2998
stalker.jpg

A Lost Alpha egy önállóan futtatható és ingyenes rajongói mod, amely főként a Shadow of Chernobyl korai verzióiból átemelt, felújított elemeiből épült fel.

Legfrissebb elérhető verzió: 1.4007 Director's Cut

A játékról: [Moddb.com] - [1.4007 változás lista]

Letöltés: [Part 1], [Part 2], [Part 3], [Part 4], [Part 5], [Part 6] vagy [Torrent]
  • Andule
    #2436
    Ha nem troll akkor olyan lehet vele beszélgetni mint Zuzu Petas-zal ... de sztem troll :D
  • ntex
    #2435
    Lost Alpha DC állapot:

    mellékküldiket bugmentesítik, illetve a skilleket befejezik amiket implementálnak, pótolnak hiányzó ikonokat stb:


    Utoljára szerkesztette: ntex, 2016.10.13. 11:20:04
  • Madi92
    #2434
    Mai napig nem tudom eldönteni, hogy ilyen ügyes Troll vagy komolyan kell venni. :D
    Szívesen találkoznék vele élőben, nagyon kíváncsi vagyok.
  • Zozo0122 #2433
    Hát visszatértél :D Stílus továbbra is odab.sz, OMG :D
  • basho
    #2432
    Sziasztok! Tud valaki valamit a Stalker OGSE módról? Teli van Hibákkal! És a parkolóban a kopasz banditát nem lehet likvidálni!! Pontosabban - lehetetlen likvidálni! A Hócipőm teli van már azzal, hogy egyes módkészítők már a "zöldfülű" szintet kis végigvihetetlennek készítik el!! Több órája (mármint rendes,igazi órája!!)a parkolóban dekkol a karakterem, és nem bír azzal a kopasz krapekkal!! Pedig már sörétessel is többször fejbe találtam!! Innen üzenem a mód gyatra készítőjének, hogy szálljon már magába, mégis, hogyan képzelte el ezt??! Még valamit - a Stalker nagy Rajongói és Fanatikusai ehhez a módhoz elfeledtek magyarítást kreállni!! Gyalázat, de most még csak idegen, (számomra barbár) nyelveken létezik ez a mód!!
    Utoljára szerkesztette: basho, 2016.10.12. 10:57:37
  • Silius
    #2431
    Sziasztok!
    Sajnos én is a Dark Valley bázison vagyok, és sajnos engem is kidob a gép.
    Pont az irodában van egy mentésem, tehát ha betölt, kb 10 másodperc és ki is fagy. Próbáltam min graffon betölteni az állást, de sajnos semmi, próbáltam minél messzebb futni a szobából, hátha vmi ott bug-os és azért fagy ki, de semmi.
    Van valami trükk, vagy megoldás, amivel ezt a részt át lehetne vinni?
  • Mcarthur73
    #2430
    Üdv
    megint itt vagyok a sötétvölgyben nyitnám a banditák széfjét,de állandóan kidob a játék..
    próbáltam már mindkét dinamikus beállítással is..:-(
    lehetőségem?

    a dinamitos ládát cipelgessem,fel lehet használni majd? vagy hagyjam ott..mégiscsak 5kg....
    Utoljára szerkesztette: Mcarthur73, 2016.09.15. 15:22:24
  • SaGa
    #2429
    Pedig egy helikopter az. Lerohanta a bázist a sereg. Át kell menekülni Borongósra. Én mondjuk gyalog mentem, mert az autók fizikája gyalázatosra sikeredett. Sokat kell bujkálni, fedezéktől fedezékig rohanni, de megoldható.
  • Mcarthur73
    #2428
    Köszi.
    a cuccok javításánál bárkinél próbálkozom,kifagy a játék.
    lehet tudni,hogy sötétvölgyben a monolitos bázisnál,ha beülök a Niva-ba,akkor ki és honnan lő szarrá géppuskával.még távcsővel sem látok senkit,helikopter sincs a közelben,legalábbis hangja nincs és nem is látszik...
  • SaGa
    #2427
    A Kordonon az út alatti átjáróból nyílik egy kazamata. Zombik, rágcsák és az egyik „szobában” a földön a kulcs. A kazamata túlvége az elektrákkal teli alagútba nyílik, illetve ha jól emlékszem, a hidat őrző katonák közé is fel lehet jutni belőle. A hozzá tartozó vagon meg a Szeméttelepen a Szolgálat őrhelye közelében van.
    Utoljára szerkesztette: SaGa, 2016.08.25. 17:41:16
  • Mcarthur73
    #2426
    De akkor újra kéne kezdeni gondolom..:-(
    Azt tudja valaki,hogy Wolfnak a kulcsot hol lehet megtalálni?vagon kulcs ha jól emléxem..
  • dez0wave
    #2425
    Ha feltennéd az 1.3003-at ami a 3. patch (a hibád az 1. patchcsel lett javítva, de akkor már érdemesebb a 3.-at feltenni), akkor nem lenne ilyen hibád, tudnál r1 static lightning-on is játszani :)
    Utoljára szerkesztette: dez0wave, 2016.08.23. 12:47:59
  • Mcarthur73
    #2424
    mcmoha...köszönöm!dx9-el megy tovább.szaggatósabb,de működik legalább.
    a javítások lehetőséget választva másnál is mindig kifagy a játék?
    Utoljára szerkesztette: Mcarthur73, 2016.08.22. 16:59:22
  • mcmoha
    #2423
    A játékon belül az opcioknál válaszd a "dinamic lighting" (?) beállítást. Szóval bármi csak ne "static lighting" legyen. Legjobb az lenne ha 1.3003 verziót telepítenéd de akkor újra kell kezdened a játékot.
  • k0trapali #2422
    X1-re veletlenul nem keszul port?
  • Mcarthur73
    #2421
    v1.3000 van fenn.
    "Expression : fatal error
    Function : CBlender_default::Compile
    File : BlenderDefault.cpp
    Line : 62
    Description : <no expression>
    Arguments : Not enought textures for shader, base tex: ston\ston_bort_j01
    .
    XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\stalker\S.T.A.L.K.E.R. - Lost Alpha\bins\xrCore.dll" at 0023:6FE24178, xrDebug::backend()+168 byte(s)"

    ez a bug
    letöltöttem a dx9-et ugyan azt csinálja..:-(
  • Mcarthur73
    #2420
    v1.3000 van fenn.hol tudom állítani a DX9-et?
  • mcmoha
    #2419
    Ha nem a legutolsó patch van fenn akkor próbáld DX9-re kapcsolni a grafikát.
  • Mcarthur73
    #2418
    Üdv!köszi megoldódott az előző..
    újabb probléma..
    a vadkancsordát megöltük,átengedtek..viszont,a rosztokra való átlépésnél eddig 5x próbáltam és kifagy a játék,kidob és
    bug report jön...
    Utoljára szerkesztette: Mcarthur73, 2016.08.19. 12:38:41
  • SaGa
    #2417
    Vakonddal akkor tudtál volna beszélni, ha kilökdösöd onnan és el tud sétálni a lejárathoz.
    Sztrelok cucca az egyik szellőzőben van. Van két íves folyosó, amiben vérszívók vagy katonák tanányázbak, mér nem emlékszem pontosan, az egyiken zöld trutyi anomáliák. Ez a "külső" folyosó. A két végén egy-egy átjáró a párhuzamos ívelt folyosóra. Az átjáró szobák egyikében ha felnézel, egy félig leszakadt szellőzőcsatorna látszik. Ott van egy pendrive, úgy lehet elérni, ha felugrasz az ott ácsorgó, tologatható betegszállító asztalra.
    Arra nem emlékszem, ebben a verzióban megvan-e Sztrelok rejtekhelye is. Azt a "belső" íves folyosóról lehet az alapjátékban elérni. Van a falon egy nagy lyuk, ahova ládákról fel lehet ugrani, majd leguggova bemászni. A végében egy létra vezet föl. Ez Sztrelok csapatának rejtekhelye eredetileg. Annyi moddal játszottam már, hogy tényleg nem emlékszem, ebben ez megvan-e és innen megközelíthető. Van mod, ahol a fenti folyosóról nyílik az ajtó a szobába, de alapértelmezetten az ajtaja nem nyitható. A fenti folyosó meg a belső ívelt folyosóvégén kévő lépcsőháton át elérhető.
  • Mcarthur73
    #2416
    Üdv!megakadtam kicsit...
    vakondot megmentttük,de isten barma rossz felé szaladt és beakadt valami pixelbe a lépcsőfordulónál és csak forgott körbe,körbe,körbe..beszélni nem lehetett vele!kénytelen voltam megölni.viszont a föld alatt nem találom a lövész
    cuccait...már vagy 5x körbe mentem a föld alatt és semmi.....help! merre hogyan tovább?
  • lammaer
    #2415
    Látod a fényt az alagút végén a DC megjelenéssel kapcsolatban? :)
  • mcmoha
    #2414
  • mcmoha
    #2413
    Hát én is ugráltam vagy fél órát.
  • dez0wave
    #2412
    a DC-ben 1 szinttel lentebb raktam, mert nagyon sokan nem bírtak feljutni oda
  • mcmoha
    #2411
    Megnéztem. :) Felfelé kell ugrani és ha szerencséd van elkapod a létrát. :)
  • mcmoha
    #2410


    Pontosan nem emlékszem hogyan ugrottam de jó helyen ugrálsz. Talán egy ablakkal feljebb kell menn?
  • Mcarthur73
    #2409
    köszi Saga..igy már okés a dolog,műxik
  • steweee
    #2408
    n ekem hasonló a problémám, épp irni is akartam ezügyben. nálam az a hibajelenség, hogy pl. a shotgunokba csak az alap sörétes lőszert "ismeri fel" nem lehet se dumdumot se dartot betárazni. ugye van olyan opció hogy change ammunition, de ezeknél mintha ott se lenne az övbe.

    ez azóta jelentkezik, hogy már azért haladtam a játékban eleget, és tökre nagy lett sztem a save fájl, mert lassan tölti be, pedig előtte pillanatok alatt sikerült neki. ez vmi olyasmi lehet mint az oblivionban korábban. persze lehet hogy totál más a probléma, nem tudom, csak feltűnt hogy ez van.

    amit még kérdezni akartam, hogy a Garbagé-ban van egy gyár, persze lerombolt. előtte van egy téren sarló kalapács emlékmű, elég könnyen felismerhető, a pálya déli részén ahol a "haveri stalkerek" is vannak. namármost ott a tetején elég jól látható helyen vagy egy nagy zöldes láda. olyasmi amibe bele lehet kukucskálni cuccokért. feltünő az egész. kitaláltam vagy negyed óra alatt hogy hogyan lehetne egyláltalán feljutni oda, elég trükkös. az utolsó akadály a gyár hátsó részén lévő létra, amire úgy lehetne feljutni, hogy az ablakpárkányról leugrik az ember a kiálló 2 db vasrúdra, az egyik felfelé néz kicsit meghajolva, a másik elgörbül a fal irányába. de onnan sehogyan sem tudok felugrani a leszakadt létra fokára hogy megkapaszkodjon, pedig tutira ez a trükkje, hiszen akkor az egész feljutással nem szarakodott volna a mod irója, mert csak trükkel és megfigyelésssel lehet eddig a pontig is eljutni

    volt már vki akinek sikerült feljutni a ládáig ? ha igen akkor hogyan kell próbálkozni a vascsőről a felugrással a létrafokra ?
  • SaGa
    #2407
    Ha jól emlékszem. az övedbe kell pakolni a lőszert, onnan lehet a tárba tenni. Ez valahogy realisztikus is, bár nehezíti a játékot. A valóságban se a hátizsákból szedegeted puffogtatás közben a tárakat.
    Meg kell gondolnod, mikor mit pakolsz az övedbe, mert korlátos a befogadó képessége.
  • Mcarthur73
    #2406
    Akkor mondom a másikat is, Róka kiszabadításakor ,ha beszélek vele kidob a játékból..
  • Mcarthur73
    #2405
    Hali!nekem olyan gondom akadt,nem tölt-reload a fegyverem....Írja,hogy van az inventoryban hozzá való lőszer,de nem táraz be.....erről tud valaki valamit?
  • Hexex86 #2404
    Köszi majd megnézem. Bár elértem Pripyatba és még vissza kell mennem majd az autómért is. Ami nincs közel mert kocsival nem lehet átjönni elvileg :)
  • mcmoha
    #2403
    Duty javító embere a Rostoki gyárban van, abban az épületben amelyik gázzal volt elárasztva amikor a vérszívókat kellett elintézni.
    Utoljára szerkesztette: mcmoha, 2016.08.02. 09:33:16
  • Hexex86 #2402
    Ott van igen csak valamit mond. Mintha egy küldetésért gratulálna és mást nem tudok vele csainálni. Nem baj majd máshol.
    Köszi a választ! Am nagyon királyra sikerült a Lost Alpha! Le a kalappal!
    Utoljára szerkesztette: Hexex86, 2016.08.01. 11:56:39
  • dez0wave
    #2401
    A városka északi sarkában van 1 pici épület (valami bolt) ami előtt áll pár duty-s arc. Annak az épületnek a hátsó udvarán le lehet menni egy pincébe. Ha minden igaz, ott van az az ember akit keresel.
  • mcmoha
    #2400
    A piros hordókkal ne foglalkozz csak felrobbantani lehet őket. A kannák jól jönnek ha majd lesz autód, mert elég sokat fogyaszt. Ha megvan a kocsi a legjobb a tartalék benzint bepakolni a csomagtartóba
  • steweee
    #2399
    az üzemanyagnak lesz vmi szerepe a játékkban ? van már pár benzines kannám, és most találtam egy piros hordót is 25kg ? vagy simán csak el lehet adni pénzért ?
  • Hexex86 #2398
    Pripyat külvárosba hol a fegyver szerelős csávó? mert a szolgálatnál a százados az nem reagál csak gratulál valamihez xD Elvileg nála lehetne. A csapos mondta, hogy szólt a fegyveres embernek, hogy kedvezménnyel csináltathatok nála. De hol van? :)
  • Hecker007
    #2397
    Akad azért itt is
    Lesz egy zombi írtós küldi az alagútban ott dobálhatod a csavart hogy bejuss a zombikhoz :D viszont lőszerpazarlás nélkül megoldható ha tudod hogy hol vannak az anomáliák