52
  • Spheriot
    #12
    Ehhez a fluxushoz már csak egy kondenzátort kell szorosan kapcsolni és a kész a fluxuskondenzátor...
  • Bannedusermail
    #11
    Az a csoda, hogy egyáltalán érzékelni tudjuk, mert semleges részecske. Én eddig úgy tudtam, hogy egy neutront úgy érzékelnek, hogy nekim egy egy atomnak és vagy bele épül, vagy széthasítja. Na de azt, hogy az repül és most itt van, most meg már ott, és jé már amott, azt nem is gondoltam volna. Azt hittem, hogy csak azt tudják érzékelni, ha lekoccol egy atommagot.
  • endrev
    #10
    Nagyon jó. Nem beszélve arról, hogy mi történik a túloldalon a neutronnal közben...? Mi van a felgyorsul és máshol jön vissza? Mi akadályozná meg benne, hogy ezt máshol jöjjön vissza, esetleg rossz helyen...?
  • Bannedusermail
    #9
    "Alapvetően, ha a Földet egy megközelítőleg 0,1 Gauss fluxussűrűségű "tükör" mágneses mező venné körül, az képes lenne elősegíteni a neutronok oszcillációját a két világ között úgy, ahogy Szerebrov kutatócsoportja észlelte."

    Ha az elméletük igaz lenne, akkor az a legdurvább nukleáris fegyvert jelentené.
    Képzeljük el, hogy a neutronok átszökdösnek az atomokból valami párhuzamos univerzumba. Az összes atom, amit ez érintene, széthullana. A párhuzamos univerzumban meg komoly gondban lennének, hogy mit keres itt ez a sok neutron, de a válaszra már nem lenne idejük. Szóval akkor csak kicsiben, ne rögtön az egész bolygót. Csak terroristák kezébe ne kerüljön! Pár mágnest összetákol egy arab fickó, és kész is az új atombomba. Ráadásul nem csak a Földön robbanna, hanem a párhuzamos univerzumban is. Interdimenzionális terrorizmus.
    Na jó, inkább pihenjenek.
  • Bannedusermail
    #8
    Ez jó volt. :-)
  • norbre
    #7
    "..egy tükörrészecskékből álló, egyfajta párhuzamos világ megmagyarázná a neutronok "elvesztését", majd visszatérésér, mivel minden neutronnak meglehet a képessége, hogy átugorjon saját láthatatlan tükörpárjába és vissza"

    biztos mert nem vagyok fizikus, de valószínűleg nekem is ez jutna először eszembe, nyilván ez a legkézenfekvőbb lehetőség


    A magyarázat felettébb elrugaszkodott, azonban nem zárható ki

    ja.. ahogy gondolom még végtelen számú variáció sem.. pl hogy minden elképzelhető sebességnél gyorsabban mozgó, neutron gyűjtő fejkendős zsebnénikék, fényből szőtt kosarakkal lopkodják azokat, majd miután megfőzték a neutrínólevest, kidobálják őket a kondérból.. végülis ez sem zárható ki, bár elég elrugaszkodott pfff
  • nenad
    #6
    nem tudjuk, hogy eszükbe jut e, de a válasz kiváló! :D
  • endrev
    #5
    Az nem jut eszükbe, hogy addig talán csak nem tudják észlelni a neutront, nem pedig eltűnik?
  • nenad
    #4
    szerintem ezek mind hülyék és fantáziálgatnak... Valóságtól elrugaszkodott őrültek akik csak a pénz viszik, ahelyett, hogy praktikus dolgokkal foglalkoznának, miközben a föld szarrá szennyeződik az előző hülyeségeik miatt....
    Na beszóltam! :D
  • a.carkey
    #3
    Enrico Fermi? Ő is olasz volt ...
  • Irasidus
    #2
    Érdekes ez a paritássértés, csak ez a kísérlet fura. Ezzel nem oldják meg a kérdést: most akkor aszimmetrikus a világegyetem, vagy a tükör anyag a megoldás, vagy más? Szóval gáz. :(
  • Anomaly
    #1
    Úgy kezdődik, hogy olasz. Felesleges tovább olvasni.