59
  • usersg
    #19
    De ezek baromságok... nem fogod azért összekötni hdmi -vel a tábládat a tv -ddel hogy megnézz egy filmet.. több okból sem. Hol itt a kényelem akkor amiről szokás papolni? Miért kényelmes az hogy összekötözgetem? És az miért lenne kényelmes hogy előbb még rá is töltöm a filmet?
    Oké youtube -ot nézhetsz rajta... de azt minden máson is. Könyvet olvasni meg - ha már kijelzőn akarom - akkor inkább eink -es cuccon tenném, ami dedikáltan arra van, és kényelmes a szemnek. Bár én annál is jobbnak tartom a papírt, ami nem igényel áramot, nem akkora érték hogy kikapják a kezemből, nem baj ha elejtem, és nem is köt össze semmilyen szolgáltatóval.. :) Mondjuk erre nekem azt szokták mondani hogy nem tudok egyszerre magammal vinni százhúszezer könyvet, de ez nem is baj, mert annyit elolvasni sem tudok egyszerre, a többi dologban meg a papír nyer.. :D
  • Thrawn
    #18
    Nem a tuner abszolút minőségén volt a hangsúly - azt egy hi-fi topikban lehetne kitárgyalni -, hanem a két ketyere (zsebrádió, tuner) közti különbségen. Amúgy meg hasonlatnak szántam, nem vitaindítónak tuner ügyben.
  • asgh
    #17
    Drágább:
    Egy Nexus 7 kb. 75000 forint. Hol kapsz ennyiért használható PC-t?
    Lassabb:
    Egy PC a processzoridejének kb. 90%-ában üresben teker, a tabletek többsége pedig rendelkezik azzal a teljesítménnyel, ami az átlag felhasználónak kell.
    Nem tudsz vele megoldani dolgokat:
    Lásd #13 hozzászólásom. A "dolgok megoldása" erősen szituáció függő, a mezei userek igényei pedig nem azonosak a profi vagy hobbi informatikusokéval.
    Szövegbevitel:
    Ha gyűrűk urát akarod begépelni, akkor egy kb. 20$-os bluetooth kiegészítővel ugyanott vagy, mint egy PC-vel. Bootidő pedig nincs.
    Képnézegetés:
    Ha meg akarsz mutatni egy képet, akkor meghívod vendégségbe a haverodat és leülteted a PC elé? Biztos kevesebb idő, mint megtanulni rendesen navigálni egy tabletet ...
  • zola2000
    #16
    +youtube videók / akár HDMIvel tvre kötve filmek + kényelmes könyv-képregény olvasás + ps2 szintű játékok vagy emulátorral ps1/n64/ds/dreamcast (fpse/n64oid/nds4droid/nullDCe) 7-10 collos kijelzőn az érintőre kipakolt analóg kar sem olyan gáz mint 3-4 collosokon...
  • usersg
    #15
    "Kb. mint a hobbi asztaloskodás: attól, mert van otthoni célra szánt körfűrész még nem jelenti azt, hogy minden háztartásban kötelező tartozék lenne."

    Ha van egy eszköz amivel gyorsan és kényelmesen meg tudsz oldani valamit, akkor miért vennél helyette egy másikat, ami drágább, sokkal lassabb, kényelmetlenebb, és nem is tudsz vele mindent megoldani amit meg kellene hogy tudj? És még csak nem is nagy dolgokra gondolok, hanem sima egyszerűekre, pl szöveg bevitel. Amíg te betapizod a faszbookodat, addig én megírom a gyűrűk urát oda vissza háromszor boot idővel együtt...
    Vagy pl képnézegetés... Egy ismerős tapizta a kis vackát, és mire megtalálta amit mutatni akart, eluntam az egészet. Nem élek én olyan hosszú ideig, hogy egy hülye kütyü miatt kevesebb időm legyen hasznosabb, és fontosabb dolgokra mint ami eddig is volt.
  • usersg
    #14
    Én valahogy nem tudom befogadni ezeket az eszközöket. Valahogy nem érzem hogy bármire is jók lennének. Beülsz a kanapéba - ahogy azt mondani szokták - berakod a tértedre és..... és mit csinálsz vele? Elolvasod a híreket? A faszbookot? És? Aztán mi van? Semmi... Erre egy külön eszközt tartani szerintem nem valami logikus lépés. Én inkább maradok a pc -mnél. Lehet azzal az idétlenséggel jönni hogy lehet rá kötni billentyűzetet meg monitort, de mégis minek? Akkor is csak egy mobil telefon lenne billentyűzettel meg monitorral, sokszoros áron. Engem ugyan nem zavar az az egy doboz az asztal mellett, ha egyszer cserébe mindent megad amire szükségem van. Sokkal jobban zavarna ha lenne szanaszét mindenféle kütyü a lakásba, amikből igazából egyik sem túl jó semmire, csak apró részfeladatokra, amiket eddig is el tudtam végezni 10x gyorsabban mint ezekkel a kis vackokkal, ráadásul tizedannyi költség árán... Ez csak egy hülye hóbort, ami idővel majd elmúlik, hiszen semmi nem lesz könnyebb, vagy jobb ezekkel a cuccokkal, ezért menthetetlenül az a sorsuk, ami a netbook -nak is lett. Még pár év, és vége. A mobiltelefon az más, mert abban a méretben, arra a funkcionalitásra az megfelelő lehet. A tábla viszont értelmetlen marhaság.
  • asgh
    #13
    Az a kérdés, hogy ha egy informatikai feladathoz kraftra van szükség, az valóban általános otthoni felhasználásnak számít-e, vagy igazából az egy irodai feladat, amit alkalom adtán otthon akar megvalósítani az ember.
    Ha pl. valaki a telefonján felvett videókat akarja szerkesztgetni, arra tökéletesen alkalmas egy tablet, ha viszont másfél órás összefoglalót akar megvágni a gyerek ballagásáról, az már sokkal inkább a hobbi filmes feladat és továbbra is megfelelő céleszköz (értsd: PC) kell hozzá. Így viszont rögtön egy jóval szűkebb felhasználói rétegről beszélünk, akiknek már megéri fenntarthatni egy otthoni irodát.
    Kb. mint a hobbi asztaloskodás: attól, mert van otthoni célra szánt körfűrész még nem jelenti azt, hogy minden háztartásban kötelező tartozék lenne.
    Ami kissé torzítja a tisztánlátást, hogy az informatikai fórumokra általában azok irogatnak, akik vagy professzionális szinten foglalkoznak az informatikával, vagy legalább hobbi szinten, de ritkán tartoznak abba a felhasználók azon egyre szélesedő körébe, akik mindennapi rutinfeladatokon túl egyáltalán nem foglalkoznak számítógépekkel. Így aztán az a hamis kép rajzolódik ki a tech fórumokon, mintha nem is lenne olyan felhasználói réteg, akinek nincs szüksége erős PC-re.
  • zola2000
    #12
    Pont ezaz!

    Egy mai olcsó tabletben is már cortex A8 proci van + mali400 GPUval, és nálam teljesen gyors rajt az android, és a gpun nem fogtak ki még a durvább 10biten kódolt videók sem, az átlagfelhasználóknak már ez is bőven elég, aztán ez csak a gyengébb táblákban van.
  • sanyicks
    #11
    hát mondjuk a hifi tuner konkrétan a sznob baromságok csúcsa tekintve a rádiós hangátvitel "minőségi" mivoltát :D (levágás 14khz felett, állandó zaj, kvázi sztereó, és a többi).
  • Zoliz
    #10
    Lattam hirdetve eladasra egy 40 colos Samsung kijelzot ami erintokepernyos, most oszinten azt mar tenyerrel vagy labbal tapizzak a (L)userek?
    Lassan a hatalmas (beka segge)innovacio kozepen jonnek a nyalhato monitorok is
  • Thrawn
    #9
    Valóban megjelentek a zsebrádiók, amik szükségmegoldásnak megfeleltek, viszont nem helyettesítettek egy hi-fi tunert. Mint ahogy a táblák sem fognak egy asztali pc-t, ha kraftra van szükség.
  • kvp
    #8
    Attol, hogy az asztali doboz helyett egy telefon meretu telefonon futnak az ember altal hasznalt programok meg ugyanugy pc lesz, csak az esetek egy reszeben nem ulve egy monitoron nezzuk a kepet, mint ahogy altalaban konyvet sem iroasztalnal ulve olvasnak az emberek, pedig a nagy nehez kodexek idejen meg kulon konyvolvaso asztal volt, mert nem lehetett a konyveket kezbe fogni. Tehat csak az asztali pc-k szorulnak vissza arra a teruletre, amikor az ember asztalnal hasznalja a gepet. Persze ilyenkor is egyszerubb a nallunk levo mobil egyseg kepet kikuldeni a monitorra. Erre ma mar a legtobb telelfon kepes es nemsokara a piac atrendezodese miatt olcsobb es egyszerubb lesz kulso monitorra kotott telefont hasznalni desktop kornyezetben is. A hardver mar letezik, csak a szoftvereket kell a megfelelo szinte hozni. (pl. legyen teljes office winrt alatt is)
  • asgh
    #7
    A PC-t eleve nem otthonra, hanem irodai eszköznek tervezték, így a háztartásokba is kényszermegoldásként került.
    A PC kb. olyan a háztartásokban, mint anno a hatalmas, csöves rádiók. A negyvenes-ötvenes években a rádió önálló bútordarab volt, amit körülült a család. Aztán jöttek a tranzisztoros zsebrádiók és nem csak a csöves rádiók tűntek el pár éven belül, hanem a rádiózási szokások is megváltoztak.
    A PC most ugyanezt a fejlődési utat járja be: kezdetben egy irodai eszköz úgy került be a háztartásokba, hogy a kedvéért otthoni irodát kellett berendezni. (Megjelent pl. a "számítógép asztal" mint otthoni bútor kategória.) Ha pedig a user akar valamit kezdeni a gépével, ugyanúgy neki kellett alkalmazkodnia hozzá, mint anno a rádióhoz.
    Valójában nem a tabletek, hanem a laptopok árának drasztikus csökkenése, majd a netbookok indították el a desktop PC-k hanyatlását a háztartásokban. A tabletek csak egy újabb löketet adtak neki, mert élesen elválasztották a PC tartalomfogyasztó, kommunikációs és tartalomkészítő funkcióit, ami a netbookoknál még összemosódik.
    Most tehát csak annyi történik, hogy a PC a helyére kerül, háztartási eszközből visszaszorul arra a területre, amire eredetileg tervezték: ismét kizárólagos irodai eszköz lesz belőle. Ez egyébként nem jelenti azt, hogy a desktop PC-k egyik napról a másikra eltűnnének az otthonokból, de hosszabb távon csak ott maradnak meg, ahol továbbra is szükség van otthoni irodára. Az "otthoni informatikai mindenes" szerepét viszont egész biztosan átveszik a mobil eszközök.
  • caius marius
    #6
    "Csak kevés olyan felhasználási területet ismerek, ahol ez a tapizás az egyedül üdvözítő megoldás."
    Ha megszokta az ember akkor már hiányzik bárhonnan.
    Nem akarok nagyot jósolni de azt hiszem ha elkészül végre egy épkézláb hangvezérlés akkor a billentyűzet/egér kombinációnak, mint utolsó előny a pc-ék oldalán, is annyi.
  • sanyicks
    #5
    azért mert azt nem tudod kézbevenni és magaddal vinni, hűteni kell, ráadásul drágább. 40k-ért már egész erős tableteket lehet venni, és kb 40k egy brazosos lap, memória, itx ház kistáppal, és még kötelező egy monitor is mellé, meg bill meg egér, és ott fog zörögni egy hűtőventi is.
  • Cefet
    #4
    Nekem valahogy nem fűlik a fogam ezekhez a tábla gépekhez. Lehet rá kötni ezt is meg azt is, de minek, ha vehetek olyan masinát is, amiben ez mind benne van. Csak kevés olyan felhasználási területet ismerek, ahol ez a tapizás az egyedül üdvözítő megoldás. Hamarosan megjelenik a Brazos legújabb reinkarnációja 4 maggal, erősebb GPU-val, kisebb fogyasztás mellett. Na, nekem egy olyan kis "cuki" lapitopi kellene. Ja, és persze ezt desktop vonalra is megcsinálhatnák router méretben...
  • NEXUS6
    #3
    A korábbi cikk, az Android előretöréséről a teló piacon szintén ezt erősíti. Ha van egy androidos mobiltelcsim, akkor, ha táblagépet akarok veni, valszeg az is droidos lesz.

    A W8/Surface egyeleőre kevésnek tűnik. A PC elterjedését is az segítette elő, hogy fű-fa gyártott IBM PC kompatibilis gépet. A surface-ben azon kívül, hogy w8-at futtat nincs semmi egyedi, max részmegoldások, se valami custom chip, se más CPU architektúra, semi amivel egy saját zárt piacot teremthetne és levállhatna a jelenlegi ARM/Intell nagy piacról. A M$-nek a jól bevált recept szerint nem magának kellett volna a hw-t csinálni, hanem összeállni valaki mással, aki ért is ehhez, és gyártani is tudja. Ezzel a leosztással, max ugyan azt éri el mint Az Apple, csak ők indultak kb 100% piaci részesedésről és szépen csúsznak vissza az Android miatt, az M$ viszont max pár %-os részesedéssel büszkélkedhet.
  • NEXUS6
    #2
    Így van. Sok tekintetben az utóbbi 5 évben szinte csak helyben topi volt a PC oldalon. Nem tudom hány éves a vidkarim is, de simán viszi az újabb játékokat, semmi értelme a beruházásnak. A W8 meg egyelőre egy vicc. Ezzel a marketinggel, meg ahogy megpróbálják lenyomni az emberek torkán a metrót (nem a négyest), csak az jön le, hogy az M$-nél megint nem veszik komolyan a vásárlókat. Meg a szitut sem.

    Eközben a nagyobb képernyő, vagy a billentyűzet rákapcsolása ma már egy okosabb mobiltelcsinél is megoldható, amiben ráadásul kb ugyan az a HW van, mint egy táblagépben.

    Adott szituban a PC szegmens igen csak veszélyben van, a két nagy játékos intel+M$ vakarhatja a fejét rendesen, de ha nem ideje, hogy nekiálljanak.
  • caius marius
    #1
    Szerintem pont a pc-re nézve "veszélyes" a tábla. A legtöbb embernek nincs szüksége nagy dobozokra a lakásába.