    #106
    "Mi van ? :D
    A csecsemok elkezdtek PC-t hasznalni ? :D"

    What?

    "Ezeket azert nem kellene. Raadasul az sem erv, hogy 1 milliard gyermek az 1 milliard uj PC-t jelent."

    Mivan? Ugye most csak viccelsz amikor azt írod, hogy 1 milliárd új ember az 1 milliárd gyermek.... mert előtte a 6 millliárd az 6 milliárd 30 éves volt vagy mifene? Ugye most ezeket te sem gondolod komolyan.
    Nem nem 1 milliárd új PC-t jelent viszont bővülő piacon folyamatosan esni nem jó móka.

    "Foleg 10 evvel peldalozni a lakossag temajaban,, mikozben csak ebben az evben volt csokkenes, az elozo evekben nem."

    What? Most nincs kedvem rákeresni de tudtommal 2009 óta folyamatosan csökken.

    "egyeb helyeken, tuti nem fog mindenki PC-t venni.Azt se tudjuk mennyi a forgalom a "legozott" gepeknel."

    Mivel az AMD és az intel is kevesebb CPU-t adott el (hírek itt voltak SG-n is) így gondolom ott sem rózsás a helyzet nem véletlenül igyekszik mindkettő a mobil irányba (AMD új tabletes fejlesztései, intel új Atom fejlesztései amik ebbe az irányba mennek)

    "az asztali PC-k piacan ami indokolna az eves, vagy ket eves cseret ezert egy ido utan csak a tenylegesen elavult gepeket cserelik. Gondolom nem kis resze volt ez a 352 millios tetelnek."

    Ebben egyet is értettem, de nem mindegy hogy mi miatt lesz egy cég nehéz helyzetben. Ha jövőre még kevesebben cserélnek - mondjuk csak 320 millióan az neked nem tűnik sokra de az egy ilyen piacon iszonyatos mennyiségű csökkenés.

    "Ugyanigy stagnalni fog a tablet piac is egy ido utan, mint minden mas."

    Ezt sem vitatta senki sem, de most a Pc-ről beszélünk. És huszonhatodjára is leírom a stagnálás nem gond. A folyamatos csökkenés igen. Ha jövőre is eladnak 350 millió PC-t meg azután is akkor nincs gond, mert az stagnálás (még ha nem is jó egy folyamatosan növő népesség mellett), de ha ez a szám minden évben csökken az már nagyon nagy gáz. Ennek melyik részét nem lehet érteni. Van valami üzleted? Tisztában vagy alapvető piaci folyamatokkal? Mert akkor ezeket könnyen be lehet látni.
  • zola2000
    #105
    Indiában - afrikában - latin amerikában növekedik a lakosság míg a fejlett nyugaton ( európa -észak amerika és kelet ázsia ) stagnál/csökken , a fejletlen országokba vagy használt gépeket visznek ki, mert olcsó, vagy 20ezer forint alatti tableteket vesznek mert olcsó (de magyarországon is sokan).
  • Jakuza001
    #104
    Mi van ? :D
    A csecsemok elkezdtek PC-t hasznalni ? :D
    Ezeket azert nem kellene. Raadasul az sem erv, hogy 1 milliard gyermek az 1 milliard uj PC-t jelent.
    Foleg 10 evvel peldalozni a lakossag temajaban,, mikozben csak ebben az evben volt csokkenes, az elozo evekben nem.

    Egyszeruen nem lehet egy telitett piacon minden evben 7 milliard PC-t eladni.
    Eleve nem minden ember hasznal PC-t. A munkahelyeken meg csak csak, lehet 1/1 az arany, de meg az is erosen velemenyes, de a csaladokban egyeb helyeken, tuti nem fog mindenki PC-t venni.Azt se tudjuk mennyi a forgalom a "legozott" gepeknel.

    A korosodas merteke is mint irtam lecsokkent. Nincs ugrasszeru fejlodes az asztali PC-k piacan ami indokolna az eves, vagy ket eves cseret ezert egy ido utan csak a tenylegesen elavult gepeket cserelik. Gondolom nem kis resze volt ez a 352 millios tetelnek.

    Ugyanigy stagnalni fog a tablet piac is egy ido utan, mint minden mas.
  • narumon
    #103
    Meg ne hagyjuk ki a számításból azt sem, hogy az elmúlt 10 évben a föld lakossága majd egymilliárddal nőtt a PC piac ennek ellenére zsugorodik. Folyamatosan.
  • narumon
    #102
    Az elejével egyet értek, de az a piacnak jelenleg gond. Az évek óta tartó csökkenés meg már nem hibahatáron belül van. Főleg ha azok a jóslatok is bejönnek amiket már itt is olvashattál többet, hogy 2015-re ez a szám már 300 millió alatt lesz. Azonban fogalmam sincs, hogy minket egyáltalán ez miért érdekel, nekünk csak az a lényeg, hogy az elvégzendő feladatunkra legyen megfelelő és jó eszköz. Hogy ezt tabletnek, Pc-nek vagy akármi másnak hívják az szerintem teljesen mindegy kéne , hogy legyen.
  • narumon
    #101
    Évekkel ezelőtti számokról beszélünk. Pár évvel ezelőtt még az asztali PC és noti eladások 500 millió körül voltak.
  • Jakuza001
    #100
    Ja es meg valami ami miatt szinten megallhatott a fejlodes, igazan nagy technologiai elorelepes nem volt az elmult 1-2 evben.
    Tehat nicns ertelme a valtasnak. Egy 2 eve eladott i5 vagy i7 esetleg hasonlo konfig teljes mertekben megfelel a mai kovetelmenyeknek is, mint 2 eve.
    Ezert is lassul az ertekesites, de mint irtam vannak teljesen mas tenyezok is.
    Ez a kis merteku csokkenes siman hibahataron belul van. Egyelore nem lehet kijelenteni, hogy ez egy trend resze es mindig igy lesz, meg akkor is ha a mobil eszkozok valoszinuleg csokkentik az eladast.
  • Jakuza001
    #99
    Milyen 500 milliorol ?
    Konkretean 2011-ben 352 millio volt ez a szam. 4 millios csokkenesrol beszelunk, amit akar a rossz vilagazdasagi helyzetnek is betudhatjuk.
    Nem lehet minden evben novekedni ilyen rossz viszonyok mellett.
    Amugy a tabletek is amikor elerik majd a telitettseget ugyanugy csokkeni fognak eladas szamban.
  • narumon
    #98
    Igen csak a PC 500 millióról esett le. Az a gond amit az előbb már írtam, jövőre még kevesebbet adnak el, azután még kevesebbet - hacsak nem jön valami trendfordító esemény. Elég ha felmész a főoldalra, a Dell kurvanagy gázban van, a HP szintén, a Lenovo bár átvette a piac vezetését nem tud nyereséget termelni. Ez hosszútávon szerinted hova vezet? (és a kis cégekről még nem is beszéltem amelyek százával mennek ez miatt tönkre - ha nem állnak át valami most menő termékre.)
  • Jakuza001
    #97
    "Én csak azt látom, hogy sok sok tabletet vesznek, PC-t meg egyre kevesebbet."

    Ennek azert mas okai is vannak. Az egyik piac telitodott, a masik meg nem.
    Nem mindennap vesz az ember egy komplett PC-t, a munkahelyekben se cserelik le a gepparkot allandoan.
    Ehhez kepest is igen nagy a PC-s piaci eves szintu eladasa.
    A tablet piac meg egy indulo piac, ahol gyakorlatilag alig volt keszulek.
    Amugy ha jol emlekszem valami 119 millio volt a tablet eladas 2012-ben, mig a PC 348 millio es ebbe nincs beleszamolva az a tetel, ahol a felhasznalok nem elore osszeallitott gepet vettek, hanem alkatreszekbol allitottak ossze.
  • narumon
    #96
    Mondom, elbeszélünk egymás mellett, így nem tudom van-e értelme ezt folytatni.

    "Nekem pl nagyon fontos az, hogy mennyi idő alatt vagyok meg valamivel, mert akkor a fennmaradó szabadidőben csinálhatok mást. Játszhatok a gyerekkel, kimehetek valamelyik tóhoz, vagy csak sétálni. "

    Pont ez miatt van nekem tabletem. Nekem az idő sporolás, hogy nem kell oda ülnöm a gép elé egyáltalán ha nem munkáról van szó. Ma reggel felkeltem - inkább úgy mondanám, hogy kinyílt a szemem, de volt még egy kis időm, így az éjszakai szekrényről felemeltem a tabletet, egy kézmozdulat és hoppá már ott is voltak az emailek, az index a penzcentrum (nomeg az SG), 5 perc alatt átfutottam őket. Ez PC-n úgy nézett volna ki, hogy felkelek, átmegyek a másik szobába, leülök, bekapcsolom a PC-t megvárom míg bebootol - valószínűleg eddigre már kész voltam a tableten - és nálam ez az "időspórolás" nap közben is folyamatosan előfordul. Én nem dolgozok a tableten (videózással foglalkozom most többnyire), de amire használom arra kényelmesebb és gyorsabb mint a PC.

    "Nem is akarom magammal vinni."

    Nekem viszont muszáj! Eddig erre egy notebook volt - most a tablet a hordozós eszközöm.

    "De leginkább egy ebook reader, ami a vacak szememet is jobban kíméli."

    Ebook reader az nálam eleve kiesik a böhöm nagy pdf-ek nem szupportálása miatt.

    "Eszembe nem jutna otthon legózni egy kényelmetlen lassú gagyi laptop -ot a tabletből,"

    Ez nekem sem, ezt arról beszéltük, hogy lehetséges. Mondjuk gagyi lassúnak megint csak nem nevezném egy normális tablet az átlag notikat megeszi reggelire sebességben és még csak jól sem lakik. Node nem is akarok belőle notit faragni, nekem nem kell a külön bill sem, hiszen nem gépelésre használom. Ez csak felmerült mint megoldható dolog.

    "meg egész nap magammal hurcolni, hogy 5 percenként megnézhessem az emaileket."

    Nekem viszont kell, mert én mindenkivel emailen tartom a kapcsolatot, az ügyfelektől elkezdve a hírlevelekig.

    "A munkahely a kivétel, ahol folyamatosan megy a levelező. Ott viszont megint nem akarom hurcolni a gépet, mert minek...."

    Én nem ülök bent egy irodában, vagy otthon vagyok vagy úton vagyok vagy ügyfélnél vagyok. Teljesen kényelmes megoldás egy tablet.

    "Tehát érted. A számítógép azért van, hogy tegye a dolgát, és soha ne okozzon nekem fennakadást, soha ne lassítson le, és ne korlátozzon semmiben."

    Ezt senki nem vonta kétségbe. Mi itt többen annyit állítottunk, hogy annó ha meg akartál nézni 1 weboldalt akkor számítógép bekapcs, megnéz, számítógép kikapcs. Egy csomó idő amikor tableten 10mp. Tegnap este ülünk a sarokülőn a tévé előtt, dohányzón a tablet. Mhm mhm mikor is kezdődik a kézilabda? Tablet fel 1 mozdulat kinyitás, második TV24 elindítása, ahán ott van 21 óra. Oké akkor beállítom, hogy csipogjon ne maradjunk le (1 mozdulat) tablet asztalra vissza. Meccs közben feleségem - hát ő most már megnézi a statisztikákat mert ez nagyon gáz - tablet fel, statisztikákat megnéz asztalra vissza. Ez egy pici momentum de bazi kényelmes tőle az élet. Másik tök apróság; hétvégén asszony a konyhában - csinál valami újdonságot tablet elő, recept behoz, pultra leállít - már mehet is a főzőcske. Közben felhívja skype-on angliából a bátyja! És ott főzés közben tök jót eldumálnak. Tök apró kiegészítő funkciók (csak ez miatt nem vennék tabletet), amiket PC-vel meg sem tudok oldani vagy csak nagyon körülményesen. És ezekből az apró dolgokból az évek alatt mióta tabletünk van rengeteg jött össze. Te is tudnál egy csomó ilyen dolgot sorolni csak egyszerűen lekorlátoztad magad, hogy ez hülyeség és innentől az agyad így is viselkedik.

    "Ezért vettem annó az elsőt is, ezért lesz a következő is. Ha kellene nekem egy tablet valaha is, az másért kellene, és nem akarnék belőle laptop -ot faragni, mert minek..."

    No megint nem figyeltél, hiszen az átlag tabletes nem is akar belőle laptopot faragni. (én sem) Te hoztad fel, hogy így gépelés meg úgy gépelés meg így laptop meg úgy laptop. Erre válaszoltunk, hogy egy bill hozzá és már kész is a laptop.

    "Már csak azért is, mert a tablet alapjában véve gyengébb teljesítményt ad, és meglehetősen drágán."

    Ez egy nagy tévedés. Egy modern tablet maximum specifikációban gyengébb mint egy olcsó noti, sebességben biztosan nem. Szerintem te a tablet alatt egy gyenge hardverre gondolsz, pedig itt már voltak linkek játékokról, felhasználásokról. Szerintem a tabletnél drágább notit kell venned ahhoz, hogy sebességben egyáltalán megközelítse.

    "Az élmény sem ugyanaz, mert internetezni akár egy 17 colos olcsó monitoron is nagyságrendekkel jobb, mint egy kis vackon. "

    Ez sem igaz. A tablet ugyanis közel van hozzád és abszolút nem tűnik fel, hogy kicsi lenne. Azért a 10" nem olyan kicsi ám a kezedben. Símán kényelmesen lehet rajta filmet is nézni, mert ott van közvetlen előtted. Nekem az asztalin 24" monitor van. (Plusz rá van kötve egy 46" LCD TV-ra, videót azon vágok) Az már nyilván sokkal jobb, de élményben hidd el nincs különbség, hogy azon nézem az SG-t vagy a 10" tableten. Sőt ehhez képest mondjuk egy 17" monitor szerintem harározottan visszalépés.

    "Egyezünk meg abban, hogy neked az való, mert az életviteledhez jobban passzol."

    Köszönöm! Innen indult az egész és ide is kanyarodunk vissza.

    "De ne húzd rá ezt a nem létező "átlagemberre", mert egyszerűen az az embercsoport nem létezik abban a formában, ahogyan azt itt sokan fel akarjátok tüntetni"

    Tehát elismered, hogy az én életvitelemhez jobban passzol, de azt már nem, hogy azért adnak el ilyen sokat belőle mert esetleg az ő életvitelükhöz is jobban paszol? Mert itt a gubanc. Nekem sok ismerősnek van tabletje (mint korábban már írtam), szerintem mindegyikük életviteléhez nagyon jól passzol. Tegnap pont az egyik legjobb barátom felesége vett magának egyet, mert az emberéhez ritkán fér hozzá. Ez már két tablet egy családban pedig még PC-jük is van. Viszont szerintem teljesen jól használják.
    Itt a mintavétel lehet a különbség nekem sok tablet tulaj ismerős van akik használják is folyamatosan. Neked nincsenek ilyenek. Én csak azt látom, hogy sok sok tabletet vesznek, PC-t meg egyre kevesebbet.
  • usersg
    #95
    "Nem a teljes kiváltásra, hanem kb 80%os kiváltásra."

    80%???? Ez maximum akkor igaz, ha csak youtube, meg facebook volt amit használt, mert akkor tényleg kb 80 lenne az eredmény. Ha minden más is, akkor már a 20% is túl nagy szám, és nagyon optimista kijelentés.
  • usersg
    #94
    "Azért vettem egy tabletet, hogy reggel fosás közben legyen min olvasni. Arra tökéletes :)"

    Arra pl pont tökéletes egy tablet, ezzel nem is vitatkozom.
  • usersg
    #93
    Maga a kezelés sem engedi, hogy olyan dolgokat művelhessek vele, és úgy, ahogyan azt én pc -n teszem. Nekem pl nagyon fontos az, hogy mennyi idő alatt vagyok meg valamivel, mert akkor a fennmaradó szabadidőben csinálhatok mást. Játszhatok a gyerekkel, kimehetek valamelyik tóhoz, vagy csak sétálni.
    A pc mindent tud. Gyorsan, kényelmesen. Ha valamit mégsem, vagy nem úgy, akkor lehet rá írni egy programot. Gyártófüggetlenül, store -ok nélkül, teljesítménymegkötések nélkül, szabadon. Nem is akarom magammal vinni. Ha akarnám, akkor azért hogy olvassak rajta. Arra valóban jó egy tablet. De leginkább egy ebook reader, ami a vacak szememet is jobban kíméli. Eszembe nem jutna otthon legózni egy kényelmetlen lassú gagyi laptop -ot a tabletből, meg egész nap magammal hurcolni, hogy 5 percenként megnézhessem az emaileket. Le**om ha valaki írt nekem valamit, megnézem naponta egyszer, és válaszolok is rá. A munkahely a kivétel, ahol folyamatosan megy a levelező. Ott viszont megint nem akarom hurcolni a gépet, mert minek....
    Tehát érted. A számítógép azért van, hogy tegye a dolgát, és soha ne okozzon nekem fennakadást, soha ne lassítson le, és ne korlátozzon semmiben. Ezért vettem annó az elsőt is, ezért lesz a következő is. Ha kellene nekem egy tablet valaha is, az másért kellene, és nem akarnék belőle laptop -ot faragni, mert minek...
    Az úgynevezett átlagemberek meg, megint nem annyira egyértelműen akarnának legózni, mert sokuknak ez csak felesleges macera. Mindaz amit te itt kényelmesnek adsz elő, plusz macera, plusz időráfordítás, plusz pénz. Már csak azért is, mert a tablet alapjában véve gyengébb teljesítményt ad, és meglehetősen drágán. Ha ehhez még speckó kiegészítő is kell, az megint plusz. A 800ft -os billentyűzet mindig olcsóbb lesz.
    Az élmény sem ugyanaz, mert internetezni akár egy 17 colos olcsó monitoron is nagyságrendekkel jobb, mint egy kis vackon.

    Tehát kinek ez, kinek az. Egyezünk meg abban, hogy neked az való, mert az életviteledhez jobban passzol. De ne húzd rá ezt a nem létező "átlagemberre", mert egyszerűen az az embercsoport nem létezik abban a formában, ahogyan azt itt sokan fel akarjátok tüntetni.
  • zola2000
    #92
    Arra egy telefon is az, a pc kiváltására komoly tábla kell.

    Nem a teljes kiváltásra, hanem kb 80%os kiváltásra.
  • DonC
    #91
    Azért vettem egy tabletet, hogy reggel fosás közben legyen min olvasni. Arra tökéletes :)
  • narumon
    #90
    Hát teljesen máshogy látjuk a dolgokat, ami végül is nem gond csak így elbeszélünk egymás mellett.
    Mert hiába írom le, hogy nálam tökéletesen kivált egy notit és egy csomó előnyöm lett kompromisszum meg egy sem. Én nagyon szeretnék egy dokkolós tabletet a megfelelő működéssel - neked ez sem jönne be. A teljesítménnyel megint nem értek egyet, nagyon kevés embernek kell egy i7 CPU teljesítménye, szövegszerkesztésre, videóvágásra, 3D játékra, stb meg már a mostani tabletek is alkalmasak akkor nem tudom miért nehéz belátni, hogy pár éve múlva nagyságrendekkel többre lesznek képesek. Olyan komoly zeneszerkesztők vannak, komoly szoftverszintikkel amiket egy pár éves PC ki sem tud köhögni magából. FullHD videót tudsz vágni effektekkel amit szintén nem tudnak akár csak pár éves PC-k. Tehát egy tablet szerintem ma már nagyon nem gyenge és pár év múlva még annyira sem lesz az. Azt a teljesítményt amit egy átlag embernek kell azt símán hozza / fogja hozni. A többiek meg eddig sem tabletet vettek.

    A háromszoros áron lesz noti a tabletből ezt sem értem. Csak egy 5e forinos billentyű kell hozzá (esetleg még egy pár ezer forintos tok) és kész a notebook, mitől lenne ez háromszoros ár?

    Noh a konklúzió, hogy teljesen mást gondolunk és teljesen mást szeretnénk a jövőben is.
  • usersg
    #89
    "Viszont a netbook piacot szerintem egyértelműen a tablet küldte a padlóra. Tablet mellett a netbook mint olyan teljesen értelmetlen dolog."

    Akkoriban az volt a reklám duma, hogy a netbook mindenkinek elég, illetve hgoy az átlagembernek elég... aztán nem volt elég, mert rájöttek hogy semmire sem jó. Egy nagy átverés volt ugyanis az egész. Az emberek azt hitték hogy az egy kicsi notebook, de nem az volt.

    "Dehogynem. Pont erről szól az egész. Amíg évente 400+ millió PC-t adtak el addig megvolt a cégeknek"

    Megvan azoknak most is, nincs itt semmi változás, csak éppen nem lehet azokat az éves növekedési adatokat produkálni, mint amit korábban. Ennek ellensúlyozására kell meglépni divat kügyük gyártását, és bemarketingelni hogy arra bizony mindenkinek szüksége van, még akkor is ha nincs.
    Eleve abszurd gondolat hogy valami folyamatosan csak növekedjen. Nyilván ebben az elborult világban akkor pörögne a gdp, ha vásárlás után bedobnád a kukában a tabletedet, és visszaállnál a sorba a következőért, de ilyen nem lehetséges, sem ezen, sem semmilyen más piacon.

    "Ugyanmár, erezd már egy kicsit a fantáziádat! Hol vagyunk még a napokig töltés nélkül működő tabletektől, a holo kijelzőtől, a full lakás integrációtól,"

    Mit értesz lakás integráción? Kinek kell az hogy a wc megrendelje a budipapírt vagy üzenetet küldjön a telómra hogy 'ma még nem sz**ál'. Ezek teljesen felesleges dolgok, semmilyen gyakorlati hasznuk nincsen.
    Nem vagyok én a fejlődés ellen, de csak akkor, ha haszna is van, ezeknek meg nincs semmi. A hosszú akku idő meg nem a tablet gyártókon múlik, de annak legalább értelme is lenne.

    "Én ezt nem így látom. Szerintem pár év múlva a legtöbb helyen egy dokkoló lesz otthon ahova beállítod"

    Miért tennék ilyet? Teljesítménye akkor sem lesz, oprendszere meg nem arra van kitalálva. Akkor meg minek? Miért akarnék laptop -ot legózni a tabletből? Mi ennek az értelme?

    "Én úgy látom, hogy inkább a tabletek kapnak olyan kiegészítőt (bill) amivel gyak noti lesz belőle ha nagyon kell."

    Háromszoros áron csinálhatsz egy gagyi laptop -ot a tabletből, ami véletlenül sem lesz több annál, mint ami alapból. Akkor inkább a tablet maradjon tablet, a laptop meg maradjon laptop. A kettőből kevert öszvéredésnek akkor van némi értelme, ha megmarad a teljesítmény is, vagyis ha a laptop kap meg bizonyos funkciókat a táblákól, és nem pedig fordítva, mint ahogyan azt te mondod.

    No mindegy. Én azt mondom, az asztali gépek pótolhatatlanok, a laptop -ok pedig csak részben kiválthatóak, de ahol ki is lehet, ott is minek? Miért kellene erőltetetten inkább kilegózni egy szörnyszülöttet a tabletből? Mi ennek az értelme?
  • narumon
    #88
    Azt állította a delikvens, hogy a notit hatékonyabb tabletté alakítani. Erre tettem fel, hogy az mitől hatékonyabb?
  • Jakuza001
    #87
    Az elso mondatod miatt gondoltam. "És mitől hatékonyabb?"
    Azt hittem, hogy a tablet atalakitasara vonatkozik, hogy az nem mervado.

    De ezekszerint te mashogy ertetted.
  • narumon
    #86
    Mivan? Most elismételtél engem.
  • Jakuza001
    #85
    DE meg van alehetoseged, hogy igy is es ugy is hasznalni tudd.
    Amit a masikkal nem tudsz megtenni. Hasznalhatod gyakorlatilag egy asztaligepkent/notikent is, ha veszel hozza egy tablet billentyuzetet es csatlakoztatsz ra egeret.
    A notik nagy resze ma meg amugy sem erintokijelzos, tehat azok nagy reszet nem is tudod ugy kezelni.
  • narumon
    #84
    "Ezt a dumát hallgattam évekkel ezelőtt is amikor a netbook volt a menő, aztán azóta be is döglött a piac. "

    Viszont a netbook piacot szerintem egyértelműen a tablet küldte a padlóra. Tablet mellett a netbook mint olyan teljesen értelmetlen dolog.

    "Én nem látom azt a réteget, akinek úgy kellene tablet, hogy ne lenne mellette számítógépe."

    Ilyen kevés van, nem is állítottam ennek az ellenkezőjét.

    "Attól hogy pc -je már mindenkinek van, és esetlegesen stagnál a piac, az egyáltalán nem jelent semmilyen korszakváltást."

    Dehogynem. Pont erről szól az egész. Amíg évente 400+ millió PC-t adtak el addig megvolt a cégeknek a helyük. Ez a szám folyamatosan esik és igen jó nevű gyártók húzzák le a rolót vagy kerülnek csődközeli helyzetbe. Pár év múlva ez a szám már csak 200 millió lesz ami 50% zuhanás. Nagyon sokan meg fogják ezt érezni.

    "Értem én hogy a piacgazdaságban azonnal halálfélelem tör mindenkire ha nem emelkedő számokat lát, de semmit sem lehet a végtelenségig növelni. Ha elromlanak a gépek, vagy valamiből korszerűbb kell, akkor van csere. Amúgy meg nincs."

    Ettől függetlenül még mindig így működik a piacgazdaság. Egyre több autót adnak el, egyre több élelmiszert egyre több mindenfélét. Zsugorodó piacon mindig hatalmas átrendeződés van. A mi példánknál maradva ha kevesebb PC-t adnak el összesen akkor kevesebb asztali CPU kell AMD valószínűleg ezt nagyongyorsan meg fogja érezni (intel is de neki van mozgástere), kevesebb gép kevesebb csúcsjátékost jelent, kevesebb csúcsvideókártyával - kevésbé jön vissza ezeknek a fejlesztéseknek a költsége tehát ezek a cégek kényszerűen nyitnak más piacra mondjuk a tablet felé. Soroljam még vagy kezded érteni?

    "A tablet a mai formájában nem lesz sokáig életképes, pont azért nem, mert amit ki lehet belőle hozni, azt már kihozták, vagy a közeljövőben megtörténik."

    Ugyanmár, erezd már egy kicsit a fantáziádat! Hol vagyunk még a napokig töltés nélkül működő tabletektől, a holo kijelzőtől, a full lakás integrációtól, stb stb. Nagyon messze lehet ennek még a vége, de persze abban igazad van, hogy a növekedés üteme lassulni fog majd stagnál. Viszont a PC jelenleg nem ezt csinálja hanem meredeken zuhan - ez nagyon nagy különbség.

    "Pc -re meg még akkor szükség lesz, amikor a mai tableteket már rég elfelejtettük. Ezért mondtam hogy ez a különbség a kettő között. Egyik szükséges, másik divat. "

    Én ezt nem így látom. Szerintem pár év múlva a legtöbb helyen egy dokkoló lesz otthon ahova beállítod a tabletet és utána az az asztali géped (a dokkolo rá van kötve a nagy monitorhoz vagy nagy tévéhez esetleg valamiféle kivetítőhöz meg a billhez és egérhez - de nagyon fontos hogy bill és egér nélkül is lehet irányítani mintegy touchpadként a szoftvereket tehát a bill és egér csak az azt igénylőknek kell). Ha otthon elvégezted a munkádat vagy csak menni kell valahova akkor kikapod a dokkolóból és már mész is. Én ezt így látom és még remélem is, hogy erre megy a jövő.

    "Sokkal valószínűbb a notebookok egyfajta átalakulása, ahol a tablet kevés előnyét beépítik, ezzel eltüntetve a mai táblákat."

    Én úgy látom, hogy inkább a tabletek kapnak olyan kiegészítőt (bill) amivel gyak noti lesz belőle ha nagyon kell.
  • narumon
    #83
    És mitől hatékonyabb? Ha szétszeded tablet, de ha tabletre raksz ilyet akkor az meg noti. Akkor mi a különbség?
  • Yv@n
    #82
    "Pont a zynga... az a zynga aki a múltkor hatalmasat zuhant a tőzsdén? Oké.. :)"
    Tehát? THQ meg most ment csődbe, pedig nemrég még két milliárdot ért, ilyen ez a pop szakma. :)

    Zynga kb nulláról került oda, kissé túlértékelték, viszont kizárólag egy 500millió fős fb felhasználói bázist becélozva ingyenes/filléres szeméttel beterítve a piacot érte el ezt az eredményt. A fő problémája hogy facebooktól függetlenednie kellett volna, hogy ne legyen bezárva annak felhasználói körébe, illetve kifulladt a fő húzócíme, nem tudta tartani az elvárt növekedést.

    A mobil felhasználói bázis ennek többszöröse, és ha olcsó egyszerűen előállítható játékokkal megelégszenek, akkor eszement profitot hoznak, AAA árkategóriás befektetés nélkül.
    Márpedig jól láthatólag megelégszenek vele.

    Én meg mint PC gamer kb várhatom majd a csodát, vagy keresek más hobbit. :)
  • Dodo55
    #81
    "rajta egy oriasi hutovel es mellette egy jo nagy tappal
    Ne haragudj, de ezt hogy teszed bármi másba, mint egy PC-be? :D
    Max laptopba még talán...

    Vagy mit értesz óriási alatt? Én pl nagyon minimum egy P4 Prescott-ra való stock coolert (2x olyan magas borda, mint ami már a C2D-khez volt, úgy 8x8x6cm ventistől), de inkább annál nagyobbat, valami brutál tuning hűtő szerűt.

    Ahhoz meg, hogy ez belekerülhessen kompaktabb eszközökbe súlyos fejlesztések kellenek majd, amik csak úgy mennek ha van bizalom a technológia iránt, annak pedig a születési helye (ahol először bizonyíthat) az általad említett perifériaigények alapján csak a PC lehet akkor :)
  • Dodo55
    #80
    "Altalaban az emberiseg azon nagy szazaleka, aki nem kepes egy normal pc-t hasznalni es eddig nem volt szamitogepe, mert nem ert hozza"

    Jelenleg nem ismerek ilyen 65 éven aluli személyt. Egy 100-ezres városban élek, sajnos ismerek egy csomó sötét embert (akiknek természetesen kivétel nélkül van PC-jük), de ha nem így lenne akkor ezek után azt hinném ez a zsenik városa (már ha a mondanivalód megalapozott lenne).



    "A telefonoknak es a tablaknak koszonhetoen most mar nekik is lehet."
    Az általam említett kizárólag 65 éven felüli PC-vel nem rendelkező személyek 5-10 év körüli mobiltelefonokat használnak, mert az újak túl bonyolultak nekik, vannak akik egyenesen a látványukat is gyűlölik.



    "Egy ido utan a legtobb mobiltelefon tulajnak smartphone-ja lesz, mert mast mar nem fognak gyartani."
    Félre ne érts, én személy szerint telefonon imádom az Androidot, de hidd el a fentebb említett emberek úgy fognak akkor is ragaszkodni az ősöreg telefonjukhoz, mint az életükhöz. Ha egy régi Nokia-ról van épp szó, akkor meg kizárt dolog, hogy ahhoz ne lehessen majd akksit kapni, más meg nem fog tönkremenni benne soha.

    masreszt jellemzoen meg nem ert el hozzank a technika.
    Ez egy részről igaz (az irreális árak és közel harmadik világbeli bérek miatt sokáig az új technológiák csak a felső 10000 számára elérhetőek), más részről viszont szerencsére a magyarok egy rétegére eléggé igaz, hogy "Ha a hegy nem megy Mohamedhez..." amennyiben technológiáról van szó, aztán pedig ők már gyorsan terjesztik róla a hírt itthon.

    "Egy atlag amerikainak nincs pc-je, de van telefonja. Nekik az internet tobbnyire a facebook-ot jelenti, amire nem csak folosleges, de tul bonyolult is egy pc."
    Lásd lentebb

    "(nezik a kereskedelmi tv-ket es sms-ben szavaznak) Ok szamitanak atlagosnak es ok vannak tobben."
    Kevered az átlagos szót az áldozattal. Vagy ha mégsem, és mégis párhuzam vonható a két fogalom között ebben a kérdésben, akkor az felfoghatatlan méretű baj.
  • kvp
    #79
    "pl új technológiákat behozni "nagy" méretben"

    Rossz pelda, az uj technologia most a 3D-s chip lesz. Ez az amikor egy tokban van a memoria, a cpu, a hattertar es az io chipek. Ettol a nagy es lassu rendszerbusz helyett parhuzamosan lehet huzalozni mindent. Ez vegre segithet ugrasszeru novekedest elerni a sebessegben. (pl. a teljes ram L1 cache sebessegu lehet) Ehhez viszont magasabb integracio kell, tehat onnantol a desktop pc egy kis fekete chip par csatlakozoval, rajta egy oriasi hutovel es mellette egy jo nagy tappal. Viszont vegre felmehetnenk orajelben 10 Ghz fole...
  • kvp
    #78
    "Én csak azt mondom, hogy amikor itt dobálóztok az "átlagember" szöveggel, akkor nem teljesen érthető hogy pontosan mire gondoltok."

    Altalaban az emberiseg azon nagy szazaleka, aki nem kepes egy normal pc-t hasznalni es eddig nem volt szamitogepe, mert nem ert hozza. A telefonoknak es a tablaknak koszonhetoen most mar nekik is lehet. Ez nem a formai kialakitas es a vezerles miatt van, hanem az egyszerubb kezelhetoseg miatt. Ket kerdes: Hany pc-t hasznalnak most a vilagban? Es hany mobiltelefont? Egy ido utan a legtobb mobiltelefon tulajnak smartphone-ja lesz, mert mast mar nem fognak gyartani. Ha nekik nagyobb kijelzo kell, akkor joreszt nem pc-t fognak venni, mert ahhoz tovabbra sem ertenek. (kiveve ha a microsoft addig a padlo ala butitja a felhasznaloi interface-t) Egy atlag amerikainak nincs pc-je, de van telefonja. Nekik az internet tobbnyire a facebook-ot jelenti, amire nem csak folosleges, de tul bonyolult is egy pc.

    A magyar peldak azert nem jok, mert egyreszt tobbnyire ertelmisegi csaladokrol van bennuk szo, masreszt jellemzoen meg nem ert el hozzank a technika. Harmadreszt azok az emberek akinek a csaladjukban tomegesen el lehetne adni a tablakat, nemhogy az sg-n nincsennek fent, de a neten sem. (nezik a kereskedelmi tv-ket es sms-ben szavaznak) Ok szamitanak atlagosnak es ok vannak tobben.

    Egyebkent nekem peldaul egy tablet-te alakithato x86-os laptop az idealis, de csak azert mert nem munkahoz kapcsolodo tevekenyseghez is kell par desktop program, es lehetoleg mobil formaban, mert a laptop hasznalata kenyelmetlen. De nem minden ember hasznal otthon is cad programokat a hobbijahoz es szokott szabadidejeben muszaki rajzzal a kezben szerelni. Akinek csak a facebook, sg.hu, stb. kell a fotelban ulve, annak boven eleg ugyanebbol egy sima 'butabb' tablet (androiddal, ios-el, stb).
  • Dodo55
    #77
    "Attól hogy pc -je már mindenkinek van, és esetlegesen stagnál a piac, az egyáltalán nem jelent semmilyen korszakváltást. "

    Pontosan. Plusz a PC piacnak megvannak a maga sajátosságai, ezért is bűn pl komplett gépeken mérni az eladásokat, mivel a PC nem lenne PC ha mindig kompletten újat kéne venni belőle. Egyszóval piaci szemszögből a PC-re úgy kéne tekinteni mindenkinek, mint egy atomstabil platformra, ahol nem a növekedés a lényeg, hanem hogy lehet rá alapozni (pl új technológiákat behozni "nagy" méretben=alacsonyabb gyártási költség, mert hely az van benne bőven, hatalmas piaci közönség is, könnyen rákaphatnának az emberek, majd ha bevált a dolog mehetnének kompaktabb megoldásokba kisebb méretben), mert nagyon elterjedt és nem fog kihalni egyik pillanatról a másikra.
  • Dodo55
    #76
    Na szóval, kvp tett egy a valóságtól (véleményem szerint) eléggé elrugaszkodott kijelentést, amit én az eredeti kijelentésre építve átfogalmaztam, hogy amennyire csak lehetséges megközelítse a valóságot. Oda is írtam, hogy "én inkább úgy mondanám".

    Nem volt célom ezzel lehülyézni a non-PC gamereket, szimplán csak abból a kijelentéséből, hogy "A pc-s jatekosok nagyon kis piac a mobilos es konzolos jatekosokhoz kepest." így tudtam egy valósághoz közelebb állót kreálni.

    Szóval félre ne értsetek, nem célom a "platformi megkülönböztetés", csupán azt akartam ezzel kifejezni, hogy a vérbeli gamerek PC-n nyomják, és ez így lesz amíg az emberiség értelmes létforma marad, vagy a PC-t le nem váltja egy olyan platform, ami minden tekintetben többet tud nála nyújtani.

    És ha ez megnyugtat mindenkit, unaloműzésből szoktam én is a telefonomon játszani (kezdve a 3310-esemtől, az első olyantól amin már volt játék), illetve néha havernál konzolon verekedős játékokkal, mert az egy olyan ritka műfaj amit jól lehet irányítani gamepad-el.

    Ennek ellenére ez nem változtat azon, hogy összességében játékra (nem gagyi játékimitáció pénzlehúzodákra) a PC a legtökéletesebb platform. Nekem erre van ezernyi elég szilárd érvem, ha más nem ért egyet, akkor ha kérhetném szintén tényszerű érvekkel jöjjön, én szívesen felsorolom a sajátjaim ha arról van szó.
  • usersg
    #75
    Ja, és persze azt is hozzá kell tenni, hogy a jelenlegi tabletek továbbfejlesztése jóformán csak a mérettel való játszadozást jelenti, ami megint csak amellett szól, hogy ez a megoldás nem maradhat meg sokáig így.