151
  • nessboth
    #71
    Akkor még nagyobb baromság, ugyanis ahol bejöttek már rég fel volt térképezve, illetve a kis droidok már köröket is leírtak, azaz egy területet sikeresen teljes mértékben feltérképeztek.
  • Landro
    #70
    Nekem tetszett
  • Bhalage
    #69
    na latom szepen megossza az embereket a film, lehet h meger egy letoltest ^^
  • kerge30
    #68
    Meg kellene keresni a hajó roncsai között a kapitány holttestét és akkor meggyőződhetünk arról android volt-e:-)Egy spin-off epizódot erre is el lehetne pocsékolni:-)
  • morden
    #67
    Egyébként egy steril medicenterbe egy kb 20cm-es polipszerű izé mitől hízott meg néhány óra alatt 5 méteresre :D ? ( meg egy a levágott fej mitől kelt életre és miért robbant fel? )
  • Stranger666
    #66
    nemtom neked feltűnt-e, hogy a kapitány látta a kamerák képét de mégis azt mondta, hogy nem lát semmit, valamint amikor életet jelez a műszer ezek meg az ellenkező irányba mennek akkor is csak sandán néz... szerintem ő volt a 2. robot a filmben..
  • lopbisz
    #65
    Nem rossz írás de két dologban téved. :)

    1. A honfoglalás az nem honfoglalás volt hanem hazatérés.
    2. Töhötöm nem kalandozik hanem tudatos hadjáratba kezd.
    Ez a film is igazolja, mikor a germán droidtól céltudatosan megkérdezi eltudja e vezetni az "eredet világba" és oda vezesse. :)
  • morden
    #64
    Te mint bölcsen mosolygó hallgató, kettőt is összehoztál :D Szerintem egy ilyen kaliberű filmnél(aminek kellene lennie) a közepes is elég gáz.
  • immovable
    #63
    Borzasztó semmit mondó ez a cikk. Ejj.
  • kalapos01
    #62
    "És egészen véletlenül kihagytál a statisztikából egy részt: Közepes lett (30%)"

    Bocs, azt hittem, hogy ha adott a jó és a rossz, akkor gond nélkül kikövetkezteted, hogy mennyi a 3. érték. Nem nagyon izgat, hogy ki szerint semleges, vagy ki szerint nem jó, a szélsőséges vélemények mutatják, hogy mennyivel több a jó, mint a rossz - és a mondandóm lényege, hogy ha valaki kommentek alapján ítélne, akkor azt hinné, hogy mindenki szerint rossz volt. Vagyis, aki szerint jó volt, az bölcsen mosolyogva hallgat. (Te jó példa vagy. Sikerült 9 kommentet összehoznod a témában. :)
  • ManoNegra
    #61
    ez tényleg vitczes volt domó rabbitól...
  • morden
    #60
    Az átlag "csőcselét" zavarták olyan apróságok, hogy egy full feltérképezett űrhajóban hogy tudott eltévedni 2 arc, és miért nem szólt valaki a legénységből nekik, hogy kettővel balra és ott a kijárat, vagy hogy egyik percben juj élőlény futás, másik percben ugyan az a szereplő elkezd udvarolni az idegen kígyónak stb.
    És egészen véletlenül kihagytál a statisztikából egy részt: Közepes lett (30%)
    47% szerint átlag vagy rossz film volt, azért ez nem túl jó :(
  • Katalizátor
    #59
    Tudod aki kiröhögi a "másokat", az általában nem túl okos ember.
  • Katalizátor
    #58
    "(valójában Ripley óta nem is volt hiteles női akcióhős)"

    Hé! Na és Sarah Connor??? :)
  • kalapos01
    #57
    Tudsz olvasni? Épp az írja, hogy azt várta, akinek válaszoltál. Menj, röhögd körbe.

    Tök vicces, hogy akinek nem tetszett a film, az itt stresszel, akinek meg abszolút bejött, az nem ereszkedik a csőcselék közé. Nyilván megmagyarázni is felesleges az okokat olyanoknak, mint alattam a röhögős ember.

    Hogy tetszett a Prometheus?
    Tetszett, jó film (54%)
    Gyengén sikerült (16%)
  • Kindred Blades
    #56
    Az utolsó mondatodban ott a lényeg.
    Tegye fel a kezét, aki a Prometheustól tényleg egy istenkeresős, filozofikus sci-fit várt.
    Csak hogy tudjam, kiket röhögök körbe.
    Mert aki ezt bevette, az jó eséllyel bevette azt is, hogy az Avatar majd determinálja a teljes világképét. Azokon is jókat röhögök.
  • Axlkenobi
    #55
    Előre bocsátom, hogy én nem tartozom a divatfikázók közé, Alien-előzményfilmet sem vártam, viszont Scott és Lindelof előzetes önimádó ömlengéseik után egy jól felépített és elgondolkodtató sci-fit igen.

    Olyan szövegek röpködtek itt a bemutató előtt Lindelofék szájából, hogy ez a film milyen provokatív kérdéseket fog majd feltenni, megkérdőjelez istenhitet, evolúciót, anyámkínját, stb.

    Ezek után úgy voltam vele, hogy ha ekkora a mellény, akkor teljesítsd is!

    Hát nem teljesítette. A Prométheusz egy iszonyúan látványos, sokszor hangulatos, kőprofin összerakott, de totál felszínes mozi. Nyoma sincs benne mélyenszántó gondolatnak, vagy eredetiségnek. Sőt, megdöbbenésemre, alig foglalkozik a fent említett témákkal, többnyire állnak egy helyben és vizsgálgatnak fejet, meg fekete löttyöt.

    A karakterek totál felszínesre lettek megírva, semmi mélységük nincs, még Shaw és David karaktere a legkidolgozottabb. Vickers totál felesleges, gyakorlatilag ha kivágnánk a figurát a filmből, semmi nem változna. És ehhez kellett egy Oscar-díjas színésznő.

    Szóval, ha nagy szavakat nézzük, meg a megalomán célkitűzéseket, akkor a Prométheusz elbukik. Viszont ha egy látványos és szórakoztató nyári blockbustert akarunk nézni, akkor megéri a pénzét. Csak mélységet ne várjunk tőle.

    Aki filozófikus, vagy istenkeresős sci-fit akar látni, annak továbbra is ott a 2001: Űrodüsszeia és a Kapcsolat.
  • rotator
    #54
    Nagyon bugyuta és semmitmondó lett sajnos. Üzenem Ridley Scottnak, hogy a Blade Runnerhez ne merjen hozzányúlni...
  • endrev
    #53
    Elég nagy kérdéseket boncolgatott, mégsem mondott semmit, csak annyit hogy minden szar. Hát kösz, Ridley, jó érzés volt felállni a film végén...
  • endrev
    #52
    Hát én kiábrándultam Ridley Scottból. Vagy a forgatókönyvírókból, lehet hogy ez nem Scott hibája volt, végülis a hangulat megvolt, csak szar volt a történet, hiányos, zavaros, semmitmondó, szellemileg nulla, olcsó dramaturgiával. Mondjuk a többi Alien-film sem volt ennél jobb, ez tény, csak talán akkor még nem voltam olyan igényes.
  • nessboth
    #51
    No comment...mindent visz...
  • sandor8206
    #50
    EPIC
  • nessboth
    #49
    SPOILER!

    Marha filozófikus ilyen elemekkel:


    - Na jó, mi húzzunk innen (geológus meg a másik), ez a hely ultragáz...tíz perc múlva...nem bánt ez a kis kígyó.
    - Nem találnak ki az épületből, holott a kis kutató drodjai folyamatosan feltérképezték a helyet.
    - A hajó kapitányának folymatosan ott volt a térkép, ő miért nem mondta, merre menjenek?
    - Miért akarták az Istenek kiírtani az őslakosokat aliennel, mikor szinte azok még kőbaltával rohangáltak?
    - Ha ki akarták írtani őket, miért mutatták meg a titkos telephelyüket az őslakosoknak?
    - Ha volt szobor egy kifejlett alienről, akkor miért láthattuk mi a kezdődő evolúcióját?
    - Miért nem néztek utána mi az az óriáspolip az egészségügyi szobában?
    - Miért nem vizsgálták ki, mitől lett tébolyult a punkhajú műmacsó?
    és még vagy nyolc oldalt írhatnék.
  • Venom T
    #48
    Úúú baszdmeg!!!
  • gulyasandras
    #47

    Leviticus 22:3

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    New International Version (©1984)
    "Say to them: 'For the generations to come, if any of your descendants is ceremonially unclean and yet comes near the sacred offerings that the Israelites consecrate to the LORD, that person must be cut off from my presence. I am the LORD.


    New Living Translation (©2007)
    Give them the following instructions. "In all future generations, if any of your descendants is ceremonially unclean when he approaches the sacred offerings that the people of Israel consecrate to the LORD, he must be cut off from my presence. I am the LORD.

    English Standard Version (©2001)
    Say to them, ‘If any one of all your offspring throughout your generations approaches the holy things that the people of Israel dedicate to the LORD, while he has an uncleanness, that person shall be cut off from my presence: I am the LORD.

    New American Standard Bible (©1995)
    "Say to them, 'If any man among all your descendants throughout your generations approaches the holy gifts which the sons of Israel dedicate to the LORD, while he has an uncleanness, that person shall be cut off from before Me; I am the LORD.

    King James Bible (Cambridge Ed.)
    Say unto them, Whosoever he be of all your seed among your generations, that goeth unto the holy things, which the children of Israel hallow unto the LORD, having his uncleanness upon him, that soul shall be cut off from my presence: I am the LORD.

    GOD'S WORD® Translation (©1995)
    "Tell them: In future generations if any of your descendants, while unclean, comes near the holy offerings the Israelites set apart for the LORD, that person must be excluded from my presence. I am the LORD.

    King James 2000 Bible (©2003)
    Say unto them, Whosoever he be of all your descendants among your generations, that goes unto the holy things, which the children of Israel hallow unto the LORD, having uncleanness upon him, that soul shall be cut off from my presence: I am the LORD.

    American King James Version
    Say to them, Whoever he be of all your seed among your generations, that goes to the holy things, which the children of Israel hallow to the LORD, having his uncleanness on him, that soul shall be cut off from my presence: I am the LORD.

    American Standard Version
    Say unto them, Whosoever he be of all your seed throughout your generations, that approacheth unto the holy things, which the children of Israel hallow unto Jehovah, having his uncleanness upon him, that soul shall be cut off from before me: I am Jehovah.

    Douay-Rheims Bible
    Say to them and to their posterity: Every man of your race, that approacheth to those things that are consecrated, and which the children of Israel have offered to the Lord, in whom there is uncleanness, shall perish before the Lord. I am the Lord.

    Darby Bible Translation
    Say unto them, Every one of all your seed, throughout your generations, that approacheth the holy things, which the children of Israel hallow unto Jehovah, having his uncleanness upon him, that soul shall be cut off from before me: I am Jehovah.

    English Revised Version
    Say unto them, Whosoever he be of all your seed throughout your generations, that approacheth unto the holy things, which the children of Israel hallow unto the LORD, having his uncleanness upon him, that soul shall be cut off from before me: I am the LORD.

    Webster's Bible Translation
    Say to them, Whoever he may be of all your seed among your generations, that approacheth the holy things, which the children of Israel hallow to the LORD, having his uncleanness upon him, that soul shall be cut off from my presence: I am the LORD.

    World English Bible
    "Tell them, 'If anyone of all your seed throughout your generations approaches the holy things, which the children of Israel make holy to Yahweh, having his uncleanness on him, that soul shall be cut off from before me. I am Yahweh.

    Young's Literal Translation
    Say unto them, To your generations, any man who draweth near, out of all your seed, unto the holy things which the sons of Israel do sanctify to Jehovah, and his uncleanness on him -- even that person hath been cut off from before Me; I am Jehovah.

  • NEXUS6
    #46
    Eszkész!


    De nincs igaza, most komolyan!?

  • morden
    #45
    Amúgy az ilyen belemagyarázott filozófiás cuccra álljon itt egy görbe tükör :D
    "Az LV 223 természetes LeVédiát jelenti, a magyarság szálláshelyét.
    - A hét kutató, akik bemennek a szerencsepatkó alakú hajóba (ősi magyar motívum), a hét honfoglaló vezér
    - Hologramon látják, ahogyan a folyosón Hunor és Magor kergeti a csodaszarvast.
    - A nagy teremben, a freskón Emese álma van megörökítve, amint álmában megtermékenyíti a turulkirálynő.
    - Ott van még az idegenszívű germán-árja droid, aki a magyarság összes bajáért felelős. Amikor a síppal, dobbal, nádi hegedűvel (ősi magyar sámánhangszerek) beindítja az űrhajót, akkor nyilvánvalóvá válik gonosz szándéka: kezében akarja tartani a magyarság Földjét.
    - Ezt nem hagyja szittya-sumér ősünk, és letépi a fejét. Méretes ősünk ezután megtudja, hogy a magyar földet Trianonban megcsonkították, és büntető űrhajót indít az IMF ellen. De az idegenszívű sem rest, és polipként tekeredve szittya ősünkre megöli őt. A szerencsepatkó ezután lezuhan, de csak a germán-árja nőt temeti maga alá, a magyar vezér cselesen oldalra gurul (ősi magyar taktika), és megmenekül.
    - A honfoglalást csak Töhötöm vezér éli túl, akit a film helytelenül nőnek ábrázol. Töhötöm utána a germán-árja droid levágott fejével lóra pattan, és elindul kalandozni a szomszédos galaxisokban.

    És még egy: Ridley Scott az Kristó Gyula anagrammája, aki híres magyarság kutató volt, tehát az információ biztos, ne is vitatkozzatok!"

    domo.robi port.hu
  • morden
    #44
    Én az olyan scifit szeretem amiben ha oda figyelsz mindenfelé apró ötleteket látsz a jövőre nézve és elvarázsolt, itt max az volt az új elem, hogy a teremtő elkezdett furulyázni az űrhajónak az meg beindult :D
  • NEXUS6
    #43
    Had kérdezzem meg attól, akinek tetszett, hogy olyannak látte-e, hogy az elejétől beszippantotta és csak amikor hazaindult kezdett el gondolkodni, hogy mi volt ez az élmény orgia?

    Mert ha nem, csak elült a moziban amíg elfogyott a kólácska, meg a pattogatott kuki, akkor nincs miről beszélni.
  • messen
    #42
    Olyan kevés a sci-fi manapság a többi műfajhoz képest, hogy már csak azért megnézem, mert űrhajó van benne. Többet nem is várok manapság egy dollárwoodi filmtől.
  • Ender Wiggin #41
    faszbender két arckifejezésre képes: vicsorogni és tátott szájjal nézni - magyarul a van damme féle faiskolában tanult színészetet. a lufifejű rapace szimplán irritálóan hiteltelen (valójában Ripley óta nem is volt hiteles női akcióhős) és a nyomi akcentusától a világból is kifutok.
  • morden
    #40
    Noomi Rapace (Elizabeth Shaw)VS Sigourney Weaver Ripley azt hiszem nem kell sorolnom...
  • wolruf
    #39
    Szerencsére én is hasonlót írtam :)
  • szgege
    #38
    Megnéztem a filmet,a 3D bődületesen gyenge és ehhez a filmhez járt volna. Amikor eldől a hajó ,hatalmas jelenet lett volna,de a végén semmit effekt se volt. Ez a része egy lehúzás!
    Nagy Alien fan vagyok. Próbál az ember elvonatkozatni tőle,de hogyan mikor tele van Alienes utalásokkal,elemekkel és hozzákapcsolódó dolgokkal. Ha azt nem tartozik az Alien sorozathoz,akkor a film maga bődületesen gyenge,hiszen a legtöbb elemet abból lopták. Ha előzmény film ,akkor azt mondom nem rossz,de a forgatókönyv egy kalap szar. A történt ahogy kialakul hagytak rá időt,de a vége nagyon összecsapott. Teljesen kusza szálak. A "tojás kamra"-ban lévő lény az valami ultra gagyi!!! Nah ott valahogy kiestem a székből,egyszerűen nevetséges volt az a kígyó. Másik az a medpad,felvágja a hasát és utána mászkál még jó párat a "főhős".
  • NEXUS6
    #37
    Felhívom a figyelmedet, hogy a sci-fi egy mozaikszó, az első fele a tudományosra utal.
    Sajna ebből a filmből nem tudtunk meg semmi tudományos dolgot, feltéve persze, ha Daniken munkásságát nem tartjuk annak. (Én ugyan hajlok rá, de ez magánvélemény).

    Pl nem ártott volna egy olyan rész és akkor engem pl levesznek a lábamról, ahol azt ecsetelgetik, hogy az Alien hogyan nyúlja le a gazdatest génkészletét és alakul át hasonlóvá. Erre lehetett volna valami tudományosnak hangzó elméletet kitalálni, retrovírusokról, ugráló génekről. Csak ehhez az kellett volna, ha Scott minekután 30 éve kitalálta az alient legalább egy modernebb genetikáról szóló könyvet elolvasson.

    Sajnos szerintem ez nem történt meg.
  • lopbisz
    #36
    A kódolt story "nwo" -hoz köthető.

  • Deus Ex
    #35
    A kérdésekkel és válaszkereséssel nincs problémám, általában inkább a kérdéseket keresem.

    A sci-fiből a tudományosság módszertani alkalmazásának karakteresebb megjelenését hiányoltam. Az én mércém szerint az nem sf, ha számítógéppel verek agyon valakit, az viszont igen, ha a számítógép segítségével dolgozok ki valamilyen módszert, amely eredményeképpen ellenségem megdöglend. Ha jobbára a tudomány által létrehozott eszközök között ész nélküli szerencsétlenkedés a cselekmény, akkor a scifi csak díszlet, elhagyható elem.
  • Zenty
    #34
    " Csinálj jobbat,"

    Ez az igazi gány sablon duma.

    Ha kapnék 100 millió dollárt filmkészitésre akkor tuti jobbat csinálnék. Sőt a feléből is simán megoldanám.

    Utalj át a bankszámlámra és legkésőbb jövőre meglesz a film..
  • Venom T
    #33
    Ha már a buta kommenteknél tartunk a tiéd viszi itt a pálmát.
    Azért mert valakinek nem tetszett, még nem kell ledegradálni a High School Musical szintjére.
    Én elhiszem, hogy te Ridley Scott-os párnán alszol, de azért nehogy azt várd már el másoktól, hogy egy alapjaiban gáz filmet istenítsenek, mikor az említett rendezőnek vannak ennél jobb alkotásai is a múltban! ;)
  • Zenty
    #32
    Az aki azt mondja ez mély elgondolkodtató film és filozofikus az még nem gondolkodott életében..