5627
10804749371368208052.jpg
  • MaRee
    #2095
    Valakinek sikerült már bármilyen diplomáciai dolgot kötni? Se trade agreementet nem fogad el senki, se mást. Mikor a gép ajánlotta fel, véletlen a decline-ra nyomtam, következő körben pedig ők nem akarták elfogadni. Vagy ez a very hard nehézség következménye?

    Plusz itt akkor most tényleg nincsenek évszakok és egy kör egy év? Mert elég furcsa hogy az északi területek mindig havasak, akármelyik körben vagyok, délebben meg mindig jó idő van.
  • botyika
    #2094
    van valami oldal ahol le van írva a részletes patch notes?
  • Pluskast
    #2093
    Mondjuk ezt most single-ben nem láttam, viszont multiban nevetségese. Ráadásul békét meg nem lehet velük kötni. Ha egyszer hadat üzen csak a halála hoz békét. Ja és a másik idegesítő dolog a multiban, a visszaszámolás. Mármint nem az, hogy mindenkinek meghatározott ideje van, hanem, hogy egy támadás esetén is kb 10 másodperced van eldönteni, hogy mit akarsz. Tegnap ezt annyira megszívtam, hogy ennek köszönhetően egy fullos seregem veszett oda, mivel ostromgépeim nem voltak az idő meg lejárt a kiválasztásra. A gép ezt meg úgy értelmezte, hogy akkor én támadni akarok. Mondanom sem kell vesztettem. Ennek köszönhetően valószínűleg el is bukom az egész multi játékot mert nincs mivel védekeznem az ellenségeim meg már 2 városomat ostromolják a háromból. Hadseregem meg oda, illetve ami van az semmire nem elég.
  • MaRee
    #2092
    Wirágboltos miskáknak mondom, hogy S-drow kiadta a patchet ami a steameseknek már lejött tegnap, lehet tölteni.

    "This update fixes the following Issues:
    -Graphic bugs
    -Adaptations for AMD/Radeon cards
    -Graphic engine fix resulting in better performance"
  • botyika
    #2091
    mondjuk fura hogy van akinek jól megy, van akinek nem.

    én gépem sokkal jobb mint a tiéd de mégsem az igazi a performance. még ki kell tesztelni melyik grafikai elem eszi az erőforrást. árnyékot low-ra téve jó eredményeket lehet elérni ahogy néztem eddig, de nem volt sok időm még rá.
  • Paladin
    #2090
    Sajnos már az Empire óta van ez, hogy a nehézségi szint felnyomását azzal vélik megoldani, hogy mindenki utál diplomáciában, és és boldog boldogtalan megtámad.
  • dartonita
    #2089
    Hm legyen igazad,kosz :)
  • KingPunisher
    #2088
    Ja és ugy látom itt végre nem csak 1 magot pörget a program mint Shogun 2-be.. ott 1 mag ment 100%-on itt meg ahogy látom mind a 6 dolgozgat valamit. :P
  • KingPunisher
    #2087
    Nos megnéztem én is.. fostam mert amiket írtatok féltem, hogy meg sem fog mozdulni, kb ugy járok vele mint az Arthur 2-vel..
    Nos Very High beállításokon, sőt itt ott Extreme víz,fák meg pár dolog simán szépen fut, kampány térképen is gyönyörűen akadás nélkül.
    Igaz prologot tolom még csak de eddig nincs gond a gépigénnyel pedig nincs erős gépem.. sőőt..
    Nekem eddig tetszik 1-2 óra után, szebb mint Shogun 2 és talán jobban is fut..
    Kezelőfelület változott de szerintem ez is pozitív, uj taktikál map állat, eddig nem csalódtam..
    Ja gép fx6100, vga 6770, 4 Gb ram semmi nincs huzva minden alapon.
  • Pluskast
    #2086
    De igen, csak mikor elkezded a játékot nyomd meg a space-t. Minden egység mozgása (és a körváltás is) felgyorsul. Ez az opció már a Rome első része óta benne van a sorozatban csak ezt valamiért sokan nem vették észre.
  • dartonita
    #2085
    En is kiprobaltam,nekem bejon.Igaz kompromisszumokkal mert lejjebb kellett vennem a grafikai beallitasokat a gep altal ajanlottakrol.Single playerben sincs meg pillanatok alatt sajnos a korvaltas,kb egy perc mire vegigszamolja az osszes nepet,es meg csak a jatek elejen tartok.A haduzengetest max annak tudom be hogy az altalad megtamadott nep a szovetsegeseivel karoltve tamad be,legalabbis nalam ez volt.Megtamadtam a szomszedom,es azzal a svunggal 2 masik nep is nekem esett.Szoval meg kell gondolni mikor kinek mesz neki.En egyelore a nep elegedetlenkedesevel nem tudok mit kezdeni,fura ez a rendszer hogy nincs helyorseg konkretan,csak bizonyos epuletek adnak(eleg gyenge)vedoket.Ami nem tetszik az a kibaszott gyors csatak,ket barbar nep egymasnak esik es kb harom perc alatt felhentelnek 2000 embert.Ez igy illuziorombolo.Az egysegkartyak szinten.
    A tobbi resze egyelore klassz,tolom melo utan majd megint.
  • botyika
    #2084
    nekem tök jól fut a csata amíg csak sétálnak az emberek, de mikor harcolnak, és rázoomolok, akkor azért leesik a framerate rendesen.
  • Pluskast
    #2083
    Na tegnap este egy barátommal kipróbáltuk a multiplayer camaing-t. Mit mondjak, vegyesek az érzéseim. Jól játszik a gép az már kétségtelen. Jól mozgatja az egységeit és keményen harcol. Szerintem talán jobban is mint egyjátékos módban. Ami viszont nem tetszett. Nem egész 10 év alatt a fél Mediterráneum hadat üzent nekünk és minden logikát nélkülözve. Olyan államok estek nekem akikkel nem hogy szomszédos nem voltam de a földközi - tenger másik felén helyezkednek el. A másik pedig a körváltás. Valami hihetetlenül lassan lépi le a nemzetekkel a kört. Szó szerint majd 10 perc mire lelép egy kört. Az okát pedig egész egyszerűen nem értem. Single módban pillanatok alatt megvan, itt meg beleun az ember mire lemegy egy kör.
  • a.carkey
    #2082
    Pedig a CD Galaxisban még van jó pár át nem vett CE ... :D
  • a.carkey
    #2081
    Multi és custom csaták alatt van a gebasz. Kampány 20 vs 20ban semmi különbséget nem éreztem.
  • Jericho19
    #2080
    Egyébként tényleg érdekes ahogy olvasom a fórumokat kb. 40-60 százalékban oszlik meg az hogy valakinek tökéletesen megy a játék és valakinek meg nem,illetve mindkét táborban vannak olyanok akiknek csúcsgépük van és olyanok akiknek régebbi.Na mindegy,hátha jön az a patch minél előbb,mert tényleg tetszene a játék csak sajna ezzel a "laggal" és a grafikai hibákkal még full lowon is élvezhetetlen.
  • ozzz
    #2079
    Érdekes, hogy nekem megy extra beállítással árnyékokkal mindennel úgy, hogy még beállítottam a csatateres mélységet, meg a video kinézet modot, és nem pipáltam ki az unlimited memorit. Akadozás nélkül szépen, pedig sima Phenom II X4, 8 giga ram és 7850-es radeon kártyám van csak.

    Egyébként szerintem jó játék nagyon is, egyedül ami zavar a prolog modban hogy túl könnyű csatákban néha. De majd kampányban emelem a nehézségi szintet meg reality mod ugye... Annyian sírnak hogy milyen könnyű legyőzni az AI-t próbáljátok ki úgy.
  • kirpill75
    #2078
  • sempronius18
    #2077
    "Troll allert and"
    Az első patch után jó lesz ez, én igazán a polgárháborúra, vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz. Nálam az dönti majd el, hogy milyen is lesz a játék.

    szerintetek az eddig elérhető népek közül 8 alap + 4 DLC melyikkel lesz legnehezebb végigtolni a kampányt.
  • sempronius18
    #2076
    Na kipróbáltam ezt a ****.

    Vélemény. A zsidók megint kitaláltak valamit amivel be tudták etetni az embereket és így el tudták a semmire szedni a pénzük.
    Ez a játék így nevetséges.
    Halál az összes zs CA részvényesre.
    Zsidók-én 1-0, mert megvettem ezt a xart.
    Talán a modderek játékot csinálnak belőle.

    Mindenkinek, aki még nem vette meg ne vegyétek meg!!!!!!!!!!!
  • Nos
    #2075
    Egesz adding mindegy, amig be nem allitod az unlimited video memories. Nekem azota eg es fold.
  • Mozes
    #2074
    Hát szerintem nagyon el lett baszva a kezelőfelület. Semmi szöveg, csak ikonok, átláthatatlan az egész, elég volt a játékból úgy érzem most egy időre. 3 óra játékkal nem sikerült megszeretnem, sőt.....
  • SZEG007
    #2073
    Teljesen mindegy a beállitás, extremen, és low-on is ugyanez van.

    Amugy találos kérdés mit csinál a Very Hard AI itt?
  • Prince23
    #2072
    Steam statisztika - 2. hely

    Shogun 2-nál volt ilyen debut-kor?
  • Mozes
    #2071
    Milyen beállításon nyomod?! Nekem is ez a kártyám van, de nekem olyan 30FPS könyékén van folyamatosan Extrem-en. Ha low-ra rakom akkor felugrik 50FPSre, király :)
  • SZEG007
    #2070
    Valamiért nekem 5 percig tökéletesen fut városvédelelmnél a játék aztán 2 FPS. Mintha elfogyna a video memoriám ami vicc hiszen 3 gigás 7950-es videokarim van
  • Mozes
    #2069
    Reméljük lesz jobb.....
  • MaRee
    #2068
    A játék a jelenlegi formájában nevetségesen optimalizálatlan, akármilyen beállításon akad nálam, még a campaign map is.
  • Mozes
    #2067
    :)
  • Nos
    #2066
    Ne aggodj,mar nalam is belassult :) keresem az optimalis beallitast.
  • Nos
    #2065
    Pipald be az unlimited video memorit a graphic optionsban. Minden arnyek megjon, nekem vagy 20 fps element.
  • Mozes
    #2064
    Nálam vannak árnyékok, mondjuk lehet ezért fut ilyen szarul :)
  • Mozes
    #2063
    Nem esik le 30 alá nekem szinte soha még így sem.....de nagyon messze van ez egy optimalizált játéktól, sajnos
  • Hunor1
    #2062
    árnyékok nekem sincsenek! és még nem jöttem rá hogy miért. igaz még csak állítgatom és egy fél custom battlét játszottam eddig...
  • MaRee
    #2061
    Nálam Shogun 2 highon full hdban 30-40 fps, ez ablakban 1600x900-ban highon 20.
  • Nos
    #2060
    :) ati 4850 mellett a csatanezet meg veryhighon is teljesen jol megy. De miert? Mert a tereptargyaknak es az egysegeknek nem hajlando arnyekot rajzolni. Na de lehetne rosszabb, teljesen jatszhato. De azert probalok egy driver frissitest.
  • sakkay
    #2059
    Ok akkor most próbálj ki egy nagy csatát-legyen csak 20-20 és amikor összeérnek a sorok, olvassad le az fps. 30?
  • Mozes
    #2058
    Konfig lemarad: 8GB, i7 3770k, Radeon 7950, Windows 7 64bit.
  • Mozes
    #2057
    Véleményem a Shogun2-höz viszonyítva:
    - kicsit gyorsabb lett a betöltése a játéknak és a csatáknak. A csaták végével sokkal gyorsabb lett a visszalépés a térképre
    - Legmagasabb beállíásokkal mindenen, 1920x1200-ben a térképen 50FPS van, csaták közben 30-35FPS átlagban, Prolog közben 15-20FPS. Ultra high-ban +10FPS jön minden területen átlagban.
    - Grafika részletesebb lett mind a karakterek részéről mind a terület részéről (házak, dombok, stb), de nem jelentős a különbség. Animáció semmit nem változott szinte.
    - A Unit card-ok nagyon rosszak lettek, teljesen értelmezhetetlen,nagyon hiányoznak nekem róla az egységek látszám számban kifejezve nem csak egy csik

    Így elsőre a Shogun2 nekem nagyobbat ütött sokkal és jobban megfogott, nekem ez olyanm mint a Civ5 a Civ4 után, kicsit egyszerűbb...
  • MaRee
    #2056
    Valami bug lehet, más kampányban sem vált évszakot.