399
  • levente68
    #199


    Rendszeresen beégnek, de egyszer nem ismernék be...

    Mondjuk, fel se fogják, hogy beégtek...

    Témát váltanak és visszavágnak valami kitekert baromsággal, meg orvost és pszichiátert játszanak... Saját élményekből építkezve...
  • levente68
    #198
    79 dollárért kapsz iPhone akksit, meg egy kis szállítási költség...


    Olcsóbb, mint amit konkurenseknél elérhetsz...

    Note II-m van, 4 dollár egy utángyártott, de a gyárit 6.200-ért kínálják árgépen...


    Én lehetek a loser...


    i4-hez 4.200, ami fele kapacitású... plusz szerszám, ha nincs ;o)

    i5-höz nem találok, de az épp egy picit nagyobb, mint az i4-esé.

    cnet.com

    "Larger-capacity battery: The iPhone 5 battery has a higher voltage and slightly larger capacity than the iPhone 4S. The comparison breakdown is as follows: iPhone 5 battery:: 3.8V - 5.45Wh; iPhone 4S battery:: 3.7V - 5.3Wh; Samsung Galaxy S III Battery: 3.8V - 7.98Wh. "
  • caius marius
    #197
    M2 mérges szegény, mert rádöbbent, hogy nem tud megbirkózni bizonyos „nehéz" szavakkal. :) Mikor erre rádöbbentettem, több hétig hozzám sem szólt, úgy megsértődött a lelkem.
    De így járt vele Nexus6 is.
    Nem emlékszem már melyik cikknél volt ez de annyira beégtek, (a két szakértő, M2 és Papi) hogy jobbnak látták ,elhúzni a csíkot.
    Igazán vicces volt. :)
  • levente68
    #196
    Tényleg nem értem, kényszeresen válaszolsz, de akkor is, ha beégeted magad, mert megint csak az ostobaság és a trollság a legtöbb, amit tudsz?


    Szánalmas. Bár szokványos, hogy a hülye ugat, nem vagy alóla tehát kivétel...
  • levente68
    #195
    Tőled meg ismét megkaptuk a tőled elvárható szakmai maximumot.... a semmit.

    Amúgy, barom, nem tőlem tudod... és nem is kell, megköszönnöd, csak légy tahó továbbra is. Néznél utána inkább. Súgok: kémia...
  • levente68
    #194
    Ez de muris...

    #179
    meg a faradtsagot sem vetted...

    Őt nem javítod? kellene, de én már nem mertem, mert ha ilyet teszek, még nagyobb senki vagyok....
  • M2 #193
    Ilyen esetekben az iPhone-t simán ki kell harapni, bemegy a levegő és máris ég (mint tőled megtudtuk).
    Lám-lám, ez is mennyivel egyszerűbb és felhasználóbarátabb iOS-en! :-)
  • levente68
    #192
    Apple: Free iPad With Every Replacement Battery
  • M2 #191
    Ignorálnám ezt a sorodat, ha nem véted el az egyetlen hibát, ami engem zavarni szokott:
    használatban
    :-)
  • levente68
    #190
    Itt már ezt vitattuk...
  • levente68
    #189
    Az a baj, hogy az egyszeri ember nem biztos, hogy tudja, pontosan az ilyen veszélyek miatt van az akku tokozva. Sőt, azt sem, hogy nem szabványos alakja is lehet.
    Na most, ha nem cserélhetőnek csinálják, akkor ez a tok a készülék tokja. Ha pedig a készülék szétszedésre kerül, óvatosság szükséges, mert alig van védelme és ahogyan a cikk írja, eltörhet.
    (iPhone esetén még szétszedés nélkül is előfordult baj, természetesen ez az akku gyártójának sara is lehet. Pedig, az i4-é még tokozott is.)
    Nem biztos, de megeshet. De üzemszerű szerelés esetén és ilyen a mentesítés pl. nem hagyható ez figyelmen kívül, ez indokolja, hogy cserélik inkább a készüléket, minthogy akksit cserélnének. Ezen én mulatok, de keserédes dolog ez, hiszen emiatt sokkal többe kerül a dolog, bár sokan ezt a különbséget tapsikolva pengetik ki, büszkék is, csak éppen nem értenek ezekhez a dolgokhoz.
    Aztán hordozzák a 'djágaszágot', mint valami száz évvel előttünk járó technológia szülöttét, pedig az Apple cuccaiban semmi ilyesmi nincs, sőt, sokszor ósdi dolgok is vannak, de egy biztos, ugyanaz az alkatrész nem almalogos cuccban sokkal olcsóbb... Van persze olyan is, amit csak nekik gyártanak, de semmi földöntúli nincs bennük, sőt néha túlkomplikált ökörségeket láthatunk bennük.
  • levente68
    #188
    Na, annak a szerelése is ad mosolyra okot...



    Íme, az akku meglepi még a "profi"-t is:

    Bear Grylls


    "Top Comments

    aixichen526 1 year ago
    I have iPhone, can't get the battery out. FAIL!!"

    Háháhá, akkor az egész teleont kell átszúrni, lol...

    Másik post:

    "Fake. The video was cut at 1:24"

    Vajon, miért?

    Na, mindegy, az a jó hír, hogy iPad-et nem szerelnek, hanem kicserélik...
    Benne van a vételárban...

  • caius marius
    #187
    „Nincs számottevő előny, csak egy nagy van, ami sok embernél mindent felülír: a gondtalan használat. Szerintem."
    A gondtalan használatba a lakástűz is benne van?
  • caius marius
    #186
    Ja tényleg a metrón is. Haha! :D
    Narumon jelen esetben Levente68-nál a pont. Te lépsz! :)
    Na mongyuk arra még kíváncsi lennék, hogy a szöszi mögött a falon mit keresett az a sok csillagvillás.
    Kell a Mekbúkhoz? :)
  • levente68
    #185
    Jó régi hír:

    http://www.ipodnn.com/articles/07/07/02/iphone.battery.replacement/

    Tehát akksi cseréje esetén adatok elvesznek, javasolt a mentés iTunes-szal előtte. Későbbi modelleken is?

    Ez ám az egyszerű akksicsere, amit egy kislány is elvégez, ugye? Karikagyűrűs kiscsaj, okoska, biztos először lát ilyet…
    Csere, ami ugyanolyan, mint a konkurensek esetén, háhá…
    Amit bárhol egyszerűen fél perc alatt elvégezhet bárki, aki van olyan ügyes, mint egy kislány... és adott a szerszám, a nyugodt környezet, na meg akksi, amit bárhol megkap. Tehát, a metrón kicseréli két állomás között.
    Én mondjuk simán, de mástól is elvárod? Nekem nem is kellene szerszámot venni hozzá, ennél jóval komolyabb munkákhoz se, és neked? Vagy Pista néninek, vagy a tökéletlen USA usernek, aki még ezen video alapján se tudná megcsinálni?

    http://www.youtube.com/watch?v=KYvjuWg06l4

    Ezt linkelted ott. Tényleg ugyanolyan, ahogyan a konkurensek esetén cserélné bárki...


    Ha meg azt se fogod fel, hogy az újabb termékek nem olyanok, mint a többi, akkor hiába magyarázok. De pár perc keresgélés után, íme, amiről beszélek:

    The new iPad was NOT designed to be fixed
    „Replacing the battery: As in the iPad 2, the new iPad’s (significantly larger) battery is glued down securely to the rear case. Gluing down batteries is particularly dangerous because of the risks of breaking a battery—if punctured, the lithium ion battery can explode. Even Apple doesn’t bother trying to replace the battery. When you arrange for an Apple Care “battery replacement,” they actually replace your entire iPad for a service fee. The iPad battery is supposed to maintain 80% of its battery life after 1000 cycles, but users began reporting diminished battery life within a few months of purchasing the original iPad.”

    Velük vitatkozz ezután…
    Apple-t meg magasztald tovább bátran az ilyen f@sz húzásokért IS!
    Ha meg már teszed, tedd a francia és olasz gyökér elektronikai megoldásokkal is…

    Van pontosan arról szóló cikk is valahol arról, amit én mondtam evvel kapcsolatban, jelesen arról, hogy a hulladékfeldolgozás is szigorúbb szabályok mentén kell, hogy működjön emiatt. Talán érthető link nélkül is. Ha nem, hát sajnálom, aki akar, hülye maradhat, joga van hozzá, sajnos…
  • levente68
    #184
    Felénk...

    Mielőtt ismét az lesz a téma, hogy én nem tudok magyarul...
  • levente68
    #183
    Felünk úgy mondják, nem akarásnak nyögés a vége...



    Persze, ovis koromban én is azt játszottam, hogy nem értem, amit nem akartam érteni...

    Tudom, magas labda, így inkább leütöm, elmúltak azok az idők régen.
  • levente68
    #182
    „Állításod: Nem lehet kiszedni iphone-ból az akksit, ráadásul robbanás veszélyes.
    Állításom: Egyszerűen ki lehet szedni, nem robban nem veszélyes, hiszen ugyanolyan akksi van benne mint a konkurencia készülékeiben.”


    Miért kell megint hazudnod?
    Nem állítottam, hogy nem lehet, azt állítottam, nem user szintű dolog.
    Az meg, hogy robbanásveszélyes, később jött szóba évekkel, amikor olyanra csinálták már, hogy cikkek szóltak arról, hogy a mentesítés során veszélyes, mert sérülhet. Nem is csak iPhone-ról, hanem más Apple termékekről volt szó! De te nyugodtan vitatkozz ezzel, magadat égeted, mert ez így igaz. Ugyanis a tervezés során már amorf formájú akkukat terveznek, aminek nemhogy a cseréje aggályos, hanem a hulladékfeldolgozást is nehezebbé és veszélyessé teszi, sőt elő is fordult eset, hogy sérült az akksi szerelés során és a Li-ion-ra jellemző módon levegővel érintkezve kigyulladt. Kicsit tájékozódj róla, mert igen sok helyen tárgyalták ezeket a szerinted nem is létező, titkos dolgokat. Amúgy sima kémia…


    „Tudom te mindenkinél mindent JOBBAN tudsz, ezt számtalanszor bizonyítottad is. „
    Ismét az aljasság, ilyet én nem állítok, de az azért tény, hogy elég sok tekintetben magasan többet tudok az átlag felhasználónál. Ez amúgy nem engem, hanem az agyát használni nem hajlandó és/vagy képes embereket minősíti és többször bizonyítottad, hogy ezek közé tartozol, sőt hasonlóan a sötétebb fajtájúakhoz még büszke is vagy rá. De ennek tetézéseképp még engem próbálsz lejáratni…

    Sajnos, az életben is megszenvedem ezt, mert bár egy darabig bírom az ilyen ostobák hőzöngését, egy idő múlva kénytelen vagyok rászólni. Ennek eredményeképp mindig én vagyok a szarnak titulált, aztán nagyon ritka esetben megkapom a bocsánatkérést, de jellemzően inkább nem, hiszen az ostobasággal együtt jár a büszkeség is…
    Nem is élvezem azt, mikor később behúzott farokkal jön egy ilyen senki kérni, kérdezni valamit, mert lassan felfogta, hogy tőlem megtudhatja, amit nem, vagy rosszul tudott. Hiszen nekem az ilyen alak virtuálisan halott…

    Lehet megint nekem állni, hogy nagyképű vagyok, megszoktam, hogy az értelmest félik… és megbeszélés, esetleg bocsánatkérés helyett inkább hagynak barátságot is zátonyra futni, amit aztán évek múltán bánnak csak. Nálam ez egyszerű, mert az ilyen nem is volt barát, semmit nem vesztettem tehát vele.
  • levente68
    #181
    Ácsi, koma, te állítottad, hogy minden megoldható iPhone-on, sőt még jobban, meg egyebek.
    Ilyen sügér állítások miatt mennek a viták és a "techdemo2-k.
    Amit aztán mindig elütsz avval, hogy nem mindenki geek, meg egyebek.

    Azt próbáltam ott is érzékeltetni, elmagyarázni, hogy az Android alap felállásban sokkal több lehetőséget nyújt, sokkal szabadabb, mint a stabilitás oltárán lebutított iOS rendszer.

    Ezt nehéz felfogni? Senki nem mondta, hogy bárkinek KELL azokat csinálnia, amit magyaráztam, csakis a rendszer többszörös lehetőségeit próbáltam érzékeltetni. Feleslegesen, mert még a macskáim is értelmesebbek, mint te, amikor bezárod az agyad kapuit a tudás előtt... Legyen neked, csak ne erőltesd a seggséged újratárgyalását megint, mert unalmas már!


    "az egyik oldalon alapnak veszel rootolást, hekkelést meg mindent, a másik oldalon ha jailbreakelni kell (pár gomb megnyomása) az már ördögtől való"

    Ez ám az aljas duma...
    Egyrészt, Android root nélkül is messze szabadabb és kezelhetőbb, mint iOS, másrészt a jailbreak régen nem volt pár gomb, harmadrészt senki nem mondott ilyesmit, hogy az ördögtől való, míg a root semmiség.



    "hogy mivel ezek neked nem kellenek (mert nincsenek...), ezért ez mind-mind felesleges dolog... A kettős mérce majd akkor borul, ahogy szokott, mikor végre belekerül iOS-be, és akkor már "must have" és "reinvented" lesz..."


    Ezt kár tagadnod, annyiszor megléptétek ezt és meg is kaptátok a pofátokba a régi hozzáállásotok és az új közötti különbséget, hogy tényleg nem értem, miért vergődsz ezen?
  • levente68
    #180
    Igen, ezt elfelejtettem, itt is hazudsz!

    Nem 2 mp-es időt mondtam, hanem egy mért időt egy nagy file másolásakor, ami egyáltalán nem volt hihetetlen, mint a 2 mp, amit itt hazudsz.
    Mivel nem emlékszem pontosan, én nem hazudozom itt róla, az a fontos, hogy egy olyan sebesség jött ki, ami az USB3 tartományába tartozott, nem pedig mesébe.
    Az SSD is csak azért került szóba, mert normál HDD esetén nem elérhető sebességről volt szó, amit a próbálkozásaim igazoltak is, mert csak az SSD-re ment olyan sebességgel. Te abba kötöttél akkor bele, hogy megemlítettem, hogy a Win7 olyan sebességet írt ki a másolás elején, ami valóban hihetetlen volt, de én nem állítottam azt, hogy annyival ment, a cache kavart ott be, tény. De a mért eredményt sem voltál hajlandó elhinni és csak okoskodtál akkor is, na meg ferdítettél, most meg hazudsz egyszerűen.

    tedd csak, neked valószínű ez az éltető elemed. Tapasztalom itt pár éve.
  • Papichulo
    #179
    Ez a post mentes mindenfajta logikus ervelestol! Mindossze a te - semmi altal ala nem tamasztott - velemenyedet tukrozi. Mivel semmi tenyszeru nem hangzott el, zero forrassal tamasztottad ala a legbolkapott kijelenteseidet, ezert nem tudok vitatkozni veled, ezekutan max az 'agree to disagree' marad.

    Mindazonaltal erdekes, hogy honnan veszel annyira hulye koncepciokat, mint peldaul a szinek levedese (mondtam neked, hogy olvass utana!), meg mi alapjan spekulalsz olyan dolgokra, hogy a Samsungnal ugyan azt mondtak, hogy masoljak le az iPhone-t - melyet egyebkent a 146 oldalas dokumentum tokeletesen ala is tamaszt - de azt kizarolag "A TÖRVÉNYES KERETEK KÖZÖTT". Meg persze neked birtokodban van olyan belsos Apple informacio is mely bizonyitja, hogy a jogaszaik a 'leaf logo' google keresessel probalnak uj celpontokat keresni, mivel bizonyara ebbol akarnak megelni... feltetelezem, hogy te ezeket viccnek szanod, de szerintem ez nagyon eroltetett es infantilis. Ezt a sort persze meg folytathatnam, de feleslegesen farasztanam magam...

    Summa summarum, probaltal itt vicceskedni par olyan dologban, amirol latszolag fogalmad sincs es meg a faradtsagot sem vetted, hogy utananezz nekik. Igazabol szamomra mar szurrealis is volt az egesz post...
  • narumon
    #178
    "Vicces szavak ezek egy olyan embertől (megtisztellek az ember titulussal, pedig megint nem érdemled...), aki az autóját szervizbe viszi izzócserére...."

    Ha azt hiszed, hogy érdekel milyen "titulussal" tisztelsz meg akkor ne fáraszd magad. Legkisebb mértékben sem érdekel, hogy mit gondolsz rólam. Mint ahogy azt sem tudom, hogy jön ide az autóm izzó cseréje (párszor már kibeszéltük - ez mellett is elmész folyamatosan mint egy értelmi fogyatékos! Te nem lehet hogy az vagy?)

    "Ráadásul pont nekem mesélsz, aki aztán nem kevés dolgot szerel szét és össze, koma..."

    Ez megint hogy jön ide?
    Állításod: Nem lehet kiszedni iphone-ból az akksit, ráadásul robbanás veszélyes.
    Állításom: Egyszerűen ki lehet szedni, nem robban nem veszélyes, hiszen ugyanolyan akksi van benne mint a konkurencia készülékeiben.
    Az hogy te mit és hogy szerelsz szét fel sem merült. (szokás szerint te költöd mellé)

    "Vissza az akksira: egy majmot is be lehet tanítani egy akksi cserére - mondjuk egy átlagos szifon-usert kevésbé -, így maradjunk azért annyiban, hogy marad nem cserélhető az akksi, kár ezt ragoznod."

    Oké, legyen neked igazad. Minden iphonet kidobnak ha meghal az akksi.

    "Ahogy elmagyaráztuk, az újabb Apple cuccokban már annyira szervül az akksi, hogy a hulladékfeldolgozást is megnehezítik vele."

    Azért tisztában vagy vele, hogy a konkurencia is ugyanazt az akksit használja ugye?

    "Ez azért probléma - elmondom újra -, mert sokszor sérül kiszerelés közben és ez balesetveszélyes, mert a Li-ion akku heves reakcióba lép levegővel érintkezve."

    Azért tisztában vagy vele, hogy a konkurencia is azt használja ugye? Vagy az speciális sérülésmentes bevonatban van? Mivel sérül jobban az egyik és a másik? Vicces egy gyerek vagy te.

    "Ez egy köztudott dolog régóta, de vitatkozhatsz vele tovább, ha akarsz..."

    Én nem vitatkozom csak (szokás szerint) kijavítom az oltári baromságokat amiket nem szégyellsz leírni.

    "Szóval te inkább a szerelésről ne értekezz."

    Oké mester. Bár nem tudom mitől van neked több jogod ilyenről írni, de hát már kezdjük megszokni, hogy te vagy az isten és amiről te valamit állítasz az ÚGY VAN, ha te valakinek azt mondod, hogy nem szólhat bele akkor azt EL KELL FOGADNI. Ó uram könyörülj rajtam egyszerű halandón.

    "És ne hazudozz olyat, amit én nem mondtam, kérlek!"

    Nem nem, én ilyennel nem élek ez a te szokásod.

    "Hidd el, jobban vágom, miből mit lehet kiszerelni és azt is, melyikhez milyen képességek szükségesek!"

    Tudom te mindenkinél mindent JOBBAN tudsz, ezt számtalanszor bizonyítottad is. Várj! Nem is.
  • narumon
    #177
    "Az lenne a haladás, ha az ilyen egyértelműen Android oldalra való pluszpontoknál inkább csendben maradnál, hiszen NEM TUDOD JAILBREAK NÉLKÜL EZT SEM."

    Ki állította, hogy Jailbreak nélkül tudom? Senki nem állította, hovatovább senkit nem is érdekel. Ezt is megbeszéltük, az egyik oldalon alapnak veszel rootolást, hekkelést meg mindent, a másik oldalon ha jailbreakelni kell (pár gomb megnyomása) az már ördögtől való. Ez engem hidegen hagy, JB telefonom van most is - tehát kurvára nem érdekel a mi lenne HA teóriád.

    "Persze, most jön az, hogy mivel ezek neked nem kellenek (mert nincsenek...), ezért ez mind-mind felesleges dolog... A kettős mérce majd akkor borul, ahogy szokott, mikor végre belekerül iOS-be, és akkor már "must have" és "reinvented" lesz..."

    Ezt meg csak te és android fanok szokták szajkózni és minden hírnél előszeditek. Azóta sem láttam még ilyen írást itt semelyik apple tulajtól. Ami nekem nem kell az nem kell és nem lesz belőle must have és reinvented - csak a te fejedben. Hovatovább nem nagyon van olyan dolog amit nem tud az iphone ezt megint csak te szeretnéd állítani.
  • narumon
    #176
    "Nem annyira jó a memóriád, hiszen ismét hazudsz.
    Olyan SSD-ről beszéltél, ami sosem létezett és bár folyamatosan ugattad, hogy ott van az OCZ honlapján, sosem volt, elkussolni is csak akkor kussoltál a dologról, mikor linkeltem neked a cikket, ami leírta, hogy az az SSD terv maradt."

    Te megint félreolvastál valamit (ahogy szoktad) vagy olyan dolgot találtál ki ami nem létezik (ahogy szoktad), és bazigyorsan témát váltottál a Samsungban király az USB3 mert 2mp alatt átmásolsz x giga filmet baromságtól, és ismét nem ismerted el, hogy hülyeséget írtál.
  • narumon
    #175
    Óóóó mintha hájjal kenegetnének :D :D :D
  • NEXUS6
    #174
    "Nevetséges lúzer volt, ennyi. Nem tudom mit csuklózol rajta!?"
    "Na es? Attol meg ugyanannyit er a penze, melyet az Apple elbukott."
    "Itt nem a vasarlot kell minositeni, hanem azt kene tudni felmerni, hogy milyen es mennyi kara szarmazott az Apple-nek az SEC illegalis gyakorlatabol."
    Az az érdekes, hogy a tagmondataidnak, külön külön van értelme, csak így együtt nem igazán koherens. Akkor had világítsam meg mire gondolok: mi a fax köze van ahhoz a Samsungnak, hogy a termékét megveszi pár emberke, akinek a feje helyén egy tök van, és reklamál olyan miatt, amiért jóérzésű emberke inkább csöndben marad és nem égeti magát!? Az Applenél meg a világraszóló perben meg ők a korona tanúk!
    No comment!

    "A californiai per dokumentumaibol kiderult az elore megfontoltsag es a nyersegvagy sem volt egy pillanatig sem kerdeses. BTW, itt nem a vevok "atbaszasa" miatt aggodott senki, itt az Apple atbaszasa volt a gond!"
    Őööö te valamit félreértettél! Az hogy kiadták az utasítást, hogy másolják le az Apple termékeit, az azt jelenti egy ilyen cégnél, hogy "másolják le az Apple termékeit A TÖRVÉNYES KERETEK KÖZÖTT"!!!!
    Csak mert nem hülyék, hogy direkt egy ilyen pert akasszanak a saját nyakukba, amivel pl azt kockáztatják, hogy kitiltják a termékeiket az USA-ból.
    Értelem szerűen egy csingcsang kínai klóngyártónál az utolsó kitétel nincs. Megvan, lejött!? Ez a különbség a csingcsang cég és a Samsung között.

    Az angol perben ahol hasonlóan az amcsihoz a design általános másolásával vádolt az Apple a keresetet nem hagyták jóvá.

    "Nezdd, te smorgosbord jelleguen ugralsz a kulonbozo perek kozt, eppen ugy, ahogy neked abban a pillanatban kellemes. Persze ismetcsak en vagyok az egyetlen, aki konkret idezeteket es forrasokat mutat, te pedig ezekbe probalsz belekotni, nagyreszt sikertelenul. Szoval nem tudom, hogy te eppen most milyen perrol beszelsz."
    Én meg voltam szíves megnézni a linkedet és marhára nem arról szólt a per, mmint az amcsi, vagy az angol esetekben. Nem általános design, hanem kb egy scrollbar patent szerű valamiért ment a harc a hollandoknál. Komoly!;)

    "Mindazonaltal nem tunik furcsanak, hogy minden ceg levedeti a logojat? Vagy ez csak a Apple-nel haborit fel teged? A Nike pipa, az Adidas harom csik, az Audi negy kor, a Mickie D "golden arches" az teljesseggel elfogadhato, de a "nyusziful", az mar tullep egy hataron? Nincs kettos merce, egyaltalan..."
    Nemtom feltűnt-e, de az Apple logója egy megcsócsált alma, aminek a tetején ott van egy nyuszifül (gyk levélke). Nem ismerem annyira az Apple termékeit, de ez a levélke nem sok helyen fordul elő önmagában logóként az alma nélkül. Amit ő csinál az olyan, mintha az Adidas a 3 csík után levédetné az egycsíkot, Majd végig perelné a világot.
    Az Apple jogászai jelenleg a következő oldalt tanulmányozzák nagy ügybuzgalommal célpontokat keresve:
    Leaf logos


    "Mégegyszer mondom a pofátlan másolást azt a kínai elvtársak csinálják azért hogy TUDATOSAN MEGTÉVESSZÉK A VÁSÁRLÓT."
    "Az, hogy most ez az SEC-nel ugy volt-e vagy sem, az spekulacio, abba nem akarok belemenni. Mindazonaltal ez mar csak egy minosito korulmeny. Az, hogy van ennel rosszabb modozata is az elkovetesnek, az attol meg nem mentesit egy masik elkovetot."
    Szerintem meg nem spekuláció, mert legjobb tudomásom szerint se a magyar se az amcsi fogyasztóvédelem nem baxogatta a Samut a vásárló megtévesztése miatt. Szal a szabadalmi per az egy dolog és az csak és kizárólag az Apple érdekében van, hogy jogi eszközökkel próbálja kiszorítani az ellenfelet. A fogyasztóvédelmi jellegű dolgok meg tök más kategória. Ha megkérlek rá akkor nem próbálod majd a kettőt összemosni? Köszike!

    "A Samsung egyik legnagyobb hazugsaga az volt, hogy az Apple viselkedese megoli az innovaciot. Ez egy hatalmas baromsag! Pontosan, hogy ha ra vannak kenyszeritve a cegek, hogy valamit mashogy csinaljanak meg, az a legnagyobb motivacios ero. Vagy ha az nem megy, akkor fizessenek liszenszdijat, addig, amig le nem jar az a szabadalom.
    Azt sem reklamozta a Samsung, hogy mar Steve Jobs is torekedett a veluk valo megegyezesre, de ok hallani sem akartak liszenszdijakrol. Ez egyebkent remekul tukroz egy bizonyos azsiai mentalitast... Nekem ez a velemenyem!"
    Attól hogy a szabadalmi perek, amikben momentán az Apple élen jár megölik az innovációt hangos az egész net. Úgy tűnik neked ez elkerülte a figyelmedet. Én megértem a Samu álláspontját, miért fizessen jogdíjat olyan design elemekért, amiket egyrészt eddig nem igazán volt divat levédetni, és ezeket a szabadalmakat így sem másolta egy az egyben. Vannak a designnak trendjei, színek formák. Amikor majd újra bejön mondjuk a bugyikék szín a divatba és az Apple levédeti, akkor minden bugyikék színű termék gyártója tejeljen neki? Ez lenne az Apple nagy innovációja!?
  • M2 #173
    Nincs számottevő előny, csak egy nagy van, ami sok embernél mindent felülír: a gondtalan használat. Szerintem.

    Egy Androidos csúcsteló sokkal többet nyújt és tud, és azokból is szinte mindent sokkal jobban is. Csak ott használat közben jönnek csalódást okozó problémák, sajnos néha nagyon súlyosak is.
    Ilyenkor az Android tulaj hamar vesz egy iPhone-t és rácsodálkozik, hogy mennyire a telefon (és annak rendszere, ökoszisztémája) van őérte és nem fordítva. Én legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben.
  • levente68
    #172
    Köszönet a korrekt hangnemért!

    Abban viszont továbbra sem értek egyet, amiért veszik.
    Főleg a legfrissebb Android verziók tudásának ismeretében.
    Pontosan ezért tolódik is a súlypont a prémium szegmensben is az Android felé.

    Természetesen vannak érvek az iPhone mellett, de a legtöbb szelet már kifogta a vitorlából az Android prémium szegmense. Erre lassan egyre többen rájönnek, ezért van az áthelyeződés.
    Nyilván, aki súlyos összegeket elköltött iOS alkalmazásokra, valamint iTunes zenékre, azok nehezen, vagy akár soha nem térnek át. De elég sokan nem esnek ebbe a kategóriába.
    Aztán, van egy erős márkahűség és hazafiság is sokakban, akik között sokan akkor se váltanának egy "gyűlöletes" gyártó, vagy egy "gyűlöletes" cég (a nagy tolvaj Google... ;o) ) termékére.

    Amíg ezek kellően népes tábort alkotnak, addig valóban magasan tartható az ár.


    Aztán, engem azért érdekelne egy olyan felsorolás, ami számottevő előnyöket csoportosít az iPhone javára ma, amikor lassan az összes hiányt kiküszöböli az Android megtartva azokat az előnyöket, amelyek mindig is jellemezték...
  • M2 #171
    Az nem kérdés, hogy szinte minden szempontból drága, csak egy szempontból nem:
    a piac törvényei alapján megéri az árát (ennyiért is veszik az emberek).

    Valószínűleg azért, mert olyant tud, amit másban nem találnak meg (nem sorolom most fel, annyiszor volt már).

    Ez így tényleg vicces:

    "...az újság szerkesztői nagyon szeretik az Apple termékeket. Ennek ellenére objektív a lista, nagyon nagy elismerés, ha valamelyik gyártó produktuma bekerül a legjobb 10 közé. Idén az almás vállalatnak sikerült dupláznia."
    :-)
  • levente68
    #170
    iphonehungary cikke

    Felhívnám a figyelmet egy mondatra:

    "Várható volt az elismerés, ugyanis köztudott, hogy az újság szerkesztői nagyon szeretik az Apple termékeket."

    Eddig korrekt és elgondolkoztató.

    Aztán:

    "Ennek ellenére objektív a lista"

    Ahha, persze, lol...

    Ha valaki meg nem értené: szerintem is egy jó kis cucc a szifon, csak keveset tud - amit tud, azt jól persze - és bár az ökoszisztéma jó, a készülék kurva drága. Persze, csak ha nem dőlünk be a marketingnek... és korrekten nézzük az árakat. Persze, hogy ingyen kapja az, aki óriási számlákat fizet.

  • levente68
    #169
    "Értelmet ne keress az egészben, ha kicsit bokszolni akarsz velük, ütsz párat azt kész, vagy pöckölgeted őket mint a csótányokat, aztán figyeled mit csinál ha a hátára fordul... :-)"

    Na, ez meg aztán lehetne a trollhimnuszotok szövege...
  • G_ArchAngel #168
    Nem tudjátok, hogy mikor várható a Surface Galaxy változata a Samsungtól?
  • levente68
    #167
    Azt ti már az első, igen béna szifonnál is magyaráztátok...

    A nyolcadik a listán a Note II, ami ezek szerint sokkal gyengébb kütyü, mint az i5...

    Na, a szubjektivitás szempontjából minden a helyén akkor.
  • levente68
    #166
    Én tőletek max. a hazudozást, ferdítést, elvtelenséget tudnám megtanulni, ha arra szükségem lenne.
    De nincs.
  • levente68
    #165
    ""Az akku kiszerelése szintén vicces, hiszen azt a normál felhasználó simán megoldja, mi? Maradtál szuper vicces, látom…"

    Ott is linkeltem neked még videót is róla ahol egy kislány "szereli ki" - aki ennyit nem tud megtenni az bizony klikkelős hátsó leszedéssel sem cserél akksit mert már ott elakad, hogy fingja nincs milyen kell hozzá. Innentől meg akkor azt állítod, hogy notebook akksit sem lehet cserélni, PC-ben nem lehet memóriát cserélni, stb stb. Kb ugyanaz a szint."


    Vicces szavak ezek egy olyan embertől (megtisztellek az ember titulussal, pedig megint nem érdemled...), aki az autóját szervizbe viszi izzócserére....
    Ráadásul pont nekem mesélsz, aki aztán nem kevés dolgot szerel szét és össze, koma...

    Vissza az akksira: egy majmot is be lehet tanítani egy akksi cserére - mondjuk egy átlagos szifon-usert kevésbé -, így maradjunk azért annyiban, hogy marad nem cserélhető az akksi, kár ezt ragoznod.
    Ahogy elmagyaráztuk, az újabb Apple cuccokban már annyira szervül az akksi, hogy a hulladékfeldolgozást is megnehezítik vele. Ez azért probléma - elmondom újra -, mert sokszor sérül kiszerelés közben és ez balesetveszélyes, mert a Li-ion akku heves reakcióba lép levegővel érintkezve. Ez egy köztudott dolog régóta, de vitatkozhatsz vele tovább, ha akarsz...


    Szóval te inkább a szerelésről ne értekezz.
    És ne hazudozz olyat, amit én nem mondtam, kérlek! Gondolom, ahogy már sokszor, úgy most is hiába. Hidd el, jobban vágom, miből mit lehet kiszerelni és azt is, melyikhez milyen képességek szükségesek!
  • levente68
    #164
    ""Ez amúgy csak a lehetőségek szabadabb voltát illusztrálta minden profi beavatkozás nélkül, tehát se root, se más nem kell hozzá, természetesen jailbreakelt szifonon esetleg megoldható."

    Na ez az ESETLEG ez már haladás."

    Az lenne a haladás, ha az ilyen egyértelműen Android oldalra való pluszpontoknál inkább csendben maradnál, hiszen NEM TUDOD JAILBREAK NÉLKÜL EZT SEM.
    Na meg még egy rakat olyat, amit Android-on simán.
    Persze, most jön az, hogy mivel ezek neked nem kellenek (mert nincsenek...), ezért ez mind-mind felesleges dolog... A kettős mérce majd akkor borul, ahogy szokott, mikor végre belekerül iOS-be, és akkor már "must have" és "reinvented" lesz...
  • levente68
    #163
    "What? Arról az OCZ Vertexről beszélsz ami akkor is a gépemben volt? Ha jól emlékszem ott te állítottad folyamatosan, hogy USB3-on 2mp (vagy valami hasonló okos idő alatt másoltál át x GB-ot és már ott szépen kiszámoltam neked, hogy ez lehetetlen és te kezdted el magyarázni, hogy márpedig neked nem szar HDD-d van hanem spéci szuper SSD - a gond csak az, hogy semmelyik akkori SSD-vel nem jött ki a szám (szerintem még a maiakkal sem). Szóval óvatosan miről beszélsz mert a memóriám nekem is jó ám."

    Nem annyira jó a memóriád, hiszen ismét hazudsz.
    Olyan SSD-ről beszéltél, ami sosem létezett és bár folyamatosan ugattad, hogy ott van az OCZ honlapján, sosem volt, elkussolni is csak akkor kussoltál a dologról, mikor linkeltem neked a cikket, ami leírta, hogy az az SSD terv maradt.
  • levente68
    #162
    +1
  • caius marius
    #161
    „Minden Apple vagy hozzá kapcsolható cikknél egy cél van: az Apple szidása.
    Ebbe piszkítunk mi bele, ezért vagyunk trollok."
    Nem az Apple-t szidjuk, (vagyis főleg nem) hanem a tisztességtelen haszonszerzési módszereit. Lásd.: patent trollkodás.
    Trollok pedig azért vagytok, mert Narumon kivételével, még sem Te, sem Papi, egyszer nem ismertétek be ha tévedtetek.
  • caius marius
    #160
    „Nah, látom azért használod is a szavakat amiket „tőlünk" tanultál, legalább ennyi értelme volt a pötyögésünknek."
    Tőlünk?
    Kiktől?
    Tőled? Kitől még?
    :D