94
  • soundsonic
    #54
    Igen az osx ... ,de ne feledjük el, hogy az osx sincs ingyen.. sőt! Először is bele van építve a hardver árába. Másrészt adnak ki hozzá frissítéseket amik szintén megvásárolhatók. Erre most egy felröppent hírt linkelnék a windows 8 "frissítés", 8.1, vagy blue kódnéven futó következő microsoft termékről: Link Másrészt szerintem az osx sikerek egyrészt abban rejlik, hogy az aplle-nak nem nyolcmillió hardverre, perifériára kell operációs rendszert építenie. Kiválaszt néhány összetevőt és csak arra fejleszteni jóval könnyebb. Szokás szidni a modern (metro) ui-t. én viszont ennél mélyebbre próbálok tekinteni.. Nekem tetszik az új felület, de ez így kevés.. A microsoft marketingesei nem végzik jól a dolgukat, sőt kérdezni is csak angol fórumon lehet a windows 8-ról. Azt is felületesen. Szóval ha már ilyen gyorsan gyártják az új op rendszereket, legalább ne érezném azt, hogy 1-et előre 2. vissza. Az új felület, 60 fps egyes microsoft progikban.. Csak úgy megsúgom, hogy movie makerrel felesleges, worldben meg nem 3d-t tervezünk, html5? mire elterjed a többi böngésző is tudni fogja a "gyorsítást". Telepítés nélkül visszaállíthatunk egy szűz wint? Elvileg aztán majd kiderül, hogy pl kártevők miatt visszaállított win mennyire életképes. Mellesleg ghost... Tabletre lehet jó, sőt! De hogy ezért a kevés infóért amit róla tudok fizessek +12ezer Forint közeli összeget upgrade néven, hát még nem döntöttem el..
  • item
    #53
    LOL! Remélem ezt te sem hiszed el,mert akkor nagy a baj!

    Pár kiemelés az agymenésedből:

    "Nem akarják, hogy vírustól kelljen félni, mert vagy nem is tudják hogy van...de ha van is, mit kezdjenek vele."

    Lejárt lemez és óriási tévedésben vagy ezzel kapcsolatban.

    "Ha egy játékot letöltenek...pl Call Of Duty...ne kelljen órákat várni az installra."

    Soha nem láttál még PC-t ezek szerint. A telepítés egy játék esetén sem tart 1 órán át.

    "Ha böngészni akarnak, ne haljon be a böngésző 10percenként, és minden létező oldalt korrekt módon jelenítsen meg!"

    Mondj még ilyen jó dolgokat,mert a drágalátos safari biza király cucc mi ?? Amúgy meg ilyen hiba nem létezik a windows-ban amire hivatkozol. Ott valami hardveres probléma lehetett,mert más miatt nem borul meg a böngésző csak úgy.





  • nyuny01 #52
    Azért várjuk meg a táblákat, én azt mondom nagyot fog ütni és sikeresebb lesz mint wp! Nem vagyunk egyformák, nekem személy szerint elegem lett a droidbol, az ilyen olyan tákolt appokbol, meg a laggokból! Egyszerűen megutáltam elegem lett belőle! Sokszor úgy éreztem hogy egy összecsapott telefonom van! Nekem teszik a wp egységes, minimal felülete! :)
  • ProgServ
    #51
    Jójó....hát van benne némi igazság amit mondasz...de:

    A júzerek nagyívben szarnak arra, mi hány szálon megy!

    Tudod mi érdekli őket?

    Hogy a rendszerük ingyen legyen, vagy baromi olcsó.

    Az is érdekli őket, hogy ne kelljen dll-ekre vadászni, mert nem érdekli őket, és nem is akarnak hozzá érteni.

    Minden program amit szoktak használni, már a rendszer telepítésének a pillanatában rendelkezésre álljon.

    Semmitsem akarnak installálni, mert idő, meg macera.

    Nem akarják, hogy vírustól kelljen félni, mert vagy nem is tudják hogy van...de ha van is, mit kezdjenek vele.

    Ha egy játékot letöltenek...pl Call Of Duty...ne kelljen órákat várni az installra.

    Ha böngészni akarnak, ne haljon be a böngésző 10percenként, és minden létező oldalt korrekt módon jelenítsen meg!

    Levelezésnél ne kelljen már agybeteg bonyolult módon mindenféléket beállítani..és ne legyenek arra kényszerítve, hogy meg kell vásárolniuk valamit ha levelezni akarnak, vagy netán komolyabban utána kéne nézni,mert őket nem érdekli, hogy mi meg ki meg hol meg mikor mit talál ki...ők levelezni akarnak.

    A fenti képzeletbeli rendszert nem úgy hívják hogy Windows.

    Úgy hívják, hogy OSX.
  • kakamatyi123
    #50
    >A gond az, hogy az emberek nagy többségének nem tetszik.
    Ezt honnan veszed?
    Egyebkent meg majd fog:)
  • dyra
    #49
    Persze! A gond az, hogy az emberek nagy többségének nem tetszik. Látható a gyalázatos mobil eladásokon Amerikában már az emberek után dobálják a Wines Nokiákat azok meg így sem veszik. Táblánál ugyanez lesz, pc-nél meg pláne. Attól te használd nyugodtan. Bánom is én. De úgy öszintén miféle szakképesítés kell ahhoz, hogy erre a kinai bazáros katyvasz felületre azt mondjam nem oké?
  • nyuny01 #48
    Még jó hogy nem téged kérdeztek,csak azt nem tudom ennyi ötlettel miért nem vagy a Microsoft dolgozója!Amúgy nekem tetszhet ez a felület?
  • end3
    #47
    Például, használok olyan programot amelynek van "Winmobil"-os változata is. Alig várom, hogy végre használható "Winmobil" oprendszerrel lehessen normális okostelefont kapni. A 8-asra "tovább" fogják fejleszteni, - persze annak sikere esetén - szinte biztosan. (Gondolom nem vagyok egyedi eset. Sokaknak van olyan, jelenleg még csak desktop PC-n futó alkalmazása, akár játéka, amelyet megkedvelt és aminek adatbázisát szeretné "kézben" tartani, mindenhová magával vinni. Ráadásul folyamatosan megoldható a szinkronizálás is. Ráadásul mivel az MS jelenleg a rendszer eladásából él, tehát érdeke is védeni az oprendszerbe épített biztonságtechnikával is a felhasználóit.

    Ezért szurkolok a Windows 8 sikerének. Ez esetben az "egykézben" tartott feljesztéseknek köszönhetően, egy olyan fajta kompatibilitás lehetőségét jelentheti a jövőben a világon, amit a jelenleg fejlesztett oprendszerek között soha nem fognak tökéletesen megoldani. (Igazán, érdeke pl. az Apple-nek hogy teljesen kompatibilis legyen pl. a Windows-al, vagy az IOS az Androiddal?) Válaszom nem, mert összemosódnának. (Persze az érdekük, hogy valamiféle korlátozott file-cserét azért végre lehessen hajtani a platformok között. Valamilyen szinten ezt meg is oldják.) A Linuxnak pl. érdeke lenne a "átjárhatóság", de jogi és más egyéb okok miatt milyen nehéz összehozni, Rendesen "fregmentált" platform. (Hol is tart a dolog valójában - majdnem sehol?)

    Tudom, amit most felvázoltam, - ha minden jól megy - egy újabb évtized fejlesztései lesznek. Kell nekünk egy erős MS, akinek a rendszerei legalább mondjuk 1-2 milliárd gépen futnak. Mert külső fejlesztőknek is hosszútávon megéri egy ilyen platformra fejleszteni. Ráadásul nem most kezdték, már 10 éve csinálják az egyre funkciógazdagabb megoldásokat.
    (Szó szerint kifogjuk fizetni az árát, természetesen.)

    A mindennapi számítástechnikának mindenki által pénzügyileg is elérhetőnek kell lennie. Jobban tetszik a "többször kis összeget érte" elv. A Windows első évtizede, és persze elterjedsége alapján valamilyen formában "demokratikusabb" is a többi rendszernél, szerintem megérdemelné a "világuralmat". Nyilván ezzel nem azt mondom, hogy a többi rendszernek el kéne tünnie, Választhatja akinek arra van szüksége. (Valamikor én is nagyon lelkesedtem, az open, vs. ingyenes dolgokért. De be kell látnunk, amiről úgygondoltuk világmegváltó erő, azt "kemény" pénzkeresési célra hasznosították, és azóta is folymatosan. Sőt hát tulajdonképpen a felhasználásuknál fizetős dolgokat vált vele ki mindenki, azaz pénzről szól itt is a történet. Tehát a GPL szép dolog - ha valaki megfizeti az ezzel foglalkozó fejlesztőket. Úgy működik is. A jó ötleteket és megoldásokat meg előbb-utóbb meg beemelik úgy is a fizetős szoftverekbe.)

    Ettől függetlenül szeretem pl. az Ubuntut is mert aki nem "fertőződött" Window-sal, annak tökéletes a világhálós kommunikációhoz, de az alap multimédiához is, és csak azért nem demokratikusabb jelenleg a Windowsnál, mert hát kevesen használják. Ettől függetlenül nyílt forráskódú oprendszereket biztonságtechnikai okból nehezen tudom elképzelni hosszútávon az ember személyes adatokat tartalmazó mobil eszközein, (NFC, "mobiltelós" számla kiegyenlítés, internetes banki átutalások teljesítése, személy azonosítás.) "Több mint aggódnék" ha ezeket pl. Androidos telefonon lehetne csak csinálni, hát még, ha Ubuntun. (Nyilván sokan vannak jobban hozzáértők, akik nem tartják lehettetlennek a biztonságos Android platformot. - Google pl. biztosan nem!)
  • Zero 7th
    #46
    A páros számú vindózokat eddig is érdemes volt kihagyni, és a jelek szerint ez is jól illeszkedik a mintába...
  • hurkaur
    #45
    De ettol fuggetlenul engem a 8 ezer huf(~) upgrade arral megvettek kilora.
  • hurkaur
    #44
    Szerintem boritekolhato a bukas, tekintve hogy az atlag felhasznalo ekkora merteku valtozast nem fogad valami jol. "NINCS START MENU? HE AZ SZAR."
    Pedig vegre valamit innoval az ms.. nekem bejott.
  • asgh
    #43
    Nem az a kérdés, hogy vajon örök időkre a win7 marad-e a PCken (nyilván nem), hanem hogy a win8 a Microsoftnak egy újabb sikertelen terméke lesz-e, amit az OS frissítésekből kihagy a felhasználók döntő többsége, mint a Milleniumot és a Vistát.
    A win8 bevezetése most annyiban izgalmasabb mint mondjuk a Vistáé, hogy ezen múlik a Microsoft tablet és telefon OS-ének a sikere is. Mert míg PC-n nem veszít jelentős piacot azzal az MS, ha win7-ről mondjuk win9-re frissítenek az emberek (még ha bevétel szempontból nem is jön jól nekik), addig a win8 bukása végleg magával ránthatja a telefon és tablet os elterjedését is.
  • end3
    #42
    Legfontosabb ok, ami miatt biztosan áttérnek előbb-utóbb az "advanced" PC-felhasználók is a 8-asra, az ahol értelmet nyer egy új oprendszer, - legyen annak bármilyen kényelmetlen, csúnya felhasználói felülete, - Az újabb sokszálon dolgozó processzorok optimálisabb támogatása, azaz a CPU-knál a 8-16 szál, (a GPU-knál pedig a többszáz, esetleg ezer shader-processzor számítási teljesítményének optimális kihasználása.

    Az XP, de a Win 7 is bármilyen előnyökkel is rendelkezett az elmúlt években a használhatóság területén, az legújabb hardvereken nem fognak teljesíteni. Szerintem mindannyian nagyon várjuk már, hogy a legújabb hardveres lehetőségeket mégjobban tudjuk akár csak játékra, vagy méginkább munkára használni. Egészen biztosan meg fogjuk vásárolni. Ha okosan járunk el, nem mindjárt az idén kell megtennünk. (Adni kell a fejlesztőknek legalább egy fél évet a javításokra, optimalizálásokra. (Ez nem a Apple fan-ok világa, ahol 24 órás, őrületes sorbanállásokkal kell életünk nagy "szifonos" lehetőségét már a megjelenés napján megejtenünk, - tegyük hozzá az akkor még szintén jó bugos alapszoftverrel.)

    Csak arra gondolok, hogy a Win 7 64-bit és a mostanában már "megjelengető", szintén "nativ" 64 bit-es kiadványszerkesztő programok milyen bugosak a sok fejlesztőmunka és megjelent javítások után is, (Corel X6, Adobe CS-ek, stb.) egyértelműen időre van szükségük a szoftverfejlesztőkenek, bármit is mondjanak a marketingesek.

    A Win 8-asnál még a hivatalos megjelenést követően is jó ideig a "BÉTA-tesztelés" és a hibajavítások időszaka zajlik, akkor is ha hivatalosan nem erről beszélünk. Bár lehet az első SP-t a Win 8-nál majd Win 9-nek hívják, hát akkor lehet, -okosan, néhányan azt fogjuk megvárni...

    Az oprendszereknél a "felhasználó felület" (shell) nagymérvű újragondolása a fejlesztés oldaláról rengeteg stabilitási, kompatibilitási problémát is okozhat, aminek a javításához rengeteg időre lesz szükség. Ez érinti természetesen az ezen futtatható applikációkat is. (Lásd a Linuxoknál a problémákat - KDE 3-4-5, Gnome 2-3, Az Ubuntu féle Unity, stb. fejlesztése.)

    A Windows a jelenleg elért, működő kompatibilitásaival hatalmas, világméretű szoftver-rendszert alkot már ma is, amellett, hogy a végleges, natív 64-bites applikációk általánossá válását igazából még mindig csak várjuk. A "shell" változása miatt a stabil, megbízható rendszer kialakulása Win 8-as "alapokon", ismét éveket fog igénybe venni, már csak az ARM-es mobil eszközök Windows-os világba lépése miatt is. (Persze jobb lenne nekünk, ha nem lenne igazam, de kötve hiszem hogy az MS gyors szoftver-disztribuciós modell-váltását a világméretű fejlesztések is követni tudják. A Sajnos a Windows-rendszer jól(!!!) működő kompatibilitása nem csak MS-függő, viszont a Win 8 és az MS pénzügyi sikere nagymértékban ezen fog múlni.
  • dyra
    #41
    Ez az új felület eddig megbukott a telefonoknál. Meg fog bukni a tábláknál és a végén a PC-nél is. Használhattatlan és rettentő csúnya. Mondjuk , hogy brutális sok kutatómunka van az új felület mögött. Hááát ha engem kérdeztek volna 1 perc alatt lesöpőrtem volna az egész koncepciót. Ez a felület eladhatatlan az emberek. A sok élő izgő mozgó színes csempe egyszerűen ocsmány izléstelen és egy meglehetősen olcsó gatyi hatású. Bukás lesz nem kicsi. Nagyobb a ME-nál és a Vistánál.
  • narumon
    #40
    Én kivülállóként vau.vau bele mert még nem próbáltam ezt a csempét meg nem láttam a win8-at, de azért attól, hogy eltűnik a start menü meg a desktop nem esnék hasra. Mi az, hogy csak az alkalmas munkára? Én eléggé power user vagyok asztali fronton, videókat vágok, de a desktopon nekem kb 3 ikon van kint, soha nem használom semmire. Ami gyorsindításba kell az kint van a tálcán - ha ez felkerül valahova csempe formájában azzal semmi gond nincs. Start menüt is addig szoktam használni, hogy windows gomb lenyom és beképelem mit akarok indítani, majd enter. Aki egérrel kavarászik ott abból szerintem nagyon kevesen vannak és azok is olyanok akik nem effektiv munkára használják a Win-t (ergo nem fizettek érte). Szóval én a nagy szájtépés előtt kipróbálnám a végleges változatot és még az is lehet, hogy utána magyarázok, de egyelőre én nem látom, hogy ezek a funkciók olyan ördögtől valók lennének.
  • vjanika
    #39
    Jónak néz ki a Win8, de már megint az a fránya "nesztek basszátok meg eszitek, nem eszitek ez van!" felfogás!!! Miért nem hagyták meg annak a lehetőségét, hogy beállíthassa a felhasználó azt, hogy inkább a tapicskolásra alkalmas "csempestop" vagy a munkára egyedül alkalmas Desktop felülettel induljon el a rendszer. Ezt a munkahelyeken nem fogják "megenni". Szerintem igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy a cégek itt is kivárnak és nem váltanak, mint annó a Vista idején. Úgy látszik a Microsoft-nál még mindig nem értik, hogy ugyan lehet szarni az igényekre, csak aztán az meglátszódhat a bevételeken!
  • speed2006
    #38
    Az iPhone-t is megveszik, ezt is meg fogják. :D
  • speed2006
    #37
    Két, elég komoly gép fut napi 24 órában. A havi áram (beleértve minden mást ami áramot használ) kb 3 órai munkám. Az én kezelőfelületemen ne spóroljanak. Legyen PC-re más, táblára megint más. De ez a koedukált dolog nemgyerebe nekem.
  • Pretorian
    #36
    Ez a ratyi csempés kezelőfelület eltüntethető valahogyan?
    Win 7-es desktopot be lehet állítani?
  • kakamatyi123
    #35
    >annak valóban csak lehúzás ez az alkalmazásbolt kényszerítés.
    Idezet az indexes W8 cikkbol, minden megoldhato, csak akarni kell:)

    Az Adobe Lightroom az egyik ilyen példa, de sajnos letölteni nem lehet: a bolti bejegyzés csak a gyártó oldalára irányít, ott kell webshopban beszerezni a szoftvert.
  • quentit
    #34
    Mit van a cikk úgy oda. A Windows 8 csak egy nyilvános béta-teszt, a Windows 9 majd sikeres lesz.
  • Dodo55
    #33
    "A felhasználók"
    Igen ők azok akik nyilván összegezve a legtöbb bevéltelt adják. Csak megfeledkeznek azokról, akik a felhasználóknak értelmet adnak a rendszer használatára, alkalmazásokat és egyéb digitális tartalmakat alkotnak. Számukra (=számunkra) ez a "mindenkit buta felhasználónak nézünk" szemlélet sértő.

    Félreértés ne essék, fontos, hogy valami felhasználóbarát legyen, azonban ez számomra a könnyen kezelhető, átlátható alapértelmezések mellett a testreszabhatóságot, szabadságérzet keltését is magában foglalja. Mert bizony ez az, amire a legtöbbet panaszkodnak a felhasználók az átláthatatlanság után. Sőt, egy felhasználó ha segítséget kér tőlem, legyenek mondjuk egyszerű példaként az 50-es éveikben járó szüleim, átláthatatlansági probléma esetén max kétségbeesettek, ha viszont korlátozva érzik magukat néha egyenesen szétveri őket az ideg.
  • Dodo55
    #32
    Azt mondják az a jó termék és/vagy cég aminek nem kell reklám. Persze ritka az ilyen, de aki így gondolkodik annak valóban csak lehúzás ez az alkalmazásbolt kényszerítés.
  • Dodo55
    #31
    Pontosan, plusz aláírom, hogy ez a fullscreen mode tableten biztos kényelmesebb, mint ablakozgatni. De itt jön megint, hogy nem kellett volna egységes interface tabletekre és PC-kre, ami azonban nem zárná ki az alkalmazás kompatibilitást.

    Ha már itt tartunk ez az RT változat, illetve az RT-s Surface is vicc. Ki az a hülye, aki ha már egyszer van kiadni való pénze MS tabletre, akkor azt fogja megvenni kicsit olcsóbban, ami nem képes futtatni a drágább változattal ellentétben (ha jól tudom) az elmúlt 20 év Windows x86 programjait?
  • Dodo55
    #30
    Ez egy érdekes dolog, amit eddig nem hallottam, de látok benne logikat.

    De egyben az is lejön belőle, hogy leszarják vagy alábecsülik a PC-ket, amiknél ez max a villanyszámlán látszik meg, de Magyarországon kívül máshol nagyon nem hiszem, hogy emiatt bárkinek is fájna a feje (max a legelvakultabb környezetvédőknek)

    Szóval rendben, hogy tableteken meg laptopokon ez növeli az üzemidőt, de ha már amúgy is ott a tök más architektúrákra készült 2 változat, akkor mi a faszért nem lehetett egy harmadik "power" változat PC-kre, vagy csak nem letiltani a jól bevált dolgokat? Mert akárki akármit mond, a PC platform a kényelmessége, teljesítmény/ár aránya, bővíthetősége, testreszabhatósága miatt örökéletű kb, szánalmasak ezek a törekvések amik próbálják mostanában mostohaként kezelni, csak a saját vesztükbe rohannak vele.

    Mondom ezeket úgy, hogy mostanában főleg mobil platformokra fejlesztek!
    Na de vajon milyen platformon? Hát persze hogy PC-n, máson nem lennék hajlandó, még laptopon sem. Szerintem ez így elmond mindent.
  • zola2000
    #29
    Szerintem az elég nyomós érv, hogy alapjáraton csak párszáz mega helyet kér a win8 a memóriából, azonnal elindul és ki tudja hogy fogja fogadni akár PCn is, a hozzá nem értő "nagytömeg" a metrót, szerintem bejön majd nekik.

    Egyébként kit izgat, hogy rengeteg parancsikon lesz a metro startoldalon, mikor a gyakran használtakat előre lehet húzni, vagy a szokásos módon: asztal csempén parancsikonként/gyorsindításgombként, aki régi windowsról frissít, annak is minden ott lesz ahol kell.
  • DjDano
    #28
    Semmi szükség erre a károgó cikkre, amúgy szerintem épp ellenkezőleg, táblagép fronton nem kétséges a sikere, dektopon meg nem is várja senki, hogy hipp hopp leváltsa a Win7-t...
  • duke
    #27
    Hat en tovabbra sem latom miert lenne jobb az xp-nel. Pont ugyan azt tudja, csak rajzoltak hozza egy masik hateret.
  • Balumann
    #26
    Terjesszél még hülyeségeket...
  • kakamatyi123
    #25
    >Windows8 esetében valószínűleg hasonló, ha nem magasabb összeget kell azért >kiszurkolnia annak, aki a storeon kívülről fel akar valamit pakolni az eszközére
    Kinnvan mar a RTM trial, azon nincs semmi ilyen korlatozas...
    Kicsit le vagy maradva.:)
  • wraithLord
    #24
    Alig a Windows 7 után jött ki, úgyhogy az asztali szegmensben nem hinném, hogy túl nagy sikere lenne. Első körben egyszerűen azért, mert a cégek/irodák/egyéb, nem magánfelhasználók nemrég váltottak XP-ről 7-re... Ha váltottak egyáltalán. Nálunk ez valahogy még mindig várat magára. :D (igaz, ez Magyarország, de akkor is...) A "sikerességet" pedig úgy mérik, hogy a megjelenést követő rövidebb intervallumon belül mennyi fogy belőle... Úgyhogy valószínűleg tényleg a Vista sorsára fog jutni. Nem azért, mert rossz, a Vista sem volt rossz (, csak az elején) egyszerűen nincs itt az ideje egy új Windowsnak szerintem.

    Sikere max. a hordozható készülékek piacán lehet, ez pedig majd kiderül...
  • [HUN]FaTaL
    #23
    Te mi a retekről beszélsz? Ott a régi desktop.
  • mucsácsó
    #22
    Tuti bukta lesz. Tabletekre még oké, de PC-re kurvára nem kéne erőltetni ezeket a dolgokat... iszonyatosan nem arra való, de majdcsak belátják. Ugyanaz lesz, mint a Vistával anno: páran áttérnek rá, de a legtöbb ember marad a Win7-nél - ugyanúgy, mint ahogy a Vista idején XP-nél maradt a nép...
  • Komolytalan
    #21
    Úgy néz ki csak megoldották a problémát, és csináltak rá egy desktopon idétlen UI-t, amit megírni ugyanúgy meg kellett, mint az új asztalt kellett volna.
  • Komolytalan
    #20
    Windows mobile idejében azt raktál a gépedre, amit akartál. Windows Phone 7.5-nél ez évi 100 USD-be kerül (a saját készülékedről beszélünk). Windows8 esetében valószínűleg hasonló, ha nem magasabb összeget kell azért kiszurkolnia annak, aki a storeon kívülről fel akar valamit pakolni az eszközére (mert mondjuk fejlesztő, vagy saját fejlesztésű programot akar felrakni mind az 1000 alkalmazott gépére).
  • hurkaur
    #19
    +1
  • Ferrer
    #18
    Hát pont ez az, hogy a Win8-ban nem lesznek ilyen kombóid, minden full képernyős Metró alkalmazás lesz :)
  • Major
    #17
    Előzetes felmérések kimutatták, hogy a felhasználók nagy %-a nem használja a Start menüt.

    Én pl. a billentyűzettel kapcsolom is ki a gépet, ami kell az pedig kint, van az asztalon, a Start menüt abszolút nem használom. Ha interaktívan jeleznek nekem a csempék pl. van új frissítés az adott programhoz, az nekem csak pozitív.

    Másrészről ki az aki OS-t azért vesz, hogy nézegesse. Böngésző+Szerkesztő kombókból ki se látszik nekem Windowsos felület egész nap.
  • drfog
    #16
    @joghurt3:
    "akkor már rég lecserélték volna a registryt valami normális teljesítményű kompakt adatbázis-kezelőre"

    A Registry-t a kernel már a boot folyamat során használja és elég sok helyen és mélyen használva van, tehát nem olyan egyszerű csak úgy lecserélni.
  • kakamatyi123
    #15
    "Másfelől engem, mint programfejlesztőt miért lelkesítsen, hogy a megszokott terjesztés és telepítés helyett a központi AppStore-ba terelnek, és az MS lenyúl az én bevételemből?"

    Mint beszukult programfejlesztőt semmikepp, de mint sales/marketingest, orulhetsz neki...

    Cserebe kapsz egy sokszazmillios userbaset, es intezik a szamlazast, stb... Ez mar a WinMobile idejeben is igy volt joval az AppStore elott, csak akkor Handango-nak hivtak... Voltak marketing akciok is, bizonyos osszegert kiraktak par napra az appodat a foldalra, upsales, cross-sales, stb...
    Par kattintas, es csak szamoltad az eladasokrol jovo ertesito emaileket:)
    Nagysagrenddel tobb beveteled volt innen, mintha barmilyen mas ertekesitesi csatornan...