399
  • caius marius
    #319
    A Te világképed, azt kell mondjam, nagyon naív. Ha azt hiszed, hogy az alma egy fikarcnyival is jobb a samunál vagy bármelyik multinál, hát azt kell mondjam, hülye vagy.
  • caius marius
    #318
    Ugye azt azért Te sem gondolod komolyan, hogy az Apple kizárólag csak az órát lopta.
  • Papichulo
    #317
    "No neked és jó barátaidnak, akik szintén ezeket a magasröptű elveket vallják, elárulom: LOPNI NEM SZABAD"

    Sehol egy masodpercig sem allitottam, hogy ez szabad lenne barkinek a szamara is! De ha a te analogiadat kovetve meg figyelmen kivul hagyjuk a ket helyzet sulyat es erteket is, meg akkor is sokkal tobbre ertekelem azt az entitast, aki azonnal elismeri a hibajat es hajlando remedialni azt, mintsem egy masikat, aki sajat magat allitja be aldozatnak es meg a konkret bizonyitekok ellenere is tagad a vegsokig, mi tobb, minden kiskaput probel megragadni, hogy mentesitse magat a feleloseg sulya alol. Szamomra ez a moralja a storynak.
  • M2 #316
    Nem kellene egyébként iszonyatosan nagy értelmi szint egy egészen egyszerű dologhoz: hátráltok a tárgykörtől pár métert és megpróbáljátok kívülálló szemmel nézni magatokat. Majd szörnyülködtök. Különösen levente68.
  • M2 #315
    Apple lopta egy óra kinézetét: világot rengető bűn, emberek millió lettek átverve, mikor azt hitték egy svájci állomás óráját nézik - következmény: Apple zokszó fizetett elég szép summát.
    (lopás = nem volt két megegyező paraméter, de egy elfogulatlan néző azonnal láthatta, hogy másolás történt)


    Samsung lopta két piacvezető termék formatervét, működését és látványvilágát - majd nem volt hajlandó semmilyen díj fizetésében megegyezni, a bíróságnak kellett ítéletet hoznia.
    (lopás = nem volt két megegyező paraméter, de egy elfogulatlan néző azonnal láthatta, hogy másolás történt)


    Itt azért van elég jelentős morális különbség, nálatok meg nagyon durva kettős mérce, mikor utóbbit felmentitek, előbbire meg bűnöst kiáltotok.
  • caius marius
    #314
    Mucikám, Te nem érted amit mondok, ahogy ezt már megszoktam/megszokhattuk.
    Bazmeg, lopni ér csak ha lebuknak akkor fizetni kell. Ugye?
    No neked és jó barátaidnak, akik szintén ezeket a magasröptű elveket vallják, elárulom: LOPNI NEM SZABAD! Sőt, tícsák a törvények!
  • M2 #313
    Komolyan mondom, megérne egy kutatást az összefüggés az Apple-haterkedés és a funkcionális analfabétizmus között. :-)
  • M2 #312
    Te sem bírsz egy 1 soros mondatot egészében értelmezni.

    "Lebukott a gyökér céged az óra lopáson" -> "ha oda kerul a sor, akkor megegyezunk a peren kivul, liszenszdijat fizetunk"
  • caius marius
    #311
    A #310 erre ment.
  • caius marius
    #310
    „A moralitas ott jon be, hogy a torvenyeket mindenkeppen betartjuk es nem masolunk gusztustalanul vagy ha oda kerul a sor, akkor megegyezunk a peren kivul, liszenszdijat fizetunk. Hogy a tobbi gusztustalan Samsung huzast mar ne is emlitsem... mint peldaul a FRAND szabadalmak miatti perelest."

    Te hallod magad? Te milyen alapon beszélsz bármilyen morálról?
    Az gusztustalan szót, a fenti hozzászólásod tükrében, nem is értem, hogy mered használni. Lebukott a gyökér céged az óra lopáson és Te szerinted, ez rendben van, mert miután lebuktak, fizettek. A Samsung viszont elitélendő, mert nem volt hajlandó csontig benyalni az almának, legalább annyira mint Te! Ember ez nagyon durva!
    Ezt egy kicsit még fokozod, aztán egyszer csak azt olvasom a hírekben, hogy egy Apple fanatikus bombákkal a testén merényletet, próbált elkövetni egy Samsung bemutatón.
    Szánalmas...
  • Papichulo
    #309
    "Gyere haza aztán megtudod."

    Rohanok... de csak ha levente68 is szeretne! :)
  • NEXUS6
    #308
    És azt hallottad, hogy a gyereket meg a gólya hozza?


    Úgy érted morál, meg jogszerűség, mint pl a gyermekmunka, ha már szóba került?

    "Sajnos mar 3 eve ismet Europaban, bar igy sem vagyok tul sokat MO-on. De ez hogyan jon mar megint ide?"
    Gyere haza aztán megtudod.
  • levente68
    #307
    "Mert te még soha nem írtál el semmit ugye? Jelzem, ott rögtön javítottam, hogy elírtam - mivel én nem 0-24-ben forumozok hanem közben dolgozok is ezért ez előfordul - még az is lehet, hogy éppen egy H67-es árajánlatot csináltam akkor azért írtam ide is véletlen azt. Nem emlékszem már, de te még mindig egy elíráson rugózol a tények helyett!"


    Jah, persze-persze, mosakodj...

  • Papichulo
    #306
    "A jogszerűségnek és morálnak nem sok köze van egymáshoz."

    Ugye tudod, hogy itt a "moral" szo pontosan a tarsadalmilag elfogadott ertekrendet is jelenti? http://en.wikipedia.org/wiki/Moral_high_ground

    "Vagy te hol élsz, nem Magyarországon?"

    Sajnos mar 3 eve ismet Europaban, bar igy sem vagyok tul sokat MO-on. De ez hogyan jon mar megint ide?
  • levente68
    #305
    Miért hazudozol még mindig?

    Te írtad:

    "„What? Arról az OCZ Vertexről beszélsz ami akkor is a gépemben volt? „"

    Ezt miért próbálod kimagyarázni?

    Nevetséges....



    Ahogy az is, hogy nem fogod fel, te hoztad fel az iPhone akksit, nem arról volt szó és én nem is arról mondtam, hogy nem cserélhető. Te tényleg ennyire hülye vagy? Nem iPhone4-ről volt szó, se a cikkben, se az előtted szólók kommentjében, miért próbálkozol még mindig a csűrcsavarással? SENKI NEM beszélt iPhone-ról, hanem az új készülékekről, olvass már vissza, ha megy...

    Annyira mélyre süllyedtél már a hazudozásban, hogy onnan már nincs visszaút....
  • NEXUS6
    #304
    A jogszerűségnek és morálnak nem sok köze van egymáshoz. Vagy te hol élsz, nem Magyarországon?
  • Papichulo
    #303
    "Én ilyet soha nem mondtam, egyik multi ugyan olyan alávaló, embertelen geci mint a másik. Te fényezed itt az Applet, hogy szegényt mindíg baxogassák"

    En egy pillanatig sem mondtam, hogy az AAPL a kisangyal es mindenben feddhetetlen... ellenben:

    Papichulo (#284): "az SEC-t, ezert ok mindenben jogszeruen jartak el?"
    levente68 (#285): "én igennel válaszolok erre" (valasz #284-re)
    NEXUS6 (#287): "kb ennyiben összefoglalható az egész szájtépés" (valasz #285-re)

    Nem hiszem, hogy ezekutan kijarna neked a "moral high ground". Ne is kezdd el ezt magyarazni! ;)
  • NEXUS6
    #302
    Én ilyet soha nem mondtam, egyik multi ugyan olyan alávaló, embertelen geci mint a másik. Te fényezed itt az Applet, hogy szegényt mindíg baxogassák, mintha ember lenne. Aztán ugye ugyan úgy gyerekmunkával maximalizálja a profitot, mint a Samu, vagy bármelyik. Te jössz itt moralitással, amikor az egyik emberevő sárkány a másik farkára lép.

    Ne haragudj, de ez nekem egy kicsit túl túl.....romantikus.
    Hogy finoman fogalmazzak.
    :D
  • Papichulo
    #301
    Az USA eskudtszek szerint viszont meg a Satannal is rosszabbak... ;)

    De orulok, hogy szerinted ok semmi kifogasolhatot nem kovettek el... az mindig csak az Apple :)
  • NEXUS6
    #300
    És ugye, mint azt tudjuk az UK bíróság szerint a Samuról kisangyalt lehet mintázni. Hol a gond a moralitással?
    ;D
  • Papichulo
    #299
    "És nem értem azt sem, hogy jön ide a moralitás?"

    A moralitas ott jon be, hogy a torvenyeket mindenkeppen betartjuk es nem masolunk gusztustalanul vagy ha oda kerul a sor, akkor megegyezunk a peren kivul, liszenszdijat fizetunk. Hogy a tobbi gusztustalan Samsung huzast mar ne is emlitsem... mint peldaul a FRAND szabadalmak miatti perelest.
  • NEXUS6
    #298
    Miért is.....?
    Csak ezért:
    "Az igen valasz azt foglalja magaban, hogy az SEC semmi torvenysertest nem kovetett el. Hmm, erdekes moralis ertekrend... "

    Akkor ez most hogy van benned, véresszájúan elküldesz a HF-ra bennünket, amikor ugyan ezt mondjuk, hogy az egyik bíróság így döntött, a másik meg úgy?
    És nem értem azt sem, hogy jön ide a moralitás? Itt cégek közötti perpatvarral van szó, az jön ki jól a bíróságon, amelyiknek jobb ügyvédei vannak.
  • Papichulo
    #297
    "vagy is elismered, hogy az UK bíróság elutasította az Apple álláspontját."

    En ezt egy pillanatig sem tagadtam! Itt nem en vagyok az, aki vilagnezeti alapon valogatja meg az altala elfogadhatonak tartott iteleteket. Sem az, aki korruptnak kialtja ki orszagok birosagat, igazsagszolatatasat, mert szamara nem szimpatikus itelet szuletik. Mint mondtam: "Mas jogrendszer, mas perrendtartas, mas keresetek, mas iteletek."

    Nem is ertem igazan, hogy ezt most miert hoztad fel.
  • NEXUS6
    #296
    Most eltekintek a hsz-ben szereplő szurkálódástól, és a lényegre koncentrálok: vagy is elismered, hogy az UK bíróság elutasította az Apple álláspontját.
    Köszi!:D
  • narumon
    #295
    "Azt nem érti, hogy az új, rögzített akksikról van szó… ekkora guru a témában…"

    Milyen új rögzített akksiról hülyegyerek? Iphone4-ről beszéltünk (ne keverd kvp-t ide), csavarok tartják az a rögzítés. Nem bírsz el pár csavarral az a te gondod? Egészen pontosan azt írtad, hogy OTTHON NEM LEHET CSERÉLNI ÉS ROBBANÁSVESZÉLYES. Erre még egy videót is linkeltem ahol egy kislány szépen egyszerűen kicseréli. TÉVEDTÉL? IGEN! BEISMERTED? Azóta sem! Nálad az iphone4 akkuja még mindig nem cserélhető otthon és robbanásveszélyes.
    (Persze minden akksi az, de valahogy te ezt csak iphone-ra hegyezed ki az SGS-ben ugyanaz az akksi neked már nem is robbanásveszelyes ez a gond!)
  • Papichulo
    #294
    "Mint ahogy az angol bíróság megállapítótta;)"

    Tudod, hogy mit allapitott meg meg az angol birosag? Hogy a Samsung termekei azert nem az Apple masolatai, mert sokkal vacakabbul neznek ki, nem annyira cool-ak ;)

    Ebben en is maximalisan egyertek a UK birosaggal! :)
  • narumon
    #293
    Most is ugyanott tartasz, ugyanazt mantrázod, teljesen mindegy ki és mit válaszolt rá, leragadsz egy gondolatodnál és ott ragadtál. Utoljára válaszolok.

    "Meg a Vertex-ről, ami már akkor a gépedben volt az egyik hazugságod szerint, holott később azt állítod, hogy még mindig az Intel SSD van..."

    What? Mi volt akkor a gépemben? Intel SSD le is írtam. Most van OCZ Vertex SSD-m mégpedig a netbookomban. (szerintem ez is több mint egy éves már egyébként). Melyik részét nem bírja összerakni az aranyos kis agyad?

    "Meg arról, hogy egyszer azt hazudod, hogy a te szifonodon is csak kivételesen van jailbreak, máskor meg, hogy mindig, mindenkinek azzal kezded."

    Hol hazudtam ilyet igazság bajnoka? Azóta sem sikerült 2 mondatot értelmezned? Leírom szépen lassan széttagolva hátha felfogod; az én iphone-om a kérdéses időben (2011 év eleje) kisérleti jeleggel volt jailbreakelve ahogy írtam is - eddig érted? Viszont én már akkor ha bármilyen havernak kellett iphone-t intézni vagy telepíteni kérdés nélkül jailbreakeltem nekik, hogy ne legyen ebből később probléma, hogy jön, hogy ez meg az kéne így meg úgy és esetleg abban a pillanatban ne lehessen jailbreakelni. Ezt is érted még? Ha igen akkor rakd össze a kettőt ha nem akkor menj valami orvoshoz gyorsan!

    "Meg arról, gurukám, hogyan tudtál egy mondatban H67-ről és k-s prociról írni..."

    Mert te még soha nem írtál el semmit ugye? Jelzem, ott rögtön javítottam, hogy elírtam - mivel én nem 0-24-ben forumozok hanem közben dolgozok is ezért ez előfordul - még az is lehet, hogy éppen egy H67-es árajánlatot csináltam akkor azért írtam ide is véletlen azt. Nem emlékszem már, de te még mindig egy elíráson rugózol a tények helyett!

    "Keressek még hazugságot, ostobaságot tőled? Szerintem ennyi elég, de ha gondolod..."

    Most sem írtál egyetlen egyet sem, csak a te téveszmés képzelgéseid mondatják veled. Ha neked egy elírás (AMIT RÖGTÖN UTÁNA JAVÍTOTTAM) hazugság akkor még annál is mocsokabb vagy mint gondoltam. (Bár nem tudom van-e a te szintednél lejebb!)
  • Papichulo
    #292
    Az en megitelesem szerint, amit a Samsung csinalt az gusztustalan volt. Nem kizarolag a masolas, hanem ahogy egesz vegig megprobaltak befolyasolni minden leheto forumon a kozvelemenyt. Az Apple magatartasa sokkalta normalisabb volt az ugyben. Ok a birosagra szoritkoztak az uggyel kapcsolatban es ott kaptak tobbszor is hazugsagon a del-koreiakat, mig ez forditva egyszer sem sikerult. Egyszeruen az Apple, perben tanusitott integritasa, nagyon jol jellemezte a kelet-nyugat kulturalis kulonbseget. A Samsung azt gondolta, hogy mivel Azsiaban mindent megengedhet maganak, iszonyat politikai befolyassal bir, mellyel vissza is el ahol csak tud, hogy ezt mindenhol megteheti. Amig masoknak - leginkabb akik nem kovettek az esemenyeket - az Apple jott ki negativ fenyben (bar ez leginkabb az Samsung lejaratokampanyanak koszonheto) - addig szamomra az lett a konkluzio, hogy semmit sem fogok vasarolni a Samsungtol.

    "Hát hogy milyen ügyvédeik vannak nekik"

    Retrospektiven megallapithatjuk, hogy nagyon szar... :)
    Eppen tegnap rohogte ki oket a birosag a jury mistrial nyavajgasuk miatt.
  • NEXUS6
    #291
    Mint ahogy az angol bíróság megállapítótta;)
  • narumon
    #290
    Azóta is csak te mondogatod de sehol semmit nem bizonyítasz. Amikor sarokba szorulsz anyázol teljesen alkalmatlan vagy bármiféle konstruktív vitára mert még azt sem ismered el ami teljesen nyilván való!
  • Papichulo
    #289
    Az igen valasz azt foglalja magaban, hogy az SEC semmi torvenysertest nem kovetett el. Hmm, erdekes moralis ertekrend...
  • NEXUS6
    #288
    A Samu igen, tudatosan vette mintául az Apple termékeket és ahogy az már többször elhangzott a lehető legnagyobb mértékben (és emelett igen is amennyire azt a törvények is engedik) esetenként megpróbálta lemásolni, de nem egy az egyben. Ennyi.

    Másolni, olyan értelemben, hogy a mintához kreatív módon hasonlót csinálni engedett? Igen lehetséges! Ez a trend.
    Másolni, olyan értelemben, hogy törekedni arra, hogy az eredetivel szinte atomig megegyezőt, megkülönböztethetetlent hozzunk létre jogosulatlanul, licensz nélkül? Az viszont törvénytelen.

    A kettő között van amikor elmosódik a határ, de hogy a Samu a határt esetleg tudatosan lépte át, felvállalva ezzel azt hogy a fogyasztókat megtéveszti és perbe keveredik az Apple-el az illogikus, ellentétes a Samu érdekeivel. Egyensúlyozott a törvényesség és a törvénytelen határán ez felróható nekik, de feltételezni hogy tudatosan mentek át az illegális oldalra, bízva benne, hogy úgy sem veszi észe senki az balgaság!

    Mindenben jogszeráűen jártak el?
    A válasz az, hogy az attól függ!;)
    Mitől?
    Hát hogy milyen ügyvédeik vannak nekik, és milyen ügyvédei az Apple-nek.
  • NEXUS6
    #287
    Köszi, kb ennyiben összefoglalható az egész szájtépés.
    ;)
  • Papichulo
    #286
    Bar a korrektseg jegyeben el kell, hogy ismerjem, hogy meg Judy Koh szerint sem megfeleloen bizonyitott, hogy az Apple hatalmas eladasokat vesztett a Samsung torvenysertesebol kifolyolag:
    "Although Koh admits it's undeniable that Samsung has violated certain patents, Apple has failed to show that it has lost sales to Samsung specifically because of these patent violations, noting that "it is not a case where the patented inventions are central to the infringing product.""

    Mindazonaltal fenntartom, hogy a Samsung tudatosan masolt az Apple termekerol es ezaltal torvenysertest kovetett el.
  • levente68
    #285
    Annyira világosan beszélt pedig...

    Nem akarok helyette válaszolni, de én egyrészt értettem és egyet is értettem a mondanivalójával, így én igennel válaszolok erre, hiszen nyilvánvaló, hogy Apple sem a vevői károsodása miatt perelt, sőt egyetlen vevő sem károsodott szerintem sem. Aki amiatt nyavalygott, hogy őt átvágták, az simán hazudott, vagy ha át is vágta valaki, az nem a Samsung volt.

    Apple alkotott nagyot, más meg másolta, így igaz, csakhogy nem klónozta és komoly eltérések voltak a termékekben.
    Arról meg bájosan hallgatunk, amit Apple másolt...
    Ha valaki kihoz valamit, ami jó, biztos lehet benne, hogy azt átveszi más is, erről szólnak a szabadalmak, amik léte egy bizonyos szintig helyes is. Ahogy azonban a világ értelmesebb fele háborog, túlzásba ment a gumiszabadalmak elfogadása.

    Kurva bonyolult...
  • Papichulo
    #284
    Rovidre zarom a kerdest.

    Jol ertem, hogy te az egesz ervelesedet arra alapozod, hogy mivel voltak olyan cegek akik nagyobb mertekben masoltak, mint a Samsung es mivel egyetlen - altalunk teljesseggel ismeretlen - fogyasztovedelmi szervezet sem "perelte" be az SEC-t, ezert ok mindenben jogszeruen jartak el? Ez az amit te allitasz?
  • levente68
    #283
    Engem? Támogatni? Viccelsz?

    Inkább azokon gondolkodj el, akiknek te tanácsot adtál...

    Meg a Vertex-ről, ami már akkor a gépedben volt az egyik hazugságod szerint, holott később azt állítod, hogy még mindig az Intel SSD van...

    Meg arról, hogy egyszer azt hazudod, hogy a te szifonodon is csak kivételesen van jailbreak, máskor meg, hogy mindig, mindenkinek azzal kezded.

    Meg arról, gurukám, hogyan tudtál egy mondatban H67-ről és k-s prociról írni...


    Keressek még hazugságot, ostobaságot tőled? Szerintem ennyi elég, de ha gondolod...
  • levente68
    #282
    Hú, ezt röviden elintézted...

    Hazudtál, ferdítettél és még neked áll feljebb?

  • levente68
    #281
    a, Iphone-ban lehet akkut cserélni és nem fog felrobbanni. (nem nagyobb eséllyel mint bármelyik másik hiszen ugyanaz az akku van benne)
    b, 2.7GB-ot a büdös életben nem másolsz át a telefonodról 8mp alatt még SSD-re sem! (és fordítva SSD-ről telefonodra sem!)
    c, Fel tudsz rakni olyan programot az iphonera ami anélkül fényképez, hogy előtte ki kellene nyitnod a lockscreent.

    a.) nem iPhone-ról, hanem Apple termékről volt szó egy cikkben, íme:
    http://www.sg.hu/cikkek/90823/nem_eleg_kornyezetbaratak_az_apple_termekei
    Nem elég környezetbarátak az Apple termékei

    kvp írta a #7-ben:
    „A rogzitett aksi nem a felhasznalonak gond, mivel a legtobb ember nem cserel aksit soha. A vegen, a szetszerelesnel gond, mivel eddig a kinai/indiai gyerekek ki tudtak venni az aksit es az alkatreszek ujrahasznosithatoak voltak. Az uj apple aksik kivetel eseten elszakadhatnak, amitol az egesz felrobban. Tehat az uj apple gepeket csak elegetni vagy elasni lehet, de nem hasznosithatoak ujra. (gyakorlatilag a kijelzo is ilyen, csak vesovel lehet kivenni a keretbol, bar legalabb az nem robban fel)”


    passatgt:
    „:D kevered az önmegsemmisítővel”

    narumon belekeveri a szifont, amiről nem volt szó:
    „Azért maradjunk annyiban mielőtt megint tele lenne a forum valótlan rémkeltéssel, hogy a nem lehet akksit cserélni az azt jelenti, hogy nem egy újjal kipöckölöd és kicseréled. Azonban józan paraszti ézzel és egy csavarhúzóval símán ki lehet cserélni az akksit még egy iphone-ban is. Semmiféle különös képzettség nem kell hozzá.”

    Azt nem érti, hogy az új, rögzített akksikról van szó… ekkora guru a témában…

    Itt szóltam rád:
    „Fontos: nem tudom, valóban csak roncsolva, vagy komoly roncsolásveszéllyel szedhető ki az akksi az Apple cuccokból, de egy biztos: a lítium-ion akku veszélyforrás, ha levegőt kap, ezt jó, ha tudjuk!

    A cseréjét pontosan ezért nem kéne barkács módon csinálni, pont ezért próbálják azt megakadályozni.

    narumon, te se ajánld a házi cserét, főleg, mert te magad elmondása alapján a BMW-d izzóját is szervizben cserélteted, pedig állítod, hogy te is meg tudnád oldani. Én kétlem, de nem nagyon foglalkoztat... Persze, ez akkor is mulatságos volt, most is az. Pont azért veszitek ezeket a cuccokat, mert alapszintű kezelgetésen túl képtelenek vagytok helytállni. Ezt egyszer magatok hangoztatjátok, máskor éppen tagadjátok, attól függően, hogy mitől remélitek, hogy igazatok lesz...”


    Nem az iPhone-ról van szó, bár te valóban arról kezdenél beszélni, hiszen arról láttál video-t…

    Újra mondom, én nem mondtam olyat, hogy iPhone-ban nem lehet cserélni, arra hívtam fel a figyelmet, hogy veszélyes lehet. Olvasni kellene, nem csak acsarogni…





    b.) a „büdös életben” elég nagy túlzás, de egy hozzá nem értőtől persze mit várjunk?
    Igaz, elég hihetetlen, ezért teszteltem sokszor, ott leírtam: annyi idő alatt átment és mountolható volt az ISO file, amivel próbáltam. Magam is írtam, hogy meglepő.
    Ha ettől én hazug vagyok, hát ámen!

    c.) Jailbreak nélkül semmiképp, viszont Android-on root nélkül simán, ezen ment a vita. Na, meg még egy csomó olyan dolgon, amit se akkor, se most nemhogy felfogni nem voltál képes, megérteni sem. Azokat persze techdemo-nak titulálod és hülyeségnek, feleslegesnek, holott a komolyabb dolgok hiánya neked előny csak…
  • narumon
    #280
    És még mindig mondod a hülyeségeidet. Hihetetlen vagy bakker. Most azért remélem, hogy azok az emberek is akik támogatni szoktak látják, hogy milyen vagy valójában!