367
Endless Space
  • lammaer
    #161
    No, bejelentették a kiegészitőt

    Leginkább a harcrendszert tervezik átgyúrni (formációk, célzás, boarding, vadászgépek, új modulok), meg egy rakás a népek által kért funkción is gondolkoznak.

    Lesz ebből még vmi... :)
  • Eardog
    #162
    Wow, szuperül hangzik nagyon:) Ami főleg tetszik, hogy a holdakon találhatóak lesznek relikviák, bolygó védelmi rendszer, földi támadás amik meggyorsítják a bolygó elfoglalást...lassan már imperium galaktika szintű lesz a dolog:)
  • nyirog
    #163
    nem hiába mondtam h idei sci-fi játékok felhozatalából ez a legtisztességesebb (sins kiegen kívül), hallani fogunk még róla egy keveset biztos aminek nagyon örülök, mert a játék alapja tényleg jó és dicséretes csak sok benne a kitöltetlen űr (lévén h űrstratégia végül is :D); remélem igyekeznek mindent belepakolni amit írta- kárára nem fog válni :)
  • cataflam02
    #164
    Ez nagyon jó hír..
    Remélem minél előbb kész lesz a magyarítás is :)
    Sok sikert és kitartást hozzá!
  • Sir Quno Jedi
    #165
    Most megszorongattam őket egy négyes játszmában. Igaz a 6k-s flottáimat 1.6k-ssal nyomta le csont nélkül mindet, de aztán a 8.5k-s hőssel felszerelt (és a legnagyobb leviathan hajók, amit csak ki lehet fejleszteni), na azok betették az ő murva hősének is a kiskaput szépen! :D

    A gond az, hogy mindenféle spéci technológia mellett is ezeket már 20-30 kör legyártani, DARABJÁT. Nomeg 4 cap-et foglalnak a flottában, szóval egy standard 15+ cap-es flottába nem fér sok belőle.

    Ami csalás szvsz. hogy az elején, ha nem is tud átjönni az én részemre, mert nincs semmiféle átjáró, akkor is, ha az influence átér oda, akkor én már nem tudok kolonializálni ott, ezzel szivatott a kis gecó. Kalózoktól mire elfoglaltam nagy nehezen a rendszert, ő már kiterjesztette rá a befolyását, úgy, hogy hajót nem is tudott volna küldeni ugye. ÉS ezt képes volt vagy 100 körig fenntartani, mert az ő befolyása gyorsabban nő (amőba volt az az oldali pont), így hiába ér túl az enyém is, az övé volt előbb ott, az számít, hallelujja.

    Én a hős limitet keveslem, már felupgradeltem 5-ösre, de a hármas az naaagyon kevés. Én minden fontosabb kolóniámra szeretek ültetni egy corporate-administrator jellegű hőst és azokat úgy is fejlesztem, hogy a kolóniának adjon bónuszokat keményen. Így azonban támadó flottámba nem jut hős, mindaddig, míg az akadémiát nem lehet upgradelni.
  • LSSAHPAUL
    #166
    Úgyis a flottalétszám növelésekre kell gyúrni és az egyik legfontosabbnak pont útba esik a hős fejlesztés is, ezért nem kell aggódni :) inkább nézd meg a szomszédaiadat van e köztük Cravers :D
  • Sir Quno Jedi
    #167
    Nem, ezek két empire, meg egy hisso, vagy mi. Én meg a kisokos fejlesztős bagázs vagyok. :D

    Már minddel voltam békébe, meg open borderben is.
  • LSSAHPAUL
    #168
    Az fincsi kis sim city gém lesz akkor :), ha látsz luxuscikket valamelyik rendszerben akkor oda aztán nyomasd a trade root-okat, aztán nem győzöd számolni a pénzed, meg a kutatásba is hoz nem keveset!
  • Eardog
    #169
    Trade root-okat nyomassa? Azokat hogy lehet nyomatni? Azt automatikusan csinálja, nem? Csak fejlesztéssel lehet növelni az utak számát, meg hogy több legyen a bevétel.
    Korábbi kérdésem ezzel kapcsolatos volt, hogy érdemes-e több trading route-ot csinálni, mint ahány szomszéd ally bolygó kapcsolódik az adott bolygóhoz? de mintha úgy vettem volna észre, hogy belsőbb bolygó is csinál kereskedelmi útvonalat akkor is, ha nincs szomszédba ally bolygó...ti ezt hogy vettétek észre? mitől függ ez?

    Tegnap és is halattam a map-omon, 8 ellenfél ellen, szokás szerint rágyúrtam beam + egy kis rakétára, viszonylag sok páncéllal, és most a gép kinecttel szopat, 1400-as erejű kinektes hajókkal jön, és mivel az a leggyorsabb, és sokat is lő belőle, elég sok hajóm elhullik annak ellenélre, hogy én nyerem a csatákat...de most kinect pajzzsal is bespájzoltam, most gyártom ezeket a hajókat, kíváncsi vagyok mennyire lesz hatásos. Van egy 20-as és egy 16os hősöm, azokat is lassan bővíteni akarom. Egy haverom van/volt, aki most már neutral, nem tetszik neki a nagy terjeszkedésem:D
  • Sir Quno Jedi
    #170
    Naés? Amiket foglaltál kolóniákat, párat időnként adjál át neki és máris újra barátságos lesz (én halálos ellenségemtől is kikönyörögtem így a tűzszünetet). Apránként mindég lehet javítani a hozzáállását.
  • Sir Quno Jedi
    #171
    Az ai building egyébként csücskös, mert pl. ha minden bolygóm scienec-en volt, egy idő után mind brutáliasn rossz miorálú lett, páon lázadtak és éhezetk is. Mondom WTF??! ÉS utána már nem lehet simán segíteni rajta, mert kicsi lesz a népesség és így is éheznek (részben a saját rossz moráljuk és a strie miatt). Hiába raksz oda hőst, hiába építesz PÉNZÉRT fejlesztéseket nekik (mert ugye strike-olnak, kevesen vannak, építeni minden ezermillió kör nekik), akkor sem mozdulnak ki a negatív státuszokból. Még az is komoly csökkenést okoz, ha nem terjeszkedünk (mi a rák köze van hozzá a plebnek?!?!), úgy nem is lehet, hogy nem gyártanak szart sem, hanem sztrájkolnak?!??!? :DDDD


    Szóval szét lehet gyorsan cseszni a gazdaságot így. Azóta tanultam én is ebből és virágzó bolygóim vannak, fullos népességgel és jó approval-lal.
  • Eardog
    #172
    én nem vettem észre hogy a kedv köze lenne bármihez is azon kívül, hogy milyen iramban nől a népesség. Sztem csökkeni nem tud a népesség, tehát ha fullos a lakosság, és strike a hangulat, akkor sincs semmi.

    Nyomatni kell azokat a fejlesztéseket, amik kedvet adnak, ezek a rózsaszín kéz jeleket adó fejlesztések bal oldali tech tree ágban. Esetleg át kell vinni egy hős a szar helyzetű bolygókra, persze azokat a hősőket, amik "kedvjavításra" lettek fejlesztve.
  • Eardog
    #173
    én nem vettem észre hogy az építési sebesség csökkenne strike alatt, bár nem tudom, majd ráfigyelek...
  • Sir Quno Jedi
    #174
    Namermér, szerinted én nem próbáltam be mindent?! :D Ha van több bolygó és minden 1-es a népesség (ostrom miatt, vagy csak mert az ai build hülye volt), akkor ott a vége, éheznek emiatt sztrájkolnak, amiatt meg éheznek, mert nincs mezőgazdasági termelés, sőt MÍNUSZBAN van. Innentől dolgozni sem szoktak, eleve alacsony a gyártási ráta stb. Ördögi kör, mert a saját hülyeségük miatt egyre rosszabb a helyzetük és így tovább.
  • Eardog
    #175
    Aha, értem, mondom, én azt nem vettem még észre hogy csökken a gyártási ráta is, de végülis logikus lenne, mert valami rossznak csak kéne lenni strike idején:D

    Én még egyszer se raktam automatára a bolygókat, lehet ezért is tart sokáig nekem egy játék, mert ha bejön egy újabb fejlesztés, gyorsan végig szoktam pörgetni a rendszereket és berakom ha kell.

    De akkor ezek szerint érdemes a lakosságra és a kedvre ráfigyelni jobban, hogy megelőzzük a bajt;)
  • Eardog
    #176
    amúgy hősnél van olyan fejlesztés, hogy +50% kaja termelődik ostrom idején...persze ennyire nem lehetünk pesszimisták, hogy kifejlesszük, nem?:D
  • Sir Quno Jedi
    #177
    Valószínű, ha már lenne egy jó gyártási ráta és szép nagy lakosság, jó populáció, akkor a sztrájk sem lenne olyan nagy probléma, de így igen.
  • Sir Quno Jedi
    #178
    Naná, de az csak ostrom idején megy, ha nincs ostrom, akkor éhenhalnak ugyanúgy... :D

    Én 2-3 hőst mindig administrator/corporate-nek nevelek, csodákat tudnak tenni a kolóniákkal. Nem beszélve arról, hogy druván fel lehet velük tolni a tudományos fejlesztések rátáját és akkor technológiával ki lehet egyensúlyozni az ellenfél erőszakos kolonializációjából fakadó előnyét.
  • Eardog
    #179
    így van, sokat számítanak, naggyon sokat. AZ első hősöm nekem is építésre/kedvere/tudományra van specelve, néha mégegy ilyen van, a 3. meg harcolós. De attól függ mennyira akarok hódítani az elején, akkor 2 harcolós van:) No meg persze ha nagyon jók a rendszerek, akkor nem fontos bele annyira a hős, bár durván nyom rajta, de ugye 1 körnél hamarabb nem készül el egy kisebb hajó, úgyh valamikor tényleg nem fontos annyira.
  • LSSAHPAUL
    #180
    Rákell vinni a kurzort a morál csíkra és kiírja mi a kínjuk, valamikor a terjeszkedés, erre is van megfelelő tech/épület. De régebben írtam hogy Barrent, Asteroidát, Gas Giant-et csak végszükség esetén, avagy ha kb 60+ a morál csak ekkor szabad kolonizálni.
    Ha romlik a morál akkor magával rántja a befolyás-tényezőt, ami viszont mindenre kihat.
  • Sir Quno Jedi
    #181
    Jaja, lesem mindig részletesen mi a gondjuk, de néha röhejes problémáik vannak, amin nem tudok segíteni, pont miattuk.
  • Sunsetjoy
    #182
    Íme kicsit megkésve bár, de itt van a 0.15béta magyarítás az Endless Space 1.05 verziójához.

    http://www.sendspace.com/file/qsx630

    Van benne readme is, akit érdekel:D
  • cataflam02
    #183
    Köszi!
    Azt lehet tudni, hogy kb hány százalékos a magyarítás ?
  • Sunsetjoy
    #184
    10% körüli.
  • LSSAHPAUL
    #185
    Hát endless fokozaton van egy 2. helyem, túléltem :) egyenlőre azt mondom hogy kurva nehéz :D
  • Sunsetjoy
    #186
    A fordítást használókat kérdezem. Kisebb léptékű bétákat is megosszak, vagy nagyobb lépésekkel haladjak? Most olyan 20% körül jár a dolog.
  • cataflam02
    #187
    Szerintem, ha nem vesz el sok időt.. akkor jöhetne a kis béták is :)
    Köszi a munkád!
  • Sunsetjoy
    #188
    Jó, akkor hétvégén megpróbálok olyan 35-40% körülit is kiadni. Lehet, hogy nem lesz olyan szintű, de lesz béta.
  • lammaer
    #189
    3 addon lesz mielőtt jön a kiegészítés

    Mondjuk inkább patcheknek nevezném ezeket az addonokat.

    Az első szeptember végére várható, bár a listában nem látok semmi nagyon érdekeset...

    Features / Improvements:
    - The Automatons Custom Faction
    - Custom Faction Affinity, so you can differentiate the visual affinity [...]
    - Diplomacy Improvement on alliances, to be aware of allies decisions
    - Trade Routes Sum-up : special panel to summarize and sort trade routes
    - AI : improved tax rate management
    - Hero management improvement: navigation, selection, leveling and undo
    - Empire Wide factors more readable in a special panel
    - Multiplayer version consistency check

    Balancing:
    - Economic victory possible in Endless Victory (difficulty tuning)
    - Academy, hero balancing, for more balanced game starts
    - Bushido trait (Hissho) balancing
    - Industry cost balancing for repair and tonnage modules

    Modding:
    - Ability to mod ship meshes and textures (that is a big one)
  • Sunsetjoy
    #190
    http://www.sendspace.com/file/3gjgyx

    Nos itt van a 0.35 béta fordítás, lehet tölteni. Még mindig az 1.05 változat a mérvadó, tessék figyelni.
  • lammaer
    #191
    Kicsit én is próbálgattam a plazmát a rakéták helyett ha már említette itt valaki.

    Egy kérdés: jól látom vagy csak káprázik a szemem, ha egy rakétás hajót plazmával előbb leszedek minthogy a rakétái becsapódnak, akkor azo a rakéták nem fognak sebzést okozni (mellémennek vagy egyszerűen csak felrobbannak).

    Ez nagy előny lenne a plazmánál....
  • LSSAHPAUL
    #192
    Szerintem csak akkor nem számít a rakéta ha az ellenfélnek megsemmisült az összes hajója. Az ekkor folyamatban lévő rakéták egyáltalán nem sebeznek elmennek a picsába.
    Mostani gémemben úgy tudok életbe maradni ha univerzális hajókat csinálok mint fegyverzet, mint védelem terén. Ez kb az 6.ik próbálkozásom endless-en és így visítva megmaradok, de győzelmi esély nincs. Bár a túlélés is nagy élmény szal np.
  • lammaer
    #193
    Kicsit emlékeztetsz a mazochistákra... :)
  • LSSAHPAUL
    #194
    Jah, ha lenne ennél is nehezebb fokozat azon tolnám :)
    Amit észre vettem az a hős szerepe óriási! Már a 2. hősömet csak is katonai képességekre gyúrom.
    A másik fontos a szövetség, és a nyers anyag monopóliumok, ezeket diplomáciával lehet elérni. Technológiát viszont nagyon rossz feltételekkel lehet cserélni szal max annyit lehet kihozni mint lehetőség hogy ha valamelyik gépet agyonvered az utsó rendszer elfoglalása helyett elkéred a technologiáit a tűzszünetért cserébe.
    A pénzel(morál) is gondok lesznek szal kb 150 forduló után lekell bontani minden haszontalan épületet, mint kajanövelő (ekkora már fullon van minden bolygó ezért annyi épületet bontok le hogy kb épp még pozitívban maradjak).
    A hős ugye 20. szintig fejlődhet ezért 18-nál a +2őt képességet megfontolandó kiválasztani mert ez utat nyit a hős gyors áthelyezés képességre, ami mindig jól jön.
    Adventure hőst is érdemes csinálni a fantom flotta (+40% ship in battle) miatt.
    De ami biztos hogy univerzális hajókat kell csinálni, tudom régebben mást mondtam :) de felesleges endlessen figyelni mivel jön mert pl kifigyeltem hogy csak def védelme van és csak lézert használ. Legyártottam egy ellen flottát. 2 körig minden oké volt, aztán kijött ő is ennek az ellentetjével, és nem engedhetek meg semmilyen veszteséget.
    Hajó gyártásnál figyelni kell hogy milyen hajótípús mire ad bonuszt és így felszerelni. Na kibeszéltem magam egy hétre.
  • Deer
    #195
    Indítanod kéne egy topikot a Magyaritasok.hu "Pc Magyarítások" gyűjtőtopikjában, akkor tudnák, hogy fordítás folyamatban. Illetve felvetethetnéd a Magyarítási listába.
  • Sunsetjoy
    #196
    Lehet, hogy megteszem, illetve kirakom a fordítói oldalamra. Csak előrébb akarok jutni vele. Most hétvégén megpróbálok egy újabb verzióval előrukkolni.
  • LSSAHPAUL
    #197
    Nem tudom hatással van e a munkádra, de már 0.15-ös verziónál járnak.
  • Sunsetjoy
    #198
    Egy-két dologban a szöveg területén vannak változások már a 9-esnél is, de először az 1.05-re fejezem majd be, Utána lesznek külön verziók. Így volt a Galactic Civilizations II-nél is, van külön az 1.4x, illetve az 1.5/1.52 változathoz is. Sajna a Steam verziós 2.03-hoz egyik játékos szerint nem működött, azt nem tudtam próbálni.
  • LSSAHPAUL
    #199
    Megnyertem Endless fokozaton, 6 faj, én az United-el voltam.
    Rájöttem a nyerő taktikára :) szal ha nem nyír ki a gép akkor kb 120.fordulónál csődveszély/lázadás fenyeget a sok rendszer, túlszaporulat miatt. Erre tökéletes megoldás: Adventure-hőst kell képezni, van egy olyan képessége ami minden ellenséges hajó után pénzt kap. Pl egy 1-es hajóra 20-at, egy 2-es pl rombolóra 40-et. És most jön a csavar :) két ilyen hős már duplán hoz!!! Az államháztartás hiányát a következő képpen oldottam meg: 2 rendszer ami az én fennhatóságomhoz tartozik nem kolonizáltam, ergo a kalozok elszaporodtak. Na ezeket levadászva bármikor komoly összeghez juthattam. De ez már csak ha a tortán :) endless fokozaton mindig van háború, egy nyertes csata átlag 300 pénzt hoz. Volt olyan forduló ahol 10K pénzt kaszíroztam :)
  • pocoksari
    #200
    elkezdtem a játékot...kreáltam egy united alapú saját népet...huge pálya, 8-an (normálon persze még)...jól haladok, valószínűleg meg is nyerem, de volna pár kérdésem

    - a flottát/hajókat hogyan lehet javítani?
    - olvasom az endless fokozat gépi bónuszait...mit az istent lehet kezdeni a +100% tűzerő ellen, főleg, hogy techhátrányban van a játékos? /most pl. az egyik flottám 50k harci értékű, ha ez a nyomoronc gép odarak elé egy 100k erősségűt, akkor nekem 4-5 ilyet minimum rá kell vezetnem...mondjuk spec ez inkább kicsiben zavarna az elején, mert most naponta legyártok ennyit, a körönkénti 10k pénz meg elég mindenre, de miért nem okosítják inkább a gépet, ahelyett, hogy ilyen hülyeségeket adnak neki/