22
  • Vaszilij Artyom
    #22
    Az apácásban mégis mi van?

    Ministráns fiúkkal jobb lett volna?
  • Etinger
    #21
    Fúúú... nem tudom. Lehet én is béna voltam (11 évesen sejted), de a traninget a TR2 elején, a kastélynál, na azt se bírtam nagyon megcsinálni. Ugráltam, ugrálta, de folyton 2 platform közé esett :( A labirintus mondjuk király volt :D

    Hangulatban viszont 10/10 :) De az összes.
  • Vol Jin
    #20
    Nekem a klasszikus TR-ek jöttek be. Azoknál még tudtam, hogy merre érdemes ugrani, mi az amit elérsz, mert olyan kockás volt az egész. Az Angel of Darknessben már ez nem volt egyértelmű.
  • Etinger
    #19
    Anno még a PC Guruban asszem olvastam erről (spoiler!!! :D) Chronicle vagy volt a címe ahol meghal. Amúgy a TR Legendset és ami utána jött (basszus be se ugrik a neve, nem az Anniversery..) végigjátszottam, szépek voltak és hangulatosak... de ami a lényeg: KÉNYELMES VOLT AZ IRÁNYÍTÁS PC-n. Ezt olyan szinten nem hozta előtte egyik TR sem PC-n, hogy az valami hihetetlen. Játszottam pl a TR2-vel, Velence hangulatos IS lehetett volna, vagy az Angel of Darkness komor háztetői.. de egyszerűen agyfasz. Mondjuk kaptam egy joysticokat aztán, azzal már jobb lett a cucc jelentősen, de akkor is a kameranézet is.. katasztrófa.

    Mint kb a Prince of Persia 3D. Aztán szerencsére a Sands of Time meg a többi már 10/10-es etéren.
  • Vol Jin
    #18
    Volt egy olyan része a Tombraidernek, ahol már tinilányként is irányítottad a karaktert. Amikor az egyiptomis 4-ik részben meghalt a karakter, akkor én ledöbbentem, hogy na ennek most vége van. De kijött egy következő rész, amiben a temetése volt, és utána a közeli ismerősök visszaemlékeztek Lara korábbi életére. Ebben nem egy összefüggő történet volt, mint a többiben, hanem minden fejezet egy életszakaszáról szólt, amire visszaemlékeztek a többiek. Na abban kislányként és tiniként is szerepelt. Az viszont nem derült ki, hogy miként oldották meg, hogy mégsem halt meg, mert utána további részek születtek.

    Egyébként ebben a rebootos változatban nagyon jól néz ki. Mármint nem ez az Angelina Jolis, hanem ez az új arc.
  • Merces
    #17
    én meg agyfaszt kaptam a hozzászólásoktol :D
  • Zombee
    #16
    Személy szerint az apácás trailertől nem akadok ki. A többi nem érint, se a Mass Effect, se Lara, se a Diablo 3, bár utóbbinak a hibája elég bosszantó.
  • Etinger
    #15
    Osztom a véleményed, bár én bírtam régebben is a TR-t.
  • Etinger
    #14
    Alapvetően én is TPS-eken nőttem fel ('98 óta játszom, konzollal kezdtem). Croccal kezdtem, aztán jön a Prince (2003-as). Ott már van valami kezdeményezés arra, hogy a karaktereket megismerjük, Mechner zseniális párbeszédei tesznek róla. Ez 2003, de a TR fanok a játékuk virágzását 2003 elé teszi.

    2 dolgot hagysz figyelmen kívül.
    - Az, hogy idővel te egy erős nőt láttál a képernyőn, annak valahogy ki kellett alakulni. Olyan nincs, hogy valaki egyből mindent hang nélkül tűr, illetve ha van, akkor valószínűleg a dzsungelben nevelkedett és beszélni sem tud. Egy szocializálódott embernek igen is sok megpróbáltatáson kell keresztül mennie, hogy egy lelkileg edzett karaktere, jelleme legyen. Na most lehet ez 12-18 éves kora közt történt meg, de nyilván te sem egy 16 éves kiscsajjal akarnál játszani.

    - A technika most érett meg erre. Régebben mi adtunk főleg életet a karaktereknek. A mi szemünkben Lara nem baltával faragott csaj volt, hanem egy élő, lélegzőteremtmény, ezért picit mindannyian máshogy képzelhettük el őt. Manapság már ott van az alkotó kezében ez a lehetőség, a legkisebb izommozgást is látod a szereplőn, teljesen más világ. Amúgy meg az Eidios miután szétcseszte a saját sorozatát, a CD elég szépen visszahozta az életbe a csajt, szóval ennyi bizalmat megérdemelnek.

    Ja és lehet az Angel of Darkness jobb sztorival bírt mint utána a TR sztorik, de rohadtul nem érdekel a sztori, ha a karakteremmel 2 lépést sem tudok tenni anyázás nélkül, annyira fos az irányítás és a kamerakezelés.
  • Fbn Lx
    #13
    sosem szerettem a tomb raidereket, egy irreálisan harcos nő gyakorlatilag különösebb jellem nélkül. arra volt jó, hogy nézte mindenki a seggét, miközben ugrált.
    ez viszont felkeltette az érdeklődésemet. némi realizmus lara jellemrajzában nem ártott, és az érzelmek, kiszolgáltatottság faszán átjön. nyilván egy 50 kilós nő nem fog izmos férfiakat rommá verni, ha a fizika törvényszerűségeit legalább részben elfogadjuk. persze nem minden műfajban fér el a realizmus, de ez engem eléggé megnyert. nem tűnik annyira műanyagnak, mint az eddigiek, van benne feszültség és vannak érzelmek.
  • Ender Wiggin #12
    már, hogy ne lett volna jelleme. nem figyeltél. életet csempészni azzal, hogy telibeszarják 15 év minden fejleményét a karakterrel kapcsolatban, gratula. lara sosem volt huszonév luvnya, akit felpofoznak és elsírja magát, lévén már tiniként elég sok hajmeresztő kalandban volt része...

    tps ugrabugra? a 3D korszak alapkőnek számító kalandjátéka volt, amit mindneki koppintani szeretett volna.

    erre az elcseszett larára meg te recskázol, mi a különbség?
  • WiZe
    #11
    Tévedés, hogy jól sikerült a Diablo III. Mocskosul elbaszták.
  • Etinger
    #10
    Jajj mert mi volt? Egy pixelhalmaz amire egy rakás geek arc recsizett lámpaoltás előtt vagy után. Nem beszélhetünk komoly jellemről egyik Tomb Raiderben sem, ez egy TPS ugrabugra, azokon belül is egy jobb fajta. Ahogy aztán fejlődik a technika, úgy lehet picit több életet csempészni a karakterekbe, aminek köszönhetően meg lehet fröcsögni a "rajongóknak". Igazából mindenbe bele lehet kötni, ez a szép.
  • BalMat
    #9
    Fregattkapitány a magyar megfelelője, tehát igenis mehet a kapitány (bár az pont a Cmdr után jön: Cptn (JG) és Cptn). (Kisebb hajók CO*-ja lehet az ember Lt. Cmdr-től.)A "parancsnok" teljesen értelmetlen a terminológiában - attól, hogy szarul fordították, még nem kell ragaszkodni hozzá.
    Pl. Ashley a 3. részben Lt. Cmdr. lett, annál is ragaszkodsz a (szó szerinti) szar fordításhoz? Mert a "hadnagy parancsnok" teljes hülyeség, de ha korvettkapitányt mondasz, akkor minden rendben van.

    *: Commanding Officer, a haditengerészetnél "Skipper" a nemformális megszólítás, a formális "Kapitány"
  • Svlad Cjelli
    #8
    Koze nincs a kettohoz egymashoz. Desmond sztorija nem ert meg vegett, Sheppard-e viszont igen.

    Grat a poszthoz.
  • WoodrowWilson
    #7
    Az army captainjeit nem lehet kapitánynak fordítani, ha angolszász, ha nem. Commander Shepardnél viszont nem teljesen egyértelmű, hogy mit kellene csinálni, hisz az "űrhajó-haditengerészet" a navy-től veszi át a rangokat, tehát a commander az mondjuk fregattkapitány lehetne magyarul, de ez elég hülyén hangzik, és a játék hivatalos fordításában parancsnok van.
  • mad mind
    #6
    Csak a katonaságnál százados, de ha angolszász megoldásnál maradunk, akkor kapitány. Nincs vele probléma, mert nem európai katona az amerikai filmben.
  • Zoliz
    #5
    Arra még nem jöttél rá, hogy Lara karaktere feminista, így el kell játszania az "ártatlan", "kiszolgáltatott" nőt akit bántani képesek a nála sokkal gyengébb férfiak? :) Ezek a női trükkök és hazugságok.
  • Ender Wiggin #4
    "és most már kevés elégedetlenkedőt hallani."
    itt vagyok mindjárt én elégedetlenkedőnek. nem vettem meg, és nem fogom megvenni ezt a szart, pedig az első kettőt mindenestül megvettem.

    "látjuk, hogy Larának milyen kihívásokkal kell szembenéznie, elkezdünk úgy törődni vele, ahogy egy férfi karakterrel sosem"
    ez jó nagy paraszt ember lehet. szerinte a nagymellű, minden ellenségen átgázoló Larával eddig nem törődött az 10 millió ember, aki megvette és rongyra játszotta a Core vagy CD eddigi játékait? ráadásul, a VALÓDI Lara sosem került volna ilyen helyzetbe, lévén 20-on pár évesen már nem csak ijedten nyögdécselő ribi volt, mint ez a nyomorék, akit most el akarnak adni Laraként...
  • Voronyezs
    #3
    Én is hülyét tudok kapni a kapitányozástól... mint amikor a filmekben a "captain"-t fordítják "kapitánynak"...itt se tudom hogy mi a kénkő alapján fordítják kapitánynak a "commander"-t...
  • a.carkey
    #2
    Azért az AC3 befejezése sem volt semmi!
  • Evoluti0N
    #1
    Shepard még mindig parancsnok és nem kapitány.