67
  • caius marius
    #67
    Okádék ez a kaja...
  • Laza
    #66
    Na, egy másik ebéd:


    Hogy a fenébe lehet egy darab hambit adni ebédre iskolában? Ez nekik a főtt étel?
    Most komolyan, ezek után senki se merje szidni az itthoni menzát :)
  • Laza
    #65
    Pf, ezek után Te mit ebédelhetsz :D
  • pamparampa
    #64
    amint rájön mi az a fasz, nem a kajával fog foglalkozni.
  • opeca
    #63
    Kenyér meg virsli az neked ebéd?
    Nem lehetsz egy jól táplált gyerek...
  • Szefmester
    #62
    Emlékszem anno a konyhásnénik szatyor kajával sétálgattak haza. Lógott ki a rúd szalámi meg a kiló kenyér, mi meg reggelinél kaptuk egy vékony szelet kenyeret rajta egy karika szalámival... Amikor mondtuk az igazgatónak a dolgot az tett is ellene. Hirtelen két hétig 2 karika szalámi volt a kenyéren, meg új konyhásnénik jöttek, aztán valahogy megint elkezdett fogyni az adag.

    Ebédnél detto. Valahogy mindig ki volt spórolva az anyag a kajából... és még csodálkoztak hogy az egészségtelen büfénél hosszabb volt a sor mint a menzán...
  • TARTYOM
    #61
    Mert mi a bajod vele? Ha úgy kapod, hogy virsli és külön mellé a kenyér akkor nem lenne bajod?...
  • opeca
    #60
    Hotdog ebédre? Na csüsz bazdmeg..
  • Béka Benő
    #59
    Ezek a lefotózott "kaják" a magyar kórházi kosztra emlékeztetnek...
  • svhs
    #58
    "Dobjátok a kanári elé ha nem sértődik meg."
  • Willenbrock
    #57
    Az elhízás veszélye nem fenyegeti őket úgy látom.A macskánk is megeszik egy ekkora adagot.
  • teddybear
    #56
    Valamelyik nap volt JAMIE OLIVER műsora a Spektrumon. Abban mondta, hogy míg az egyik olasz kisváros iskoláján 95 centet költenek egy adag kaja előállítására, addig Angliában ez az összeg csak a harmada. Átszámolva ez olyan 340 forint az olaszoknál, és kb. 113 az angoloknál. Márpedig ennyi pénzből nem sokat lehet az asztalra tenni.

    Kérdés persze, hogy mibe fáj a szülőknek az ellátás?
  • Ferrer
    #55
    Nézzetek rá a blogra. Szerintetek ez mennyiség? Pl. a mai - valami kicsiny saláta és melléb*szva valami színezett kenyér. Vagy a tegnapi hamburger, néhány szem krumpli "desszertnek" valami undorító cukros akármi. És akkor még gondolom nem is kevet csengetnek ezért a szülők havonta.
  • teddybear
    #54
    Hát nem csodálom, hogy az iskolavezetőség szégyenkezni kezdett a blog miatt. Ilyen, már ránézésre is silány kaját nem igazán szabadna embernek adni. Ehhez képest még a meki menüje is éttermi kaja. A mondás szerint igaz, hogy keveset adnak, de az legalább pocsék.
    A sulinkban ehhez képest a menza maga volt a Gundel.
  • s821227
    #53
    Véleményem szerint, elég fain kajákat kapnak! Mindig van benne zöldség, kis húsféleséget valamilyen magvas kenyér jellegű dolog stb... A magyarországi menza meg sem közelíti ezt a színvonalat /ha belegondolunk ott valamilyen szinten kiegyensúlyozottabb étrenddel látják el a diákokat, nem csak zsír meg szénhidrát, emészthetetlen mócsing stb./. Az adagok valójában kicsik és néha néha becsúszik valami kevésbé szimpatikusabb, de az esetek 70%-ban igenis jó kaják ezek.
  • aaaaa
    #52
    Aztán ha nem tartja be a tiltást, mi lesz ? Kirúgják, mert lefotózta a kaját ? Nálunk a gyilkosság meg a rablás is belefér a "gyerekcsíny" kategóriába, ha az illető csak 9 éves. Bár ez elég elszomorító, és nem így kellene lennie.
    Angliában amúgy is elmebetegek a fotózással kapcsolatban, számos tüntetés is volt már emiatt. Aki fotózik biztos terrorista... Akárcsak nálunk a szép régi időkben. Fényképezni tilos tábla volt a laktanyák közelében. Értelme persze semmi nem volt, az "imperialista kémek" megoldották valószínűleg. :)
  • Inquisitor
    #51
    Megnézve a blogot értem, hogy miért lettek idegesek tőle:

    Food-o-meter: 6 of 10
    Mouthfuls- 34
    Pieces of hair: 0
    Health rating: 8 of 10
    Price: EUR 4,20 (that's 3,39 in British Pounds)
    Food tester: Kevin'

    És van ahol az egészségessége is értékelve van, mondjuk a 2/10 nem éppen hízelgő a menza vezetőinek. :D
  • TARTYOM
    #50
    Erőszakosnak kell lenni velük és leállnak csak nem mertek szembeszállni senki olyannal aki a köznek dolgozik..
  • torreadorz
    #49
    Azt meséltem már hogy amikor a TIGÁZ elvitte az órát szakértői vizsgálatra (merthogy a szerelők _utólag_ észrevettek rajta egy légyfingnyi hajszálrepedést a festéken ami csak a fényképezőgépen volt látható 1000x nagyitással szabad szemmel nem, de azért ráfogták hogy csavarhúzóval biztos felfeszitettem az órát WTF...)

    Na szóval hogy nem akarták megengedi hogy bevigyem a fényképezőgépem a szakértői vizsgálatra hogy lefotozzam a saját órám mielőtt szétszedik...

    Szóval végül ügyvédet kellett hivnom és úgy máris megengeddőbé váltak (és persze az órát is jónak találták).
  • llax
    #48
    Nem értem azokat, akik ezt az eljárást helytelennek tartják.
    Nem személyeket fotóz, hanem ételt. Nem magántulajdonú étteremben, hanem menzán. Ez egy szolgáltatás, amiért legtöbb helyen fizetni kell. Viszont aki fizet (szülő), annak egy jogállamban joga van ahhoz, hogy tudjon arról, miért is fizet.
  • TARTYOM
    #47
    Tiltani akarják mivel 90%-ban olyan hányadékokat basznak eléd, hogy csak nézel..
  • brueni
    #46
    én bele szoktam nézni a gyerek uzsonnájába amit hazahoz. nem csodálkozok rajta, hogy nem eszi meg. felfújt zsemle félbevágva (olyan amiben több a buborék, mint a tészta, bár közületek sokan szerintem csak ezt a fajtát ismerik), benne jó esetben egy késhegynyi kenhető istentudja mi (tán teszkó gazdaságos műanyagmargarin), minden második héten kedden egy halvány barna folt (talán szalámilenyomat), na meg egy olyan vékony szelet uborka, hogy épphogy csak látszik a színe.
    az egész simán elfér az olvasókönyv lapjai között, ott szokta hazahozni a lelkem.
    én még emlékszem az én iskolás uzsonnáimra. annyi szelet kenyeret vehettünk a sárga füles kosárból, amennyit akartunk, megkenve vajjal, lekvárral, kőrözöttel, tojáskrémmel. mi még füles bögrében kaptuk a kakaót hozzá, aminek íze volt.
    a két hónapja vásárolt lidlis paradicsom pedig nem hajlandó megrohadni otthon, annyira tele van műanyaggal.

    szóval minden tiszteletem a kislányé, ő legalább tesz valamit azért, hogy normálisat egyen. sajnos itthon minden támogatást megvonnak, lenyúlnak, így sok helyen még annyit se kapnak a gyerekek mint nálunk. és ez a szégyen, nem pedig, hogy ilyen kezdeményezések vannak...
  • caius marius
    #45
    Húú de magyar vagy!
  • pasi29uk
    #44
    Mi a heti minimum egyszeri grízestésztától másztunk falra...
  • jackoneill90
    #43
    Nyilván most a kislánynak külön csinálják a kaját, a többinek ugyanazt a silányt adják mint előtte.
  • jackoneill90
    #42
    A konyhás nénik attól szarnak, hogy valódi ételeket kell főzniük-sütniük.
  • caius marius
    #41
    A guglival vigyázni kell. Nagyon nagy hülyeségeket tud fordítani!
  • caius marius
    #40
    Mi a seggem jó pl: abban a hotdogban?
    Az a kaja szarabb mint amit én ettem a nyócvanas években a menzán.
    Lázadás? Ebben az esetben asszem nem játszik.
  • Omega
    #39
    Valaki írta, hogy ekkora adagoktól nem lakna jól. Való igaz, hogy nem nagy adagok, de a lányka korában ez elég is. Emlékszek rá, hogy én például soha nem ettem meg a kajámat az ő korában. Nem véletlenül sok étteremben lehet kérni gyerek adagot is.
  • IMYke2.0.0.0
    #38
    Japán nem játszik :)
  • Higinos
    #37
    +1
  • globint
    #36
    Ja. :-)
  • TreDoR
    #35
    Hátjah, manapság a sok kis csipszarnak semmise elég jó.
  • ClassicR
    #34
    Bárcsak lennének ilyen jó kaják a magyar iskolákban, mint amiket a kislány fotóz :(
  • caius marius
    #33
    Ez nem tudom, hogy jött ki neked.
    往前 wangqian= előre
    看 kan = nézni, látni
    同志 tongzhi = elvtárs (nem összekeverni a másik jelentésével!) :)
    Tehát helyesen: Nézz előre elvtárs!
    Gugliztad?
  • globint
    #32
    Hát, amit kínaiul kiírtál. Bajtársi csata? Ugyan már! Olyan nincs!
  • Jozsó
    #31
    Végig néztem a blogot. Halál komolyan nem értem, hogy mi volt ezen szégyelnivaló. Szerintem nálunk a gyerekek a kezüket összetennék, ha ilyen kaják lennének a suliban.

    Azt nem mondom, hogy hajde egészséges cuccok, de azért az is tiszta, hogy egy mai gyereknek az a "lázadás" ha minél egészségtelenebb ételeket eszik.
  • kisemlős
    #30
    A magánterület tulajdonosa megtilthatja a fotózást, de Te nem vagy köteles betartani! ;-)
  • caius marius
    #29
    Én fotózok mindenhol, és nem nagyon szokott érdekelni a szabályozás. Sőt!
    Egy alkalommal a sparban a vásárlók könyve helyett egy tábla volt csak, hogy fotózni tilos! Naná hogy lefotóztam. Nyomtam is fel őket, mindjárt egy lendülettel. Olyan is volt, hogy a főnökömet vettem fel mikor gyökérkedett velem. Mikor kitudódott, mondtam mehetünk jelentsen fel. Valamiért nem tette. :))
  • Cat #28
    most őszintén, mi ez a színes izé? Hol van ezen a képen rántott hús?