240
  • Kelta
    #200
    nem írtam olyat hogy nagyobb lesz..hol írtam ilyet???? hm???
    azt írtam, és jó lenne ha értően olvasnád, hogy kiváltható a kettő egymással, egy test nem tudja "ledönteni" hogy gyorsulás miatt hat rá nehézkedési erő, vagy valamilyen gravitációs térben van...tehát a kettő kiváltja egymást,
    tehát ha gravitációs erő görbíti a teret, akkor a sebesség miatti nehézkedésnek is kell...lásd gyorsan forgó test magára tekeri a térszerkezetét:)
    nesze neked:)
  • mizar1
    #199
    Nem váltható ki.
    Nem lesz nagyobb gravitációs erőtere egy gyorsan mozgó testnek.
  • Kelta
    #198
    a nap csak példa volt arra hogy téves amit írtál, de látom ez mellett elegánsan elsiklottál...annyira jellemző rád meg a hasonló okoskodóra itt, ha rámutatnak hogy nem valós amit ír, akkor az mellett elsiklik, és beleköt másba...ok.
    pff:)
    Nem a tömeg a lényeg hanem a gravitációs hatás...ami sebességgel kiváltható..nyilván nem konkrét haladással, hanem valamilyen fizikai effektussal...amit a meghajtás vált ki..
  • Kelta
    #197
    Blaha Lujza tér :)

    nyilván van köze a gravitációnak hozzá, hiszen nekünk butáknak, meg a sok hüle tudósnak tudott, hogy a nagyon erős gravitációs erő meggörbíti a teret.
    persze, hogy ez, pontosan hogy zajlik, nyilván rajtad kivül senki sem tudja pontosan, de a jelenség bizonyított.
    hogy ezt hogy tudjuk kiváltani, milyen fizikai motorokkal, kölcsönhatással, térmotorral :):) nem tudom, és nyilván még vagy 500 évig senki se fogja tudni.

    mi a tér? érdekes kérdés, nincs erről saját elméletem, hiszen a nagy és buta tudósoknak sem igazán, de majd te megmondod, ha szépen kérem??:)
  • mizar1
    #196
    Tehát akrsz készíteni egy Napot, de nem akkora tömegűt mint a miénk, hanem legalább egy Betelgeuzet, persze pár km. átmérőjűt.
    Ezzel meghajlítod a teret.
    És? Elhalad mellette a fénysugár görbén.
    Hogyan akarod a térugrást végrehajtani?
    Hogyan készítesz egy ekkora tömeget és megint megkérdezem, mi a tér szerinted?
    Mert ugye jó lenne azért tudni mi az amit meg akarsz hajlítani.
  • Kelta
    #195
    persze, és a nap se görbíti meg a teret, és nem ezért hajlik el a fénysugár mellete elhaladva, követve a térgörbületét...naná...ez a sok képzelődő tudós, de hálistennek itt vagy, és megmondod a tutit:)
  • mizar1
    #194
    Nem vagyok birtokában a mindentudásnak, de vannak lehetetlen dolgok.

    De rendben, hogyan akarod meghajlítani a teret?
    Egyáltalán mi a tér szerinted?
  • mizar1
    #193
    Nem lehet a teret meggörbíteni, ez butaság, ami már kezd mítosszá erősödni.

    Álmodozni lehet, mert más lehetőség nincs nagy távolságok leküzdésére.
    Mert a távolságok irdatlan nagyok, még a fény is csiga lassú.

  • Kelta
    #192
    Szerinted. tudod, régen a repülésről hasonlókat írt a francia tudományos akadémia elnöke.
    Te biztosan birtokában vagy a mindentudásnak, hogy csak így biztosra állítod, hogy nincs térhajtás, meg ilyenek.
    Hát, jó neked...mi addig itt szívesen elmélkedünk, és álmodozunk..az emberi faj már csak ilyen. te meg nem. nembaj. nekünk .:)
  • OGMontana
    #191
    Anno Discovery-n mutattak egy elgondolást a térhajtóműről. Egy fiatal belga fizikus szerint ha sikerülne meggörbíteni a teret, akkor nemhogy egyenletes sebességgel mennénk, hanem akár gyorsulhatnánk is folyamatosan.
    Mizar1: azzal ,hogy szerinted dedó, lehet másnak ez vérkomoly dolog. A térgörbítés kb. olyan dolog, mint a Mohamedes mondás. Ha Mohamed nem megy a hegyhez, akkor a hegy megy Mohamedhez. Lehet ha 50 évvel ezeleőtt azt mondtam volna, hogy egy számítógép olyan olcsó lesz, és olyan gyors lesz a fejlődés, hogy két-három év alatt annyira elfognak avulni a hardverek, hogy eladni sem tudom majd, lehet, hogy kiröhögtek volna.
    Szóval én bizakodom, hogy lesz nekünk is egy Zefram Cochrane-ünk aki majd megépíti a Phoenixet és meghódítjuk a csillagokat.
  • mizar1
    #190
    Persze.
    Nagyon jót lehet csacsogni a szenzációhajhász népszerűsítő irodalom hülyeségein. Térhajlításról, térugrásról és egyéb zöldségekről.
    Sokféleképpen lehet értelmezni matematikai képleteket, és bármit rá lehet húzni képzeletben a valóságra.
    Lehet azt hinni, hogy tér, vagy idő csak úgy van, a tér egy üres valami, amiben benne van valamiféle pöszmösz, az az anyag, stb.

    Jó szórakozást hozzá.
  • Kelta
    #189
    ne hidd, hogy sületlenség, ez nem pitagorasz tétel, nem állítok, hogy 15 év után is értek mindent ebből..ez nagyon magas elméleti fizika..és nagyrésze vad elmélet csak :)
  • Kelta
    #188
    persze, de attól még lehet véleményünk, és néhány kósza gondolatunk is, ugye?? megengeded?? kösz.
    dedo, naná..világ jó pár vezető fizikusa, foglalkozik hasonló dedoval, de te megmondod a tutit...még jó hogy vagy nekünk:)
  • mizar1
    #187
    Zömében tök hülyék vagytok ehhez.
    Térhajtás és egyebek. Tiszta dedó.
  • johnfly
    #186
    Hát jó. Meghajlok az akaratotok előtt, és befogom, még ha nehéz is belátnom, hogy tévedek. Már csak az érdekelne, hogy ha tévedek, és nektek van igazatok, akkor azok akik velem együtt rosszul informáltak, ezt a "sületlenséget" honnan szedték? Engem csak a: "Tessenek elmenni egyetemre fizikus szakra" akasztott ki egy picit, és ezért lett lila köd, de ígérem jobban utána búvárkodok ennek a témának.
    Jóccakát.
  • Kelta
    #185
    gúnyolódásod lepereg, ennyit tudsz.....nem azt írtam hogy másik térben mozog, hanem azt hogy nem a valós térben..hogy miben és hogy, az kérdéses....
    de látom ezt nem veled vitatom meg.
  • mizar1
    #184
    "A térhajtás nem a valós térben mozog mint a fény.."

    -Milyen tér van még a valóson kívül?
    Ja, kettő. A mennyországé és a pokolé. :-)
  • Kelta
    #183
    Jaa. és nem hiszem hogy a súlyt és a tömeget összekevered, ilyet sehol nem írtam.
    és nem marad meg a megnövekedett súlyod a gyorsítás végén:) ez vicces lenne, akkor a vadászpilóták, mire leszállnak 5-6tonnát nyomnak, ugye???????? :)
    A mozgási energia amiről te írsz, de ez csak akkor aktiválódik, ha leállítod a rendszert, akkor kinyerhető a betáplált energia.
    pl: 200km/ó autózol, teljesen jól vagy, és simán lélegzel...de ha becsapódsz egy tégla falba, akkor a korábban bevitt energia, amitől 200km/ó gyorsultál, az átalakul hő és egyéb energiákká, amitől ronggyá szakadsz :)
  • Kelta
    #182
    Ember fogd már fel!!!!! ha gyorsításra megy el az energia akkor NEM!!!!!! nő a tömeg... akkor kezd a tömeg nőni, ha már elérte a fényseb.-et az űrhajó, és nem tud tovább gyorsulni, na! akkor a betáplált energia miatt nő a tömeg.
    de amíg tart a gyorsulás, nem nő számottevően a tömeg..nyilván annyira csak ami a tehetetlenségből, és a saját súlyodból adódik. de a rendszerbe gyorsításra bevitt energiától NEM!!
  • johnfly
    #181
    „Ököllel nem lehet agyonverni az igazságot.”
    Attól még néha fejjel megy az ember a falnak, hazudsz, ha azt mondod, te sosem teszed

    „Valamit rosszul tudni rosszabb, mint nem tudni.”
    Ez nem azt jelenti, hogy ÉN mindent jól tudok, az nekem sem jó, hogy van amit nem jól tudok, de nem itt az SG fórumon (és nem a Wikipédián, vagy a Youtube-on) fogok jól megtudni valamit, abban biztos vagyok, úgyhogy LOL neked, drága barátom.
  • mizar1
    #180
    Egy nagy frászt!
    Szó sincs tömegnövekedésről.
    A fizikai tartalma annyi, hogy az ilyen relativisztikus sebességgel haladó tömeg becsapódásakor annyi energia szabadulna fel mintha egy jóval nagyobb tömeget annihilálnánk.
    Vagyis jóval több mintha nem haladna ilyen nagy sebességgel.
  • johnfly
    #179
    Amíg a fénysebesség 90 %-ára gyorsítasz, folyamatosan energiát adsz a rendszernek, méghozzá mozgásit. Ez mindazt az anyagot, ami téged, vagy az űrhajódat alkot, óriási tömegűre pumpálja.
    E=mc^2.
    Ha a bal oldalt növeled a gyorsítás során (mozgási E) akkor az egyenlőség jel miatt (és a c^2 állandó volta miatt), maga a téged, és a hajót alkotó anyag TÖMEGE (nem súlya, amit te hiszed, hogy hiszek)lesz nagyobb. Amennyiben nem gyorsítasz tovább, nem közölsz energiát a rendszerrel, a megnövekedett tömeg már megmarad. Az, amiről én beszélek, az a TEHETETLENSÉG, ami miatt meghalsz. Próbálj már meg betolni egy traktort! Még ha az súlytalanságban van, akkor is nehéz dolgod lesz, hogy mozgásra bírd. Aztán ha ez sikerült hosszú ideig tartó energiabefektetéssel, és eltoltad a traktort az egyik faltól, gyorsan menj át a szemközti falhoz, és próbáld meg egy másodperc alatt megállítani. Nem fog sikerülni. Aztán képzeld el, hogy te vagy olyan nehéz mint egy traktor, és vond le a párhuzamot.
    Az, hogy az előbb a képet a gyorsítás mellőzésével fokozatmentesen ábrázoltam, a teljesség igénye nélkül, nem jelenti azt, hogy nem vagyok tisztában alapvető fizikai fogalmak elnevezésével, definícióival, vagy az általuk okozott jelenségek vonatkozásaival, csupán magának az elképzeltek életszerűtlenségét próbáltam hangsúlyozni
  • mizar1
    #178
    Neked székely-parasztbácsis mert fogalmad sincs az egészről.
    Annyi hülyeséget írtok, hogy betegre röhögöm magam.

    Megnő a tömeg, és hasonlók.
    Teljesen félreértitek az egészet.
  • Deus Ex
    #177
    „Ököllel nem lehet agyonverni az igazságot.”
    „Valamit rosszul tudni rosszabb, mint nem tudni.”

    LOL.

    Számodra nincs más mondandóm.
  • johnfly
    #176
    Igazad van, ez tényleg röhejes.
  • johnfly
    #175
    Kicsit sem hiszem, hogy igazad volna, de hátha tévedek, és nagypapa koromban azt látom majd a holovízión, hogy felfedezted az életet egy Barnard csillaga melletti bolygón. Egyébként az egyetemet végzett emberekről meg csak annyit, hogy nagyon jól ismerem a Magyar felsőoktatást belülről, köszönöm szépen. Nagyon jól tudom, hogy a kedves professzor uraknak nem az kell egy zh írásnál, vagy egy vizsgán, hogy értsd, amit tanít, hanem, hogy szóról-szóra ugyanazt hallja vissza tőled, mint ami az általa írt könyvben olvasható (magyarán seggeld be, aztán felejtsd el), mert így biztosítható csak és kizárólag a könyvkiadói jogdíjakból befolyó szép summa. Mint mindig, tisztelet a kivételnek. Remélem neked nem ilyen profjaid voltak. De általában elmondható róluk, hogy a tudásukat (ami biztos nehezen, vér és verejték árán megszerzett, nem tagadom) akkor is mindenki másé fölött valónak tartják, ha ne adj Isten tévednek.
    Szumma szummárum arra az igazságra jöttem rá, hogy nem csak a tudást kell nézni, hanem azt is, hogy kitől kapod. Szóval, én nem szeretnék tőled semmilyen tudást kapni, még ha véletlen igazad is volna valamiben.
  • Inquisitor
    #174
    Basszus van egy hír egy tér-hajtóműről aminek PONT az a lényege, hogy NEM egy tömeget gyorsítanak fel C-re vagy fölé és így pont NEM kell hozzá végtelen energia, sem nem lesz senkinek végtelen nagy tömege sem ...
    Erre csak azért is arról folyik a vita? :D

    Gondolom a belinkelt doksikat meg biztos elolvasta bárki is. Ha nem érdekel senkit a Warp, akkor ott figyel leírásban a QUANTUM VACUUM PLASMA THRUSTERS ami megint csak izgalmas dolog, és pár hét vagy hónap alatt oda-vissza megjárható lenne vele egy naprendszeren belüli bolygóközi repülés. Az smafu?
  • Deus Ex
    #173
    Nos, valóban lehet valamit nem megérteni, majd tudatlan hülyeségeket mondani mások hülyeségeivel szemben.

    A leírtakat annak szántam, aki szeretne ezen a szinten túllépni.
  • MacropusRufus
    #172
    "hanem szép lassan akár egy év mire felgyorsítanak, és akkor a nehézkedés se okozna gondot."
    ismét belekoty: ez nem így van. Minnél gyorsabban mész annál nagyobb a tömeged is. Tehát ha tetszik ha nem a fénysebesség 90%-n kecsöp lesz az utazoból.
  • MacropusRufus
    #171
    bocsi, hogy belekoty: amíg a fénysebességet el nem éri a vas, addíg gyorsúl. Addíg nő a tömege mind a hajónak mind az utazónak.

    Katapúlt: a példád jó, de még sem :) 5-6g pár másodperc erejéig simán belefér. De még senki nem próbálta ki mi van akkor ha ezt a gyorsúlást mondjnuk 3 hónapig kapja a szervezet. Indok: azért ilyen sok ideig, mert bálatható időn belűl akarok 90%-val menni nem évezredek múlva. Ilyen gyorsulást meg nem bír ki az ember huzamosabb ideig.
    (Rekordok könyvében van 180g terhelést túlélő arc is, de ő csupán 0.04másodpercig kapta ezt. 5x állt meg a szive, több mint 23 ficamja és 32 törése történt ez alatt a 0.04sec alatt)
  • Tinman #170
    Én. Bármikor.
  • Kelta
    #169
    Tudom, hogy tévedett, Ő nem tudja :):)
    Az hogy ki milyen előadást, néz és abból mit fogad el vagy sem..magánügy.
    Vitázni akkor is lehet, ha nem vagyok atom és asztrofizikus..szerinted, ide csak azoknak kéne járni beszélgetni és jópofizni?? ugyanmár:)
  • Deus Ex
    #168
    JohnFly kollega egy relativisztikus jelenséget értett félre. Tessenek elmenni egyetemre fizikus szakra, vagy legalább tessenek a youtube-n Dávid Gyula előadásait végignézni, 2007-től napjainkig. Gyula ezekben az előadásokban az itt és más cikkek utáni hozzászólásokban ejtett tipikus tévedések zömét helyre teszi, általánosságban pedig a t. hallgató szembesül a tárgyi ismerethiányának mélységével.

    Alapos, matekon nyugvó ismeretek nélkül kár ilyen témákhoz hozzászólni, mert jó eséllyel hülyeség lesz a vége.

    Ha valakit szájkarate szintjén túl érdekel ez a terület, az nézze Gyula előadásait, olvasson normális ismeretterjesztő irodalmat. Azokból lehet tanulni, az itteni félrefordított tudbulvár kis színesekből nem.
  • Deus Ex
    #167
    A legkorrektebb hozzászólások sajnos Star Trek témában érkeztek. Nem szóltam bele a vitába, mert ezen a színvonalon érdemben nem lehet javítani, max. elviccelni, mint BValek kollega is tette.

    Ha valaki vette volna a fáradtságot, és elolvasta volna az általam belinkelt anyagot - amit egyébként ugyanez a csapat publikált - ott találhatott volna más, a megvalósuláshoz közelebb álló kutatási irányt is.

    Szóval hosszú és bőséget életet.
  • Kelta
    #166
    Látom teljesen rosszul értelmezed. E=m*c2, így igaz, csakhogy a C állandó, ha energiát (E) növeled, akkor a sebesség nem nőhet, tehát a tömeg nő, DE! csak akkor ha energiát táplálsz a rendszerbe..ha elérted a fényseb 90% pl, akkor már nem kell gyorsítanod, és szépen abbahagyod az energia bevitelt, és nincs tömegnövekedés.
    Ez ahhoz hasonló mikor vadászgép hirtelen kilő a katapultról, míg gyorsít akkor a pilóta 6-8g érez és a testének tömege megnő..de mikor eléri az utazó sebességet visszaáll normálisra.
    Tehát nem vagy 40tonna, hanem teljesen normálisan vagy, minthogy a 900km/h szálló repülőn se gond levegőt venni, de ha hirtelen gyorsítana(energia bevitel a rendszerbe) akkor nehézzé válna a légzés és nehezebbnek érzed magad...ez ua. a jelenség lenne mint fényseb. űrhajón csak persze sokkal kisebben....
    érted?
    Úgyhogy a rémlátomásaid értelmetlenek, és minden valós alapot nélkülöznek.

    Egyébként a gyorsítást ne úgy képzeld el, hogy hipp-hopp máris 290e Km/ó hasítunk..hanem szép lassan akár egy év mire felgyorsítanak, és akkor a nehézkedés se okozna gondot.
    Az ikerparadoxonnak ehhez mi köze? a gravitációról beszéltünk, nem az idődiletációról..kevered a kettőt:) bár összefüggnek.
    Az ikerparadoxon a két rendszer sebesség különbségéből adódóan jön össze.
    Az elutazott ikertesonak lassabban telik a saját ideje az űrhajóban, de nem a gravitációtól, hanem a sebességtől. mig az otthon maradt saját ideje, a másikéhoz képest gyorsabban. de lényeges hogy önmagukban ezt nem érzékelik, csak ha a másiknak a rendszerét veszik alapul.
  • johnfly
    #165
    Elmentem fát vágni. majd később reag.
  • johnfly
    #164
    Ha ez így volna, ahogy te mondod, akkor az ikerparadoxon sem létezne, pedig azt Einstein fogalmazta meg, aki Nálam, és Nálad is okosabb volt.
  • johnfly
    #163
    Te vagy tévedésben, és ennek a megmagyarázására nem pazarlom az időmet. E=mc^2 Sok sikert az értelmezéshez. Segítek. c^2 állandó.
  • johnfly
    #162
    Tegyük fel, hogy egy űrhajón utazunk, ami a fénysebesség 98%-ával halad. A korábban 80 kg tömegű testünk (hasra ütve) 40 tonnát nyomna ebben a pillanatban, ha azt valamilyen módszerrel megmérnénk. Az űrhajó már nem gyorsul, fedélzetén súlytalanság uralkodik, az idő lelassult, és a legszerencsésebb eset következett be, mert a hajó megnövekedett gravitációs tere az idődilatáció miatt alig hat ránk. Vígan vigyorgunk, és megpróbálunk levegőt venni. Iszonyatos kínok árán valahogy sikerül rábírnunk a bordaközi izmainkat, hogy kitágítsa a tüdőnket, de ahogy ez bekövetkezik, és örülünk, hogy nem fulladtunk meg, a bordáink lendületét nem képes a rekeszizmunk megtartani, és az borzasztó reccsenés kíséretében szétszakad, és keserves kínok közt kipusztulunk. Mondjuk, hogy erre jó előre gondoltunk, és gépek lélegeztetnek, gondoskodnak a vérünk áramoltatásáról, és még be is katétereznek, hogy az illemhelyre se kelljen kimennünk, nehogy útközben egy válaszfalnak ütközve az szétcsapjon bennünket mint fakerék a lósz@rt. Mégis ki az a holdkóros barom, aki ennek tudatában erre vállalkozna?
  • senki687
    #161
    Köszi. Így már értem és ebben igazad van. Viszont Kelta magyarázata szerint teljesen más okból kifolyólag mégsincs igazad.