240
  • Bannedusermail
    #120
    És ettől neked nincs hányingered?
  • Bannedusermail
    #119
    És?
    Mondta valaki az ellenkezőjét?
    Vitatkozni akarsz valakivel, ezért paneleket gyártasz, hogy a másik felül rá?
  • gforce9
    #118
    Miért visszakoznék? Itt SG-n az nem divat. Egyébként te sem tetted, úgyhogy 1-1 :) Húzok alszaszni :) A további kellemes estét, jó éjt.
  • Bannedusermail
    #117
    Ugye nehéz visszakoznod, hogy benézted?

    Miért jó, hogy olyat magyarázol bele valamibe, ami nincs benne?

    Született pár hozzászólás azóta, úgyhogy összerakhattad már, hogy miért volt téves a feltételezésed. Nehéz lenne azt mondani, hogy volt egy téves feltételezésed?
    Mert, én nem fogom felvenni azt az álláspontot, amivel vitatkozni szeretnél.
  • gforce9
    #116
    10x fésebességel egyszerűen nem sok kutatnivaló van. Persze jó lenne 0.1 mp alatt a holdra jutni. Csak mivel ez egyelőre elméleti kutatás így úgy gondolom nem arra afogják ahsználni. Ugyanúgy ahogy a forma1-es kocsit sem arra használjuk, hogy bevásároljunk vele, persze kivéve ha marhaolcsó az említett kocsi. Csillagközi utazásokról indult a vita ha jól emlékszem. Oda meg ez kevés. Persze a legközelebbi csillagokat el lehetne érni vele, de azzal nem lennénk előrébb. Akkor lennénk előrébb ha közelebről megvizsgálhatnánk teszemfel a galaxisunk közepét, tényleg ott van e az a fekete lyuk? Ha igen, hogyan működik? Ilyenekből kifolyólag tényleg többet tudhatnánk meg a világról talán. De ehhez a 10x fénysebesség lassú.
  • Kelta
    #115
    semmi gond....megszoktam hogy itt a nagy elmélet osztók, mindig mellébeszélnek, és ha valaki rámutat téves dolgokra, akkor személyeskednek...
    ennyit tudsz.
  • Bannedusermail
    #114
    Már pedig ezt csináltam.
  • Bannedusermail
    #113
    Nyilvánvaló marhaság a 10x-es fénysebességet lefikázni azon az alapon, hogy azzal nem lehet 10 millió fényévre eljutni. Ez nagyszerű lenne a naprendszerünkbe, és lehetőséget adna 10-20 fényév sugarú körben a kutakodásra. Meglepődnék, ha te másként gondolnád. Hát akkor mi is problémád? Mi bajod van azzal, hogy aki 10 millió fényéves távolságnak hiszi a lehetséges célállomásokat, arra reagálok, hogy mi hány fényévre van?
  • gforce9
    #112
    Mittudomén, aki azt mondja, hogy a 10x fénysebesség az gyors vagy akár megfelelő a csillagkutatáshoz, arról el tudom képzelni. Miért szerinted nem írtál hülyeséget? AMúgy lassan húzok aludni, még 1-2 post belefér.
  • Kelta
    #111
    ha te mondod...hátpersze
  • Bannedusermail
    #110
    Miből gondolod, hogy evidenciákon kellene elgondolkodnom?
    Lukra futottál.
  • Bannedusermail
    #109
    Na még egy muki, akinek az a hobbija, hogy nem arra reagál, amit a másik ír, hanem kitalál baromságokat, hogy a másik mire gondolt, és türelmetlenül várja, hogy azon vitatkozhasson a másikkal.
  • gforce9
    #108
    A gond az, hogy csak valami fizikai dolgot tudunk mérni. Szóval lehet tök független a tér. Csak az a gond, hogy a 4 alapvető kölcsönhatáson kívül (amelyek mindegyike ugye agyagfüggő) mást nme igazán tudunk mérni. Így az anyagtól független térről értelmetlen beszélni, hacsak nincs valami korszakallkotó ötlet a tarsolyaodban :)
  • Bannedusermail
    #107
    Tökéletesen értem, hogy mit írt Mizar, csak nem értek vele egyet. Neki az a kiindulópontja, hogy a térnek csak akkor van értelme, ha ott van benne egy kiló párizsi vagy valami, mert ha nem lenne benne semmi, akkor nem is lenne ott a tér, mert nem tudnánk mihez viszonyítani semmit, és a tér csak egy logikai leképezés, de valójában nem is létezik.

    Én ezt már korábban lesakkoztam vele, tehát tudom miről beszél. Hogy a tér kvantumos lenne, az neki ördögi gondolat.
  • gforce9
    #106
    Nem veszekedni akartam, csak annyit, hogy nme kell a másikat feltétlenül leszólni egy olyan témában, ahol még a tudósok, a téma szakavatottjai is csak tapogatóznak.
  • gforce9
    #105
    Azért mert a Marsra jelen technikával is el tudunk jutni. A környező csillagokhoz meg semmi értelme csak úgy elmenni megnézni. Napersze, ha a technológia olyan olcsó lesz mint manapság teszemfel a pendrive gyártása akkor végülis miért ne? De gyanítom nem ez irányba fog elmozdulni ez az agész. Jelenleg nyilván elméleti szintű a dolog, szóval túl sok szót értelme sincs vesztegeti rá, de azt érdemes végiggondolni, hogy az a naprendszer, ami a jelenlegi ismereteink szerint, alkalmas lehet élet létrehorázása és megérné az utazást, az 10x fényéves sebességnél mennyi idő lenne? Sok. És jelenleg ez csak elmélet, nem gyakorlat. Szóval a 10x fénysebbesség lassú, nagyon, főként, hogy tudjuk, fényévmilliárdokra is vannak tőlünk igencsak érdekes objektumok az égen :)
  • Bannedusermail
    #104
    És erről ki beszélt rajtad kívül?
    Kezdek meglepődni rajtad, hogy lopják a nicked. Az illető a lehetséges célállomásokat 10 millió fényéves távolságra tette, és csak közöltem, hogy a látható csillagok mind közelebb vannak 1000 fényévnél, tehát nagyságrendileg téved. 10-20 fényéves távolságban is több csillag van, és az már elérhető lenne.
  • Bannedusermail
    #103
    Nem tudom értelmezni sem a szándékod, se a cselekményed. Már miért ne tehetném szóvá, hogy valaki értelmetlenül kevésnek tartja a 10x-os fénysebességet? Mondjuk másfél perc alatt a Marsra érnénk. Mondjuk egy-két év alatt elérhetnénk a környező csillagokat. Persze, hogy meghőkölök, ha valaki millió fényévekről beszél, mint lehetséges célállomások, és arra jut, hogy akkor felesleges az egész. Nyílvánvaló, hogy nincs tisztában azzal, hogy hány fényévre mi van.
  • gforce9
    #102
    Egíyébként azon is el kéne gondolkoznod, hogy a világot csak anyagi valóján tudjuk megfigyelni. Magát a térgörbületet is. Lehet hogy tök független dolgok a tér és az anyag, de mivel anyagtól függetlenül nem tudunk megfigyelést megejteni, nyilván egyiknek a másikra való vetületén érdemes elindulni. Abszolúte anyag nélküli téren ugyanis semmilyen mérést nem tudunk elvégezni.
  • Kelta
    #101
    Világos, tehát 60e fényév, akkor kb csak 6000 év kell hozzá oda, és 6000 év vissza...tökjóóó:)
  • cataflam02
    #100
    Lehet itt fikázni meg okoskodni.. de ez a jövő... sima rakétákkal sose jutunk ki a naprendszerből..én mindenesetre szurkolok nekik, hogy sikerüljön igazolni az elméletet...
    mert onnantól ez már tudomány :)
  • gforce9
    #99
    Nem ez a részedről értelmezési probléma. Olvasott szöveg megértése.
  • gforce9
    #98
    Ja amúgy az 1000 fényév is sok, ha 10x fénysebességgel mégy... 100 év míg odaérsz. Esélyes lenne egy ilyen útra expedíciót szervezni :)
  • Bannedusermail
    #97
    "Én olyat nem írtam, hogy nincs tér meg idő, ezt te gondolod, mert nem értetted meg amit írtam.
    Azt írtam amit Einstein is, hogy a teret és az időt az anyag határozza meg, ezek egymástól elválaszthatatlan dolgok csak önmagukban nem létezhetnek.
    Vagyis nincs tér vagy idő anyag nélkül. Magyarán ezek az anyag létezéséből következő tulajdonságok.
    Hogy te ebből nem értettél semmit az a te bajod.
    Manapság elég nehezen érti meg a fiatalság azt amit elolvas."

    Ez ilyen székely parasztbácsis világnézet.
  • gforce9
    #96
    Ebbe nem gondoltam volna hogy bele lehet kötni de neked sikerült :) Ugye tudod, hogy nem a galaxisunk határa jelenti a világegyetem határát? Nagyo nem vagy tisztában a csillagászattal. Arról nem is beszélve, hogy ott tart a tudomány, hogy a csillagokat nem szabadszemmel, hanem távcsővel is keressük.
  • Bannedusermail
    #95
    "Viszont a fénysebességnél 10x gyorsabban haladás is iszonyú lassú az űrben található távolságok áthidalásához. 10 millió fényév távolság 1 millió év alatt... ???"

    Minek 10 millió fényév?
    A galaxisunk 100 ezer fényév átmérújű, és ebből 60 ezer a tölünk legtávolabbi pontja, illetve a szemmel látható legtávolabbi csillag, ha nem éppen felrobbanó szupernóva, akkor 1000 fényéven belül van.

    Nagyon nem vagy tisztában a mértékekkel.
  • Inquisitor
    #94
    "A gond csupán az, hogy az eddigi tanulmányok szerint ennek eléréséhez legalább a Jupiter bolygó tömeg-energiájával egyenlő energiamennyiségre lenne szükség.

    Nemrég azonban White elkezdte vizsgálni, mi történne, ha a viszonylag lapos gyűrűt egy jóval kerekebb tórusz alakra változtatnák. Számításai szerint ebben az esetben a térhajtómű ellátásához egy űrhajónyi tömeg is elegendő lenne, ..."

    Már eleve a Jupiter tömege sokkal kisebb 1 naptömegnél, nem?
  • gforce9
    #93
    "igen, te idióta, mert ez a záloga a gazdasági és a hatalmi pozíciójuknak, te idióta!"

    Nem tudom hogy találtad ki a nicked, de kapásból idiótázol. Ilyet okos ember biztosan nem csinál. :) Fail eléggé.
  • Bannedusermail
    #92
    "ez valójában úgy hangzik, hogy egy "kicsit" merészek voltunk, és ha már, a katasztrófát elkerülendő tanácsos lenne űrutazó-kolonizáló civilizációvá válni, mielőtt túl késő..."

    Ha felsorolnád a 10 legnagyobb világvége katasztrófádat, akkor is élhetőbb lenne a Föld, mint egy idegen égitest. Mert, ha van élet, akkor az valószínűleg nem a mi néhány tucat aminosavunkból építkezik, tehát nem lennénk biokompatibilisek, ha meg nincs élet, akkor meg miről beszélsz? Bunkerekről, a környezettől elszigetelt bázisokról? AZ mennyivel élhetőbb, mint bármilyen katasztrófa után a Föld?

    Van válaszod?
  • kronosz1990
    #91
    Egyébként a Csillagok,és fekete lyukak is görbítik a teret,sőt a mi Napunkkal egyetemben még az időt is.
    Erre nem rég a közelében látható csillagképek különböző szögből való fotózása mutatott rá.Több bizonyíték mellett.(persze nem óriási mértékben)
  • Lollerka
    #90
    szoval mar nem 1K nap tomeg energiara van szukseg hanem csak 750re?
  • Lysandus
    #89
    Igen, warp 1 = 1c. Warp 5 = 125c Warp 1000 = 1000c Warp 15 = 3375c Az ST szinkronokban a warp fordítása "fokozat". Tehát 5-ös fokozat az warp 5. Ezt a skálát egyébként az eredeti sorozatban és a legutolsóban az Enterprise-ban használták.

    Az Új Nemzedéken (TNG) egy másik skálát használtak, itt a 10-es fokozat az elméleti maximum. Amelyet nem lehet elérni, csak megközelíteni. Itt is warp 1 = 1c, de warp 5 már 213,75c, a kilences fokozat már 1516,4c, a warp 9,99 pedig már 7912c.

    A témának komoly szakirodalma van, íme :-))):

    térhajtómű

    Egyébként szerintem a térhajtómű már rég létezik, a Star Trek dokumentumfilm, és ez a bejelentés csak azért született, hogy a kormány felkészítse a lakosságot a bejelentésre.
  • kvp
    #88
    Eloszor is a teret akarmilyen kis tomeg is kepes befolyasolni, csak meretenek megfelelo mertekben. Tehat laborban kis tomeggel is lehet kiserletezni, csak kicsi lesz a hatas is. Jelen esetben annyira, hogy csak interferometerrel lehet detektalni. Viszont elmeletek ellenorzesehez ez is eleg.

    A masik az, hogy jelen elmeletek szerint a vilagegyetem leirhato egyetlen hullamfuggvennyel. Ebben alakulnak ki a ter torzulasakor csomok, amiket energiakent erzekelunk, tipikusan fotonkent. Innen ered a foton kettos hullam es reszecske termeszete is. Azt mar tudjuk, hogy minden anyag energiabol van es a ketto szabadon oda-vissza alakithato.

    Vegezetul egy sajat elmelet: A meresek szerint a vilagegyetem gyorsulo utemben tagul, pedig lassulnia kellene a folyamatnak. Mi van, ha nem a vilagegyetem tagul gyorsabban, hanem a mi idoerzekunk lassul. Ez azt jelentene, hogy abszout ertekben a naprendszer gyorsul, tehat a fedelzeti ido lassul es ez a relativ ido torzulas okozza azt, hogy hozzank kepest gyorsulni latjuk a tagulast, pedig csak a mi idoerzetunk lassul. Ez megoldana a nem talalt fekete tomeg es negativ energia problemajat es nem szegi meg a relativitaselmeletet sem.
  • DrRadon
    #87
    Mit értesz azon, hogy szabálytalan pálya? Ha szabályos, akkor kiszámítható és akkor levadásszák a hajót az aszteroidák?

    Amúgy nyugodj meg, szép számmal kóricálnak a csillagközi térben bolygók - igen tedd csak ki a felkiáltójeleket - aszteroidák meg töménytelen mennyiségben. És ezt nem George Lucas találta ki, hanem elfogadott csillagászati elmélet.

    Az őzek is ritkásan vannak meg a jéghegyek is, még is megszívta a Titanic is meg a második szomszéd Béla bá' is.
  • Namelesske
    #86
    Kommentek nagyrésze botrányos, viszont köszön annak a pár trekkernek aki rendbe tette a téves kommenteket :) Warp1=1c
  • Vamp17
    #85
    Szerinted a csillagközi térben sűrűn előfordulnak bolygók (!!) és aszteroidák? Plusz, az univerzum ugye elég nagy.... Ahhoz hogy egy abszolút szabálytalan pályán haladó, űrhajó méretű objektumot eltaláljon bármi is, lényegében 0 az esély.

    Nem a Star Wars-ból kéne a "tudományos ismereteket" meríteni....
  • gothmog
    #84
    Hát ja, csak ez az egzotikus anyag kell hozzá. Végülis egyszerű az egész. Egelynek is csak egy rugó kellene (és ennek kifejlesztéséhez jó sok pénz... Pénz.. PÉÉÉNZ! MÉÉÉG!) az örökmozgójához, ami több energiát ad le kinyúláskor, mint amit az összenyomásakor felvesz.
    Ugyanakkor persze hajrá hiperhajtómű, ha más nem, az legalább kiderülhet, miért nem lehet ilyet csinálni, és annyival is okosabbak leszünk.
  • kronosz1990
    #83
    Hmm ilyenkor mindig eszembe jut,hogy az emberiség legnagyobb áldása,és átka a kíváncsiság.
    És ha az ion hajtómű(bár nem a legjobb hatásfokkal,sőt,kiderült,hogy a komolyabb gyorsításnál ha véletlen a légkörben indul be komoly hőt termelve akkor elégetheti a légkört,illetve nem is tudunk gyorsulni vele túl könnyen)működik,illetve hozzátesszük,hogy az első hangsebesség feletti lépések is igen véresek voltak,(lásd g ruha feltalálása),vagy a repülés önmagában is lehetetlen volt néhány száz éve,akkor ennek is lehet,hogy csak mi látjuk akadályát.
    Einstein,is azt bizonyította,hogy minden relatív.És,hogy a fizikai törvények melyeket ismerünk csak a mi naprendszerünkre/univerzumunkra való érvényességgel tekinthetőek.De ott van az a MI VAN HA?
  • Papichulo
    #82
    Space 1999? :)

    Mar nagyon varom a remake-t.
  • bociub
    #81
    Lekéne cserélni az agyonhasznált ózonréteget egzotikus anyagra és máris utazhatunk. Minden lakható bolygó mellett megállunk és benépesitjük az univerzumot....