206
  • narumon
    #166
    Nos én sok mindenre használom a telefont de semmi olyanra amire egy SGS3 nem képes. Mivel azonban amikor vettem a telefonomat akkor az aktuális csúcs SGS és az iphone között 10e azaz TIZEZER forint volt a különbség (ennyivel volt drágább az iphone), ezért vettem magamnak a bátorságot, hogy az vegyem ami már bevált (régebben is iphone-om volt) amihez már van több száz letöltött alkalmazásom, sőt van több tucat kifizetett és megvett alkalmazásom, ismerem a használatát, jobban tetszik a designja és a koncepciója - az a bizonyos harmadik láb - azaz ha frissítés jön akkor azt én aznap megkapom, ha akarom akkor egy gombnyomásra telepítem a frissités után minden ugyanott lesz ahol volt, egy öregasszony meg tudja csinálni (ugye androidnál nem ritka, hogy hónapokat kell várni, hogy az új verzió a te telefonodra is elkészüljön ha elkészül egyáltalán vagy bizony fel kell rá heggeszteni), a szék harmadik lába még hogy ahol frissíteni tudok, ott backupolni is és itt központosítva elérem az elérhető szoftvereket amiket már átvizsgáltak tehát nem kell aggódnom miatta, hogy virus vagy rosszindulatú kód van benne. Ugyanitt elérem a zenei kínálatot is ahol minden számba bele tudok hallgatni vásárlás előtt, ugyanitt elérem kedvenc podcastjaimat is amit automatikusan szinkronizálódnak bejelölés esetén, nekem csak jelez a telefonom, hogy új rész van nézhetem ha akarom, de ugyanitt elérek többezer rádióadást is, elérek többezer tudományos és oktató anyagot (iUniversity). Nos nekem kb ezt jelenti a szék harmadik lába ami bőven megér NEKEM tíz ezer forint különbséget. Sőt igazából akár 50-et is megérne szó nélkül csak ez az icipici különbség.
    Tudom, hogy ezek is elérhetők androidon csak egyelőre nem így központosítva. A google is látja ezt nem véletlen próbál ő is ezen az úton haladni (most indul ugye a music store ha jól olvastam).
    Nos kielégítő a válaszom? Ha van kérdés szívesen válaszolok.
  • mateist64
    #165
    Barna autot nem, csak gyumolcsos telefont. ;) :D Egyebkent komolyan erdekel, hogy ti mire szoktatok a harapott almas szappantartokat hasznalni, amire pl. egy SamsungvGalaxy SIII avagy vele megkozelitoleg egyenerteku hasonlo telefon nem kepes. geoinformatika? Vagy globalilluminacios renderelesek, vagy micsoda? De hat arra meg ott vannak az "eromuvek". Szoval ez a haromlabu szek harmadik laba mi is akkor valojabol¿ El sem tudom kepzelni :) De tenyleg kivancsiva tettetek fanok :)
  • narumon
    #164
    "Nem akarsz PC világot? Hát milyet akarsz? Mitől PC világ az Android, és ha az, az miért baj?"

    Nem, nem akarok PC világot. Azért PC világ mert szegmentált, sasolod a hardver felépítéseket, nézed, hogy a program fut-e azon vagy sem, ha kijön egy olyan szoftver ami nem fut rohansz telefont cserélni. És azért baj mert én ezt nem szeretem. PC-nél is ezért vettem játékra konzolt, mert eljutottunk arra a szintre, hogy jött egy új játék. Érdekel? Vegyél nagyobb videókártyát mert a meglévőn szaggat. U T Á L O M!

    "Annyi marhaságot beszéltek, hogy az kétségbeejtő."

    Hát igen a tutit és az okosat csak te mondod.

    "A lényeg pedig az volt a kérdésemben, hogy egy olyan figura, mint narumon, aki az iOS-nél még az Android-ot is kevésbé ismeri,"

    Furán hangzik ez főleg az első fele amikor az iOS-be meg te sültél bele számtalan alkalommal mégis osztod az észt.

    "sőt tanújelét adta, hogy a WinMo is földöntúli volt neki,"

    Értem tehát ha ki merem jelenteni HASZNÁLAT UTÁN a WinMo-ra, hogy SZAR, akkor az szerinted csak azért lehet mert földöntúli volt nekem. Nem semmi logikát van ecsém.

    "honnan veszi a merészséget, hogy egy oprendszert fikázzon."

    Bagoly mondja? Egyébként megint szelektíven olvastál és szellemekkel hadakozol. Amit állítottam az úgy van! Meg tudod cáfolni? Nem. Akkor meg? Azt is számtalanszor megbeszéltük már, hogy örülök neki, hogy te megeszed a moslékot, mert hát miért is fikázhatnád ha nem vagy szakács és nem értesz hozzá, hogy hogyan készül...

    "De miért kell állandóan hulyeségeket beszélni?"

    Khm. A hülyeséget MEGINT te hordod itt össze nem tűnt még fel?

    "Ráadásul, ha valamelyik PC világ, az a WinPho, azt meg éltetitek..."

    Kicsoda? Hol? Én biztos nem éltetem, annál is inkább mivel új Wines telefont még nem használtam ezért nem ugatok bele. (Ráadásul a PC világtól így olvasva pont messzebbre esik mint az android, ugyanis vannak minimum hardver követelmények, szabályok, stb)

    "Komolyan kérem, csak ahhoz szólj hozzá, amihez nem vagy ennyire popi"

    A gond a szokásos, megint megsértődsz, levegőben vagdalózol és szépen lassan átmész alpári stílusba anélkül, hogy el tudnád mondani mi a gondod, vagy bármivel alá tudnád támasztani a mondanivalódat. Megint neki állsz és jössz olyan dolgokkal AMIK NEM HANGZOTTAK EL. Valahogy neked ez a mániád. Idejössz és mindjárt megmagyarázod, hogy olyanokat mondtunk amit nem mondott senki.

    Azt meg hagy döntsem már el én, hogy nálam mi fontos egy telefonba meg egy rendszerbe, és ha zavar a szegmentálódás az hagy legyen már az én magánügyem. Tudod ha nem tetszik a barna szín kocsiba, akkor hiába magyarázol nekem, hogy milyen hülye vagyok, akkor sem fogok barna autót venni.
  • levente68
    #163
    Hű, de jól megmondtátok...

    Nem akarsz PC világot? Hát milyet akarsz? Mitől PC világ az Android, és ha az, az miért baj?
    Annyi marhaságot beszéltek, hogy az kétségbeejtő.

    A lényeg pedig az volt a kérdésemben, hogy egy olyan figura, mint narumon, aki az iOS-nél még az Android-ot is kevésbé ismeri, sőt tanújelét adta, hogy a WinMo is földöntúli volt neki, honnan veszi a merészséget, hogy egy oprendszert fikázzon. Persze tudom, aki tudja, csinálja, aki nem tudja, tanítja. De miért kell állandóan hulyeségeket beszélni?

    Ráadásul, ha valamelyik PC világ, az a WinPho, azt meg éltetitek...

    Komolyan kérem, csak ahhoz szólj hozzá, amihez nem vagy ennyire popi!

  • narumon
    #162
    "Egy a baj, nem értem, neked miért bajod az a fránya fragmentációja az Android-nak, mikor se nem szereted, se nem használod, se pedig nem is ismered. :)"

    Pont ezért nem használom, és ezért nem szeretem. Megbeszéltük már párszor - felesleges újra kezdeni - nekem más fontos egy rendszerben mint neked. Nem akarok PC világot a telefonomon is.
  • M2 #161
    "Egy a baj, nem értem, neked miért bajod az a fránya fragmentációja az Android-nak"

    Neked miért baj, ha az ő véleménye negatív az Androidról? Szintén érzelmi kötődés? De hát ez csak egy operációs rendszer! A lányokat szeressétek, ne a kütyütöket! :-)
    DeGeneráció! :-(
  • M2 #160
    "Az androval csak egt baj van. Szetdarabolodott."

    Érzelmi kötődés jele: mikor valaki úgy ír, mintha valami rejtélyes dolog következménye lenne a kialakult helyzet. Igazából nem szétdarabolódott, hanem sose volt egyben. Nem is úgy készült, hogy egyben legyen.
  • levente68
    #159
    Egy a baj, nem értem, neked miért bajod az a fránya fragmentációja az Android-nak, mikor se nem szereted, se nem használod, se pedig nem is ismered. :)

    Igazad van, popik vannak mindenhol, de attól nem, pontosabban nem attól jobb, vagy rosszabb valamelyik rendszer. SZERINTEM... :)
  • narumon
    #158
    "htc, xperia széria, samsung, nokia széria legerosebbjei azert teljesitmenyben elverik a gyumolcsos telefont."

    Már amiben. Tudtommal jelenleg nincs olyan telefon a piacon ami egyértelműen erősebb lenne az i5-nél. Olyan van ami processzorban erősebb, de az VGA-ban gyengébb.

    "Nem beszelve a szoftveres design igencsak kifuto felben levo designjarol."

    Ezt nem értem. Ez alatt mit értesz?

    "Az androval csak egt baj van. Szetdarabolodott."

    Igen, nekem ez a legnagyobb bajom vele. Tiszta olyan mint a PC piac, és hát én azt is utálom már rendesen (bár az utóbbi időben a konzolok megjelenésével sokat javult a helyzet).

    "De akarmit is mondtok az almas felhasznalok nagytomege ki sem ismeri, nem is tudja mire kepes a telefonja."

    Ehhez képest minden statisztika azt támasztja alá, hogy ők használják jobban a telefonjaik funkcióit.

    "Barmikor be lehet bixonyitani az ellenkezojet.... csak hajra...markahuseg moge bujhattok,"

    Ez meg nem érv. Tudod a legnagyobb baj, hogy ezek szerint te is meg az összes többi ember SZERINTEM véleménnyel jön. Lehet ilyen véleményed csak ne hidd azt, hogy biztos úgy van minden. Mert ha ilyen cikknél valaki linkel azok mi szoktunk lenni a "másik oldal" az valamiért ezt mindig megkerüli. Itt a lehetőség, legyél férfi és linkelj egy forrást, hogy honnan szeded azt, hogy az iphone tulajok nem ismerik a telefonjukat ellentétben az androidosokkal!

    "de mondjatok miery pont a sznob-mumajer kategoria jut a nrmalmasoknak az eszukbe ha eppolos emberekre gondolnak."

    Én egyetlen normális embert sem ismerek akinek ez jut róla eszébe. Az, hogy neked ilyen a baráti köröd esetleg arról nem tehetek. Vannak tipikusan Magyarországon olyan emberek akik egy BMW-ről vagy Merciről is már rémálmokat asszociálnak. Ez legyen az ő problémájuk. Azonban ilyet normális, gondolkodó embertől soha nem hallasz. Ez általában az "agyhalottak" kedvenc védekezése a valóság ellen. Úgyis mondhatnám, hogy ez az ő valóságtorzító mezőjük. Érdekes módon külföldön ilyenbe nagyon ritkán fut bele az ember, itthon még tanulnunk kell a toleranciát és más emberek elfogadását.

    "Ui.: nem homogen a kornyezetem....en magam is napi szinten kell, hogy dolgozzak apple termekekel es androkkal egyszerre. jo kerdesek, kivancsi vagyok a valaszokra.. ;)"

    Semmit nem kérdeztél máskülönben válaszolnék rájuk. Ha meg napi szinten dolgozol mindkettővel akkor magadat is műmájernek gondolod? No ez az érdekes kérdés. Az én sommás véleményem az egy óvodás frázis; aki mondja másra az mondja magára. Roppantul észrevehető, hogy aki minden cikknél sznob-ot kiált ő a legnagyobb sznob, aki műmájerezik az valószínűleg az is, és a buzi kiált előszőr buzit a másikra. Hát ilyen ez a forumos "szakma"...
  • mateist64
    #157
    (bocsi a fura karakterek miatt. Vonaton voltam :) )
  • mateist64
    #156
    Idõm még sajna nem volt vegignezni a mobilszolgaltatok kinalatat viszont az erdekes okfejteseket elolvastam. :) htc, xperia széria, samsung, nokia széria legerosebbjei azert teljesitmenyben elverik a gyumolcsos telefont. Sot a lekerekitett stilusra formazatlan elmeju embereknek is jobb ha tagabb es masabb is lehet a " telefon élmény" Nem beszelve a szoftveres design igencsak kifuto felben levo designjarol. persze az egyszeru, vizualisan korlatolt tomegembereknek nagyon is jo ez a szappantarto , es a 100adszor is ujra bemutatott spanyolviasz. Az androval csak egt baj van. Szetdarabolodott. Majd megvaltozik ez meg. Prociban es programokban az igazan fontos es minosegi programok mindket platformon megtalalhatoak. De akarmit is mondtok az almas felhasznalok nagytomege ki sem ismeri, nem is tudja mire kepes a telefonja. Barmikor be lehet bixonyitani az ellenkezojet.... csak hajra...markahuseg moge bujhattok, de mondjatok miery pont a sznob-mumajer kategoria jut a nrmalmasoknak az eszukbe ha eppolos emberekre gondolnak. Ui.: nem homogen a kornyezetem....en magam is napi szinten kell, hogy dolgozzak apple termekekel es androkkal egyszerre. jo kerdesek, kivancsi vagyok a valaszokra.. ;)
  • narumon
    #155
    Nem kell ismerni, keresni kell. Vagy te hogy keresel ha egy problémára megoldást akarsz. Ha már a keresésnél elvérzik egy rendszer az a legnagyobb baj.
  • Papichulo
    #154
    "Nemmondod!"

    Pedig te ezt irtad... dyslexia vagy tudatlansag vezerelt? ;)
  • NEXUS6
    #153
    "Ugye az azert megvan, hogy a jailbreak az - de facto - nem "egy progi"? Ahogy a rootolas sem az..."
    Nemmondod!
    :D
  • NEXUS6
    #152
    Ebben lehet valami!;)
  • NEXUS6
    #151
    A google+ köszi én is kihagytam, az már nekem is sok.
  • NEXUS6
    #150
    Namost mind az 1000 000 appot ismerni store-onként lehetetlenség, lehet kiválasztani 1-2-őt és azt megvizsgálni, de ilyen szinten általánosítani félrevezető lehet. Lehet hogy igaz ettől függetlenül, de nem eldönthető 10000%-ra.
  • Papichulo
    #149
    "A Jailbreak szerintem sok embernek már határeset, lehet vele warezolni, akor ez egy warezolós progi."

    Ugye az azert megvan, hogy a jailbreak az - de facto - nem "egy progi"? Ahogy a rootolas sem az...

    "Namost szinte minden ott van, ami ott van a Apple store-on, plusz olyan igényesebbnek mondható dolgok, amelyek ott nincsenek, plusz rahedli gagyiság."

    Nem, ez nagyon nem igy van. Nem akarok ki kivaltani egy felsorolgatast, de iOS-re tenyleg tobb es valtozatosabb alkalmazasok, ez nagyon hangsulyos mondjuk a jatekoknal - pl. Square Enix. Van par android specifikus terulet, ami logikusan nincs iOS-re, peldaul a launcherek vagy a billentyuzetek, bar Cydiabol ilyesmik is elerhetoek, melynek tartalma hozzaadodik a rendes AppStorehoz. Summa summarum, ha ma mar nem is nagysagrendekkel, de meg mindig lenyegesen jobb a softwarekinalat az Apple platformjara, mind mennyisegben, mind minosegben.
  • hurkaur
    #148
    Nexus veletek vitazik, s nem az erveitekkel. just sayin.
  • M2 #147
    Az országról és warezról meglepően egyezik a véleményünk, csak amikor Androidra terelődik a szó... :-)

    Nekem kicsit úgy tűnik, mintha személyes sértésnek vennéd, ha elővesszük a rendszer hibáit. Pedig vannak hibái és mindenki azt szeretné, ha ezek megoldódnának. Az elemzők sem bántásból írják amit írnak.
  • M2 #146
    "Szerintem még is csak ez lehet a fő oka annak, hogy iP-n többen fizetnek."

    Akkor lehetne erre gyanakodni, ha a többi tevékenységben viszont aktívak lennének az Android userek. De valamiért nem azok, nagyon nem. Ennek okát keresik az elemzők.

    Nem is a warez és az appok bevétele itt a kérdés, hanem a röghöz kötés elmaradása. Google esetében ez ma egy módon megy végbe: náluk vannak az adataink. Édeskevés, gyakorlatilag semmit nem jelent, egy gombnyomással leszívható és átrakható másik rendszerbe.
  • narumon
    #145
    "Valaki kényszeríti talán ezeket az elemzőket, hogy a gyíkságokat is letöltsék?"

    Félre értetted. Ezek az elemzések általában arról szólnak (érdemes lenne google-n rákeresned), hogy kitalálja, hogy akkor egy adott feladathoz keres programokat. És ekkor jön a gond; mindkét platformon mondjuk talál 10-et, az iOS-en a tízből 8 (mondtan egy számot) kivállóan használható, igényes kivitelezésű, stabilan, jól működő szoftver. Android oldalon ott kezdi, hogy a 10-ből ötöt fel sem szabadott volna engedni mert pista dobta össze otthon a garázsban - vagy működik vagy nem, nem azt csinálja amit kéne, néha kifagy, a külalak meg 1-es. Aztán van még 3 ami már egy fokkal jobb, már működik rendesen, de idegesítő és gyenge megoldásokkal van tele, és végül marad 2 ami jó is és normálisan meg is van írva. Tehát a végeredmény valami olyasmi, hogy iOS-en 8 féléből választhatsz a végén az igényeidnek megfelelően androidnál meg 2-ből. És ha abból a kettőből nem találsz olyat ami igazán tetszene, akkor így jártál.
    Azon kívül megemlítik, hogy rengetegszer előfordul, hogy ugyanazt a két programot megnézik a két rendszeren és láss csodát iOS-en igényes, jól megírt, jól működik, androidon össze van csapva design nulla. Ez szokott az elemzők baja lenni. Bevallom engem is nagyon zavarna. Szerintem pont ugyanaz mint a Windows és Linux esete.
  • NEXUS6
    #144
    "Miért iphone-on mennyi szerinted? Egyszer jailbreakeled a telefont (ami egy program elindítása és a képernyőn való utasítások követése). Utána akár közvetlen telefonról letöltheted a programot ami automatikusan installálódik."

    Szerintem még is csak ez lehet a fő oka annak, hogy iP-n többen fizetnek. Az emberek elég szabálykövetők, általában észnélkül. Ha valamit el lehet érni egy egyszerű dologgal, de annak nincsenek tisztában a jogi következményeivel, akkor még azt sem teszik meg, hogy ezeket letisztázzák. Inkább egyáltalán nem kockáztatnak. A Jailbreak szerintem sok embernek már határeset, lehet vele warezolni, akor ez egy warezolós progi.
    Az andrónál nincsen még ennyi akadály sem, ergo az emberek mennek, mint a birkák, mindent lelegelnek, letöltenek, ami a kezükbe esik.
    Mindkét jelenségre ugyan az a kisebb ellenállás felé mozdulás, (gyak lustaság) a magyarázat.

    "Szerintem meg a vásárlási kedv azért nagyobb mert megértik, hogy jól felfogott érdekük, hogy szoftvert vegyenek hiszen ezáltal biztosított a MINŐSÉG."
    Az igen! Te aztán rendesen bízol az emberekben. Bizonyos szempontból irigyellek is érte.

    "Ahan neked mindenki műmájer aki nem lopni csalni hazudni akar. Szerinted az rendben van, hogy soha nem veszel zenét, soha nem veszel filmet, soha nem veszel PC-s szoftvert, soha nem veszel semmilyen szellemi terméket. Hát hallod örülök, hogy nem úgy gondolkodom mint te."
    Ez a soha kicsit túlzás.
    De hasonló rugalmassággal kezelem a kötelezettségeimet más gazdasági, vagy jogi szereplő felé, mint ahogy ők is értelmezik azokat.
    Ez nem egy jó magatartás, ez az a gondolkodás, ami miatt ez az ország ide jutott. Sokkal több írott és íratlan szabálykövetésre, gyakorlatilag a társadalmat összetartó bizalomra lenne szükség.
    Csakhogy a rendszerváltás arról szólt, hogy lexarhatod a jogszabályokat az államot és ezt a nagyon forradalmi lelkesedést az emberek azóta is magukénak érzik, lásd pl adómorál. Plusz még időről időre a politikusok voltak kedvesek a társadalom különböző rétegeit is egymás ellen fordítani.
    Egy széteső társadalomban guberálgat az ember, próbálja a romokból kiszedni az értékesebb darabokat. Igen én és ezt csinálom, de hogy büszke lennék rá, azt azért nem mondanám.

    "Itt a mérték a lényeg. Konzolon sokkal egyszerűbb a kalozkodás mint PC-n, mégis jóval több játék fogy konzolra. Az ok itt is egyszerű - a mérték..."
    PS1-en nem volt egyetlen oridzsi játékom, PS2-őn 1-2. PS3-on az összes az, van vagy 30. Most jobbára ott porosodnak a polcon. Ebben a trendben benne volt az is, hogy kb ilyen arányban lett egyre nehezebb a gépet hekkelni, meg egyre kevésbé vert földhöz 1-1 új játék megvétele.
    PC-s játékból ami tetszik, pláne ha a online-hez is kell azt megveszem. Sőt veszek néha leárazott olcsó gagyikat, amiket egyszer sem telepítek fel, de talán valamikor lesz rá időm. De ettől még nem gondolom, hogy én vagyok a grállovag, ha találok valakit aki nálam többet warezol!!!!

    "Gyak aki tisztában van a helyzettel az mind ezt mondja. Olyan írást még nem találtam ugyanis a neten ahol azt fejtegetnék, hogy a google store a legjobb és a legigényesebb."
    És aki nem ezt mondja, az nincs tisztában a helyzettel?
    Ahogy tudom a Play store-on van a legtöbb letölthető stuff a nagy platformok között. Namost szinte minden ott van, ami ott van a Apple store-on, plusz olyan igényesebbnek mondható dolgok, amelyek ott nincsenek, plusz rahedli gagyiság.
    Ettől lenne rosszabb, hmmm furcsa gonddolkodás.
    Valaki kényszeríti talán ezeket az elemzőket, hogy a gyíkságokat is letöltsék?
  • NEXUS6
    #143
    Respect.

    Nem sokan képesek itt a fórumon a tények előtt meghajolni!
  • narumon
    #142
    Valóban! Sorry igazad van. A 4S drágább itthon.
  • narumon
    #141
    "azért annál lényegesen bonyisabb warezt telepíteni egy ipohe-ra, mint hogy letöltöm a telepítőt akárhonnan, oszt elindítom, csak mert andron kb ennyi. Ja nem, ki kell még pipálni egy beállítást is, bocs."

    Miért iphone-on mennyi szerinted? Egyszer jailbreakeled a telefont (ami egy program elindítása és a képernyőn való utasítások követése). Utána akár közvetlen telefonról letöltheted a programot ami automatikusan installálódik.

    "Az hogy az a néhány extra lépés úgy tűnik jelentősen növeli az iphone progik esetén a vásárlási kedvet szerintem a következőket jelenti:"

    Szerintem meg a vásárlási kedv azért nagyobb mert megértik, hogy jól felfogott érdekük, hogy szoftvert vegyenek hiszen ezáltal biztosított a MINŐSÉG. Másrészről az átlagos iphone szoftver ára 1-2EUR ami szerintem senkit nem vág a földhöz. Akcióban mindig van 0.90 cent-es szoftver. Tehát nagy valószínűséggel még akinek Jailbreakelt a telefonja az is vett már valamennyi eredeti szoftvert. Legalábbis én nem ismerek egyetlen iphone usert sem aki nem vett volna még semmit (vigyázat! nem állítom, hogy nincs ilyen, de nyilván androidnál sokkal nagyobb ez a szám).

    "- Műmájerek, inkább megveszik, csak hogy elmondhassák, hogy kifizették, mert ŐK ki tudják!"

    Ahan neked mindenki műmájer aki nem lopni csalni hazudni akar. Szerinted az rendben van, hogy soha nem veszel zenét, soha nem veszel filmet, soha nem veszel PC-s szoftvert, soha nem veszel semmilyen szellemi terméket. Hát hallod örülök, hogy nem úgy gondolkodom mint te.

    "Nem azt mondom, hogy a warezolás olyan jó, de amikor van rá lehetőség, akkor felmerül, hogy miért nem csinálják az emberek."

    Itt a mérték a lényeg. Konzolon sokkal egyszerűbb a kalozkodás mint PC-n, mégis jóval több játék fogy konzolra. Az ok itt is egyszerű - a mérték. Biztos van aki büszkén veri a mellét, hogy még soha nem vett egyetlen játékot sem pedig minden nap játszik, én inkább annak örülök, hogy a Blizzard termékek vagy éppen a Mass Effect sorozat ott van a polcomon - pedig ez utóbbit azután vettem meg miután végig játszottam - de nagyon nagy parasztnak éreztem volna magam, ha egy ilyen profi játék elkészítését nem támogatom. És várom a folytatásokat.

    "Na most akkor minden elemző, vagy csak bizonyos elemzők mondják ezt, vagy hogy a faxombea ez van akkor most?"

    Gyak aki tisztában van a helyzettel az mind ezt mondja. Olyan írást még nem találtam ugyanis a neten ahol azt fejtegetnék, hogy a google store a legjobb és a legigényesebb.
  • M2 #140
    Most azt a híres Frank Sinatra számot dúdolom, tudjátok:
    "Fly Me Into The Moon... Let me Play... BANG!"
  • M2 #139
    Nem is adnyék! Egy Androidosnak? Majd ha görcsölve átutalsz! Talán. :-)
  • NEXUS6
    #138
    Amúgy jól vagy?
    És te mit szívsz?
    Mondjuk a tiédből nem kérek inkább.
  • M2 #137
    "Én meg görcsöljek, hogy valakinek átutaljak 1-2 dollárokat"

    Androidon görcsölve kell és utalni? Akkor már érteeem! :-)
    Úgy én se csinányám!
  • M2 #136
    Hacsek és Sajósan:
    - Tényleg? A Holdba?
    - Igen Sajókám!
    - És ő tudja már?
    - Mit, kicsoda?
    - Hát akit küldenek, hogy a Holdba... :-)
  • NEXUS6
    #135
    "Ezt ki kellett emelnem, annyira tipikus. Tehát ha több gigányi a cucc, akkor aztán tényleg megéri a pénzét!? Gyorsan számolunk egy byte/forint mutatót és ez alapján döntünk? Mint a prociknál a GHz? Fényképezőknél, kijelzőknél a pixel? Értem. :-)"
    Jaj anyám, te annyira egy humoros csávó vagy!


    Hát mondjuk én arra gondoltam, hogy egy PC-s játék méretű szoftver kifejlesztéséhez, bizony itt is ugyan annyi ember, gyak erőforrás kell. Ha mobil progik megalkotására ugyan talán még nem költenek el több 10 millió $-t, de a 1 millió $-os határ talán már nincs olyan messze.
    Erre egyszercsak felrakják a storera ingyért.

    Valaki biztos kifizette a pénzt az EA-nak, a GL-nak.
    Én meg görcsöljek, hogy valakinek átutaljak 1-2 dollárokat, mert csinált valami kis tündibündiséget?
    Érted?

    Á, hagyjuk.
  • Papichulo
    #134
    "Nemmondod!
    Hogy hová el nem jutott a tudomány!"

    Pedig el... ugy latom hozzad mostanaig nem jutott el az info :)

    "Azt is mondják nemsokára embert küldenek a Holdba!"

    A Holdba? Csak nem a Kis Vakond fog lefurni? :)
  • NEXUS6
    #133
    Jól elvagy igaz?
    Akkor nem szólok bele!
  • M2 #132
    "Hogy hová el nem jutott a tudomány!
    Azt is mondják nemsokára embert küldenek a Holdba!"

    Látod-látod, ha kellően befordult az ember, mindig érhetik meglepő hírek! :-)
  • M2 #131
    Akkor ugye bemegyünk a szórakozóhelyre, kinézzük a legkövérebb lányt.
    - Mit iszol?
    - Ásványvizet.
    - Bubisat?
    - Nem, simát.
    (fejben: kg/forint stimt)
    - DEJÓNŐVAGY!
  • NEXUS6
    #130
    "Azert nem kene ilyen magabiztosan nyilatkozni, vagy legalabb a linkelt oldalt elolvasni... en legalabb honapokig/evekig hasznaltam androidot es ugy beszelek."
    Úgy beszélsz mint egy átlagnál kulturáltabb almafan.

    "De szamomra ugy tunik, hogy a haterek - nagyreszt - csak idejetmult mende-mondakbol tajekozodnak."
    Ja, ezek a héterek szerintem is elég alja nép.

    "Meg arrol sincs fogalmad, hogy mire reagaltal az elobb? Az Installous segitsegevel warez alkalmazasokat tudsz letolteni, de ez ugyanugy mukodik mintha maga az appstore lenne, de logikusan minden ingyen van. Ha a tort alkalmazashoz update jon, meg azt is letolti automatikusan, a tort valtozatot... ennyire kenyelmes es ennek ellenere is tobben vasarolnak iOS-en."
    Nemmondod!
    Hogy hová el nem jutott a tudomány!
    Azt is mondják nemsokára embert küldenek a Holdba!
  • M2 #129
    "Amikor a Gameloft meg az EA felrak fullos több GB nagyságú progikat a store-ra"

    Ezt ki kellett emelnem, annyira tipikus. Tehát ha több gigányi a cucc, akkor aztán tényleg megéri a pénzét!? Gyorsan számolunk egy byte/forint mutatót és ez alapján döntünk? Mint a prociknál a GHz? Fényképezőknél, kijelzőknél a pixel? Értem. :-)
  • Papichulo
    #128
    "Ja! Magyarul ha nem esett volna még le, nincs ájfonom, édeske!"

    Azert nem kene ilyen magabiztosan nyilatkozni, vagy legalabb a linkelt oldalt elolvasni... en legalabb honapokig/evekig hasznaltam androidot es ugy beszelek. De szamomra ugy tunik, hogy a haterek - nagyreszt - csak idejetmult mende-mondakbol tajekozodnak.

    "Mit nem tud az andró? Szólni hogy mikor jött frissítés a storeba? Vagy mirők beszélsz?"

    Meg arrol sincs fogalmad, hogy mire reagaltal az elobb? Az Installous segitsegevel warez alkalmazasokat tudsz letolteni, de ez ugyanugy mukodik mintha maga az appstore lenne, de logikusan minden ingyen van. Ha a tort alkalmazashoz update jon, meg azt is letolti automatikusan, a tort valtozatot... ennyire kenyelmes es ennek ellenere is tobben vasarolnak iOS-en.

    "Mit szívsz, küldjél már nekem is!"

    Az tul draga lenne neked es ebben sajnos nincs warez sem :)
  • M2 #127
    "Amit aztán pont arra használsz, mint a tizenéves Nokiát?"

    Bocs, ezt jogosan nem érted, én írtam el. Helyesen:
    Amit aztán pont arra használnak az Android felhasználók, mint a tizenéves Nokiát?

    A Store nem a harmadik láb, hanem a harmadik lábnak egyik része. A harmadik láb a szolgáltatások összessége, amiket használsz és fizetsz értük. Minél több pénzed raktad a rendszerbe, annál nagyobb áldozat kiszabadulni. Képzeld el azt, aki már egy millióért vett iTunes-ban zenéket. Szerinted mennyiért kellene adni egy Androidos telefont, hogy ő váltson?