1412
sw7_640x282.jpg
  • DantesHUN
    #1332
    Hát ez az. Nem látom. Amúgy menni fog most hónapokig a cirkusz, a nagyon jó volt meg a kurvaszarvolt brühühü eret vágok magamon tábor között. Mintahogy az ilyen filmeknél megszokott.

    Elég szomorú ,hogy emberek így viselkednek, de ami szintén szar dolog, a kritikák. Én évek óta nem láttam normális filmkritikát. Pl: épp most néztem meg az Otherworld kritikáját...nem tudtam meg milyen volt a film, csak azt, a videót készítő alak hisztizik ,hogy SZAAAAAAAAAAR.
    Nyilván a másik véglet se jobb, amikor elcsöppenyő nyállal vigyorog valaki ,hogy mennyire jó.

    Szóval most hónapokig a két végletben gondolkodó oldalak hisztije lesz.
  • tigeroo
    #1331
    ő ezáltal több nálad, nem látod hogy ez a film egy kaki?

    ismerősöm ismerőse sokkal jobbat rendezne!
  • DantesHUN
    #1330
    Modjuk az is vicces, hogy akik eleve lehúzták mert hát már hetekkel ezelőtt tudták mi lesz benne-Birodalom visszavág 2.0 hát az enyhe spoliler-el alapján ez nem így lett.
    Vagyis, a következtetés? Szar lett mert még se olyan mint a Birodalom visszavág...
  • DantesHUN
    #1329
    Miért kellene bármelyik iritikára adni, Lehet velem van baj, de képzeld, tudod hogy döntöm el, hogy egy film tetszik-e? Megnézem, és eldöntöm, én a saját véleményem alapján. A kritikákra meg szarok.
  • Dynamic
    #1328
    Hagyjuk már a portot. Sokszor bemutató előtt lehet pontozni. Elárulom már tegnapelőtt is 4 pont volt. A lelki sérültek egyből rohantak lehúzni, miközben akkor még nyilván senki nem látta.
    Utoljára szerkesztette: Dynamic, 2017.12.13. 12:48:53
  • Pares
    #1327
    Én már egy egy ideje rájöttem, hogy a legnagyobb "rajongók" már az első előzetes előtt képesek megállapítani, hogy a következő epizód szar vagy nagyon szar lesz. Elméletileg ma van a magyarországi premier, az első, legkorábbi vetítés 6-tól van, de a port.hu-n már most 22 szavazat alapján 4.3/10-en áll... Seems legit. Erről ennyit.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2017.12.13. 11:25:23
  • MrAndree
    #1326
    Sokaknak ott van az "igazság" ahol az ő véleményük. Azt kéne észrevenni, hogy filmeknél nincs igazság, csak vélemények. :)
  • tigeroo
    #1325
    válaszra sem kell méltatni, látszik hogy erre drótozta be magát. minden igazság szubjektív, az ő igazsága az, hogy még nem is látta, de 50 körül van az "igazság" nekem az ébredő erő nagyon tetszett, sok összefüggést, és mögöttes tartalmat nem látott benne az átlag "rajongó". jobb volt a kijelölt iránya, mint a baljós árnyaknak.

    Utoljára szerkesztette: tigeroo, 2017.12.13. 09:06:25
  • Quantumleap
    #1324
    Összesen három 50 pontos kritika van a negyvenkilencből. Miért kellene azokra adni?
  • Ariakus
    #1323
    Nem.
  • Quantumleap
    #1322
    Tehát mivel te negatív véleménnyel voltál a TFA-ről, ezért szerinted csak a legalacsonyabb pontszámú kritikákra érdemes adni?
  • Ariakus
    #1321
    Erdekes elolvasni az 50 pontos kritikakat mert ahogy elnezem ott rejlik az igazsag. Bar mondjuk a silany Force Awakens utan mast nem is vartam. Nem lattam meg a Last Jedi-t de oszinten nem vartam sokat tole.
  • Pares
    #1320
    Metacritic: 85/100
  • Szabi #1319
  • Pares
    #1318


    Ja, amúgy nem Colin Trevorrow fogja rendezni a kilencedik epizódot...
  • Shiwo
    #1317
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    kiszivárgás - spoiler Han Solo film és az SW 7-8-9 kapcsán..
    [spoiler]
    a héten ügyebár volt egy ilyen hír :

    https://www.flickreel.com/han-solo-movie-is-emilia-clarkes-character-reys-mother/

    ha ez esetleg igaz, s tényleg ő lesz Rey anyja, aki a Han Solo filmben szerepel, még a végén kihozzák azt, hogy Rey apja Han Solo, ergó Kylo féltestvére.. és bejön, amivel korábban ment a poénkodás, hogy a teljes neve Rey Solo (rejszoló..)




    [/spoiler]
  • MerlinW
    #1316
  • SzirmosSzisza
    #1315
    ez mehet ide?

  • Pares
    #1314
    Újabb kivágott jelenet:


    Mondjuk nem bánom, hogy ezt a jelenetet kivágták.
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2016.04.01. 23:54:15
  • Stockbauer33 #1313
  • Pares
    #1312
    Néhány percnyi törölt jelenet.
  • Strayhand
    #1311
    Nem csak úgy keresték, hogy mentek jobbra-balra a galaxisban, hanem valahogy bemérték. Mondja Han Rey-nek amikor mennek Maz-hoz hogy kellene nekik egy másik, "tiszta" hajó (amikor még úgy van, hogy ő nem megy velük tovább a Falconnal).
    Utoljára szerkesztette: Strayhand, 2016.03.30. 12:21:25
  • DantesHUN
    #1310
    Keresni keresték a Falcon-t , de épp űrcsigaszörnyeket szállították...véletlenül pont arra. Jó igen persze, Luke is véletlenül pont hozzá jutnak a droidok...és véletlenül pont Han-t bérlik fel a első filmben...

    Lehet, hogy Rey-nek nincs köze a családhoz, teljesen új szereplő lenne? És miért hagyták ott, és miért reagált pont Luke fénykardjára, ha nincs köztük rokoni kapcsolat?
    Persze arra is gondoltam, sötétoldalra áttért Han-fia, meggyilkolászta Rey szüleit, akik jedik voltak és Luke képezte ki őket és...ezért eldugták a sivatagba.
  • Strayhand
    #1309
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valóban efölött is sokan elsiklanak, Han azt mondja, hogy "he destroyed it all", ami nem azt jelenti, hogy mindenkit megölt, hanem azt hogy "tönkretett mindent", vagy "tönkretette az egészet". Aztán meg érdemes figyelni Rey látomására, amikor Kylo-t látja, akkor ott mögötte állnak valami fekete ruhás kemény csávók, lehet, hogy ők a Ren lovagjai, akik esetleg Luke volt tanítványai...?
  • Strayhand
    #1308
    Hanék nem csak véletlenül arra jártak, hanem a Falcont keresték, később mondja is Han Reynek hogy nem véletlenül találták meg... (Amúgy tényleg Ford volt a legjobb az egészben, JOBBAN játszotta a karaktert, mint valaha.) A logikátlanságokról meg annyit, hogy az eredeti trilógiát is cafatokra lehetne szaggatni, pl. kezdve azzal, hogy a droidok pont Luke-nál kötnek ki... így működik az Erő.:) És ettől mese az egész, amit anno gyerekként nem vettünk észre, de ma már sokkal nagyobb elvárásokkal és kritikus szemmel nézzük az új filmeket...

    Rey egyébként nem hiszem, hogy Luke vagy Han gyereke lesz, Maz Kanata mondja neki, hogy a lelke mélyén úgyis tudja, hogy akik ott hagyták, nem jönnek már vissza érte. Ezért érdemes újranézni, mert sok ilyen kis apróságot, amit igenis mondanak a filmben, nem vesznek észre az emberek...
  • Pares
    #1307
    Az EP4-ben gyakorlatilag nem is szerepelt... Amúgy meg nem értem, hogy miért lenne jó, ha rögtön mident tisztáznának, és semmi titokzatosság nem maradna a következő részekre...
  • Csacsi
    #1306
    Ahogy olvasom a kritikákat nagyon sokan keveslik Snoke-ot. Holott semmi nem derül ki róla. Az EP1-ben az Palpatine sem volt elég erős karakter főleg ha valaki nem tudta az EP 4-5-6-ból hogy igazából ki is Ő. Szóval nem volt semmivel gyengébb mint EP1-ben a Palpatine.
  • ximix #1305
    ööö... deleted scenes link :)
  • DantesHUN
    #1304
    Lehet. Érdekes feltételezés.
  • Pares
    #1303
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Solo meséli a Falconon, hogy Luke a Jedi-k egy új generációját képezte ki, de az egyik tanítványa (Ben Solo, vagyis Kylo Ren) elárulta és "elpusztította az egészet". Ez alatt feltehetőleg azt érti, hogy megölt mindenkit, habár nem tudni, hogy Luke hány gyereket tanítothatott. Az is lehet, hogy Snoke nem egyedül Ben Solo-t csábította el, lehet hogy többen is csatlakoztak hozzá Luke tanítványai közül, és Luke "áruló" tanítványaiból áll a Knights of Ren, akik közül Kylo a legtehetségesebb. Luke felelősnek érezte magát, ezért vonult vissza és lett remete, a pletykák szerint elment megkeresni az első Jedi templomot (ami feltehetőleg azon a szigeten van, ahol a végén találkozik vele Rey.
  • DantesHUN
    #1302
    Ja meg ügye arról szó esik hogy Luke mielőtt remete lett képzett ki Jedi-ket...hol vannak? Remélem előkerülnek, vagy lesz valami magyarázat hova lettek.
  • DantesHUN
    #1301
    Megnézve. Jó volt ez. Jó volt, jó volt...aj. Az van, hogy minden ilyen filmnél nagyon fontos, milyen a főgonosz. Nos, hát akit itt láttunk, csak egy hisztis gyerek. Nem nyűgözött le. A hologrammként tevékenykedő pasas meg, hát...ő se egy Uralkodó. A új főszereplők, néger csávó nem is olyan rossz. Azt hittem kimondottan rossz lesz, annyiran utálták már a film előtt. Nem rossz, de azért halovány na. A mellékszereplő pilóta is elment. Guberáló csaj, hát..nem tudok rá rosszat mondani, de sajnos jót se. Hozta a szintet, de nem volt lenyűgöző. Szóval elment kategória ő is.
    Azért baj ez, mert a régi trilógiában volt egy remek gonosz, voltak kimagasló színészek. Az új robot aranyos. A szörnyek, a kocsmai jelenet, fasza. Az ackió, a látvány, csillagos ötös.
    Iszonyat jó volt újra látni a régi szereplőket. Han Solo és szőrmók haverja. Leia. És a végén ügye... kit találunk? meg a két régi jó droid. Na és az űrhajó...a Falcon.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nagy kár hogy Solo meghalt. Egyrészt jó, mert érzelmi töltetet ad, a következő részre. Másrészt: ő volt a legjobb színész benne. Hihetetlen, hogy öregként, és ugyanúgy hozza, a laza űrcsibészt. Megvénült, de stílusa a régi, laza, vagány. De hát na Ford ezt a szerepet a kisújjából hozza. Ilyen volt Indy-ként és Han Solo-ként, 8 filmben! Jó ,hogy simán hozza a figurát. De nélküle...ez a gond, hogy nincs másik ilyen kaliberű színész. Ezért baj a halála.

    A történet, és maga a film...szóval...a nosztalgia nagyon jó. De...kissé fanyalgok mert ugyanazt csináljuk mint az első részben. Sivatagos bolygó pipa. Kocsma sok vicces figurával Pipa. Erő. Pipa. Falcon pipa. Nagy szuperfegyver. Pipa. Elpusztítás módja: pipa.
    Gyakorlatilag ugyanaz. Engem ez nem zavart annyira, mert nagyon élveztem a filmet, de...ez vótmá' na. Nekem , ez nem baj. De elhiiszem, hogy sokan kiakadtak a dolgon, hogy megint ugyanazt játsszuk el nagyjából.
    Aztán a problémák
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De egy..logikátlan film ez amúgy. Szóval...pont ott van a Falcon? Amikor megszöknek a volt birodalmi romboló miért nem üldözi őket több vadászgéppel? Hogy kerül oda pont Han valami űrcsigákkal? Meg aztán a hajóra érkező rosszfiúk? És a suta magyarázat...ellopták és...pont erre jártunk és...áh. Lehet persze, a következő részben majd magyarázatot kapunk. Elvégre a csaj sem véletlenül van, nem tudom Han-ék gyereke lesz ő is? Vagy Luke-é? Valami csavar van ebben, és lehet a logikátlannak tűnő dolgokat megválaszolja majd a köv rész, hogy nem csak úgy véletlenül járt arra Han...pont akkor amikor a csaj és Finn elkötik a Falcont...szóval...majd meglátjuk
    Nos, és hiába fogtam a fejem, hogy e...ez de logikátlan...de butaság. Nem zavar mégse. Mert jó, és igen, mese, űropera, de működik újra a ,,varázs" a régi hangulat.
    A kettes számú trilógiában nem működött. Itt ha döcögős, és hibás is a film, de azért jó.

    Meg akarom nézni szinkronnal és kibővített jelenetekkel is. Hülyeség volt nem moziban elmenni rá. Jó ez és annak ellenére, hogy sok minden miatt morgok, egy 8/10-et simám megérdemel, nem tökéletes, rakás dologba lehet belekötni, de nagyon élveztem. És ez a lényeg, a film arra való ,hogy szórakoztasson.
    Utoljára szerkesztette: DantesHUN, 2016.03.26. 11:27:59
  • Szabi #1300
    “A New Awakening” - Star Wars Episode IV and VII Shot Comparison
  • kjhun
    #1299
    Valóban, kiadták a 2.-ik részt így extra gyanánt, Pozsgay József narrálásával. Pár, napja láttam X helyen a DVD-tokon. Y oldalról 2 éve lekaphattam volna. :D
  • Quantumleap
    #1298
    Mintha valamelyik Expendables-részt így is rátették volna az egyik dvd-kiadásra. Végülis poénból érdekes lenne.
  • Pares
    #1297
    Egyik se gyerekmese, de nyilván nem 18-as karikás, egyik SW sem volt az, és egyik sem akart az lenni. Amúgy meg az előzménytrilógia tele van politikával, végképp nem nevezném gyerekmesének. Persze ahogy itt is demonstrálva volt nem is egyszer, egyesek kicsit korlátoltak ahhoz, hogy bizonyos dolgokat megértsenek és felfogjanak.
  • kjhun
    #1296
    Komment, a filmhez.

    Utoljára szerkesztette: kjhun, 2016.03.24. 18:46:37
  • Seten
    #1295
    Olvashatsz olyanokat is, hogy a "A new hope" is gagyi gyerekmese, csak azt azok mondják, akik felnőtt fejjel látták.
    Ellentétben velünk akik gyerekként.
    Erre a filmre ugyanez áll. Ha érted a célzást.
  • dzsagon
    #1294
    Miért kell mindig a főgonoszt eltorzult szörnyetegként ábrázolni? Itt van pl. orbán viktor, neki is emberi alakja van.
  • Master91
    #1293
    nem kell hogy mindenkinek tetsszen minden, én 3x néztem meg, 2x IMAXbe, és mindig jobban bejött.

    vannak hibái valóban, rá lehet mondani hogy 4. rész remake valóban, de van még 2 rész hátra, egyenlőre én örülök hogy megcsinálták