16775
banner
  • Palinko
    #10765
    húú, hát ha megeteted saját húsával az egy megoldás, de úgy rémlik nem a pozitív :D a másik jó megoldás nekem sem jut eszembe, de tudom sokáig keresgéltem abban a parkban vannak rejtett dolgok úsztam a vízben és ott találtam, attól függ hogy állnak a gátak
  • McFrost
    #10764
    :D
    Köszi! Végső megoldásként erre is gondoltam. Csak fura, hogy farkasként a saját ruhánkért nem tudunk elmenni...
  • Negritis
    #10763
    szia

    sztori elvisz oda ha eljön az ideje :D
  • McFrost
    #10762
    H!
    Kaer Morhenbe mikor tudok elutazni? Most Skelligén vagyok.
  • Joint Joe
    #10761
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget kérnék.
    A Farkasbőrben című küldetésnél vagyok elakadva, és nem tudom, hogy most én csinálok rosszul valamit, vagy bugos a küldetés.
    A lényeg, hogy ki kell nyírni a vérfarkast(Morkvarg a neve), de ugye egy átok miatt örökre a kerthez van kötve.
    Elmentem beszéltem a papnővel, de a párbeszéd után, ugyan úgy kiírja, hogy beszéljek a papnővel, mintha nem frissült volna a küldetés. A vérfarkast pedig akárhányszor ölölm meg, vagy hagyom életben, mindig ugyan úgy ott lesz a barlangban.
    Valakinek valami ötlet??
  • aemus
    #10760
    BES - 2 Magos/régebbi CPU - hoz

    Az újabb játékok - mint pl. a Witcher 3 - nem használják ki a régebbi 2 magos Cpu-kat rendesen. Ezért a játék akadozhat. Ez a kis program segít abban hogy a Witcher 3 ezeken a masinákon is jól fusson.

    Használható más játékhoz is.
    Utoljára szerkesztette: aemus, 2016.02.13. 15:12:48
  • DantesHUN
    #10759
    Jó, a gép ellen lehet nincs olyan szükség a bábura, de emberi ellenfél ellen igen. Szivatott meg ezzel haverom, amikor egymás ellen kártyáztunk.
    Vagy ott vannak az egymást segítő lapok, ha az embernek van egy kis esze, és az ellenfele ilyet játszik ki, megvárja és a végén megöli ezeket a lapokat, a zöld nyavalya lappal.
    Vagy, szörnyeknél és a scoiatal-nél is, de a szörnyeknél ez erősebb, hogy ha kijátszod az egyik lapot, azonnal kijátszásra kerül a pakliból a többi hasonló lap, akkor is ha nincs a kezedben. Na ez marha erős dolog. Érdemes a legvégére, utolsó körre tartogatni. Megfelelő pillanatban többet ér, mint az egymást segítő lapok

    Persze, még ember ellen is, a legjobb, ha Északi királyságok. 4 kém lappal, ha a másik ember szörnnyel vagy a tündékkel van- elég könnyű lenne nyerni Még ha egy bábbal, és egy feltámasztással, vissza is hoz, a kémekből valamennyit, nekem akkor is több lapom lesz, ő viszont már vesztett lapokat. Például ellövi a feltámasztását a kémre amit én játszottam ki, az nem rossz húzás, de értékes lapot, nem tud visszahozni ezután már. Jó persze attól függ, mennyi feltámasztó lap van a kezében.
    De hát ez az eset nem valószínű.

    Mindenesetre remélem, lesz a második kiegészítőhöz is kártya, kellene a másik két pakli is.
  • bunny
    #10758
    Na ezért mondtam, hogy ember függő a stratégia :) Én pl. úgy vagyok vele, a bábú nem hoz hasznot, mert nem termel pontot. A kémlap visszajátszásra inkább ahogy írtam az előző körből visszahúzós lapokat használom, az eleve ad pontot + amit visszahozok. Az egymást duplázó lapok nálam is fixen bent vannak, most újrakezdve még csak a kéksávos rohamcsapat van 4 pontért, de azért amikor lerakok egymás mellé 3-4-et ahogy mondod egy kürttel, hát az elég jelentős tud lenni.
    Egyébként az ellenfél kiugratásra én a kémlapokat használom, ha kapok legalább kettőt, azt szoktam csinálni, hogy az elején odapakolom neki mindkettőt, ezután többnyire elpasszolja a kört, és akkor megnézem hány lapból tudom nyerni a fordulót. Ha balek volt és erőseket játszott ki, hagyom elmenni, ha szokás szerint gyengével kezdett, akkor ha 2 lapból nyerhető a kör, el szoktam vinni, hiszen elég olcsón megúszom.
    De ez erősen ellenfél függő, van aki pl. 2 perzselőlapot is berak a pakliba, azellen máshogy játszom (pl. ügyelek, hogy neki is legyen legerősebb lapja, nem az elején lövöm el a kürtöt, egymást segítőket stb) és így tovább.

    De feltétlen jó lenne, ha csinálnának belőle neten játszható verziót, élő ellenfél ellen szerintem iszonyat jókat lehetne játszani. Ha most sikerül minden lapot megszereznem, elgondolkozom rajta, hogy megírom.
  • Palinko
    #10757
    haha szóval csak én játszottam az időjárással? akkor mégsem a legtutibb stratégiával toltam, de működött így is :)
  • kemszi2
    #10756
    Nem csak arra. Én előszeretettel használtam "élesztő" kártyákra és a 7pontos perzselő kártya újra kijátszására.Időjárást én se használtam,Foltest is úgy volt beállítva hogy semlegesítette ezeket a kártyákat ha a szükség úgy hozza. Nekem legjobban azok a kártyák váltak be amik egymáshoz adódnak,így ha letudtam rakni az 5 5pontost és erre még rá ment egy kürt akkor az már szinte tuti győzelem volt,kivéve ha elégtek :D
  • SzirmosSzisza
    #10755
    Kém lapokra pedig marha jó a bábu :)
  • bunny
    #10754
    Szerintem a stílus erősen emberfüggő, én pl. az elejétől fogva nem használok időjárás lapot, és gyakorlóbábút sem. Utóbbinál szerintem jobb megoldás az eldobott lapokból visszahúzó lap. Ellenféltől függ a taktika, de elősorban a kém lapok döntenek imho, onnantól erőből lenyomja az ember többnyire a másikat. Ami még fontos, hogy el kell fogadni, hogy sokszor érdemes eldobni egy kört (ezt egyébként a gép is alkalmazza, elég jól ki is használható saját maga ellen).
  • Palinko
    #10753
    jaja, de mégis jobb mint a 7es, napos mage (hmm talán Triss) :D bár sokszor azzal húzod be az utolsót, felvág egy kártyát meg a ködöt és a debuff miatt nyersz :D
  • SzirmosSzisza
    #10752
    Nekem azok annyira amúgy se jöttek be, mert nem hatnak rá a duplázások. (bér néha tényleg hasznos, hogy a debuff se)
  • Palinko
    #10751
    jah, bár az HOS-ban meglepett a sok társakat hívó karakter pl 5 és idéz még 2 ötöst, az már 15 szóval 2 húzásból lehet 30 egy kürtössel :D
    nekem meg nincs is 15-ös kártyám pl Ciri vagy Geralt, de elketyegek az északi királysággal is, nagyobb spórolás a hős képessége mint elsőre tűnik :)
  • SzirmosSzisza
    #10750
    Nekem a vége fele annyi volt a játék, hogy kémeket leraktam, szalmabábuval felvettem az Ő kémjeit, aztán kb 90%-ban leraktam a fagyot, mert szinte mindig gyalogosai voltak.
  • Palinko
    #10749
    azért gép ellen sztem a legfontosabb a pakli erőssége, aztán a stratégia, még mindig az működik legjobban, hogy beugratod az erős kártyáit és szalmabábbal mented a saját lapjaidat, majd második körben odaversz pl feléleszted az embereket hasonló dolgok, utolsó faktor a szerencse. szerintem élőben a pakli nem számít, mert mindenkinek teljes, szerencse 80% hogy mit kapsz az elején, tudás meg 20% mert abban merül ki kb, hogy tartogassuk a égére az idő feljavítást, ha az ellenfélnek nincs sok embere abban az osztályban, nekünk meg az adja a legfontosabb erőt.
  • SzirmosSzisza
    #10748
    http://forums.cdprojektred.com/threads/64675-The-first-Gwent-tournament-in-Ukraine :D
  • Palinko
    #10747
    szerintem ugyanazt, de látod mindenkiben máshogy csapódnak le az érzések ugyanarról... pl szerinted lényegtelen, hogyan állította meg a Fehér Fagyot, szerintem meg ha végigküzdöttem egy játékot Cirivel, a fontosabb pillanatokat, valamilyen szinten jár nekem, hogy a játék legfontosabb mozzanatánál is én irányítsam. mi győzte le a fagyot? a szép szeretetteli emlékek? igaz, hogy lehet azzal érvelni, hogy 1. Geralt a főszereplő és már átadta a tudását Cirinek, 2. Wild Hunt a játék neve és őket addigra már legyőztük, szóval az volt a játék legfontosabb mozzanata, érjem be azzal. A Witcheres végződésnél, nekem is az jött ki a toronyban mégis úgy beszélt Geraltal, mintha fingja se lenne semmiről, ő nem értheti meg mi történik stb, persze aztán a kocsmában már más a hangulat...
  • molnibalage83
    #10746
    Biztos, hogy te ugyanazzal a WIII-mal játszottál, mint mindenki más...?

    Tök lényegtelen, hogy a Fehér Fagyot hogyan állította meg. Engem nem is érdekelt. A witcheres végződésnél Ciri nem változott meg semmennyire. Amikor meg uralkodó lesz belőle, akkor sem volt markáns difi, csak ő tudta már előre azt, amit Geraltnak még nem mondott el.
  • Prof William
    #10745
    O'Dimm

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az elején még viszonylag ok, ezzel a "Egyszer majd kérni fogok tőled valami Geralt", de amikor megjelenik a hajóban, ami csodák-csodája utána pont elsüllyed, már gyanús de elsőre még arra gyanakodtam, hogy valami mágus lehet a fazon. De aztán ahogy egyre többe tudunk meg róla egyre jobban nem tetszett. Majdhogynem borzongató a könyvekben olvasni erről az alakról, aki ki tudja hány évszázada járja a világot és igazi örgödfi módjára hozzásegíti az embereket a vágyaik eléréséhez, csak éppen minden kívánságot kifordít, és aztán elviszi az illetőt. A legjobb az a rész volt amikor a Lúdvérc erdő előtti kis falun mentem át és felfigyeltem arra hogy a gyerekek, mintha pont erről énekelnének. Nagyon jó pillanat volt. Witcher világának legtöbb veszélye is ősi (pl The Crones) de O'Dimm egy teljesen más szinten képvisel. Ő az ősi kísértő. Ha nem ragaszkodna annyira a saját játékához és szabályaihoz, szerintem esélyünk sem lett volna legyőzni őt.
  • Palinko
    #10744
    egyetértünk

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    azért kicsit rosszabb mint az átlag witcher világbeli emberek, ok mindenki saját hasznára hajt, trónok harca jut eszembe, de azért nem mindenki gonosz, mint ahogy Everic sem teljesen az. hülyeséget csinált belement a fekete mágiába, pénzért (büszkeségből nem fogadta el, hogy kifizették az adósságait stb) és felelőtlenül bevállalt egy paktumot, sarokba szorított helyzetben nem is volt esélye jó szerződésre, mert nem volt tárgyalási pozíciója. de azért meggondolhatta volna mikor a legszeretettebb embereket kéri tőle O'Dimm. meg Everec még azzal is felette állt az átlag karaktereknek, hogy bandavezér stb, de O'Dimm likvidálása sokkal jobb befejezés és az elején még nem tűnik vészesnek az alak a végén viszont brutálisan előjön az énje.

    egyébként csak én mentettem meg az alakot a lefejezéstől még az elején? Everec emberei már hozták a tuskót stb, jó volna még előkerülne :)
  • Palinko
    #10743
    lett már valami szájbarágós videó vagy a játékba gondolod? mert igazából a játékban nem mond el semmit, Ciri belép a toronyban a kapuba, értjük hogy miért, egy Witcher 1 végét idéző helyen találja magát, aztán jönnek az emlékek majd újra egy kis semmit mondó botorkálás és ennyi. nekem ennyi nem elég, aztán már bevág az uralkodóhoz, ami két héttel az események után van, aztán a befejezés, végén a narrálás ahol pont annyit mond el a játék utáni történetről amennyit kell. az én bajom, ismételten, azzal van mi történt mikor a toronyban átment a portálon? az várta mint minket a witcher 1 végén? honnan tudjuk hogy neki sikerült megállítani a telet? stb. szerintem millió kérdést felvet Ciri a játék végén, főleg, hogy eléggé megváltozott a viselkedése felénk például eléggé lekezel
  • Prof William
    #10742
    A Hearth of Stone -nél én is úgy gondoltam, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Everec akármilyen is de túl sokban nem különbözik azoktól az emberektől akikkel eddig találkoztam a witcher világában. O'Dimm viszont egy gonosz entitás. Talán ő áll a legközelebb az ördöghöz a Witcher univerzumban. Jómagam Geralt helyében nem aludnék nyugodtan ha tudnám ez a fazon továbbra is a világot járja, és ki tudja mikor néz be hozzám egy újabb szívességre. Ezen felül pedig ha azt válasszuk hogy Everec oldalára állunk, sokkal élvezetesebb a végjáték.
  • Daermon
    #10741
    Hogy érted, hogy kiderűl Cirivel mi történt? Csak mert egyértelműen elmesélik a narrálásban.
  • Palinko
    #10740
    igazából ahogy befejeztem az alapjátékot május legvégén nem nyitottam meg újra. nem a csalódottság záratta be velem, hanem inkább az, hogy ezt most emészteni kell. azóta mindig jó érzés fogott el ahogy megláttam az ikont az asztalon. aztán szép lassan rájöttem még évekig nem fogja semmi sem hozni ezt az RPG színvonalat, meg el is telt már fél év ideje volt újra elővenni. sajna nem bírtam már ki a blood and wineig, pedig úgy terveztem, majd ha minden kiegészítés meglesz nekifutok, de nem bántam, hogy előrébb hoztam. főleg hogy ők csúsztatják a blood and winet, de semmi baj :)

    szóval hearth of stone, meglepett hogy tényleg betartották a 10 órát, annyi van benne, a döntésekkel kapcsolatban majd írnék valamit, de előtte, arra számítottam kiderül mi történt Ciri-vel az alapjáték végén, pontosan, de látom nem lőtték el, egyre inkább azt gondolom, hogy a blood and wineban sem tudunk meg abból semmit. talán a 4. rész elején? (bár ahogy régen beszéltünk elég sok dolog szól Ciri ellen a következő részhez) valamikor remélem adnak választ, mert akkor mégis maradna egy kis tüske ebben a csodában.

    visszatérve a HOS-ra:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    nem vagyok biztos benne, hogy minden küldetését beadta, vagy nem kékítette be, majd meglátom hátha később még előjön. pl olvastam egyik questnél kell csákányozni, leírták mert bugos volt, de én ilyen küldire nem emlékszem. a lényeg szerencsére bug mentesen lement :)

    brutál jó fel volt építve, hogy egyik főszereplővel sem tudtam szimpatizálni. Everec és O'Dimm sem szimpatikus, nagyon nem. meg a küldik során is a kincseskamrába betörésnél is érdekes, hogy szinte mindenkit ki kell nyírni. először maradtam a terv kiagyalójánál, sajna a mackófúró átpártolt szóval egy gyors harc és le kellett vernem őket (gondolom ha én álltam volna át a fúrós maradt volna a tervező fickónál), aztán meg nem adták ide a házat eljárt a kardom :D két dolog miatt is le kellett írnom, nagyon érdekel, miben változott volna ha a 4 különböző összeállításban megyek lopni (az artista csaj pl nálam elhúzott, pedig jól tárgyaltam, időhúzás sikeres volt), a másik meg, hogy a végén is ez volt, szívem szerint elhullhatott volna mindkét főszereplő.

    először engedtem hogy kinyírják Everec-et, aztán választhattam jutalmat, azok azért baromi jó cuccok, de mindig bennem lenne, hogy hátha a jutalomért még elő venne a jövőben, de a szerintem "jó" befejezésért is jár egy kard ami nagyon tuti. azért gondolom, hogy jó befejezés, ha megmentjük Everecet, mert bármilyen gonosz, hülye, rosszindulatú volt, sokkal kevésbé lesz ártalmas mint egy gonosz entitás.

    Shani után nem mentem az opcionális küldi után, remélem még lehet és megéri, talán megtalálom a házat :D igazából kétszer is kellett ott járni, de annyira nem figyeltem. de minden nőnél oda lyukadunk ki, hogy nem összeegyeztethető az együttélés, főként a witcher miatt, de a nők sem ülnek meg általában a seggükön.

    ja és a Borsodi sört lehet hogy összekötném valahogy a Witcheres fiúkkal egy kis termékkapcsolás elejéig ha én lennék a marketinges :D

    remélem nem hagytam ki semmit, elég sok gondolatom van már csak a kiegészítővel kapcsolatban is, remélem azért a fontosabbakat rendbe szedtem.
  • Prof William
    #10739
    Az se volt benne maikor bemegy Emyhr tróntermébe. Pedig az jól jelenet volt. Mondjuk azért belegondolva logikus hogy ezt a titkot a császár nem az udvartartása előtt akarná megvitatni.
  • Evoluti0N
    #10738
    Az ilyen trailerekben mutogatott dolgok sokszor nincsenek benne a végső játékban. A lenti videó is majdnem 1 évvel a játék megjelenése előtt jött ki. Az idő alatt sok minden változhat.
  • Morpeus
    #10737
    Sziasztok!
    Pár napja értem a Geralt kalandjának a végére és egy jelenet nem rémlik ami a trailerben volt.
    Pl ez az a jelenet:https://youtu.be/53MyR_Z3i1w?t=46s
    Ezt mikor kapom meg? Vagy kivágták már a játékból?
    Illetve az utánalevő jelenet, amikor az égő falut mutatják. Az nekem egyáltalán nem rémlik. Az valami mellékküldetés?

    Köszi a választ előre is!
  • Morpeus
    #10736
    Szia! Az ilyen általában attól van hogy megsérült/hibás a textúra fájl. Szerintem ellenőriztesd a klienssel(gog/steam).

    Utoljára szerkesztette: Morpeus, 2016.02.09. 00:03:52
  • genndy
    #10735
    Valószínűleg, de egyelőre semmi hivatalos infó nincs.
  • Prof William
    #10734
    Szerintem a Blood and Wine-hez is jön majd egy hasonló pakli.
    Utoljára szerkesztette: Prof William, 2016.02.07. 20:50:54
  • Andrews2007
    #10733
    Sziasztok!

    A Gwent kártyapaklival kapcsolatban szólnék.
    A Hearts of the stone kártyapakliból lesz vajon bővített változat mind a 4 paklival? Mármint az igazi paklival? Adta ugye hozzá paklicsomagot. Sajnos én már korábban megvettem Gog.co-on ott nem adtak ugyebár a Hearts of the Stonehoz. S vajon külön meg lehet e venni majd a kártya paklikat valahol? Előre is köszönöm! Nekem nagyon bejött a gwen.
  • nagykispeter
    #10732
    Sziasztok!

    Valaki találkozott már olyannal,hogy Novigrádba a kikötőnél a legnagyobb hajó textúrája közelről ,főleg a vitorla rész egy nagy feketeség ,néhol szines háromszögekkel tüzdelve,mikor távolabb megyek akkor átvált normális textúrává.Máshol sehol nem találkoztam ilyennel.
  • SzirmosSzisza
    #10731
    Mondjuk nem tudom ezt meddig patchelték, de a fő még olyankor is normális XP-t ad.
  • S1M0N
    #10730
    De, ez mindegyikre igaz, legyen az fő- vagy mellékküldetés.
  • mans
    #10729
    A főküldetéseknél ugye nincs az hogy beszürkül mert túl erős vagyok?
  • molnibalage83
    #10728
    Ha nyár óta nem volt balance a pénz környékén, akkor nem értem, a pénzes gondokat. Legnehezebb sziten tolva saját megkötéssel, hogy csak a vadon közepén és elhagyatott helyen lootolok sem volt gond a játék elején...
  • MerlinW
    #10727
    Bármikor újraoszthatod a pontjaidat, lehet venni potit hozzá, úgyhogy bátran dobáld őket ahova akarod. Később majd újratervezel:)
  • robotnyk
    #10726
    az elején problémás a pénz, de majd elmúlik

    https://witcher3map.com/ - itt ha kiszűröd a places of powert, ott lesznek az "ingyen" talent pontok. viszont nálam meg az a baj, hogy annyi a küldetés, mellékküldetés, contract, hogy sokat egyszerűen szintben kinőttem, és már kiszürkültek a +5 szintkülönbség miatt