52
  • sysqo
    #52
    DE a nagy kérdés, hogy a neutronok hogyan kerülnek át a másik univerzumba? Szerintem Chuck Norris pörgősrúgással küldi át őket egyenként...
  • mizar1
    #51
    ...és te még tovább rontottál a színvonalon a trágárságoddal.
    Sosem értettem mire jó a söpredék nyelvezetét használni.
  • TARTYOM
    #50
    Sliders
  • TokraFan
    #49
    "...a két világ között oszcillálva"

    Meg kell kérni Pista bát, hogy nézzen rá oszcilloszkóppal.
  • senki687
    #48
    Nem kritizálni kell, hanem értelmes kommentekkel jobbá tenni.
  • TARTYOM
    #47
    Hosszú idő után visszatértem az SG-re, hogy hátha értelmes kommenteket fogok olvasni... Hát kibaszott nagyot tévedtem.
  • Katalizátor
    #46
    Beszólni beszóltál, de egy kicsit sem gondoltad át. Így meg már nem olyan durva. Sokan mondják ezt. Mintha bármilyen tudományos felfedezés azonnal környezet-szennyezne...

    ÚRISTEN MIT TETTÜNK!!!
  • johnfly
    #45
    Az eredeti cikk forrása alapján itt az eredeti forrás, ha valakit jobban érdekelne (és nem érne rá három ctrl+c, ctrl+v-re)

    eredeti forrás

    Itt azért jóval többet írnak a dologról.
  • willcox
    #44
    Gondolom, a legkevésbé sem zavar, hogy neutronokról volt szó, nem neutrínókról.
  • Magyar Betyár
    #43
    a neutrínó rendkívül közömbös az anyaggal szemben, azaz a kölcsönhatás (ütközési) hatáskeresztmetszete igen kicsi, s egy fényév vastag ólomfalon a neutrínóknak mintegy fele haladna át. Eme tulajdonságuk jelentős mértékben megnehezíti, hogy kísérleti úton észlelni tudjuk őket, mert a kimutatás alapja valamely kölcsönhatás.
  • senki687
    #42
    Igazad van, ez bulvár. De valahogy engem nem vonz a 23 gyerekt lemészárolt a román ámokfutó kamionos tpiusú cikk, ellenben ezeket a tudományosaknak feltüntetett cikkeket mindig elolvasom. A reklámok miatt meg kell fogniuk azokat is, akik a többi cikkre nem buknak. Ennek ez kiváló módja. Azt meg ne is várd, hogy valódi tuományos cikk jelenjen meg egy újságban. Vannak újságírók, vannak tudósok, de tudós újságírók...?? Most akkor egyetemen kutasson és oktasson vagy naphosszat cikkezzen? Egy tudósnak nincs erre ideje. Legfeljebb az elméleti fizikusoknak. :) A másik dolog, hogy a tudományos cikkeket nem sokan bújnák. Ahhoz, hogy egy komolyabb cikket megértsen valaki, nem elég elvégeznie hozzá egy szakirányú egyetemet. A kutatási területek már annyira speciálisak, hogy úgysem tudnának érdemben hozzá szólni azok, akik nem konkrétan azzal a területtel foglalkoznak. Szóval jó ez így, mert máshogy nem is működne.
  • willcox
    #41
    Te még felfogni sem voltál képes azt, amit írtam. Még egy óvodás is többre képes, mint amit elővezettél.
  • willcox
    #40
    #37 és #38: olyanok vagytok, mint valami régi megakadt lemez. Más egyébre nem futja a hangyányi agyatokból.
  • Baliquez
    #39
    Az ultrapolár szingularitás megmagyarázza ezt a jelenséget, nincs benne semmi rendkívüli.
  • immovable
    #38
  • Deus Ex
    #37
    #32, #34, #36, ne tetetsd a trollt, mert ideszokik. Minusz gomb a postja felett, és többet nem zavar.
  • JethroHUN
    #36
    Ebből az következik, h te sem értesz szart sem a témához... 1. hülyeség a következtetésed - > ha sokan szólnak hozzá az biztos bulvár. 2. semmit nem írtál h miért is nevetséges és hülyeség az egész. Troll vagy, de még csak nem is sikeres.... hagyj fel vele,

    Én most nem olvasom el, nem igazán érdekel a párhuzamos univerzum teóriája, végig néztem a Fringe-t szóval most nem vagyok vevő ezekre az ötletekre.
  • willcox
    #35
    Itt maximum te vagy ideges, én nyugodt vagyok. Szopogatásra én is tudnék neked ajánlani valamit, de nem kavicsot.
  • immovable
    #34
    Szopogass kavicsot megnyugszol. :)
  • willcox
    #33
    Kérdeztelek? Egyébként meg lehet jókat röhögni a cikkeken, meg a sok szaGértő hozzászólásain.

    PS: a nanobiszbaszokat kihagytad.
  • immovable
    #32
    Ha nem tetszik el lehet menni.

    Am láthatóan tetszik, mert minden kvantum, dimenzió, sötét anyag, ősrobbanás cikknél ott tobzódsz.:)
  • willcox
    #31
    Ismét egy nevetséges cikk. Nem kéne a "tudomány" rovatot vicc rovatnak átnevezni? Már sokadszor javaslom.
    Ha bármilyen állatság megjelenik valamelyik külföldi oldalon, az sg azonnal gyöngytyúk szindrómába esik, készül egy gyors fordítás, és itt is megjelenik. Bulvár.
    Egy valóban tudományosnak mondható cikkhez valószínűleg lényegesen kevesebben szólnának hozzá, kevesebb kattintás, és ez meglátszana a reklámbevételen is. A hülyeséghez viszont nagyon sokan hozzászólnak, ebből mi következik? Ugye nem kell leírnom?
  • drfaust
    #30
    Táguló univerzum, sötét anyag, sötét energia, tüköranyag, ez már a röhej szintjén van.
  • kisemlős
    #29
    Hm... Az antianyag világban, pedig megszállottan kutatnak a rejtélyes anyag után...
  • NEXUS6
    #28
    Van egy még egyszerűbb, bár sokkal zavarba ejtőbb magyarázat/teória is. A forrásból eleve nem jött annyi neutron, mint amennyire számítottak!


    Ez esetben valamit nagyon nem tudunk már évtizedek óta a nukleáris energiáról. Viszont nem kell egzotikus paralel univerzumokat keresni.
  • lotsopa
    #27
    A neutronban lévő kvarkok által gerjesztett elektromágneses tér nem is lehet szimmetrikus.
  • globint
    #26
    Egyrészt némely fizikusok vergődnek a 10-11 dimenzió létén, nem létén, de nem találnak fizikai bizonyítékot, más fizikusok meg hitetlenkedve nézik, amikor ilyen szöveggel találják szemben magukat: "egyfajta párhuzamos világ megmagyarázná", mer-hogy az baromság.... Tényleg, akkor esetleg kezd kristályosodni a kép?
  • duke
    #25
    "Tanult barátom szerintem arra utalt milliókat, hogy a múltkor is olaszok voltak azok, akik rosszul csatlakoztattak egy optikai kábelt, minek apropóján borult a fizika..."

    Az nagy blama volt, le is mondtak paran, viszont par honapig, fantasztikus tavlatok nyiltak meg. Az hogy sokan azt gondoltak, van valami, ami a fenynel gyorsabb lehet, ez hosszutavon pozitivan hathat a gondolkodasra, es egyszer valaki tenyleg talal valamit ami gyorsabb.
  • KopaszIsten
    #24
    Lemaradt:

    Úgyhogy csak csínján a "szuper-hűtött" neutrínók átküldözgetésével, mert ha megunják az "anti-földlakók" átjönnek majd terror-elhárítani! :D
  • kvp
    #23
    Akkor mondok en is egy teoriat:

    A neutronok magneses tere nem szimmetrikus es toltese nem semleges, csak a nagy forgasi sebesseguk miatt latjuk annak. Amennyiben kelloen kis energian mozognak es ezert kelloen kis sebessegu a forgasuk, akkor a magneses teruk eszlelhetove valik. A sajat magneses terukkel megegyezo ereju terbe helyezve oket ket dolog tortenik: a palyajuk destabilizalodik ezert oszcillalo mozgast vegeznek, masreszt a detektorok egy resze szamara csak akkor lathatoak amikor a magneses terrel kozel azonos iranyban all a sajat magneses teruk, mivel ellentetes irany eseten a ket ter kioltja egymast. (mivel a neutron kepes protonra es elektronra bomlani, ezert feltetelezheto, hogy a protont alkoto elemi reszecskek nem teljesen gombszimmetrikusan helyezkednek el, ezert kialakulhat ket polus, mint egy rudmagnes eseten es nagy sebesseggel megfelelo iranyban forgatva nem is tudjuk erzekelni a statikus magneses teret, csak a polusok atlagat ami 0)

    A fenti hipotezist azzal lehet ellenorizni, hogy az eltunesi jelenseg ellenparjakor, tehat eszlelheto allapotban magasabb-e a mert energiaszint, mint magneses ter nelkuli esetben. Amennyiben igen, akkor a fenti jelenseg all fent.
  • KopaszIsten
    #22
    A cikkből amúgy tényleg nem sok minden derül ki. Mondhatni szinte semmi. Annyi hogy el-el tűnnek szuper hűtött neutrínók, de az se biztos, mert lehet mérési hiba vagy hiányosság. Az összes többi pedig csak egy sci-fi rajongó tudós képzelgése csupán. :)
    Én meg arra gondoltam, hogy ha a neutrínók át tudnak jutni egy párhuzamos dimenzióba, akkor ennyi erővel más is átjuthat, és elméletben akár dimenzió kaput is lehetne építeni, amin átjöhetne egy inváziós flotta vagy hadsereg, oszt' jó napot. :D
  • KopaszIsten
    #21
    Gondolom igazad van, és nem üti meg a tudományos mércét az sg, de ingyé' van, úgyhogy ha nem tetszik ne tessék olvasni! :P
    Akit meg "csak" annyira érdekel a tudomány, hogy szereti egy helyen kézhez kapni a nap\hét eseményeit, és nem akar sok szakszöveget, esetleg utána kutatni (főleg idegen nyelven), annak pont jó. :P

    Természetesen minél pontosabb és igényesebb cikkeket a népnek, de ajándék lónak ne nézd a fogát!
  • osztmivan
    #20
    Szemüvege volt-e
    esetleg pofaszakálla?

    Mert ezek után ha egy cikkben az áll, hogy pofaszakáll, akkor ti már ne is olvassátok tovább.
  • endrev
    #19
    Tanult barátom szerintem arra utalt milliókat, hogy a múltkor is olaszok voltak azok, akik rosszul csatlakoztattak egy optikai kábelt, minek apropóján borult a fizika...
  • osztmivan
    #18
    Hát ja.
    Nekem sem ugrik be elsőre sok olasz fizikus, csak Volta, Fermi, Marconi, Galilei, Toricelli.
  • endrev
    #17
    Igen, én már megszoktam, hogy ezt a színvonalat már nem ütik meg az SG-cikkek, mivel nem tudományos háttérkutatáson alapulnak, csak egyszerű fordítások, tehát az író jellemzően nem érti, hogy miről van szó.

    Hát igen, ez nem egy Élet és Tudomány... Már ha az megütné ezt a szintet. Közelebb van a bulvárhoz.

    Mindenesetre az ötlet az összepárosodásról érdekes. :)
  • halgatyó
    #16
    A cikkből nem derül ki néhány infó:

    1.) Mit ábrázolnak a képek?

    2.) Miért csak a NAGYON LASSÚ neutronok "ugrálnak át a másik térbe" vagy micsodába?

    3.) Miért csak a neutronok? Pl. a protonok és elektronok miért nem?

    Ha már tippelnem kellene, én inkább valami kvantummechanikai effektusra tippelnék, valami hasonlóhoz, mint a szupravezetés vagy a szuperfolyékonyság.
    A neutronok nyomai a köd- és buborékkamrában észlelhetőek, ám NAGYON gyengék. Mivel elektromos töltése nincs, a kicsiny mágneses momentuma miatt hagy több százszor gyengébb nyomot, mint egy proton.

    Nem tudom, csak tippelek: mi van akkor, ha az ultra-ultra-hideg neutronok is összepárosodnak valahogyan, lenulázva egymás mágneses terét?
  • endrev
    #15
    Én is így tudtam, bannedusermail...
  • Petka
    #14
    Aztán kitudja a párhuzamos univerzumban is játszik Pistike neutronokkal azt itt meg mindjárt kiüti valaki alól a széket :D
  • flashpointer
    #13
    Azt nem írták hogyan érzékelik, lehet ugyanúgy, hogy csak a hatásokból következtetnek rá, hogy ott van. Aztán ha megszűnik a hatás, mondhatjuk hogy eltűnt, de lehet hogy nem, csak valami változott és már azzal a módszerrel nem tudjuk kimutatni, csak mással. De nem hiszem hogy ez nekik nem jutott volna eszükbe. Habár olaszok, úgyhogy valaki dobjon nekik egy mailt .D