52
  • pecsi33
    #52
    Helló. Lumia 820,skaypon és facebookon ha üzenetbe képet küldenek,nem jeleníti meg a telefon!!! És tv csatornákat sem lehet nézni rajta!

    Tudna vki segíteni,hogy mit,és honnan töltsek le???

    Köszönöm elöre is. Pécsi

  • lacpac
    #51
    Sziasztok,
    #switchtolumia
    Egy hónapja használom 820-as telefonomat és igazából nem tudok rosszat mondani.
    - szembetuno a rendszer gyorsasága,és stabilítása
    - akkumlátor üzemido kérdése,kis odafigyeléssel két napig el lehet vele lenni.Viszont a csontra merült akksit 40 perc alatt töltötte full-ra
    - alkalmazások kérdése, lehet hogy nincs még több tízezer, de ami van az többnyire hasznos széles felhasználóréteg számára.
    - hasznosak a Nokia saját alkalmazásai
    - MS office dolgai jól használhatók, nem probléma egy .xls, vagy .ppt módosítása
    Aki Nokiában gondolkozik, ne habozzon, aki másban is, az mindenképpen vegye nézze meg a 820-at is.
  • serkov
    #50
    HellÓ!! Hello! Most vettem át a Nokia lumia 920-at! Eddig tuti, de nem tudom beállitani az sms üzenetek kézbesitési értesitését! Találtam olyat, hogy MMS-kézbesités visszaigazolása, de ezzel nem megy! Tud valaki segíteni esetleg? Omnia7-en simán ment, de ezen nem tudom.... T-mobilos 920-as, ha van valakinek ilyen itt, s tudna segíteni, köszönöm.
  • ftcfan
    #49
    Melyik cégnek is kell kapaszkodnia vissza az élmezőnybe, az S3, 4S vagy a Lumia gyártójának?
    Ilyen áron a 920 nem lehet komoly alternatíva az S3, 4S mellett.
    Sokkal agresszívabb árpolitikát kellene a Nokiának alkalmaznia, hogy minél szélesebb körben tudják terjeszteni a WP8-as "igét".
    Pedig jó kis telefonok ezek a Nokiától, nem kétség.
  • Vers
    #48
    http://www.bit-tech.net/news/gaming/2011/03/11/carmack-directx-better-opengl/

    csak igy hulladekozd le a directx-et, a hulladek szerintem te vagy, aki sosem latott directx-et belulrol, a tobbi megnyilvanulasod is ugyanilyen primitiv,
    a vilagban rengeteg programozo van, akik kulonfele okok alapjan valasztanak maguknak programozasi nyelvet, a microsoft mindenkit tamogat , ellentetben pl az appleval vagy a googleval akik csak a sajat vackaikat probaljak raeroltetni a fejlesztoikre

    egyebkent meg nem opengl van a mobil eszkozokon, hanem openglES ami az openglbol osszetakolt api ovodasoknak , compute shaderrol max almodozhatnak vagy a microsoft AMP parhuzamos programozasi nyelverol is , barom
  • nyuny01 #47
    Szerintem korrekt, persze azzal én is tisztában vagyok hogy rengeteg pénz!
    Az S3 vagy a 4S mennyi is volt mikor megjelent?
  • Csaba42
    #46
    Ja, és kérlek, fejtsd ki bővebben, miért halott a Silverlight, miért hulladék a DirectX és az XAML,. és előbbi miért hátráltatja a fejlesztést, az OpenGL pedig miért nem. :) Köszi-puszi okosfiúcska!
  • Csaba42
    #45
    Magyarul minden hulladék, amit az MS preferál/alkalmaz? Szaki Dani, mindig megmosolyogtatsz. :)
  • hurkaur
    #44
    es most torold le a spermat a monitorrol, kis m$ hater :]
  • sanyicks
    #43
    -silverlight kuka, halott platform
    -xna csak egy 3d motor... 1000 másik van, ami ráadásul nem vinfos függő
    -visual basic LOL!
    -directx hulladék, fejlesztést nem segíti, csak hátráltatja, ha feltűnt volna vinfos birodalmon kívül mindenhol opengl van
    -javascript? Mi ebben az újdonság? kb a 6 éves butatelefonom is tudja :D
    -c++ hasonló mint a javascript
    -xaml hulladék, ezernyi alternatíva van, nem vinfos függő.
  • Narxis
    #42
    De van csak nem olyan baromságokra kell gondolni, hogy háromszög vagy deltoid alakú legyen. A részletekben, apróságokon kell változtatni, pl. nekem az LG GT540 a mai napig tetszik, azt frissíthetnék hardveresen-szoftveresen és lehet megvenném.
  • hurkaur
    #41
    Ha igaz: Nokia szokas szerint elbaszott arazasaval assa tovabb a sirjat.
    forras
  • narumon
    #40
    Azért ha láttad élőben akkor azt is láttad, hogy ennél lényegesen nagyobb a különbség. Megkockáztatom, hogy a 3GS meg az iphone4 között nagyobb a különbség mint egy-egy Samsung másolat és az iphone között :D
  • Mozes
    #39
    Nálam is be fog figyelni a 920. Android-ot soha többet. Én használni akarom az eszközt, nem szopni vele..leszarom, hogy van-e rá Angry Birds :)
  • Papichulo
    #38
    Ja, a c++ es a dx, azok tenyleg sokat lendithetnek a jatekfejlesztesen...
  • Papichulo
    #37
    Jobb lenne ha tobb szogbol is megnezned a ket keszuleket es nem - szandekosan? - torzitott kepet alkalmaznal ;)

    Azonkivul az anyaghasznalat is teljesen megvaltozott, az egyik muanyag volt, a masik fem es uveg.
  • Papichulo
    #36
    "Szerintem a táblák bevezetése és a többmagos processzorok támogatása lendületbe hozhatja a fejlesztőket."

    Ugy legyen. Tenyleg orulnek neki!

    ps: az altalad felsorolt "nyelvek" nem is mind nyelvek es par dolog eddig is volt, masok meg "semmiben" sem fogjak elorelenditeni a platformot...
  • kakamatyi123
    #35
    Na meselj, mi valtozott meg a designban a kereten kivul?

  • Major
    #34
    Szerintem a táblák bevezetése és a többmagos processzorok támogatása lendületbe hozhatja a fejlesztőket.

    Továbbá bővült a fejlesztési nyelvek "kínálata":
    -Silverlight
    -XNA
    -Visual Basic
    -DirectX
    -Java Script
    -C++
    -XAML
  • attes
    #33
    1. Az emberek többsége nem szeretne windows a telefonjára, ha már a gépén nem sok más választása van.

    2. Az emberek többségének elege van a Nokia-ból, akik sok évi piacvezetőként most sokkal kevésbé innovatívak, mint bárki más.

    Ebből könnyen újabb Zune lehet.
  • Papichulo
    #32
    "Nem igazán mennyiség, hanem a minőség számít. Nagyon sok gyári app van ami kiváló, főleg nokiára - ingyen offline navi stb. Az xBox Live alatt lévő játékok pedig egyenlők a minőséggel."

    Ez igy van... de sajnos WP-re nincs nagy valasztek minosegi programokbol. Foleg nem azonos kategorian belul.

    Ugyan nem ingyenesen, de iOS-re es Androidra kb. 5 kulonbozo, elso osztalyu offline navigacio van. A jatekhelyzet meg eleg siralmas az iOS-hez kepest, ahol mar a Final Fantasy sorozattol kezdve, a Lucasart kalandjatekokon at a Dead Space FPS-ig tenyleg minden van, ossze sem hasonlithato a kinalt. Par pelda: http://toucharcade.com/category/ratings/5-stars/

    "1. Én úgy tudom már nem kell szoftver (de erősítsen meg valaki)."

    Azon csodalkoznek, ha lenne mass storage mode WP8-on... sehol nem olvastam ilyesmirol.

    Nem lehuzni akarom a WP-t, szamomra szimpatikus, de ez a realitas.
  • Papichulo
    #31
    "Ja bocs, tenyleg mas lett a keret:)"

    Annal azert egy csoppet tobb ;)
  • Tikal #30
    Igy 2012 vége fele az online rádiók és a stream szolgáltatások korában ez mar nem olyan nagy hiba :))
  • G22
    #29
    Utána olvastam, úgy néz ki, hogy se a 820ban sem a 920ban nincs FM RÁDIÓ, ezt azért ciki kihagyni egy ilyen várva várt készülékből :(
    Nokia klasszikusomban van, most ezért nem váltom le :D
  • Tikal #28
    LOL, ha nincs benne nem veszel?
  • Major
    #27
    800-as Lumiában van - valószínű, hogy az új modellekből sem fog hiányozni, de pl. a Samsung ATIV S-ben biztos hogy van.
  • G22
    #26
    Értem
    Ajaj még 1 fontos kérdés, FM rádió lesz benne?:S
  • Major
    #25
    1. Én úgy tudom már nem kell szoftver (de erősítsen meg valaki).
    2. 920: 2MPX, 820: 1MPX
    3. Nem igazán mennyiség, hanem a minőség számít. Nagyon sok gyári app van ami kiváló, főleg nokiára - ingyen offline navi stb. Az xBox Live alatt lévő játékok pedig egyenlők a minőséggel. Vannak heti akciók pl. most a Doodle God - 210 Ft körül volt. Ami fontos még, hogy minden app-ot ki tudsz vásárlás előtt próbálni.

    Ami nekem hiányzik, az a Viberből a hanghívás - Tangoban van de, azt annyira nem szeretem, meg az Opera mini, amit sokszor használok.
  • hurkaur
    #24
    Tippem szerint valahogy igy fogjak: 70k< lumia 820 <110k, 130k< lumia 920 <160k, ami meg premium kategoriaban eletkepes szvsz.
    Kerdes mennyire tudjak lenyomni a 820 arat, hogy tenylegesen kozepkategoriaban tudjon versenyezni. Ezen all vagy bukik az egesz szeriajuk.

    "Szerintem attól hogy szakított a hagyományosan bejáratott kinézettel ez sokak szemében vonzó lehet." +1, nekem is csak ez miatt jon be.
  • kakamatyi123
    #23
    >Azert volt ott egy jelentos attervezes a 3GS es a 4 kozott ;)
    Ja bocs, tenyleg mas lett a keret:)
    Ebbol is latszik mennyi variacios lehetoseg van a temaban:)
  • csimmasz
    #22
    Én nem is tudtam hogy az iPhon on kívül más ujjabb telo ne tudná az usb-s háttértár funkciót alapból sima win driverből?
    Ha tényleg ilyen volt a phone 7.5 azt elég cinkesnek érzem lévén mindkettő MS.
  • G22
    #21
    3 fontos kérdésem van, ami döntő, hogy vásároljak egy ilyet, ti jobban vágjátok:

    1: Új Phone8 telókat csatlakoztatom a számítógépre, akkor úgy olvassa be mint a fényképezőket, hogy egyből leszedhetem a képeket vagy akár zenéket, filmeket tölthetek rá vagy olyan maradt mint a 7.5ös(vagy Iphone)teló, hogy szoftvert is fel kell hozzá telepíteni, hogy ezt megvalósítsam???Klasszikus Nokia telómat rádugom gépre és már használhatom is mindenféle szoftver feltelepítés nélkül..
    2:Előlapi kamerája is van ezeknek, hogy lehessen mással is kamerában csevegni?:)(pl Skype)
    3:Vajon több APP alkalmazás lesz elérhető, mert androidhoz millió van, phone app meg alig van,pl se firefox app, se semmi ..Androidra igen.
  • Papichulo
    #20
    "miert, az iphone formaterve miben valtozott a kezdetek ota?"

    Azert volt ott egy jelentos attervezes a 3GS es a 4 kozott ;)
  • Papichulo
    #19
    "Meglátjuk mit lép erre az Apple. Ha jól lövik be íz árat, akkor még akármi kisülhet a dologból. "

    Az eddig kiszivargott infok alapjan semmi olyan hatalmas ujdonsag nem lesz az iPhone5-ben, amire egy a temaban jaratos ember nagyon felkapna a fejet. Kicsit szkeptikus vagyok 09/12-vel kapcsolatban, remelem, hogy ramcafolnak.

    Bar az is igaz, hogy nem tudom, hogy mi olyasmit tudnanak mar hardware szinten csinalni, amire a felhasznalok tobbsegenek szuksege van. Szerintem a processzormagok szamanak novelese nem ilyen!

    Amugy az uj Motorola telefonoknal nagyon szimpatikus, hogy 3.5" form-factor-ba, raktak 4"+ kijelzoket. Igy mar erdekelne a nagyobb kepernyo, ugy nem, ahogy a Samsung csinalja, hogy vele egyutt a telefon meretei is a vegtelenbe nonek!

    Ja, es nekem a Lumia 9xx kifejezetten tetszik!
  • kakamatyi123
    #18
    őszinte arckifejezés egy kereskedotol? viccelsz ugye:)

    miert, az iphone formaterve miben valtozott a kezdetek ota?

    amugy meg az erintokepernyo a teglan stilusu telefonokon nem igazan van tul nagy variacios tenyezo...
  • mrlujoak
    #17
    ...az a durva, hogy egyiküknek sem őszinte az arckifejezése... Nagyon nem.
    A bemutatott modellek pedig nekem már nagyon unalmasak küllemre, hiszen az N9 óta ezt a formavilágot látni, ez lett a WP7-es nokiák fő formaterve, most így egy évvel később meg a WP8-as modellcsalád is ezzel indul...

    A hardveres stabilizátor remek ötlet!
  • asgh
    #16
    Kb. 4 megapixel felett nem a pixelszám jellemzi egy digitális kamera minőségét, hanem hogy mit lehet kihozni belőle gyenge fényviszonyok mellett. Délben, tengerparton verőfényes napsütésben lehet jól demózni egy sokmegapixeles kamerát, de belső térben átlagos világítás mellett csak zajhalmazt kapsz rendszerint pont a nagy pixelsűrűség miatt.
  • SanMaster
    #15
    Mostanában én is gondolkodom ezen a Win8 phone-on. Azért nem olyan rózsás a helyzet. Mindenkinek ajánlom, hogy mielőtt felugrik a vonatra, nézzen körbe, hogy mi van Win8 phone OS-re. Pl. egy rakás app, ami elérhető Androidon és iOS-en nincs Windows-ra. Pl Angry Birds Space... durva
  • tomboy013
    #14
    Meseszépek ezek a telefonok. Egy 920-as tuti vétel lesz nálam. Csillagos 5-ös a tervezőknek. Szerintem a Lumia telefonok ( a 610 és 710 kivételével) messze a leggyönyörűbb telefonok a mai mobilpiacon. Pont tökéletes a WP kinézetéhez.
  • nyuny01 #13
    Nem lesz kötelező ezt használni, gondolom külön megveheted ha akarod!De milyen kényelmes is az amikor hívnak csk felkapod és kész!Nem kell mindennek a rossz oldalát nézni! :)