59
  • caius marius
    #41
    Nem most sajnos nincs tabletem, de már izzítom magam egy 10.1 Note 2-re.
    Az alábbi hsz-ek pedig egy Samsung Galaxy SIII-mal készültek. :-)
    Elnézést az okozott kellemetlenségekért.
  • Komolytalan
    #42
    Van a családban tablet és okostelefon is, de hogy a PC-re volna veszélyes? Hááát... Szerintem amire tényleg veszélyes:
    - GPS készülékek.
    - Kézi konzolok.
    És ha megnézitek, az eladott darabszámok is inkább ezekkel összevethetőek.

    Az is tény, hogy a PC - szükségmegoldásként - megjelent olyan helyeken is, ahol amúgy sok keresnivalója nincs. 5 éves lányomnak ma már minek vennék PC-t? Inkább kapott 20-ért egy tescos androidos tabletet, és ugyanúgy tud rajta játszani. Írni még nem tud, sulihoz még vagy 5 évig nemigen kell neki gép, majd kap akkor. Ezelőtt 10 évvel nem volt alternatíva.
    Viszont feleségemnek hiába van okostelefonja, rohadtul nem váltja ki a PC-t. Egyszerűen vannak dolgok, amiket a PC-n kényelmesebb megcsinálni. Leveleit el tudja rajta olvasni - ez tény. De ha válaszolni kell valamelyikre, akkor bekapcsolja a gépét. Szóval szövegbevitel - érintőképernyő failed. De akár pozicionálást is mondhatnék (mittomén, fotó album összerakás). Érintő képernyőn ez mai napig nem pontos, legfeljebb ha toll van hozzá (valójában akkor se, mert egérrel odaviszed a kurzort, korrigálsz, és ha kurva jó helyen van, akkor kattintasz - ezt tollal kb nem tudod megcsinálni). Meg lehetne még sorolni a tablet/okos telefon defektjeit. Viszont ágyba lehet vinni, a filmek közötti reklám szünetben lehet vele játszani, szóval végül is kivált egy 5eFt-s kvarcjátékot, sőt többet is, mert lehet rá új játékot tölteni. De hiába van mondjuk travian mobil eszközön is, eszébe nem jut senkinek se azon játszania, ha ott van kéznél a gép. Sőt, továbbmegyek: ha mobilon találkozik a traviannal, akkor eleve eszébe se jut játszania, mert a mobil kliens az - a érintőképernyő lehetőségei miatt - alapvetően kényelmetlen.

    És hogy a PC piac valójában miért is csökken? Mert jó a régi oprendszer. Az XP 10 éves, és sokaknak mai napig nincs oka váltania róla. Holott azóta már a 3. Windows jelenik meg. Ha jó a régi oprendszer, akkor meg általában a régi gépet se feltétlenül kell lecserélni. Nem utolsó sorban válság van, és a 2 évente PC csere szerintem már soha többé nem fog visszajönni. Egy 20-30 ezres kiadás viszont még sokak számára vállalható, ha egy tuti karácsonyi ajándékról van szó.
  • Komolytalan
    #43
    Böngészőt eleve elég perverz dolog mobil készüléken használni - éppen ezért nem is hiányzik róla a flash. Lehet csak nekem vannak ilyen allűrjeim, vagy én vagyok túl igényes, de egérmozin se filmet nem vagyok hajlandó nézni, se böngészni nem vagyok hajlandó, mert 2 perc után agresszív leszek tőle, és földhözb.szom a készüléket. Soha nem tudtam felfogni, hogy hogy lehet valakinek türelme 4 colon könyvet olvasni, ráadásul pdf-ben, vagyis zoom be, zoom ki, áááááá...
  • Komolytalan
    #44
    TV-k alapból tudják a youtube videokat - minek ehhez tablet? Mármint szerintem előbb vesz az ember okostv-t, mint tabletet. Ráadásul ritka hülyén nézne ki egy 5 cm-es hdmi kábelen lóg a tablet ki a tv oldalából, de beledugva a töltő, mert ugye a full hd az szívja az aksit.
    Tabletot tv-vel összekötni egyszerűen gagyi. Akkor már inkább vesz az ember egy sami okostv-t, meg egy samu tabletet, tableten kikeresi a youtube videot, és kitolja a tv-re a linket wifin, az meg lejátssza, mert van saját utp kábele vagy wifije.
  • asgh
    #45
    Kicsit mulatságos, hogy így az iPad megjelenése után 4 évvel, pár százmillió eladott tablet után egyesek még mindig azt magyarázzák, hogy a tablet használhatatlan divathülyeség.
    Mintha csak a fateromat hallanám, aki még 1998-ban is kitartott amellett, hogy a PC használhatatlan divathülyeség, mert minek az, ha ott a mechanikus írógép, ami sokkal olcsóbb, nem kell hozzá áram és toner, könnyen hordozható és ő sokkal kényelmesebben gépel rajta, mint a PC billentyűzeten, amin fordítva van a Z és az Y.
    Aztán kb. 2000 környékén ő is beállt a sorba, amikor végre felfogta, hogy mennyire vérciki, amikor egy pályázatot betűjavítózott lapokon ad be, amire fekete-fehér fényképeket ragasztott.
    Szal lehet ignorálni a valóságot, de minek.
  • caius marius
    #46
    :D +1
  • dyra
    #47
    Kifog fulladni nagyon hamar ez a tábla dolog. Ha más nem azért mert miután megvettem egyet minek vegyek még egyet? Egy mostanival is tökéletesen lehet netezni sőt még játszani is. Ráadásnak a kicsi kijelző és kicsi fogyasztás miatt nem hiszem, hogy megabrutál grafikás játékok fognak rajta futni. Tehát akkor megveszem és amíg tönkre nem megy használom. Fél év és kipukkan ez a lufi is.

    Aztán gondban lesznek. Hoyan adják el nekünk az új hardverket? Én most egy Thinkpad T60 ról siám jó irodai munkára, a Q9550 intel 4 magosom meg minden erőforrás igényes dologra. Lesz egy táblám is és aztán??

    Gondban van az egész ipar. Nem tudják eladni az új cuccokat nem tudnak mutatni mondani olyan dolgot amit a régi gépek hasonló minőségben ne tudnának. Ez a tábla még most új. Annyi lesz neki is.
  • Komolytalan
    #48
    Orvosok alapvetően nem hülye emberek, de erősen lázadtak, amikor vonalkódot kellett a receptre nyomtatni. Mivel addig tűs mátrixnyomtatóval dolgoztak, amibe egy szalag volt kb 2eFt, és elég volt 1 évig. Vonalkódot viszont nem tudott olvashatót nyomtatni. Ami tudott az a tintás, ami 2 hónap alatt kifogyasztotta a 8eFt-s patront, vagy a lézer, amely tonerje talán kihúzott 1 évet is, 20ezerért. Plusz ugye nyomtatót is kellett venni.

    Más. 2000-ben, amikor apád áttért a PC-re, és gondolom a tintás nyomtatóra a Hungexponál még használtak karakter nyomtatót a könyvelésen. Külön szoba volt neki, havonta 1x nyomtattak vele kb 1 órát, de az alatt kinyomott vagy 5-6000 oldalt. Emellett persze az én gépemen A3 tintás nyomtatóm volt, meg volt másfél milás színes plotterünk is, csak hát arra a célra, amire a karakteres nyomtató kellett nem találtak fel jobbat, és olcsóbbat.

    Szóval szép dolog a tablet, meg a fejlődés, de azért mert feltalálták a turmixgépet, még ne használjuk azt rejszoláshoz.
  • caius marius
    #49
    "Lehet csak nekem vannak ilyen allűrjeim, vagy én vagyok túl igényes, de egérmozin se filmet nem vagyok hajlandó nézni, se böngészni nem vagyok hajlandó..."
    Ez inkább már csak ízlés dolga. Én személy szerint simán megnézek egy filmet táblán is. De ha minden kötél szakad akkor a telómon is. Sőt böngészek is rajtuk, meg hszket irkálok, meg még egy nagy csomó dolgot használok ezeken az eszközökön. Pl. kínai nyelvtanulásra nem tok jobbat mint az androidomon jelenlévő programok. Kerestem pc-re is, de arra nem találtam fele olyan jót sem. Az pedig, hogy a billentyűzetem egy pillanat alatt váltom ilyen olyan nyelvre, hát 很好! :)
    Ja, még egy plusz pont, hogy a mobil megjelenés mellé nem kell a hülye reklámokat elviselnem.
    Szóval szerintem ezek az eszközök nagyszerű dolgok. Arról álmodni is kár, hogy a PC megmarad ebben a mivoltában. Adok neki kb. 10 évet, de lehet, hogy annyi sem kell és alapjaiban fog ez az egész megváltozni. A hangalapu szövegbevitel a legtöbb esetben szükségtelenné teszi majd, a szerintetek nélkülözhetetlen, fizikai billentyűzetet. Ha pedig nem leszel helyhez kötve akkor minek ülni a gép előtt? Ahh... még belegondolni is hátborzongató, hogy milyen változások előtt állunk... Lelki szemeim előtt már látom a tökélyre fejlesztett Google szemüvegben mászkáló társadalmat, ahol a PC-s korszakra már csak mint a múltra gondolnak vissza. Mondjuk ebből a szemszögből nézve a táblagépek is csak egy állomás.
  • caius marius
    #50
    A #49 -es hsz eleje erre ment.
  • dyra
    #51
    KB 20 éve nem tudnak rendes hangfelismerő szoftvert készíteni. Ott tartunk kb, hogy ha tökéletes a kiejtésed akkor talán megért néhány egyszerű parancsot vagy mondatot. Na most ha 20 év alatt nem sikerült ilyen szoftvert letenni az asztalra akkor én meg azt mondom neked, hogy a következő 10 évben sem fog sikerülni. Ennek fényében marad a billentyűzet és ugrott az egész teóriád.
  • caius marius
    #52
    Hát szerintem ezen már túl vagyunk. Némi összecsiszolódás után egész jól lehet ezeket (Google, S Voice, Siri) használni. Nem azt mondom, hogy hibátlanok ezek a rendszerek, de úgy gondolom, hogy pár éven belül kiforrja ez magát.
  • Komolytalan
    #53
    Azért a kínai nyelv tanulás, meg kínai billentyűzetre váltás szerintem meglehetősen marginális felhasználás ahhoz képest, hogy be tudjak gépelni egy A4 oldalt, és ne töltse ez ki a 8 órás munkaidőmet. Kugli szemüveg meg szép és jó, csak hát egy irodában hogy használsz hangvezérlést, ha már azért is nagy ívben basszák be a szerver szobába a telefonodat, ha ott felejted az asztalon, és csörög amíg wc-n vagy? Szóval a hipsterség egy szép dolog, és ők el is tudnak tartani egy bizonyos méretű piacot, de nem hinném hogy hamar eljön az az idő, amikor egy sokezer fős multinál azt mondaná a vezetés, hogy kukába a PC-vel, a jövő a villany-szemüvegé, levegőben hadonászásé, meg magunkban motyogásé. De még csak annak se látom realitását, hogy az asszony ezt meg merje lépni záros időn belül, és elkezdjen otthon a gépével pörölni, mikor én éppen a totalcart nézem a tv-n (kurva gyorsan a kukában landolna a trendi kütyüje ez esetben).
  • Komolytalan
    #54
    Túl vagyunk? Mondod neki hogy alma, és felajánl 10 lehetőséget, köztük hogy baumax? Ház ezen még van mit csiszolni. Flexszel, nagy korongossal.
  • caius marius
    #55
    "...nem hinném hogy hamar eljön az az idő, amikor egy sokezer fős multinál azt mondaná a vezetés, hogy kukába a PC-vel, a jövő a villany-szemüvegé, levegőben hadonászásé, meg magunkban motyogásé."
    Lehet, hogy Te nem hiszed, de ha ezek a cégek úgy látják, hogy ez hatékonyabb munkavégzést biztosít számukra, akkor asszem nekiállsz majd szépen magadban motyogni és mutogatni.
    A feleségeddel való viszonyodba pedig nem mernék beleszólni. :-) Viszont a TV nézést nem javaslom. Kisüti az ember agyát.

    "Azért a kínai nyelv tanulás, meg kínai billentyűzetre váltás szerintem meglehetősen marginális felhasználás ahhoz képest, hogy be tudjak gépelni egy A4 oldalt, és ne töltse ez ki a 8 órás munkaidőmet."
    Neked az nekem nem... Itt aztán megint oda lyukadunk ki, hogy ki, mire használja, a számítástechnikát. Te nyolc oldalt akarsz gépelni egy nap, más pedig mást csinál vele.
    Az almára nekem a Google az "almát" értette. Lehet, hogy rossz a kiejtésed. :-)
  • caius marius
    #56
    #55
    Nemtommércsinájjaeztazsg!Rányomok a válaszgombra, aztán mire végzek a gépeléssel, elfelejti... Rrrr!
  • narumon
    #57
    " hogy be tudjak gépelni egy A4 oldalt, és ne töltse ez ki a 8 órás munkaidőmet"

    Látod megint magadból indulsz ki! Az emberek hány százaléka akar A4 oldalt begépelni akár csak havonta? Ha ez kell akkor oda ül a gép elé ez egyértelmű, de mondjuk nekem idén még nem kellett egyszerre ennyit gépelnem pedig mindjárt vége az évnek. Egy átlagos email válasz sem fél órás novella, hanem 1-3 mondat, azt meg kényelmesen és viszonylag gyorsan be lehet írni tableten is.
  • Zoliz
    #58
    Te is magadból indulsz ki, mert neked nem kellett a xaros tábla pécéden A4-es oldalt bepötyögni, csak f@szbookod bámulod..
  • narumon
    #59
    Hát gratulálok agyban nem lehetsz nagy. Facebookot kb hetente egyszer-kétszer nézem meg (azt is általában a nagy gépen), és valóban nem kellett tábla PC-n A4 oldalt bepötyögnöm HISZEN NEM ARRA VALÓ! Ki az a hülye akinek A4 oldalakat kell bepötyögni és tabletet vesz? Látom nem sikerült felfogni a lényeget! Akinek ez kell az nem tabletet vesz, de úgy látom, hogy még azt a mondatot sem sikerült felfognod amire válaszoltál...