1412
sw7_640x282.jpg
  • cateran
    #1372
    Ja, rosszul irtam....
    Amugy -bar en sem vagyok hive a feminizmus-ellenessegnek- bizony van alapja a dolognak...Egyreszt a hollywoodban egyre jobban elharapodzo remake nokkel mania, masreszt -csak SW-re vonatkoztatva- eddig is voltak eros noi karakterek a filmekben..Leia pl -bar damsel in distresskentindult- hamar atveszi a parancsnoksagot Luke, Han es Chewi felett...vagy Mara Jade aki mostanra mar csak legends...Erre jon Rey, aki mindenhez kapasbol ert..(meg uszni is tud, ami igen ;lenyugozo, leven, hogy talan meg vizet sem latott eleteben..A jedi trukkokrol ne is essek szo..) Az Ellenallas parancsnoka no, helyettese no, mind2 mindent tudo hos figura (lasd Leia Mary Poppins alakitasa) vagy Purplehair, aki felaldozza magat (mert hat 1 driod nyilvan nem tudna ezt megtenni...) hogy megmentse a sok inkompetens ferfit, akik nem altallottak fellazadni ellene...A First Order reszlegen, ahol csupa neonaci ferfi van, van a ostoban arrogans Snore, a melegoid Kylo es az egeszen lenyugozoen inkompetens Hux (Phasma mint egyetlen no boritekolhatoan vissza fog jonni a kovi reszben..az lesz a bizonyitek a teoriara:D) Ja es nem is emlitettem Rose-t, aki csak azert volt a filmben, mert csak, de legalabb onfelaldozoan kinyirt 1 csomo embert, mikor "megmentette" az allandoan menekulo volt rohamosztagost....Magyaran a tulzottan eros es nagy befolyassal rendelkezo noi es toketlen feffi karakterek aranya azert elegge szembetuno..mar annak, aki nem csak a latvanyt nezi....1 Tomb Raiderben nem feltuno, mert ezt varja az ember...1 Aliensben vagy Terminatorban is okes volt az eros, mindent tulelo no, mert nem volt eltulozva....de Rey? Na ne mar...
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2017.12.30. 10:37:02
  • UUUU
    #1371
    Oke akkor a film jo. :) Mert neked az en velemenyem egy segglyuk.
  • SzirmosSzisza
    #1370
    Azért aki ilyeneket gondol és bevonja a feminizmust ott komoly gondok lehetnek ott belül :D
  • DantesHUN
    #1369
    Ja. A régi trilógiában meg egy darab nő ! és egy darab néger! volt. Most lett még egy néger, meg lett több nő . Kell némi kompenzáció.
  • gebali
    #1368
    Szerintem meg írjuk le az igazi nevét: az Antikrisztus!!!
  • MrAndree
    #1367
    Szerintem az Kathleen Kennedy lesz, ha már így lázadunk a feminizmus ellen akkor legalább az ellenség nevét írjuk le jól!!!
  • tigeroo
    #1366
    balról a második Erő-szakolhatna simán.
  • gebali
    #1365
    Jaj ne, elnyomva érzem magam mert NŐK vannak a filmben!!! Úristen, a szerepelők 50%-a nő!!! Ez durván felúlreprezentalas a nők valóságos számához kepest!!! 100 évnyi férfiközpontú filmtörténelem után szégyen ez az """ igazsagos""" elosztás :(
    Utoljára szerkesztette: gebali, 2017.12.29. 14:26:08
  • cateran
    #1364


    Kimaradt a kep :D Balrol a 3. Kathleen Turner....
    Utoljára szerkesztette: cateran, 2017.12.29. 14:13:12
  • cateran
    #1363
    "A gond az hogy mint vallási fanatikus úgy viselkedtek. és erőltetitek a véleményeteket."

    Nekem nincs bajom azzal, ha tetszett valakinek amig nem lep tul a latvanyon....mert -technikai bla-bla reszek nelkul, ami valoban csak szorszalhasogatas 1 kepzetetbeli manocska vallan- a nyitokepsorok mar menthetetlenek logikailag es tokmindegy, hogy SW vagy sem...Ellenseges vadasz megkozelit es nem lovik csipobol szarra, sot addig nem is erzekelik, mig ott nem all a szajukban..(szo szerint meterekre..) majd szinten a nagy budos semmibol elobukkan 1 papir bombazoflotta (szinten csak akkor erzekelik, mikor mar pozicioban vannak...) majd bombazni kezd az 1 megmaradt....

    Illetve -bar nem vagyok nagy hive sem az osszeeskuves elmeleteknek, sem a feminizmus vadolasanak- de lassuk be az osszes fontos(nak tuno) szerepet nok toltottek be....Rey (Mary Sue aka "amit te tudsz, azt en is tudom, csak jobban"), Leia (Mary Poppins), Rose (Shrek), Admiral Holdo (Purple Hair aka "Mindent jobban tudok, de azert is hulyet csinalok beloletek, mert pasik vagytok) es miert hiszem, hogy tultolt feminizmus?


    .Illetve nem csak en hiszem...


    Utoljára szerkesztette: cateran, 2017.12.29. 14:10:19
  • DantesHUN
    #1362
    ,,Ez a film nem jo es kesz,"

    Ez ilyen isteni kinyilatkoztatás? Neked nem tetszett. Oké, én elhiszem nagyon sok embernek nem tetszett. Én se vagyok messzemenően elájulva az új filmektől.
    De tudod ez csak a te véleményed, a vélemény meg olyan mint a segglyuk.

    És az baj, azt nem értitek meg, nem fér a fejetekbe vele, hogy nem azzal van gond, hogy nektek nem tetszett. Szívetek joga. A gond az hogy mint vallási fanatikus úgy viselkedtek. és erőltetitek a véleményeteket.
    Nagyon nagyon sokadjára: ez csak egy film. Van akinek tetszik van akinek nem.
  • MerlinW
    #1361
    Ugyanazt állítom. Számomra a leggyengébb SW film, tele baromságokkal. Attól még végigültem a 2 és fél órát anélkül hogy eszembe jutott volna, hogy felálljak. Buta családi diznifilm, gyerekekkel nézve tökéletes volt, imádták.

    Mindegy, ezerszer megfogadtam, hogy nem írok véleményt semmiről online - ritkán is teszem - mert az ég világon semmi értelme. Csak felb*szok másokat, mások meg engem én meg másokat, máso... szal jah.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2017.12.29. 03:51:13
  • Ariakus
    #1360
    Ezt en is eszrevettem es furcsallom jomagam is.
  • UUUU
    #1359
    Mar pardon, de te se tudsz ertelmezni.

    |A 88 problémái: miért van benne néger? Miért van benne nő? Miért van benne ázsiai nő?...|

    "A film nem attol rossz, mert rasszok vannak benne, hanem mert semmit nem adnak a filmhez....

    Altalanositas, arrol, hogy maga a rassz megkozelites egy maszlag, nem attol rossz egy film, hogy megkerdojelezik a filmben van e ertelme neger, vagy mas nacionak, ha nem adnak, hozza semmit es rafogni erre, azt, hogy maga a kritikus egy rasszista ezert, aki ezt megkerdojelezi, hogy miert. DE ide irom kiegesziteskent neked, hogy te is megertsd, ---- es nem is attol jo.

    Majd, |Ez a film nem jo es kesz, ezek nelkul is.|

  • gebali
    #1358
    Had idézzelek, ha te már nem olvasod a saját kommentjeidet:

    "A film nem attol rossz, mert rasszok vannak benne, hanem mert semmit nem adnak a filmhez, amibe amugy 247233445 idegen faj van."

    "En nem azt irtam, hogy rossz, hanem, hogy nem jo. Ertelmezni, ertelmezni,ertelmezni."
  • Rita79
    #1357
    Tényleg távol áll tőlem, hogy a kákán is csomót keressek, de épp te voltál az aki a megnézés után hitetlenül leírtad a filmet (szerintem a túlzás szintjét bőven kimerítve azzal) a másik topikban, sőt azt is mondtad, hogy az SW7 az remekmű ehhez képest. Most meg azt állítod,hogy végül is nem olyan szar ez. Konzekvencia = zéró. :D
  • UUUU
    #1356
    En nem azt irtam, hogy rossz, hanem, hogy nem jo. Ertelmezni, ertelmezni,ertelmezni. Ketto kozott is van kategoria, nem csak feher es fekete letezik.
    Szerintem teljesen kozepszeru. Mai trendnek megfelelo latvanyfilm, alacsony szellemi tartalommal, viszont nem lehet elvonatkoztatni az elozmenyektol, mivel ez nem egy szimpla mu, hanem multja van, innen megkozelitve meginkabb gyengul az osszkep.
    De visszaterve az eredeti felvetesemre. Argumentum ad misericordiam. Behozni a filmkritikaba ilyenfajta, hatsoszandekot illetve maszlagot, azt hanyagoljuk.
    Utoljára szerkesztette: UUUU, 2017.12.28. 01:55:16
  • MerlinW
    #1355
    Akarod mondani, neked nem tetszik. Oké, van ilyen. Nekem sem tetszett mint Star Wars film. Viszont elvonatkoztatva a címtől egy teljesen jó családi akció-sci-fi, fantasztikus látványvilággal. Azt mondani rá hogy rossz film, szimpla baromság.

    A Star Wars amin felnőttünk befejeződött. Ez a SW a mostani 10+ éveseknek készül. Nem nekünk. Ők a jövő, mi a múlt. És ők imádják.
  • UUUU
    #1354
    Mar megint ez az alszent, kamu szoveg, amivel probaljak vedeni a filmet.
    A film nem attol rossz, mert rasszok vannak benne, hanem mert semmit nem adnak a filmhez, amibe amugy 247233445 idegen faj van.
    Utalom az ilyen argumentum ad misericordiam ervelesi hibat, hogy arra jatszik valaki, hogy erzelmeket probal kivaltani egy erdekcsoportbol, hogy utana azok vedelmebe vegyek. Lasd tipikus rasszista vagy nogyulolo vagy, elkialtja magat , majd az erdekcsoportok radsutik a belyeget, hogy nem a film rossz, hanem te vagy devians es nem tudod elfogadni a noket, vagy a mas fajokat.
    Szoval nem kell ez a puder.
    Ez a film nem jo es kesz, ezek nelkul is.
  • SzinesGeza
    #1353
    Ha úgy oldották volna meg ahogyan te írod, akkor meg azért menne a hőbörgés, hogy "már megint a klisék". ;)
  • DantesHUN
    #1352
    Mivel A sith-ek valójában Soros tanítványai. így egyértelmű-. A 88 problémái: miért van benne néger? Miért van benne nő? Miért van benne ázsiai nő? Family gy ami mint tudjuk lipsi dolog.

    Gravitáció van az űrben...hja. Mert az eddigi SW filmekben nem volt semmi ilyesmi és hiperrealisztikusak voltak, és nem volt hangjuk az űrhajóknak, és az űrhajók nem dőltek be a kanyarban mint ha a légkörben csatáznának...

    Ez egy igen komolyan vehető kritika.
  • gebali
    #1351
    888 és kultúra? Oké :D
  • AnuluWork #1350
  • Pares
    #1349
    *k duh
  • UUUU
    #1348
    Antiklimatikus ? What ???
  • Rita79
    #1347
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    még az is lehet, hogy őt is a midichlorianok nemzették, mivel nem derült ki a szülei mivolta és a tükörben ő se látta, csak saját magát
  • Pares
    #1346
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Snoke-al kapcsolatban én úgy vagyok, hogy imádtam minden jelenetét, az az egész rész Rey-el és Kylo-val pure gold. Utálom, hogy háttérsztori nélkül kinyírták, részben antiklimatikus volt, de imádom, ahogy ezt végrehajtották, eléggé lesokkolt, és ami utána jött... ááhhh. Viszont én fogadni mernék, hogy Snoke-ot még újra látjuk. Most újra táptalajt kapott az az elmélet, hogy ő Plagueis. Sidious is azt hitte, hogy megölte őt...
    Egyébként sokan pont azért csalódtak a filmben, mert Rey se nem Skywalker, és egyelőre nem is Kylo "barátnője" (pedig közel volt hozzá). A Skywalkeres háttér egyébként, bármennyire is utaltak rá (sokáig én is biztos voltam benne), sok sebből vérzett.

    VISZONT. Egy nagyon fontos dolog elhangzott, ami jobban illik ahhoz, hogy Rey egy senki, és nekem személy szerint jobban is tetszik, mintha Rey a Skywalker családfát egy újabb ággal bővítette volna. Luke első leckéje és Snoke is egyértelműen elmagyarázzák, hogy az Erő mindig az egyensúlyra törekszik, vagyis Rey ereje Kylo erejének közvetlen következménye. Pontosan ezért akarta Luke megölni saját magát és a Jedi rendet is, mert a Jedik (hogy az ő szavaival éljek) kisajátították az erő egyik oldalát, az Erő pedig ezt a másik oldallal egyensúlyozta ki. Rey szó szerint az Erő kiválasztottja. Arra választotta ki, hogy ellensúlya legyen Kylonak.

    Utoljára szerkesztette: Pares, 2017.12.16. 19:55:52
  • MrAndree
    #1345
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én remélem, hogy ezek iaza, mert "eredetibb" mintha Rey-ről kiderülni, hogy akárkinek az akárkije. Snoke meg nekem nem fog hiányozni, olyan tipikus "nagyonerős, nagyongonosz" unalmas karakter volt.
  • Zozo0122 #1344
    Nekem összességében nem jött be túlzottan.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Snoke halála és Rey senki származása miatt. (Megjegyzem, egyiket sem hiszem el, lefogadom, hogy Snoke élni fog a 9.-ben és Reyről is kiderül az igazság, de velem ezt a szart így ne etesse meg a Disney :D Mármint ezeket a full kamukat.
  • Pares
    #1343
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    SPOILER[spoiler]Leginkább Hux és Poe "telefonbeszélgetése" "lógott ki", rögtön az elején... mondjuk ami utána jött, az rögtön feledtette is. Még volt néhány ilyen, a BB-8 AT-ST rampage-ről például nem tudom eldönteni, hogy imádtam-e, vagy az is kilógott. Több nem jut most az eszembe, de az biztos, hogy ha néhány jelenetet kihagynak, azzal nem ártottak volna a filmnek.
    [/spoiler]
  • MrAndree
    #1342
    Marveles volt, bár szerintem kettő volt ami rossz helyen volt, és mindkettő viszonylag a film elején. A lényeget szerencsére nem hülyéskedték el.
  • Pares
    #1341
    Szubjektív, de "Jar-Jar" humorra nem emlékszem, az ilyen "C3PO"-féle beszólogatásokból és a néhány másodperces megmosolyogtató jópofa jelenetből viszont elég sok van, sokak ízlésének lehet hogy túl sok is. Volt egy-két jelenet, amit én is inkább kihagytam volna, de egyébként szerintem a film megítélésének ez kevésbé árt, mint néhány más dolog, ami főleg a magával a történettel kapcsolatos. Megmondon őszintén, én is teljesen másra számítottam, volt amiben csalódtam, de összességében több olyan dolog volt, ami nagyon tetszett.
  • Rage47
    #1340
    én marveles humornak mondanám, csak rossz helyekre pozicionálva.

    Han Solo féle humornak nyoma sincs sztem
  • no_way
    #1339
    "Rengeteg humoros pillanat van"
    Milyen "kategóriába" sorolnád a film humoros jeleneteit?
    A Jar Jar Binks humort utáltam.
    A C-3PO humor nem hatott rám.
    A Han Solo <-> Leia sziporkákat imádtam.
  • Pares
    #1338
    Hú gyerekek... én már láttam. Ha két szóval kéne leírnom, akkor: érzelmi hullámvasút.

    Spoilerek nélkül:
    A csatajelenetek és a párbajok szerintem az eddigi legjobbak, amit SW filmben láthattunk. Szó szerint lélegzetvisszafolytva, tátott szájjal néztem őket. Aki valami frisset, újat akart, az ebben a filmben szerintem garantáltan megkapja. És pont ezért lesz nagyon megosztó ez az epizód. Mondjuk az biztos, hogy nem 0/10, mint amivel a trollnál jobb jelzővel nem nevezhető dühöngő haterek ellepik Rotten Tomoatoes-t meg a Metacriticet.
    A történetben van néhány váratlan csavar, és történik jónéhány váratlan dolog, nekem végig az volt az érzésem, hogy kiszámíthatatlan, hogy mi fog történni, szerintem sokkal kiszámíthatatlanabb volt, mint bármelyik eddigi epizód.
    Volt néhány olyan jelenet, ami sokaknak nem fog tetszeni, mert eléggé, hogy is mondjam, "forradalmiak" és merészek voltak az elmúlt 7 filmhez képest, látszik, hogy RJ eléggé szabad kezet kaphatott, és szerintem ez a film teljesen megsemmisíti azt a nézetet, miszerint a Disney csak "biztosra" megy. Sokan meg azért fognak ragelni, mert néhány népszerű elméletet lerombolt. Viszont van, amit meg felélesztett...
    Volt egy-két, szerintem felesleges jelenet is, aki csak azért nézte meg, az kapott szőrszálakat amit hasogathat. Rengeteg humoros pillanat van, de vagy annyira rövidek vagy úgy bele vannak szőve a cselekménybe, hogy az ember csak fellélegzik és nevet egyet két tátott szájas jelenet között. Talán csak egy olyan humorosnak szánt jelenet volt, ami nekem kicsit kilógott. De összességében szerintem ez volt az eddig legizgalmasabb és legérdekesebb epizód. Nem, nem tökéletes, de tökéletesen illik rá a Rotten Tomatoes értékelése, miszerint "friss". Szerintem JJ-nek alaposan fel van adva a lecke a IX-ik epizódhoz. Nekem jobban tetszett, mint a VII.

    9/10
    Utoljára szerkesztette: Pares, 2017.12.16. 17:36:35
  • ximix #1337
    Tessék
    - link
  • Darthmushroom
    #1336
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Valakinek van jó képe a Luve vs lépegetőkről az várom :D
  • Bokafix2
    #1335
    Általában a primitív emberek gondolkodnak végletekben. Vagy kurvaszar valami, vagy übermegakirály... a 10-es listán csak az 1-es és a 10-es helyiérték létezik, a közötte található spektrumot meg ívesen leszarják. Pedig legtöbbször ebben a szegmensben van az igazság.
  • Zozo0122 #1334
    filmek rangsorrendje
  • SzirmosSzisza
    #1333
    "Boston GlobeTy BurrDec 12, 2017
    It’s not a perfect movie, but it may be a great one. Read full review"

    Erre ad neki 100/100-at ... :D

    Amúgy szerintem egy 70-75/100 megvan, volt 1-2 elég bugyuta jelenet benne ami nagyon nem kellett volna bele.