224
  • csirke32
    #184
    "Ha el akarsz rejteni valamit, rakd az emberek orra elé."
  • Tau Tang Wou
    #183
    "A kontinensbelsők a melegebb időszakokban rizkább növényzetet tudnak eltartani, és ez okozza a CO2 emelkedését."

    Ebbe a képbe hogyan illik bele az, hogy a melegebb években hosszabb a vegetációs időszak a mérsékelt égövön?
  • Bannedusermail
    #182
    "Meg persze a szén-dioxidon kívül még ott van a vízgőz is (és más is, de az szerintem nem olyan lényeges)."

    A vízgőz két nagyságrenddel nagyobb üvegházhatású. Ez olyan jelentős eltérés, hogy a CO2 csak azon égitesteken tényező, ahol nincs nagy víztömeg.

    Egyébként a CO2-elméletnek az a tudományos alapja, hogy a jégmintákban a hőmérséklet és a CO2 együtt ingadozik. Csak szerintem az ok-okozatot felcserélték. A kontinensbelsők a melegebb időszakokban rizkább növényzetet tudnak eltartani, és ez okozza a CO2 emelkedését.
    Tehát nem a CO2 okozza az éghajlatváltozást, hanem az éghajlat módosítja a CO2 szintjét.
  • Tau Tang Wou
    #181
    OK.
    Örülök, hogy tetszik. :)
  • wraithLord
    #180
    Honnan veszed, hogy azt rád értettem? És hogy "háborgás"? Bevallom, a kőolaj témához nem értek, mert nem érdekel.

    Amúgy tényleg vicces, amit linkeltél. :)
  • Tau Tang Wou
    #179
    "csak a rendkívül buta barmok és a trollok"

    Ezt háborgást betudom annak, hogy megint az orrodra koppintottam a #174 -ben.
  • Tau Tang Wou
    #178
    Nem is azért mondtam, hogy vitázzunk, hanem, hogy röhögjünk egy jót.

    [URL=http://index.hu/tudomany/2012/06/07/kiveszik_az_evoluciot_a_tankonyvekbol/]"Dayk Jang jelenleg egy olyan szakértői csoportot szervez, amelynek evolúcióelméleti biológusok, valamint olyan teológusok a tagjai, akik – hasonlóan például a katolikus egyházhoz – elfogadják az evolúciót. Céljuk, hogy az evolúcióelmélet oktatásának színvonalát javítsák az iskolákban és a közéletben."[/URL]

    Látod indul a térítés, a hitetlen dél-koreaiak között.
  • wraithLord
    #177
    Az evolúcióban nem kell hinni. Ugyanis egy istennel vagy a "tudatos tervezettséggel" ellentétben bizonyítani lehet, hogy van-e vagy nincs. Az evolúció egy tudományos elmélet. A tudományt pedig csak a rendkívül buta barmok és a trollok keverik a hittel, vallással. :)

    De ha nem baj, inkább most és a jövőben is kihagynám ezt az ominózus "vitát".
  • Tau Tang Wou
    #176


    Olvastad, hogy az evolúció-vallás főpapjai hittérítő missziót küldenek Dél-Koreába, mert a lakosság nem eléggé nagy számban hisz az evolúcióban?

  • wraithLord
    #175
    Akkor legyen csak "sokat".
  • Tau Tang Wou
    #174
    "Ha csak azt vesszük, hogy már elégettük a Föld kőolajkészletének nagy részét (plusz szenet, földgázt is), ..."

    Dehogy égettük el a nagy részét.
    Alig égettünk még el belőlük.
  • wraithLord
    #173
    Ha csak azt vesszük, hogy már elégettük a Föld kőolajkészletének nagy részét (plusz szenet, földgázt is), ami nem kevés, akkor feltételezhező, hogy ez jelentősen megnöveli a levegő szén-dioxid tartalmát. Az ember tulajdonképpen kicsit több mint száz év alatt jelentős mennyiségű szenet átpakolt a litoszférából az atmoszférába. Ennek azért csak van valami hatása. Az már más kérdés, hogy pl. ezt az anyagátmozgatást a növények - az óceánokban élő algák (amik anno a légköri oxigént is termelték) és magasabbrendű növények (pl. őserdők, esőerdők) - tudják-e kompenzálni, mennyire rugalmas ez a szénkörforgalomra vonatkozó dinamikus egyensúly stb.
    Meg persze a szén-dioxidon kívül még ott van a vízgőz is (és más is, de az szerintem nem olyan lényeges).
  • wraithLord
    #172
    Nem biztos, hogy konteó... annyiban biztos nem, hogy üvegházhatást okozó gázok vannak. Az éghajlat minőségéhez természetes körülmények között is rengeteg közük van ezeknek a gázoknak.
    Itt az a kérdés, hogy az ember által melléktermékként kibocsátott gázok befolyásolják-e annyira az éghajlatot, hogy abban emiatt jelentős/detektálható változást tapasztaljunk, illetve hogy a jelenlegi klímaváltozáshoz köze van-e... És ha van, akkor milyen mértékben van köze az antropogén tevékenységeknek a klímaváltozáshoz...

    Azért ez több, mint szerencsétlen, tudatlan barmok agyatlankodása, ugyanis tudományos kutatások foglalkoznak a témával. Mondjuk az előbb feltett kérdésekre elvileg már van is válasz.
  • ManoNegra
    #171
    És miért az vált "közelfogadottá"? Valakiknek érdekük fűződik hozzá? És most ezzel, hogy nem hiszel benne, te is alulművelt konteós lettél?
  • Bannedusermail
    #170
    A freskók épületbelsőkben találhatók. Valamint a cserepeket sem kültérben festették, hanem a fazekasműhelyben. Így elég sánta lábon áll az amit állítasz. A CO2 mizéria egy konteo. Csak éppen ennek sikerült közelfogadottá vállnia.
  • Tau Tang Wou
    #169
  • csimmasz
    #168
    Mondjuk ha dobnál egy linket a magyarról azt megköszönném, csak mert lusta vagyok kotorászni. :)
  • Tau Tang Wou
    #167
    "Ami be volt linelve az Angol volt,..."

    Igen, magyar felirattal. Csak azt az icipici "CC" gombot kell megnyomni bármelyik nagyonokos nemkonteósnak és lőn magyar felirat.

    Igen bemutatták a vegyi elemzést, még az is rajta volt a lapon, hogy melyik EPA módszer szerint csinálták a mérést. Persze te akkor sem hinnéd el, ha ott lettél volna a laborban, mert akkor azt mondanád, hogy meghamisították a mintát.
  • csimmasz
    #166
    Ami be volt linelve az Angol volt, mivel mondtad, hogy magyarul is van film megnyitottam az elsőt linket amit találtam és ez volt.
    Őszintén azért egy másfél órás film helyett egy rövidebb sallangszarmentes változatot szivesebben vennék, azt a 15 percest is szenvedés volt végig ülni.

    A vegyi elemzés mint bizonyíték az nem attól lesz bizonyíték mert valaki azt mondja a tv ben, hogy én ellenőriztem és igen is toxinokat szórnak, hanem, hogy az elemzés eredményeit amit több helyről gyűjtenek közzéteszi az eredetit, valamint bizonyítja hogy ezek a toxinok a különböző helyeken más és más arányban vannak jelen, valamit bizonyítja a kapcsolatot a gépek megjelenése és a toxinok koncentrációja között
  • csimmasz
    #165
    Igen!

    Szerintem egyszerü a képlet, aki alul iskolázott, alkesz, eleve buta,stb azoknak könyebb egy konteoban hinni mint mindent megtanulni amit az iskolákban oktatnak.
    Elég néhány mások által készített film linkjét beszúrni hivatkozni X-Y ra mint a téma szakértője, attól függetlenül , hogy az illető eljutott e az általános iskola 6. osztályig.
    Ez olyan mint az UFO ujság annak idején rengetegen tényként fogdták el amit az a bulvár sajtó leírt, mert ott is dobálóztak a doktori meg professzori címekkel, attól mindjárt hihetőbb volt.
  • Tau Tang Wou
    #164
    Kemény vagy.

    Csak hátulról mersz fikázni.
    Amit írtam, annak egy szavába sem mersz belekötni, mert akkor érvelni kellene, de látod, hogy nincs esélyed.

    Most is csak erre fogsz reagálni, aminek semmi köze a témához.
  • Tau Tang Wou
    #163
    "Ugyan a másfél órást nem láttam valami mást találtam ott egy 15 perces szüleményt."

    Annak mi értelme van, hogy egy általad kiválasztott videót elemezgetsz, hogy mekkora hülyeségek vannak benne?
    Nézd meg a másfélórást és ne beszélj hülyeségekről.

    "Személy szerint bizonyíték az lenne ha a légkörből kimutatná valaki ezt a mérget, mivel szórják ezért ott van, tehát hitelesen bizonyítható lenne, miért is nem leplezik le az összeesküvést?"

    Pont ilyenek vannak is vannak a másfélórásban.

  • Molnibalage
    #162
    A forrás balfasz. Ugyanis egyértleműen meghatározták, hogy ez lehetetlen, még ha több nagyságrendet is tévedne a számítás...
  • Lucy in the Sky
    #161
    Am. baromi hülye ötlet, egy pillanatnyilag modellezhetetlen rendszerbe belepiszkálni, pláne ha a túlélésünk múlik rajta. Modellezhetetlen az ismerethiány miatt, és modellezhetetlen a komplexitása miatt - a közelében nem vagyunk annak a számítási kapacitásnak, amire egy korrekt szimulációhoz szükség volna.

    Az ilyen nagy volumenű vakvágtákról mindig eszembe jut a Trinity teszt, ott ugye sokan fostak az -úgymond- váratlan mellékhatásoktól, WP: "It was feared by some that the Trinity test might "ignite" the earth's atmosphere, eliminating all life on the planet, although calculations had determined this was unlikely".

    "UNLIKELY". Lehetett volna határozott "impossible" is, de a tudomány akkori szintjén egy magabiztos unlikely-re futotta csak. A történet ismert, a teszt után kiderült: jó döntés született, végül nem pusztítottuk ki magunkat. Ez végülis pozitív fejlemény.

    Viszont minden egyes ilyen történet tovább növeli az emberi önhittséget, a "mindent megoldunk" téveszmét, ez meg pozitív visszacsatolás, ami végül így vagy úgy garantáltan a vesztébe hajszolja az emberiséget.

    "Most nem egy kis fiszfasz szigetország az ellenség, hanem a fizika bazmeg, az meg már csak drasztikusabb lépéseket követel, nem? Fossuk tele a légkört ezzel a kénköves löttyel, oszt' meglássuk mi lesz. Kockázat nélkül nincs győzelem!"
  • Szefmester
    #160
    Tau-val nem kell foglalkozni, ő eléldegél a saját kis világában ahol isten/UFOk teremtettéka földi életet és a fajokban csak azért van változatosság (szőrzet, és szemszín, valamint forma) hogy Tau ne unatkozzon.

    Nyilvánvalóan a nagy globális összeesküvők olyan buták hogy bárki percek alatt rájöhet a dologra, és akkor csak azt mondják hogy nem igaz. Az fel sem merül egyesekben hogy azért mondják ezt mert tényleg nem igaz.

    Mel Gibsonnak volt egy ilyen filmje.. ő gyártotta otthon az összeesküvéseket, és a végén a sokszáz baromságból egyet eltalált. Kb a valóságban is ez megy. a sok iskolázatlan ostoba beltenyészet miatt torz agyú valakik beszélgetnek, és rájönnek a nagy igazságra....
  • Lucy in the Sky
    #159
    De az is lehet, hogy nyáron nem akart senki zergebőrben izzadva modellt állni. Télen meg cidri volt, befagyott a festék, meg az ecsetet tartó kéz, időnként a kézhez tartozó ember segge is. Esze ágában nem volt festegetni. Ha megnézed, manapság sem folyik komolyabb építőipari tevékenység a tél közepén. Főleg nem festenek (korlátot, útburkolati jelet, bármit). Tehát a te logikád szerint most sincs tél.
  • Molnibalage
    #158
    Ismered a székelyes viccet. Passzol a sok konteósra...

    - Apán látott már helikoptert?
    - Mi az hogy, még ettem is!
    - De apám, hiszen az féműl van!
    - Ja, akkor csak láttam...
  • csimmasz
    #157
    Tehát!
    Ugyan a másfél órást nem láttam valami mást találtam ott egy 15 perces szüleményt.
    Akkor obiektiven hozzáálva.
    Már ott hibás az eleje hogy régen 2 percesek voltak a kondenzcsíkok ma meg sokkal hosszabb.
    Ez hazugság, pontosan emlékszem amikor még kisgyerek voltam és a kondenzcsíkokról kérdeztem apámat.
    Sokszor nem volt repülőgép a láthatáron de a csík ott volt nagyon hosszű ideig.

    A végefele bizonyítékként felhoz mesekönyv boritókat meg játék dobozokat, hogy már azon is sulykolják az emberekbe, szegény dizájner csak egy kis felhőt akart rajzolni az égre de a konteosok bedarálták az elméletbe.
    A hamadig része meg olyat állít hogy már elismerte néhány kormány, hogy permeteznek a glob felm ellen.
    Ilyenről én még nem hallottam, bér attól lehet de mégis az ujdonság a hírek között csak anyi , hogy elméletben elképzelhető lenne valamit tenni.
    A kondenzcsíkok menyiségére meg 20 évvel ezelőttinek hányszorosa most a rep gép forgalom? 10 szeres szorzó vagy több?

    Személy szerint bizonyíték az lenne ha a légkörből kimutatná valaki ezt a mérget, mivel szórják ezért ott van, tehát hitelesen bizonyítható lenne, miért is nem leplezik le az összeesküvést?

    Vagy a gyanus esetekhez felszállni és magából a kondenzcsíkból mintát venni, az bizonyíték a többi az csak az olyan sötét ostoba emberek megvezetésére való akik akármit elhisznek ha a haver unokatesója mondja, mert ő nagyon vágja ezeket a dógoka!
  • Molnibalage
    #156
    Igen, ez van azokban a "dokumentumfilmekben". Csodálom, hogy a hülyeségtől nem fulladsz meg, mikor elfelejtesz levegőt venni...
  • Tau Tang Wou
    #155
    Bla-bla-bla...
  • Molnibalage
    #154
    Dokumentumfilmnek nevezni ezeket a bullshit valamiket elég nagy sértés a valódi dokfilmek miatt. Az ilyen konsteós balfaszságokból én is bármikor összevágog egy "lelelplező" valamit, amit a sok természettudományos és magadfajta idióta egyből megkajálna...
  • Molnibalage
    #153
    Szabadalmaztati a pisával működőd benzinmotort is lehet. A szabadalom nem jelent működő műszaki megoldást. Ezt hányszor kell még elmondani...? Édesjóistenem...
  • Molnibalage
    #152
    Amen atyám.
  • Tau Tang Wou
    #151
    Na, ezért van ott a magyar feliratos másfél órás dokumentumfilm.
    Ugye nem nézted meg?
  • Molnibalage
    #150
    Ilyenkor röhögök. Első látásra tudtam, hogy mit látok. Pedig a kereskedelmi gépekhez alig értek...
  • csimmasz
    #149
    Látod ebben van a te nagy tévedésed!
    Én meggyőzhető vagyok ha azt látom, hogy az új bizonyitékok fényében a nézeteim tévesek, enyi, ez nem hit, hanem már nem vagyok ovodás aki mindent elhisz amit mások mondanak.

    De ha én neked belinkelek egy koreai nyelvü videót, akkor te azt lefordítgatod magadnak szorgalomból?

    Nem mindenki beszél vagy ért Angolul, akármenyire is általános manapság.
  • Molnibalage
    #148
    Szerintem aki kontekókat komolyan vesz, az egy balfasz. Én biztos nem alkalmazám semmire, mert nyilvánvaló, hogy teljesen hülye szegény...
  • Tau Tang Wou
    #147
    Ja, amúgy ott van a #38 -asban egy magyar feliratos film.
    Igaz, sokáig tart megnézni és addig sem lehet konteózni. :)
  • Tau Tang Wou
    #146
    Á, úgyis csak megzavarná a hitedet.
  • Molnibalage
    #145
    A flightradar odalon nézzed, hogy merre csámborognak a gépek. Sokszor "amerre jól esik". Annak elleneére, hogy egyes gépek közel mennek egymáshoz, de eltérő úticéllal, nem használnak egy folyosót. Szabályok vannak a minimáis magassági és vízszintes elkülönítésre. (20+ éve ez 600 méter meg 15 km volt asszem. Ma ennél jóval kisebb.)

    Ez persze azért lehet, mert a GPS + INS navigáció tűpontos, van TCAS meg n+1 egyéb rendszer. Afrikában és egyéb "haramadik világ beli" helyen egészen máshogy zajlanak a dolgok.