2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • awacs111
    #2476

    Üdv!Tegnap még semmi gond nem volt(még mentettem is),ma meg el sem kezdődik a játék.Elindul.Majd kidob,semmit nem ír ki.Nem tudjátok mi lehet a gond?
  • lammaer
    #2475
    Várjuk várjuk, amióta csicseregték a madarak hogy lesz DC elnapoltam a mod kipróbálását, én csak azzal játszok majd :)
  • grebber
    #2474
    STALKER: Call of Chernobyl lett az év modja
  • Loál János #2473
  • ntex
    #2472
    Status Update: ModDB

    Röviden a lényeg: Elvileg kész vannak a patchel szinte teljesen, a tesztelésre várnak hogy minden rendben legyen. Azért haladtak lassan az egésszel mert kevesen vannak aktív fejlesztők, 5-6 fejlesztő van meg kb ugyanennyi aktív tesztelő. A teszt fázis során néhány alkalommal végigjátszatják a játékot a tesztelőkkel hogy biztosan megtaláljanak minél több bugot. Amint ezzel megvannak kiadják végre a DC Editiont.
  • SaGa
    #2471
    Nyugi, minden topikban ilyen, a legtöbb helyen nem áll vele szóba senki…
  • ntex
    #2470
    Nem tudom akkor egyszerűen elvont személyiség lehet, mindenesetre emiatt a stílus miatt egyszerűen képtelen vagyok komolyan venni.
  • Hexex86 #2469
    Üdv! Valaki próbálta már az sZone onlinet? :)
    Állandóan kidob pedig 120-as pingem van az EU szerveren.
  • lammaer
    #2468
    DE furcsa, mert effektíve játszik a játékkal.... meg nem is értem, minek ahhoz feltört acc hogy vki ezt művelje. Amig nemkáromkodik meg gusztustalankodik, addig nem bannolják, tehát simán csinál vki erre a célra egy accot az kész. Nem nem, sztem ez tényleg ilyen :)
    Utoljára szerkesztette: lammaer, 2016.12.21. 10:35:43
  • ntex
    #2467
    Lehet hogy feltört acc
  • Anonymusxx
    #2466
    Pedig elég régóta regelve van a nyomi...
  • ntex
    #2465
    Hagyjátok rá, a stílusából messziről lerí hogy troll.
  • Papa01 #2464
    A stílusod.. nézd csak, idézlek:

    Innen üzenem a mód gyatra készítőjének, hogy szálljon már magába, mégis, hogyan képzelte el ezt??! Még valamit - a Stalker nagy Rajongói és Fanatikusai ehhez a módhoz elfeledtek magyarítást kreállni!! Gyalázat, de most még csak idegen, (számomra barbár) nyelveken létezik ez a mód!!

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2016.12.20. 15:16:39
  • lammaer
    #2463
    Tesó, iszonyúan irritáló a stílusod.... nem tudom hogy tudnak a körülötted élők elviselni, de ettől a modoros tapírságtól amit bemutatsz minden egyes alkalommal viszketni kezd a tenyerem.
  • basho
    #2462
    Ha nem tudod, miről írtam, akkor meg se szólalj! Ha pedig tudod (kötve hiszem...), akkor pedig pláne tarts a szádat!!
  • basho
    #2461
    Hááát... köszönöm, köszönöm... De ebből sem tudtam meg, hogy mi a megoldás erre a nyilvánvalóan szándékoltan beépített hibára. Nem segítettek a válaszaitok. Végül a "szégyen a futás,de hasznos" félmegoldást választottam. Fürgével így is tudtam beszélni, az infót is kiköhögte,de a parkolót nem lehet kipucolni továbbra sem. Talán valami erősebb fegyver kellene, és nem is a játék elején kellene odamennem, de akkor mi lesz Szidorovics küldetésével?? Hát ez az... A súlyhatárt nem lehet állítani. Ráadásul nincsen az OGS-hez magyarítás. Ez a hab a csúcson. Szerintem nem véletlen, hogy nem honosították. Jó okkal...
  • ntex
    #2460
    Szép szép, csak jönne már az a fránya DC patch :D Megizzasztanám vele szívesen az új vasam
  • milus2
    #2459
    Nem tudom, hogyan kell ezt használni, bemásoltam az egész mappát a játék mappájába és nem lehet állítani a nyelvet a beállítások között..
  • mcmoha
    #2458
  • ntex
    #2457
    Innen tudod letölteni
  • milus2
    #2456
    Na, sikerült köszi :D A magyarosítás hogy van benne a játékban? :D Mert amikor beléptem a menübe az angol, vagy csak magában a játékban van vagy pedig le kell tölteni? :D
  • mcmoha
    #2455
    Mind a 4 partnak egy mappaban kell lennie, akkor a winrar kicsomagolja az osszeset.
  • milus2
    #2454
    Köszi, és a part 2-3-4-et is ki kell csomagolni ugyanoda és lefuttatni, vagy elég ha a part 1 setupja lefutott?:D
  • mcmoha
    #2453
    Először ki kell csomagolni, az első partra jobbklikk és extract. Utána a setup exe-t elindítani. Nagyon sokáig tart a telepítés ne izgulj, hagyd, hogy befejeződjön.
  • milus2
    #2452
    Sziasztok! Bocsi, hogy ilyen tudatlan vagyok, de letöltöttem az összes "partot"és nem tudom, hogy mit kell vele kezdeni, hogy tudom feltelepíteni a játékot, egy kis útmutatót kérhetek? :) (WinRARban vannak a fájlok) Üdv. M.
  • Hornyeky
    #2451
    Nahááát... varázsládikó?
    akkor a cucc marad fent, a láda már lent van.....
    Köszönöm a választ!
  • mcmoha
    #2450
    Ha lövöd a láda leesik de a benne levő cucc az nem. Egyébként ez van benne:
    1x Mineral water
    1x Repair kit
    300 Ru
    1x Medkit
    1x Mossandra wine
    2x Alkaline batteries
  • Hornyeky
    #2449
    Most mérgemben addig lőttem a zöld ládát mire le nem esett.... :) de így nem tudom használni... :(
  • Hornyeky
    #2448
    Üdv!
    nekem is az a problémám mint steweee.nek a #2408-as hozzászólásban... egyszerűen nem tudok felugrani a létrára.... tegnap 2 óra ugrálás után meguntam... :)
    próbáltam mind a két vasról ráugrani a létrára.. az egyiken szemben vagyok a legalsó fokkal de kicsit meszebb, a másikon a legalsó fok alatt (ha ugrok néha bele is ütközök...) melyikről érdemes? mi a technikája? :)
    Érdemes szenvednem tovább hogy feljussak oda? :)
    Utoljára szerkesztette: Hornyeky, 2016.11.16. 10:18:16
  • mcmoha
    #2447
    Küldtem privát üzenetet, de ide is leírom hátha nem olvasod.

    Ott hibáztál, hogy Darkscapen (Borongós magyarra ferdítve?) nem mentél el a vasúti hídig és nem mentél be az alagútba utána pedig a bányába. Ott találkozol a Sin frakció vezetőjével és tőle kapsz feladatot. Mivel már előbb kiirtottad a banditákat Dark Valey-ben nem tudod megcsinálni ezt a küldetést.
    Ha folytatni akarod a játékot egészen odáig vissza kell menned ahol még nem támadtad meg a banditák bázisát. Legjobb onnét újrajátszanod amikor először lépsz be a Dark Valey (Sötétvölgy) pályára.
  • mcmoha
    #2446
    A jéték mappában van egy appdata mappa azon belül egy savedgames, abban vannak a mentések. A legutolsót kimásolod csatolod üzenethez és privátban elküldöd. Két azonos nevű file van az egyik az kép az nem kell, csak a .sav kiterjesztésű. (Csinálj egy xyz nevű mentést arról az állásról ahol most tartasz, az a legegyszerűbb mert könnyen felismered.)
  • Davebro
    #2445
    Lost Alpha ver.: 1.3003
    Leírnád, hogy tudnám elküldeni a mentésem? Ilyet még sosem csináltam..

  • mcmoha
    #2444
    Legegyszerűbb lenne ha elküldenéd az utolsó mentésed és megnézném hol tartasz. Ez csak akkor működik ha a mod legfrissebb verziójával játszol v1.003. (Csak akkor tudom betölteni a mentésed az én játékomba.)
    Az alagútba menet üzenetet kellett volna kapnod, hogy menj le a bányába és ott találkoztál volna a Sin főnökkel Veles-el aki adott volna feladatot. Onnét egy ideig párhuzamosan dolgozol Petrenónak és Velesnek. Ha a játék elején még a Cordonban nem békésen szabadítod ki Foxot hanem kinyírod az őt örző Sin csávókat akkor az alagútba menet más üzenetet kapsz és a játék egy alternatív szálon folytatódik.
  • Davebro
    #2443
    Először is köszi McMoha, hogy próbálod megfejteni az ügyet!! :)

    Egy helikopteres üldözésre emlékszem, egy fehér nivával kellett menekülni, és bemenni valami alagútba.. Ez volt az?
    Ezt megcsináltam, de mivel ez sok hónappal ezelőtt volt, nem tudom pontosan, hogy utána mi következett, dokumentumok nincsenek a birtokomban (tehát leadtam -gondolom- Petrenkónak).

    Sin frakcióra nem emlékszem, szóval lehet hogy kihagytam valamit, amit már nem tudok javítani és "baszhatom" ??
    De akkor nem kéne a sikertelen feladatok között megtalálnom?? Ott nincs, csak három vagy négy sikertelen zombi tábor megsemmisítésem van.. ??

    Az többet segítene, ha leírnám sorrendben a sikeres feladataimat??
  • mcmoha
    #2442
    X18 után nem kellett volna átmenned Darkscape-ba? Helikopteres üldözés aztán találkozás a Sin frakcióval.
  • Davebro
    #2441
    Sajnos Petrenkó sem tud semmi küldit adni, csak javítani... :((
    Bárkinek bármi tipp esetleg??
  • Davebro
    #2440
    Köszi McMoha nagyon, megpróbálom Petrenkót megint s jelentkezem, hogy mi lett!
  • mcmoha
    #2439
    Nagyon rég játszottam vele, már nem nagyon emlékszem de próbálj meg újra beszélni Petrenkóval. azt hiszem akkor ad egy Rostoki feladatot.
  • Davebro
    #2438
    Szevasztok ismét!

    Sajnos csak most tudtam visszaülni a játékhoz hónapok óta, és a problémám továbbra is fennál.
    Az a helyzet, hogy egyáltalán nem tudom mivel próbálkozzak, hiszen az egyetlen storyhoz kapcsolódó feladatom az, hogy találjam/öljem meg Lövészt, de ugye ez az elejétöl adott, és jelenleg még nem tudom hol találhatom Lövészt.. A rosztok bár után nem tudok átmenni további területekre, és a csapostól kapott egyetlen feladatom egy husicafat megtalálása, de -ahogy ezt korábban McMoha is említette- ha találok is valahol egy cafatot (!nemtaláltammindenholkerestem!) , nem attól fogok tudni tovább menni, hiszen ez csak egy mellékküldi!

    Az utolsó elvégzett komolyabb feladataim egyike az x18as papírok megtalálása és eljuttatása Petrenkonak, majd utána kiszabadítottam egy Szolgálatost a banditák fogságából!

    Szóval nem tudom hogyanmerretovább!! Tud valaki segíteni?
  • Papa01 #2437
    Pffff.....