94
  • G22
    #14
    Tuti siker lesz a win8, emberek mindig vágynak az új dolgokra és venni(tölteni) fogják mint a cukrot!Android,Macos pl már úgy is unalmas..
  • drfog
    #13
    @joghurt3:
    "Másfelől engem, mint programfejlesztőt miért lelkesítsen, hogy a megszokott terjesztés és telepítés helyett a központi AppStore-ba terelnek, és az MS lenyúl az én bevételemből?"

    EZ valóban minket sem hoz lázba.
    Van ugyanakkor arra lehetőség, egy cég központi, saját AppStore-t hozzon létre, és a vállalati felhasználók abból töltenek le. Ez nagyobb cégek esetén nagyon jól hangzik. Még nem próbáltuk ki, úgyhogy arról, hogy a gyakorlatban milyen egyéb nyűgökkel jár ez a fajta megoldás, arról nem tudok nyilatkozni.
  • joghurt3
    #12
    Ha ez lenne az oka, akkor már rég lecserélték volna a registryt valami normális teljesítményű kompakt adatbázis-kezelőre.

    Másfelől engem, mint programfejlesztőt miért lelkesítsen, hogy a megszokott terjesztés és telepítés helyett a központi AppStore-ba terelnek, és az MS lenyúl az én bevételemből?
  • drfog
    #11
    @hungi: természetesen a csempézés oka az, hogy ha ujjal kell eltalálni valamit, ahhoz nagy felület kell, ha üzembiztosan akarja valaki használni. Windows Mobile-on még a stylus-al is eléggé problémás volt az egérre hangolt felületen. Tehát a csempézés egy valódi megoldás az ujjal való érintőképernyős használatra. A gond csak az, hogy a hagyományos desktop + egér esetén meg elég gáz. Annak aki több monitort használt, arról meg ne is beszéljünk.
  • hungi
    #10
    "gy a régi asztal eltüntetésének az az oka, hogy olyan módon működik, hogy amiatt gyakorlatilag lehetetlen 8-9 óra üzemidejű eszközöket piacra dobni. Egész egyszerűen a COM-os shell miatt és az események kezelésmódjának köszönhetően folyamatosan írja és olvassa a Registry-t ez pedig azt eredményezi, hogy az OpSys nem tud lemenni alvó, vagy enregia takarékos üzemmódba és ez zabálja az akummulátor időt. Ezért kellett egy ÚJ SHELL, ami mellett lehetséges a sokkal hosszabb üzemidő"

    Ez mind szép és jó, de ha csak ennyi az oka simán újraírhatták volna a megszokott felületet imitálva... ja hogy akkor a usernek nem lehetne azt mondani, hogy "há' nem látod hogy ez má' mennyire más?"
  • Nobuo
    #9
    És szerinted azt, hogy az OpSys le tudjon menni "alvó" módba tele kell vágni csempével a képernyőt? Egy hagyományos asztal módosításával, ugyan úgy startmenüvel fele ennyi munkával el lehetett volna érni ezt a módot.

    Szerintem bukás lesz, mint a Vista. Bár én személy szerint szeretném, ha nagyobb bukás lenne. Media playert is külön vásárolni? Na de kérem... Minden fityfenét külön lehet majd megvenni?
    Szerintem az xp óta a Microsoft a 7-essel lépett előre. A vista egy szerencsétlen próbálgatás volt, sok újdonsággal ugyan, de hosszabb távon nem életképes.
  • drfog
    #8
    Nagyon sokan azt nem értik meg, mert kevesen hívták még fel rá a figyelmet, hogy a régi asztal eltüntetésének az az oka, hogy olyan módon működik, hogy amiatt gyakorlatilag lehetetlen 8-9 óra üzemidejű eszközöket piacra dobni. Egész egyszerűen a COM-os shell miatt és az események kezelésmódjának köszönhetően folyamatosan írja és olvassa a Registry-t ez pedig azt eredményezi, hogy az OpSys nem tud lemenni alvó, vagy enregia takarékos üzemmódba és ez zabálja az akummulátor időt. Ezért kellett egy ÚJ SHELL, ami mellett lehetséges a sokkal hosszabb üzemidő. Egy másik szempont volt valóban a jelenelegi hosszadalmas alkalmazás telepítéssel járó programtelepítés helyett használható "App" jellegű alkalmazások megjelenése, valamint ezek központosított helyre terelése -> App Store, ami révén a Microsoft is kereshet az alkalmazásokon, csakúgy mint az Apple és a Google.
    Minden egyéb tekintetben viszont a Windows 8 NAGYON SOK egyéb műszaki újdonságot is felvonultat, főleg ha a Windows 8 Serverrel együtt tekintünk rá, így szerintem vállalati környezetben is sok előnnyel járhat a bevezetése.
    Ott nyilván csekély eséllyel lesz szimpatikus az előzőek miatt, ahol az XP-vel is jól elvannak, mind a mai napig.
  • Major
    #7
    Pontosan, puszta spekuláció az egész, mindenki csak találgat. Az viszont egy lehetséges út lehet az MS részéről, hogy gyors piacszerzés érdekében, áron alul (veszteségesen) árazza be a táblákat. Bár kíváncsi leszek itthon mennyiért fogják kínálni először a hazai kereskedők. Emlékszem, hogy az Iphone 4s-t is képes volt a Edigital 300K ért adni itthon az árusítások kezdetén.
  • Narxis
    #6
    Microsoft’s Surface RT tablet won’t retail for $199
  • joghurt3
    #5
    Ha az én gépemen levő összes programot szeretném Win8 stílusú csempébe kirakni a Start menü helyett, akkor kb. 16*16-os ikonok férnének ki egy full HD-s desktopra...

    Egységsugarú, összesen böngészőt, Office-t, pasziánszt használó felhasználónak kiváló. Power júzerekkel kicseszés a desktop RTM-be rakott letiltása.

    A Microsoftnak nem kellett volna túl messzi iparágba kitekintenie, hogy lássa, mivel jár az, ha az összes felhasználót tökhülyének tekintik, és jobban akarják tudni nála, mit akar. Így tett anno a HP a mindenféle "smart" otthoni nyomtatóival és szkennereivel, aztán hova is jutott?... Mert amíg baromi jó, ha eltalálja, hogy mit is akarok csinálni (de legalábbis nem csinál nagy hülyeséget), rohadtul idegesítő, ha téved, viszont szinte lehetetlen lebeszélni róla, hogy azt csinálja, amit ő szerinte csinálni akarok.
  • liberty2
    #4
    Anthrax: Úgy tűnik nem érezted az iróniát a cikkíró szavaiban :D

    Major: Az állításod teljesen helytálló miszerint beszerzési ár alatt fogják adni a Surface-t. A Microsoft helyében én is így tennék, mert
    1; A jövőben ez sok pénzt hozhat még nekik a programok révén
    2; Elég nagy anyagi háttérrel rendelkeznek, hogy kibírjanak egy ilyen kis mértékű veszteséget.

    Ami a Windows 8-at illeti:
    Az alap ötlet miszerint "ráerőltetjük" a felhasználóra amit akarunk, az helytálló. Anno minden így kezdődött szinte. Egyedül a Linux működik másképp, ott azt adják amit a felhasználó akar általában, de most nem ez a lényeg.
    Az új felület ahol nincs asztal, hanem "gombok" közül választjuk ki az indítandó programot alapjába véve jó megoldás. Képzeljétek csak el: Betölt a képernyő és kapásból felsorol minden programot ami a gépen található. Ez nekem nagyon nagyon meggyorsítaná a munkám. Nem kell "Start, Programok, stb"-zni vagy az asztalon dupla klikkel indítani a progit. Az, hogy a Win8 "buta" embereknek készül az is igaz. A testreszabhatóságát annyira leminimalizálták, hogy az nekem mint rendszergazdának már fáj. Ezen okból ( és pár egyébből ) 120%, hogy nem fog nálunk megjelenni a Win8 gyakorlatilag soha. De ki tudja még mit hoz a jövő. Én várom a Win8 megjelenését és használni is fogom otthon amíg fel nem idegel. :)
  • speed2006
    #3
    Lehet hogy egy tablettán tetszene a win 8, de pc-n nem jött be. (Magánvélemény.)
  • Anthrax
    #2
    "mások pedig azt emelik ki, hogy a vállalatok nagyjából annyira lelkesednek az új verzióért, mint korábban a Vistáért."

    Mert a vista végül mekkora nagy siker lett...
  • Major
    #1
    Puszta spekuláció az egész cikk, ráadásul több helyen használ fel félinformációkat, úgy hogy még nem is jött ki hivatalosan az új rendszer.

    A legújabb információk szerint a Surface 199 dollárért fog kijönni:

    "A redmondi cégtől nem lenne meglepő, ha veszteségesen adná el a hardverét a gyors piacszerzés érdekében, hiszen ezt tette az Xbox játékkonzollal is, amit az alkatrészek áránál jóval olcsóbban lehetett megvenni. Az Xbox és a Surface esetében is igaz, hogy a rajtuk futó szoftverek licencdíja később jelentős bevételt hoz a Microsoftnak, így a hardverek végül akár nyereséget termelhetnek.

    A cég ezzel az árazással sikeresen veheti fel a harcot a két kétszázdolláros gép, a Google Nexus és a az Amazon Kindle Fire ellen. Az eddig kiszivárgott információk alapján ráadásul a Surface jóval erősebb hardvert kapott, mint a riválisok tabletjei."

    http://www.engadget.com/2012/08/14/microsoft-surface-199/